تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

News of Cars | آخرین اخبار و مقاله ها در مورد خودروهای داخل ایران و جهان

صفحه  صفحه 13 از 16:  « پیشین  1  ...  12  13  14  15  16  پسین »  
#121 | Posted: 3 Jun 2015 20:44
تویوتا، با ارزش ترین برند خودرو در جهان


تویوتا علی‌رغم فراخوان اخیر محصولات خود به دلیل نقص در ایربگ آن‌ها، هم‌چنان به عنوان باارزش‌ترین برند خودرو، جهان جایگاه خود را حفظ کرده است. در این مقاله به جزییات لیست بارزش‌ترین برند‌های خودرو خواهیم پرداخت.هر ساله لیست باارزش ترین برندها توسط موسسات مختلف ارایه می‌شود که گزارش BrandZ جز معتبرترین آن‌ها است. طبق مطالعات این موسسه در حال حاضر تویوتا علی‌رغم افت ۲ درصدی، با ارزش ۲۸.۹ میلیارد دلار هم‌چنان به عنوان باارزش‌ترین شرکت خودروسازی شناخته می‌شود و این لقب را برای هشتمین بار طی ۱۰ سال گذشته به یدک می‌کشد. کمپانی‌های نام‌دار بی‌ام‌و و مرسدس‌بنز نیز در تعقیب وی هستند.
پیتر والش مدیر شرکت برندز گفت:

تویوتا به دلیل مشکلات ایربگ محصولات خود تا حدودی اعتماد مشتریانش را از دست داده است. ولی کیفیت بالای محصولات، مشتری‌مداری و قیمت مناسب مهم‌ترین دلایل قرار گرفتن تویوتا در صدر با‌ارزش ترین شرکت‌های خودروسازی است.

هوندا دیگر کمپانی ژاپنی موجود در لیست ۱۰ شرکت خودروسازی باارزش جهان است که نسبت به سال گذشته با افت ارزش روبرو شده است. این کمپانی نیز همانند تویوتا با مشکل ایربگ در خودروهای خود مواجه است. هر دو شرکت تویوتا و هوندا مجبور به فراخوانی میلیون‌ها دستگاه از خودرو‌های خود، به خصوص نمونه‌های صادر شده به ایالات متحده، شدند. زیرا هر دو این شرکت‌ها ایربگ‌های خود را از کمپانی تاکاتا که سازنده ایربگ در ژاپن است، تامین می‌کنند.
بی‌ام‌و نسبت به سال گذشته با رشد ۲ درصدی مواجه شده و ارزش خود را به ۲۶.۴ میلیارد دلار رسانده است. دلیل عمده این رشد ارایه محصولات ااکتریکی خلاقانه i8 و i3 است. مرسدس‌بنز رقیب سنتی بی‌ام‌و نیز رشد ۱ درصدی را تجربه کرده و در حال حاضر با ارزش ۲۱.۸ میلیارد دلار در رتبه سوم است.
آئودی دیگر خودروساز مطرح آلمانی بیشترین رشد را تجربه کرده و با افزایش ۴۳ درصدی به ارزش ۱۰.۱ میلیارد دلار رسیده و جایگاه فولکس‌واگن، کمپانی مادر خود را در رده هفتم گرفته است.
شرکت فورد نیز با ۱۱ درصد افزایش ارزش پس از آئودی بیشترین رشد را داشته است.
لندرور توانسته جایگاه نهم را از شورولت بگیرد. این جابجایی نشان از تقاضای بالای مشتریان برای SUV های لوکس این کمپانی است. هم‌چنین این شرکت رشد خود را تا حدود زیادی مدیون تولید و عرضه محصولات خود در بازار‌های جدید به خصوص چین است.
لکسوس نیز امسال به جایگاه دهم رسید و این مقام را از هیوندای گرفت. با توجه به نظر آقای والش لکسوس به دلیل کیفیت بی‌نظیر محصولات خود و صادرات بیشتر به ایالات متحده توانسته جایگاه هیوندای را بگیرد.
۱۰ برند باارزش خودروسازی در مجموع نسبت به سال گذشته ۳ درصد رشد داشته‌ و توانستند ارزش خود را به ۱۴۳.۶ میلیارد دلار برسانند. ولی نکته مهم این آمار افزایش بسیار کمتر ارزش خودروسازان نسبت به سال قبل است جایی که آن‌ها توانستند با رشد ۱۷ درصدی در سال ۲۰۱۴ نظر بسیاری از کارشناسان را جلب کنند. آقای والش دلیل این کاهش پیشرفت را رقابت بسیار زیاد بین شرکت‌ها عنوان کرد و افزود:

کیفیت بسیار بالا و تکنولوژی پیشرفته، دلایل تمایز و در نتیجه افزایش ارزش شرکت‌های خودروسازی است، جایی که این رقابت بسیار نزدیک و فشرده شده است.

دیگر نکته قابل تامل عدم وجود شرکت‌های مطرح کره‌ای در این لیست است. گروه هیوندای-کیا با سرمایه‌گذاری هنگفت و تبلیغات زیاد توانستند رشد فوق‌العاده‌ای در فروش داشته‌ و از این لحاظ خود را در بین ۱۰ شرکت پرفروش قرار دهند. ولی فروش زیاد به معنی کیفیت بالا، جلب نظر مشتری و درنتیجه ارزش بیشتر نیست. پس این شرکت‌ها هنوز راه زیادی برای رسیدن به جمع برترین‌ها را دارند.


اپل، با ارزش‌ترین برند جهان
اما بزرگترین تغییر امسال مربوط به شرکت اپل است. این غول فناوری توانست با پشت‌سر گذاشتن گوگل، خود را به عنوان با‌ارزش‌ترین برند جهان معرفی کند. ارزش برند اپل با ۶۷ درصد رشد به ۲۴۶ میلیارد دلار رسیده است، در حالی که گوگل با رشد ۹ درصدی و ارزش ۱۷۳.۳ میلیارد دلار در رده دوم قرار دارد.
آقای والش در خصوص این رشد چشم‌گیر گفت:

عمده دلیل رشد اپل برطرف کردن مشکلات کیفی سال ۲۰۱۳ است. این شرکت با شجاعت و به طور واضح اقدام به برطرف کردن این مشکلات کرد به طوری که مشتریان این شرکت به این باور رسیدند که اپل طرف آن‌ها است. آن‌ها باور دارند که اگر در محصولات اپل مشکلی رخ دهد این شرکت به جای مخفی و انکار کردن آن، به سرعت اقدام به رفع عیب خواهد کرد.

در ادامه لیست ۱۰ شرکت با ارزش صنعت خودروسازی جهان را مشاهده می‌کنیم (ارقام به میلیارد دلار هستند):

۱- تویوتا (۲۸.۹)
۲- بی‌ام‌و (۲۶.۴)
۳-مرسدس‌بنز (۲۱.۸)
۴- هوندا (۱۳.۳)
۵- فورد (۱۳.۱)
۶- نیسان (۱۱.۴)
۷- آئودی (۱۰.۱)
۸- فولکس‌واگن (۹.۳)
۹- لندرور (۵.۰)
۱۰- لکسوس (۴.۳)

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#122 | Posted: 13 Jun 2015 09:44
پیوستن تویوتا به فورد برای جلوگیری از پیشرفت اندروید اتو و کارپلی


۴۳ درصد از مشتریان از سیستم‌های چندرسانه‌ای خودروها رضایت ندارند و آن‌ها را بسیار گیج‌کننده توصیف‌ می‌کنند. اپل و گوگل نیز این فرصت را مغتنم شمرده و راه‌حل‌های خود را ارائه کرده‌اند. اما خودروسازان از این رویه راضی نیستند و درصدد تغییر آن هستند.خودروسازان به ارایه رابط کاربری شلوغ و نامناسب در سیستم‌های چندرسانه‌ای و اطلاعاتی خود شهرت دارند. می‌توان از نتایج نظرسنجی‌های مختلف به این قضیه پی برد که مشتریان از کیفیت مکانیکی خودرو رضایت کامل دارند، در حالی که رابط کاربری سیستم‌های الکتریکی و کامپیوتری پایین‌ترین نمرات را به خود اختصاص داده است.
به همین دلیل غول‌های تکنولوژی که تجربه بسیاری در ارایه رابط‌های کاربری فوق‌العاده روان و کاربر‌پسند دارند، وارد شدند: اپل با CarPlay و گوگل با Android Auto. هر دو به همان سبک مشابه با سیستم‌عامل‌های دو شرکت طراحی شده‌اند تا از همان ابتدا کاربر را با محیطی آشنا روبرو کنند و وی بتواند به سرعت با این محیط ارتباط برقرار کند.
اما به نظر می‌رسد که شرکت‌های خودروسازی تمایلی به تسلیم شدن و استفاده کردن از محصولات ذکر شده، ندارند. شرکت تویوتا نیز در این خصوص اعلام کرده که در خودرو‌های آینده تویوتا و لکسوس از تکنولوژی (SmartDeviceLink (SDL شرکت فورد استفاده خواهد کرد.


تاریخچه و مشکلات موجود
شرکت فورد از سردمداران تولید سیستم‌های چندرسانه‌ای است و زمان و هزینه زیادی صرف تحقیق توسعه آن‌ها کرده است. با این وجود از میان تمامی سیستم‌های چندرسانه‌ای موجود می‌توان از Sync و MyFord Touch این شرکت به عنوان منفور‌ترین آن‌ها نام برد. زیرا محصولات نام برده مدت زیادی است که در خودرو‌های فورد استفاده می شوند و مشتریان نیز از این روند به هیچ وجه رضایت ندارند. لگ آزار‌دهنده و محیط شلوغ از جمله مشکلاتی است که از آن رنج می‌برند تا جایی که کاربران گمان می‌کردند این محصولات هنوز آماده عرضه نبودند. در واقع نارضایتی مشتریان تا جایی پیش رفت که تعداد زیادی از آن‌ها از شرکت فورد شکایت و طلب خسارت کردند.
در سال ۲۰۱۳ فورد در نهایت تصمیم به رفع این مشکل گرفت و اقدامی غیرمنتظره انجام داد. این شرکت نرم‌افزار Sync را به صورت اپن‌سورس با نام AppLink یا SmartDeviceLink ارایه داد تا توسعه دهندگان بتوانند برای اجرای بهتر اپلیکیشن‌ها در صفحه نمایش خودرو، این شرکت را یاری کنند. این اقدام، توسعه دهندگان و خودروسازان دیگر را برای استفاده و بهبود این نرم‌افزار ترغیب کرد. تا جایی که غول خودروسازی تصمیم به استفاده از SDL گرفت.


دیر، زود، یا بهترین زمان ممکن؟
از یک سو می‌توان اقدام فورد و تویوتا را دیر خواند و انتشار SDL را به عنوان آخرین راه‌حل موجود برای مقابله با فراگیر شدن محصولات اپل و گوگل در داشبورد خودروها دانست. هم‌چنین می‌توان از آن با این جمله فرضی از زبان فورد یاد کرد:

ما تلاش خود را کردیم ولی به موفقیتی دست نیافتیم. امیدواریم با باز کردن سورس‌های Sync و کمک سایر خودروسازان به محصولی مفید برسیم پیش از آنکه دوستانمان در کاپرتینو و مانتن‌ویو به طور کامل ما را شکست دهند!

اما از سوی دیگر از زمان معرفی CarPlay و Android Auto دو سال می‌گذرد و این تاخیر در ارائه آنها خودروسازان را به این نتیجه رسانده است که برای ارایه محصولی ناب و کاربرپسند هنوز زمان وجود دارد. آن‌ها می‌توانند با اتکا بر تجربه خود و دو شرط مهم زیر یک قدم از غول‌های فناوری جلوتر باشند.

۱. قوانین موجود برای خودروسازان و ادوات داخل خودرو که خودروسازان به آن‌ها مسلط هستند.
۲. چه اقداماتی برای راننده هنگام راندن خودرو ممکن و امن است؟

سوال مهمی که پیش می‌‌آید این است که آیا اپل و گوگل می‌توانند با محصولات خود شروط بالا را تغییر دهند یا خیر؟

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#123 | Posted: 14 Jun 2015 23:52
پورشه به 5 سال قهرمانی پیاپی آئودی در رقابت‌های 24Hours Le Mans‌ فرانسه پایان داد


مسابقات اتومبیل‌رانی 24Hours of Le Mans به عنوان قدیمی‌ترین رقابت‌ها در این حوزه محسوب می‌شود. سرانجام امروز پورشه‌ی شماره 19 یعنی مدل 919 Hybrid توانست به قهرمانی بلامنازع آئودی در 5 سال اخیر پایان دهد.این رقابت استقامتی که طی 25 ساعت در کشور فرانسه برگزار می‌شود، در 5 سال گذشته جز آئودی قهرمان دیگری نداشته است، ولی امروز پورشه توانسته در هشتاد و سومین دوره این رقابت‌ها قهرمانی رو از آن خودش کنه. اخرین قهرمانی پورشه به سال 1998 میلادی برمی‌گردد.
پورشه شماره 19 که هدایت آن بر عهده نیکو هاکنبرگ، راننده آلمانی فرمول وان بود توانست زودتر از دیگر رقبای خود خط پایان را پشت سر بگذارد. نیک تندی راننده‌ی بریتانیایی و اِرل بامبر راننده‌ی نیوزلندی نیز در کنار هاکنبرگ قرار داشتند. بعد از پورشه شماره 19، نوبت به پورشه شماره 17 به رانندگی مارک وِبِر از رانندگان فرمول وان و آئودی R18 e-tron Quattro با شماره 7 بود که در مکان‌های دوم و سوم قرار بگیرند.
در تمام طول مسیر مسابقه رقابت تنگاتنگی میان پورشه و آئودی جریان داشت. در این مسابقات پورشه عملکرد بی‌نظیری را از خود به نمایش گذاشت و توانست سریعترین دور را در این دوره پشت سر بگذارند و در خط اول جای بگیرند. هر 3 پورشه جلوتر از رقبا مسابقه را آغاز کردند و بعد از آنها خودروهای آئودی قرار داشتند. سوال اصلی اینجا بود که آیا رانندگان پورشه این توانایی را دارند تا در طول مسیر آئودی را پشت سر بگذارند یا خیر. البته در جریان مسابقه چندین بار جایگاه نفرات پیشتاز و دیگر رقبا تغییر کرد ولی در نهایت آئودی نتوانست به خاطر برخی مشکلات به عنوان پیروز خط پایان را پشت سر بگذارد و حتی از پیست نیز خارج شد.
در پایان آئودی شماره 7 که جایگاه سوم را به خود اختصاص داده بود، با 2 دور تاخیر نسبت به قهرمان مسابقات به خط پایان رسید و از پورشه شماره 17 نیز یک دور عقب بود.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#124 | Posted: 16 Jun 2015 12:04
تست سریعترین خودروی دنیا در انگلستان


مدت‌ها است که یک تیم سخت‌کوش در تلاش است تا با به ثمر رساندن پروژه Bloodhound SSC رکورد سریعترین سرعت روی زمین را بشکند. حالا به نظر می‌رسد این خودرو آخرین مراحل ساخت خود را طی کرده و به زودی به صورت محدود آزمایش خواهد شد.سال‌ها است که منتظر هستیم تا عملکرد خودروی مافوق صوت Bloodhound SSC را در عمل ببینیم و به نظر می‌رسد که روز موعود نزدیک است. تیم سازنده این خودرو اعلام کرده است که موتور قدرتمند این خودرو در تاریخ 17 نوامبر غرش خود را آغاز می‌کند البته سرعت آن بر روی 200 مایل در ساعت محدود خواهد شد. اگرچه این سرعت واقعا بالا است ولی در واقع این خودرو با موتور جت خود طوری طراحی شده تا بتواند به سرعت 1000 مایل در ساعت رسیده و رکورد سرعت روی زمین را در دنیا بشکند.
طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است تا اطلاعات بیشتر در مورد این خودرو در ماه آگوست، همزمان با مونتاژ تمامی قطعات خودرو در مرکز فنی تیم سازنده این خودرو ارائه شود. پروژه Bloodhound در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های دنیا است که بطور همزمان 4 حوزه علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات را همراه دارد.
ساخت این خودرو هنوز هم ادامه دارد و تست این خودرور در Southern England در شرایطی انجام خواهد گرفت که بالچه‌های این خودرو هنوز نصب نشده است. برنامه فعلی این است که تست‌های با سرعت بالا تابستان سال آینده در آفریقای جنوبی و در شرایطی که آب‌و‌هوا در بهترین حالت قرار دارد، انجام شوند. در نهایت نتایج این آزمایشات نشان خواهد داد که چه زمانی اندی گرین راننده این خودرو خواهد توانست با ثبت یک رکورد جدید نام خود را در کتاب رکوردها ثبت کند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#125 | Posted: 16 Jun 2015 22:45
خودروی سه چرخه Elio P5 سال 2016 به تولید انبوه می رسد


خودروی سه چرخه‌ی Elio P5 ساخت شرکت Elio است که قیمت پایه‌ی آن ۶۸۰۰ دلار و به ازای هر گالن سوخت، ۸۴ مایل مسافت طی می‌کند. به گفته‌ی این کمپانی خودروی Elio P5 بسیار ایمن و کم مصرف است.ماه ژانویه‌ی سال میلادی جاری پائول اِلیو موسس شرکت Elio اعلام کرد که این کمپانی ۶۵ میلیون دلار از بودجه‌ی ۲۴۰ میلیون دلاری موردنیاز برای تولید انبوه خودروی سه چرخه‌ی Elio P5 را جمع‌آوری کرده است. پائول اِلیو تخمین زده که این خودرو در سال ۲۰۱۶ به تولید انبوه برسد.
به نظر می‌رسد بودجه‌ی لازم برای توسعه‌ی انبوه این خودرو تامین شده است. پس از آنکه شرکت اِلیو در میشیگان یک نشست خبری موفق برگزار کرد، این کمپانی اعلام کرده بود که نسل پنجم نمونه آزمایشی این خودرو را تحت عنوان P5 ساخته و نسخه نهایی آن اواسط سال ۲۰۱۶ عرضه خواهد شد.
پائول اِلیو موسس شرکت Elio در این خصوص گفت:

ساخت P5 یک گام بزرگ دیگر در دستیابی به تولید انبوه به شمار می‌رود که طی چند ماه گذشته به چندین مرحله از این هدف دست یافته‌ایم. از چندین مثال‌ خوب پیشرفت این خودرو می‌توان به تکمیل نمونه آزمایشی موتور، پیشنهادهایی که به سرمایه‌گذاران معتبر ارائه کردیم، اشاره کرد. ما بسیار خوش‌شانس هستیم که با برخی از مهم‌ترین شرکت‌های تامین‌کننده در جهان کار می‌کنیم. علاوه بر این ما به شرکت‌های مذکور اجازه دادیم تا در روند تولید این خودرو سهیم باشند.

خودروی Elio P5 و نسخه تولیدی آن بر اساس نمونه آزمایشی P4 ساخته می‌شود. اما با این حال تجهیزاتی مانند پنجره‌های برقی، قفل در برقی و سیستم تهویه هوا در نسخه تولیدی به کار خواهد رفت. این خودرو دو نفره بوده و از یک موتور ۰.۹ لیتری ۳ سیلندر بهره می‌برد که به ازای هر یک گالن سوخت، ۸۴ مایل طی می‌کند. اگرچه توان خروجی موتور هنوز مشخص نیست اما نمونه‌های آزمایشی قبلی دارای توانی معادل ۵۵ اسب بخار بودند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#126 | Posted: 16 Jun 2015 22:47
سری جدید خودروهای تسلا تحت پلتفرم مدل 3 راهی بازار می‌ شوند


تسلا در تلاش است تا پررنگ‌تر از پیش در بازار خودروهای الکتریکی حاضر شود. این خودروساز با پلتفرم Model 3 که شامل مدل‌های سدان و کراس اور است، سری جدیدی از خودروهای الکتریکی را روانه‌ی بازار خواهد کرد.براساس اطلاعات ارائه شده، پلتفرم مدل 3 تسلا نه‌تنها شامل مدل‌های سدان خواهد بود، بلکه نمونه‌ای را در کلاس خودروهای کراس اور شامل می‌شود. JB Straubel از کمپانی تسلا در این خصوص گفته که این کمپانی در نظر دارد تا با طیف جدید خودروهایش بیش از پیش در دسترس خریداران باشد. بالا بردن تنوع و ارائه‌ی خودروهای جدید که شامل نمونه‌ی ارزان‌تری برای مدل S نیز خواهد بود، اصلی‌ترین هدف تسلا است. استرابل امیدوار است تا سال 2020 یک میلیون دستگاه از خودروهای تسلا در خیابان‌ها در حال تردد باشند.
حال باید دید که آیا این موضوع به حقیقت می‌پیوندد یا خیر؟

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#127 | Posted: 18 Jun 2015 21:24
کنترل ریموت Range Rover با گوشی هوشمند


کمپانی جگوار لندروور نمونه‌ای از رنج روور اسپورت را معرفی کرده که می‌توان آن را با استفاده از گوشی‌هوشمند و بصورت ریموت کنترل کرد. با استفاده از اپلیکیشن توسعه یافته برای گوشی‌های هوشمند می‌توان خودرو را از فاصله‌ی کم به‌راحتی هدایت کرد.نمونه‌ی آزمایشی تولید شده امکان کنترل خودرو را با استفاده از ریموت کنترل به‌راحتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. استفاده از اپلیکیشن توسعه یافته امکان کنترل فرمان، پدال گاز و ترمز، تعویض دنده و تنظیم ارتفاع را در اختیار راننده قرار می‌دهد تا بتواند خارج از خودرو و در فاصله‌ی کمی، خودرو را هدایت کند.
همانطور که در ویدیو نیز مشاهده می‌کنید، این سیستم بسیار جذاب به نظر می‌رسد. کنترل خودرو با استفاده از ریموت کنترل بیشتر برای شرایط رانندگی در آفرود در نظر گرفته شده است. با استفاده از اپلیکیشن ریموت می‌توان خارج از خودرو قرار گرفت و زوایای حرکت خودرو را از بیرون و تسلط بیشتر مشاهده کرد. یکی دیگر از کاربردهای این سیستم در پارکینگ‌های عمومی خواهد بود. با استفاده از این سیستم می‌توان در صورتی که خودروها بسیار نزدیک به هم پارک شده باشند و فضایی برای ورود به خودرو وجود نداشته باشد، به راحتی با استفاده از ریموت، خودرو را از حالت پارک خارج کرد.
این سیستم هنوز در مرحله‌ی آزمایشی است و تنها زمانی قابل استفاده خواهد بود که کاربر فاصله‌ای کمتر از 10 متر با خودرو داشته باشد. در صورتی که راننده بیش از اندازه به خودرو نزدیک یا از آن دور شود، خودرو بصورت خودکار متوقف می‌شود. ضمنا حداکثر سرعت خودرو در حالت ریموت 6.5 کیلومتر در ساعت است.


لندروور همچنین سیستم Multi-Point Turn را معرفی کرده که در آن خودرو بصورت هوشمند عبور از مسیرهای سخت را با کنترل خودکار ارتفاع، فرمان و دنده‌ی خودرو انجام می‌دهد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#128 | Posted: 18 Jun 2015 21:26
هیولایی با سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت، خودروی جدید بتمن


خودروی جدید بتمن در فیلم بتمن بر علیه سوپرمن رونمایی شد.همانطور که انتظار می‌رفت با خودرویی معمولی روبرو نیستیم.از دیرباز یکی از عناصر جذابیت بتمن وسایل و ابزار مخصوص وی بوده است. در میان این ابزار بتموبیل یا خودروی بتمن از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است. به عنوان مثال در سه گانه‌ی بتمن کریستوفر نولان خودروی مورد نطر وی خودرویی بسیار خاص بوده که اکثر خودروسازان جهان ساخت چنین وسیله‌ای را تقریبا محال دانسته بودند که سر انجام شرکتی خصوصی در انگلیس مسئولیت آن را برعهده گرفت.
اما در فیلم جدید بتمن علیه سوپرمن از خودروی جدید بتمن با ظاهری متفاوت رونمایی شده است که همانطور که مشاهده می‌کنید این خودرو یک جنگ‌افزار کاملا مدرن است که تا دندان مسلح شده است. مسلسل‌های ۵۰ میلی‌متری خودکار نصب شده بر جلوی خودرو، خیلی زود شما را با ماهیت این وسیله نقلیه آشنا می‌کند.
این خودرو با ابعاد ۶ متر طول و ۳.۶۵ متر عرض تولید شده و دارای وزن فوق‌العاده ۳۱۷۵ کیلوگرم است. با این حال توانایی رسیدن به سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت را دارد و به سیستم‌هایی اعم از حفاظت فعال، ضد بالستیک و قابلیت استتار مجهز شده است.
اما در این میان سوال بزرگی که پیش می‌آید در رابطه با پیشرانه این خودرو است. متاسفانه اطلاعاتی در این خصوص هنوز اعلام نشده است ولی پیشرانه‌ای که توانایی رساندن این ابرخودرو را با زره فوق سنگینش به سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت دارد، بسیار تماشایی خواهد بود. البته با توجه به حضور سوپرمن در مقابل بتمن، احتمالا بتمن به هر سانتی‌متر این زره احتیاج پیدا خواهد کرد.
فیلم سوپرمن علیه بتمن تا سال آینده اکران نخواهد شد پس برای دیدن این ابر خودرو باید تا تابستان ۲۰۱۶ منتظر بمانید.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#129 | Posted: 22 Jun 2015 23:42
مک‌ لارن نسخه‌ی قوی‌ تر و گران تری از 570S را با نام گرن توریزمو تولید می‌کند


کمپانی بریتانیایی مک لارن با معرفی سری اسپورت خود، محصولاتی خیابانی را برای دوستداران مک‌لارن روانه‌ی بازار کرد. حال گزارشی منتشر شده که نشان از ساخت نسخه‌ی جدیدی از 570S توسط این کمپانی با نام گرن توزیرمو (Gran Turismo) دارد.براساس گزارشی که در Automobile Magazine منتشر شده، مک لارن درصدد ساخت نسخه‌ی قوی‌تر و گران‌تری از 570S با عنوان گرن توریزمو است. محصول جدید مک لارن با تمرکز روی تقویت عملکرد این خودرو روانه‌ی بازار خواهد شد. شنیده‌ها حکایت از این دارد که مک‌لارن از شاسی فیبر کربنی در این خودرو استفاده خواهد کرد. همچنین باید به موتور 8 سیلندر 3.8 لیتری توئین توربو با چینش V شکل و سیستم تعلیق پیچیده تر اشاره کرد. از نظر ظاهری مک لارن تغییراتی را نیز در خطوط بدنه از جمله سقف خودرو ایجاد خواهد کرد تا دید راننده بهبود یابد.
گرن توریزمو از الگوی طراحی خودروهای فست‌بک در قسمت سقف و پشت خودرو بهره خواهد برد. همچنین باید به نرم شدن فنربندی اشاره کرد که از این رو باید این نمونه را متفاوت از خودروهای سری اسپورت مک لارن خواند. با توجه به تغییرات صورت گرفته در کابین، تجربه‌ی رانندگی با این خودرو در مسیرهای طولانی‌تر، لذت بخش خواهد شد. به نظر می‌رسد صندلی‌ها در این خودرو راحت‌تر از پیش خواهد شد و همچنین امکانات رفاهی بیشتری درون خودرو برای تجربه‌ی رانندگی بهتر پیش بینی شده است.
مک لارن خودروی 540C را با قیمت پایین روانه‌ی بازار کرد، هرچند گرن توریزمو گران‌تر از 570S خواهد بود که ارزشی 185٫000 دلاری دارد. انتظار می‌رود این خودرو در یکی از نمایشگاه‌هایی که سال آینده برگزار خواهد شد، رونمایی شده و در ادامه مک لارن خودرو را روانه‌ی بازار کند.
هنوز مشخص نیست که آیا مک لارن در پی گسترش مدل‌های خود ورای نمونه‌های اسپورت است یا خیر. این کمپانی چهار سال پیش تنها یک مدل را به علاقمندان خود ارائه می‌کرد، در حالی که امروز تعداد مدل‌های ارائه شده توسط آن به هفت رسیده است.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#130 | Posted: 23 Jun 2015 18:39
شواهد نشان از ورود اپل به حوزه‌ی خودروسازی و تغییر ساختار این بخش دارد


اخیرا شایعات در مورد اینکه اپل وارد حوزه‌ی خودروسازی خواهد شد، بسیار قوت گرفته است. در کنار گمانه‌ها و اخبار منتشر شده، شواهدی نیز وجود دارد که به حقیقت پیوستن این موضوع را بیش از پیش تقویت می‌کند، شکایت کمپانی 123 Systems از جمله‌ی این موارد است.کمپانی 123 Systems که در حوزه‌ی ساخت باتری‌های مورد استفاده در خودروها برای کمپانی‌های بسیار شناخته شده فعالیت می‌کند، شکایتی را علیه اپل به دادگاه ارائه کرده که براساس آن اپل در تلاش است تا متخصصان این کمپانی را به استخدام خود درآورد. کارشناسان این موضوع را به عنوان علت اثبات ادعای خود در مورد ورود اپل به حوزه‌ی خودروسازی مطرح می‌کنند.
اپل در دو فصل اخیر، 13 و 18 میلیارد دلار سود خالص را به جیب زده است. مجموع سود خالص کسب شده توسط اپل در دو فصل اخیر تقریباً با بودجه‌ی تحقیق و توسعه‌ی کل کمپانی‌های خودروسازی در چهار ماه برابری می‌کند، از این‌رو می‌توان به روشنی دید که اپل از نظر مالی نیز مشکلی برای ورود به این حوزه ندارد.
از سویی دیگر، کارشناسان به این نکته اشاره می‌کنند که خوردوهای الکتریکی در حال حاضر بسیار گران قیمت هستند. این موضوع بدین معنی است که شاید در آینده‌، فرآیند استفاده از خودروها متحول شود و خودروهای هوشمند الکتریکی بصورت اشتراکی بین خریداران مورد استفاده قرار گیرند؛ یعنی به جای خرید خودرو، استفاده از خوردوهای هوشمند بصورت پرداخت آبونمان ماهیانه باشد. این موضوع باعث کاهش شدید هزینه‌های تأمین انرژی و استفاده از خودروها در طول ۲۴ ساعت می‌شود. ضمناً باید به حل مشکل پارکینگ نیز در سطح شهرها اشاره کرد.
چنین ساز و کاری می‌تواند روش تجارت و کسب و کار تسلا را نیز تغییر دهد. تسلا خودروهای الکتریکی خود را با قیمت‌های نسبتاً بالا توسعه می‌دهد. ضمناً روش‌های نگهداری و تأمین انرژی برای این خودروها نیز با وجود وابستگی به انرژی‌های تجدید پذیر، بسیار پر هزینه است.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
صفحه  صفحه 13 از 16:  « پیشین  1  ...  12  13  14  15  16  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / News of Cars | آخرین اخبار و مقاله ها در مورد خودروهای داخل ایران و جهان بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites