خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

News of Cars | آخرین اخبار و مقاله ها در مورد خودروهای داخل ایران و جهان


صفحه  صفحه 2 از 16:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  13  14  15  16  پسین »
marmolakman مرد #11 | Posted: 29 Sep 2011 11:15
کاربر

 
خودروئی برای خانواده از فولکس واگن .باك خودرو را یك‌بار پر كنید و ۱۲۰۰ كیلومتر برانید

خودرویی برای خانواده

باك خودرو را پر كنید و با آن تا ۱۲۷۳ كیلومتر رانندگی كنید! این یك ویژگی قابل احترام است كه در Volkswagen Sharan دیده می‌شود، خودرویی كه گرچه می‌توانست بیش از اینها دوستدار محیط زیست باشد، اما به هر حال با مصرف بهینه سوخت یكی از دوستداران آن به شمار می‌آید!

فروش بیش از ۶۰۰ هزار دستگاه نشان می‌دهد Volkswagen Sharan خودروی مطلوب بسیاری از خانواده‌ها در سراسر اروپاست. البته این فروش به نسخه ابتدایی این خودرو مربوط می‌شود. خبر خوش این است كه نسخه دگرگون شده و مملو از فناوری‌های نوین آن تا چند هفته دیگر به دنیا معرفی می‌شود. این خودروی جدید چندی پیش در نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو رونمایی شد و طی ۲ماه گذشته هنوز هم كارشناسان امور خودرو این تازه‌وارد دیدنی را زیر ذره‌بین كارشناسی خود نگاه داشته‌اند. شاید در یك جمله بتوان Volkswagen Sharan جدید را كه یكی از جدیدترین محصولات در ردیف خودروهای كابین‌دار و به اصطلاح خانوادگی به شمار می‌آید این‌گونه توصیف كرد: محصولی مبتنی بر مجموعه‌ای از فناوری‌های نوین كه در عین حال كه مطلوب خانواده‌ها به عنوان خودرویی خانوادگی است بلكه با فروش خیره‌كننده كمك زیادی به سر و سامان یافتن اوضاع مالی برند تولیدكننده‌اش كرده است!


تفاوت با نسخه قبلی، از زمین تا آسمان


در طراحی Volkswagen Sharan تلاش شده ایده‌های مختلفی برای نخستین بار به كار گرفته شود. به عنوان مثال درهای عقبی خودرو به صورت كشویی باز و بسته می‌شود كه در مقایسه با نسخه قبلی تفاوت قابل توجهی به شمار می‌آید. اما این تنها یك آغاز است. مقایسه نشان می‌دهد تقریبا در ۹۹درصد موارد نسخه جدید با نسخه قبلی تفاوت دارد. اگر جستجوی خود را از فضای داخلی خودرو آغاز كنیم با مجموعه‌ای از فناوری‌ها و قابلیت‌ها روبه‌رو می‌شویم. به عنوان مثال صندلی‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند كه ۷ نفر براحتی درون آن جای می‌گیرند و در عین حال برای هر ۷ نفر نیز كیسه‌ها نصب شده است. البته با توجه به تمایل مشتری نسخه‌های ۵، ۶ و ۷ صندلی این خودرو روانه بازار می‌شود. نكته جالب این است كه صندلی‌ها قابلیت قرار گرفتن در ۱۲ وضعیت مختلف را دارند. این قابلیت در مواقع استفاده از خودرو در سفرهای طولانی كاملا به چشم می‌آید. در چنین خودروهایی كه تا ۳ ردیف صندلی دیده می‌شود، نحوه خم كردن صندلی‌های ردیف وسط یكی از شاخص‌های اصلی در نظر گرفتن نمرات برتر برای خودرو است. در Volkswagen Sharan از فناوری موسوم به «آسان خم شو» استفاده شده است، به طوری كه سرنشین براحتی و تنها با فشردن یك دكمه می‌تواند صندلی را خم و سپس به حالت نخست در آورد.

در Volkswagen Sharan فضای كافی برای تفریح كودكان در خودرو وجود دارد و این درحالی است كه فضای داخلی آن در شب هنگام و با روشن شدن چراغ‌های زنون و LED رویایی می‌شود. برای راحتی بیشتر راننده ترمز دستی به صورت الكترونیكی طراحی شده است. همچنین برای این‌كه راننده بتواند بهترین پارك خودرو را داشته باشد از نسل جدید فناوری كمك پارك بهره گرفته شده است. این بدان معناست كه راننده با استفاده از دوربین مخصوصی كه در قسمت عقبی خودرو كار گذاشته شده است بهترین دید ممكن از فضای عقبی و جزئیات آن حتی فضای كم میان درختان و گوشه دیوارها را دارد.

سقف خودرو به طور كشویی متحرك است كه در مقایسه با نسخه قبلی چشم‌انداز بیش از ۳۰۰ درصدی برای لذت بردن از محیط اطراف خارج از شهر در اختیار سرنشینان قرار می‌گیرد. از آنجا كه عمدتا از این خودرو برای سفرهای كوتاه و طولانی استفاده می‌شود، مهندسان فولكس واگن در اقدامی‌ ابتكاری سیستم ۳ وضعیتی كنترل اوضاع جوی برای فضای داخلی خودرو در نظر گرفته‌اند كه با توجه به محیط سرد یا گرم اطراف می‌توان وضعیت دلخواه را انتخاب نمود.


موتورهای صرفه‌جو


در نسخه جدید Volkswagen Sharan از ۴ موتور توربو تزریق مستقیم بنزین و دیزل استفاده شده است كه در مقایسه با نسخه قبلی تا ۲۱ درصد راندمان مصرف سوخت بهتری دارند. میانگین مصرف سوخت این خودرو در هر ۱۰۰ كیلومتر تنها ۵/۵ لیتر است كه البته به ازای طی هر یك كیلومتر مسافت ۱۴۵ گرم گاز CO نیز روانه جو زمین می‌كند. خودرو حداكثر سرعتی درحدود ۱۹۴ كیلومتر بر ساعت دارد كه البته برخی منتقدان امور خودرو می‌گویند این رقم می‌توانست بیشتر از این باشد. اما در این خودرو برخی آمار و ارقام و معادلات است كه هر مشتری را برای خرید آن وسوسه می‌كند، آن هم در شرایط فعلی كه تأمین سوخت برای خودروها به یك مشكل بزرگ جهانی تبدیل شده است:Volkswagen Sharan با هر باك پر كه تا ۷۰ لیتر گنجایش دارد ۱۲۷۳ كیلومتر را طی می‌كند!

Volkswagen Sharan جدید در مقایسه با نسخه قبلی ۲۲ سانتی‌متر طولانی‌تر یعنی ۸۵/۴ متر است و این یعنی تا دلتان بخواهد فضای كافی برای سرنشینان درون خودرو وجود دارد. پهنای خودرو نیز ۲/۹ سانتی‌متر بیشتر شده، اما جالب اینجاست كه ارتفاع خودرو تقریبا ۲ سانتی‌متر كمتر از نسخه قبلی شده اما زمانی كه درون آن قرار می‌گیرد با فضای بزرگ‌تری مواجه می‌شوید.


توجه به ضریب ایمنی خودرو و سرنشینان


در Volkswagen Sharan از سیستم دوربینی مخصوصی استفاده شده است كه به راننده در تشخیص دقیق و سریع فاصله خودرو با سایر خودروهای مجاور كمك می‌كند.

به این ترتیب می‌توان متصور شد ضریب ایمنی خودرو به خصوص در سرعت‌های بالا به لطف اشراف بیشتر راننده به جاده و خودروهای اطراف تا چه حد افزایش می‌یابد. باز هم سراغ قسمت‌های داخلی خودرو و این بار صندلی‌ها می‌رویم. یكی از امتیازاتی كه برای این خودرو می‌توان متصور شد ، خم شدن راحت صندلی‌های ردیف سوم و استفاده از فضایی قابل توجه برای قرار دادن بار و وسایل مختلف است. این قابلیت به خانواده‌هایی كه بیش از ۲ فرزند داشته و برای مسافرتی چند روزه برنامه‌ریزی كرده‌اند كمك زیادی می‌كند تا در فضای داخلی با راحتی بیشتر از مشاهده مناظر اطراف خارج شهر لذت ببرند.

فولكس واگن این خودرو را به خانواده‌هایی پیشنهاد می‌كند كه ۲ یا بیشتر فرزند دارند. با این حال آن دسته از تجار و بازرگانانی كه همواره در مسافرت‌های بین‌شهری بوده و چاره‌ای جز حمل مقادیری بار و نمونه كالا ندارند، Volkswagen Sharan یك انتخاب عالی است. تابستان ۲۰۱۰ یعنی تنها چند هفته دیگر زمانی است كه این برند فروش تجاری Volkswagen Sharan كه تفاوت‌های آشكاری با نسخه ابتدایی دارد را آغاز می‌كند. فولكس واگن برای فروش قابل توجه این خودرو برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای كرده است و در نظر دارد از آن به عنوان سكوی پرتابی تازه در دنیای خودروهای كابین‌دار یا همان خودروهای خانوادگی استفاده كند. این درحالی است كه درخصوص طراحی و ساخت این نوع خودروها رقابت داغی میان برندهای شناخته شده صنعت خودروسازی جهان شكل گرفته است.
      
marmolakman مرد #12 | Posted: 29 Sep 2011 11:20
کاربر

 
تعدادی از لوکسترین خودرو های دنیا


بوگاتی ویرون 16.4 این اتومبیل با بهره گیری از موتور 16 سیلندر خود میتواند 1040 اسب بخار قدرت تولید کرده و به حداکثر سرعت 407کیلومتر بر ساعت نیز دست پیدا کند. قیمت این اتومبیل 1,700,000 دلار میباشد.


فراری انزو این اتومبیل با بهره گیری از موتور 12سیلندر خود میتواند به حد اکثر سرعت 301کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. بدنه این اتومبیل تماماً از جنس فیبر کرین است و قیمت این اتومبیل 1,000,000 دلار است.


پاگانی زوندا C12 این اتومبیل با بهره گیری از موتور7.3 لیتری 12 سیلندر خود میتواند به حداکثر سرعت 374کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. شتاب 0 تا 100 کیلومتر این اتومبیل 3.2 ثانیه و قیمت این اتومبیل 741,000 دلار است.

کوانیکسگ CCX این اتومبیل با بهره گیری از موتور 4.7 لیتری 8 سیلندر خود میتواند به حداکثر سرعت 395 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. شتاب 0 تا 100 کیلومتر این اتومبیل 3.2 ثانیه و قیمت این اتومبیل 600,910 دلار است.

پورشه کاررا GT این اتومبیل با بهره گیری از موتور 5.7 لیتری 10 سیلندر خود میتواند به حداکثر سرعت 330 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند . شتاب 0 تا 100 کیلومتر این اتومبیل 3.9 ثانیه و قیمت این اتومبیل 484,000 دلار است.
مرسدس SLR مک لارن این اتومبیل با بهره گیری از موتور 5.5 لیتری 8 سیلندر خود میتواند به حداکثر سرعت 378 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. شتاب 0 تا 100 کیلومتر این اتومبیل 3.1 ثانیه و قیمت این اتومبیل 455,500 دلار است

می باخ 62 این اتومبیل با بهره گیری از موتور 5.5 لیتری 12 سیلندر خود میتواند به حداکثر سرعت 250 کیلومتر بر ساعت که به صورت الکترونیکی کنترل میشود دست پیدا کند . شتاب 0 تا 100 کیلومتر این اتومبیل 5.2 ثانیه و قیمت این اتومبیل 385,250 دلار است.


رولس رویز فانتوم این اتومبیل با بهره گیری از موتور 6.8 لیتری 12 سیلندر خود میتواند به حداکثر سرعت 240 کیلومتر بر ساعت که به صورت الکترونیکی کنترل میشود دست پیدا کند . شتاب 0 تا 100 کیلومتر این اتومبیل 5.9 ثانیه و قیمت این اتومبیل 320000 دلار است.

لامبورگینی مورسیه لگو این اتومبیل با بهره گیری از موتور 6.5 لیتری 12 سیلندر خود میتواند به حداکثر سرعت 330 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. شتاب 0 تا 100 کیلومتر این اتومبیل 3.4 ثانیه و قیمت این اتومبیل 279,900 دلار است.

آستون مارتین وانکویش این اتومبیل با بهره گیری از موتور 5.9 لیتری 12 سیلندر خود میتواند به حداکثر سرعت 321 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. قیمت این اتومبیل 255,000 دلار است.

      
marmolakman مرد #13 | Posted: 29 Sep 2011 11:22
کاربر

 
سریع ترین خودروی پلیس جهان انتخاب شدبعد از انجام تست سرعت پلیس ایالتی میشیگان، خودروی دوج چارجر پرسوت 2012 به عنوان سریع ترین ماشین پلیس جهان انتخاب شد.
پتر گردی ، قائم مقام توسعه شبکه ناوگان گروه کرایسلر گفت : دوج شارجر پرسوت با کسب بهترین زمان ممکن در مسابقه سالانه ارزیابی خودروهای پلیس به عنوان برترین اتومبیل این نیرو انتخاب شد.
این خودرو علاوه بر عملکرد بسیار مثبت دارای سطح قابل قبولی از تجهیزات لازم در خودروهای پلیس است. این خودرو دارای یک موتور 3.6 لیتری شش سیلند به توان 292 اسب بخار و گشتاور 260 پونت فوت است و مصرف سوخت آن 27 مایل بر گالون می باشد.
این خودرو دارای یک موتور قوی تر به ظرفیت 5.7 لیتر توان 370 اسب بخار نیز می باشد بیشینه سرعت موتور این خودرو 151 مایل بر ساعت و صفر تا صد کیلومتر بر ساعت آن 5.83 ثانیه است.
      
marmolakman مرد #14 | Posted: 29 Sep 2011 11:24
کاربر

 
اعلام قیمت آخرین مدل لامبورگینیخودروی لامبورگینی همیشه خودرویی رویایی برای مردم سراسر جهان بوده خودرویی بسیار سریع ایمن و لوکس که سوار شدن آن نه تنها باعث جلب توجه رانندگان دیگر خودروها بلکه سبب ایجاد حسی بسیار آرامش بخش برای سرنشینان می شود. اما به راستی قمیت جدید ترین مدل این خودروی افسانه ای چه قدر است ؟ بالاخره بعد از مدتی طولانی لامبورگینی آونتادور مدل 2012 قیمت گذاری شد.
شرکت تولید کننده قیمت پایه این خودرو را در نشستی خبری 387 هزار دلار اعلام کرد. البته اکثر مدل های تولیدی آونتادور دارای امکانات جانبی بیشتری هستند که قیمت آنها جداگانه محاسبه می شود . با این حساب می توان تخمین زد آونتادور که با کد lp700-4 عرضه می شود ، قیمتی بیش از 393 هزار و 659 دلار داشته باشد.
این خودرو دارای یک موتور 6.5 لیتری دوازده سیلند به توان 690 اسب بخار و گشتاور 509 پوند فوت است . شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت آونتادور 2012 تنها 2.9 ثانیه و بیشینه سرعت آن 217 مایل بر ساعت است.
      
marmolakman مرد #15 | Posted: 29 Sep 2011 11:25
کاربر

 
تقویت موتور مرسدس بنز GL500عرضه یکی از بهترین خودروهای شاسی بلند جهان توسط مرسدس-بنز امری تعجب برانگیز نباشد ، اما جاه طلبی مهندسین mkb در افزایش قدرت موتور این خودرو امری محال به نظر می رسد.
mkb در بیانیه ای گفت : نصب یک موتور دوازده سیلند بزرگتر بر روی شاسی خودروی gl500 که امکان بزرگتر کردن آن وجود ندارد ، کاری بسیار مشکل به نظر می رسد. صرف نظر از موفقیت شرکت در انجام این پروژه بایستی توجه کرد که دستاورد انجام چنین کاری می تواند باعث ایجاد انقلاب بزرگی در بخش تیونینگ و تقویت خودرو باشد.
به گفته این شرکت موتور دوازده سیلندی جدید 662 اسب بخار توان و 1200 نیوتون متر گشتاور ایجاد خواهد کرد. علاوه بر این صفر تا صد خودرو و بیشینه سرعت آن به ترتیب 4.4 ثانیه و 270 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.
شایان ذکر است هزینه این تیونینگ 294 هزار دلار اعلام شده که بایستی جدا از قیمت کلی خودرو پرداخت شود با این حساب آیا بهتر نیست افرادی که به فکر تقویت gl500 و پرداخت هزینه ای به این زیادی هستند ، خودرویی مثل پورشه کاین توربو اس را که عملکردی به مراتب بهتر دارد را خریداری کنند؟
      
marmolakman مرد #16 | Posted: 29 Sep 2011 11:26
کاربر

 
«فتل» فاتح سنگاپور شدرقابت‌هاي گرندپري سنگاپور با قهرماني سباستين فتل آلماني به پايان رسيد. اين دور كه چهاردهمين دور از رقابت‌هاي اين فصل فرمول يك بود، در شرايطي به پايان رسيد كه فتل مي‌توانست قهرماني كلي‌اش در اين فصل را به دست بياورد؛ در واقع اگر او قهرمان مي‌شد و باتن به عنوان سومي مي‌رسيد، آنگاه در پنج دور مانده به پايان رقابت‌هاي اين فصل جام قهرماني را بالاي سر مي‌برد.
فتل اول شد ولي دوم شدن باتن كار را به دورهاي بعدي كشاند. راننده 24ساله تيم ردبول با اين حال فقط كافي است در يكي از چند دوره باقي‌مانده به رتبه دهمي برسد تا دومين قهرماني‌اش در رقابت‌هاي فرمول يك را جشن بگيرد. اگر او بتواند به اين مهم برسد، آنگاه جوان‌ترين راننده‌اي در تاريخ لقب خواهد گرفت كه موفق شده در بردن جام‌ها دبل كند. «شوماخر كوچك» بايد در مرحله بعدي اين رقابت‌ها در پيست ژاپن و نزديك به دو هفته ديگر به ميدان برود.
او كه از اين بردش بسيار خوشحال بود، به سايت «يورو اسپورت» گفت: «در ابتداي مسابقه جنسن باتن با سرعتي بالا كار را شروع كرد. ولي خوشبختانه ما اتومبيل‌هايي داريم كه مي‌توانند خليي زود فاصله‌هاي به وجود آمده را برطرف كنند يا اينكه به راحتي از ساير رقبا پيشي بگيرند. در دور آخر اين تورنمنت بايد با پنج راننده ديگر مبارزه مي‌كردم.
در اين اثنا جا براي اينكه از مخمصه فرار كنم، وجود داشت ولي بايد حواسم به باتن بود تا نگذارم از من سبقت بگيرد و اول شود. روي هم‌رفته از مسابقه و نتيجه به‌دست‌آمده راضي هستم. بايد بگويم كه شبي به يادماندني داشتم و حالا هنوز هم آماده‌ام تا با ساير رقبايم بجنگم.» اما باتن هم كه با دوم شدنش همچنان كورس قهرماني را گرم نگه‌داشته، مي‌توانست در اين دور قهرمان شود.
او به‌رغم از دست دادن صدرنشيني از كارش راضي است: «زماني كه از سباستين فتل پيشي گرفتم، حس كردم لاستيك‌هاي اتومبيلم چندان خوب نيست. به هر حال در مجموع از عملكردي كه داشتم، راضي بودم و بايد بگويم كه استراتژي تيمي ما خيلي خوب جواب داد. در واقع اگر من توانستم در اين دور دوم شوم، به دليل كار خوب تيمي بود كه داشتيم.» رقابت‌هاي سنگاپور براي هر راننده‌اي كه خوب بود، براي فرناندو آلونسو نبود؛ راننده تيم فراري كه پيش از اين دو بار سابقه قهرماني در پيست سنگاپور را داشته، در اين دور به عنواني بهتر از چهارمي نرسيد تا همه تقصير‌ها را به گردن اتومبيلش بيندازد: «ما بايد بپذيريم كه اتومبيل‌هايمان در قياس با ساير تيم‌ها كند‌تر است. اگر ما حالا در رتبه سوم ايستاده‌ايم به اين خاطر است كه اتومبيل‌هايمان هم بعد از تيم‌هاي ردبول و
مك لارن در رتبه سوم كيفيت قرار دارد.»
      
marmolakman مرد #17 | Posted: 29 Sep 2011 11:28
کاربر

 
مرسدس با موتور و کوپه جدید ب ام و را کنار می زندمرسدس بنز با موتور جدید 4سیلندری ویک کوپه در رده خودروهای کلاس c درصدد است تا با ب ام و در بازار خودروی کوچک لوکس به رقابت بپردازد.
از زمانی که مرسدس بنز وارد بازار خودروهای کوچک شده است این اولین باری است که خودروی دو در کوپه دراین بخش تولید میکند.
مدیر تولید مرسدس بنزدر ایالات متحده اظهار داشت : مدت ها ست که ما در این بازار خواهان مدل کوپه هستیم و اکنون این خودروی کوپه برای بازار ایالات متحده امریکا ساخته می شود و روند تقاضا نیز روبه افزایش است .
وی افزود: این خودرو حضور وروابط ما را دربخش خودروهای کوچک توسعه خواهد داد و خریداران جوان تر را جذب خودروهای کلاسc خواهد نمود .
این خودروی کوپه قرار است 1.5 اینچ ازمدل سواری کوچک تر باشد ودارای روکش فلزی در کنار بدنه، که تنها در مدل های اسپرت amg به کار رفته است خواهد بود.
مرسدس بنز پیش بینی می کند سهمی که این خودرو در بازار خواهد داشت 10 درصد خواهد بود.
      
marmolakman مرد #18 | Posted: 29 Sep 2011 11:29
کاربر

 
تازه ترین روش حمل خودرو در افغانستان !«مجله ماشین» - تا کنون روش های گوناگونی برای حمل خودرو دیده بودیم، ولی این یکی خیلی متفاوت است. شاید مالک خودرو حاضر نشده، حتی لحظه ای از اتومبیل خود دورشود .
امید است چنین روش های غیر متعارفی در کشورمان باب نشود .
      
marmolakman مرد #19 | Posted: 29 Sep 2011 11:30
کاربر

 
يك شاسي‌بلند چيني ديگر وارد بازار ايران مي‌شوديك خودروي شاسي بلند محصول گروه ليفان تا پايان امسال وارد بازار مي‌شود. با اعلام خبر بالا افزود: كرمان موتور جهت توسعه محصولات خود حضور در تمام بخش‌هاي بازار خودرو را مد نظر قرار داده است. وي با بيان اينكه با بررسي‌هاي صورت گرفته از شرايط بازار، توليد يك خودروي شاسي بلند در دستور كار قرار گرفت، خاطرنشان كرد: به اين ترتيب يك خودرو شاسي بلند از محصولات گروه ليفان تا پايان امسال توليد و وارد بازار خواهد شد. او تصريح كرد: اين خودرو شاسي بلند با توجه به امكانات ويژه آن يكي از اقتصادي‌ترين شاسي بلند‌هاي موجود در بازار ايران خواهد بود.
گروه ليفان با همكاري كرمان موتور تاكنون با دو محصول سواري ليفان 520 و 620 در ايران حضور داشته و محصول جديد شاسي‌بلند توليدي آن دومين شاسي‌بلند چيني بازار ايران خواهد بود.
در حال حاضر x33 mvm يا tiggo تنها شاسي بلند چيني موجود در بازار ايران است. اين خودرو يکي از برندهاي شرکت چري است كه از خودروسازان بزرگ چين محسوب مي‌شود.
tiggo به عنوان تنها شاسي بلند چيني بازار ايران توسط مديران خودرو (يکي از شرکت‌هاي توليد کننده محصولات چري در ايران) وارد کشور شده و هم‌اکنون نيز در اين شرکت مونتاژ مي‌شود. اين خودرو در حال حاضر با حدود قيمتي 30 ميليون تومان ارزان‌ترين شاسي بلند بازار ايران محسوب مي‌شود.
      
marmolakman مرد #20 | Posted: 29 Sep 2011 11:30
کاربر

 
نيسان پاترول 60 ساله شدخودروي نيسان پاترول 60 ساله شد.
سابقه خودروي نيسان پاترول به سال 1951 باز مي‌گردد، زماني که به ساخت يک خودرو با شمايل نظامي، قدرت بالا، موتور شش سيلندر و چرخهاي قوي نياز احساس شد.
نمونه اوليه نيسان 4w60 به عنوان پاترول تا سال 1960 روانه خط توليد شرکت شد.
نيسان پاترول به ويژه بعد از آن‌که توانست به عنوان نخستين خودرو از صحراي دلهره آور سيمپسون با موفقيت عبور کند، محبوبيت پيدا کرد.
سري دهه 60 پاترول تا سال 1980 بدون تغيير همچنان توليد مي‌شد. در سال 1987 براي نخستين بار تغييراتي در طراحي پاترول اعمال شد.
10 سال بعد هم نيسان پاترول به شکلي درآمد که امروزه نيز ديده مي‌شود. نسل ششم پاترول به ترمزهاي ضدقفل، لامپهاي هالوژن و کيسه‌هاي ايمني هواي جلو و عقب نيز مجهز شده است.
نيسان در مراسم جشن 60 سالگي پاترول از اين خودرو به عنوان "پسر سخت" خود ياد کرده است. نيسان پاترول زماني در بازار خودروي ايران نيز از محبوبيت بالايي برخوردار بود.
      
صفحه  صفحه 2 از 16:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  13  14  15  16  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / News of Cars | آخرین اخبار و مقاله ها در مورد خودروهای داخل ایران و جهان

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا