تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

آیا موجودات فضایی UFO وجود دارند؟

صفحه  صفحه 9 از 14:  « پیشین  1  ...  8  9  10  ...  14  پسین »  
#81 | Posted: 3 May 2012 16:15
سیگنالی بنام «!Wow»
سیگنالی بنام «!Wow» به معنای دقیق کلمه تاکنون هیچ «تماس نزدیکی» ثبت نشده است، خواه از طرف موجودات فرا زمینی باشد خواه نه.

در واقع پژوهشگرانSETI به طور مکرر سیگنال هایی دریافت می کنند که از پیام های فرازمینی تقلید شده اند.با وجود این ، آنها برای جست وجو های رادیوییِ خود از آنتن های فوق العاده بزرگ ، وبرای شکار پالس های نوریِ موجودات فضایی از تلسکوپ های نوری رصد خانه ای استفاده می کنند.این ابزار به شدت حساس اند ،بطوری که پژوهشگران اغلب در دام پدیده های طبیعی وجاروجنجال های رادیویی سیاره خودمان گیر می افتند.

اما SETI باسیگنالهایی روبه رو شده است که به نظر می رسید واقعی اند، مثلا:

معرف ترین سگینال به30 سال پیش بر می گردد. «جِری اِهمان » اخترشناس امریکایی داستان را این طور بازگو می کند:

(( من در حالی که خروجی چاپ شده رصد خانه را مرور می کردم، ناگهان با سیگنال عجیب وغریبی مواجه شدم.در واقع من چنان تحت تاثیر قرار گرفته بودم که کنار سیگنال روی کاغذ نوشتم :«Wow!». ))


الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#82 | Posted: 3 May 2012 16:16
آیا این سیگنال فراخونی از جانب موجودات فرازمینی بود؟

احتمالا نه. این سیگنال هرگز دوباره یافت نشد.چند دقیقه پس از نخستسن تشخیص ، پرتو دوم از«آنتن گوش بزرگ»عبور کرد ، اما هیچ سیگنالی آشکار وثبت نشد.پژوهشگران SETIو ناسااز همان روز به امید این که شاید دوباره این سیگنال را یافت کنند به جست وجو پرداختند.اما تلاش آنها بی فایده بود.

سرانجام سیگنال «Wow» به بحث های اصلی در داستان های علمی – تخیلی وتالار های گفت وگوی اینترنتی بدل شده بود، جایی که آماتور های علاقه مند ومردم غر می زنند که دانشمندان به این مدارک آشکار موجودات فضایی بی اعتنایی می کنند،اما سیگنالی که فقط یکبار کشف شده است نمی تواند پژوهشگران SETIرا متقاعدکند که موجودات فضایی را کشف کرده اند.

ودر آخر باید بگویم که شاید سیگنال «Wow» ندایی از طرف موجودات فرازمینی باشد وهنگامی که پژوهشگران سعی می کردند تا دوباره آنها را بیابند ،موجودات فضایی فرستنده های خود را خاموش می کرده اند.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#83 | Posted: 3 May 2012 16:19
فعالیت موجودات فضایی در اهرام مصر وطرح های باستانی
نشانه های فرضی دیگری هم از فعالیت موجودات فضایی در زمین وجود دارد.از جمله اهرام مصر وطرح های باستانی ونامعمولی که در صحرایی در نزدیک نازکا در پرو رسم شده اند اما باور این مسئله سخت است که هرم های غول پیکر فراعنه به دست باز دید کنندگان فضایی ساخته شده باشند؛ به این علت ساده که با گذشت زمان پیشرفت های آشکاری برای استحکام این بناها صورت گرفته است.


مثلا هرم های پلکانی معروف واقع در سخاره ، که 5000سال پیش ساخته شده است ،به علت است که نسبت به وزن بلوک های به کار رفته در آن شیب تندی داشت ، تا حدی فرو ریخت.یا مثلا هرم های معروف جیزه ، که هزار سال جوان ترند ، یال صاف (غیر پلکانی ) وشیب ملایم تری دارند.

این موارد نمونه هایی از پیشرفت چشمگیر در ساخت بنا در سخاره هستندچنین شواهدی به طور قوی بیان می کنند که به جای موجودات فضایی ( که آنقدر پیشرفته اند که بین ستاره ها سفر می کنند اما از چیدن بلوک ها در زاویه مناسب عاجزند ) ، مصری ها به تدریج یاد گرفتند که چگونه این مقبره ها را بسازند.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#84 | Posted: 3 May 2012 16:23
«ماجرا ی اصلی حادثه ی راسول »
در این میان ، یک مورد وجود دارد که بارها چاپ شده ودر آن گفته شده است که موجودات فضایی فرود آمدند-که تا اندازه ای فاجعه آمیز بوده است ؛ حادثه ای که بنام راسول معروف شد.در اواسط ژوئن سال 1947 ،همان ماهی که کنت آرنولد بشقاب های پرنده را دید ، گله داری در 100کیلومتری شمال غربی راسول در نیومکزیکو در جنوب غربی آمریکا قطعات تکه پاره های نامعمولی را در املاکش پیدا کرد.او این موضوع را به ارتش گزارش داد.آنها به مزرعه آمدند .بدون معطلی آن قطعات را به محل دیگری بردند.سران پشت پرده ی ارتش این موضوع را بی اهمیت جلوه دادند وگفتند مواد جمع آوری شده ، قطعات بالون هواشناسی بوده اند.آن قطعات شباهت چندانی به بالون هواشناسی نداشتند ودر واقع بالون هواشناسی نبودند.

چند سال بعد نیروی هوایی آمریکا دوباره موضوع را تغییر داد ودر گزارشی طولانی در سال 1994 گفته شد که در اواخر دهه 40در راسول نیروی هوایی مشغول آزمایش های بسیار سری بنام پروژه مغول (Mogul) بوده است.آنها گفتند پروژه مغول برای پاییدن آزمایش های هسته ای در اتحاد جماهیر شوروی بوده است وشامل بالون های بود که به نزدیک مرز شوروی روانه شدند ودر هوا ماندند.این بالون ها وسایل شنود حساسی داشتند که می توانستند امواج صوتی انفجار های دور دست را نیز ثبت کنند.

در 4 ژوئن برای آزمایش پروژه مغول ، بالون ها در نزدیکی راسول به هوا فرستاده شدند.آنها 24بالون بودند.وبه سمت مرتعی که قطعات وتکه های نامعمول در آنجا یافت شده بودند منحرف شدند.به گفته یکی از بازمانده های پروژه مغول ، هم شکل وهم محتوای تکه های یافت شده کاملا مشابه وسایلی بود که محققان در پایگاه هوایی استفاده می کردند. سرانجام در سال 2001میلادی ،محقق ودانشمندی به نام « فرانک دریک » طی تحقیقاتی در آزمایشگاه های SETI متوجه شد که تمام این مواد مربوط به ارتش آمریکا بوده است نه موجودات فضایی.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#85 | Posted: 3 May 2012 16:26
موجود فضایی مشهور سینما ( ET )یا همان آدم فضایی!!
ما به طور فرضی درباره موجودات فضایی گفتیم که توده گوشتی وپروتوپلاسمی هستند.توده ای از بافت زنده که نفس می کشد اما امکان دارد که این گونه نباشد.

برای دانستن این موضوع ، آینده انسان اندیشمند را پیش بیاورید. درچند میلیون سال گذشته ، اندازه مغز ما به سرعت افزایش یافته است اما رشد وزن مغز ما متوقف شده است.ما از 10,000نسل پیش تا به حال دیگر باهوش تر نشده ایم و دلایل خوبی نیز وجود دارد که فکر کنیم این رکورد ادامه خواهد داشت.

برای مثال ، پزشکی نوین ودولت های روشن فکر اجازه می دهند که تنها کسانی که مغزی سنگین دارند ، بلکه تمامی انسان ها ، بتوانند فرزندان خود را باموفقیت بزرگ کنند. بنابراین ، ما انتخاب تکاملی بر مبنای هوش را متوقف کرده ایم .

محدودیت دیگرِ افزایش قدرت مغز این است که لگن زنانه زمان بسیار درازی است که در خدمت تولد نوزادان است. کافی است سر نوزادان را بزرگ تر کنید تا مشکلاتی واقعا جدی در زایمان پدید آید.در ضمن سرهای بزرگ بسیار خطرناک هستند.ای تی ( ET ) یا همان موجود فضایی مشهور سینما ، گردنی نازک و سری به اندازه هندوانه داشت.اگر واقعا جانوری به این شکل ساخته شد ، نخستین بار که برای عبور از عرض خیابان سرش را می چرخاند ، گردنش به دو نیم می شکست. سر های بزرگتر برای انسان مشکلات هولناکی ایجاد می کنند.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#86 | Posted: 3 May 2012 16:27
روبرو شدن با موجودات فضایی
اگر با موجود باهوشی همپای خودمان بهترین حالت ، ممکن است او هم زیست احتمالی ما از آب در بیاید.موجودات فضایی داستان ها معمولا این طور نشان داده می شوند که یا شهر های ما را اشغال می کنند یا برای آزمایش رفتار شناختی ، ما را می دزدند واز علایق زیستی طبیعی ما آگاه می شوند. پس این رفتار ها نباید تعجب برانگیز باشد.

طرح SETI (جست وجو برای هوشمندان فرا زمینی ) تظاهر امروزی علاقه ما به مخلوقاتی با بهره ی هوشی بالاست.پژوشگران SETI عملا به دنبال خود موجودات فضایی نیستند بلکه در پی شواهدی از تکنولوژی آنها هستند.

برای منظور ، آنها در آسمان به دنبال سیگنال های رادیویی یا نوری ای می گردند که به ما بگویند در آنجا موجوداتی آن اندازه هوشمند وجود دارند که می توانند فرستنده یا لیزری پر قدرت بسازند.

با این آزمایش ها سعی می کنند هوش را در صد ها یا هزاران سال نوری دورتر بیابند واین فاصله چشمگیر ، نگرانی های فعلی را درباره خطرناک بودن تحقیقات SETI رد می کند.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#87 | Posted: 3 May 2012 16:30
دانشمندان ناسا و حیات در مریخ

در آگوست سال 1996میلادی برخی از دانشمندان ناسا اعلام کردند:« شواهدی از حیات را در مریخ کشف کرده اند.» ادعای مبهم کننده ای که روزنامه ها با تیتر درشت چاپ کردند.


با این حال ، یک هفته پس از اعلام این خبر ، عموم مردم علاقه خود را به این موضوع از دست دادند. این امر تا اندازه ای به این علت بود که پژوهشگران دیگری این ادعا رَد کردند.بیشتر آنها شک داشتند که شکل های موج گونه ای که در شهاب سنگ های مریخ دیده شده بود، مربوط به موجودات زنده باشند اما دلیل دیگری هم وجود داشت که مانع شد این داستان ، دنیا را به آتش بکشد:

میکروب ها برای مردم کوچه وبازار چندان دل چسب نبودند.

وقتی صحبت از حیات فضایی به میان می آید، ما به انواع هوشمند آن علاقه پیدا می کنیم؛این چندان پیچیده نیست، چون موجودات هوشمند تنها انواع خاصی از جانوران هستند که ذاتا توجه ما را به خود جلب می کنند.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#88 | Posted: 3 May 2012 16:31
حرکت موجودات فضایی
در زمین،ضمایم مفصل شده-که به آنها پا می گوییم- محبوب ترین تکنیک برای جابه جایی هر فرد در محیط افراد است(مگر اینکه مار باشید!)حتی پرنده ها هم پا دارند.آیا دلیل این امر فقط رویدادی تکاملی است؟آیا ممکن است موجودات فضایی به جای پا ،چرخ داشته باشند؟

به هرحال اگر چرخ داشته باشند نمی توانند در زمین های ناهموار حرکت کنند وبا مشکل روبه رو می شوند مگر اینکه سیاره آنها کاملا صاف وهموار باشد ،بنا براین گزینه پا بهت است؛ دست کم 2 یا شاید هم 4پا .

داشتن پاهای زیاد هم مانند چشم های زیاد است،مغز برای کنترل کردن همه آنها حسابی داغ می کند. به علاوه موجود فضایی به تعدادی ضمایم برای ساختن چیز های مختلف نیاز دارد. داشتن فقط یک ضمیمه به اندازه کافی اورا درساخت موشک یا رادیو یاری نمی کند.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#89 | Posted: 3 May 2012 16:32
دانشمندان گمان می کنند موجودات فضایی دست کم دو چشم روبه جلو دارند،اماآیا ممکن است که چشم های بیشتری داشته باشند؟

بیشتر موجودات فضایی تلوزیون وسینما سه چشم دارند؛شاید برای تمایز آسانتر فضایی ها از زمینی ها بر روی پرده. داشتن سه چشم در روی زمین مرسوم نیست،اگرچه برخی سوسمار ها مفتخر به داشتن چشم سوم بسیار ضعیفی در وسط پیشانی شان هستند.

ممکن است کسی فکر کند که یک جفت چشم تصویر ساز پشت سر می تواند به موجود فضایی در تشخیص دشمنان کمک کند وبه طور قطع این هم یکی از احتمالات است اما چشم بیشتر به این معنی است که نیروی مغزی بیشتری برای اداره کردن این روند مورد نیاز است.نمی توانیم بگوییم که موجود فضایی فقط و فقط دوچشم دارد اما نمی توانیم با اطمینان پیش بینی کنیم که یک دو جین چشم نخواهد داشت.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#90 | Posted: 3 May 2012 16:33
چشم های موجودات فضایی چه توانایی هایی دارند؟

اگر حیات در دنیای آنها بتواند به سرعت در خشکی مستقر شود،چشم های آنها به اندازه ما محدود نخواهد بود اما حیات در زمین به علتی منطقی میلیارد ها سال در زیر آب باقی ماند.تا زمانی که جو ما اکسیژن کافی برای ایجاد لایه ازن تولید نشد،آمدن به خشکی برای همه اشکال حیات زیر آب خطر ناک بود.

چیزی شبیه این باید در دنیای موجودات فضایی رخ داده باشد اما امکان دارد که آنها در سیاره ای پیرامون ستاره ای کوچکتر از خورشید رشد ونمو کنند؛ ستاره ای که نور خطرناک فرا بنفش کمتری گسیل می کند. در این صورت ،محدوده رنگ قابل رویت این موجودات فضایی بیشتر از ماست

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
صفحه  صفحه 9 از 14:  « پیشین  1  ...  8  9  10  ...  14  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / آیا موجودات فضایی UFO وجود دارند؟ بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites