خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
ایران انجمن لوتی / ایران /

تصرف وحشیانه سرزمین ایران به دست اعراب


صفحه  صفحه 5 از 9:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  9  پسین »
amirgazvini مرد #41 | Posted: 4 Dec 2014 17:58
کاربر

 
فکر میکنم همون کاری رو میکردیم که الان داریم انجام میدیم
تو یه جمله بی ناموسی و بیعرضگی
      
king_tigers مرد #42 | Posted: 8 Dec 2014 21:41
کاربر

 
خیانت های بزرگی که در اون زمان اتفاق افتاد باعش شد ایران از اعراب شکست بخوره
اعراب به خیلی جاها حمله کردند
ما خودمون خواستیم که فرهنگ افراد بادیه نشین سوسمار خور تو سرزمینمون باقی بمونه
بازم جای شکرش باقیه که افرادی مثل یعقب لیث زبون رو واسمون احیا کردن و نزاشتن زبون عربی جایگزین زبون فارسی بشه
      
charli1369 مرد #43 | Posted: 8 Dec 2014 22:07
کاربر

 
نوچ نوچ نوچ
میگم بیاید بریم یه گروه تشکیل بدیم پدرشونو در بیاریم نظرتون چیه ها بگید
یکی یه مشت به من بزنه من یه کله بهش نزنم یه فته پا براش نکشم ۴ تامشت تو سرو صفتش نکشم وجدان درد میگیرم شب خوابم نمیبره
میگم اسم گروهمون هم بزاریم اونا گزاشتتن داعش ما میزاریم عادش ادشمع یا دشمعاد که بفهمن گروشون مسخره کردیم

خنده های زندگی را روزگار ازما گرفت
ای خوشا روزی که ماهم روزگاری داشتیم
      
razeghi زن #44 | Posted: 8 Dec 2014 23:23
کاربر
 
الان داریم چی کار میکنیم
جای عرب رو جماعت اخوند و عرب پرست گرفتن
یه مشت خائن و پول پرست و رشوه خار
از ماست که بر ماست
کاری نمیشه کرد
razeghi
      
hhhh1361 #45 | Posted: 9 Dec 2014 13:29
کاربر
 
nisha2552:
خب???
خوش اومدی دوست عزیز
در این تاپیک سرگذشت جنگ های ایران و اعراب مطالبی گذاشته میشه که نشون میده ایران با روی خوش به استقبال اعراب و اسلام نرفتن بلکه چن قرن طول کشیده تا تونستن به زور شمشیر ایران رو به زیر سلطه خودشون ببرن اونم نه به صورت کامل چون کشوری و تمدنی مثل مصر به صورت کامل خود را باخت

تمامی مطالب از کتاب دوقرن سکوت،فتوح‌البلدان بلاذری،الاخبار الطوال دینوری،فارس‌نامه


سلام دوستان من همیشه تاریخ حمله اعراب به ایران رو مطالعه میکنم هربار هم قلبم به درد میاد وصدها چرا به مغزم خطور میکنه.چرا سپاه قدرتمند رستم نتونست دوام بیاره؟چرا مردم اجازه دادن اعراب این همه سال تو ایران سلطنت کنند؟چرا....؟؟؟وچرا الان هیچکس صداش در نمیاد تو ایران /انگار که اصلا به قول معروف نه خانی اومده ونه خانی رفته<من به ایرانی بودنم افتخار میکنم. من از ایرانی بودن خودم شرم دارم!!!
      
nisha2552 مرد #46 | Posted: 9 Dec 2014 23:11
کاربر

 
hhhh1361:
چرا مردم اجازه دادن اعراب این همه سال تو ایران سلطنت کنند؟چرا....؟؟؟

هر چند قیام های زیادی در طول تاریخ از جمله قیام استاذیس،بابک،مازیار و... بوده و در ادامه به اوناهم میپردازم.اما همیشه افراد ترسو و خائن هم وجود داشته است.و همین الان هم وجود داره
اما همین الان هم میبینیم عرب پرستان بر این خاک چمبره زدن.در آینده ای نه چندان دور ایناهم نابود خواهند شد.فقط همت ایرانی بودن میخواد و ناسیونالیست ایرانی که دین اسلام رو نادیده بگیره و فقط به فکر آزادی این مرز باشند.
زنده باد ایران و ایرانی
      
reza43sale مرد #47 | Posted: 10 Dec 2014 11:55
کاربر

 
در زمان حمله اعراب ارتش ایران قدرت سابق رو نداشت
به چند دلیل
....
مغ یا همان روحانیان زرتشتی درباری شده بودن
دولت ایران عوارض و مالیات رو افزایش داده بود و عموم مردم در تنگنا و سختی زندگی میکردن
فقرا فقیرتر و به سختی روزگار سپری میکردن
و اشراف ثروتمندتر و رفاه شون بیشتر میشد
....
این مسائل باعث شد مردم از دولت پادشاهی حمایت نکنن
و اینا فقط نمونه ای از دلایل برای پیروزی اعراب بر امپراطوری بزرگ ایرانه.....
...تنهایی...
نیمه دیگر من است
وقتی تو را...
ندارمت.....!
کاش...!
      
nisha2552 مرد #48 | Posted: 13 Dec 2014 11:08
کاربر

 تاریخ بخارا در مورد رفتار اعراب با ایرانیان اینگونه می نویسد:

بیکند شهری بود از سغد . سغد مرکز تجاری بین المللی در شرق ایران در زمان ساسانیان بود و شهری بسیار زیبا و ثروتمند . اندربیکند" مردی بود که وی را دو دختر با جمال ( زیبا ) داشت . ورقا ابن نصر " فرمانده سپاه اعراب هر دو دختر را از خانه بیرون کشید . مرد ایرانی گفت : در میان این شهر بزرگ چرا دختران مرا میبری ؟ ورقا پاسخی نداد . مرد بجست و کاردی بر وی بزد . ورقا زخمی شد ولی کشته نشد . چون خبر به قتیبه رسید . گفته شد که همه شهر "حرب" هستند . در نتیجه شهر به کلی منهدم گشت . مردان قادر به جنگ قتل عام گشتند و اموال شهر به تصرف در آمد . سپس کشتار سمرقند و خوارزم شد . بعد از آن گرگان به محاصره "یزید مهلب" در آمد . طبری مینویسد او به مناسبت این مبارزه طولانی ایرانیان طبرستان با اعراب و کشتن عده زیادی از مسلمانان در آنجا آنقدر از مردمان آنها خواهد کشت که خونشان به جریان بیافتد و آسیاب ها بگردش درافتد و با خون آنها گندم و نان بپزند . محاصره بعد از 7 ماه به پایان رسید .یزید مهلب 1000 نفر را در دره ای برد و همگان را قتل عام نمود . ولی خونشان به جریان نیافتاد . لیکن دستور داد آب را به خونها ببندند تا جریان بیافتد گزارش این نبرد حاکی از آن است که 14000 هزار ترک در شبه جزیره و 40000 تن ایرانی در نبرد گرگان کشته شدند و هزاران اسیر بدست آمد و 30 میلیون درهم غنائم بدست آمد .

که یک پنجم آن به مبلغ 6 میلیون درهم راهی دمشق شد .بدین ترتیب آخرین منطقه از ایران ( طبرستان ) به زیر یوق سپاه اعراب در آمد.طبری می نویسد:پس از فتوحات گسترده سپاه اعراب و کسب غنایم بسیار برای مردمان عرب عده زیادی از مسیحیان سواحل فارس کفر ورزیدند و گفتند خود مسلمانان با یکدیگر در اختلاف و جنگ هستند دین ما حداقل باعث خونریزی و ایجاد ناامنی برای ملتهای دیگر نمی شود . پس اسلام را رها کردند و مسیحی شدند در شورشی که یکی از خوارج به نام " خریت ناجی " ( خوارج نهروان ) طراحی نموده بود - عده زیادی از ایرانیان در آن شرکت کرده بودند . گروه خریت ناجی در جنگی بین آنان و نیروهای علی مجبور به عقب نشینی به خوزستان شد مردم شهر که حاضر به پرداخت خراج نبودند به خوارج پیوستند . به گفته طبری " معقل ابن قیس ریاحی " جهت سرکوب ایرانیان خوزی تبار و خوارجی راهی آنجا شد . در نتیجه 70 تن از خوارج و 300 تن از ایرانیان کشته شدند .

سپاه معقل نامه ای نوشت و گفت رامهرمز را شکست دادیم و خوارج و ایرانیان کافر را مانند اقوام "عاد و ارم" نابود کردیم . سپس خریت ناجی به سواحل پارس فرار نمود . در آنجا عده از ایرانیان به او پیوستند و کفر ورزیدند .سپس یکی از خوارج به نام "ابومریم سعدی" که از شخصیتهای اصلی فتوحات ایران بود در کردستان قیام کرد وی با گروهی 400 نفری که 4 نفر آنان عرب بودند و بقیه آنان ایرانی راهی مدائن شدند . مدائن را آنان فتح کردند و راهی کوفه شدند . لشگری 700 نفری به فرماندهی " شریح ابن هانی" جهت سرکوب آنان بسیج شد لیکن خوارج که ایرانیان آن را تشکیل میدادند پیروز شدند و شایع شد که شریح کشته شده است . طبری مینوسید : ابومریم و یارانش کشته شدند و اثری از آنان نماند.در سال 37 هجری "سهل ابن حنیف با شورش ایرانیان از آن شهر بیرون رانده شد . سپس در کرمان و خوزستان شورشهای مشابهی صورت گرفت . به گفته طبری : ایرانیان با خوارج همکاری نمودند و بر ضد لشگریان اعراب کوشیدند . در سال 36 نیز اعراب به کلی از خراسان بیرون رانده شده بودند . زیرا خراسان در کنترل ایرانیان باج گذار قرار داشت .

طبری اضافه میکند : "جعده" به ابرشهر ( نیشابور) رسید و ایرانیان آنجا کافر شده بودند و از دادن خراج خودداری می نمودند . مردم نیشابور مقاومت کردند و سپاه اعراب بی نتیجه به کوفه بازگشت . طبری مینویسد : بعد از ناکام ماندن خراسان "خلید ابن قره یربوعی" روانه خراسان شد سپاه شهر ها را محاصره کرد و بعد از مدتی شهر به تسلیم گشوده شد و قرارداد باجگذاری بسته شد بعد از آن مردمان سیستان شوریدند و "امیر ابن احمر یشکری" که از قهرمانان عرب بود با شورش مردم از شهر بیرون شد و از پرداخت باج سرباززدند . بلاذری مینویسد بدلیل آنکه فتوحات داخلی ایران ثروتهای بیشتری را نسیب لشگریان اعراب مینمود بیشتر مایل به گشودن شهرهای ایران بودند.طبری می نویسد : سعید ابن عاص" لشگری راهی گرگان نمود . مردم آنجا از راه صلح آمدند . سپس 100 هزار درهم خراج و گاه 200 هزار درهم خراج به اعراب میدادند . لیکن قرارداد از طرف ایرانیان برهم خورد و آنان از دادن خراج به مدینه سرباز زدند و کافر شدند . یکی از شهرهای کرانه جنوب شرقی دریای خزر شهر "تمیشه" بود که به سختی با سپاه اعراب نبرد کرد . "سعید عاص" شهر را محاصره کرد و آنگاه که آذوقه شهر به اتمام رسید مردم از گرسنگی زنهار ( امان ) خواستند . به آن شرط که سپاه "سعید ابن عاص" مردمان شهر را نکشد . لیکن بعد از عقد قرار داد سعید تمام مردمان شهر را به جز یک نفر را در دره ای گرد آورد و تمام افراد شهر را از لب تیغ گذراند.

      
nisha2552 مرد #49 | Posted: 16 Dec 2014 17:43
کاربر

 
روابط علی ابن ابیطالب با ایرانیان

کشتار مردم فارس و کرمان

۱- در سال ۳۹ هجری مردم فارس و کرمان نیز سر به شورش گذاشتند و حکام ستمگر علی ابن ابیطالب را از شهر خود بیرون راندند. علی مجددا زیاد بن ابیه را به آنجا گسیل داشت و لشکریان وی از هیچ جنایتی فروگذاری نکردند. (تاریخ طبری، جلد ۶، صفحه ۲۶۵۷ و یا فارسنامه، ص ۱۳۶ )


کشتار مردم خراسان و شهرری

‬۱- مردم خراسان نیز در زمان علی ابن ابیطالب برای چندین بار قیام کردند و چون چیزی نداشتند بعنوان باج و خراج بپردازند، از دین اسلام برگشته و به مقاومت سخت و جانانه ای دست زدند . علی ابن ابیطالب جعده بن هبیره را بسوی خراسان فرستاد. او مردم نیشاپور را محاصره کرد تا مجبور به صلح شدند. ( تاریخ طبری، جلد ۶، ص ۲۵۸۶ و فتوح البلدان ص ۲۹۲).

‎ ۲- ‬در زمان علی ابن ابیطالب مردم شهر ری نیز سر به طغیان برداشتند و از پرداخت خراج خوداری کردند. علی ابن ابیطالب، ابوموسی را با لشکری زیاد به سرکوب شوروش فرستاد و امور آنجا را بحال نخستین برگرداند. ابوموسی پیش از این طغیان نیز، یکبار دیگر بدستور علی ابن ابیطالب به جنگ مردم شهر ری گسیل شده بود (فتوح البلدان ص ۱۵۰ ).
به روزگا ر خلافت علی بن ابی طالب، چون پایان سال ۳۸ و آغاز سال ۳۹ بود، حارث بن سره عبدی، به فرمان علی لشکر به خراسان کشید و پیروز شد‫.


رفتار حسن و حسین با ایرانیان

حسن و حسین فرزندان علی ابن ابیطالب نیز با آن که سود بسیاری از کشور اشغال شده ایران می بردند، همواره رفتار خصمانه با ایرانیان داشتند. در این جا دونمونه از آن به نگارش در می آید:

۱- یکی از شهرهای کرانه جنوب شرقی دریای خزر شهر "تمیشه" بود که به سختی با سپاه اسلام نبرد می کرد. "سعید ابن عاص" همراه با عبدالله پسر عمر – عبدالله پسر عباس – عبدالله پسر زیبر – حسن ابن علی ( امام حسن ) – حسین ابن علی ( امام حسین )، شهر را محاصره کردند و آنگاه که آذوقه شهر به اتمام رسید مردم از گرسنگی زنهار ( امان ) خواستند، به آن شرط که سپاه "سعید ابن عاص" حتی یک فرد آنشهر را نکشد، لیکن بعد از عقد قرار داد سعید مردمان شهر را به جز یک نفر را در دره ای گرد آورد و تمام افراد شهر را از لب تیغ گذراند. (تاریخ طبری جلد پنجم صفحه ی ۲۱۱۶)

۲- در زمان عثمان، اعراب برای فتح تبرستان تلاش بسیار کردند. بدستور عثمان "سعید ابن عاص ، همراه با حسن و حسین ( فرزندان حضرت علی) بسوی تبرستان روانه شدند و به کشتار مردم آن سامان پرداختند. «فتوح البلدان»، نوشته ابن فقیه صفحه ۱۵۲)

      
king_tigers مرد #50 | Posted: 18 Dec 2014 00:42
کاربر

 
nisha2552
درود به تو وطن پرست متعصب
حقا که فرزند کوروش هستی
      
صفحه  صفحه 5 از 9:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  9  پسین » 
ایران انجمن لوتی / ایران / تصرف وحشیانه سرزمین ایران به دست اعراب

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا