تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Dog | انواع سگهای خانگی و شکاری

صفحه  صفحه 12 از 12:  « پیشین  1  2  3  ...  10  11  12  
#111 | Posted: 12 Jan 2017 22:09


سگ اسچیپرکی - Schipperke


اسچیپرکی سگی است کوچک ، بدون دم ، دارای پوشش خارجی مضاعف و زبر که در اطراف گردن پرپشت می شود. تنها رنگ مشکی براق در مسابقات قابل قبول است گرچه گاهی نیز در رنگهای برنز تیره یافت می شود. جثه اش کوتاه و گرد است. سینه پهن است و تقریباً تا آرنج حیوان می رسد. سرش به شکل روباه است ، پیشهانی پهن ، گرد و جلو آمده می باشد. چشمها بیضی شکل به رنگ قهوه ای تیره ، بینی همیشه سیاه رنگ ، دندانها منظم ، گوشها مثلثی شکل و تیز می باشد. اگر با دم به دنیا آید باید دمش جراحی شود.


خلق و خو :

اسچیپرکی سگی است کوچک ، سریع و پر انرژی. دارای خصوصیات یک نژاد بزرگ در یک جثه کوچک. دارای خلق و خوی گرم ، اعتماد بنفس و مدافع می باشد. از غریبه ها خوشش نمی آید. بسیار فداکار و باوفا است خصوصاً با کودکان. واقعاً به صاحبش وابسته می شود. هشیار است و از قلمرواش حتی اگر یک آپارتمان کوچک باشد با جدیت محافظت می کند. با گربه ها و سایر حیوانات خانگی رفتا خوبی دارد. اگر غریبه ای وارد قلمرواش شود پارس می کند. دوست خیلی خوبی برای کودکان است.


وزن و ارتفاع:

وزن در نرها و ماده ها: 5.5-5 ک.گ

ارتفاع در نرها و ماده ها : 33-21س.م


مشکل سلامتی :

رشد بی رویه بافتهای کفل ، برگشدگی پلک به داخل چشم ، پوسیدگی دندانها و آب مروارید قابل ذکر می باشد. باید از دادن غذای اضافی به آن جداً خودداری نمود.


شرایط نگهداری :

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد. در داخل خانه بسیار پر جنب و جوش است و اگر داخل حیاط رها می شود باید حتماً محصور باشد.


فعالیت بدنی :

اسچیپرکی سگی است فعال و خستگی ناپذیر. برای اینکه خوشحال باشد نیاز به دویدن و بازی کردن دارد. در داخل خانه بسیار فعال است و بسیاری از نیازهای بدنیش را با دویدن دور خانه تأمین می کند. عاشق دویدن آزاد در پارک و حیاط است.


طول عمر :

حدودا ۱۵ سال


آراستن :

سگ بسیار تمیزی است و بخشی از تمیز را خودش انجام می دهد. اما موهای متوسط و مضاعف آن نیاز به شانه و برس کشیدن منظم دارد. استفاده از شامپو خشک تنها در مواقع ضروری پیشنهاد می شود. ریزش موی کمی داردکه در ماده ها بیشتر دیده می شود.


تاریخچه :

اسچیپرکی اولین بار توسط ملوانی بنام Renssens پروش یافت. جد او نژاد سگ گله سیاه بلژیکی (Black Belgian Sheepdog). این نژاد در طول دوران پرورش کوچک و کوچکتر شد تا اینکه به نژادی کاملاً متفاوت با جدش تبدیل شد. این نژاد بزودی در بلژیک معروف شد و در سال 1880 به نمایش در آمد. بعد از آن صادرات این نژاد به نقاط دیگر دنیا آغاز شد. امروزه او را بیشتر بعنوان سگ خانگی پرورش می دهند اما به دلیل علاقه اش به کشتی و قایق سواری غالباً ماهیگیران و علاقه مندان به این رشته را همراهی می کند. دیدبان و هشیاردهنده خوبی است خصوصاً در طول شب و تاریکی.

     
#112 | Posted: 12 Jan 2017 22:09
سگ اسچیپرکی - Schipperke     
#113 | Posted: 12 Jan 2017 22:10


سگ ساموید - Samoyed


این نژاد بدن عضلانی ، قوی ، پوشش خارجی مضاعف دارد و دم پر پشت و فر خورده ( برای محافظت از پنجه ها و بینی در مواقع استراحت ) این حیوان را قادر می سازد تا شرایط آب و هوایی سرد را تحمل کند . این نژاد از تیپ اشپیتسز می باشد که می تواند به منظور نگهبانی و همچنین شکار جوندگان کوچک مورد استفاده قرار گیرد. حتی موهای ضخیم و متراکم آنرا می تنند و از آن لباسهای گرم می بافند . در سیبری از آن برای مسابقات ، شکار ، سورتمه کشی و چوپانی گوزن استفاده می شود. حس بویایی قوی و قدرت بدنی زیاد آنرا به یک سگ ناجی کوهستان تبدیل کرده است . سگهای ساموید Nansen کاشف قطب شمال را همراهی می کردند .


خلق و خو :

ساموید نژاد آرام و صلح طلب وبسیار فداکار است. همه را دوست دارد اما تنها از یک نفر حرف شنوی دارد . خیلی زود با همه خو می گیرد و بازیگوش است . دیدبان خوبی است و ورود غریبه ها را با پارس کردن اطلاع می دهد. سگ مناسبی برای اعضای خانواده است و رفتار مهربانی با کودکان دارد. استعداد یادگیری خوبی دارد و باید از سنین پایین مورد آموزش قرار گیرد . سرزنده و احتماعی است اما اگر برای مدت طولانی تنها بماند کلافه شده و شروع به جویدن اجسام در اطرافش می کند. زیاد پارس می کند و نگهداری آن در کنار سایر حیوانات خانگی توصیه نمی شود.


وزن و ارتفاع:

وزن در نرها: (20-30) ک.گ ، در ماده ها: (16-20) ک.گ

ارتفاع در نرها: (53-60) س.م ، در ماده ها: (48-53) س.م


مشکل سلامتی :

از جمله مشکلات میتوان به Hypdysplasia و دیابت اشاره کرد . حساسیت پوستی و بیماریهای چشمی خصوصاً در نرها شایع می باشد .


شرایط نگهداری :

ساموید برای نگهداری در آپارتمان مناسب است به شرط آنکه در طول روز به او اجازه انجام فعالیت بدنی کافی داده شود . اما یک حیاط کوچک مکان مناسبی برای نگهداریش خواهد بود . پوشش پر پشت و ضخیم آن زندگی در آب و هوای گرم را برایش غیر ممکن می سازد.


فعالیت بدنی :

به میزان قابل توجهی به ورزش و فعالیت بدنی روزانه نیاز دارد. اما در هوای گرم فعالیت زیاد برایش توصیه نمی شود. زیرا لایه زیرین پوشش ضخیم آن باعث گرم شدن شدید حیوان می گردد.


طول عمر :

حدودا ۱۲ تا ۱۵ سال


آراستن :

به آراستن زیاد نیاز دارد. ریزش مو در این نژاد زیاد است.( ریزش موی فصلی دارد.) ّّّّّّّموی پرپشت و دو لایه آن نیاز به شانه زدن روزانه دارد. اما به نظر میرسد این سگ همیشه سفید و تمیز است حتی اگر استحمام نشده باشد.


تاریخچه :

در زمانهای بسیار دور جمعیتی از شکارچیان و ماهیگیران درسیبری به نام ساموید ها زندگی میکردند. در طول قرنها آنها از سگهای پر مو و زیبایی برای کشیدن سورتمه استفاده میکردند که این نژاد نیز به نام خود سامویدها شناخته شد. در سال 1889 شخصی به نام روبرت اسکات تعداد زیادی از آنها را با خود به انگلستان برد که بعد ها در آنجا به پرورش این نژاد اقدام گردید و از انگلستان نیر به سایر نقاط دنیا راه یافت. این روزها ساموید بعنوان یک دوست و همراه و سگ نمایشی زیبا شناخته شده است.

     
#114 | Posted: 12 Jan 2017 22:10
سگ ساموید - Samoyed     
صفحه  صفحه 12 از 12:  « پیشین  1  2  3  ...  10  11  12 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Dog | انواع سگهای خانگی و شکاری بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites