خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

همه چيز درمورد مواد مخدر


صفحه  صفحه 5 از 19:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  ...  19  پسین »
hesam32 مرد #41 | Posted: 27 May 2012 07:39
کاربر

 
4- عوامل اجتماعی:یعنی محیط و جامعه ایکه فرد معتاد در آن زندگی می کند ، کوچه ، محله ، شهر، همسایه ها ، دوستان ، افراد فامیل و ... در اعتیاد نقش دارند.
در بعضی محله ها موادمخدر راحت تر و بیشتر در اختیار معتادین قرار می گیرد و نابسامانی خاصی از جهات اجتماعی ، قانونی، رفتاری ، اخلاقی ، اقتصادی و ... در چنین محله هایی وجود دارد . بنابراین خانواده ها باید از وجود چنین محله هایی آگاهی داشته باشند تا اگر به هر دلیلی خانواده ناچار به زندگی در چنین محله هایی است ، بیش از حد مراقب و مواظب فرزندان و افراد خانواده خود باشند و اگر محل زندگی خارج از چنین محله هایی است فرزندان خود را از رفت وآمد به چنین محله هاییمنع نماید .
فرد معتادی که با هر روش درمانی موفق به ترک اعتیاد خود شده است و مرحله درمانی خود را می گذراند بایدبه این نکته توجه نماید که حضور در محله های آلوده ، ادامه ارتباط با دوستان معتاد و یا افرادی که در خریدو فروش مواد مخدر دست دارند ممکن استباعث گردد که او مجدداً به دامن اعتیاد کشانده شود .
زندگیبه من آموخت هر چیز قیمتی دارد...پنیر مجانی فقط در تله ی موش یافت می شود
      
hesam32 مرد #42 | Posted: 27 May 2012 07:40
کاربر

 
5- عوامل اقتصادی
اگر شنیده می شود که مدت زمان زیادی است که مبارزه جهانی با قاچاقچیان مواد مخدر و تلاش جهانی در درمان معتادین به عمل می آید ، به این دلیل است که اعتیاد بلای خانمانسوزی است که نه تنها فرد معتاد را سربار جامعه می نماید و جسم و جاناو را نابود می سازد بلکه از جهات اقتصادی ، فقر جبران ناپذیری رامتوجه خود فرد معتاد وخانواده وی می نماید که نتیجه آن فلاکت و بدبختی است . به این دلایل است که توصیه می گردد بیماران معتاد هر چه زودتر و سریع تر برای ترک و درمان اعتیاد خود اقدام نمایند تا از این بلای نابود کننده انسانیت نجات یابند . اگر با دقت بیشتری به اعتیاد و پیامدهای آن نگاه کنیم متوجه می شویم که خسارت های مادی که روزانه و به تدریجبه اقتصاد فرد معتاد ، خانواده وی و جامعه واردمی شود خیلی بیشتر از هزینه ناچیزی است که برای ترک و درمان بیماری اعتیاد خرج می شود.
نکته مهم دیگر این است که فرد معتاد آنگاه که دچار فقر اقتصادی می گردد ، اگر به عضویت گروه قاچاقچیان در نیاید برای این که بتواند پول مورد نیاز خود را برای خرید مواد مخدر به دست آورد ، متأسفانه خود عامل خرید و فروش موادمخدر می شود و سعی می نماید افراد بیشتری را معتاد نماید تا درآمد بیشتری داشته باشد . شاید یکی از دلایلی که بسیار توصیه می شود مردم از افراد معتاد دوری کنند همین عامل معتاد کردن دیگران است .
زندگیبه من آموخت هر چیز قیمتی دارد...پنیر مجانی فقط در تله ی موش یافت می شود
      
hesam32 مرد #43 | Posted: 27 May 2012 07:41
کاربر

 
6- عوامل سیاسیدر گذشته ، و به احتمال زیاد در حال حاضر نیز ، یکی از جنبه های سیاست های استعماری و استثماری بر این پایه قرار داشت تا بتواند با شیوع اعتیاد و با پیامدهای بازدارنده ای که در اعتیاد وجود دارد مردم یک جامعه را از پیشرفت های علمی – اجتماعی – اقتصادی – سیاسی و ... محروم نمایند . در حال حاضر چنین سیاستی توسط گروه های قوی قاچاقچی در سطح جهانی انجام می پذیرد و در هر کشوری عوامل نادان و خیانتکاری وجود دارند که برای کسب درآمد و سرمایه های کلان ، به شیوع اعتیاد و افزایش معتادین مبادرت می ورزند . قاچاقچیان مواد مخدر و مواد روان افزا یا روان گردان نه تنها هیچ گونه حس انسانی و ملیندارند بلکه در نوع خود قاتلانی هستند که آگاهانه باعث نابودی انگیزه های مفید و مثبتانسان ها و درنهایت مرگ تدریجی افراد یک جامعه خصوصاً جوانان می گردند.
زندگیبه من آموخت هر چیز قیمتی دارد...پنیر مجانی فقط در تله ی موش یافت می شود
      
hesam32 مرد #44 | Posted: 27 May 2012 07:42
کاربر

 
روش های ترک اعتیاد ودرمان بیماران معتاد به مواد مخدر
تاکنون روش های گوناگونی برای ترک و درمان بیماران معتاد به کار گرفته شده است که به اختصار به ذکر چگونگی انجام روش ها پرداخته می شود.
1 . روش کم کردن تدریجی ماده مخدر:
در این روش بیمار معتادمی تواند با یک برنامه ریزی منظم و دقیق و با اراده ای قوی و محکم ، روزانه از ماده مخدری که استفادهمی نماید کم کند تاآن را در مدت 2 تا 3 هفته به صفر برساند. در این روش بیمار نیاز دارد که زیر نظر روان پزشک معالج از داروهای تجویز شده استفاده نماید . داروهای تجویز شده اغلب داروهایی است که در رشته روان پزشکی به کار برده می شود و موجب می گردد که علایم وابستگی روانی و جسمی بیمار معتاد بهآن میزان کاهش یابد که فرد معتاد احساس نیاز به ماده مخدر نداشته باشد . از خصوصیات این روش ایناست که فرد می تواند به فعالیت های روزمره خود بپردازد .
2- روش استفاده از داروهای ترک اعتیاد به طور سرپایی :
در این روش فرد معتاد توسط پزشک ، درمان خود را شروع می نماید و داروهایی برای وی تجویز می شود که شامل داروهای اعصاب و داروهایی است که ماده مخدر نیستند ، اما اثراتی شبیه ماده مخدر دارند . در این روش به بیمار توصیه می شود که به هیچ عنوان از ماده مخدر استفاده ننماید . اثرات درمانی داروهای تجویز شده و این که به چه میزان باید تجویز گردد بستگی به نوع ماده مخدر مصرفی و مقدار آن دارد . در این روش اغلب توصیه می گرددکه بیمار معتاد به مدت چند روز تا یک هفته در منزل استراحت نموده و بعد به کارهای روزمره خود بپردازد .
زندگیبه من آموخت هر چیز قیمتی دارد...پنیر مجانی فقط در تله ی موش یافت می شود
      
hesam32 مرد #45 | Posted: 27 May 2012 07:43
کاربر

 
3. روش استفاده از داروهای ترک اعتیاد بابستری شدن در بیمارستان :
این روش مانند روش دوم است . با این تفاوت که فرد معتاد در بیمارستان بستری می گردد و کلیه امور درمانی با نظارت پزشک معالج انجام می شود .از امتیازات این روش این است که بیمار معتاد از نزدیک مورد مراقبت های لازم پزشکی و پرستاری قراردارد و چون در بیمارستان بستری استدسترسی او به مواد مخدر بسیار کم و یا غیر ممکن است و اگر گاهی بیمار نیاز به داروهای خاص خوراکی و یا تزریقی داشته باشد ، این داروها به راحتی در بیمارستان به وی داده شده و یا تزریق می گردد و لذا هرگونه علایم ناشی از ترک ، خواه روانی و یا جسمی ، سریع تر درمان می گردد .
توضیحات لازم :
الف : در گذشته ی نه چندان دور ، داروی ترک اعتیاد در مراکز مخصوص و با یک برنامه منظم روزانه به معتادان داده می شد و روش های درمانی گوناگون غیر دارویی نیز به کار گرفته می شد. در حال حاضر مسئولان در تلاش اند که بتوانند از همان روش های گذشته و داروهای خاص استفاده کرده و به درمان بیماران معتاد همت گمارند .
ب : متأسفانه در حال حاضر انواع و اقسام داروهای ترک اعتیاد در بازار وجود دارد که برای ترک اعتیاد به فروش می رسد. از محتویات و یا ترکیـبات چنین داروهایی کمتر کسی اطلاع دارد . در مورد اینداروها می توان چنین اظهار نظر نمود که محتویات این داروها اکثراً ترکیبی از موادمخدر است . دیده شده است که بسیاری از معتادین که از این ترکیبات استفاده می نمایند به این داروها معتاد می گردند .
ج : بنابر این اگر بیماران معتاد از این داروها استفاده نمایند نه تنها نباید انتظار ترک و درمان مورد اطمینان را داشته باشند بلکه ممکن است به این داروها معتاد گردند .به عنوان مثال اگر هر فرد عادی بتواند یک عمل جراحی را انجام دهدمی توان انتظار داشت که هر فردی نیز در ترک و درمان اعتیاد همانند یک پزشک متخصص عمل نموده وموفق گردد.
د : از تبلیغاتی که اخیراً در مورد ترک و درمان اعتیاد می شود ، استفاده از اشعه لیزر است که ابهامات زیادیرا در بر داشته و دارد که چگونه اشعه لیزر می تواند مشکلات روانی و جسمی بیمارانمعتاد را درمان کنند؟
4 . روش سم زدایی یا U.R.O.D :
آخرین ، پیشرفته ترین و سریع ترین روش ترک اعتیاد ، در حال حاضر روش سم زدایی
زندگیبه من آموخت هر چیز قیمتی دارد...پنیر مجانی فقط در تله ی موش یافت می شود
      
hesam32 مرد #46 | Posted: 27 May 2012 07:44
کاربر

 
حاضر روش سم زدایی یا U.R.O.D است . که چند سالی است در کشور ما به کار گرفته شده و می شود. در این روش بسته بهنوع ماده مخدر ، طریقه استفاده از آن ، و مدت زمانی که سبب اعتیاد شده است ؛ فرد معتاد بین 4 تا 6 ساعت توسط متخصص بیهوشمی شود . در مدت زمان بیهوشی داروهایی به بیمار تزریق می گردد که وی بعد از آن که به هوش می آید بسیاری از علایم جسمی ترک ماده مخدر را ندارد، مگر عوارض معمولی بعد از بیهوشی . همان گونه که بارها اشاره و تأکید گردید ادامه درمان های ضروری بهعهده روان پزشک معالج است که با بررسی علایم روانی ، برنامه ریزی درمانی را شروع می نماید . داروهایی که اغلب مورداستفاده قرا رمی گیرند داروهای ضد ماده مخدر و داروهای ضروری برای درمان علایم روانی و برخی علایم جسمی باقی مانده می باشد که ممکن است ضعف، سستی و ... را در بر داشته باشد . بهتر است که روش سم زدایی در بیمارستان و با نظارت و مراقبت هایپزشکی انجام گردد .
گاهی شنیده می شود که با این روش در 24 ساعت ( یک روز ) بیماری اعتیاد درمان می گردد و یا در بعضی از درمانگاه ها و یا مطب های اختصاصی درچند ساعت انجام می شود . این شنیده ها تا حدودی اغراق آمیز به نظر می رسد و خود نوعی تبلیغات تجارتی است .
زندگیبه من آموخت هر چیز قیمتی دارد...پنیر مجانی فقط در تله ی موش یافت می شود
      
hesam32 مرد #47 | Posted: 27 May 2012 07:45
کاربر

 
روش سم زدایی بهتر است در بیمارستان صورت پذیرد و لازم است که بیمار بعد ازانجام سم زدایی چند روز در بیمارستان بستری باشد تا توسط پزشک معالج علائم جسمی و روانی اوبه حالتی اطمینان بخشبهبود یافته و بقیه درمان ها به طور سرپایی ادامه یابد . تشخیص و تصمیم گیری در مورد زمان مرخص شدن بیمار معتاد برعهده پزشک معالج است. مهم ترین نکته درمانی این است که بعد از ترخیص ، بیمار باید از داروهایی که توسط پزشک تجویز می شود حتماً استفاده کرده و به توصیه های او عمل نماید و تا زمانی که لازم باشد به درمان خود ادامه دهد .
روش سم زدایی U.R.O.D هیچ گونه خطری در پی نخواهد داشت . معهذا لازم است که بیمار مورد آزمایشات و معاینات لازم پزشکی قرار گیرد .
زندگیبه من آموخت هر چیز قیمتی دارد...پنیر مجانی فقط در تله ی موش یافت می شود
      
hesam32 مرد #48 | Posted: 27 May 2012 07:47
کاربر

 
دلیل یک نوع بیماری، استفاده از روش سم زدایی غیر ممکن باشدبدون شک از روش های دیگر ترک و درمان اعتیاد می توان بهره گرفت . بنابر آنچه که گفته شد و چنانچه می خواهید در ترک و درمان اعتیاد خود یا نزدیکان خود موفق باشید ، رعایت موارد زیر ضروری است؛ در غیر این صورت احتمال بازگشت به اعتیاد حتمی است :
1- فرد معتاد از دیدگاه پزشکی خصوصاً روان پزشکی بیمار است .
2- فرد معتاد باید بخواهد و مصمم باشد که از بلای خانمانسوزاعتیاد نجات یابد .
3- ارزیابی های روان پزشکی ، روان شناختی ، شخصیتی ، جسمی و... قبل از شروع ترک و درمان ضروری است .
4- بیمار و خانواده بیمار بهتر است که در حد امکان نظریات وتوصیه های روان پزشک معالج را پذیرفته و بهآن عمل نمایند .
5- بهتر است فرد معتاد با همراه مورد اعتماد خانواده و روان پزشک معالج در بیمارستان بستری گردد .
6- در صورتی که پزشک معالج صلاح میداند ، بیمار معتاد در مدت زمان مشخصی ممنوع الملاقات باشد و تمام اطرافیان و نزدیکان باید این نکته را رعایت نمایند.
7- نوع و روش ترک یا سم زدایی با توافقبیمار معتاد یا خانواده او و روان پزشک معالج تعیین و انتخاب شود.
8- مدت زمان بستری توسط پزشک معالج تعیین و مشخص می گردد و بیمار و خانوادهاو نباید بر خلاف آن عمل نمایند .
9- بعد از انجام ترک اعتیاد بیمار باید حداقل به مدت یک سال تحت نظر روان پزشک به درمان خود ادامه داده و از داروهایی که تجویز می شود استفاده و به توصیه های او عمل نماید .
10 – درمان های غیر دارویی مانند روان درمانی انفرادی ، گروه درمانی ، خانواده درمانی و ... اگر لازم باشد بهتر است انجام شود.
11- شروع به کار ، فراهم نمودن کاری مناسب ، و بازگشت سریع فرد به کار قبلی در درمان بسیار مؤثر است .
12- فعالیت های ورزشی روزانه و منظم یکی از ضروریات درمان است.
13- در حال حاضر پیشرفته ترین ، سریعترین و بهترین روش ترک اعتیاد ، روشسم زدایی U.R.O.D می باشد که بهتر است با بستری شدن در بیمارستان صورت پذیرد .
به این امید که شاهد روزی باشیم که اعتیاد به مواد مخدر و یا هرگونه اعتیاد دیگری در کشور عزیزمان ریشهکن گردد.
زندگیبه من آموخت هر چیز قیمتی دارد...پنیر مجانی فقط در تله ی موش یافت می شود
      
hesam32 مرد #49 | Posted: 27 May 2012 07:52
کاربر

 
راه هاي پيشگيري از گرايش فرزندان به مصرف مواد مخدر در خانواده

آگاهي از تدابير و روش هاي مناسب وعلمي پيشگيري از مصرف مواد مخدر در خانه و كاربردآنها

بسياري از مادران و پدران معتقدند كه مسؤوليت پيشگيري از مشكلاترفتاري فرزندانشان برعهده ي مدارس است؛ اما در پيشگيري همهي افراد مسؤول هستند و به همين سبب پدران و مادران بايد با قبول مسووليت ، روش هاي پيشگيري از گرايش فرزندان به مصرف مواد مخدر را بياموزند و درخانه به كار برند. براي والدين توجه به توصيه هايي كه در صفحات بعدي خواهد آمد بسيار ثمر بخش است:
والدين بايد بكوشند تا الگو و نمونه ي خوبي براي فرزندان خودباشند . الگوي فرزندان در زندگي، عقايد و به ويژه رفتارهاي مادر و پدر است. حتي زماني كه والدگين آگاهانه تلاش نمي كنند و تصميم ندارند الگويي در اختيار آنان قرار دهند،فرزندانشان رفتار آنها را سرمشق قرار مي دهند. بنابراين ، مادران و پردان مي توانند با رفتارها و واكنش هاي صحيح الگوي مناسبي در اختيار فرزندان خود قراردهند و آنها را از عادات نادرست و گرايش به مصرف سيگار،الكل و ديگر مواد مخدر دور سازند.
به همين سبب مادران و پدران بايد در مورد عادات خود به مصرفسيگار و داروهاي آرام بخش و ... كاملاً هوشيار باشند. شايد مهم ترين نقش والدين در گرايش فرزندان به مواد مخدر اين باشد كه خود الگويي براي مصرف دارو و... مي شوند. در ضمن آنها بايد به گفته هاي خود درباره اشخاصي كه سيگار ، الكل و ديگر مواد مخدرمصرف مي كنند توجه و دقت كافي داشته باشيد،زيرا گفته هاي آنان در ذهن فرزندانشان ه با دقت به حرف هاي آنها گوش مي دهند تأثيري مي گذارد. هنگامي كه از مصرف مواد مخدر صحبت مي شود فقط انواع سيگار (تنباكو) ، الكل و مواد دارويي غير قانوني موردنظر نيست؛ بلكه سوء استفاده گسترده از نسخه هاي پزشكان و مصرف داروهايي كه پزشك مصرف آنها را توصيه نكرده نيز مورد توجه است.
زندگیبه من آموخت هر چیز قیمتی دارد...پنیر مجانی فقط در تله ی موش یافت می شود
      
hesam32 مرد #50 | Posted: 27 May 2012 07:54
کاربر

 
فرزندان فقط از نوع و شكل استفاده ي مادران و پدران از مواد مخدر و داروها الگو نمي گيرند، بلكه دلايل پدر ومادر را براي مصرف اين مواد در خاطر نگه مي دارند و بعداً از آنها براي توجيه گرايش خود استفاده مي كنند. براي مثال دلايلي از اين قبيل كه « مصرف اين مواد براي آن است كه خيلي خسته ام و خوابم نمي برد» ،« عصبي هستم و مي خواهم آرام بشوم» ، «دارم جشن مي گيرم» و ...به طور كامل هنگاميكه والدين براي تشريح علت استفاده خود از مواد مخدر اين دلايل را عنوان مي كنند، فرزندانشان نه تنها ازاين دلايل براي توجيه مصرف خود استفاده مي كنند، بلكه ياد مي گيرند در هنگام خستگي، بي خوابي،ناآرامي و براي تفريح و شادي رفتار والدين خود را سرمشق قرار داده و به مواد مخدر پناه ببرند. از طرفي فرزندان زمان و مكان استفاده ي والدين از اين مواد را به دقت زير نظر مي گيرند ( مثلاً بعد از اين كه والدين از سركار به خانه بر مي گردند يا در مهماني ها و جشن ها) .
زندگیبه من آموخت هر چیز قیمتی دارد...پنیر مجانی فقط در تله ی موش یافت می شود
      
صفحه  صفحه 5 از 19:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  ...  19  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / همه چيز درمورد مواد مخدر

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا