تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Dog | انواع سگهای خانگی و شکاری

صفحه  صفحه 2 از 12:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  پسین »  
#11 | Posted: 3 Nov 2014 20:07
نژاد :آیردل تریر
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#12 | Posted: 3 Nov 2014 20:14

image hosting without registration


سگ نژاد آکباش

Akbas
نژاد آکباش(Akbas) سگی بسیار زیبا و اشرافی با پوشش بدنی پر مو و مضاعف به رنگ سفید می باشد. این نژاد جزء دسته سگهای نگهبان اولیه و از دسته سگ های گله سفید اروپایی به شمار می رود.منشاء این نژاد به 3000سال پیش و به سگهای گله آسیای مرکزی و زمانی که چوپانان به فکر پرورش سگ گله ای سفید رنگ با صفات ممتاز بودند بر می گردد. سگ نژاد آکباش را با نامهای کابن کپک ( cobonkopgi) ، آکباس(Akbas) و آلباس(albas) نیز شهرت دارد.آکباش دارای خصوصیات نژادی منحصر به فردی است ، یکی از بارزترین خصوصیات این نژاد این است که تنها نژاد سگ می باشد که از پوشش بدن وی رایحه سگ استشمام نمی شود.در موطن اصلی نژاد سگ آکباش که "جنوب کشور ترکیه"می باشد ، بیشتر از این نژاد به عنوان سگ گله بی نظیر برای حفاظت گله های گوسفندان ، اسب ، بزها ، گاو و پرندگان استفاده می شود.آکباش مهارت و توانایی بالایی در رهبری و هدایت گله داشته و از هوش سرشاری بر خوردار است ، همچنین تفاوتی از لحاظ توانایی در محافظت گله بین دو جنس نر و ماده این نژاد وجود ندارد. این نژاد با بی باکی و شجاعت وصف نا شدنی همواره از گله در برابر خطرات ، حمله درندگان مانند خرس و گرگ محافظت می کند. همچنین نژاد سگ آکباش دارای حس ششم ، غریزه قوی وغریزه مادرانه قوی می باشد ، به طوری که گوسفندان گله اجازه می دهند ، اکباش بره تازه متولد شده آنها را بلیسدو تیمار کند.در گذشته جنگجویان آمریکایی از این نژاد برای محافظت خود در برابر حمله کایوت و خرس و دیگر درندگان استفاده می کردند.

خصوصیات نژادی:


سگ آکباش دارای جثه متوسط تا بزرگ به رنگ سفید ، با پوشش بدنی پر مو ابریشمی مانند و بسیار زیبا ، باهوش ، بی باک و شجاع است. آکباش دارای سر بزرگ ، آرواره و دندانهای بزرگ و قوی ، گوشهای بلند که از دو طرف سر آویزان است ، می باشد. چشمهای این نژاد بادامی و به رنگ عسلی ، قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره است. گردن سگآکباش قوی و عضلانی است. پنجه بزرگ ، ناخن ها ضخیم به رنگ خاکستری ، قهوه ای ، سفید و مشکی است.قد و اندازه در این نژاد70 تا 81 سانتیمتر و وزن در حدود 40 تا 60 کیلوگرم می باشد. به طور کلی جثه ماده ها نسبت به نرها کوچکتر است.

طول عمر در آکباش ها به طور میانگین 10 تا 11 سال است.

تعداد توله ها در هر بار زایمان 7 تا 9 توله می باشد.

گروه نژادی: سگهای نگهبان گله سفید اروپایی.

دسته: سگ های کاری.

خلق خو:


آکباش سگی بسیار مهربان ، وفادار ، بی باک ، عاقل ، وظیفه شناس ، بسیار تربیت پذیر، دارای غریزه قوی ، بدگمان و مهاجم نسبت به بیگانگان و سلطه جو نسبت به سگهای دیگراست.
آکباش ها را باید از سنین تولگی اجتماعی کرد و مورد تربیت اطاعت پذیری قرار داد ، در صورت عدم اجتماعی شدن این نژاد ، در بزرگسالی امکان وقوع حادثه در برخورد آکباش ها با غریبه ها و حتی نسبت به سگهای دیگر وجود دارد. نژآد سگ آکباش با فرمانبرداری ، هوش بالا و مهارت زیادی که در پاسبانی از هر آنچه که مربوط به صاحب وی و خانواده وی می شود ، همواره تا پای جان آماده دفاع و حفاظت از آنها است. آکباش در صورت اجتماعی شدن ، سگ خانواده بسیارخوبی می باشد. آکباش ها نسبت به صاحب خود و خانواده وی و هر آنچه مربوط به صاحبش می شود و حتی حیوانات کوچک به جزء سگهای دیگر ، بسیار مهربان ، فداکار و با روحیه محافظت می باشد.اکباش نسبت به رفتارها و اذیت کودکان کم حوصله می باشد ، از اینرو به کودکان توصیه نمی شود ، ولی در کل کودکان را دوست می دارد. از خصوصیات دیگر اخلاقی نژاد آکباش می توان به مهاجم بودن نسبت به دیگران و پارس زیاد آنها اشاره کرد.
شرایط نگهداری:


نژاد سگ آکباش برای نگهداری در منازل کوچک و آپارتمانها توصیه نمی شود ، این سگ نیاز به فعالیت بدنی زیاد و ورزش و بازی زیادی دارد. از علاقه مندی های این نژاد پیاده روی و راهپیمایی طولانی و دویده بدون قلاده در مراتع و زمینهای باز می باشد.
آراستن:


هر چند که پوشش بدن آکباش پر مو ، تمیز و بی بو است و هیچگاه گره نمی خورد و نمدی نمی شود ولی باید به طور روزانه بوروس شود و حمام در مواقع لزوم و پایان هر فصل توصیه می شود.

ریزش مو در این نژاد به طور متوسط است.

مشکلات سلامتی:به طور کلی سگ آکباش نژاد سلامتی است ، ولی مانند دیگر نژادهای بزرگ جثه ، مستعد بیماری نفخ معده ، پرخوری و رشد غیرعادی کفل است.

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#13 | Posted: 3 Nov 2014 20:16
سگ نژاد آکباش
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#14 | Posted: 4 Nov 2014 20:12

free photo upload


نژاد آکیتا
مرور کلی آکیتا / Akitaآکیتا یک نژاد قدرتمند بزرگ است که استخوان بندی درشت و مستحکمش باعث شده کمی نسبت به نژادهای متوسط دیگر قد بلندتر باشد. راه رفتنش سریع و مقتدر است. وظیفه اصلی این نژاد شکار حیوانات بزرگ در برف سنگین و زمینهای ناهموار بود و همین بیانگر ظاهر قوی آنهاست. پوشش این سگ متشکل از دو لایه می باشد؛ موهای لایه پایینی متراکم بوده و لایه بالایی صاف و زبر(حداکثر به طول cm۵) که به شکل ایستاده بر روی بدنشان قرار گرفته است. این پوشش دو لایه ای آکیتا بدن آنها را در برابر تغییرات شدید آب و هوایی عایق می کند. آکیتا یک سگ همه کاره از خانواده اشپیتزهای درشت هیکل (Spitz) است که هم به عنوان سگ شکاری و هم نگهبان می توان از آنها استفاده کرد.
به دلیل داشتن میراث نژاد اشپیتز؛ آکیتا سگی جسور٬ مستقل٬ لجباز و سرسخت می باشد. نسبت به خانواده خود عاطفی و کاملا وفادار بوده به طوری که به بهترین نحو ممکن از اعضای خانواده محافظت می کند. با افراد غریبه دیرجوش هستند و نسبت به سگهای دیگر می توانند رفتاری خشن داشته باشند ولی قابلیت این را دارند که سلحجو و اجتماعی شوند. هرچند آکیتا نژادی نیست که برای هرکسی مناسب باشد اما نزد فردی شایسته می تواند یک همدم و دوست فوق العاده شود.

AKC رتبه : ۴۴
خانواده : اشپیتز٬ شمالی (شکاری)
محل اصالت : ژاپن
تاریخ اصالت : صده ۱۶۰۰ میلادی
کارکرد اولیه : شکارهای بزرگ٬ سگ دعوا
کارکرد امروزی : امنیت و نگهبانی
میانگین قد و وزن در نرها : قد:cm۶۳-۷۱وزن: kg۳۸-۶۰
میانگین قد و وزن در ماده ها : قد: cm۵۸-۶۶ وزن: kg29-۵۰
نام دیگر : آکیتا اینو (Akita Inu)٬ جاپانیز اشپیتز (Japanese Akita)
وضعیتمیزان انرژی : متوسط
فعالیت مورد نیاز : متوسط
میزان بازیگوشی : نسبتا بازیگوش
میزان عاطفه : نسبتا عاطفی
رفتار با سگهای دیگر : دوستانه
رفتار با حیوانات خانگی دیگر : دوستانه
رفتار با افراد غریبه : خجالتی و دیرجوش
میزان سهولت آموزش : نسبتا آسان
قابلیت نگهبانی : بالا
قابلیت حفاظت : بسار محافظ
نیاز به آراستن : آسان
مقاومت در برابر سرما : زیاد
مقاومت در برابر گرما : کم
مراقبت و سلامت
آکیتا احتیاج به ورزش و تحرک جسمی و روحی روزانه دارد. آنها نیازمند این هستند که در یک فضای امن بازی کنند یا با قلاده به یک پیاده روی و دوی طولانی بروند. در صورت فراهم ساختن شرایط مناسب برای ورزش و بازی آکیتا٬ این نژاد می تواند‍ یک سگ خانگی آرام و با ادب شود. می توانند خارج از خانه در آب و هوای معتدل و سرد زندگی کنند اما بهتر است بیشتر زمانشان را در کنار اعضای خانواده باشند. پوشش بدن آکیتا حداقل یکبار در هفته نیاز به شانه کردن دارد که به دلیل افزایش حجم موهای مرده در فصل ریزش مو٬ تعداد دفعات شانه کردن آنها باید بیشتر شود. اغلب هنگام نوشیدن آب اطراف ظرف را خیلی کثیف می کنند.
نگرانی های بزرگ : بیماری عروق کرونر قلب٬ لاغری پیشرونده شبکیه(PRA)
نگرانی های کوچک : دیسپلازی آرنج٬ پمفیگوس (تاول)٬ آدنیت سباسه٬ پیچش معده
نیاز به معاینات مکرر : PRA٬ دررفتگی کشکک٬ یوویت چشم٬ انتروپیون٬ صرع٬ آب مروارید٬ پلی نوروپاتی قشری هیپوپلازی کلیه
آزمایشات پیشنهادی : مفصل ران٬آرنج٬چشم
طول عمر : ۱۰ تا ۱۲ سال
یادداشت : مصرف پیاز باعث ایجاد تغییر در سلولهای قرمز خون آکیتا می شود.

تاریخچه


ـ با وجود داشتن ظاهری شیک و امروزی٬ قدمت آکیتا به قرن هفدهم باز می گردد. زمانی که یک نجیب زاده که علاقه بسیاری به سگ و نژادهای آن داشت برای ریاست جزیره هونشو برگزیده شد.

ـ او از مزرعه داران خواست تا یک نژاد قدرتمند سگ که برای شکارهای بزرگ مثل خرس٬ گوزن و گراز وحشی مناسب باشد را پرورش دهند. به همین دلیل اجداد آکیتا را ماتاجی اینو (سگهای شکاری) می خواندند.

ـ با گذشت ۳۰۰ سال آکیتا تبدیل به یک نژاد شناخته شده بود که متاسفانه در اواخر صده ۱۸۰۰ میلادی به مدتی از آنها برای شرط بندی و دعوا استفاده می شد.

ـ در سال ۱۹۲۷ میلادی٬ انجمن آکیتا اینو ژاپن اقدام بر حفظ و پرورش این نژاد زیبا و وفادار کردند که اندکی بعد آکیتا به یکی از گنجینه های طبیعی ژاپن تبدیل شد.

ـ معروفترین و پرافتخارترین آکیتای تاریخ هاچیکو (Haichiko)نام داشت. سگی که بر حسب عادت روزانه و برای استقبال از صاحبش٬ جلوی درب استگاه قطار محل زندگیشان منتظر صاحب خود می ماند و او را تا منزل همراهی می کرد. اما وقتی صاحبش به دلیل مرگ ناگهانی دیگر به خانه برنگشت٬ هاچیکو به مدت ۹ سال جلوی درب ایستگاه قطار منتظر ماند تا در تاریخ هشتم مارس ۱۹۳۵ میلادی درگذشت. امروزه مجسمه ای از هاچیکو در محل انتظار او ساخته شده و سالانه مراسمی برای یادبود از این موجود وفادار برگزار می گردد.

ـ اولین سگ آکیتا در سال ۱۹۳۷ به وسیله خانم هلن کلر وارد خاک امریکا شد و پس از آن٬ بعد از پایان جگ جهانی دوم به وسیله سربازان امریکایی. ۳۰ سال طول کشید تا انجمن AKC این نژاد را به رسمیت بشناسد ولی اکنون آکیتا یک نژاد پرطرفدار و قابل احترام است. امروزه از سگهای آکیتا به عنوان سگ نگهبان و پلیس در ژاپن استفاده می شود.

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#15 | Posted: 4 Nov 2014 20:14
نژاد آکیتا
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#16 | Posted: 4 Nov 2014 20:27

screen shot windows


نژاد باکسر


مرور کلی باکسر / Boxer

باکسر نمونه بارزی از ترکیب ظرافت٬ قدرت و چابکی است. یک مربع موزون از مواد خوب و ساختمانی عضلانی که با گام های آزادانه و بلندش ظاهری غرورآمیز دارد. پوشش بدنی باکسر بسیار کوتاه و براق بوده وسر آن با پوزه قوی و پهن و قیافه زیرکش کاملا قابل تشخیص است. به دلیل خصوصیات ظاهری بیان شده٬ این نژاد به عنوان یک سگ خانگی نگهبان کاملا مناسب می باشد.
باکسر سگی بازیگوش٬ سرزنده٬ کنجکاو٬خواستار توجه٬ عاشق خودنمایی٬ وفادار و اجتماعی بوده که همدم بسیار خوبی برای یک خانواده فعال می باشد. گاهی باکسرها می توانند لجباز شوند٬ اما درکل شخصیت حساسی دارند و گوش به فرمان هستند. همچنین ممکن است نسبت به برخی از سگهای غریبه رفتار تهاجمی از خود نشان دهند ولی عموما با سایر سگها و حیوانات خانگی خوب هستند.


AKC رتبه : ۷
خانواده : سگ دام٬ ماستیف (بول داگ)
محل اصالت : آلمان
تاریخ اصالت : صده ۱۸۰۰ میلادی
کارکرد اولیه : گاوبازی٬ نگهبان
کارکرد امروزی : نگهبان
میانگین قد و وزن در نرها : قد:cm۵۶-۶۳ وزن: kg ۲۸-۳۶
میانگین قد و وزن در ماده ها : قد: cm ۵۳-۶۰ وزن: kg ۲۲-۳۰
نام دیگر : ندارد

وضعیت


میزان انرژی : بالا
فعالیت مورد نیاز : متوسط
میزان بازیگوشی : بسیارزیاد
میزان عاطفه : بسیارزیاد
رفتار با سگهای دیگر : دوستانه
رفتار با حیوانات خانگی دیگر : دوستانه
رفتار با افراد غریبه : دوستانه
میزان سهولت آموزش : نسبتا آسان
قابلیت نگهبانی : متوسط
قابلیت حفاظت : نسبتا محافظ
نیاز به آراستن : آسان
مقاومت در برابر سرما : کم
مقاومت در برابر گرما : کم


مراقبت و سلامت


باکسر نیازمند ورزش و تحرک جسمی و روحی روزانه است. آنها علاقه زیادی به دویدن دارند ولی می توان با یک پیاده روی طولانی یا دوی آهسته با قلاده این نیاز آنها را برآورده کرد. به دلیل پوشش کم موی باکسر٬ این سگها مقاومت کمی در برابر گرما و سرما دارند پس برای زندگی در خارج از خانه مناسب نیستند و بهتر است برای بازی و گردش بیرون بروند. نگهداری از مو و بدن باکسرها بسیار آسان بوده و فقط گاه گاهی برای حذف موهای مرده نیاز به شانه کردن دارند.

نگرانی های بزرگ : مشکلات قلبی و عروقی
نگرانی های کوچک : پیچش معده٬ تومور٬ فرسایش سطون فقرات٬ فرسایش قرنیه٬ کولیت
نیاز به معاینات مکرر : ندارد
آزمایشات پیشنهادی : قلبی ٬ مفصلی
طول عمر : ۸ تا ۱۰ سال
یادداشت : حساسیت به گرما ـ حدود ۱۸% باکسرهای سفید کر هستند

تاریخچهـ باکسر نشعت گرفته از دو نژاد اصیل اروپای مرکزی می باشد که نسلشان دیگر منقرض شده است:
۱ـ بولن بایزر بزرگ دانزیگرLarger Danziger Bullenbaiser
۲ـ بولن بایزر کوچک برابنتر Smaller Brabenter Bullenbaiser
ـ سگهای بولن بایزر به دلیل آرواره های پر قدرتشان برای گاوبازی و شکار حیوانات قوی هیکل مثل گراز وحشی٬ گوزن و خرسهای کوچک استفاده می شدند.
ـ در اوایل قرن نوزدهم ورزش گاوبازی در بسیاری از کشورهای اروپایی٬ یک ورزش پرطرفدار بود. در انگلستان نژاد بولداگ (Bulldog) در این ورزش یکه تازی می کرد و در آلمان خانواده ماستیفهای درشت هیکل (Mastiff).
ـ سرانجام در اواسط صده ۱۸۰۰ میلادی شکارچیان آلمانی از ترکیب نژاد ماستیف برای بزرگی٬ تریر(Terrier) برای سرسختی و بولداگ موفق شدند یک سگ سخت و چالاک با بدن دوکی شکل به وجود آورند.
ـ باکسرها از اولین نژادهایی بودند که به استخدام پلیس و ارتش آلمان درآمدند. با شروع قرن بیستم میلادی این نژاد همزمان به عنوان سگ کاری عمومی٬ سگ خانگی و حتی سگ نمایشی شناخته شده بود.
ـ کمی پس از آن انجمن (AKC (American Kennel Club نژاد باکسر را به رسمیت شناخته و باکسر تا به امروز توانسته اند خود را از یک نژاد غریب اروپایی به هفتمین سگ پرطرفدار در امریکا برسانند.

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#17 | Posted: 4 Nov 2014 20:29
نژاد باکسر
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#18 | Posted: 4 Nov 2014 20:43

upload an image

بولداگ آلاپاها (Alapaha Blue Blood Bulldog

توضیحات


دارای سر بزرگ و گوش پهن.پوزه فلت با لوچه افتاده. چشم ها با فاصله از هم. پوشش کوتاه و زبر دارد. رنگ ها سفید با لکه های آبی یا لکه های قهوه ای یا خاکستری با لکه های سفید یا قهوه ای هستند. دارای بدن محکم و عضلانی است.
خو


سگی وظیفه شناس و وفادار است.نگهبانی عالی است.همدمی خوب است و حاظر به فداکردن جان خود برای صاحب خود.رفتار خوبی با کودکان دارند.فعال و بسیار با محبت است.سگی بسیار عالی برای خانواده بشمار می آید.قد، وزن
قد: 24 اینچ (61 سانتی متر)
وزن: در نر ها 47 کیلوگرم و در ماده ها 30 کیلوگرم
نر های این نژاد می توانند حتی به 2 برابر وزن ماده ها نیز برسند

مشکلات سلامتی
تنها مشکل جدی سلامتی این سگ وارونگی پلک است که امکان بروز آن زیاد است.

شرایط زندگی
به شرط پیاده روی روزانه می تواند در آپارتمان زندگی کند.

ورزش
نیاز به بازی های سخت و پیاده روی سنگین روزانه دارد.

عمر
حدود 12-15 سال است.

نظافت

نظافت کمی نیاز دارد و به استحمام هر 2 هفته یک بار نیاز داشته و باید هر چند وقت یکبار برای حذف موهای زائد برس کشیده شود.

منشاء

متعلق به سه کشور آمریکا و مجارستان و گرجستان است.در 1800 نوعی سگ بومی منطقه جنوبی گرجستان پرورش یافت و با نوعی بولداگ آمیخته شد در سال 1943 یک سگ با فدا کردن جان خود برای صاحبش باعث شد که به این نژاد توجه بیشتری معطوف شود.به این ترتیب پرورش این سگ در آن خانواده تبدیل به یک سنت شد و در سال 2001 به طور کلی به عنوان نژادی مجزا به ثبت رسید.گروه
بولداگ

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#19 | Posted: 4 Nov 2014 20:45
بولداگ آلاپاها
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#20 | Posted: 4 Nov 2014 20:54

upload images free
سگ آلاسکن کلی کایآلاسکن کلیی کایی نمونه کوچکی است از نژاد آلاسکن هاسکی که از لحاظ ظاهر فیزیکی شباهت زیادی به نژاد سیبرین هاسکی دارد. وزنی معادل 4 تا 18 کیلوگرم دارد و در سه اندازه و سه رنگ یافت می شود.
ریزش مو ، پارس کردن و انرژی زیاد این نژاد باعث می شود که آن را برای همه افراد پیشنهاد نکنیم. به پیاده روی و فعالیت بدنی روزانه نیاز دارد. اگر در خانه مناسبی باشد می تواند به همراهی بی نظیر تبدیل شود. دارای رفتاری دوستانه و اجتماعی هستند اما با افراد غریبه محتاط اند. مطیع و بسیار دوست داشتنی. آنها به صاحبی آرام ولی جدی و با اعتماد به نفس نیاز دارند.
وزن: (استاندارد: 10 ک.گ) – (مینیاتور: 7 ک.گ) – (عروسکی: 3 تا 4 ک.گ)

ارتفاع: (استاندارد: 42-38 س.م) – (مینیاتور: 39-33 س.م) – (عروسکی: 33 س.م)

مشکلات سلامتی به ندرت مشاهده می شود.

به دلیل دارا بودن جثه کوچک می توان از آنها در آپارتمان نگهداری نمود. اما یک حیاط کوچک ایده آل می باشد.

به فعالیت بدنی منظم نیاز دارند. پیاده روی های روزانه و طولانی مدت پیشنهاد می شود.

هنوز به خوبی مشخص نیست. 14 سال تخمین خوبی است.

1تعداد توله ها تا 3 قلاده

ریزش مو در این نژاد متوسط است. به برس کشیدن منظم نیاز دارد.

در ایجاد این نژاد سیبرین هاسکی و آلاسکن هاسکی سهم بسزایی داشته اند و در مقام سوم می توان از آمرکین اسکیمو نام برد. در دهه 70 این نژاد را به عنوان سگ خانگی پرورش دادند و تعداد آنها بسیار اندک است.

Nordic (وابسته به شمال اروپا)

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
صفحه  صفحه 2 از 12:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Dog | انواع سگهای خانگی و شکاری بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites