تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

مطالب پزشکی (آرشیو شماره ۲)

صفحه  صفحه 41 از 57:  « پیشین  1  ...  40  41  42  ...  56  57  پسین »  
#401 | Posted: 16 Feb 2012 15:27
بانك هاي اهداي اسپرم تعريف تازه اي از خانواده ارائه داده اند

<نيويورك‌تايمز> در گزارشي مي‌نويسد: مانند بسياري از اهداكنندگان اسپرم، احتمالا اهداكننده شماره Cry bank 150 كاليفرنيا هم هيچ‌گاه نخواهد فهميد كه پدر چه كساني شده است. اما او بنا بر سوابق خود اين بانك، تاكنون حدود چهار نفر را شناسايي كرده كه از اهداي اسپرم اهداكننده شماره 150 بچه‌دار شده‌اند. دو نفر از دخترهاي ژنتيكي وي كه از دو مادر متولد شده‌اند و در ايالت‌هاي مختلف زندگي مي‌كنند، از زماني كه از وجود يكديگر در تابستان گذشته باخبر شده‌اند، مرتبا با تلفن با هم صحبت مي‌كنند. آنان براي ديدن يكديگر نيز برنامه‌ريزي كرده‌اند.
<دانيل پاگانو16 > ساله و <جو الن مارش15 > ساله از طريق وب‌سايت مجموعه، با يكديگر ارتباط دارند. اين سايت به والدين و فرزندان آنان اجازه مي‌دهد تا از طريق اطلاعات مربوط به بانك و شماره اهداكننده، يكديگر را پيدا كنند.
براي كودكاني كه معمولا رابطه خوبي با هويت‌هاي بيولوژيكي ناتني خود ندارند، يافتن چنين شخصي براي آنان مانند بازگشت به خانه است. ثبت‌نام در اين سايت به ويژه براي اهداكنندگاني كه مي‌خواهند گمنام بمانند، مورد استقبال است، اما اكثريت قابل توجه كساني كه يكديگر را پيدا كرده‌اند، حدو د هزار و يك زوج خواهر و برادر ناتني هستند.
بنا به گفته بيشتر اعضاي سايت، محبوبيت اين سايت به خاطر توجه به پيوندهاي بيولوژيكي است. از مشتريان اين سايت، مي‌توان به فرزنداني اشاره كرد كه با اهداي جنين به وجود آمده و از واقعيت ماجرا نيز خبر دارند.
از آنجايي كه بيشتر زنان مجرد از اين پديده استفاده مي‌كنند، پرسش فرزندانشان در مورد پدر، از همان سال‌هاي نخست آغاز مي‌شود؛ حتي اگر اطلاعات آنان در مورد پدرشان كه تنها به اسم كد رمز وي كه در بانك موجود است، محدود شود.
بيشتر اين كودكان كه معمولا خود را <قرينه> هم مي‌دانند، مي‌توانند نشانه‌هايي را براي شباهت بيشتر پيدا كنند، حتي اگر اين شباهت‌ها فيزيكي باشد.
<ليزهرزوگ12 > ساله و <كلي فرازير والكر10 >ساله، هر دو فرورفتگي مشابهي را نزديك چشم راست خود دارند. <ليز> مي‌گويد: <يافتن برادر و خواهر بهترين چيز دنياست.> جالب اينكه اين دو، موهايشان را يك مدل و يك رنگ كردند. آنان قرار گذاشته‌اند تا به همراه خانواده‌هايشان، يكديگر را ملاقات كنند.
عده‌اي از مادراني كه در اين سايت ثبت‌نام مي‌كنند، به قصد ايجاد خانواده‌ براي خود و فرزندانشان هستند. يك گروه 7 نفره مي‌گويند كه علت جمع شدنشان به دور يكديگر، نتيجه مشترك آنان يا همان <پيوند بيولوژيك> موجود است.
جالب است كه يكي از اهداكنندگان، پس از آنكه فهميد، يكي از مادران مي‌خواهد دوباره بچه‌دار شود، اسپرم خود را در شيشه كوچك دارويي براي وي فرستاد. بانك‌ها معمولا به هر اهداكننده به خاطر هر بار نمونه‌گيري، 50 تا 100 دلار مي‌دهند و مشتريان نيز براي هر شيشه نمونه، 150 تا 600 دلار مي‌پردازند.
بيشتر كساني كه همديگر را ديده‌‌اند، يك حس آشنايي به هم دارند؛ نبود پدر و مادراني كه با هم رابطه‌اي نداشته‌اند، به نظر غيرمنطقي مي‌رسد.
<بري استيونس>، فيلمساز 53 ساله‌اي كه از زمان پخش فيلم مستندش در سال 2001، تحقيقات و آزمايش‌هاي دي.‌ان‌.اي‌زيادي را براي يافتن اين‌گونه بچه‌‌ها انجام داده مي‌گويد: <آنان معمولا احساس همتايي با يكديگر مي‌كنند.>
<دب بش>، مادر يك بچه 7‌ساله، با 8 مادر ديگر كه مجموعا 12 بچه از يك اهداكننده دارند، رابطه دارد و براي فرزندش آلبوم عكسي از همه آنان درست كرده است.
با وجود اينكه براي اين‌گونه بچه‌ها، اينترنت، يافتن يكديگر را راحت كرده است، عده‌اي خواستار پايان اين سيستم گمنام بودن شده‌اند. به عقيده آنان، بانك‌هاي اسپرم بايد تنها اهداكنندگاني را بپذيرند كه موافقت كنند فرزندانشان پس از 18سالگي با آنان تماس بگيرند؛ همان روندي كه در برخي كشورهاي اروپايي اجرا مي‌شود.
بانك‌ها برآورد كرده‌اند كه سالانه حدود 30 هزار نفر به اين روش متولد مي‌شوند، اما چون اين صنعت قانونمند و منظم نيست، هيچ‌كس آمار دقيقي از آن ندارد. همچنين پيدا شدن چنين فرزنداني كه مرتبا يكديگر را پيدا مي‌كنند، نشان‌دهنده اين است كه بانك‌ها اطلاع دقيقي در اين‌باره ندارند.
اهداكنندگان فعال معمولا چندين بچه دارند كه مخالفان گمنامي معتقدند، نبايد پيش از تولد يك نفر از اينكه وي پدرش را بشناسد، جلوگيري كرد، اما زنان نوعا مي‌توانند از سوابق پزشكي، قومي، تحصيلي، عادات و ويژگي‌هاي فيزيكي اهداكننده باخبر شوند. بسياري از 5 هزار عضو اين سايت، اميدوارند تا اهداكننده، خود با آنان تماس بگيرد، اما بيشتر آنان به قصد يافتن فرزندان ناتني با آنان اقدام به اين كار مي‌كنند؛ آنان كم‌كم تعريف جديدي از خانواده ارائه مي‌دهند.‌
     
#402 | Posted: 16 Feb 2012 15:27
مصرف سبزيجات در بهبود بيماري عروق مؤثر است

خبرگزاري فارس: تحقيقات جديد حاكي از آن است كه مصرف ميوه‌ها و سبزيجات براي بهبود بيماري‌هاي شريان‌هاي قلب مؤثر است.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از خبرگزاري رويترز، تحقيقات انجام شده بر روي موش‌ها نشان مي‌دهد كه مصرف سبزيجات در رژيم غذايي مي‌تواند به تميزي شريان‌هاي قلب كمك شاياني كند.
در اين تحقيقات، محققان در رژيم غذايي موش‌ها، بروكلي، هويج، لوبيا سبز، ذرت و نخود سبز قرار دادند و اين موش‌ها مشكلات شرياني كمتري نسبت به موش‌هايي كه رژيم غذايي سبزيجات ندارند، داشتند.
در تحقيقات مختلف در مورد انسان‌ها نيز توصيه به مصرف سبزيجات در رژيم غذايي روزانه شده است.
مايكل آر آدامز، سرپرست اين تحقيقات مي‌گويد: در اين تحقيقات ما مفيد بودن سبزيجات را و سودمندي آن را بر روي سلامت مورد بررسي قرار داديم و در اين تحقيقات تمركز اصلي ما بر روي بيماري‌هاي شرياني، تصلب شريان‌ها و برخي از بيماري‌هاي قلبي بوده است.
بسياري از تحقيقات نشان مي‌دهد كه افرادي كه سبزيجات زيادي در رژيم غذايي مصرف مي‌كنند كمتر دچار بيماري‌هاي قلبي مي‌شوند اما هيچ گاه اين تحقيقات دلايل قطعي بيان نكرده است اما در اين تحقيقات كه در مجله تغذيه به چاپ رسيده است، چگونگي تاثير سبزيجات بر روي شريان‌ها و رگ‌هاي قلب مورد بررسي و مطالعه قرار گرفته است.
آدامس به همراه گروهي از محققان تحقيقات خود را بر روي موش‌هايي انجام داده‌اند كه از لحاظ ژنتيكي و از آغاز تولد مشكل پلاكت‌هاي قلب و تنگي شريان‌هاي قلب داشتند و اين تحقيقات از سن شش هفتگي اين موش‌ها آغاز شد و در رژيم برخي از موش‌ها سبزيجات وجود نداشت و در رژيم غذايي برخي ديگر سبزيجات فريز شده و در رژيم غذايي برخي ديگر از موش‌ها سبزيجات تازه گنجانده شده بود.
بعد از گذشت شش هفته موش‌هايي كه سبزيجات مصرف مي‌كردند 38 درصد كمتر از موش‌هاي ديگر دچار مشكل شده‌بودند.
مايكل آدامس گفت: تمركز اصلي اين تحقيقات بر روي سبزيجات بروكلي، لوبيا سبز، ذرت، هويج و نخود سبز بوده است اما بايد دانست كه سبزيجات ديگر هم همانند اين سبزيجات مفيد هستند و براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر تحقيقات ما بر روي اين سبزيجات ادامه پيدا مي‌كند.
     
#403 | Posted: 16 Feb 2012 15:50
نقش عسل در درمان گرفتگي رگ هاي خوني


مصرف روزانه 4 قاشق عسل از گرفتگي رگ هاي خوني جلوگيري مي كند .

به گفته محققان دانشگاه ايلينويتر كسي كه روزانه م4م قاشق عسل مصرف كند آنتي اكسيدان مواد محافظ بيشتري در خون خود ذخيره خواهد كرد .اين مواد از گرفتگي رگ هاي خوني جلوگيري مي كنند . اين محققان به مرداني كه بين م18م تا م68م سال سن داشتند به مدت م5م هفته هر روز يك ليوان آب با م4م قاشق عسل دادند و مشاهده كردند آنتي اكسيدان آنها بيشتر از ديگران است .گفتني است آنتي اكسيدان ماده اي است كه از بافت هاي بدن در مقابل اكسيژن تهاجمي محافظت مي كند. تحقيقات انجام شده در گذشته نيز نشان مي داده است كه عسل به اندازه سيب موز يا توت فرنگي مواد محافظ و آنتي اكسيدان دارد .


عسل منبع سرشار آنتی اکسیدان است

بررسی ها نشان می دهد ، عسل تیره که خالص تر بوده و حاصل کار زنبورهای عسل است ، به دلیل وجود آنتی اکسیدانهای فراوان و مواد مقوی می تواند مانع بروز بسیاری از بیماریها از جمله سرطان شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پک تریبون ، با وجود اینکه تمامی انواع عسل ها صرف نظر از نوع آنها برای سلامتی مفید است اما بررسی ها نشان داده که عسل تیره تر بهتر است.

بنابر همین گزارش ، این نوع عسل در همه جای دنیا یافت نمی شود و در کشورهایی با گیاهان و شرایط خاص مانند اسپانیا بیشتر است.

دانشمندان توصیه می کنند که چنانچه افراد به میزان کافی از آنتی اکسیدانهای طبیعی مانند عسل ، میوه ، سبزی و روغن زیتون در برنامه غذایی خود استفاده کنند کمتر مبتلا به انواع بیماریهای گوناگون می شوند.

با وجود اینکه عسل مقادیر قابل توجهی هیدرات کربن دارد و تقریبا 80 درصد آن را شکر تشکیل می دهد اما به قدری قابلیت متعادل سازی سیستم بدنی را دارد که تاثیر آن قابل مقایسه با هیچ هیدرات کربن دیگری نیست.

در عین حال قندی که در عسل موجود است ، چنانچه به اندازه کافی مصرف شود موجب دیابت هم نمی شود.
     
#404 | Posted: 16 Feb 2012 15:51
شير مانع جذب داروهاي ضد پوكي استخوان مي‌شود!!

مصرف شير همراه با دارو باعث ايجاد نوعي كمپلكس و تركيب جديد شده كه علاوه بر ممانعت از جذب داروها تركيبات مضر جديد نيز ساخته مي‌شود.

دكتر دريايي متخصص تغذيه در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: شير از جذب تتراسيكلين خودداري مي‌كند و اثر دارويي Bisacodyl و دولكولاكس را كه دارويي ضد يبوست است خنثي مي‌كند.
وي ادامه داد: تركيبات خوراكي يا داروهاي حاوي آهن ويژه افراد كم خون و ميانسال به وسيله شير در معده و روده‌ها غير قابل جذب شده و بيمار تصور مي‌كند كه با كم خوني خود مبارزه كرده است.

=========================

خانم ها شب ها چراغ را روشن نکنند!!

زنانی که هنگام شب در معرض روشنایی مصنوعی قرار می گیرند احتمال سرطان سینه در آنان افزایش می یابد .به نوشته پایگاه اینترنتی نیوکرالا و پس از بررسی های انجام شده مشخص شد, هرچه میزان روشنایی در شب بیشتر باشد, احتمال ابتلا به سرطان سینه هم بیشتراست.به و البته از مدت ها پیش مشخص بود که بدن در پاسخ ب کاهش نور , از قسمتی از مغز به نام هیپوفیز ، هورمون ملاتونین ترشح می کند که این هورمون رشد سلولهای سرطانی را به تاخیر می اندازد و به همین علت هر گونه کاهش این هورمون در خون بر اثر روشنایی مصنوعی موجب بروز سرطان سینه در زنان می شود.
     
#405 | Posted: 16 Feb 2012 15:51
براساس تحقیقات انجام شده ، چنانچه کامپیوترهای لپ تاپ در هنگام استفاده بر روی پا قرار گیرد می تواند موجبات ناباروری در مردان را فراهم می کنند.

به گزارش سلامت نیوزبه نقل از هلت دی ، مطالعه انجام شده بر روی تعدادی از مردان استفاده کننده از کامپیوترهای لپ تاپ نشان دهنده افزایش احتمالی نازایی در این گروه است.

بنابر همین گزارش محققان معتقدند قرار دادن لپ تاپ بر روی پا ، باعث بالا رفتن درجه حرارت اندامهای تولید بیضه می شود و این عامل نیز ارتباط نزدیکی با ناباروری مردان دارد.

به همین دلیل محققان توصیه می کنند لازم است از استفاده طولانی مدت کامپیوتر لپ تاپ و خصوصا قراردادن آن بر روی پا خودداری شود و افرادی که به طور مداوم از کامپیوتر استفاده می کنند نیز بهتر است از انواع معمول و رومیزی آن استفاده نمایند.

به طور کلی تا کنون عوارض جسمی گوناگونی در استفاده زیاد از کامپیوتر ذکر شده که می توان از آن جمله به مشکلات چشم و سوزش یا تاری دید و مشکلات اسکلتی از قبیل درد در ناحیه انگشتان و مچ دست و هم چنین گردن و کمر اشاره شده است و این مورد اخیر نیز به آن اضافه شده است.

سلامت نیوز
     
#406 | Posted: 16 Feb 2012 15:53
محققان آمريكايي و كانادايي دريافته‌اند كه حالت قرار گرفتن مچ دست در ابتلا به سندرم مچ دست يا فشار كارپال تونل "‪ "CTS‬موثر است.

به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس از سانفرانسيسكو، محققان "دانشگاه كاليفرنيا" در "سانفرانسيسكو" و "دانشگاه مك‌مستر" در "اونتاريو" براي نخستين بار مطالعه‌اي انجام داده‌اند كه بطور سيستماتيك نشان مي‌دهد چگونه مي‌توان حدودي كه مچ دست مي‌تواند بدون آسيب رساندن به اعصاب آن خم شود، به دقت بررسي كرد.

محققان با مطالعه بر روي ‪ ۳۷‬مرد و زن سالم ‪ ۲۲‬تا ‪ ۵۰‬ساله، فشار وارده به اعصاب تونل كارپال را در وضعيت‌هاي مختلف مچ دست بررسي كردند. محققان دريافتند كه مچ دست در وضعيت‌هايي غيرخنثي يعني در وضعيت خميدگي به جلو يا عقب، بيشترين فشار را به اعصاب وارد مي‌كند.

بر اساس محاسبات محققان، زمانيكه فشار مستمر بر تونل كارپال به ‪۳۰‬ ميلي‌مترجيوه برسد به احتمال زياد اعصاب ناحيه مچ دست آسيب مي‌بيند.

محققان مي‌گويند مهندسان و طراحان اگر حين طراحي نحوه كار و ابزار كار، اين رهنمودها را بكار بندند، مي‌توانند به سلامت كارگران كمك كنند.

بر اساس اين مطالعه، همچنين از اين رهنمودها مي‌توان براي تشخيص كارهايي استفاده كرد كه كارگران را در معرض خطر ابتلا به ‪ CTS‬و يا وخيم‌تر شدن آن قرار مي‌دهد.

اين مطالعه در مجله "انجمن كارپژوهي و عوامل انساني" منتشر شده است.

ایرنا
     
#407 | Posted: 16 Feb 2012 15:54
مطالعه‌اي كه اخيرا در آمريكا انجام شده نشان مي‌دهد چربي‌هاي داخلي اطراف اندام‌هاي شكمي، خطرناك‌تر از چربي‌هايي هستند كه در دو طرف كمر انباشته مي‌شوند.


به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس از سنت لوييس، دكتر "مريلين جي. سيگل" از " موسسه راديولوژي مالينكروت" در "دانشكده پزشكي دانشگاه واشنگتن" در سنت لوييس گفت، از آنجا كه به نظر مي‌رسد ناهنجاري‌هاي متابوليك ارتباط نزديكتري با بافت چربي درون شكمي دارد، ارزيابي صحيح و دقيق اين بافت چربي به منظور تشخيص كودكاني كه در معرض خطر قرار دارند، اهميت حياتي دارد.

اين مطالعه محققان بر روي ‪ ۲۰‬پسر و ده دختر ‪ ۱۰‬تا ‪ ۱۸‬ساله انجام شد. از اين ‪ ۳۰‬نوجوان ‪ ۹‬نفرشان اضافه وزن داشتند اما ديابت نداشتند.

‪ ۱۰‬نفر ديابت نوع دو و اضافه وزن داشتند و ‪ ۱۱‬نفر وزن عادي داشتند و ديابت نداشتند.

دراين مطالعه الگوي توزيع چربي در تمامي افراد اين مطالعه مشابه بود اما كل مقدار بافت چربي در آنها تفاوت داشت.

طبق اين مطالعه كه شماره مارس نشريه "راديولوژي" منتشر شده است، نوجواناني كه دچار ديابت و اضافه وزن بودند، بيشترين حجم چربي را داشتند.

ایرنا
     
#408 | Posted: 16 Feb 2012 15:54
طبق يك مطالعه آمريكايي، خطر ابتلا به سل و تبديل اين بيماري به سل فعال در افراد سيگاري ‪ ۷۳‬درصد بيشتر از افراد غيرسيگاري است.


به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس از بركلي، محققان "دانشگاه كاليفرنيا" در "بركلي" ‪ ۲۴‬مطالعه را كه شامل اطلاعاتي درباره عواقب سيگار كشيدن و ابتلا به سل، مورد تجزيه و تحليل قرار دادند.

به گفته "مايكل بيتس" از "دانشكده بهداشت عمومي"، آنان پي بردند كه احتمال ابتلاي افراد سيگاري به سل ‪ ۷۳‬درصد نسبت به افراد غيرسيگاري بيشتر است و در ميان افراد آلوده به سل احتمال تبديل آن به بيماري سل فعال در سيگاري‌ها ‪ ۵۰‬درصد بيشتر از افراد غير سيگاري است.

بطوركلي خطر ابتلا به سل فعال در يك سيگاري نسبت به يك غيرسيگاري در يك جمعيت مشابه ‪ ۲/۵‬برابر بيشتر است.

بيتس گفت، نظريه‌هاي مختلفي در زمينه ارتباط سيگار با ابتلا به سل وجود داشته است.

وي افزود، بررسي و تجزيه و تحليل آنها در اين تحقيق نشان مي‌دهد كه سيگار كشيدن با ابتلا به سل ارتباط دارد و سيگار كشيدن يك عامل خطرناك بزرگ در ابتلا به سل است.

اين مطالعه در "مجله آرشيو پزشكي داخلي" منتشر شده است.

ایرنا
     
#409 | Posted: 16 Feb 2012 15:54
متخصصان مي‌گويند تمايل به‌استنشاق مكرربوي برخي ازحلالهاي شيميايي ،امكان اعتياد برخي از افراد به اين بوها را در پي دارد.

هر چند گفته مي‌شود تمايل به بوي برخي مواد شيميايي ، علاقه شخصي محسوب مي شوداماپزشكان مي‌گويند اين تمايل آثار سوء همچون برخي موادمخدر بدنبال دارد.

"چسب "، "اتر" ، "تينر "، "شيشه پاك كن"،"رنگهاو اسپري "، "مواد شوينده "، "واكس"،" لاك "، "غلط گير" ، "بنزين "،"موادشيميايي ظهور عكس"، "استون" و...از جمله حلال‌هايي هستند كه برخي به استنشاق آن گرايش دارند.

دكتر" فرزاد قشلاقي " متخصص مسموميتهاي پزشكي قانوني اصفهان در اين مورد گفت :اعتياد به حلال‌ها از جمله اعتيادهايي كه از سال‌هاي گذشته در برخي از كشورهاي غربي و ژاپن گسترش زيادي يافته و در ايران نيز وجود دارد.

وي با اشاره به اين كه در اين موضوع فروشگاههايي جهت فروش حلال‌ها به شكل شيشه‌هاي عطر مشغول به‌فعاليت هستند، افزود :در بسياري از كشورهاسوء مصرف مواد استنشاقي از ‪ ۱۲‬سالگي شروع مي‌شود و در دوران جواني اوج مي‌گيرد وتا سن ‪ ۳۰‬سالگي كشيده مي‌شود، كه اگر فرد آن را ترك نكند، تبديل به يك معتاد حرفه‌اي مي‌شود.

وي گفت : بسياري از اين افراد براي استنشاق حلال‌ها دنبال نشانهاي معتبر مي روند و همچون معتادان مواد مخدر هر هزينه‌اي را پرداخت مي‌كنند.

دكتر "حسين افريچه "متخصص سم شناس پزشكي قانوني گفت: سابقه‌استشمام بخار مواد به يونان قديم بر مي‌گردد و آنها براي تسكين فشارهاي رواني و دردهاي خود از مواد مشابه به حلال‌هاي كنوني استفاده مي‌كردند ، اما استنشاق بخار بنزين به سال ‪ ۱۹۵۰‬در آمريكا بر مي‌گردد.

وي گفت:سوء مصرف حلال‌ها در برخي از كشورها از جمله استنشاق چسب و حلال‌ها از راه بيني به يكي از مشكلات نظام بهداشتي و درماني تبديل شده است.

وي با اشاره به اين كه برخي افراد،از جمله نقاشان و كارگران شركت نفت و پمپ بنزين با اين محلولها دائم در ارتباط هستند ، افزود : اين ارتباط ، عادتهاي شغلي است و سوء مصرف مواد محسوب نمي‌شود.

افريچه گفت : مصرف اين دسته‌ازحلالها بيشتر از سوي كساني است كه هيچگونه ارتباط شغلي با آن ندارند.

وي با عنوان اين كه اغلب آنها دچار بيماري‌هاي رواني و از دست دادن حس بويايي مي‌شوند، گفت : مصرف‌كنندگان ابتدا باريختن چسب و ساير حلال‌ها روي دستمال كاغذي وياماليدن كف دست، استنشاق آن را آغاز مي‌كنند و برخي براي استنشاق دائم محلول را تهيه و چون خوشبوكننده هاآن را در اتاق و يا ماشين قرار مي‌دهند.

دكتر "شراره فرزدافر "متخصص اعصاب نيز در گفتگو با ايرنا اظهار داشت :
عده‌اي چسب و يا حلال‌هارا داخل نايلون پلاستيكي ريخته و آن را گرم مي‌كنند تا بخار زياد توليد شود و بخار گرم آن را با نفس عميق مي‌كشند.

وي گفت : اين بخارگرم به همراتيركشيدن سروخارش بيني سريع،از راه بيني بالا مي‌رود، كه در اين حال ، فرد احساس سبكي و سرخوشي مي‌كند و به شكل تلوتلو خوردن خود را ارضا مي‌كند.

وي افزود : مصرف اين مواد مانند مواد مخدرعلائمي همچون سرگيجه، حركات غير عادي چشم و اندام، اختلال درتكلم، خواب آلودگي، بي‌قراري، سرما خوردگي ، تحريكات پوستي و نواحي بيني دارد.

وي گفت : سوء مصرف حلال‌ها باعث تضعيف دستگاههاي عصبي و اختلال در مغز مي شود، كه در صورت ترك نكردن و ادامه آن باعث تخريب مخچه ، بيماري‌هاي عصبي ، اختلال در فعاليت قلب ، كندي در راندن اكسيژن به دستگاههاي هوازي و بروز بيماري ضريب هوشي مي‌شود.

وي درباره گرايش به مصرف حلال‌ها گفت : حلال‌ها وقتي كه استنشاق مي‌شود سريع به ريه و مغز مي‌رسد كه‌اين مواد در مغز برحساسيت غشايي سلولها تاثير مي گذارد و آن را افزايش مي‌دهد.

اين‌متخصص اعصاب در گفتگو با ايرنا، افزود:اين فعل وانفعالات باعث آرامش و شورو شعف كاذب و تخليه بدن مي‌شود.

فرزادفر با بيان اين كه اعتياد به حلال در كشور ما بسيار نادر است گفت :
اعتياد به مواد مخدر از گرايش به اعتيادهاي سبك شروع مي‌شود ، بنابراين نبايداين دسته ازاعتيادها را ناديده گرفت و ياجزء عادتهاي رفتاري دانست
     
#410 | Posted: 16 Feb 2012 15:55
پیاز و سیر باعث کاهش خطر سرطان می‌شود

یک بررسی جدید نشان می‌دهد افرادی که غذاهایشان را با مقداری فراوانی پیاز و سیر معطر می‌کنند،ممکن است کمتر به انواع مختلف سرطان مبتلا شوند.

به گزارش خبرگزاری رویترز پژوهشگران در تحلیلی از هشت تحقیق در ایتالیا و سوئیس دریافتند که بزرگسالان مسنی که بیشترین مصرف سیر و پیاز را دارند در معرض کمترین خطر ابتلا به شماری از سرطان‌ها از جمله سرطان تخمدان و روده بزرگ و گلو هستند.

============================

مصرف امگا 6 حملات ام اس را كاهش مي دهد
مصرف چربي جامد و حيواني باعث تشديد حملات و سير پيشرفت بيماري ام اس مي شود

دكتر عباس فهيمي متخصص تغذيه در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: در بيماران مبتلا به ام اس مهمترين گروه از مواد غذايي كه بايد مورد توجه قرار گيرد چربي ها هستند؛ زيرا پژوهش ها نشان مي دهد كه رژيم غذايي كم چرب باعث كند شدن سير پيشرفت بيماري مي شود . بنابراين استفاده از يك رژيم غذايي كم چربي به ويژه فيبر و سبزي ها براي بيماران ام اس امري ضروري است .
وي افزود: رژيم غذايي مناسب در مراحل ابتدايي بيماري به كند شدن و كاهش حملات ناگهاني ام اس كمك مي كند.
وي تصريح كرد: چربي هاي موجود در لبنيات از نوع چربي حيواني غير اشباع شده است كه براي بيماران مناسب نيست اما مصرف كانولا، روغن زيتون، امگا 3 و امگا 6 كمك كننده است.
     
صفحه  صفحه 41 از 57:  « پیشین  1  ...  40  41  42  ...  56  57  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / مطالب پزشکی (آرشیو شماره ۲) بالا
این تاپیک بسته شده. شما نمیتوانید چیزی در اینجا ارسال نمائید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites