خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

Birds | پرندگان


صفحه  صفحه 28 از 36:  « پیشین  1  ...  27  28  29  ...  35  36  پسین »
rajkapoor #271 | Posted: 31 Dec 2014 23:48 | Edited By: rajkapoor
کاربر

 
شبگردسانان


fotos kostenlos
راستهٔ شبگردسانان (Caprimulgiformes) پرندگانی هستند شب‌زی با بال‌های بلند و کشیده، دم دراز، چشمان بزرگ و خیره، در منقار کوچک را در بر می‌گیرد.

شبگردسانان حشراتی مانند سوسک‌ها و قاب‌بالان را در شب شکار کرده و به صورت موازی بر شاخهٔ درخت می‌نشینند. در روز، تنها هنگامی دیده می‌شوند که از بال‌بازروی و سرعت گرفتن‌های ناگهانی برای گرفتن شکار، دارند. رنگ پر و بالشان با زیستگاهشان سازگاری دارد، به طوری که خود را به خوبی استتار می‌کنند. نر و ماده تقریباً همشکل‌اند.
خانوادهٔ شبگردیان از خانواده‌های این راسته است و از این خانواده ۴ گونه در ایران دیده می‌شود:
 • شبگرد (شبگرد معمولی)
 • شبگرد بلوچی
 • شبگرد مصری (شبگرد دشتی)
 • شبگرد هندی

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
      
rajkapoor #272 | Posted: 31 Dec 2014 23:53 | Edited By: rajkapoor
کاربر

 
پرستوسانان


Bilder hochladen


پرستوسانان∗ راسته‌ای از پرندگان هستند. سه خانواده زنده از پرستوسانان وجود دارد: بادقپک‌ها∗، بادقپک‌های درختی∗ و مرغ‌های مگس∗.

بادقپک


gratis bilder


بادقپک پرنده‌ای است از خانوادهٔ بادقپکان (Apodidae)، از راستهٔ پرستوسانان (Apodiformes).

بادقپک‌ها از نظر ظاهری با پرستوها شباهت دارند ولی خویشاوندی نزدیکی با پرستوها ندارند.

بادقپک درختی


foto hochladen


بادقپک درختی (نام علمی: Hemiprocnidae) نام یک سرده از راسته پرستوسانان است.
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
      
rajkapoor #273 | Posted: 31 Dec 2014 23:56
کاربر

 
مگس‌مرغ


foto upload


مگس‌مرغ پرنده‌ای است از راستهٔ پرستوسانان (Apodiformes)، از خانوادهٔ مگس‌مرغیان (Trochilinae). این پرنده تنها بومی قاره آمریکا است. در فارسی به آن مرغ مگس‌خوار هم می‌گویند که نوعی غلط مصطلح است چون این پرنده مگس نمی‌خورد و تنها به علت سرعت زیاد بال زدن و شباهت بالهایش به مگس به این نام مشهور شده است.

متوسط ضربان قلب مگس‌مرغان حدود ۱۲۶۰ بار در دقیقه است.

foto hochladen
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
      
rajkapoor #274 | Posted: 31 Dec 2014 23:59 | Edited By: rajkapoor
کاربر

 
سبزقباسانان


kostenlose bilder
سَبزقَباسانان (Coraciiformes) نام یکی از راسته‌های پرندگان است شامل پرندگانی همچون هدهد، مرغ ماهیخوار و کوکابورای خندان.


خانواده‌های این راسته:
ماهی‌خورک‌ها

ماهی‌خورک


Kostenloses Bilderhostingماهی‌خورک‌ها گروهی از پرندگان رنگین‌پر و با جثه کوچک تا متوسط هستند که در سه تیره در راسته سبزقباسانان قرار گرفته‌اند. آن‌ها در سراسر جهان پراکنده هستند ولی بیشتر آن‌ها در بر قدیم به سر می‌برند. اعضای سه‌گانه‌های این گروه عبارتند از تیره‌های ماهی‌خورک‌های رودخانه‌ای، ماهی‌خورک‌های درختی، و ماهی‌خورک‌های آبی. این‌ها تشکیل‌دهندهٔ زیرراستهٔ ماهی‌خورکیان هستند.

نزدیک به ۹۰ گونه در این گروه قرار دارند. این پرندگان همگی دارای سرهای بزرگ، نوک‌های بلند و تیز و مخروط‌شکل، پاهای کوتاه، و دم‌های ریشه‌ریش هستند. بیشتر آن‌ها دارای رنگ‌آمیزی‌های روشن بر پرهای خود هستند و فرق کمی میان دو جنس وجود دارد.
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
      
rajkapoor #275 | Posted: 1 Jan 2015 00:03 | Edited By: rajkapoor
کاربر

 
ماهی‌خورک‌های آبی


Kostenlos Bilder hochladenماهی‌خورک‌های آبی (نام علمی: Cerylidae) یکی از سه تیره ی ماهی‌خورک‌ها است که شامل ۹ گونه در سه سرده مختلف است:

ماهی‌خورک‌های تاج‌دار (Megaceryle) که شامل چهار ماهی‌خورک بزرگ‌جثه است که در سه قاره آسیا، آفریقا، و آمریکا پراکنده‌اند.
 • ماهی‌خورک بزرگ (Megaceryle maxima)
 • ماهی‌خورک کاکلی (Megaceryle lugubris)
 • ماهی‌خورک نواردار (Megaceryle alcyon)
 • ماهی‌خورک حلقه‌دار (Megaceryle torquata)
 • ماهی‌خورک‌های سفید (Ceryle) که تنها دارای ۱ گونه است.
 • ماهی‌خورک‌های سبز آمریکایی (Chloroceryle) که در جنگل‌های استوایی گرمسیری قاره آمریکا حضور دارند.
 • ماهی‌خورک آمازون (Chloroceryle amazona)
 • ماهی‌خورک سبز (Chloroceryle americana)
 • ماهی‌خورک سبز-قرمز (Chloroceryle inda)
 • ماهی‌خورک کوتوله آمریکایی (Chloroceryle aenea

ماهی‌خورک‌های رودخانه‌ای


direct uploadماهی‌خورک‌های رودخانه‌ای (نام علمی: Alcedinidae) خانواده‌ای از پرندگان متعلق به راسته سبزقباسانان (Coraciiformes) هستند. از جمله پرندگان این خانواده می‌توان از مرغ ماهیخوار و کوکابورای خندان نام برد.
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
      
rajkapoor #276 | Posted: 1 Jan 2015 00:14 | Edited By: rajkapoor
کاربر

 
هدهد


fotos hochladenهُدهُد ، شانه‌بسَر، پوپک و مرغ سلیمان (Hoopoe) از اسامی این پرنده هستند. این جانور زیبا پرنده‌ای از راستهٔ سبزقباسانان است. این گونه تنها بازمانده از خانوادهٔ زیستی خود هدهدیان (Upupidae) است. هدهد غول‌پیکر گونهٔ بومی جزیرهٔ سنت هلن منقرض شده‌است. برخی نیز هدهد ماداگاسکار زیرگونهٔ بومی ماداگاسکار هدهد را گونه‌ای مستقل می‌دانند.


نام


این پرنده نام‌های مختلفی در زبان فارسی دارد. هدهد و شانه به‌سر دو نام اصلی اویند که اولی به صدای وی و دیگری به کاکل شانه‌مانند روی سرش اشاره دارد. پوپک نام دیگری است که آن هم از آواز این پرنده گرفته شده و مرغ سلیمان هم نامی ست که به نقش وی در ماجرای پیام‌بری او از سلیمان به بلقیس ملکهٔ سبا اشاره دارد.


زیستگاه

زیستگاه این پرنده در آسیا، اروپا، شمال آفریقا، آفریقای جنوب صحرا و ماداگاسکار است. بیشتر هدهدهای شمال آسیا و اروپا در زمستان به نواحی گرمسیری مهاجرت می‌کنند، اما هدهدهای آفریقایی تمام طول سال را در یک جا می‌مانند. این پرنده به‌طور سرگردان در بسیاری از نواحی دیگر دنیا از جمله در آلاسکا هم مشاهده شده‌است.

زیستگاه هدهد بایستی دو ویژگی اصلی را داشته باشد؛ وجود زمین‌های بایر یا با پوشش گیاهی اندک که بتواند در آن‌ها به دنبال حشرات، غذای اصلیش، بگردد و و وجود اجسام عمودی دارای شکاف (مثل درخت‌ها، صخره‌ها و حتی دیوار) که بتواند در آن لانه‌سازی کند. این دو ویژگی در بسیاری از زیست‌بوم‌ها دیده می‌شود، در نتیجه هدهدها در زیستگاه‌های مختلف و متفاوتی مانند مناطق گرمسیری، استپ‌های جنگلی، ساوانا، علفزار و فضاهای خالی درون جنگل‌ها زندگی می‌کنند و در زمین‌های تغییریافته توسط انسان‌ها همچون مراتع، زمین‌های کشاورزی، باغ‌ها و حتی نواحی شهری هم دیده می‌شوند. اما در زمین‌های شدیدأ زراعتی کمتر دیده می‌شوند در جنوب اروپا و آسیا هم شکار عامل دیگر کاهش جمعیت آن‌ها در نواحی نزدیک به سکونت انسان‌هاست.
gratis bilder


مشخصات


[b]اندازه هدهد ۲۵ تا ۲۹ سانتی‌متر است، طول بالهایش به ۴۴ تا ۴۸ سانتی‌متر می‌رسد. این پرنده سیاه و سفید و صورتی در واقع یکی از بی اشتباه‌ترین پرنده‌ها است مخصوصا پرواز نا منظم این پرنده بی نظیر است. می‌توان به آن عنوان یک پروانه غول‌پیکر را اعطا کرد. کاکل شانه‌مانند این پرنده بیشتر اوقات بسته است و گاهی در مواقع بروز خطر آن را باز می کند.

این پرنده سر و بدن قهوه‌ای مایل به صورتی کم رنگ، دم و بالها با راه راه عرضی پهن سیاه و سفید، کاکل بلند با پرهای بلند نوک سیاه و منقار دراز و خمیده دارد که از آن برای بیرون آوردن کرمها و حشرات از سوراخ ها و زمین استفاده می کتد.

هدهد ماده در هنگام لانه سازی و پرورش جوجه‌ها از انتهای بدنش ترشحات بد بویی خارج می‌شود و موجب می‌شود تا بوی بسیار بدی از لانه بیاید. این بو شکارچیان این جانور و انگل‌ها را فراری می‌دهد و خصوصیات ضدمیکروبی نیز دارد. این ترشحات با خروج جوجه‌ها از لانه متوقف می‌شود. این درحالی‌ست که اکثر مردم بر این تصورند که بوی بد به علت مدفوع این حیوان است.

هدهد پرنده‌ای است که بیشتر روی زمین و در فضای باز تغذیه می‌کند، پروازش کند و موجی‌ست، توام با باز و بسته کردن آهسته بالهاست.

تشخیص این پرنده خیلی آسان است، نر و ماده همشکل هستند، نشانه‌های تشخیص آن عبارت است از سر وبدن حنایی کمرنگ دم وبالها را راهراه عرضی پهن سیاه وسفید. کاکُل بلند (تاجی قشنگ) بر سر دارد. باپرهای بلند نوک سیاه، ومنقار دراز خمیده، بیشتر روی زمین ودر فضای باز تغذیه می‌کند. پروازی کند وموجی وهمراه با باز و بسته کردن آهسته بالهاست. در زمین‌های باز و پردرخت دیده می‌شود.
gratis bilder hochladen


زیستگاه

زمستان در فضای‌های بازتر و بوته زار می‌گذارند. در سوراخهای کهن و گاهی در خرابه آشیانه می‌سازد. در تابستان فراوان است. و در پشت رودخانه و گاهی هم در باغ‌ها زیاد دیده می‌شود.


هدهد در ادبیات و باور مردم


داستان هدهد قاصد پیغمبر سلیمان در قرآن مشهور است. هدهد نامه سلیمان پیغمبر را به " ملکه بلقیس " در مملکت سبا رسانید. ملکه بلقیس به اعیان دربار خود گفت یک نامه گرامی به پیش من انداخته شده است واین نامه از طرف سلیمان است. بلقیس خط را خوانده مشاورین واهل دربار خودرا جمع کرده گفت که "این خط بیک طریق عجیب وغریب از طرف یک پادشاه بسیار ارجمند (سلیمان) به من رسیده است. این نامه بنام "خدای بخشنده مهربان" آغاز شده است. گمان نمی‌رود که چنین نامه مختصر وجامع وباعظمت را در دنیا کسی نوشته باشد مطلب این بود که در مقابل من نبردآزمائی سودی ندارد، خیر شما در این است که یکتاپرستی را قبول کنید. این داستان مشهور است در قرآن کریم.
در افسانه‌های یونان ترِاوس (پسر آرس همسر پرونس ) ترِاوس به خواهر همسر خود فیلوملا علاقه‌مند می‌شود، و پس از اینکه با او رابطه برقرار نمود زبان او را قطع می‌کند تا حرفی نزند، و به همسرش پرونس می‌گوید که خواهرش مرده است، فیلوملا مخفیانه بر روی پرده‌ای به خواهر خود نامه می‌نویسد و گناه و جرم ترِاوس را فاش می‌کند، در مقابل پرونس ایتیس فرزندی که از ترِاوس داشته را می‌کشد و گوشتش را به عنوان غذا به همسر خود ترِاوس می‌دهد و وقتی ترِاوس متوجه می‌شود سعی می‌کند هر دو خواهر را بکشد اما هر سه توسط خدای خدایان به پرنده تبدیل می‌شوند ترِاوس هدهد می‌شود، پرونس بلبل (مرغ هزار دستان) می‌شود که هر روز صبح برای غم از دست دادن پسرش آواز می خواند فیلوملا پرستو می‌شود و از آنجایی که زبان نداشته است نمی‌توانسته آواز بخواند و صدای لرزان پرستو به خاطر این می‌باشد.
bilder kostenlos

هدهد درشعر


در شعر کلاسیک چینی هدهد به عنوان نماد پیام آور آسمانی شناخته می‌شود، که خبر بهار را می‌آورد. در چین به خاطر زیبایی منحصربه‌فرد این پرنده آن را پرنده فرخنده‌ای می‌دانند.
در گویش فرانسه کلمه "dupe" برای هدهد نیز استفاده می‌شود به معنی انسان کودن و احمق چون این پرنده از نظر ظاهر احمق به‌نظر می‌رسد.
هدهد و خون آن در قرون وسطی باختری جزء ابزار جادو بوده است و برای پیشگویی استفاده می‌شده است.
در کتاب "پرنده سیاه کوچک" بیل اُدیه به شوخی گفته شده که هدهدها فقط در چمنزارهای حاکمان دیده می‌شود.
در منطق الطیر، نوشته عطار نیشابوری، هدهد به عنوان مرغی خردمند، راهبر دیگر مرغان به سوی سیمرغ می‌شود.
direct uploadدر دیوان اشعار حافظ نیز از هدهد به عنوان یک پرنده خوش خوش خبر یاد شده است :


مژده ای دل که دگر باد صبا بازآمد
هدهد خوش خبر از طرف سبا بازآمد
برکش ای مرغ سحر نغمه داوودی باز
که سلیمان گل از باد هوا بازآمد
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
      
rajkapoor #277 | Posted: 1 Jan 2015 00:20 | Edited By: rajkapoor
کاربر

 
دارکوب


foto upload
ظاهراً این گروه از پرندگان با توکان‌ها تفاوت دارند اما جزو خانواده‌های نزدیک به هم هستند هر دوی این پرندگان دارای پاهایی هستند که ۲ چنگال به سمت جلو و ۲ چنگال به سمت عقب دارند وقتی پرواز می‌کنند بال‌هایشان را به سرعت به هم می‌زنند و در نتیجه در هنگام حرکت در هوا بالا و پایین می‌شوند.

در حدود بیش از ۲۰۰ گونه دارکوب در جهان وجود دارد. دارکوب‌ها تقریباً در هر جا که درخت باشد دیده می‌شوند.

دارکوبها منقارهای نیرومندی دارند که برای سوراخ کردن پوست درختان و جستجوی حشرات به کار می‌برند آن‌ها طعمه‌های خود را به وسیله زبان بلند که دارای نوک چسبناکی است از مخفیگاهشان بیرون می‌کشند. محققان چینی دریافته‌اند بدن دارکوب ۹۹ درصد انرژی ناشی از ضربه‌ها را به عنوان «انرژی کرنشی» (ارتجاعی) ذخیره می‌کند.گونه‌هااز انواع دارکوب:
 • دارکوب اوکیناوا Sapheopipo noguchii
 • دارکوب بال سفید Dendrocopos leucopterus
 • دارکوب بلوچی (دارکوب سند) Dendrocopos assimilis
 • دارکوب بلوطی Celeus elegans
 • دارکوب تاج‌طلایی (دارکوب کاکل‌زرد) Dendropicos xantholophus
 • دارکوب پیاوی Celeus obrieni
 • دارکوب جیلا Melanerpes uropygialis
 • دارکوب خالدار بزرگ (دارکوب بزرگ) Dendrocopos major
 • دارکوب دم‌طلایی Campethera abingoni
 • دارکوب راه‌راه (دارکوب قهوه‌ای) Jynx torquilla
 • دارکوب زیتونی Mesopicos griseocephalus
 • دارکوب ژاپنی (دارکوب سبز ژاپنی) Picus awokera
 • دارکوب سبز Picus viridis
 • دارکوب سبز راه‌راه (دارکوب سبز شکم پولکی) Picus squamatus
 • دارکوب سبز کوچک (دارکوب پشت‌طلایی) ampethera maculosa
 • دارکوب سبز کوبایی Xiphidiopicus percussus
 • دارکوب سر سرخ Dendrocopos medius
 • دارکوب سفید Melanerpes candidus
 • دارکوب سوری (دارکوب باغی) Dendrocopos syriacus
 • دارکوب سیاه Dryocopus martius
 • دارکوب کاکل‌دار Dryocopus pileatus
 • دارکوب کله‌سرخ Celeus spectabilis
 • دارکوب کوچک Dendrocopos minor
 • دارکوب ماژلان Campephilus magellanicus

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
      
rajkapoor #278 | Posted: 1 Jan 2015 00:27
کاربر

 
دارکوب اوکیناوا


Bilder hochladenدارکوب اوکیناوا (به ژاپنی: ノグチゲラ؛ نام علمی: Sapheopipo noguchii) گونه‌ای دارکوب است که بومی جزیرهٔ اوکیناوای ژاپن بوده و تنها عضو سردهٔ Sapheopipo به شمار می‌رود.
مشخصات

این دارکوب دارای جثه‌ای متوسط (۳۱ سانتی‌متر) و به رنگ قهوه‌ای تیره است. نوک پرهای آن قرمز بوده و خال‌هایی سفید در نقاطی از بدنش دیده می‌شود. سر پرنده قهوه‌ای کم رنگ است و نرها تاجی قرمز تیره و ماده‌ها تاجی به رنگ قهوه‌ای متمایل به سیاه دارند.زیستگاه

دارکوب اوکیناوا در جنگل‌های نیمه‌گرمسیری که دارای درختان مرتفع پهن‌برگ و همیشه‌سبز بوده و حداقل ۳۰ سال عمر داشته باشند زندگی می‌کند. جفتگیری و لانه‌سازی در فاصلهٔ بین اواخر ماه فوریه تا مه صورت می‌گیرد.


خطر انقراض

تخریب جنگل‌های زیستگاه دارکوب اوکیناوا که به منظور سد سازی، کشاورزی، استفاده از الوار و ساختن زمین‌های گلف صورت گرفته سبب کاهش شدید جمعیت این پرنده شده و آن را به طور بحرانی در خطر انقراض نسل قرار داده است. چنین تخمین زده می‌شود که کمتر از ۶۰۰ قطعه دارکوب اوکیناوا در طبیعت باقی مانده باشد.
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
      
rajkapoor #279 | Posted: 1 Jan 2015 00:29
کاربر

 
دارکوب بال سفید


Kostenloses Bilderhosting
نام علمی : Dendrocopos Leucopterus

نام انگلیسی: White winged Woodpecker

نام فارسی: دارکوب بال سفید

مشخصات ظاهری: این پرنده 23 سانتیمتر طول دارد و از نظر اندازه شبیه دارکوب بزرگ و دارکوب سوری است، با این تفاوت که نر و ماده همشکل نبوده و شکل ظاهریشان نز با هم تفاوت دارد. از سایر دار کو ب های ابلق، به واسطه ی سفیدی بسیار بزرگتر خط بالی و رگه های پهن سفید روی شاهپرهای ثانویه متمایز می شود. همچنین از دارکوب سوری، به واسطه ی نوار سیاه حاشیه ی سرو گردن، و از دارکوب بزرگ، به واسطه ی سر و زیر تنه ی سفید روشن و لکه ی سفید روشن و لکه ی سفید گردن تمیز داده می شود. در پرنده ی نر، پس سر و زیر دم قرمز و پیشانی سفید است.صدا: صدای این پرنده به خوبی شناخته نشده است.

زیستگاه: این پرنده در جنگل های برگ ریز یا خزان کننده با درختان قدیمی و پوسیده و همچنین جنگل های قدیمی سوزنی برگ به سر برده و در سوراخی که در درخت ها ایجاد کرده آشیانه می سازد. در ایران ، به تعداد اندک د رمنتهی الیه شمال شرقی دیده شده، اما برای تعیین دقیق پراکندگی آن، نیاز به بررسی بیشتری است.

حفاظت: در حال حاضر، پیش از هر اقدامی، شناسایی وضیعت و پراکندگی این پرنده ی مورد نیاز است تا بر اساس آن بتوان برای حفاظتش برنامه ریزی کرد.
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
      
rajkapoor #280 | Posted: 1 Jan 2015 00:34
کاربر

 
دارکوب جیلا


foto hochladen
دارکوب جیلا (نام علمی: Melanerpes uropygialis) یکی از بیش از ۱۲ گونه مختلف دارکوبهاست که در غرب آمریکا پیدا می‌شوند. بر خلاف انواع دیگر دارکوبها این پرنده در مناطق خیلی خشک زندگی می‌کند و لانه خود را به جای آنکه در تنه درختان بسازد آن را در بدنه کاکتوسها درست می‌کند تعداد زیادی از پرندگان دیگر مثل جغد از لانه‌هایی که دارکوب جیلا از خود به جا گذاشته است استفاده می‌کنند.
دارکوب دم‌طلایی


foto upload

دارکوب دم‌طلایی با نام علمی Campethera abingoni گونه‌ای از دارکوب‌هاست که در مرکز و جنوب آفریقا در کشورهای آنگولا، آفریقای جنوبی، اوگاندا، بنین، بوتسوانا، تانزانیا، کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، چاد، جمهوری کنگو، جمهوری دموکراتیک کنگو، ساحل عاج، غنا، گامبیا، گینه، گینه بیسائو، کنیا، مالاوی، مالی، موریتانی، موزامبیک، نامیبیا، رواندا، سنگال، سودان، سوازیلند، زامبیا و زیمبابوه یافت می‌شود.
Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
      
صفحه  صفحه 28 از 36:  « پیشین  1  ...  27  28  29  ...  35  36  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Birds | پرندگان

جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا