تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

News of Cars | آخرین اخبار و مقاله ها در مورد خودروهای داخل ایران و جهان

صفحه  صفحه 7 از 16:  « پیشین  1  ...  6  7  8  ...  15  16  پسین »  
#61 | Posted: 10 Mar 2014 11:25
شافعی خبر داد:
[vimeo=null]ایران و چین برای تولید دو خودرو جدید توافق کردند
پیشنهاد شا فعی برای خرید سهام سایپا یا یکی از شرکت های زیر مجموعه برای ورود چانگان به بازار ایران
عصرخودرو:توافقنامه تولید دو خودروی جدید سدان و شاسی بلند بین شرکت سایپا و شرکت بزرگ خودروسازی چانگان چین امضا و مبادله شد.

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از مهر، غلامرضا شافعی بر توسعه همکاری در زمینه تحقیقات و طراحی بین دو شرکت سایپا و چانگان خودرو علاوه برای تولید خودروهای جدید تاکید کرد و گفت: شرکت چانگان در طراحی خودروهای جدید سایپا بصورت مستقیم مشارکت نماید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه شرکت چانگان می تواند از سه طریق در صنعت خودروسازی ایران حضور یابد، ادامه داد: یکی از این راه ها، سرمایه گذاری در زمینه تولید قطعات الکترونیکی و با فناوری بالا بطور مستقیم در ایران می باشد.

وی اضافه کرد: پیشنهاد دیگر اینست که با خرید بخشی از سهام شرکت های سایپاکاشان، بن رو و پارس خودرو، و تولید محصول در این شرکتها وارد بازار ایران شود.

به گفته شافعی، گزینه سوم حضور چانگان درایران، خرید بخشی از سهام سایپا خواهد بود که اگر شرکت چینی علاقه مند به حضور در بازار ایران باشد، از طریق سایپا می تواند حضور موثرتری داشته باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بیانات رئیس جمهور در اجلاس داووس و دعوت سرمایه گذاران خارجی به حضور در صنعت خودروی ایران، و نیز قانون جلب سرمایه گذاران خارجی، فضای مناسبی برای سرمایه گذاری در ایران فراهم شده است که شرکت چانگان باید از این فرصت مغتنم استفاده نماید.

همچنین سعید مدنی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در این مراسم با بیان این که برنامه دولت ایران، تبدیل کشور به قطب تولید خودرو در منطقه با تولید 3 میلیون دستگاه در سال است، اظهار داشت: سال گذشته 15 درصد از محصولات سایپا صادر شده است که این رقم ظرف 5 سال آینده باید به 30 درصد افزایش یابد.

مدنی افزود: هر یک از شرکتهای خودروساز عضو گروه سایپا بجز سایپاکاشان، دارای یک شریک تجاری خارجی خودروساز می باشند که هدف از همکاری با چانگان، تولید محصولات این شرکت در کاشان که دارای ظرفیت سالانه 180 هزار دستگاهی است، خواهد بود.

مدیرعامل سایپا یادآور شد: در همسایگی ایران حدود 400 میلیون نفر زندگی می کنند که بجز ترکیه، در هیچکدام خودروسازی مطرحی فعالیت نمی نماید و با همکاری چانگان از این ظرفیت بنحو احسن استفاده خواهیم برد.

مدنی اضافه کرد: شرکت سایپا با چانگان می تواند در حوزه های طراحی، تولید و صادرات خودرو و نیز حمایت های تکنیکی در قالب سرمایه گذاری مشترک همکاری نماید.

در این مراسم مدیرعامل شرکت چانگان با اشاره به سوابق این شرکت در زمینه تولید خودرو در چین بعنوان بزرگترین خودروساز با برند چینی در حال حاضر، عنوان کرد: هم اکنون چانگان بیش از 10 درصد بازار خودروی چین را در اختیار دارد و قصد داریم با تولید 6 میلیون دستگاه خودرو در سال 2020 به رده اول خودروسازان چینی دست پیداکنیم.

وی افزود: چانگان و سایپا ایده ها و فلسفه های مشترکی در صنعت خودرو دارند و با توجه به زیرساخت های مناسب این شرکت ایرانی در حوزه طراحی، تولید خودرو و خدمات پس از فروش، سایپا می تواند شریک مناسبی برای چانگان باشد.
وی خاطرنشان کرد: چانگان که با سرمایه گذاری مشترکی که با شرکت های بزرگ و معتبر خودروساز جهانی همچون فورد، مزدا، پژو سیتروئن و سوزوکی انجام داده است، و با ایجاد مراکز طراحی و تحققاتی در ایتالیا، ژاپن و انگلستان، هم اکنون 27 سایت تولیدی و 25 محصول خودرویی تولید می کند و به حدی از دانش و تکنولوژی دست یافته که قصد حضور در بازارهای جهانی را دارد و همکاری با سایپا در ایران را یکی از مسیرهای ورود به بازارهای جهانی می داند
جمعه 16 اسفند 1392

کاش در دل هیچ آرزویی نداشتم
ولی افسوس این نیز خود آرزوییست
     
#62 | Posted: 11 Mar 2014 12:21 | Edited By: Grandpa
آمار تولید خودرو جهان در سال 2013

ایران بیستمین خودروساز جهان شد
عصرخودرو:سازمان بین المللی سازندگان وسائل نقلیه موتوری با انتشار آمار تولید خودروی جهان در سال ۲۰۱۳ از تولید ۶۲۶ هزار دستگاه خودرو در ایران طی این سال و کاهش ۳۸ درصدی این رقم نسبت به ۲۰۱۲ خبر داد و ایران را بیستمین خودروساز جهان معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» سازمان بین المللی سازندگان وسائل نقلیه موتوری با انتشار آمار تولید خودروی جهان در سال 2013 از کاهش 38.2 درصدی تولید خودروی ایران طی این سال خبر داد.
بر اساس این گزارش در سال 2013 تنها 626 هزار و 110 دستگاه خودرو در ایران تولید شده است. تولید خودروی ایران در سال 2012 نیز با کاهش 38.5 درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده و به یک میلیون و 13 هزار دستگاه رسیده بود. در سال 2011 بیش از 1.64 میلیون دستگاه خودرو در ایران تولید شده بود.
به دنبال کاهش تولید خودروی ایران در سال 2013 رتبه ایران در میان کشورهای تولید کننده خودرو نیز در این سال کاهش داشته است. ایران که در سال 2012 به عنوان هجدهمین خودروساز بزرگ جهان و در سال 2011 به عنوان سیزدهمین خودروساز شناخته شده بود در سال 2013 به رتبه 20 سقوط کرده است.
به گزارش تسنیم، بروز مشکل در صدور قطعات سی کی دی از شرکت های فرانسوی پژو و رنو به دلیل محدودیت های مالی و تحریم ها علت افت شدید تولیدات خودروی ایران از سال 2012 به این سو بوده است.
آسیب پذیری شدید صنعت خودروی ایران در برابر تحریم ها بیش از پیش ماهیت وابسته این صنعت را نمایان کرده و انتقادهایی را نسبت به نهادینه شدن وابستگی این صنعت به تکنولوژی و نیروی کار خارجی با وجود بیش از نیم قرن سابقه به دنبال داشته است.
بر اساس این گزارش از 626 هزار و 110 دستگاه خودروی تولیدی ایران در سال 2013 بالغ بر 538 هزار و 170 دستگاه از نوع خودروهای سواری و 87 هزار و 940 دستگاه خودروی تجاری بوده است. ایران در میان تولیدکنندگان خودروهای سواری رتبه 20 جهان را در این سال به خود اختصاص داده است و از نظر تولید خودروهای تجاری نیز همین رتبه را بدست آورده است.
تولید جهانی خودرو در سال 2013 با افزایش 3.6 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن به 87 میلیون و 249 هزار دستگاه رسیه است. چین با تولید 22 میلیون و 116 هزار دستگاه خودرو بزرگترین خودروساز جهان در این سال شناخته شده است. تولید خودروی چین در این سال با افزایش 14.8 درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است.
تولید آمریکا به عنوان دومین خودروساز جهان با رشد 6.9 درصدی به 11 میلیون و 45 هزار دستگاه و تولید ژاپن سومین خودروساز جهان با کاهش 3.1 درصدی به 9 میلیون و 630 هزار دستگاه رسیده است.
کشورهای آلمان با تولید 5.71 میلیون دستگاه، کره جنوبی با 4.52 میلیون دستگاه، هند با 3.88 میلیون دستگاه، برزیل با 3.74 میلیون دستگاه، مکزیک با 3.05 میلیون دستگاه، تایلند با 2.53 میلیون دستگاه، و کانادا با 2.37 میلیون دستگاه به ترتیب در رتبه های چهارم تا دهم از این نظر قرار گرفته اند.
ایران پس از هلند بیشترین افت تولید را در بین کشورهای خودروساز جهان داشته است. تولید هلند در سال 2013 کاهش 100 درصدی داشته است. اوکراین با کاهش 33.9 درصدی نیز در رتبه سوم پس از ایران قرار گرفته است.
بیشترین رشد تولید نیز به کشور رومانی مربوط می شود. تولید خودروی این کشور در سال 2013 با رشد 21.7 درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است. علاوه بر ایران 20 کشور دیگر با کاهش تولید خودروی خود در این سال مواجه شده اند و 18 کشور دیگر نیز افزایش تولید خود را شاهد بوده اند.

کاش در دل هیچ آرزویی نداشتم
ولی افسوس این نیز خود آرزوییست
     
#63 | Posted: 10 Jan 2015 03:54
چهار نکته در مورد F 015، خودروی هوشمند مفهومی مرسدس‌ بنز


خودروهای ‌هوشمند در نمایشگاه CES 2015 حضور پررنگی داشتند، ولی گل سرسبد این محصولات، نسل جدید خودروی مفهومی سری F است که با عنوان F 015 Luxury in Motion معرفی شد. خودرویی که گویای نگرش مرسدس‌بنز در مورد آینده‌ی خودروها است.
دکتر دیتر زچه، مدیرعامل گروه خودروسازی دایملر آلمان در جریان کنفرانس معرفی محصولات مرسدس‌بنز، از خودروی مفهومی هوشمند این کمپانی، F 015 پرده برداشت که باید آن را حاصل سال‌ها تحقیقات و توسعه در مورد خودروهای هوشمند بنامیم. مرسدس‌بنز دارای محصولات متنوعی است که تحت کلاس‌های مختلف روانه‌ی بازار می‌شوند، اما کلاس F متعلق به خودروهای مفهومی ستاره‌ی درخشان خودروسازی جهان است. این کمپانی با معرفی F 015 علاوه بر نمایش دستاوردهای خود در حوزه‌ی خودروهای هوشمند، نگرش خود را نیز در مورد آینده‌ی خودروسازی روشن کرد. در ادامه به بررسی چهار ویژگی این خودرو خواهیم پرداخت.


F 015 همچنان دارای فرمان در مکان همیشگی است
مرسدس‌بنز در خودروی مفهومی جدید خود، برخلاف گوگل، فرمان را در جای همیشگی خود قرار داده است. این موضوع نشان می‌دهد که مرسدس‌بنز دوست ندارد تا رانندگان را از لذت رانندگی محروم کند، بلکه در پی آن است تا کاربران با رانندگی‌ در جاده‌های دلخواه، از این امر لذت ببرند. مطمئنا رانندگی با این خودروی ۵.۲ متری هیچ‌گاه نمی‌تواند لذت رانندگی با AMG GT S را به راننده القا کند، اما به هر حال رانندگی خود لذتی دارد که مطمئنا در سال‌های آتی نیز افراد هر از چندگاهی دوست خواهند داشت تا آن را تجربه کنند.
برای رانندگی با F 015 کافی است تا با فشار دادن کلید مربوطه، غربیلک فرمان پوشیده با چرم سفید را از محل خود در داشبورد بیرون بکشیم. با استفاده از این فرمان می‌توان خودرو را بصورت دستی کنترل کرد. پدال‌های این خودرو که از ترکیب چوب و آلومینیوم ساخته شده‌اند، به واقع زیبایی بی حد و حصری دارند. با فشارِ پا روی پدال گاز می‌توان این خودروی عظیم را که از یک پیشرانه‌ی ۲۷۲ اسب بخاری با نیروی گشتاور ۴۰۰ نیوتن‌متر بهره می‌برد، به حرکت درآورد. شتاب صفر تا صد F 015 برابر ۶.۷ ثانیه است که با توجه به حجم بزرگ آن قابل درک است.
با در دست گرفتن کنترل خودرو توسط راننده، نور آبی در جلو پنجره به سفید تغییر می‌کند تا رانندگی مسیر مخالف و موافق از این موضوع آگاه شوند که این خودرو بصورت دستی هدایت می‌شود.


ترسیم اشکال با لیزر
مرسدس‌بنز قابلیت جالبی را در جلو پنجره‌ی خودروی خود قرار داده و آن امکان انتشار امواج لیزر توسط این خودرو است. برای مثال F 015 قادر است تا با ترسیم شکل خط عابر پیاده، افرادی را که از جلوی این خودرو عبور می‌کنند، در طی مسیر یاری دهد. این قابلیت برای برقراری ارتباط بین خودروهای هوشمند و عابرین پیاده، طراحی شده است.
با توجه به اینکه راننده‌ای پشت خودوری هوشمند مرسدس‌نبز ننشسته، از این‌رو برای عابرین پیاده نمی‌توانند با نگاه به چهره‌ی وی از این موضوع آگاه شوند که آیا راننده متوجه حضور آن‌ها شده یا خیر؟ این امکان روشی است تا با استفاده از آن عابرین پیاده را از این موضوع که خودروی هوشمند متوجه حضور آن‌ها شده آگاه کرد.
همزمان با انتشار اشعه‌ی لیزری برای ترسیم خط عابر پیاده روی زمین، علامت فِلِشی نیز با نقش بستن روی جلو پنجره، عابرین پیاده را آگاه می‌کند. همچنین وجود بلندگوی خارجی کاربران را از طریق صدا نیز برای عبور آگاه می‌کند.


امکان برقراری ارتباط با سایر خودروها
مرسدس‌بنز را باید یکی از بزرگ‌ترین طرفداران قابلیت برقراری ارتباط بین خودروها و زیرساخت‌های شهری خواند. F 015 نیز به همان اندازه‌ای که یک خودروی‌هوشمند است و می‌تواند رانندگی خودکار را بدون نیاز به راننده انجام دهد، قادر است با خودروهای دیگر و زیرساخت‌‌های شهری به‌راحتی ارتباط برقرار کند.
مرسدس‌بنز معتقد است با تغذیه‌ی اطلاعاتی خودرو می‌توان تجربه‌ی رانندگی را بیش از پیش بهبود بخشید. اطلاع از شرایط محیطی که می‌تواند شامل فاکتورهای متعددی باشد، چه در حالت رانندگی دستی و چه خودکار منجر به افزایش لذت سواری در این گونه خودروها خواهد شد.


F 015 تنها یک خودروی هوشمند نیست
F 015 در کنار این امکان که می‌تواند بدون حضور راننده به هدایت خودرو بپردازد، قابلیت‌های دیگری نیز دارد که شاید در آینده‌ی نزدیک شاهد حضور آن‌ها در خودروهای ساخت این کمپانی باشیم. درهای تاشوی مورد استفاده در این خودرو که مرسدس‌بنز آن‌ها را درهای سالنی می‌نامد. در‌ها پشتی و جلویی این خودرو بصورت عکس هم باز می‌شوند و لولای جدید طراحی شده برای درب پشتی، این امکان را فراهم می‌کند تا بدون نیاز به باز کردن در جلویی، درب پشتی را بصورت کامل باز کرد.
با نبود ستون میانی، همیشه باز شدن در پشتی در گرو باز شدن درهای جلو بود، اما طراحی جدید لوگوی درهای پشتی، امکان باز شدن در پشتی این خودرو را بدون نیاز به باز شدن در جلویی، امکان‌پذیر ساخته است. در این حالت ابتدا در کمی بصورت کشویی به سمت عقب رفته و سپس باز می‌شود. شاید در آینده‌ی نزدیک این قابلیت را در خودروهای SUV و مینی‌و ببینیم.
از جمله‌ی قابلیت‌های دیگری که در این خودرو شاهد آن هستیم، پیشرانه‌ی الکتریکی بسیار پیشرفته و پنل نمایشی روی داشبورد است که در عرض آن گسترده شده است و با نزدیک کردن دست، کنترل‌ها به آن سمت از پنل انتقال می‌یابند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#64 | Posted: 11 Jan 2015 04:02
عجیب‌ترین خودرو CES حتی چهار چرخ هم نداشت


در CES خودروهای جذاب بسیاری رونمایی شد که اکثر آن‌ها از نظر ظاهری بسیار شبیه به خودروهای موجود در خیابان‌ها بودند، اما خودروی‌ به نام Elio از نظر ظاهری با تمام خودروهایی که تا به امروز دیده‌ایم متفاوت بود.
اکثر خودروهایی که در نمایشگاه CES امسال به نمایش درآمدند، شبیه به خودروهای فعلی بودند که به پلتفرم‌های هوشمند سازی مانند اندروید اتو، کارپلی یا سیستم‌های رانندگی خودکار مجهز شده بودند. اما در این بین Elio یک خودرو سه چرخِ عجیب بود که تعداد زیادی از آن به نمایشگاه لاس وگاس به نمایش در آمده بود. قطعات این خودرو که فعلا نمونه‌ی اولیه است، توسط خودروسازهای گوناگون ساخته شده است. این خودرو در هر ۳۵ کیلومتر تنها ۱ لیتر مصرف می‌کند. به این ترتیب اِلیو با وجود مصرف بسیار پایین بنزین، به انتخابی مناسب برای شهرنشین‌ها تبدیل می‌شود. نکته‌ی جالب‌تر اینکه این خودرو ۶۸۰۰ دلار قیمت گذاری شده است که در کلاس موتورسیکلت‌ها و اتومبیل‌های بسیار ارزان قرار می‌گیرد.
با این خودرو نمی‌توان به مسافرتِ خانوادگی رفت یا از آن در سفرهای جاده‌ای بهره برد، اما بدون شک انتخاب مناسبی برای سفرهای داخل شهری است. پارک کردن با این خودرو بسیار آسان است. کمپانی سازنده Elio می‌گوید تمام نکات ایمنی را در این خودرو در نظر گرفته است تا از هر نظر سلامت راننده در آن حفظ شود.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#65 | Posted: 12 Jan 2015 04:03
با همکاری نیسان و ناسا، خودروها در سیارات دیگر بدون راننده خواهند بود


موج استفاده از خودروهای هوشمند به کره‌ی زمین محدود نشده و به لطف ناسا، سایر سیارات نیز از وجود این خودرو‌ها بهره خواهند برد. ناسا با کمپانی ژاپنی نیسان همکاری می‌کند تا خودروهای مورد استفاده در سیارات دیگر را هوشمند کند.
نیسان همکاری خود را با ناسا به منظور تولید خودروهای هوشمند بدون راننده آغاز کرده است. این دو کمپانی امیدوارند تا در سال‌های آتی نتیجه‌ی همکاری دو کمپانی در قالب خودروهای‌هوشمند بدون راننده به خدمت فضانوردانی درآید که به سایر سیارات سفر می‌کنند.
کمپانی ژاپنی نیسان و ناسا همکاری پنج ساله‌ی خود را در حوزه‌ی طراحی و تولید خودروهای هوشمند بدون راننده، رسما روز پنجشنبه اعلام کردند. این خودروها در مرکز تحقیقاتی Ames ناسا که در نزدیکی مرکز تحقیقاتی نیسان در دره‌ی سیلیکون واقع شده، توسعه خواهند یافت.
مارتین سیرهوس، مدیر مرکز تحقیقاتی نیسان در دره‌ی سیلیکون در این خصوص گفت:
این همکاری نتیجه‌ی تلاش‌های متخصصان کارآزموده آزمایشگاه روباتیک Ames ناسا را با متخصصان خودروسازی نشان خواهد داد.
سیرهوس خود سابقه‌ی فعالیت به‌عنوان یکی از متخصصان ناسا را در کارنامه دارد. ناسا اعلام کرده که در پی استفاده از یکی از فناوری‌های خودروهای هوشمند بدون راننده است که توسط نیسان توسعه یافته است.
پت واردن، مدیر مرکز تحقیقاتی Ames‌ ناسا در این خصوص می‌گوید:
در حال حاضر ما از یک کاوشگر روی کره‌ی مریخ استفاده می‌کنیم که چندان هوشمند نیست. با عمیق‌تر شدن اکتشافات فضایی و ورود به مکان‌هایی که خطرات بالایی را به‌دلیل عدم شناخت از محیط به‌همراه دارد، نیاز به استفاده از راهکارهای هوشمند در وسایل نقلیه‌ی ارسالی بیش از پیش احساس می‌شود.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#66 | Posted: 13 Jan 2015 04:10
شورلت ولت ۲۰۱۶ رسما در نمایشگاه خودروی دیترویت رونمایی شد


شورلت پس از رونمایی مختصر از ولت ۲۰۱۶ در CES 2015، رونمایی کامل و ارائه‌ی مشخصات فنی این خودروی هیبریدی را به نمایشگاه دیترویت موکول کرده بود. ساعاتی پیش شورلت از نسل جدید ولت پرده برداشت که در ادامه به بررسی مشخصات فنی و جزئیات آن خواهیم پرداخت.
نسل جدید شورلت ولت قادر است تا با اتکا به موتور الکتریکی و باتری لیتیومیِ ۱۸.۴ کیلووات ساعتی تا ۸۰ کیلومتر به مسیر خود ادامه دهد. مصرف ولت در حالت استفاده ترکیبی ۵.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. در مقایسه با نسل گذشته که فقط گنجایش چهار نفر را داشت، ولت ۲۰۱۶ می‌تواند از پنج نفر پذیرایی کند. ظرفیت باتری نسل پیشین ۱۷.۱ کیلووات ساعت بود که از این‌رو حداکثر مسافت طی شده به ۶۱ کیلومتر محدود می‌شود. مصرف نسل پیشین این خودرو ۶.۱ کیلومتر در ۱۰۰ کیلومتر است که با مقایسه‌ی این دو نسل می‌توان به این نتیجه رسید که شورلت نسل جدید را بهینه‌تر از پیش روانه‌ی بازار کرده است.
جنرال موتورز اعلام کرده نسل جدید اولین خودروی هیبریدی قابل شارژ توسط برق شهری را با بررسی داده‌های نسل‌های پیشین ولت طراحی و تولید کرده است. از جمله‌ی تغییرات مدنظر کاربران می‌توان به درخواست برای افزایش برد حرکتی خودرو و همچنین استفاده از پیشرانه‌ی بنزینی پرقدرت‌تر و کم‌صداتر اشاره کرد. جنرال‌موتورز در این خودرو از یک پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری بنزینی چهار سیلندر در کنار موتور الکتریکی بهره می‌برد. شورلت محل اتصال کابل برق را نیز تغییر داده و به جلوی درب راننده برده است. همچنین باید به بهبود سیستم ترمزگیری در کنار افزایش ظرفیت باتری‌های مورد استفاده اشاره کرد.
در کنار افزایش ظرفیت باتری مورد استفاده در نسل جدید شورلت ولت، جنرال‌موتورز از دو موتور الکتریکی در این خودرو بهره برده که در مقایسه با نسل پیشین ۱۲ درصد بهینه‌تر شده و ۴۵ کیلوگرم نیز از وزن آن کاسته شده است. پیشرانه‌ی این خودرو قادر است تا ۱۴۹ اسب بخار قدرت در گشتاور ۴۰۰ نیوتن‌متر را در اختیار راننده قرار دهد. شورلت ولت جدید قادر است در ۸.۴ ثانیه سرعت خود را از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت افزایش دهد که در مقایسه با نسل پیشین هفت درصد بهبود یافته است.
جنرال موتورز در نسل دوم ولت، المان‌های مدرن که این خودرو را تبدیل به خودرویی از آینده کرده بود، کاهش داده است. از جمله‌ی این تغییرات می‌توان به صفحه‌ی لمسی در پنل میانی اشاره کرد که در حال حاضر جای خود را به سیستم اطلاع‌رسانی معمول مورد استفاده در خودروهای امروزی داده است. البته با نگاه به تصاویر طراحی داخلی داشبورد و مقایسه آن با خودروهای تولید داخل، چیدمان کلید‌ها و عناصر مورد استفاده در این خودرو بسیار فوق‌مدرن است.به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#67 | Posted: 13 Jan 2015 04:13
نسل جدید فورد جی‌تی معرفی شد


دیترویت پایتخت خودروسازی آمریکا، پس از برگزاری نمایشگاه CES 2015 در لاس‌وگاس، میزبان یکی از بزرگ‌ترین گردهمایی‌های خودروسازان مطرح جهان است. فورد در جریان برگزاری این نمایشگاه، از نسل جدید خودروی افسانه‌ای خود، جی‌تی پرده برداشت.
فورد نسل اول فورد جی‌تی را با عنوان جی‌تی۴۰ در دهه‌ی ۶۰ میلادی به‌عنوان یک سوپراسپورت افسانه‌ای تولید کرد. جی‌تی۴۰ پس از کسب عنوان قهرمانی مسابقات ۲۴ ساعت لمانز، عنوان اولین خودروی آمریکایی که در مسابقات لمانز قهرمان شده بود را از آن خود کرد. فورد این خودروی زیبا و تاریخ‌ساز را برای پایان دادن به قهرمانی‌های متوالی فراری در لمانز طراحی و تولید کرد.
چندین دهه پس از تولید اولین نسل، فورد در سال ۲۰۰۵ میلادی نسل دوم جی‌تی را تولید و روانه‌ی بازار کرد. این خودرو نیز با به عاریه گرفتن المان‌های اصلی جی‌تی۴۰، یادآور نسل اول این خودرو بود. نسل دوم جی‌تی به‌عنوان یک سوپراسپورت دو نفره‌ی موتور وسط، نظر منتقدین را نیز به خود جلب کرد.
حال ده سال پس از تولید نسل دوم، فورد در جریان برگزاری نمایشگاه خودروی دیترویت، از جدیدترین نسل این خودرو رونمایی کرد. فورد در نسل جدید این خودرو از یک پیشرانه‌ی ۳.۶ لیتری V6 استفاده کرده که ۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد. همچون نسل‌های پیشین، فورد از این خودرو در مسابقات ۲۴ ساعت لمانز استفاده خواهد کرد. براساس اطلاعات منتشر شده فورد نسل جدید سوپراسپورت افسانه‌ای خود را در انتهای سال آتی میلادی در بازار‌های مشخصی در اختیار علاقمندان قرار خواهد داد و مطمئنا قیمت آن چندان ارزان نخواهد بود.
برخلاف نسل‌های پیشین، ردپای فناوری در این محصول بسیار پررنگ‌تر است. بدنه‌ی نسل جدید جی‌تی از آلومینیوم و فیبر کربن توسعه یافته و فورد در آن از سیستم Sync 3 بهره برده است. سینک نام سیستم نرم‌افزاری ارتباطی تفریحی خودروهای فورد است که نسخه‌ی سوم آن در دسامبر ۲۰۱۴ معرفی شده است. با استفاده از این سیستم می‌توان بدون لمس گوشی یا سیستم ناوبری انواع دستورات صوتی را برای برقراری تماس‌های صوتی، کنترل موسیقی و سایر عملکردها صادر کرد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#68 | Posted: 14 Jan 2015 11:46
رنوو همراه با فناوری Drive CX انویدیا به نمایش درآمد


پردازنده تگرا X1 ساخت انویدیا که با فناوری DRIVE CX این شرکت ترکیب شده، بخشی از برنامه انویدیا برای ورود به بازار کنسول خودروهای هوشمند است. رنوو جزو اولین خودروهایی است که به این سیستم مجهز می‌شود.
رنوو خودروی کوپه‌ی خود را پیش‌تر معرفی کرده بود. حال انویدیا در یک پروژه مشترک با گروه خوروسازی Renovo کنسول هوشمند مجهز به پردازنده تگرا X1 را داخل خودوری الکتریکی کوپه تعبیه کرده است. نتیجه کار بسیار جالب است٬‌ چرا که قدرت بالای نرم‌افزاری انویدیا را نشان می‌دهد که در مدت زمان کوتاهی کنسول خود را برای این خودرو بهینه کرده است.
اوایل هفته قبل انویدیا نسل بعدی پردازنده تگرا K1 را این بار با نام تگرا X1 معرفی کرد. بنابراین مدت زیادی از زمان معرفی پردازنده تگرا X1 و البته فناوری NVIDIA DRIVE CX نمی‌گذرد که هم‌اکنون شاهد اولین خودرویی در دنیا هستیم که مجهز به فناوری جدیدترین پردازنده انویدیا است.
کریستوفر هایزر مدیر عامل رنوو در این زمینه می‌گوید:
انویدیا قادر است اطلاعات گرافیکی و برنامه‌نویسی مورد نیاز راننده و سرنشینان خودرو را به بهترین شکل و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ایجاد کند. آنچه که در خودرو مشاهده می‌کنید، سیستم عامل مخصوص خود ما برای خودرو است ولی این سیستم عامل بر اساس استانداردهای خودرو با پلت‌فرم سایر تولید کنندگان یکپارچه طراحی شده است. این امر ما را قادر ساخت تا به سرعت بتوانیم با پلت‌فرم انویدیا درایو CX هماهنگ شویم.
خودروی رنوو کوپه مجهز به دو پنل دیجیتالی است که از پردازنده تگرا X1 قدرت می‌گیرند. این پنل‌ها به طور کامل با سیستم‌های موجود در خودرو یکپارچه و به آنها متصل هستند.
طبق اعلام مدیر عامل شرکت رنوو، تحویل این خودرو به مشتریان در اواخر سال 2015 صورت می‌گیرد و در این فاصله تست‌های نهایی روی این خودرو صورت خواهد گرفت. طبق گفته کریستوفر هایزر، کیفیت و قابلیت اطمینان دو مولفه بسیار مهم برای شرکت رنوو است و این امر فقط با تست‌های مکرر این خودرو حاصل خواهد شد.
البته تصاویری که از این خودرو مشاهده می‌کنید، الزاما شکل نهایی این خودرو نیست و ممکن است تغییراتی در طراحی ظاهری رنوو کوپه EV صورت گیرد. برای مثال نسخه نهایی فاقد نوار سبز رنگ و لوگوهای انویدیا که در این تصاویر مشاهده می‌کنید، خواهد بود.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#69 | Posted: 14 Jan 2015 11:53
آکیورا نسل جدید سوپراسپورت NSX را معرفی کرد


نمایشگاه دیترویت در دومین روز برگزاری خود، شاهد معرفی نسل جدید سوپراسپورت NSX از آکیورا بود. آکیورا بازوی تولیدکننده‌ی خودروهای لوکس کمپانی ژاپنی هوندا است.
آکیورا نسل جدید سوپراسپورت NSX را در نمایشگاه خودروی دیترویت معرفی کرد. این خودرو در مقایسه با نمونه‌ی مفهومی معرفی شده در سال ۲۰۱۳ تفاوت بسیاری دارد و تغییرات زیادی را به خود دیده است. نسل جدید NSX از یک پیشرانه‌ی شش سیلندر توئین توربو با چینش موتور‌ها بصورت V شکل بهره می‌برد. قدرت این پیشرانه ۵۵۰ اسب بخار است که می‌توان با استفاده از یک جعبه دنده‌ی ۹ سرعته‌ی دو کلاچه آن را در اختیار گرفت. آکیورا NSX همچنان یک سوپراسپورت هیبریدی است که از دو موتور الکتریکی در محور جلو و یک موتور الکتریکی در عقب بهره می‌برد.
خطوط تیز بدنه در کنار جلو پنجره‌ی جالب این خودرو، چهره‌ای خشن را به آکیورا NSX بخشیده است. عرض خودرو هفت سانتی‌متر افزایش یافته و فاصله‌ی دو محور نیز شاهد افزایشی دو سانتی‌متری است. در زیر بدنه‌ی خشن این خودروی، شاسی مستحکم NSX قرار گرفته که از فیبرکربن و آلومینیوم تولید شده است.
آکیورا اطلاعاتی را در مورد کارکرد موتور این خودرو منتشر نکرده است. آکیورا NSX از پاییز سال جاری میلادی روانه‌ی بازار خواهد شد و علاقمندان می‌توانند این خودرو را از تابستان پیش خرید کنند. قیمت در نظر گرفته شده برای این خودرو ۱۵۰٫۰۰۰ دلار است.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#70 | Posted: 18 Jan 2015 03:39
با ۱۰ خودروی برتر نمایشگاه دیترویت آشنا شوید


در هفته‌ای که گذشت نمایشگاه خودروی دیترویت برگزار شد. این نمایشگاه از دیرباز محلی برای معرفی خودروهای ماسل و پرقدرت بود. نمایشگاه دیترویت 2015 به محلی برای خودنمایی پیشرانه‌های توئین توربوی V6 تبدیل شده بود. در ادامه نگاهی به ۱۰ خودروی برتر معرفی شده در این نمایشگاه خواهیم داشت.
با توجه به وجود انواع محدودیت‌های زیست‌محیطی برای کاهش آلودگی خودروها و همچنین لزوم کاهش مصرف، خودروسازان هر روز فناوری‌های جدیدی را برای تولید پیشرانه‌های پرقدرت و درعین حال کم مصرف به کار می‌گیرند. از جمله‌ی خودروهایی که در این نمایشگاه خودنمایی کردند، می‌توان به آکیورا NSX، فورد جی‌تی و آئودی Q60 اشاره کرد. خودروسازان رفته‌رفته از قدرت فناوری‌های نوین برای تولید خودروهایی پاک و پرقدرت استفاده می‌کنند.


آئودی Q7
نسل جدید آئودی Q7 که به عنوان نسخه‌ی ۲۰۱۶ روانه‌ی بازار خواهد شد با تغییرات اندکی در مقایسه با نسل پیشین روانه‌ی بازار می‌شود. نسل جدید این خودرو ۳۲۵ کیلوگرم در مقایسه با نسل پیشین سبک‌تر شده است که نتیجه‌ی بکارگیری آلومینیوم سبک‌ وزن و استیل در ساخت بدنه و شاسی آن است. آئودی در این خودرو از یک پیشرانه‌ی دیزلی هیبریدی استفاده کرده که مصرف ۱.۷ لیتر گازوئیل را در هر ۱۰۰ کیلومتر برای این کمپانی رقم زده است. مصرف سوخت Q7 2016 در مقایسه با نسل پیشین ۲۶ درصد بهینه‌تر شده است. آئودی در این خودرو از رابط کاربری جدید خود استفاده کرده است.


بیوک آوِنیر
جنرال موتورز برندهای مختلفی را در اختیار دارد که در این بین برند بیوک به خودروی مورد علاقه‌ی قشر مهندسان و پزشکان مشهور شده است. این کمپانی در نمایشگاه دیترویت از خودروی مفهومی جدید خود با عنوان آوِنیر رونمایی کرد که همانطور که در تصویر نیز می‌بینید، زیبا است. هرچند بیوک این خودرو را بصورت تجاری تولید نخواهد کرد، اما براساس اطلاعات ارائه شده المان‌های ظاهری آن همچون چراغ‌های جلو و جو پنجره در نسل آتی خودروهای دیگر بیوک مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


شِوی ولت
شورلت در نمایشگاه خودروی دیترویت از نسل جدید خودروی هیبریدی قابل شارژ خود با نام ولت رونمایی کرد. شورلت باتری این خودرو را کوچک‌تر، سبک‌تر و در عین‌حال قوی‌تر از پیش کرده که این موضوع باعث افزایش دامنه‌ی حرکتی آن از ۳۸ مایل به ۵۰ مایل شده است. شوی در کنار بهینه ساختن این خودرو، به تعداد سرنشینان این خودرو یک نفر را نیز اضافه کرده است، بطوریکه در نسل جدید تعداد سرنشینان خودرو به پنج نفر افزایش یافته است.


کراس‌اُور پیکاپ مفهومی هیوندای سانتا کروز
هیوندای که همچون سایر کمپانی‌های کره‌ای عرصه‌ی فناوری تبدیل به یک غول در عرصه‌ی جهانی شده، در نمایشگاه دیترویت با دست پر حاضر شده بود. این خودروساز در دیترویت خودروی مفهومی خود را که در واقع یک کراس‌اور پیکاپ بود، معرفی کرد. می‌توان پیش‌بینی کرد که این خودروی مفهومی با استقبال خوبی روبرو شود، چراکه ابعاد کوچک در کنار بهره‌گیری از مشخصات ظاهری وانت پیکاپ‌ها و همچنین استفاده از یک پیشرانه‌ی بهینه‌ی توربو دیزل سانتا کروز را به خودروی خوبی تبدیل کرده است.


فولکس‌واگن GTE
GTE سومین و زیباترین مدل مفهومی SUV است که بزرگ‌ترین خودروساز اروپا در سال جاری رونمایی کرده است. با نگاه به این خودروی خشن و زیبا می‌توان به طراحی ظاهری خودروهای فولکس‌واگن که در اواخر سال آتی میلادی روانه‌ی بازار خواهند شد، پی برد. فولکس‌واگن در خودروی مفهومی خود با بهره‌گیری از فاکتورهای طراحی مدرن بدنه‌ و طراحی داخلی خود را تغییر داده است. این کمپانی آلمانی GTE را با بهره‌گیری از پلتفرم جدید خود ساخته که امکان استفاده از انواع سیستم‌های رانندگی را میسر کرده است. از جمله‌ی پیشرانه‌هایی که می‌توان در این خودرو استفاده کرد، می‌توان به نمونه‌ی هیبریدی V6 اشاره کرد که بسیار بهینه طراحی شده است.


آکیورا NSX
آکیورا و فورد در این نمایشگاه از نسل جدید سوپراسپورت‌های خود پرده برداشتند. هرچند هنوز نمی‌توان شاهد فورد جی‌تی در بازار بود، اما آکیورا نسل جدید NSX را در انتهای سال جاری میلادی روانه‌ی بازار خواهد کرد. سوپراسپورت جدید بازوی لوکس هوندا، در کارخانه‌ی این کمپانی در آمریکا تولید خواهد شد. آکیورا NSX یک پیشرانه‌ی هیبریدی توئین توربوی V6 را با قدرت ۵۰۰ اسب بخار در قلب خود و در قسمت وسط شاسی جای داده است. آکیورا برای انتقال قدرت موتور از یک گیربکس ۹ سرعته با دو کلاچ بهره برده که تجربه‌ای مشابه خودروهای فرمول یک را برای راننده رقم خواهد زد. در کنار پیشرانه‌ی بنزینی، سه موتور الکتریکی نیز در این خودرو مورد استفاده قرار گرفته که قدرت، پایداری و عملکرد آن شبیه به سوپراسپورت‌های هیبریدی یک میلیون دلاری موجود در بازار است که برای نمونه می‌توان به مک‌لارن، پورشه و فراری اشاره کرد. آکیورا NSX هزینه‌ای ۱۵۰٫۰۰۰ دلاری روی دست علاقمندان خواهد گذاشت.


فورد جی‌تی
فورد در نمایشگاه دیترویت 2015 با رونمایی از نسل جدید فورد جی‌تی نظر بسیاری را به خود جلب کرد. جی‌تی خاطرات بسیار خوبی را در اذهان طرفداران خودروهای آمریکایی متبادر می‌کند، چراکه نسل اول جی‌تی اولین خودروی آمریکایی است که موفق شد به عنوان قهرمانی مسابقات ۲۴ ساعته لمانز دست یابد. فورد جی‌تی نیز از وجود پیشرانه‌ی V6 توئین توربو با کلاچ دو پداله در پشت فرمان بهره می‌برد، با این حال قدرت موتور فورد جی‌تی ۱۰۰ اسب بخار بیشتر از آکیورا NSX است. نیروی موتور در این خودرو به محور پشتی انتقال می‌یابد. فورد اعلام کرده که این خودرو را سال آتی روانه‌ی بازار خواهد کرد و پیش از عرضه‌ی رسمی به بازار، فورد جی‌تی در مسابقات اتومبیل‌رانی شرکت خواهد کرد.


آلفارومئو اسپایدر 4C
آلفارومئو درصدد بازگشت به بازار آمریکا با اسپایدر 4C است. اسپایدر 4C یک خودروی کوپه‌ی موتوروسط با بدنه‌ی فیبرکربن است. قابلیت برداشتن سقف اسپایدر امکان احساس عبور پرشتاب جریان باد و نوازش سر سرنشینان را فراهم می‌کند. آلفارومئو موفق شده تا با استفاده از فیبرکربن، وزن کلی این خودرو را کاهش دهد، بطوریکه اسپایدر 4C قادر است در کمتر از ۴.۱ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست یابد. قیمت این خودرو ۵۵٫۰۰۰ تا ۶۰٫۰۰۰ دلار تعیین شده است.


اینفینیتی Q60
اینفینیتی در دیترویت، کوپه‌ ی مفهومی چشم نواز خود را پیش روی علاقمندان قرار داد. این خودرو واقعا زیبا است و به جرات می‌توان گفت که طراحی این خودرو با در نظرگرفتن المان‌هایی که به جا استفاده شده‌اند، همراه شده است. جلوپنجره‌ی بزرگ این خودرو در کنار چراغ‌‌های کشیده‌ی جلو جلوه‌ای زیبا را در اختیار این خودرو قرار داده است. همچنین ورودی‌های هوا در زیر جلو پنجره از طراحی باله‌ها جلویی خودروهای فرمول یک الهام گرفته شده است.


کادیلاک CTS-V
کادیلاک را باید بازوی ساخت خودروهای لوکس جنرال موتورز خواند. این خودروساز در نمایشگاه دیترویت از سدان تقویت شده‌ی CTS رونمایی کرد که پیشرانه‌ی ۶.۲ لیتری V8 آن ۶۴۰ اسب بخار قدرت دارد. در واقع این خودرو پذیرای موتور مورد استفاده در شوی کوروت Z06 است. گشتاور پیشرانه‌ی مورد استفاده در CTS-V برابر ۴۶۴ نیوتن‌متر است. کادیلاک CTS-V قادر است در ۳.۷ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. کادیلاک در این خودرو از یک گیربکس اتوماتیک فوق پیشرفته بهره گرفته که در کسری از ثانیه دنده را تعویض می‌کند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
صفحه  صفحه 7 از 16:  « پیشین  1  ...  6  7  8  ...  15  16  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / News of Cars | آخرین اخبار و مقاله ها در مورد خودروهای داخل ایران و جهان بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites