خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
ایران انجمن لوتی / ایران /

آیا به ایرانی بودنتان مفتخرید یا ...


صفحه  صفحه 44 از 46:  « پیشین  1  ...  43  44  45  46  پسین »
CumSuckermale مرد #431 | Posted: 10 Feb 2019 19:22
کاربر

 
ببین عزیزم، از اول کلام که صحبت من شروع شد، گفته ام در مورد این بود که دقیقاً وقتی از واژه ای مثل «افتخار» و «غرور» و «غیرت» استفاده می کنیم برای حسی که نسبت به تولدمون در کشوری داریم (یا مذهبی که هنگام تولد بهمون نسبت داده شده، یا رنگ چشممون، یا سایر پیش زمینه های ژنتیکی مون) همین «تعصبی» است که همراه با این فخر و غرگی و غیرت میاد. و اصلاً همین تعصب بود که بحث رو به قدری منحرف کرد که رسید به اینجا. تجربه من بهم نشون میده که این افتخار و تعصبه به هم متصل هستند و باعث میشن که ما به جای نگاه تحلیلی نسبت به دیدگاه مقابل، نگاه جدل گونه، دافعه و -منظورم به تو نیست ولی چون مصداق عینی جلوی چشممون در کشور عزیز غرق در بی فکریمون هست به کار می برم- نگاه «دژمن» گونه به هر نظری غیر از نظر خودمون هست.
شاید من هم جاهایی مکالمه ام به سمتی میره که انگار قصدم تغییر دیدگاه دیگران هست، ولی قصد اصلی ام این هست که دیدگاه های مختلف و بیان های مختلف رو تحلیل کنم، گاهی خوب نکته ای به نظرم میاد که لنگ منطقی داره و میگم، و گاهی شباهت هایی دیده میشه بین دیدگاه های مختلف.
اتفاقاً من هم همون قدر که تو از آدم هایی که بحشون فحش میدیم (و واقعاً هم حقشونه) دل چرکینم، ولی واقعیت اینه که گفتی، باید به خودمون یادآوری کنیم این هم انسانه، هم وطن ماست، مثل ما گاهی با پیژامه میشینه آبگوشت می زنه، ای بسا مثل من اقوامش رو دوست داره و ای بسا او هم مثل من از اقوامی که دوستشون داره حرص می خوره.
نظر من اینه که باید به این فکر بکنیم که اون کسانی که پای حرف مزدور نون به نرخ روز خوری مثل رائفی پور و عباسی -که از نفرت افروزی و تشویش پراکنی برای خودش خونه و ویلا و چلوکباب میسازه- می شینن و متاسفانه نه تعدادشون کمه و نه در خیلی موارد سطح تحصیلاتشون، از ما متنفره. برای ما هزارتا برچسب داره: طاغوتی، غرب زده، شرق زده، شکم سیر، کافه نشین، چپی، خودباخته و ... اگر ما هم همین طور برخورد کنیم با قضیه و راه گفتگو رو با لقب دادن و برچسب زدن و طعنه و زخم زبون ببندیم، وضع از اینکه هست بدتر میشه.
خواستم شاعر چشمان تو باشم
باد حواسم را برد
      
LorenzoLotto مرد #432 | Posted: 10 Feb 2019 19:39 | Edited By: LorenzoLotto
کاربر

 
فکر میکنم که خوب پیش اومدیم، جدای از جدلی بودن بحث، اصل کلام هم اینکه که به درکی از دیدگاه هم برسیم، نه به یکی کردن و یه جورایی همون جهانی شدن

باز هم از تندی کلماتم بگذر و کلیات نگاهم رو دریاب هر چند شاید خود من اینطور نبودم و یه جاهایی داغ کردم

تو این روزها و ماه هایی که خیلی شبیه به سکوت و یکنواختیه قبل از طوفانه، یاد گرفتن اینکه هم رو درک کنیم و سعی کنیم حرفه ای و دور از ناسزا و چنگ انداختن به هم گوش کنیم خودش یه حرکت رو به جلو س.

به امید روزهای بهتر

ای بس که نباشیم و جهان خواهد بود
نی نام ز ما و نه نشان خواهد بود
زین پیش نبودیم و نبد هیچ خلل
زین پس چو نباشیم همان خواهد بود

حکیم عمر خیام


*******

مردم فقط "یک بار" بايد بمونن تا موفق بشن،
ولى جمهوری اسلامی "هر بار" باید موفق بشه تا بمونه . . .
      
CumSuckermale مرد #433 | Posted: 10 Feb 2019 19:54 | Edited By: CumSuckermale
کاربر

 
LorenzoLotto:
با عرض پوزش خدمت مدیران خدوم این دیار، که اینهمه خارج زدن ما رو با دندانی بر روی جیگر، تحمل مینمایند

سپاسگزاریم

من هم سپاسگزاریم از مدیران ولی بحثمون چندان بی ربط نیست، داریم راجع به جزئیات موضوع «افتخار به ایرانی بودن» می کنیم. و ایرانی چیزی خارج از فرهنگ ایرانی نیست. موضوع گفتگو مون هم همین فرهنگه.
بحث یه جا به «نژاد» ایرانی کشیده شد، که خوب تفاوت نظر داشتیم : نظر من این بود که نژادها حتی هرچند جزئی با هم مختلط شده اند و اصالت نژادی موضوعیت نداره. نظر برخی دوستان غیر از این بود.
یه جا بحث به اینجا کشیده شد که گلوبالیزم یک دیدگاه نوین و آمریکایی است، که باز هم بین علما اتفاق نظر نبود.
LorenzoLotto:
ذیل یک درفش و پرچم بنام دولت هخامنشی بود

که نظر من این بود که این هم مصداق گلوبالیزه کردن بوده، حالا باز با شعبه های مختلف نگاه به طرز عمل حکومت هخامنشی در این زمینه بود (که آیا دوستانه بوده یا با جنگ و خونریزی)

و این چنین بود که بحث پس از پستی و بلندی های مختلف به اینجا رسیده که :
LorenzoLotto:
گلوبالیسم تعاریف زیادی داره که نمیدونم کدومش مد نظر شماس

این رو قبلاً توضیح داده ام که گلوبالیزم فقط قتل و غارت و نسل کشی نیست (بازم توافق نظر داریم، خواهش می کنم ببین ) همین اینترنتی که داریم ازش استفاده می کنیم از فرهنگ جای دیگه وارد فرهنگ ما شده و جا باز کرده، و باعث شده من و دژمن آمریکاییم و دوزت نیجریه ایم یک فرهنگ مشترک بیشتر داشته باشیم. اگر به این نمیشه گفت گلوبالیزم (جهانی شدن) پس چه باید گفت.
شما عبارت «جهان وطن» رو (که باور کن من دو هفته است شنیده ام، ولی هرجا میرم می شنوم و اتفاقاً معنی دقیقش رو هم نمی دونم) با «گلوبالیزم» یکسان در نظر می گیری که ظاهراً این دو با هم تفاوت بسیار دارند.
گلوبالیزم یک مصداق فرهنگی داره و اون هم همین اشتراک فرهنگ ها و اختلاط فرهنگی است. حالا شما به بخش کالاهای آمریکایی اشاره کردی که عینی و مستقیمه، کشورهای اروپایی و به خصوص آلمان دارند کولاک می کنند در زمینه وارد کردن و جذب فرهنگ های غیربومی. اصلاً کانادا که مصداق یک کشور گلوبالیزه است.
شما می تونی هم ایرانی باشی، هم گلوبالیست. یعنی هم فرهنگ بومی و باستانی کشورت رو بشناسی و پاس بداری و هم بخش هایی از فرهنگ هایی که بومی و باستانی کشورت نیست استفاده کنی و لذت ببری.
باز اینجا می رسیم به همون موضوع اصلی تاپیک که «وقتی فرهنگت یک بوم نقاشی است که طرح زمینه اش ایرانی است ولی در رنگ آمیزی اش ناگزیر شده ای از محصولات فرهنگی سایر کشورها استفاده کنی، فاخر بودن این نقاشی به طرح و رنگ و نقش است نه فقط طرح زمینه!». پس موضوعیت افتخار به ملیت به عنوان یک عامل تصادفی باز برای من زیر سوال می مونه اما نقاشی چنین تابلویی باعث افتخاره. ولی خشنود بودن و خرسند بودن از داشتن ملیت خاص پسندیده است.
LorenzoLotto:
وقتشه یه کاری برای افزایش بصیرتت


کلاً بدون طعنه حرف زدن برات عذابه ها!
امیدوارم یه روز بتونی به این افتخار کنی که طعنه زدن و متلک گفتن برای اثبات حقانیت حرفت رو با تلاش و آگاهی کنار گذاشتی
خواستم شاعر چشمان تو باشم
باد حواسم را برد
      
CumSuckermale مرد #434 | Posted: 10 Feb 2019 19:59
کاربر

 
LorenzoLotto:
باز هم از تندی کلماتم بگذر و کلیات نگاهم رو دریاب هر چند شاید خود من اینطور نبودم و یه جاهایی داغ کردم

داداشمی. به اینکه با هم گفت و گو داریم افتخار می کنم

به امید روزهای بهتر
خواستم شاعر چشمان تو باشم
باد حواسم را برد
      
arya_1359 مرد #435 | Posted: 21 Jan 2020 00:28
کاربر
 
باید به ایرانی بودن افتخار کرد اما خب کار داره تا بتونیم به آنچه که ۱۵۰۰ سال پیش بودیم برسیم. تاریخ باید ی بار دیگه تکرار بشه تا افتخار کردن به ایرانی بودن از یک شعار به واقعیت و عمل تبدیل بشه. الان تو دنیا اروپایی بودن افتخاره آمریکایی بودن فخر و غرور داره استرالیایی کانادایی یا حتی ترکیه ای بودن هم خوبه خب شما حتی گاه بری تابعیت هر کدوم از این کشورها رو هم بگیری باز هم ایرانی هستی . ایرانی بودن ننگ نیست اما برای اینکه افتخار هم محسوب بشه باید خیلی تلاش کرد. اما انصافا پتانسیل خوبی توی این کشور هست به شرط اینکه قدرش دونسته بشه هم از سوی حکومت هم از سوی مردم. اینکه حکومت چه کرده و چه می کنه بحثش رو من نمی کنم اما مردم هم باید تلاش کنن برای رسیدن به این حس تفاخر با انجام ی سری کار ساده و گاهی سخت مثلا زباله هاشون رو کنار دریا و جاده و جنگل نریزن. اطراف شهرها رو شهرداری ها تبدیل به زباله دونی نکنن. حین رانندگی به حقوق هم احترام بذاریم به قانون هم احترام بذاریم. جنس ها مون را احتکار نکنیم به هر بهانه ای قیمت ماشین و خونه رو بالا نکشیم. توی مدرسه ها با بچه ها مث آدم رفتار کنیم. توی پله های آپارتمون با موبایل صحبت نکنیم از نماینده های مجلس توقع کاریابی نداشته باشیم. در زمان تبلیغات انتخاباتی دنبال چلوکباب نباشیم. جنس قلابی رو با لیبل اصل نفروشیم. هیزبازی و متلک پرونی رو بذاریم کنار.برای کاریابی دنبال پارتی و کانال نباشیم.فقط خودمون رو بر حق ندونیم روی آثار باستانی یادگاری ننویسیم. تفاخر و برتری رو توی لباس و جراحی پلاستیک و ماشین شاسی بلند و گوشی آیفون ندونیم. واسه هر صنفی باند و مافیا ایجاد نکنیم. جنس قاچاق نخریم. معاینه ماشین رو با پارتی نگیریم واقعی بگیریم.فرار مالیاتی ممنوع باشه. دنبال استفاده از امتیاز عضویتدر نهادهای خاص نباشیم حتی به قیمت رفتن به سربازی و استخدام نشدن در شرکتهای دولتی. ببینید رسیدن به فخر و غرور واقعی خیلی سخته این راه سخت رو کشورهای پیشرفته رفتن و الان لذتش رو میبرن. همه اش حکومت نیست. شیوه حکمرانی از فکر مردم به وجود میاد.
بهداد
      
Dr_Amin #436 | Posted: 21 Jan 2020 03:12
کاربر
 
واقعا الان نه
ایرانی چیزی نیست که الان هست
شما میرید تو صف بنزین ۱۰ نفر میزنن وسط صف واقعا ایرانی کی انقد بی فرهنگ بوده؟
فعلا که در تلاش برای رفتن از ایرانم
      
Noahsarc مرد #437 | Posted: 30 Jan 2020 15:09
کاربر

 
واقعا نمی دونم توجه کنید به این خبر:

شرکت خودروسازی سایپا اعلام کرد "از همان دقایق نخست آغاز فروش خودرو در این طرح حدود ۶ میلیون نفر سایت را مشاهده کرده‌اند و در آن واحد ۷۰۰ هزار نفر خواستار ورود به سایت برای ثبت شده‌اند که ثبت‌نام این میزان تقاضا اصلاً امکان‌پذیر نیست".
اول زندگی هیچ ؛آخرش بازمیشه هیچ
دل غافل واسه هیچ ؛اینقدر به خود مپیچ
      
Zoig مرد #438 | Posted: 8 Feb 2020 15:01
کاربر
 
مشخصا با این وضعیت نه
      
zahratel #439 | Posted: 1 Mar 2020 00:30
کاربر

 
همه مون به رگ و ریشه مون باید افتخار کنیم
.....................
.....................

عکس های سکسی با حجاب
عکس های سکسی با حجاب
عکس های سکسی با حجاب
https://www.looti.net/37_9115_1.html

.....................
.....................
      
keyvan76 مرد #440 | Posted: 1 Mar 2020 02:42
کاربر
 
چیزی که دست من نبوده و برچسبمه افتخار نداره، ننگ هم نداره، باید جوری زندگی کنیم که به خودمون افتخار کنیم.
      
صفحه  صفحه 44 از 46:  « پیشین  1  ...  43  44  45  46  پسین » 
ایران انجمن لوتی / ایران / آیا به ایرانی بودنتان مفتخرید یا ...

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا