تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

ثروتمندان جهان

صفحه  صفحه 5 از 6:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  پسین »  
#41 | Posted: 7 Jan 2015 20:10
دوران حرفه‌ای کارل


bild upload
دوران حرفه‌ای
پس از پایان جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۶، این دو برادر کسب و کار مادرشان را، به دست گرفتند. تا سال ۱۹۵۰ برادران آلبرشت، ۱۳ مغازه در «روهر والی» داشتند.

این دو برادر ایده‌ای داشتند، که در آن زمان بسیار جدید بود. آنها حداکثر میزانی را که به طور قانونی می‌توانستند، از قیمت کالا قبل از فروش کم کنند (یعنی ۳٪ درصد) به عنوان تخفیف در نظر می‌گرفتند. این در حالی بود که پیشگامان بازار آن دوره که اغلب نیز با هم، همکاری داشتند، مشتریان را برای دریافت تخفیف، ملزم به جمع‌آوری برچسب‌های تخفیف می‌کردند، تا پس از جمع‌آوری و ارسال آنها، بتوانند مقداری از پولشان را پس بگیرند.

برادران آلبرشت همچنین کالاهایی را که خوب به فروش نمی‌رفتند، از لیست فروشگاهشان حذف می‌کردند. به علاوه آنها با عدم انجام تبلیغات و تا جای ممکن کوچک نگه‌داشتن اندازه فروشگاه‌هایشان، هزینه‌ها را کاهش می‌دادند.

زمانی که دو برادر در سال ۱۹۶۰ شرکت را به دو بخش تقسیم کردند، همه فکر می‌کردند، که آنها ورشکست خواهند شد، در حالی‌که در همان زمان، آنها مالک ۳۰۰ فروشگاه و درآمد سالانه ۹۰ میلیون (به پول رایج آلمان در آن زمان) بودند.

کارهای فروشگاه آلدی بین دو برادر تقسیم شد، به این شکل که کارل کنترل بخش سودآورتر آلدی «سود» (جنوب) و برادرش تئو کنترل آلدی «نورد» (شمال) را به عهده گرفتند. با اینکه هر دوی این گروه‌ها از سال ۱۹۶۶ از لحاظ قانونی و مالی کاملاً جدا شده‌اند، همواره روابط‌شان را، روابطی دوستانه نامیده‌اند.

آنها در سال ۱۹۶۲ برای اولین بار، برند فروشگاه آلدی (Albrecht-Discount) را معرفی کردند. گروه آلدی شمال، در حال حاضر شامل ۳۵ شعبه مستقل منطقه‌ای با حدود ۲۵۰۰ فروشگاه و گروه آلدی جنوب، شامل ۳۱ کمپانی با ۱۶۰۰ فروشگاه می‌باشند.

آلدی شمال مختص بازارهایی چون بازار بلژیک، هلند، لوکزامبورگ، فرانسه، اسپانیا، پرتغال و دانمارک است.

آلدی جنوب هم بازارهای ایالات متحده آمریکا، استرالیا، بریتانیا، ایرلند، سوییس، اسلوونی و غیره را پوشش می‌دهد.
زندگی شخصی


از آنجا که کارل همیشه از مطرح شدن زندگی شخصی‌اش در جامعه اجتناب کرده، اطلاعات کمی درباره او وجود دارد. او متاهل است و به گفته مجله فوربز دو فرزند دارد، که هیچ کدامشان در آلدی کار نمی‌کنند.

تا سال ۲۰۱۴ و پیش از درگذشت کارل، برادران آلبرشت هر دو در اسن آلمان زندگی می‌کردند. کارل یکی از طرفداران گلف بود و گاهی اوقات در زمین گلف خود، که در سال ۱۹۷۶ آن را ساخته بود، گلف‌بازی می‌کرد.

او همچنین گل‌های ارکیده پرورش می‌داد. شایعاتی وجود دارد، در مورد اینکه او کلکسیونر دستگاه‌های تایپ قدیمی و عتیقه نیز می‌باشد. کارل آلبرشت در سال ۱۹۹۴ خودش را از فعالیت‌های روزانه آلدی کنار کشید و تنها به عنوان رییس هیئت مدیره شرکت به فعالیت پرداخت. او در آغاز سال ۲۰۰۲ از این مقام هم کناره‌گیری و به این شکل، تمام کنترل شرکت را، واگذار کرد. در حال حاضر هیچ‌کدام از این دو برادر دیگر این فروشگاه را اداره نمی‌کنند. هم‌اکنون فروشگاه‌های آلدی در حدود ۶۰ کشور دنیا شعبه دارند.آلدی


شرکت آلدی (مخفف Albrecht Discount) بعنوان یکی از شرکت‌های موفق در صنعت خرده فروشی با تخفیف شناخته می‌شود. این شرکت فروشگاهی است زنجیره‌ای متشکل از ۲ گروه که هرکدام توسط ۲ برادر کارل و تئو آلبرشت تاسیس شده و هر یک مالکیت قسمت‌های مختلف شرکت را بر عهده دارند. برادر بزرگتر کارل البریچ با ثروتی بالغ بر ۱۷ میلیارد یورو ثروتمندترین فرد آلمان محسوب می‌شود. یکی از این گروه‌ها دارای ۲۵۰۰ فروشگاه است که در قسمت‌های شمالی و شرقی آلمان فعالیت کرده و دیگری دارای ۱۶۰۰ فروشگاه است که در مناطق جنوبی و غربی مشغول به فعالیت می‌باشند. طبق آخرین آمار در کشور آلمان ۹۵٪ از کارمندان یقه آبی، ۸۸٪ از کارمندان یقه سفید، و ۸۰٪ از کسانی که دارای کسب و کار شخصی هستند از فروشگاه‌های زنجیره‌ای آلدی خرید می‌کنند. شایان ذکر است که دلیل اصلی جدایی این دو برادر عدم موافقت بر سر فروش سیگار در محلی نزدیک به صندوق فروشگاه (محل خروج مشتریان) بود.

کارل آلبرشت در سال ۱۹۲۰ میلادی و تئو در سال ۱۹۲۲ متولد شده و هر دو آنها از سنین کودکی در مغازه خواربار فروشی مادرشان که در سال ۱۹۱۳ افتتاح گشته بود مشغول به کار می‌شوند. پدر این دو فرزند نیز بعنوان دستیار شیرینی پز مشغول به کار می‌شود. یکی از شعارهای تبلیغاتی که این فروشگاه همیشه از آن استفاده می‌نمود شعار "ارزانترین منبع غذایی" بود که بر درب فروشگاه نصب شده بود. پس از اتمام خدمت سربازی، این دو برادر کسب و کار مادری خود را تصاحب کرده و تا سال ۱۹۵۰ یعنی در بازه زمانی ۴ ساله تعداد فروشگاه‌ها را به ۱۳ رساندند. ایده این دو برادر برای توسعه کسب و کار، که در آن زمان ایده‌ای نوین بود، اعمال تخفیف حداکثری و قبل از تعیین قیمت فروش بود. در آن زمان یکی از روشهای متداول بازاریابی ارائه کوپنی همراه با خرید اجناس بود که مشتری با جمع‌آوری این کوپن‌ها و ارسال آنها برای فروشنده قادر به دریافت قسمتی از پول خود بود. برادران آلبرشت با حدف این پروسه تخفیف را مستقیماً بر روی قیمت اجناس اعمال نمودند که این روش با استقبال خوبی روبرو شد. یکی از روشهای دیگر مورد استفاده این دو برادر حذف بسیار سریع اجناس کم فروش و کاهش هزینه‌ها با حذف هزینه‌های تبلیغاتی و بازاریابی بود. آنها همچنین سعی بر آن داشتند تا سایز فروشگاه‌های خود را کوچک نگاه دارند. در سال ۱۹۶۲ هنگامی‌که دو برادر بر سر اختلاف یاد شده کسب و کار خود را جدا نمودند فروشگاه‌های آلدی تعداد سیصد شعبه و گردش مالی سالانه‌ای بالغ بر ۹۰ میلیون فرانک داشتند.

فروشگاه‌های آلدی در آلمان بالغ بر ۲۵۰۰ شعبه بوده که تحت نظر ۳۵ حوزه مدیریتی فعالیت می‌کنند. در عرصع بین‌المللی این زنجیره دارای ۸ هزار فروشگاه می‌باشد. گفتنی است در حال حاضر در کشور انگلیس بطور متوسط هفته‌ای یک فروشگاه افتتاح می‌شود.

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#42 | Posted: 7 Jan 2015 20:16
لاکشمی میتال


foto upload
زادروز ۱۵ ژوئن ۱۹۵۰ ‏(۶۴ سال)
هند راجستان، هند
محل زندگی لندن، بریتانیا
ملیت هندی
پیشه مدیرعامل و رییس هیئت مدیره
آرسلور میتال
باشگاه فوتبال کویینز پارک رنجرز
نماینده

گلدمن ساکس
ای‌ای‌دی‌اس
دارایی خالص ▼ ۱۶٫۷ $ میلیارد دلار (۲۰۱۴)
مذهب هندوئیسم
همسر آشا میتال
فرزندان

وانیشا میتال
آدیا میتال

لاکشمی میتال، (به انگلیسی: Lakshmi Mittal) (متولد ۱۵ ژوئن ۱۹۵۰) مهاجر هندی، رییس بزرگ‌ترین کمپانی فولاد جهان است، که با ثروت ۱۶٫۵ میلیارد دلار در جایگاه ششمین فرد ثروتمند جهان، قرار دارد. میتال متولد ۱۵ ژوئن سال ۱۹۵۰ در راجاستان هندوستان و فردی با اصلیت بریتانیایی-هندی است.

او مدیر ارشد اجرایی و موسس شرکت آرسلور میتال، از زمان ادغام، بوده است. در آوریل ۲۰۱۰ میتال به عنوان ثروتمندترین فرد در اروپا و در حال حاضر بعنوان ثروتمندترین فرد آسیایی‌تبار شناخته می‌شود. در سال ۲۰۰۶، ساندی تایمز او را تاجر سال ۲۰۰۶، مجله تایم وی را خبرسازترین فرد در سال ۲۰۰۶ و همچنین فایننشیال تایمز، میتال را به عنوان مرد سال انتخاب کرد. در سال ۲۰۰۷ او عنوان یکی از ۱۰۰ فرد تاثیرگذار جهان را، از مجله تایم دریافت کرد.

او هم اکنون به عنوان مدیر غیراجرایی گلدمن ساکس شرکت ای‌ای‌دی‌اس بانک آی‌سی‌آی‌سی‌آی (بزرگترین بانک خصوصی هند) و نایب رییس مجمع جهانی فولاد نیز مشغول به کار است.

میتال عضو شورای سرمایه‌گذاری خارجی در قزاقستان، شورای بین‌المللی سرمایه‌گذاری در آفریقای جنوبی، شورای بین‌المللی تجارت مجمع جهانی اقتصاد و کمیته اجرایی موسسه فولاد نیز می‌باشد. او عضو هیئت علمی دانشگاه مدیریت کلاگ دانشگاه نورت‌وسترن و کلینیک کلیولند نیز می‌باشد.

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#43 | Posted: 7 Jan 2015 20:21 | Edited By: rajkapoor
زندگی و حرفه


kostenlos bilder hochladen

زندگی و حرفه


لاکشمی نارایان میتال، در خانواده‌ای اهل کسب و کار بزرگ شده و در کالج سنت خاویر کلکته در رشته تجارت تحصیل کرده است. او فعالیت‌های تجاری‌اش را با کار در کسب و کار فولادسازی خانوادگی‌اش در هندوستان شروع کرد.

در سال ۱۹۷۶ زمانی که خانواده‌اش تجارت فولاد خود را راه‌اندازی کردند، او تصمیم به تاسیس بخشی بین‌المللی در شرکت برای خود کرد. لاکشمی این کار را با خرید کارخانه‌ای کهنه و از کارافتاده در اندونزی شروع کرد. کمی‌بعد از آن، او با دختر یک وام‌دهنده ثروتمند ازدواج کرد.

در سال ۱۹۹۴ میتال، برای اینکه از پدر، مادر و برادرانش متمایز باشد، از شرکت خانوادگی‌شان، جدا شد و کسب‌وکار بین‌المللی فولاد خودش را، با نام میتال راه انداخت.زندگی شخصی

محل اقامت لاکشمی میتال در کاخ کنزینگتون واقع در شهر لندن می‌باشد، که در سال ۲۰۰۴ آنرا با مبلغ ۱۲۸ میلیون دلار، از رئیس مسابقات فرمول یک، برنی اکلستون خریداری کرده است.

این عمارت در زمان خود، گران‌ترین خانه مسکونی جهان، محسوب می‌شد. این خانه دارای ۱۲ اتاق، استخر سرپوشیده، حمام ترکی و پارکینگی با گنجایش ۲۰ خودرو می‌باشد.

میتال دارای یک پسر و یک دختر است. پسر او آدیتیا میتال در سال ۱۹۹۷ به گروه آرسلور میتال پیوست و نقش‌های متعدد مدیریتی ایفا کرد و هم‌اکنون علاوه بر آن که مدیر ارشد مالی مجموعه است، بخش ادغام و مالکیت‌ها نیز زیر نظر او اداره می‌شود. استراتژی آدیتیا در تعیین مالکیت‌های شرکت منجر به گسترش میتال در اروپای مرکزی، آفریقا و قاره آمریکا شده است.

آرسلور میتال یک شرکت خانوادگی است. لاکشمی مدیرعامل و رییس هیئت مدیره و آدیتیا عضو هیئت مدیره و مدیر امور مالی است. لاکشمی معتقد است دوسوم کسب‌وکارهای موفق دنیا، تحت کنترل خانوادگی اداره می‌شوند.شرکت فولاد میتال


میتال بیش از ۳۰ سال تجربه کار، در صنعت فولاد و صنایع مرتبط به آن را دارد. او کمپانی فولاد میتال را، در سال ۱۹۷۶ تاسیس کرده و از آن زمان، مسئول توسعه کسب و کارش بوده است. شرکت فولاد میتال، یک تولیدکننده فولاد در سطح جهانی است، که در ۱۴ کشور جهان، با ۱۵۰٫۰۰۰ کارمند، فعالیت می‌کند. شرکت میتال بزرگترین شرکت تولید فولاد، با حمل ۴۲٫۱ تن فولاد و سود بیش از ۲۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۴ بود.

شرکت فولاد میتال در سال ۲۰۰۶ بزرگترین رقیبش در بازار جهانی فولاد یعنی شرکت آرسلور را خریداری کرد، با ادغام دو شرکت، گروه آرسلور میتال تاسیس شد.

امروزه شرکت آرسلورمیتال، بزرگترین تولیدکننده فولاد در جهان می‌باشد، که تولید فولاد خام آن، در سال ۲۰۱۱ معادل ۹۷،۲ میلیون تن برآورد شده است. در سال ۲۰۱۲ شرکت آرسلور میتال، در فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ در رتبه ۷۰ از بزرگترین شرکت‌های جهان، قرار گرفت.آرسلور میتال


شرکت آرسلور میتال با بیش از ۲۸۱ هزار کارمند در بیش از ۶۰ کشور، بزرگترین شرکت فولاد جهان به‌شمار می‌رود. این شرکت از ادغام شرکت آرسلور و شرکت فولاد میتال در سال ۲۰۰۶ شکل گرفت و در سال ۲۰۰۹ در جایگاه بیست و هشتم در فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ قرار گرفته است. آرسلور میتال در تهیه فولاد برای اکثر بازارهای عمده جهانی، از جمله صنایع خودروسازی، ساختمان‌سازی، لوازم خانه و بسته‌بندی، پیشتاز است.


سوابق ایمنی مشکوک

به‌رغم تمام موفقیت‌های لاکشمی میتال، کارکنان شرکتش او را پس از کشته شدن چند تن از کارکنان در معدن، متهم به برده‌داری کردند. در ماه دسامبر سال ۲۰۰۴، به خاطر انفجار معادن میتال، در قزاقستان، که به خاطر اشتباهِ دستگاه ردیاب، رخ داده بود، شمار ۲۳ کارگر معدن، جان خود را از دست دادند.


سرمایه‌گذاری در ورزش

لاکشمی میتال پس از اینکه هندوستان در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۰، تنها یک مدال برنز و در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۴ یک مدال نقره دریافت کرد، تصمیم گرفت، شرکت میتال چامپیون تراست را، با سرمایه ۹ میلیون دلار و به‌منظور حمایت از ۱۰ ورزشکار هندی با پتانسیل رشد خوب، راه‌اندازی کند.

او در سال ۲۰۰۸ به دلیل اینکه هندوستان اولین مدال طلای خود را در المپیک کسب کرده بود، جایزه آبیندا بیندرا را دریافت کرد.

وی همچنین مالک باشگاه فوتبال ویگان اتلتیک و سپس باشگاه فوتبال اورتون در لیگ برتر بریتانیا، بود، که هر دو باشگاه را پس از مدتی کوتاه، به‌فروش گذاشت. وی در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۰۸ میلادی ۲۰٪ درصد از سهام باشگاه فوتبال کویینز پارک رنجرز را خریداری نمود.


Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#44 | Posted: 7 Jan 2015 20:26
موکش آمبانی


foto upload
زادروز ۱۹ آوریل ۱۹۵۷ ‏(۵۷ سال)
عدن، یمن
محل زندگی هند بمبئی،
ملیت هندی
پیشه تاجر نفت
نقش‌های برجسته رییس هیئت مدیره ریلاینس
مدیر اجرایی بنک آو امریکا
شهر خانگی بمبئی، هند
دارایی خالص ▲ ۲۱٫۵ $ میلیارد دلار (۲۰۱۲)
مذهب هندو
شریک زندگی نیتا آمبانی
فرزندان

آکاش
آنانت
ایشا
والدین

دیروبهائی آمبانی
کوکیلابن آمبانی
خویشاوندان آنیل آمبانی (برادر)
موکش آمبانی، (به انگلیسی: Mukesh Ambani) (زاده ۱۹ آوریل ۱۹۵۷) کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌دار و مدیر ارشد اجرایی هندی است، که در حال حاضر با دارایی ۲۱٫۵ میلیارد دلار، در رتبه ۲۲ از ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد، وی همچنین دومین فرد ثروتمند آسیا می‌باشد.

موکش آمبانی، مدیرعامل و مالک بیشترین میزان سهام در شرکت ریلاینس (بزرگ‌ترین شرکت خصوصی هند) با ۴۸٪ درصد سهام می‌باشد.

در حال حاضر شرکت ریلاینس، در فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ در رتبه ۹۹ از بزرگترین شرکت‌های جهان، قرار دارد. موکش و برادر کوچکترش آنیل، پسران بنیانگذار شرکت ریلاینس، دیروبهائی آمبانی هستند. موکش آمبانی، مالک و بنیانگذار بزرگ‌ترین پالایشگاه جام‌نگر؛ پالایشگاه نفت جهان می‌باشد، که در شهر جامناگار، هند مستقر بوده و دارای ظرفیت پالایشی معادل ۶۶۰ هزار بشکه در روز است.

وی همچنین بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین ابتکار تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات در جهان را، در قالب شرکت ریلاینس اینفوکام، برپا کرد. گرچه در حال حاضر این شرکت در اختیار برادرش، آنیل آمبانی می‌باشد.

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#45 | Posted: 7 Jan 2015 20:30 | Edited By: rajkapoor
زندگی موکش آمبانی


foto hochladenدوران تحصیل


موکش آمبانی در مدرسه موریچکا در مومبای تحصیل می‌کرد و بسیار هم موفق بود. خانواده آمبانی تا دهه ۱۹۷۰ در یک آپارتمان دوخوابه، در شهر بمبئی روزگار می‌گذراندند...

محیطی که موکش در آن پرورش یافته بود، به دلیل شغل پدرش، هیچ‌گاه از کسب‌وکار جدا نبوده است. پس از اتمام مدرسه موکش، در دانشگاه مومبای به تحصیل در رشته مهندسی شیمی پرداخت، سپس برای تحصیل در رشته ام‌بی‌ای، وارد دانشگاه استنفورد شد، اما پس از یک سال دانشگاه را رها کرد.آغاز فعالیت


در سال ۱۹۸۱ موکش ۲۴ ساله، در شرکت پدرش؛ یعنی صنایع ریلاینس، مشغول به کار شد و چندین کار ابتکاری برای شرکت، از جمله ادغام با شرکت‌های مختلفی از جمله نساجی، پلی‌استر و صنایع پتروشیمی، انجام داد.
توسعه کسب‌وکار

آرزوی دروبای آمبانی، برای گسترش شرکت در سطح جهانی چند سال بعد به حقیقت پیوست، یعنی زمانی که موکش ۶۰ برند جدید (تسهیلات ساخت‌وساز در سطح جهانی که همه دارای تکنولوژی‌های بسیار متنوعی بودند) ایجاد نمود.

این کار منجر به افزایش سودآوری شرکت و سپس افزایش تولید آن شد، به طوری که ظرفیت تولید شرکت ریلاینس از چند هزار تن، به بالای ۱۲ میلیون تن، در سال رسید. پس از آن آمبانی، بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت خام جهان را در هند تاسیس کرد، که ظرفیتی خارق‌العاده داشت.

آمبانی سپس تصمیم گرفت، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مخابراتی تاریخ هند را تاسیس کند (شرکت ارتباطات ریلاینس). موکش این شرکت را به همراه برادرش آنیل بنا کرد، اما بعداً این دو برادر دو راه جداگانه را، با سهم یکسان از درآمد، دنبال کردند.

اگر این دو از هم جدا نمی‌شدند، احتمالاً ثروت خالص آمبانی به ۸۵ میلیارد دلار می‌رسید. به علاوه اخیراً تحت رهبری او شرکت خرده‌فروشی ریلاینس، زنجیره فروشگاه‌های جدیدی را راه‌اندازی کرده است. موکش آمبانی در سال ۲۰۰۷، ۱۵۰ میلیون دلار از دارایی‌اش را به همسرش بخشید.دستاوردهاآمبانی اخیراً خانه‌ای به ارزش ۲ میلیارد دلار، در بمبئی ساخته است، که هم‌اکنون، گران‌ترین خانه جهان می‌باشد. موکش آمبانی دستاوردها و افتخارات زیادی را در سطوح ملی و جهانی به دست آورده است. از جمله این دستاوردها می‌توان به عنوان چهل‌وپنجمین رهبر مورد احترام جهان از میان ۴ مدیر اجرایی ارشد هندی در سال ۲۰۰۴ از سوی فایننشیال تایمز، جایزه جهانی ارتباطات در سال ۲۰۰۴ را با عنوان تاثیرگذارترین فرد در زمینه مخابرات در سال ۲۰۰۶ اشاره کرد.شرکت ریلاینس


ریلاینس مجموعه گسترده‌ای از محصولات شامل: نفت خام، گاز طبیعی، پتروشیمی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، پلیمر، پلی‌استر، مواد شیمیایی و محصولات نساجی را ارائه می‌کند.

این شرکت در سال ۱۹۶۶ توسط دیروبای آمبانی که یک کارخانه‌دار نساجی بود، تاسیس شد. گرچه فعالیت‌های نفتی شرکت هسته اصلی کسب و کارش را شکل داده است، فعالیت‌هایش را در سال‌های اخیر بسیار متنوع شده است.

بعد از جدایی بین دو پسر موسس شرکت، موکش و آنیل، این گروه در سال ۲۰۰۶ بین آن دو تقسیم شد. در سپتامبر سال ۲۰۰۸ شرکت ریلاینس تنها بنگاه هندی‌ای بود که در لیست «۱۰۰ شرکت با بیشترین احترام در جهان» در فهرست منتشر شده توسط مجله فوربز قرار گرفت.پالایشگاه جام‌نگر


پالایشگاه جام‌نگر، بزرگترین پالایشگاه نفت در جهان است، که در شهر جام‌نگر، گجرات، هند قرار دارد.

پالایشگاه جام‌نگر که در ۱۴ ژوئیه ۱۹۹۹ فعالیت خود را آغاز نموده، متعلق به شرکت نفتی ریلاینس است و هم‌اکنون ظرفیت تولید نفت خامی معادل ۶۶۸٫۰۰۰ بشکه در روز را، دارا می‌باشد. ظرفیت پالایش ترکیبی (مجموع دالایش) این پالایشگاه برابر ۱٫۲۴ میلیون بشکه (معادل ۱۹۷٫۰۰۰ مترمکعب) در روز برآورد شده‌است.


Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#46 | Posted: 7 Jan 2015 20:36
ولادیمیر لیسین


foto upload

زاده ۷ مهٔ ۱۹۵۶ ‏(۵۸ سال)
اتحاد جماهیر شوروی ایوانوفو،
محل سکونت روسیه مسکو،
ملیت روسی
تحصیل

موسسه متالورژی سیبری
آکادمی ریاست جمهوری روسیه در اقتصاد ملی و مدیریت عمومی
شغل

رییس هیئت مدیره
نوولیپتسک استیل
دارایی خالص ▼ ۱۴٫۱ $ میلیارد دلار (۲۰۱۳)

ولادیمیر لیسین، (به انگلیسی: Vladimir Lisin) (زاده ۷ می ۱۹۵۶) صنعتگر، کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی روسی است، که مالک و رییس هیئت مدیره بزرگترین شرکت فولاد روسیه؛ نوولیپتسک استیل می‌باشد.

لیسین به‌عنوان دومین فرد ثروتمند روسیه شناخته می‌شود و در سال ۲۰۱۳ در فهرست ثروتمندترین افراد جهان، در رتبه ۴۱ جای گرفت. وی دانش آموخته انیستوی متالوژی سیبری بوده و در زمینه علمی نیز شخصیتی شناخته شده می‌باشد، که به‌عنوان یکی از پیشروهای فرآیندهای متالوژی در جهان شناخته می‌شود و تاکنون بیش از ۱۰۰ مقاله در حوزه متالوژی و ۱۵ مقاله در زمینه اقتصاد به چاپ رسانده‌است.

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#47 | Posted: 7 Jan 2015 20:39
جیم والتون


bilder hochladen kostenlos
زادروز ۷ ژوئن ۱۹۴۸ ‏(۶۶ سال)
نیوپورت، آرکانزاس، ایالات متحده
محل زندگی بنتونویل، آرکانزاس، ایالات متحده
ملیت ایالات متحده آمریکا آمریکایی
از دانشگاه دانشگاه آرکانزاس
پیشه بازرگان
کارآفرین
نقش‌های برجسته رییس هیئت مدیره آروست بانک
دارایی خالص ▲ ۳۳٫۸ $ میلیارد دلار (۲۰۱۳)
همسر لین مک‌ناب والتون
فرزندان ۴
والدین سام والتون (پدر)

جیمز کار والتون، (به انگلیسی: James Carr Walton) (زاده ۷ ژوئن ۱۹۴۸) که با نام جیم والتون شناخته می‌شود، جوانترین پسر بنیانگذار شرکت وال‌مارت؛ سام والتون می‌باشد، که هم‌اکنون رییس هیئت مدیره آروست بانک است.

در ماه اکتبر سال ۲۰۱۲ در فهرست میلیاردرهای شاخص بلومبرگ؛ جیم والتون با دارایی تخمینی ۲۸٫۱ میلیارد دلار، به‌عنوان دهمین فرد ثروتمند جهان انتخاب شد. پیش از آن، والتون در فهرست منتشر شده توسط مجله فوربز، در رتبه نهم از ثروتمندترین افراد جهان، قرار داشت.

والتون مدرک کارشناسی خود را، از دانشگاه آرکانزاس دریافت کرده است. شریک زندگی وی لین مک‌ناب والتون بوده و دارای چهار فرزند می‌باشد. از جمله فرزندان او؛ آلیس آن والتون و توماس لیتون والتون هستند. جیم والتون به‌همراه خانواده‌اش در بنتونویل، آرکانزاس زندگی می‌نماید.

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#48 | Posted: 7 Jan 2015 20:43
جیم والتون، یک نمونه از پشتکار


fotos kostenlos

جیمز کار والتون متولد سال 1948 در نیوپورت ایالت آرکانزاس آمریکا و جوان‌ترین پسر موسس شرکت وال مارت (Wal-Mart)، سام والتون است.


او در حال حاضر مدیریت بانک آروست را به عهده دارد و مسوول کسب و کار خصوصی خانواده والتون که شامل، شرکت تجاری والتون (که 90 میلیون دلار از سهام وال مارت را در اختیار دارد)، بانک موفق آروست، چند روزنامه و تعدادی شرکت کوچک دیگر نیز، می‌باشد. جیم در هیات مدیره وال مارت حضور ندارد و در حقیقت تمام شرکت‌هایی که وی در آنها مقام اجرایی دارد، دارای مالکیت خصوصی هستند.
وال مارت یک شرکت سهامی‌عام آمریکایی است که شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگی را در تمام جهان اداره می‌کند. این شرکت که در سال 2008 به عنوان بزرگ‌ترین شرکت سهامی‌عام دنیا از لحاظ درآمد معرفی شد، در سال 1967 توسط سام والتون تاسیس و در سال 1969 به طور رسمی‌ثبت شده و در سال 1972 نیز وارد بازار سهام نیویورک شد.
جیم ساکت‌ترین فرد خانواده والتون است و از همه بیشتر به پدرش شبیه است. به‌رغم اینکه افرادی که چنین ثروت و کسب و کاری را به ارث می‌برند نیاز به کار زیاد ندارند، او فردی بسیار سخت کوش و با ساعات کاری طولانی می‌باشد. بسیار کم پیش می‌آید که جیم با مطبوعات مصاحبه کند. وی که در دانشگاه آرکانزاس در رشته MBA تحصیل کرده بود، در اوایل دهه 70 با انجام کار مبادلات املاک به وال مارت پیوست، اما پس از چند سال، وال مارت را رها کرده و به اداره شرکت تجاری والتون مشغول شد.
دفتر جیم در ساختمانی قدیمی‌در بنتون‌ویل قرار دارد. شرکت تجاری والتون که در قلب دنیای والتون واقع است به عنوان شرکتی خانوادگی که مدیریت اموال و کارهای این خانواده ثروتمند را انجام می‌دهد شناخته شده است. جیم این شرکت را با 20 کارمند که بیشتر آنها مشاوران کلیدی شرکت هستند، اداره می‌کند. این مشاوران کارهای مالی روزمره خانواده را مدیریت می‌کنند و یکی از آنها نیز مدیر بنیاد خانواده والتون است.
جیم بیشتر وقت خود را در بانک آروست می‌گذراند. سام والتون در اوایل دهه 60، بانک بنتون‌ویل را خریداری کرد و سپس به همراه جیم، آرام آرام و در طول چند دهه آن را شکل داد. به طوری که این بانک اخیرا رشد بسیار سریعی داشته است. شعبه‌های این بانک بسیار به شعبه‌های خود وال مارت شباهت دارد. در واقع، زمانی که فردی به یکی از شعبه‌های این بانک برود احساس می‌کند در «نسخه بانکی وال مارت» قرار دارد. عملکرد مالی آروست در سطح متوسط است. سود حاشیه‌ای این بانک بیش از همتایانش؛ اما بازگشت سرمایه آن پایین‌تر از آنها است. خانواده والتون با حدود 5/44 درصد سهام، مالک اصلی این بانک می‌باشند. این بانک در ایالت‌های آرکانزاس، اوکلاهاما و میسوری، دارای بیش از 200 شعبه می‌باشد. آروست از نظر رشد جغرافیایی نیز رشدی تقریبا مشابه وال مارت داشته است.
سام سال‌ها قبل علاوه بر ورود به بانکداری، تصمیم به خرید روزنامه محلی بنتون کانتری که در حال حاضر زیرمجموعه‌ای از شرکت خانوادگی چاپ والتون می‌باشد، نیز گرفت. پسر او جیم، هم‌اکنون مالک 97 درصد این شرکت است.
جیم با لین مک ناب والتون ازدواج کرده و 4 فرزند دارد. وی با ثروت 17.8 میلیارد دلار یازدهمین فرد ثروتمند جهان در سال 2010 است. او به خاطر مشارکت در امور شهری به رتبه‌های بالایی دست پیدا کرده است. خانواده والتون در صدر لیست ثروتمندترین خانواده‌ها در جهان قرار دارند. این ثروت با تاسیس زنجیره فروشگاه‌های وال مارت ایجاد شده است. 5 عضو اصلی این خانواده جیم، جان (که در حادثه هواپیما در گذشته است) راب، آلیس و هلن والتون هستند. هم‌اکنون موفقیت خانواده والتون در کسب و کار باعث پیشرفت و رشد اقتصادی بنتون‌ویل و شهرهای اطراف آن و باعث اشتغال افراد محلی نیز شده است.

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#49 | Posted: 7 Jan 2015 20:55 | Edited By: rajkapoor
سیلویو برلوسکونی


bilder kostenlos
اطلاعات شخصی


تولد ۲۹ سپتامبر ۱۹۳۶ ‏(۷۸ سال)
میلان،
ملیت ایتالیا
همسر کارلا دال اوگلیو
ورونیکا لاریو
فرزندان مارینا، پیر سیلویو، باربارا، الئنورا، لوئیجی
محل تحصیل دانشگاه میلان
پیشه ، سیاستمدار
تخصص مالک باشگاه فوتبال آ.ث. میلان
دین کاتولیک رومی
سیلویو برلوسکونی (به ایتالیایی: Silvio Berlusconi) سیاستمدار و سرمایه‌دار ایتالیایی است. او دومین نخست‌وزیر ایتالیا به جهت مدت باقی ماندن در سمت نخست وزیری است. وی در سه دوره این سمت را در سال‌های ۱۹۹۴-۱۹۹۵، ۲۰۰۱-۲۰۰۶ و از ۲۰۰۸-۲۰۱۱ به عهده داشته‌است.

وی ریاست حزب «به‌پیش ایتالیا» را بر عهده دارد. همچنین مالک باشگاه میلان و ثروتمندترین شخصیت سیاسی جهان نیز محسوب می‌شود. طبق فهرست تهیه شده توسط مجله فوربز او با سرمایه ۹ میلیارد دلاری، ۷۴مین ثروتمند جهان است. سیلویو برلوسکونی همچنین مالک امپراتوری بزرگ رسانه‌ای در ایتالیا است.

سیلویو برلوسکونی ثروتمند ترین ایتالیایی جهان است. این پیر مرد 70 ساله سال پیش نخست وزیری رو به رومانو پرودی واگذار کرد ولی همچنان مهمترین مرد ایتالیاست. سیلویو با 11.8 میلیارد دلار در رده 51 ام ثروتمندترین افراد جهان است. ایشون متاهل و دارای 5 فرزند است. یک نکته مهم برای ایشون تملک باشگاه آث میلان است.
سیاست‌های آموزشی و اقتصادیمردم ایتالیا در تاریخ ۱۶ و ۱۷ مهر ۱۳۸۹ نسبت به سیاست‌های آموزشی و اقتصادی دولت برلوسکونی دست به اعتراض زدند. یکی از مهم‌ترین بخش‌های این سیاست، برنامه سه ساله رم برای کاهش ۸۷ هزار شغل در بخش آموزش و ۴۴ هزار شغل دیگر در ادارات مختلف این کشور است. سیاست گذاری‌های دولت برلوسکونی تا ‍پایان سال ۲۰۱۳ به حذف ۱۳۰ هزار فرصت شغلی می‌انجامد.کسب رای اعتماد از مجلس

پیش از برگزاری جلسه پارلمان ایتالیا برای اخذ رای اعتماد به برلوسکونی، دادستانی این کشور تحقیقاتی را مبنی بر پرداخت رشوه به نمایندگان توسط وی آغاز نمود، این تحقیقات به واسطه شکایت رهبر حزب مخالف که ارزش‌های ایتالیا نام دارد انجام می‌شود. برلوسکنی نیز شنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۹ در جمع حامیان خود در میلان گفت: مخالفان دولت قصد دارند وی را بدنام و بی‌اعتبار کنند و با ایجاد بی‌ثباتی سیاسی به کشور لطمه بزنند. اتهام ارتشا برلوسکونی هزاران ایتالیایی را برای اعتراض به وی در آستانه جلسه رای اعتماد مجلس به خیابان‌ها کشاند.

در تاریخ ۲۳ آذر ۱۳۸۹ سیلویو برلوسکونی توانست با اختلاف ۲ رای، رای اعتماد مجلس را کسب کند. با اعلام موقفیت برلوسکونی جمع کثیری از مردم ایتالیا به خیابان‌ها ریختند و علیه وی دست به اعتراض گسترده زدند. به نقل از رویترز مردم در نزدیکی دفتر برلوسکونی در رم، سطل‌های زباله و خودروها را به آتش کشیدند و شیشه مغازه‌ها را شکستند.مشکلات حقوقی


روزنامه ال ‍پائیس اسپانیا در سال ۱۳۸۸ تصاویر نیمه عریانی از میر توپولانک نخست وزیر سابق جمهوری چک به همراه دو زن دیگر در ویلای برلوسکونی در مقاله‌ای با عنوان تصاویری که برلوسکونی مایل نیست مردم ایتالیا آنها را ببینند به چاپ رساند. در پی انتشار این تصاویر سر و صدای زیادی در ایتالیا به راه افتاد. برلوسکونی نیز در واکنش به انتشار این تصاویر گفت:«من به هیچ عنوان متأسف نیستم. این عکس‌ها نشان دهنده هیچ گونه فساد اخلاقی نیست. این عکس‌ها تنها تجاوز به حریم خصوصی مرا نشان می‌دهد.»حضور در دادگاه

برلوسکونی اعلام کرده‌است که در ۲۵۰۰ جلسه دادگاه حاضر شده‌است که هزینه بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار برای این پرونده‌ها هزینه کرده‌است.


محکومیت

برلوسکنی ۷۷ ساله سال ۲۰۱۳ میلادی به کلاهبرداری متهم شد اما حکم حبس او به دلیل کهولت سن به خدمت اجتماعی تنزل یافت.

برلوسکنی این خدمت اجتماعی را به سخره گرفته و گفت: این اقدامات نه تنها برای من، بلکه برای ایتالیا مضحک است.


Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
#50 | Posted: 7 Jan 2015 20:59
استیو بالمر


bilder hochladen kostenlos

استیو آنتونی بالمر (به انگلیسی: Steve Ballmer) در تاریخ ۲۴ مارس ۱۹۵۶ (میلادی) (فروردین ۱۳۳۵ شمسی) در شهر دیترویت در ایالت میشیگان آمریکا به دنیا آمد. او از ژانویهٔ سال ۲۰۰۰ میلادی (دی ۱۳۷۸ شمسی) تا فوریه ۲۰۱۴ (بهمن ۱۳۹۲ شمسی) مدیرعامل شرکت مایکروسافت بود. او تمام دارایی خود را از راه کارمندی شرکت مایکروسافت بدست آورد، در حالی که نه موسس و نه خویشاوند موسس شرکت بود. او در فهرست ثروتمندترین افراد دنیا که توسط مجلهٔ فوربس منتشر می‌شود، با دارایی معادل ۱۵٫۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ میلادی در مکان ۵۱ دنیا قرار گرفته‌است.مشاغل


بالمر در قسمت‌های مختلف شرکت مایکروسافت شامل توسعه سیستم‌های عامل، اجرا، فروش و پشتیبانی مدیر بوده‌است. در ژوئیه سال ۱۹۹۸ میلادی (تیر ماه ۱۳۷۷ شمسی) بالمر به مدیریت مایکروسافت ارتقاء پیدا کرد. در ژانویه ۲۰۰۰ میلادی (دیماه ۱۳۷۸ خورشیدی) پس از آن‌که بیل گیتس از سمت مدیرعامل استعفا داد، بالمر به این سمت برگزیده شد.

درحالیکه بیل گیتس بخش فنی را زیر نظر دارد، بالمر امور مالی را هدایت می‌کند. در سال ۲۰۰۳ میلادی (۱۳۸۱ شمسی) بالمر ۸٫۳٪ از سهام خود را فروخت و تنها ۴٪ از آن را نگه داشت.

در ماه اوت ۲۰۱۳ اعلام شد که بالمر ظرف مدت ۱۲ ماه از سمت خود کنار خواهد رفت و کمیته‌ای که بیل گیتس هم یکی از اعضای آن است درمورد انتخاب مدیرعامل جدید تصمیم خواهد گرفت. نهایتاً در فوریه ۲۰۱۴، ساتیا نادلا به عنوان مدیرعامل جدید مایکروسافت انتخاب شد.

Signatureخوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: آزادی...
آزادی... آزادی... و عابران خسته میپرسند آزادی چند؟
و من عابری را دیدم که از راننده سوال کرد آزادی کجاست؟
راننده گفت: رد کردی... آزادی قبل از آنقلاب بود...
     
صفحه  صفحه 5 از 6:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / ثروتمندان جهان بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites