تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Dog | انواع سگهای خانگی و شکاری

صفحه  صفحه 9 از 12:  « پیشین  1  ...  8  9  10  11  12  پسین »  
#81 | Posted: 30 Nov 2016 17:09


سگ کین کورسو - Cane Corso

کِین کورسو سگی است با جثه متوسط، هیکل تنومند و محکم، قدرتمند با عضلاتی کشیده. این نژاد قدرت، استحکام و توانائیش را به رخ می کشد. طول بدن این نژاد بلندتر از ارتفاع آن است. دارای سینه فراخ، عضلات پهن و عمیق می باشد. عرض عضلات باید تقریباً برابر با طول آنها باشد. عمق عضلات بیش از 50% می باشد. بدلیل عضلات پهن و پر، صورت کِین کورسو گرد و پر بنظر می رسد. مجرای بینی (پوزه) تقریباً صاف است. لبهای بالا، فک پائین را پوشش می دهد. نقطه پیشانی کاملاً مشهود و پوزه را از جمجمه جدا نموده است. گردن قوسی ملایم دارد، بیضی شکل، عضلانی و بسیار پرقدرت می باشد. بدن قدرتمند، عضلانی و متراکم است. پوست نسبتاً ضمخت، گردن بدون غبغب سر بدون چین و چروک ، ناخنها تیره رنگ، پوشش بدن کوتاه اما پوستی نمی باشد. براق، چسبیده، سخت و بسیار انبوه است. لایه ای بر روی پوشش خارجی می باشد که در فصل زمستان ضخیم تر می شود. طول تار موها بین 2 تا 2.5 سانتیمتر می باشد و در بخشهایی از گردن و دم این ارتفاع به 3 سانتیمتر نیز می رسد اما بدون موج. بر روی پوزه موها بسیار کوتاه نهایتاً 1 تا 1.5 سانتیمتر می باشند. در رنگهای مشکی، طوسی، قهوه ای روشن و تیره، ترکیب طوسی و قهوه ای و ببری یافت می شود. در رنگهای قرمز و قهوه ای پوزه به رنگ مشکی می باشد که این ماسک تیره نباید تا پشت چشمان ادامه یابد. خال سفید بر روی سینه نوک انگشتان و برروی پوزه قابل قبول می باشد.خلق و خو :

بسیار با وفا، مشتاق به خشنود نمودن و در اطراف خانه آرام می باشد. کِین کورسو از هوشی سرشار برخوردار و بسیار آموزش پذیر است. فعال و خوش خلق. دیدبان و نگهبانی بی رقیب است. کِین کورسو ایتالیانو با کودکان خانواده رفتاری عالی دارد. مطیع و بسیار با محبت نسبت به صاحبش. آنها سگهایی مدافع اما آرامند. کِین کورسو دارای خلق و خویی ثابت است که او را تبدیل به دیدبان و نگهبانی فوق العاده می کند. هرگز اهل پرسه زدن نیست و خانواده اش را ترک نمی کند. بسیار نزدیک صاحبش حرکت می کند. اگر در موقعیت خطر قرار گیرد مهاجمی مدافع برای خانه، صاحب و قلمرواش خواهد بود. کِین کورسو سگ جنگ نسیت و صدها سال به عنوان سگ کار پرورش یافته است. سگی نیست که سر جنگ را با سایر سگها باز کند اما هرگز به سایرین اجازه سلطه گری و تهاجم نخواهد داد. کِین کورسو به صاحبی با تجربه نیاز دارد تا بداند چگونه او را مطیع و فرمانبردار پرورش دهد. در صورتی که در تولگی به خوبی اجتماعی نشود و یا خود را در مقام بالاتر از انسان (بحث آلفا پذیری) بداند می تواند نسبت به افرار ناآشنا و سایر سگها رفتاری تهاجمی داشته باشد. باید به خوبی در تولگی آموزش دیده، فرمانبردار و اجتماعی شود. اگر کِین کورسو صاحبی با رفتار خونسرد، آرام و در عین حال محکم داشته باشد تا بایدها و نبایدها را به وی به خوبی آموزش دهد و او را درگیر فعالیتهای ذهنی و فیزیکی نماید، تبدیل به همراهی بسیار عالی خواهد شد. به افرا نا آشنا مشکوک و با افرا خانواده رفتاری فوق العاده دارد. کِین کورسو اگر آموزش صحیح دیده باشد نباید در حضور صاحبش با غریبه ها تندخو باشد. باید به خوبی با تمام اعضای خانواده آشنا باشد. گوشهای کِین کورسو را از گذشته می بریدند تا در جنگیدن با گرگها جهت محافظ از گله بهتر عمل کند (زیرا گوش بلند می تواند در هنگام جنگیدن توسط گرگ کنده شود).گوشهای آنها از سایر قسمتهای بدن حساس تراند.


وزن و ارتفاع:

وزن در نرها: (50-45) ک.گ، ماده ها: (45-40) ک.گ

ارتفاع در نرها: (68-64) س.م، ماده ها : (64-60) س.ممشکل سلامتی :

معمولاً مشکلات مفصل مختص نژادهای بزرگ جثه است در کِین کورسو نیز به چشم می خورد.


شرایط نگهداری :

اگر به اندازه کافی فعالیت بدنی داشته باشد می توان آنرا در آپارتمان نیز نگهداری نمود. اگر بیرون از منزل نگهداری می شود باید سایه بانی در اختیار داشته باشد.فعالیت بدنی :

نژادی ورزشکار است که نیاز به فعالت بدنی زیاد دارد. همراه خوبی برای دویدن می باشد اما اگر فرصت این کار را ندارید هر چند روز آنرا برای پیاده روی طولانی ببرید.


طول عمر :

10 تا 11 سال.


آراستن :

کِین کورسو به آراستن زیادی نیاز ندارد. هر از گاهی برس کشیدن جهت خارج کردن موهای مرده توصیه می شود. این نژاد ریزش موی کمی دارد.تاریخچه :

زادگاه کِین کورسو کشور ایتالیا می باشد. نام قدیمی آن Canis Puganax می باشد. از اجداد وی در شکار حیوانات بزرگ وحشی و همچنین در نبردها استفاده می شده است. در طول سالها این نژاد همراهی بی نظیر برای ایتالیایی ها بوده. به عنوان سگ محافظ، گارد شخصی، چوپان و گاهاً در شکار شهرت دارد. در گذشته در سراسر ایتالیا به وفور یافت می شد. در آن سالها حضور وافری در جنوب ایتالیا خصوصاً شهر Puglia داشته است. معنای نام این نژاد مشتق از کلمه Cohors به معنای محافظ می باشد. در سال 2008 توسط AKC به ثبت رسید.

     
#82 | Posted: 30 Nov 2016 17:17
کین کورسو - Cane Corso
     
#83 | Posted: 12 Jan 2017 20:42


سگ ویشلا - Vizsla


ویشلا سگی شکاری با جثه متوسط است. طول بدن تنومند آن بیشتر از ارتفاعش می باشد. جمجمه گرد و عضلانی می باشد. فاصله بین گوشها پهن ، عریض است. و این پهنا تا پیشانی ادامه دارد. رنگ بینی مطابق با رنگ پوشش خارجی حیوان متغیر می باشد. گردن عضلانی ، قدرتمند و بدون چین خوردگی است. دندانها هم سطح و همانند قیچی یکدیگر را قطع می کنند. رنگ چشمها با رنگ پوشش بدن همسان است. گوشها بلند ، نازک و ابریشمی در دو سوی سر آویزان و در انتها گرد می باشد. دم ضخیم می باشد و عموماً 3/2 طول آن را جراحی می کنند. توجه: بریدن دم در کشورهای اتحادیه اروپا ممنوع می باشد. پاهای جلویی قدرتمند و پنجه ها همانند گربه می باشد. ناخن ها را معمولاً با عمل جراحی بر می دارند. پوشش خارجی کوتاه در رنگهای طلایی روشن و تیره یافت می شود.


خلق و خو :

ویشلا نژادی است فهمیده ، آرام و دوست داشتنی. زیرک و بسیار آموزش پذیر در سطوح بالا. آنها به توجه عاطفی و روانی به صورت روزانه نیاز دارند. آنها به صاحبی بردبار ، آرام و حاکم نیاز منداند. اگر آنها شما را صاحب با قدرت احساس نکنند ، به سگی لجباز و سمج و خودسر مبدل می شوند. قابل اعتماد با کودکان ، عاشق بازیهای طولانی مدت و بسیار پر انرژی است. اگر بصورت روزانه به فعالیت و بازی نپردازد ممکن است رفتاری آزار دهنده برای افراد بی تجربه دربر داشته باشد. ایده آل برای کودکان پر انرژی! به سرعت به زندگی با خانواده انس می گیرد و عموماً با سایر سگها رفتار خوبی دارد. نژادی است بسیار ورزشکار و عدم فعالیت بدنی کافی او را به سگی مخرب و عصبی تبدیل می کند. اجتماعی کردن این نژاد نسبت به سایر سگها ،اماکن ، مردم و صداها از واجبات بوده و باید از تولگی او را فرمانبردار آموزش داد. این نژاد بسیار آموزش پذیر است و جلب رضایت صاحبش را دوست دارد به شرط آنکه بدرستی بفهمد شما چه چیزی از آن می خواهید. به جویدن اشیاء علاقه مند است. ما این نژاد را برای همه پیشنهاد نمی کنیم. اگر شما فردی هستید که به پیاده روی های طولانی در روز (1.5 کیلومتر در روز) علاقه ندارید اطلاً به سراغ این نژاد نروید. آنها توانایی های زیادی همانند شکار ، آوردن شکار ، اشاره کردن به شکار و دیدبان دارند. اگر از تولگی با گربه ها آشنا شود ، رابطه خوبی با آنها خواهد داشت ، اما ما پیشنهاد نمی کنیم با حیواناتی همانند خوکچه هندی (گینه پیگ) ، همستر و خرگوش رها شود. ویشلا به فعالیت روزانه جسمی و روانی و صاحبی با اعتماد به نفس و حاکم نیاز دارد.


وزن و ارتفاع:

وزن در نرها( 27-20 ک.گ) در ماده ها( 25-18 ک.گ)

ارتفاع در نرها (66-56 س.م) در ماده ها( 61-51 س.م)


مشکل سلامتی :

مستعد در ابتلا به دیسپلازیای مفصلی است


شرایط نگهداری :

برای زندگی آپارتمانی پیشنهاد نمی شود. در داخل منزل پر انرژی است و حداقل به یک حیاط متوسط نیاز دارد.


فعالیت بدنی :

ویشلا سگی است کاری و پر انرژی که از مقاومت و سرسختی عظیمی برخوردار است. به پیاده روی های طولانی مدت روزانه و یا دویدن به همراه دوچرخه نیاز دارد. همچنین توصیه می شود هرزگاهی در اماکن ایمن و مطمئن به آنها اجازه دهید تا بدوت قلاده و آزادانه بدوند. این نژاد در صورت عدم فعالیت بدنی کافی می تواند مشکلات رفتاری بسیاری را سبب گردد.


طول عمر :

حدودا ۱۵ سال


آراستن :

آراسته نگاه داشتن پوشش خارجی صاف و کوتاه ویشلا آسان می باشد. برس کشیدن و استفاده از شامپو خشک هرزگاهی پیشنهاد می شود. با صابون ملایم و فقط در مواقع اضطراری اقدام به شستشوی آن نمائید. ناخن ها باید بطور منظم کوتاه شوند. ریزش مو در این نژاد متوسط است.


تاریخچه :

قدمت ویشلا به قرن دهم میلادی باز می گردد. زمانی که مردم هانگاری (کشوری واقع در اروپای میانه) از آن در شکار کمک می گرفتند. محققان به این باورند که اجداد ویشلا را گونه های مختلفی از پوینترها و گونه ای از سگهای زرد ترکی که امروزه نسل آنها منقرض شده ، تشکیل می دهند. استعداد ، بویایی و همچنین استقامت بی پایان ویشلا آن را به شکارچی بی همتا مبدل نموده بود. در زمان وقوع جنگ جهانی دوم و اشغال هانگاری توسط نیروهای روسیه ، بیم آن می رفت که این نژاد برای همیشه نابود و منقرض شود. تا اینکه تعدادی از آنها توسط قاچاقچیان به آمریکا و استرالیا برده و در آنجا اقدام به تکثیر ویشلا نمودند. ویشلا 2 هم خانواده دیگر دارد که عبارتند از ویشلای مو سیمی و ویشلای مو بلند که بسیار نادر می باشند. نوع مو بلند آن در هیچ کلوپی به ثبت نرسیده اگر چه هنوز هم در اروپا به چشم می خورند. توانایی های ویشلا شامل: آوردن شکار ، نشانه گیری هدف ، شکار پرندگان ، سگ همراه و دیدبان می باشد.

     
#84 | Posted: 12 Jan 2017 20:42
سگ ویشلا - Vizsla     
#85 | Posted: 12 Jan 2017 20:49


سگ وایمارینر - Weimaraner


وایمارینر دارای موهای کوتاه نرم و براق به رنگ خاکستری ، جثه بزرگ ، عضلانی و ورزش کار می باشد. رنگ پوشش ناحیه سر و گوشها نسبت به سایر قسمتهای بدن روشن تر است. چشمها برنگ کهربایی ، خاکستری – آبی یا خاکستری و بسیار تیز بین می باشد. بینی خاکستری عضلات قدرتمند ، گوشها آوزیان و دم در سگ بالغ دو ساله حدود 4 سانتیمتر است. پنجه های بسیار مناسبی جهت شنا کردن دارد.


خلق و خو :

خوشحال ، دوستداشتنی و شاداب. پر احساس و سرکش. باهوش و بی انضباط که می تواند گاهی اوقات سگی لجباز شود. باید از تولگی تحت آموزشهای جدی و منظم قرار گیرد. استعداد زیادی در یادگیری دارد. نسبت به غریبه ها و سایر سگها تند خو است. باید در تولگی اجتماعی شود. در دفاع از قلمروش جدی است. بسیار شجاع و باوفاع. با حیوانات کوچک میانه خوبی ندارد. به هیچ عنوان سگ چوپان و مزرعه نخواهد بود. وایمارینر باید در منزل و در کنار خانواده زندگی کند. عاشق توجه است و اگر او را تنها رها کنید خیلی زود به موجودی نا آرام و عصبی تبدیل می شود. یک مدافع است و معمولاً رفتار مهربانی با کودکان دارد. البته برای کوکان کمسال پیشنهاد نمی شود. بسیار پر انرژی است و الگر بخوبی آموزش نبیند بر روی مبلمان و وسایل می پرد و جست و خیز می کند و ممکن است حتی تصادفاً به کودکان آسیب برساند. نباید هرگز آنها را تنبیه بدنی کرد زیرا به محض آنکه چیزی آنها را بترساند همیشه از آن دوری خواهند کرد. این نژاد به پارس کردن علاقه دارد و دارای حس بویایی فوق العاده ای است ، خستگی ناپذیر است و برای شکار هر نوع موجودی مناسب می باشد.


وزن و ارتفاع:

ورن در نرها 69-61 ک.گ درماده ها 63-56 ک.گ

ارتفاع در نرها 35-32 س.م در ماده ها 29-23 س.م


مشکل سلامتی :

به دلیل بیماری نفخ بهتر است تا غذای آنها را در دو یا سه وعده در اختیارشان قرار داد ، مشکلات مفصل و تومور قابل ذکر است. با این وجود اصولاً نژاد سر سخت و سالمی است.


شرایط نگهداری :


برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد به شرط آنکه در طول روز به حد کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه آرام است و یک حیاط بزرگ مکان مناسبی برایش خواهد بود.فعالیت بدنی :

اینها سگهای کاری قدرتمندی هستند با استقامت بالا. به دویدن آزادانه و فعالیت بدنی منظم نیاز دارند. بعد از غذا خوردن آنها را به ورزش کردن وادار نکنید.


طول عمر :

حدودا ۱۲ سال


آراستن :

پوشش خارجی نرم و صاف آن برای آراستن ساده است. برس کشیدن منظم و استفاده از شامپو خشک هرازگاهی پیشنهاد می شود. تمیز کردن سطح پوست با پارچه نمدارآنرا زیبا و درخشان می نماید. ناخنها باید کوتاه شود. ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد.


تاریخچه :

قدمت این نژاد بسیار طولانی است و حتی حضور وایمارینر را می توان در دهه 1600 در نقاشیهای ونگک یافت. هنوز هم اختلاف نظرهای زیادی در مورد منشأ و اجداد این نژاد وجود دارد. برخی معتقدند که اجداد وایمارینر را ژرمنها و برخی دیگر بر این اعتقادن که اجداد او را پوینتر انگلیسی با نوعی پوینتر زرد رنگ تشکیل می دهد. همانند پوینتر ذاتاً یک شکارچی است. اما بعنوان ناجی و راهنمای نابینایان و حتی سگ پلیس در آلمان و انگلستان ایفای نقش نموده است. در سال 1929 برای اولین بار به آمریکا وارد شد. از وایمارینر در سیرک وصحنه های نمایش نیز استفاده می شود.

     
#86 | Posted: 12 Jan 2017 20:51
سگ وایمارینر - Weimaraner     
#87 | Posted: 12 Jan 2017 20:51


سگ تیبتن اسپانیل - Tibetan Spaniel


سگی است با جثه کوچک که شباهت زیادی به نژاد پکینیز (Pekingese) دارد با این تفاوت که پوزه بلند تری دارد ، موهایش کوتاهتر است و پوست اضافه در اطراف چشمهایش ندارد. ارتفاع بلندتری نسبت به پکینیز دارد ، باوقار قدم بر می دارد ، جمجه گرد ، دم حلقه شده در پشت ، چشمها به رنگ عسلی و بینی همیشه سیاه رنگ است. در رنگهای متنوعی اعم از خاکستری ، طلایی ، کرم ، قرمز ، سفید ، مشکی و بلوطی-مشکی یافت می شود.


خلق و خو :

تیبن اسپانیل سگی است جسور ، سرحال ، خوشحال ، آرام و قابل اعتماد. با اعضای خانواده بسیار خوش برخورد ، شیرین ومحافظ آنها است خصوصاً با کودکان. اما با غریبه ها رابطه خوبی ندارد. سگ پر سر و صدایی نیست اما در هنگام وقوع حادثه و یا ورود افراد غریبه پارس می کند. گاهی اوقات سرخود و لجباز می شود. اما همراه خوبی برای همه افراد خانواده است. بسیار مستقل و دیدبان عالی. با سایر حیوانات خوب است ، آموزش دادن به آنها نیاز به وقت و حوصله دارد. ماده های این نژاد تنها یکبار در طول سال آماده جفتگیری می شوند.


وزن و ارتفاع:

وزن در نرها و ماده ها: (6-4) ک.گ

ارتفاع در نرها و ماده ها: (51) س.م


مشکل سلامتی :

بیماری خاصی در مورد این نژاد گزارش نشده است اما همانند سایر نژادهای صورت پهن نسبت به هوای گرم حساسیت زیادی دارند.


شرایط نگهداری :

برای نگهداری در آپارتمان مناسب است. در داخل خانه آرام است و نیازی به حیاط ندارد.فعالیت بدنی :

به فعالیت بدنی منظم نیاز دارد. از پیاده روی های طولانی و دویدن در حیاط و بازی لذت می برد.طول عمر :

حدودا ۱۴ سال


آراستن :

یکبار در سال ریزش مو دارد. برس کشیدن منظم لازم دارد ، زیرش مو در این نژاد متوس است.تاریخچه :

موطن اصلی او تبت است ، محققان بر این باورند که در رگهای آن خون پکینیز (Pekingese) ، پاگ (Pug) و جاپانیز چین (Japanese Chin) در جریان است. در تبت باستان حیوان مقدس و با ارزشی به حساب می آمد و غالباً آنرا بعنوان هدیه به اشراف زادگان تقدیم می کردند. این شهرت آنرا به خارج از مرزهای آسیا کشاند. سگهایی شبیه به نژاد تیبتن اسپانیل در آثار باستانی چین که به 1100 سال ق.م باز می گردد ، کشف شده است. در گذشته این سگها را به روی دیوارهای بلند صومعه ها تبت می نشاندند تا مردم را از هرگونه رخداد غیر طبیعی باخبر سازد. امروزه نیز این نژاد علاقه زیادی به نشستن بر بلندی و دیدبانی دارد. در سال 1800 برای اولین بار به انگلستان برده شد و در سال 1984 توسط AKC به سبت رسید.

     
#88 | Posted: 12 Jan 2017 20:52
سگ تیبتن اسپانیل - Tibetan Spaniel     
#89 | Posted: 12 Jan 2017 20:52 | Edited By: limoshirin65


سگ تیبتن ماستیف - Tibetan Mastiff


ماستیف تبتی سگی غول پیکر، با استخوان بندی محکم و تنومند است. طول بدن به نسبت بیشتر از ارتفاع آن است. سر، پرچین و چروک، پهن، سنکین و قدرتمند است. پوزه پهن و از هر زاویه گرد می باشد. بینی بزرگ و سیاه رنگ است. درندانها منظم و قیچی وار بر روی یکدیگر قرار دارند. معمولاً لب بالا، لب پایین را می پوشاند. چشمها متوسط، عمیق، قهوه ای تیره تا روشن یافت می شوند. گوشتها افتاده و به شکل V نزدیک به سر آویزان هستند. تیبتن ماستیف دارای گردن عضلانی و پوست نسبتاً شل در میانه گردن است. این پوست شل معمولاً در حیوان نر بیشتر از ماده قابل رویت می باشد. کمر صاف و دم به صورت حلقه بر پشت حیوان قرار میگیرد. پاهای جلویی صاف و پر مو می باشد. پنجه ها گرد و همانند پنجه گربه می باشد و معمولاً در بین پنجه ها مو وجود دارد. ناخن های جلویی گاهاً توسط جراحی بیرون کشیده می شود. دارای پوشش خارجی 2 لایه عظیم و ضخیم است. در دور گردن همانند شیر یال بلند دارد و این پوشش بر روی سر کوتاه تر است. در رنگهای مشکی، قهوه ای و خاکستری همراه با خال های قهوه ای و یا بدون خال یافت می شود. خال سفید نیز قابل قبول است. برخی پروش دهندگان ماستیف تبتی را به دو گروه تقسیم می نمایند. گرچه هر دو ممکن است از یک شکم متولد شوند (Dokhyi و Tsang-Khayi). نوع Tsang-Khayi به معنای "سگ اهل Tsang" می باشد که به عنوان "صومعه" تشریح شده است. این نوع ماستیف بلندتر، دارای استخوان بندی محکم تر و چروک بیشتر بر روی سر است. Dokhyi یا نوع "چادر نشین" لاغرتر و دارای چروک کمتر می باشد.


خلق و خو :

ماستیف تبتی نژاد شجاع، نترس و در عوض آرام و بافکر است. بسیار باوفا نسبت به اهل خانواده اش. اگر شبها بیرون از منزل باشد پارس می کند که البته این کار را در داخل منزل انجام نمی دهد. یک سگ چوپان و گارد ایده آل است. در برابر گرگ، پلنگ و هر حیوان درنده ای که گله اش را تهدید کند بسیار وحشی برخورد می کند. به یک صاحب با اراده و با اعتماد به نفس نیاز دارد تا به او بفهماند که رئیس کیست و از تبدیل شدن آن به سگی لجباز، سرخود، تهاجمی جلوگیری به عمل آورد. این نژاد به شدن مایل به جلب رضایت صاحبش است. روابط مهربانی با کودکان دارد. اما اگر از تولگی به خوبی اجتماعی نشود، می تواند برای افراد غریبه خطر بزرگی محسوب شود. به صورت غریزی تبدیل به محافظ و گارد خانواده و قلمروشان می شود. اگر از تولگی آموزش ببیند با سایر حیوانات رفتار خوبی خواهد داشت و اگر صاحبش به او بفهماند که جنگ، آن چیزی نیست که می خواهد، می تواند رابطه تحت کنترل خوبی با سایر سگها نیز داشته باشد. اگر ماستیف تبتی فکر کند از صاحب خود قدرت فکر و تصمیم گیری بیشتری دارد هرگز فرمانبرداری نخواهد نمود. هنگامی که ما انسانها با سگها زندگی می کنیم جزء گله و یا گروه آنها می شویم و این گروه تنها یک رهبر و آلفا نیاز دارد. حد و مرزها به وضوح قابل لمس و قوانین جا افتاده اند. این آن چیزی است که باید کاملاً ملکه دهن ماستیف تبتی شما شود. اگر نمی خواهید در آینده با غرش و حتی حمله و گاز روبرو شوید. شما و حتی هر انسان دیگری باید در مقام بالاتر از سگ قرار داشته باشید و سگ باید بداند که شما تصمیم گیرنده هستید نه آنها ! این تنها روشی است که به داشتن یک رابطه موفق با سگ ختم خواهد شد. این نژاد اگر به خوبی آلفای خود را بشناسد، اجتماعی شده، تربیت شود و از فعالیت بدنی کافی برخوردار شود به سگ همراه ایده آل تبدیل خواهد شد. ماستیف تبتی به یک صاحب با تجربه نیاز دارد.


وزن و ارتفاع:

وزن در نرها و ماده ها: 61-71 سانتیمتر

ارتفاع در نرها و ماده ها: 64-78 کیلوگرم


مشکل سلامتی :

مشکلاتی از قبیل دیسپلازیای پاهای عقب، تیرویید، مشکلات پوستی و عفونت گوش قابل ذکر است.


شرایط نگهداری :

تیبتن ماستیف در داخل خانه آرام است و اگر به اندازه کافی فعالیت بدنی داشته باشد می تواند داخل آپارتمان نیز زندگی نماید.


فعالیت بدنی :

به پیاده روی روزانه نیاز دارد. در هنگام پیاده روی دقت کنید که همراه در پشت سر و یا کنار شما قدم بردارد. او در ذهن خود می پروراند که همیشه رهبر راه را نشان می دهد و آن کسی جز انسان نیست. به خاطر داشته باشید تا عضلات، مفاصل و استخوانهای سگ در حال رشد نباید بیش از حد تحت استرس ناشی از فعالیت بدنی زیاد قرار گیرد. آنها در هرحال نیاز به پیاده روی روزانه دارند تا غریزه مهاجرت شان ارضا شود.


طول عمر :

حدودا ۱۵ سال و بیشتر


آراستن :

نیاز به برس کشیدن منظم دارد، معمولاً در فصل زمستان موها پر پشت می شود و سالی یکبار با گرم شدن هوا ریزش مو پیدا می کنند. در این زمان سگ به برس و شانه کشیدن روزانه نیاز دارد و برای افرادی که آلرژی دارند مناسب است.


تاریخچه :

[b] اجداد این نژاد را سگهای تبتی همانند ماستیف ها و مولوسرها تشکیل می دهند. ماستیف تبتی باستانی از 1100 سال پیش از میلاد مسیح می زیسته است. بعدها این ماستیف ها پس از سالها ایزوله شدن در کوهستانهای هیمالیا واقع در تبت تیدیل به تیبتن ماستیف امروزی شدند. از این نژاد جهت نگهابانی از قلمرو ها استفاده می شد. گاهاً یک سگ به تنهایی نگهبانی یک دهکده را به عهده می گرفت ! هنگامی که چوپان ها گله را به مراتع مرتفع می بردند وظیفه نگهبانی از خانواده بر عهده این سگها بود. تحریر این سگها در تبت تا زمانی که در سال 1800 میلادی یک قلاده آنها به ملکه ویکتوریای انگلستان اهدا شد ادامه داشت. انگلیسیها شروع به ثبت استانداردها و پرورش این نژاد نمودند. مارکوپولو این نژاد را اینگونه توصیف کرده است: "سگی به بلندی یک الاق با صدایی به قدرتمندی یک شیر". تیبتن ماستیف از هندوستان، نپال و افغانستان در سال 1970 میلادی به ایالات متحده آمریکا برده شد. امروزه این نژاد در تبت کمیاب است حال آنکه در انگلستان و آمریکا جمعیت آن رو به رشد می باشد. انجمن ماستیف تبتی در آمریکا در سال 1974 شروع به فعالیت نمود و در سال 2006 برای اولین بار در AKC به ثبت رسید. به سگ گله و گارد منزل شهرت دارد.[b]

     
#90 | Posted: 12 Jan 2017 20:56
سگ تیبتن ماستیف - Tibetan Mastiff     
صفحه  صفحه 9 از 12:  « پیشین  1  ...  8  9  10  11  12  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Dog | انواع سگهای خانگی و شکاری بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites