تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Dog | انواع سگهای خانگی و شکاری

صفحه  صفحه 3 از 12:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  پسین »  
#21 | Posted: 4 Nov 2014 20:56
سگ آلاسکن کلی کای
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#22 | Posted: 4 Nov 2014 21:54

image hosting 30 mb
نژاد:بیگل

توضیحات:نژادی است سر سخت و باهوش دارای اسکلت بندی متناسب. یک سگ شکاری کوچک است. نگهداری از بیگِل آسان می باشد و به سه رنگ: 1- قرمز- سفید ، 2- نارنجی - سفید ، 3- لیمویی - سفید یافت می شود. پوشش خارجی کوتاه دارد و شبیه به English Fox Hound کوچک می باشد. دارای پنجه های تخم مرغی شکل و قدرتمندی است. گوشها آویزان و چشم ها به رنگ قهوه ای و مشکی یافت می شود. توجه داشته باشید که دم نباید به حالت فر خورده قرار گیرد.


خلق وخو:


بیگِل سگی آرام ، شیرین و سرزنده است که همه را دوست دارد! یک موجود کوچولوی خوشحال است. اجتماعی ، شجاع و باهوش. خونسرد و پر محبت. رابطه اش با کودکان و سایر سگها عالی است اما نباید آنرا در تولگی با سایر حیوانات خانگی تنها رها کرد. بیگِل افکار مخصوص به خود را دارد و به محبت ، توجه و آموزشهای اساسی نیاز دارد. این نژاد از تنها مانده عذاب می کشد و اگر شما مدت زیادی را خارج از خانه سپری می کنید بهتر است تا یک جفت برای بیگِل خود بیاورید. صدای بلند آن می تواند گاهی اوقات باعث آزار و اذیت همسایه ها و اعضای خانه شود. بیگِل به هر جایی که حس بویایی اش آنرا بکشاند می دود بنابراین بهتر است در محیط بیرون از قلاده استفاده شود.وزن ، ارتفاع:

وزن در نرها: (10-11) ک.گ ، وزن در ماده ها: (9-10) ک.گ

دو ارتفاع در بیگِل ها وجود دارد: 1- ارتفاع در نرها: (33-38) س.م و کوتاه تر از (33) س.م ، 2- ارتفاع در نرها (36-41) س.م و در ماده ها (33-38) س.ممشکلات سلامتی:برخی از آنها دچار بیماریهای قلبی ، صرع ، بیماریهای چشمی و مشکلات کمر می شوند.شرایط نگهداری:بیگِل برای نگهدای در آپارتمان مناسب می باشد به شرط آنکه مدتی را در طول روز بیرون از خانه سپری کند. بیگِل در داخل خانه بسیار فعال است و یک حیاط کوچک مکان مناسبی را برایش فراهم میکند.


فعالیت بدنی:


دارای استقامت و انرژی زیاد است. بیگِل به میزان قابل توجهی به فعالیت بدنی روزانه نیاز دارد اما یک حیاط می تواند مقادیر زیادی از این نیاز را تأمین نماید. به پیاده روی علاقه فراوانی دارد اما اگر به ناپدید شدن سگ خود علاقه ندارید هرگز او را بدون قلاده بیرون نبرید!طول عمر:


در حدود 12-15سال.
تعداد توله ها:

14-2 توله. معمولاً 7 عدد.

آراستن:آراستن موهای صاف و کوتاه آن آسان می باشد. برس زدن و شست و شو با شامپوهای ملایم در مواقع ضروری پیشنهاد می شود. همیشه داخل گوشها را چک کنید تا از نبودن جرم و چرک اطمینان حاصل نمائید. ناخن ها را کوتاه نگه دارید. ریزش مو در این نژاد متوسط است.
تاریخچه:

بیگِل یکی از معروف ترین سگهای شکاری می باشد و حس بویایی قوی و انرژی زیادش او را به یک سگ شکاری ممتاز تبدیل کرده است. این نژاد حاصل جفتگیری Harrier با سگهای شکاری انگلستان می باشد. بیگِل بصورت تکی و دوتایی برای شکار خرگوش ، قرقاول و بلدرچین استفاده می شود. همچنین سگ مناسبی برای اعضای خانواده می باشد. متأسفانه بخاطر جثه کوچک و شرایط خاص بدنی بیگِل بعنوان سگ آزمایشی در خارج از ایران استفاده می شود.


گروه:


سگهای تازی.

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#23 | Posted: 4 Nov 2014 21:56
نژاد:بیگل
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#24 | Posted: 4 Nov 2014 22:01

print screen
چیواوا
چیواوا سگ بسیار کوچک با سری به شکل سیب می باشد ،چیواوا دارای دو نوع مو بلند و بی مو می باشد. آنها دارای پوزه ای نوک تیز است. چشم هایی گرد ، بزرگ و بسیار سیاه دارد. گوشهای خود را به سمت بالا و نوک تیز نگاه می دارد. بدن آن بیش از آنچه بلند باشد طویل است. دمش به شکل داس می باشد و معمولاً به سمت بالا نگاه می دارد. رنگ مو در چیواوا متغایر است و معمولاً هر رنگی را اعم از سیاه ، قهوه ای ، قرمز ، شنی و نقره ای شامل می شود. این نژاد تنومند تر از آن چیزی است که از ظاهرش به نظرمی رسد
چیواوا همراه و دوست خیلی خوبی است. شجاع و بسیار سر زنده ، واقعا به توجه و محبت نیاز دارد. به سرعت عکس العمل نشان می دهد و هرگز اجازه نمی دهد که زیر دست و پا بماند! چیواوا سگی نیرومند ، شاداب و باوفا است و به سرعت به صاحبش وابسته می شود آنقدر که حس حسادتش را نسبت به افرادی که با صاحبش سر و کار دارند بر می انگیزد. آنها عاشق لیسیدن صورت صاحبشان هستند و در محیط نا آشنا و در مقابل غریبه ها قدم به قدم صاحبشان را دنبال می کنند و از او دور نمی شوند. به نظربرخی تربیت این نژاد دشوار است اما اصولاً این نژاد باهوش است و به سرعت می آموزد و نسبت به آنچه از او می خواهند عکس العمل نشان می دهد. برای کودکان توصیه نمی شود و می تواند در خانه سگ پر صدا و شلوغی باشد خصوصاً هنگامی که شخص غریبه ای وارد شود و اغلب صاحبان آنها از فلفل برای جلوگیری از پارس کردن زیاد استفاده می کنند. معمولاً نسبت به سگهای دیگر حالت تهاجمی دارد و بیشتر با هم نژاد خود کنار می آید که البته این مشکل را نیز می توان با آموزش ها و اجتماعی کردن سگ خصوصاً در سنین پایین از بین برد.

وزن در نرها: (1-3) ک.گ ، در ماده ها: (1-3) ک.گ

ارتفاع در نرها: (15-23) س.م ، در ماده ها: (15-23) س.م

بخاطر داشتن بینی کوچک معمولاً خس خس و خر و پف می کند. چشم های آن مساعد خشک شدن است و همچنین بیماری گلوکوم قابل ذکر می باشد. مشکلات لثه ، سرما خوردگی ، استرس و رماتیسم. هرگز به او اجازه لیسیدن اجناس شیمیایی را ندهید. همیشه از رژیم غذایی سبک استفاده کرده و از دادن شکلات به حیوان خودداری کنید. توله این نژاد در هنگام تولد سر بزرگی دارد و به شدت حساس و آسیب پذیر است و باید با آنها با دقت و ملایمت رفتار شود.

چیواوا از سرما متنفر است و در سرما به سرعت به لرزه می افتد. هوای گرم را خیلی دوست دارد و آن را خیلی راحت تر از سرما تحمل می کند. چیواوا سگی کوچک و مناسب برای زندگی آپارتمانی است.

اگر چه جثه اش کوچک است اما علاقه زیادی به پیاده روی دارد و بهتر است به جای قلاده دور گردن از قلاده های کمری استفاده شود. هرگز فکر نکنید چون شی هوا سگ کوچکی است یک فضای کوچک برای او مناسب و کافی می باشد.

حدود 15 سال یا بیشتر.

موی صاف و کوتاه آن را باید هرزگاهی شست و یا توسط یک دستمال نمناک پاک کرد. در مورد نوع مو بلند آن نیاز به شانه زدن روزانه دارد و هر دونوع (مو بلند و کوتاه) نیاز به شستن تقریباً یک بار در ماه دارند. ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد. گوشهای او را باید مرتبا چک کرد و ناخن ها را کوتاه نگه داشت.

چیواوا از نژاد های شناخته شده اولیه در آمریکا است و کوچک ترین نژاد سگ در دنیا می باشد. موطن او مکزیک است اما به نظرمی رسد که از کشور چین سالها پیش به آنجا راه یافته است. نام او از ایالت چیواوا در مکزیک نشعت گرفته مکانی که بعد ها از آنجا توسط مسافرین به سراسر دنیا برده شد. چیواوا برای اولین بار در قرن 19 به اروپا راه یافت.

سگهای عروسکی.

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#25 | Posted: 4 Nov 2014 22:03
چیواوا
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#26 | Posted: 4 Nov 2014 22:08 | Edited By: rajkapoor

adult image sharing

سگ سرابی

تاریخچه: در زمانهایه قدیم و قبل از اسلام طبق آثار به جا مانده از حکاکی ها و کتیبه ها در مناطق باستانی آذربایجان و سراب مشاهده شده است که در آن دوران در ارتش از سگ هایه غول پیکری شبیه به سگهایه امروزی استفاده میشده است. در آن زمان ها برایه حفظ امادگی این سگهایه مبارز در زمان صلح مسابقاتی را ترتیب میدادند که شامل مبارزه سگ با انسان که شخصی لباس ارتش دشمن را به تن کرده و با سگ مبارزه میکرده، مبارزات سگ با خرس و گاو وحشی و مبارزات سگ با سگ. و مبارزات سگها هنوز تا کنون ادامه داشته و اکنون در اکثر نقاط ایران شاهد این رسم هستیم.
سگهایه سراب تا 100 سال گذشته بیشتر در چند روستا و شهر سراب مرکزیت بیشتری داشتند که نام میبریم
1 شهر سراب
2 روستای اسب فروشان
3 روستای هیریز
4 روستای اوغان
در این 4مکان حدود 95% از سگهایه بزرگ و قهرمان وجود داشته که حدود 60% این سگها متعلق به دو روستایه هیریز و اسب فروشان بود. که متاسفانه در زمان حال به دلیل بی توجهی و نبود امکانات و کمک و مشکلات اجتماعی سگ سرابی اصیل در هیریز تقریبا منقرض شده و در اسب فروشان هم آنطور که باید نیست. اما خوشبختانه امروزه این سگ در اکثر روستاهایه سراب به نسبت یافت میشود و در استان آذربایجان غربی و شرقی و شمال ایران و تهران پراکنده شده اند. نکته قابل تامل و تاسف این است که فقط در شهر سراب این نژاد پرورش یافته میشود و در اکثر نقاط فقط از سگ تا از بین رفتنش نگهداری میشود. و همه وارد کننده از شهر سراب میباشند. ما در اینجا سعی در تولید و تکثیر بهترین نسلها و قویترین نژاد سرابی میکنیم.انواع سگ سرابی: در اصل سگ سرابی دارای 3نوع پوشش میباشد که پوشش بی مو یا دُرّه آن به دو نوع ضخیم یا زبر و نرم تقسیم میشود.
پوشش اول پوشش بی مو یا دُرّه
پوشش دوم پوشش پرمو و پشمالو یا کُپَک
پوشش سوم پوششی مابین این دو حالت یا دومو
لازم به ذکر است که بعضی از اشخاص ادعا کرده اند که سگ سرابی بی مو از سگهایه دیگری بوجود آمده که این ادعا ها کاملا بی اساس و بی ارزش میباشند.

انواع رنگبندی: حدود 80% از سگهایه سراب را رنگ زرد یا قرمز با ماسک صورت سیاه رنگ تشکیل میدهند که همه این رنگ را فقط سرابی میدانند که اشتباه بزرگی میباشد. رنگ زرد را بزی و رنگ قرمز را ساری میخوانند. در موارد نادر ماسک سیاه به رنگ خوده بدن و یا سفید رنگ نیز دیده میشود.
رنگهایه دیگر در سرابی که وجود دارد رنگ سیاه میباشد که طرفداران بسیاری هم دارد. در اینجا نیز لازم به ذکر است که عده ای میگویند اجداد این سگها سالوکی میباشد که ادعا از این مضحک تر وجود ندارد. چون سیاه ها یکی از کلفت ترین سگهایه سرابی میباشند. عده ای هم این رنگ را سرابی نمیدونند که باز ادعایه بی اساسی دارند. این سگ قرن هاست که در آن مکان میباشد. کلا در سگ سرابی رنگ نشان دهنده نژاد نیست.
رنگهایه دیگری که میشود بهش اشاره کرد رنگ سفید و رنگ ابلق زرد و ابلق سیاه و در موارد نادر سگ ببری یا ماری میباشد. در 20 سال گذشته یک نژاد سگ در اسب فروشان بود که مادر زاد دم نداشتن و شبیه خرس بودن. امروزه متاسفانه این تیپ منقرض شده است. تفاوت رنگ در سرابی به هیچ وجه نشانه میکس و یا بی کیفیت بودن آن سگ را ندارد.
موارد استفاده از سگ سرابی در گذشته و اکنون: در وهله اول از این سگ در منطقه سراب به علت نترس و قوی بودن برایه مبارزه با گرگ و گرازهایه وحشی و کفتار و خرس و همچنین نگهبانی از اموال آنها برایه در امان ماندن از دزد و سارق میباشد. این سگ از دیر باز سرگرمی زمستانی آن منطقه نیز میباشد. به علت داشتن اکثریت کشاورز و دامدار در سراب زمستانها اهالی آنجا به کاره خاصی مشغول نیستن و زمستان خود را جنگاندن سگها میگذرانند و یک رسم و تفریح باستانی میباشد. که به درستی و غلط بودن این امر نیز اشاره میکنیم.
فوائد جنگ: یکی از دلایل حفظ سگ سرابی و اصلاح نژاد آن تاکنون همین امر جنگاندن آنها میباشد. شاید اگر این مسئله نبود تاکنون بارها این نژاد منقرض شده بود.
مضرات جنگ: جنگاندن بی رویه سگها مضرات فراوانی را در پی داشته که نهایتن به از بین رفتن سگ منتهی میشود.
توصیه: اگر سگ سرابی را میجنگانید به مسئله زخم و عفونت آن بسیار توجه کنید و در سال جنگی بیشتر از دو بار حیوان را نجنگونید و در صورت باخت سگ حتما و حتما بهش محبت بیشتری را بکنید تا سرخورده نشود...
مشخصات ظاهری و اخلاقی سگ سرابی:سگهای سرابی با ظاهری جدی، بزرگ جثه، قدرتمند و عضلانی همراه با سری بزرگ و کمی خرطوم و پوست در زیر گردن و پوزه. دارایه آرواره هایه بسیار قدرتمندی ست که در دنیا بی نظیر است. دارایه دندانهایه بزرگ و خیلی محکم میباشد و دندانهای دو فک به صورت منظم به روی هم قرار میگیرند. برایه اینکه این سگها برای مبارزه با گرگ و حیوانات وحشی پرورش می یافت گوش آنها را کوتاه میکنند.ولی دم این حیوان را به هیچ وجه نباید کوتاه کرد. هرچه ارتفاع و وزن این حیوان بیشتر باشد ارزنده تر میباشد. دارای سه نوع پوشش خارجی کم مو و پرمو و پشمالو میباشد. دارای پاهای بزرگ و قوی و محکم میباشند. در سگهایه پشمالو پاهایه آنها داراب موی زیاد میباشد و راه رفتن روی برف و یخ را برایه آنها آسان میسازد. در سگهایه کم مو و دومو آنها دارای پنجه های بزرگ و محکمی هستند که همانند یخ شکن عمل میکنند و این کار را برایشان اسان میسازد. سگ سرابی با گامهایه رها و شل مانند گربه سانان میخرامد. سگهایه بسیار مقاومی هستند و به گرما و گرسنگی و سرما و کمبود ورزش و بیماری هایه مختلف مقاوم هستند و به سرعت به محیط و شرایط خود را رقف داده. کمتر مبتلا بع بیماری میشوند و بیماری لاعلاج در این حیوانها به ندرت دیده میشود. دارای حس بویایی قوی میباشند و همچنین نسبت به حوادث و اتفاقات حس ششم خوبی دارند. این سگها برخلاف جثه بزرگ و و سنگین وزنشان دارای چابکی و سرعت و استقامت زیادی میباشند و به اسانی گرگ را تعقیب کرده و گاهن شکار میکنند. این سگها از هیچ خطری نمیترسند و با زیرکی و قدرت و خونسردی در مبارزه دشمن را از پا در میاورند و تا پایه جان مبارزه میکنند. دارای پوست ضخیم و کلفت نسبت به سایر سگها میباشند و از اینرو دندان حیوان مهاجم به راحتی به آن فرو نمیرود. به خاطر این خصوصیات قویترین و قدرتمندترین سگ در دنیا میباشد و متاسفانه از آنها در نبردهایه سنگین استفاده میشود. این سگ به راحتی نژادهایه معروف خارجی را مانند توساکن، پیت بول، داگو آرژانتینو، آلابای ، قفقازی، انواع ماستیف، کانگال و آکسرای و سگ افغانی را شکست میدهند.
این سگ با ظاهری وحشتناک و خشمناک و قدرتی بسیار زیاد دارای خلق و خوی خو و آرام و بدون کینه میباشد و بی جهت پارس نمیکند. رفتار این سگ با کودکان حیرت انگیز است و بسیار مهربانانه و ملایم و صبور میباشد. دوست و همبازی و بادیگارد خوبی برایه کودکان هست و هرگز با کودکان بدرفتاری نمیکنند حتی اگر از سویشان مورد آزار و اذیت قرار بگیرند و از آنها تا پایه مرگ محافظت میکنند. این سگ علاقه بسیاری دارد تا صاحب خود را خوشحال کند و با هوش سرشار ذاتی که دارند این کار را به نحو احسن انجام میدهند. به سگ سرابی به علت هوش زیاد و مطیع بودن به راحتی میتوان آموزش داد و فرامین را به سرعت یاد میگیرند و احتیاج به تکرار مکرر ندارند. در سنین پایین برایه از بین بردن خوی جنگجویانهبا سگهایه دیگر آنها را باید اجتماعی کرد ولی در هر صورت حرف صاحب خود را گوش میدهند و حیوان مطیعی برایه صاحب خود میباشد. این سگها همچنین دیدبان و نگهبانان خوبی میباشند و از محلتحت حفاظتشان به خوبی نگهداری میدهند.
وزن: وزن این سگها در نرها بین 60 تا 90 کیلوگرم میباشد و در ماده ها بین 55 تا 80 کیلوگرم. در نرها ممکن است وزن به 110 تا 120 کیلو هم برسد و مشاهده شده است.
قد: ارتفاع در سگهایه نر مابین 75 تا 90 سانتیمتر و در ماده ها بین 70 تا 85 سانتیمتر میباشد. لازم به ذکر است این سگها جز بزرگترین و سنگین ترین سگهایه دنیا دسته بندی میشود.
شرایط نگهداری: این سگها برایه نگهداری در آپارتمان نیز مناسب میباشند به شرطی که در طول روز فعالیت بدنی داشته باشند. اصولا در خانه مهربان و مطیع میباشند و داشتن یک حیاط کوچک برایه آنها کافی است. از همدمی با صاحب خود اوج لذت را میبرند و بهتر است برایه پیاده روی آنها را ببرید. این سگها تا 24 ماهگی رشد کرده و نباید فعالیتهایه سنگین مثله جنگ و جفت گیری برایه انها برنامه ریزی کرد.
طول عمر: طول عمر این سگها در شرایط مناسب بین 12 تا 17 سال میباشد.
آراستن: هرگونه آراستن برایه این سگها مناسب میباشد و برس کشیدن و شانه زدن منظم و استحمام هر ماه برایه آنها مفید است.
دسته بندی: این سگها را میتوان ماستیف ایرانی نیز نامگذاری کرد و پدر اصلی کانگال و قفقازی میباشند. در دسته سگهایه گله و کاری دسته بندی میشوند.
نکته جالب: با اینکه روسیه و ترکیه برایه اصلاح نژاد سگ آلابای و قفقازی و کانگال و آکسرای زحمات زیادی کشیده اند ولی هنوز هیچکدام از این سگها در برابر سرابی قدرت قابل عرضه ای ندارند و در نبردهایی که بین این نژادها صورت گرفته قهرمان بلامنازع سگ سرابی بوده است. در چند سال گذشته به کمک دوستان این سگ از نظر رشدی و جثه بزرگتر و سنگین تر شده است.استیل بدنی:


سگ سرابی دارای کشیدگی و درازی زیاد بوده و همین امر موجبه قدرت بیشتر در مبارزاتش هست. قد بلند و سینه ستبر و فراخ دارد که به علت سینه باز این نژاد ششها فضایه بیشتری در اختیار دارند که منجر میشود حیوان در فعالیت سنگین و مسابقات دوام و نفس بیشتری داشته باشد. تقریبا نسبت کشیدگی به قده این حیوان 1.4 تا 1.5 به 1 میباشد. ولی هنوز استاندارد مشخصی براش مشخص نشده است.
مشکلان سلامتی: بیماری رایج در این سگ خم شدگی لگن پا میباشد که علتش بر این است که بعضی از افراد نسلها سگ خودشان را همخون جفت کرده اند. در نتیجه یک سگ خالص ولی فلج تولید شده. این معضل به راحتی با نسل گیری اصولی از بین میرود. مشکل خاص دیگری مشاهده نشده است.
تمام حقوق این تحقیقات و مقاله متعلق به اینجانب میباشد و خاطرنشان میکنم یک مقاله ناقص در وبلاگ سگ سرابی گذاشته بودم که توسط برخی افراد سودجو مانند مزرعه ارباتور و صاحب سگ پوما برداشته شده و بعضا در بعضی از سایت ها هم مشاهده کردم که بدون ذکر منبع گذاشتند. لازم به ذکر است نه مزرعه ارباتور وجود دارد با سگهایه قهرمان! و نه پوما در ایران یا مرز تایباد میدانی داشته است. صرفا عده ای سودجو با داستان سرایی و دروغگویی انجام به کلاه برداری میکنند. و فقط وجهه این سگ را خراب نموده. به نظر من خوده سگ سرابی انقدر قوی و عالی هست که احتیاج به داستان نویسی و افسانه سرایی نداشته باشد.

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#27 | Posted: 4 Nov 2014 22:11
سگ سرابی
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#28 | Posted: 4 Nov 2014 22:12
اگه این سگاااااا پاچه آدم رو نمیگیره بیایم ازینجا رد بشیم بریم

نمسته راج کاپور زیپ شلوارت رو نبستی راج کاپور

خسته نبااااااااااااااااااااااااااااااااااااشیددددددددددددددددددددددددددددددددددد دددد و خدا قوت

همین هاپووو ها بخورنت که داری انواع سگها رو نشون ملت میدی و میشناسونی تشکر و خسته نباشی

Signature
     
#29 | Posted: 4 Nov 2014 22:21

screen shot

Rottweiler : روتوایلر


طول عمر : 10-12 سال
گروه : Working Dogs
وزن : در نرها: (43-59) ک.گ ، ماده ها: (38-52) ک.گ
قد : در نرها: (61-69) س.م ، ماده ها: (56-63) س.م
رنگ : سیاه همراه با نشانه گذاری های قهوه ای مایل به زرد در نقاط مختلف مثل صورت - پوزه - دست و پا ها - سینه و گردن

توضیحات


روت وایلر (Rottweiler) درایام قدیم مورد توجه صاحبان گله قرارگرفته و حتی به سگ پلیس گله نیز معروف بود زیرا آنها علاوه براینکه روزها باید مواظب گله بودند شبها نیز پاسبانی از گله را درمقابل راهزنان برعهده می گرفتند. ولی از سال 1900 بدلیل صفات ممتازش مورد توجه پلیس قرار گرفت و بعنوان سگ نگهبان اهمیت پیدا کرد. این نژاد دارای گردنی قوی با سری پهن و گوشهای کوچک سیاه رنگ است و با وجود سنگین بودن بسیار چابک و سریع است. روت ویلر ذاتا حیوان خشنی نیست ولی با این همه در مقابل دشمن بسیار خطرناک است. این حیوان حافظه ای بسیارقوی دارد و تعلیماتی که آموخته هیچ موقع فراموش نمی کند علاوه براین وی بسیار مطیع و وقت شناس بوده وتربیتش آسان می باشد.خلق و خو


این سگ بسیار با هوش و آرام بوده و اعتماد به نفس قابل توجهی دارد. خانواده اهمیت قابل توجهی برای این سگ دارد - آنها عاشق کودکان و مطیع بزرگسالان هستند. باید توجه شود که این نژاد بسیار به امنیت و مراقبت از خانواده اهمیت میدهد پس باید مراقب بود که این نوع خلق و خو از حد خود خارج نشود . تربیت این سگ بسیار ساده است اما باید توجه داشت که تربیت راتو یلر ها باید از سن پایین صورت بگیرد و در صورتی که میخواهید به عنوان سگ خانگی مورد استفاده قرار بدید حتما باید تمرین های اجتماعی شدن در بین انسان ها و دیگر حیوانات را به صورت مداوم از تولگی انجام دهید. باید توجه شود که نقش این سگ را به عنوان follower (دنبال کننده) نگاه داشت تا از حرکات بد اخلاقی آن جلوگیری شود.


مشکلات سلامتی

نگرانی عمده: بیماری قلبی مادرزادی،بدشکلی آرنج، تنگی آئورت، استئوسارکوما(تومور بدخیم استخوان)، پیچ خوردگی معده
نگرانی کم اهمیت تر: مشکلات خلقی و اضطراب، برگشتگى پلک به درون یا بیرون چشم، اختلال در انعقاد خون، تورم استخوان
گاهی دیده میشود: آتروفی پیش رونده شبکیه چشم، آب مروارید، غش
آزمایشات پیشنهادی: لگن، آرنج، قلب، خون ،چشم
شرایط نگهداری


برای نگهداری در آپارتمان مناسب است به شرط آنکه در طول روز فعالیت بدنی کافی داشته باشد. یک حیاط کوچک می تواند مکان مناسبی را برایش فراهم کند. به راحتی میتواند در هوای سرد بیرون دوام آورد به شرطی که سر پناهی یا لانه ای داشته باشد. همچنین به گذراندن زمان هائی در داخل خانه با خانواده علاقه دارد.فعالیت بدنی


روتوایلر احتیاج به ورزش فیزیکی روزانه در کنار تمرین های فکری دارد. راه پیمائی دویدن و بازی در محیط باز در کنار تمرین های آموزشی (فرامینی که آموزش دیده است) را بسیار دوست دارد. علاقه وافری به آب خنک در هوای گرم دارد. به راحتی میتواند در هوای سرد بیرون دوام آورد به شرطی که سر پناهی یا لانه ای داشته باشد. همچنین به گذراندن زمان هائی در داخل خانه با خانواده علاقه دارد.


آراستن

تمیز نگه داشتن موهای کوتاه آن بسیار آسان است. شانه زدن منظم و استحمام در مواقع ضروری توصیه می شود. ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد.


تاریخچه

این طور به نظرمی رسد که رُتوایلِر نشعت گرفته از نژاد ماستیف ایتالیایی می باشد در قرون وسطی از آن بعنوان سگ گله استفاده می شده است. موطن او شهری در آلمان به نام Rotweil می باشد. این نژاد در دهه 1800 به ثبت رسید. رُتوایلِر را بعنوان سگ گله ، نگهبان ، دیدبان ، پلیس و مسابقه می شناسند.

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#30 | Posted: 4 Nov 2014 22:23
سگ روتوایلر
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
صفحه  صفحه 3 از 12:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Dog | انواع سگهای خانگی و شکاری بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites