تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Dog | انواع سگهای خانگی و شکاری

صفحه  صفحه 11 از 12:  « پیشین  1  ...  9  10  11  12  پسین »  
#101 | Posted: 12 Jan 2017 22:03


سگ ردیژن ریدج بک - Rhodesian Ridgeback


ردیژن ریدج بک یک سگ شکاری بزرگ جثه ، عضلانی و خوش ترکیب است. دارای پوشش خارجی کوتاه ، نرم و براق است که به رنگ قهوه ای کم رنگ تا تیره یافت می شود. لکه های سفید بر روی سینه و پاها طبیعی است. جمجه صاف ، کشیده و پهن است بهمراه فک عضلانی و قدرتمند. چشمها گرد ، درخشان و تیز بین می باشد. رنگ بینی مشکی یا قهواه ای متناسب با رنگ پوشش حیوان است. پاهای جلویی کاملاً صاف ، قدرتمند و دارای استخوانهای سنگین می باشد.


خلق و خو :

یک شکارچی خوب و قابل ! ردیژن ریدج بک در شکار بسیار درنده اما در خانه آرام ، مطیع و سر به زیر است. بعضی از آنها با کودکان رفتار خوبی ندارند و از اینکه شخصی برای آنها مزاحمت ایجاد کند بسیار ناراحت می شوند. بسیار باهوش ، شجاع و باوفاع نسبت به اعضای خانواده اند. طرز فکر مخصوص به خود را دارد. با غریبه ها برخورد می کند. استقامت زیادی دارد و برای اینکه به یک سگ همراه بسیار خوب تبدیل شود نیاز به یک صاحب مسلط و حاکم دارد تا او را از سنین پایین تحت آموزشهای لازم قرار داده و اجتماعی کند. آنها بسیار باهوشند و فرامین را خیلی زود می آموزند ، اما همچنین قدرتمند اند و گاز گرفتن آنها می تواند خطرناک باشد. بسیار مدافع صاحبش است. همچنین نگهبان و دیدبان خوبی می باشد. از دادن غذای اضافی به آن خودداری نمائید. اگر از تولگی با گربه و سایر حیوانات اخت نشود برای آنها بسیار خطرناک خواهد بود!.


وزن و ارتفاع:

وزن در نرها: 41-36 ک.گ ، در ماده ها 34-29 ک.گ

ارتفاع در نرها: 69-63س.م ، در ماده ها: 66-61 س.م


مشکل سلامتی :

این نژاد عموماً سلامت و سرسخت است و با تغییرات ناگهانی آب و هوا خیلی خوب کنار می آید. به هر حال رشد غیر عادی بافتهای کفل ، کیست و مشکلات سینوس قابل ذکر می باشد.


شرایط نگهداری :

اگر به حد کافی در طول روز فعالیت بدنی داشته باشد می توان او را در آپارتمان نگه داشت. اصولاً در داخل خانه آرام است و یک حیاط بزرگ مکان مناسبی برایش خواهد بود.


فعالیت بدنی :

این نژاد از استقامت بالایی برخوردار است و خیلی دیر خسته می شود. اما می تواند خود را به نوع ورزش و فعالیت شما عادت دهد.


طول عمر :

حدودا ۱۰ تا ۱۲ سال


آراستن :

پوشش خارجی صاف و کوتاه آن برای آراستن آسان است. برس کشیدن منظم و شست وشو تنها در مواقع ضروری پیشنهاد می شود. ریزش مو در این نژاد متوسط است.


تاریخچه :

ردیژن ریدج بک نشعت گرفته از سگهای بومی آفریقای جنوبی همراه با چند نژاد دیگر است که این نژادها شامل: ماستیف (Mastiff) ، خوی خوی (Khoi Khoi) ، دیرهاند (Deer Hound) و برخی نژادهای ناشناخته می باشند. این نژاد خصوصیات اخلاقی خاص خود را از جدش نژاد Khoi Khoi به ارث برده. از این نژاد برای شکار ، نگهبانی ، مراقبت از کودکان و آوردن شکار استفاده می شود. آفریقایی ها ا ز آن برای شکار شیر استفاده می کرده اند و به همین دلیل در گذشته او را شکارچی شیر (Lion Hound) می خواندند. به خوبی می تواند گرمای شدید روزهای آفریقا و رطوبت زیاد شبها را تحمل کند. نسبت به نیش حشرات مقاوم است و می تواند در سخت ترین شرایط بدون آب و غذا بیش از 24 ساعت نیز دوام آورد. موطن او زیمباوه است و در سال 1959 به رسمیت شناخته شد.

     
#102 | Posted: 12 Jan 2017 22:03
سگ ردیژن ریدج بک - Rhodesian Ridgeback     
#103 | Posted: 12 Jan 2017 22:04


سگ شیبا اینو - Shiba Inu


شیبا اینو سگی کوچک جثه و جمع و جور است. سر در تناسب مناسبی با بدن قرار دارد. لبها و بینی مشکی رنگی دارد، دندانهای منظم همانند قیچی روی یکدیگر قرار دارند. چشمها عمیق و مثلثی شکل و به رنگ تیره می باشد. چشمها معمولا سیاه رنگ هستند. گوشها مثلث شکل و نسبت به سایر اعضای بدن کوچک می باشد. پاهای جلو صاف هستند و ناخن ها ممکن است با جراحی بیرون کشیده شوند. دم حلقوی و بر پشت حمل می شود و در ابتدا ضخیم می باشد. پوشش خارجی دولایه دارد که لایه زیرین نرم و ضخیم و لایه خارجی صاف. در رنگهای پرتقالی، سفید، قرمز، مشکی - بلوطی یافت می شود. سفیدی در نوک پاها و دم قابل قبول است. معمولاً دارای مارک هایی در قسمت ابروها، گونه، چانه و سینه می باشد.


خلق و خو :

شیبااینو سگی هوشیار، با اعتماد به نفس و شجاع است. دوست داشتنی، مهربان و آموزش پذیر است. سگهای تمیزی هستند و بسیار کم پاس می کنند و همیشه در کنار و نزدیکی صاحبش می ماند. بازیگوش و سرزنده، با استقامت و پر سرعت است. یک شیااینوی اجتماعی شده با کودکان، گربه ها و سایر سگها رابطه خوبی دارد. این نژاد را باید از سنین پایین اجتماعی نمود و کاملا او را متوجه نمود که آلفا (رئیس) کیست. ذاتاً از آن به عنوان سگهای شکاری بهره گرفته می شد. نباید شیبااینو را در مکانی با حیوانات کوچک تنها رها کرد (خرگوش، خوکچه هندی و پرندگان کوچک). همیشه در بیرون از منزل از قلاده استفاده کنید چراکه این نژاد به دویدن و تعقیب و گریز علاقه مند است.


وزن و ارتفاع:

وزن در نرها (11-8) ک.گ - وزن در ماده ها (9-6.5) ک.گ

ارتفاع در نرها (41-36) س.م - ارتفاع در ماده ها (38-33) س.م


مشکل سلامتی :

دیسپلازی پا، مشکلات زانو


شرایط نگهداری :

برای زندگی آپارتمانی مناسب است، داخل خانه فعال بوده و داشتن یک حیاط متوسط می تواند بهترین حالت برای او باشد. پوشش خارجی ضد آب شیبااینو محافظ آن در شرایط آب و هوای گرم و سرد می باشد. بنابر این این نژاد می تواند در تمامی فصول در محیط بیرون زندگی نماید. به هر حال وی خود را عضوی از خانواده می داند و تنها بودن به مدت طولانی را نمی پسندد. این نژاد بسیار شادتر در کنار خانواده ها و داخل خانه زندگی خواهد نمود.


فعالیت بدنی :

شیبااینو سگی بسیار انعطاف پذیری است که خود را با شرایط شما وفق می دهد. به پیاده روی روزانه علاقه دارد. سگ فعالی است و سالم تر و خوشحال تر در صورت داشتن فعالیت روزانه زندگی می کند. این نژاد می تواند برای ساعات طولانی پیاده روی نماید.


طول عمر :

حدودا ۱۲ تا ۱۵ سال


آراستن :

شیبااینو نژادی است تمیز با پوشش کوتاه که آراستن آن بسیار آسان است. توسط یک برس محکم موهای مرده را هر روز جدا کنید. تنها در مواقع بسیار ضروری حمام شود چراکه حمام و شستشو طبیعت ضد آب بودن پوشش او را از بین می برد. ریزش موی فصلی دارد.


تاریخچه :

شیبااینو کوچک ترین نژاد از سگهای اصیل ژاپنی است که شامل این نژادها می باشد: Kailnu، Kishinu، shikokoinu، Tosainu، Akitainuبه دلیل جثه کوچکش جهت شکار جانداران کوچک و پرندگان آموزش می دید. معنای شیبا در زبان ژاپنی "کوچک" و اینو "سگ" می باشد. بعد از جنگ جهانی تلاشهای متعددی برای حفظ تعداد این نژاد انجام گرفت. امروزه شیبااینو از نژادهای معروف و محبوب در ژاپن است و تعداد آن در آمریکا نیز رو به افزایش است. در سال 1992 در AKC به ثبت رسیده. در این أمور قابل استفاده است: شکار، دیدبان، نگهبان و سگ همراه

     
#104 | Posted: 12 Jan 2017 22:05
سگ شیبا اینو - Shiba Inu     
#105 | Posted: 12 Jan 2017 22:06


سگ شتلند شیپداگ - Shetland Sheepdog


نژاد شتلند شیپداگ نمونه کوچک از راف کولی می باشد. از زاویه کنار صورت به دو قسمت توسط ماهیچه ای که از گوش ها تا پوزه ادامه دارد ، جدا شده است. زاویه بین پیشانی و پوزه ملایم است. دندانها همانند قیچی بر روی یکدیگر سوار می شوند. بینی سیاه رنگ است. چشمها بادامی شکل و به رنگ مشکی می باشند. رنگ آبی چشمها در سگهای رنگ طوسی قابل قبول است. 4/3 گوش تیره و نوک آن به سمت جلو افتاده است. گردن قوس دارد و عضلانی ، دم پر مو ، صاف و افتاده می باشد. (گاهاً دو دارای پیچ ملایمی است). بعضی اوقات ناخنها را با عمل جراحی خارج می کنند. پوشش خارجی مضاعف و در سرتاسر بدن به جز ناحیه سر و پاها بلند می باشد. طول موهای اطراف گردن بلندتر است و پوشش بیرونی صاف و زبر می باشد ، پوشش زیرین نرم و کوتاه است. در رنگهای سفید – طوسی ، مشکی – سفید ، قهوه ای – سفید یافت می شود.


خلق و خو :

شتلند شیپداگ سگی است با وفا و مشتاق که یک همراه فوق العاده را تشکیل می دهد. مطیع ، هوشیار و دارای خلق و خویی دوست داشتنی است. نسبت به اعضای خانواده باوفا و پر محبت است. این نژاد به بودن در کنار مردم محتاج است. بهتر است از تولگی به خوبی اجتماعی شوند. سگهای دیدبان و گار خوبی هستند ، حساس به تُن صدا می باشند. این سگ از شما فرمانبرداری نمی کند اگر احساس کند به آنچه دستور می دهید اعتقاد ندارید و یا اگر با صدای خشن با او صحبت کنید. آنها به صاحبی آرام اما قدرتمند نیاز دارند و باید افراد خانواده ای که با آنها بزرگ می شوند همگی با اعتماد بنفس و فرمانده باشند. بسیار باهوش ، سرزنده و آموزش پذیر می باشند. شتلند شیپداگ یکی از تیز هوش ترین نژادهاست باید آن را مشغول نگه داشت. حس چوپانی هنوز هم در بسیاری از آنها یافت می شود و این وظیفه را از رهبری گله های گاو تا گوسفندهای کوچک به نحو احسنت انجام می دهند. به تعقیب علاقه زیاد دارند. اما باید به او آموزش داد تا به تعقیب ماشین ها نپردازد و در امکان عمومی همیشه از قلاده استفاده نمایید. به دلیل زیبایی منحصر به فرد و رفتار مهربانش از شهرت زیادی برخوردار است. نسبت به غریبه ها و خصوصاً کودکان بی اعتماد است. به غریبه ها پارس می کتند و از نوازش شدن توسط آنها لذت نمی برد بلکه ممکن است غر زند و یا گاز بگیرد. با مراجعه شدن و یا ورود افراد نا آشنا پشت وسایل پنهان می شود. اما تمامی این ناهنجاریهای رفتاری می تواند با رهبری و تربیت یک صاحب با تجربه برطرف شود.


وزن و ارتفاع:

وزن در نر ها و ماده ها: 12 - 6 کیلوگرم

ارتفاع در نرها و ماده ها: 40 - 33 سانتیمتر


مشکل سلامتی :

اضافه وزن پیدا کردن ، بیماری های چشمی و ارثی و در رفتگی کاسه زانو همانند راف کولی قابل ذکر می باشد.


شرایط نگهداری :

برای زندگی در آپارتمان مناسب می باشد به شرط آنکه فعالیت بدنی کافی داشته باشد. ئاخل خانه فعال است و نیاز به حیاط دارد.


فعالیت بدنی :

این نژاد پر انرژی و نیاز به فعالیت بدنی منظم دارد. پیاده روی های روزانه و گاهاً دویدن بدون قلاده در اماکن محصور پیشنهاد می شود.


طول عمر :

حدودا ۱۲ تا ۱۵ سال


آراستن :

آراستن پوشش خارجی شتلند شیپداگ آسانتر از آنچه به نظر می رسد ، می باشد. به برس کشیدن منظم نیاز دارد و بهتر است قبل از شروع کمی به موها آب بپاشید. گره ها را قبل از اینکه به حالت نمدی شود باز کنید. ریزش موی فصلی زیاد دارد. پوشش زیرین 2 بار در سال در فصول بهار و پاییز ریزش دارد. این نژاد به تمیز بودن خود اهمیت می دهد. از شامپو خشک و یا استحمام فقط در مواقع خیلی اظطراری استفاده نمایید.


تاریخچه :

جد او از نژاد راف کولی می باشد. هر 2 نژاد شتلند شیپداگ و راف کولی از بردر کولی نشعت گرفته و زادگاهشان کشور اسکاتلند می باشد. نژاد بردر کولی از جزایر شتلند همراه با نژاد Icelandic Yakkin به اسکاتلند وارد شد متاسفانه نژاد دوم امروزه منقرض شدن است. در دهه 1700 میلادی اصلاح نزاد شتلند کامل شد و از این نژاد به عنوان چوپان و نگهبان گله گوسفند بهره گرفته می شود. در محافظت و نگهبانی از بره های گوسفند به نرمی رفتار می کند. در سال 1909 در انگلستان و در سال 1911 در کلوپ AKC به رسمیت شناخته شد. تعقیب شکار ، چوپانی ، دیدبانی و نگهبانی از جمله کارایی های این نزاد است.

     
#106 | Posted: 12 Jan 2017 22:06
سگ شتلند شیپداگ - Shetland Sheepdog     
#107 | Posted: 12 Jan 2017 22:07


سگ سیلی هم تریر - Sealyham Terrier


سیلی هَم تِریِر به رنگهای سفید و زرد مایل به سفید یافت می شود. دارای بینی بزرگ و فک قوی است. چشمها تیره و گوشها پهن ونیمه افراشته می باشد. گردن بلند و عضلانی ، پاهای جلویی کوتاه وصاف و پاهای عقبی عضلانی و قدرتمند می باشند. دارای پوشش خارجی بلند و صاف است.


خلق و خو :

سیلی هَم تِریِر سگی باوفا ، پر محبت ، مستقل و جذاب می باشد. سگ بسیار شجاعی است که میزان خشونت و جنجالی بودن در آن کمتر از سایر تریرها است. معمولاً خیلی سریع با غریبه ها خو می گیرد و نسبت به سایر حیوانات مهربان است گرچه گاهی اوقات سگهای نر نسبت به یکدیگر حالت تهاجمی پیدا می کنند. به پارس کردن علاقه دارد و آموزش دادن به او گاهی اوقات دشوار است. دیدبان خوبی است و مهارت فوق العاده ای در شکار موش دارد. برای کودکان پیشنهاد نمی شود. دوست دارد تا همیشه در کنار اعضای خانواده باشد و نباید او را برای مدت طولانی تنها گذاشت.


وزن و ارتفاع:

وزن در نرها: (9) ک.گ ، در ماده ها: (9) ک.گ

ارتفاع در نرها: (30) س.م ، در ماده ها: (30) س.م


مشکل سلامتی :

بیماری خاصی قابل ذکر نمی باشد.


شرایط نگهداری :

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد. اصولاً سگ آرامی است و نیازی به حیاط ندارد. هوای خنک را ترجیح می دهد.


فعالیت بدنی :

به فعالیت بدنی زیاد نیاز ندارد. اصولاً پیاده روی های کوتاه مناسب می باشد. این نژاد انرژی کمی دارد و اصلاً فعال و پر جنب و جوش نیست.


طول عمر :

حدودا ۱۵ سال


آراستن :

پوشش خارجی صاف و متوسط آن باید توسط شخصی ماهر هر چند وقت کوتاه شود. شانه زدن و برس کشیدن منظم پیشنهاد می شود. دم به شکل داس است. ریزش مو در این نژاد بسیار کم و ناچیز می باشد.


تاریخچه :

منشأ آن نژاد کشور ویلز می باشد که در طول قرن 19 میلادی توسط کاپیتانی بنام John Edwards پرورش یافت.
اجداد این سگ را نژاد های Dandie Dinmont Terrier ،West Highland White Terrier ، Corgi ،Basset Of Flkanders و Wirehaired Fox Terrier تشکیل می دهند. برای اولین بار در سال 1913 به ثبت رسید.

     
#108 | Posted: 12 Jan 2017 22:07
سگ سیلی هم تریر - Sealyham Terrier     
#109 | Posted: 12 Jan 2017 22:08


سگ اسکاتیش تریر - Scottish Terrier


تریر اسکاتلندی دارای پاهای کوتاه و بدن تقریباً بلند است. سگ قدرتمند و فعالی است. دارای پوشش مضاعف است که در زیردارای موهای نرم و لایه بیرونی موهای سخت و سیمی مانند دارد. اکثراً به رنگهای سیاه ، گندمی ، راه راه و یا سایر رنگها یافت می شود. گوشها نوک تیز ، بینی بزرگ و دندانها بزرگ می باشند. چشمها بادامی شکل و تیره و گردن عضلانی است. دمش دارای طول متوسط است که آنرا افراشته یا کج نگاه می دارد.


خلق و خو :

تریر اسکاتلندی سگی است کوچک و سرسخت ، دوست داشتنی ، جذاب ، بازیگوش با رفتاری دوستانه. این نژاد دارای خصوصیات رفتاری عجیب و غریبی است. دیدبان بسیار خوبی است. گاهی اوقات لجباز می شود و باید از سنین پایین تحت آموزشهای جدی و آرام قرار گیرد. هرگز تریرها را تنبیه بدنی نکنید و با خشونت با انها بازی ننمایید. می تواند نسبت به اعضای خانواده هم (غیر از صاحبش) حالت تهاجمی داشته باشد. سر زنده ، مغرور و باهوش. به هیچ عنوان نسبت به افراد غریبه تمایل و علاقه ای ندارد. معمولاً به یک یا دو نفر خو می گیرد و برای آنها زندگی می کند. به پارس کردن و کندن زمین علاقه دارد. پیاده روی و بازی با توپ را نیز دوست دارد. برای کودکان پیشنهاد نمی شود.


وزن و ارتفاع:

وزن در نرها: (8-10) ک.گ ، در ماده ها: (8-10) ک.گ

ارتفاع در نرها: (25-28) س.م ، در ماده ها: (25-28) س.م


مشکل سلامتی :

برخی در حرکت کردن مشکل دارند. آلرژی نسبت به کک و شپش ها ، مشکلات پوستی و مشکل فک قابل ذکر می باشد.


شرایط نگهداری :

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد داخل خانه پر جنب و جوش است و نیازی به حیاط ندارد. هوای خنک را ترجیح می دهد.


فعالیت بدنی :

اگر یک حیاط در اختیارش قرار دهید این سگ ورزشی کوچک نیازهای بدنی خود را تأمین می کند. به پیاده روی و بازی با توپ به همراه صاحبش در پارک ها و محیط بیرون علاقه زیادی دارد.


طول عمر :

حدودا ۱۲ تا ۱۵ سال


آراستن :

برس کشیدن و شانه زدن منظم ، استفاده از شامپو خشک . استحمام در مواقع ضروری پیشنهاد می شود. موهایش دو بار در سال به آرایش شدن توسط متخصص نیاز دارد. ریزش مو در این نژاد کم و ناچیز می باشد.


تاریخچه :

تریر اسکاتلندی در سال 1700 در اسکاتلند به وجود آمد اما تریری که ما امروزه با این اندازه و شکل می شناسیم در سال 1890 پدیدار شد. او در ابتدا Aberdeen Terrier نام داشت که این اسم گرفته شده از شهر اسکاتلندی با همان نام بود. مانند سایر سگهای بلند و پا کوتاه برای شکار جوندگان خصوصاً سمور ، روباه و خرگوش از او استفاده می شده است اما امروزه تریر اسکاتلندی یک حیوان خانگی خوب بشمار می رود.

     
#110 | Posted: 12 Jan 2017 22:08
سگ اسکاتیش تریر - Scottish Terrier     
صفحه  صفحه 11 از 12:  « پیشین  1  ...  9  10  11  12  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Dog | انواع سگهای خانگی و شکاری بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites