تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
گفتگوی آزاد سکسی

The Condom | کاندوم

صفحه  صفحه 7 از 23:  « پیشین  1  ...  6  7  8  ...  22  23  پسین »  
#61 | Posted: 21 Nov 2013 22:20

«افزایش روابط جنسی خارج از چهارچوب ازدواج، کم کاری دولت در زمینه بالا بردن فرهنگ‌شناختی مردم نسبت به بیماری‌های مقاربتی، گسترش جهانی بیماری ایدز و...»

کافی است این جملات را کنار هم بگذارید تا چندان از حرف‌های وزیر سابق بهداشت و رئیس اداره مبارزه با ایدز‌‌ همان وزارتخانه تعجب نکنید.

اگرچه خواندن این جملات هم کمکی به کم کردن میزان وحشتناک خبر‌ها درباره گسترش روز افزون بیماری ایدز نمی‌کند. بیماری که خود به خود و تنها با شنیدن نامش ترس وجود خیلی ازما را فرا می‌گیرد چه رسد به اینکه به گفته دکتر مرضیه وحید دستجردی بنشینیم و منتظر موج سوم شیوع آن هم بمانیم.

موجی که پیش بینی می‌شود به مراتب از دو موج قبلی گسترده‌تر خواهد بود.

ماجرا از این قرار است که چندی پیش وزیر سابق بهداشت در همایش روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز اعلام کرد که کشور در حال مواجهه با موج جدیدی از گسترش ویروس HIV است.

او گفت: «در سال ۱۳۶۵ اولین مورد ایدز یا HIV مثبت را در کشور کشف کردیم و در سال ۷۵ همه‌گیری این بیماری در برخی از زندان‌های کشور اتفاق افتاد و از سال ۸۳ با روند رو به رشد این بیماری در کشور رو به رو بوده‌ایم.» او ادامه داد: «درصد افرادی که بهHIVمبتلا شده‌اند در زنان از ۵/۴ درصد به ۵/۸ درصد افزایش داشته است که شاید بتوان گفت این رقم ناشی از شناسایی زنان و شیوع بیشتر ابتلا به بیماری بر اثر مسائل جنسی بوده است.

اهمیت ارتباط جنسی به قدری است که ۵/۱۰ درصد از کل موارد ابتلا در سال ۶۵ از طریق رابطه جنسی بوده و این رقم در سال ۹۱ به ۲۱ درصد رسیده است وهنوزهم این عامل در حال اختصاص دادن درصد بیشتری به خودش است. بنابراین مبارزه با ایدز، آموزش و اطلاع‌رسانی فعال‌تری را می‌طلبد و در این میان صدا و سیما و رسانه‌ها وظیفه عمیق‌تری را بر عهده دارند زیرا مواردی که به آن اشاره شد ما را نگران می‌کند و باعث می‌شود حدس بزنیم که موج سوم ایدز را در پیش داریم و این بیماری در جامعه شعله‌ور‌تر خواهد شد.»

بعد از این حرف‌ها رئیس اداره مبارزه با ایدز وزارت بهداشت گفت که منظور وزیر از دو موج اول و دوم در واقع ابتلای افراد با خون آلوده و سپس اعتیاد بوده است ودلیل موج سوم که به مراتب مخرب‌تر عنوان می‌شود ارتباط جنسی پر خطر است. یکی از نکاتی که در این حرف‌ها به آن اشاره شده تاثیر بی‌شائبه آموزش است اما آموزش چه چیزی؟ در واقع این سوال مطرح می شود که رسانه‌ها باید چه چیزی را آموزش بدهند و برای نهادینه شدن چه فرهنگی در میان مردم تلاش کنند؟

آیا یکی از این آموزش‌ها نباید در بر گیرنده فرهنگ‌سازی برای استفاده از وسایل جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها هنگام آمیزش جنسی باشد؟ شاید درباره تابو بودن این مفاهیم و لزوم تابو شکنی از آن‌ها و البته نبود بودجه لازم برای انجام برنامه های لازم توسط نهادهای مختلف، بسیار گفته شده باشد اما نکته‌ای که در این گزارش قصد داریم به آن اشاره کنیم اقدامات عملی لازم درباره نهادینه کردن فرهنگ استفاده از وسایلی همچون کاندوم و سایر وسایل جلوگیری از انتقال این ویروس شوم است تا شاهد وقوع پیش بینی معاون مرکز بیماری‌ها ی واگیر وزارت بهداشت نباشیم که می‌گوید: «با این وضعیت تا پنج سال آینده ایران بیشتر از ۲۴۰ هزار مورد مبتلا به ایدز خواهد داشت.»
افزایش ایدز همزمان با افزایش جمعیت؟
دکتر اسماعیل محمدی فوق تخصص بیماری‌های عفونی می‌گوید: «درباره لزوم نهادینه شدن فرهنگ استفاده از کاندوم فقط بیماری ایدز مطرح نیست بلکه این وسیله می‌تواند مانعی برای انتقال بیماری‌های دیگری مانند هپاتیت و انواع بیماری‌های مقاربتی شود. این نکته از آنجا اهمیت پیدا می‌کند که می‌دانیم هر روز تعداد کسانی که به بیماری‌های عفونی مختلف ناشی از ارتباط جنسی مبتلا می‌شوند بیشتر می‌شود. نگرانی‌‌ای که من و خیلی از همکاران داریم این است که ترویج استفاده از کاندوم قربانی سیاست‌های افزایش جمعیت شود.»

او ادامه می‌دهد: «اینکه رشد جمعیت کم شده و باید زیاد شود مقوله‌ای است که باید آن را از ترویج فرهنگ استفاده از کاندوم جدا کرد. من از مسئولان می‌خواهم اگر می‌خواهند محدودیتی برای استفاده از وسایل جلوگیری از بارداری قائل شوند کاندوم را استثنا قرار دهند زیرا این وسیله راه فرار از بیماری‌های کشنده بسیاری است.» دکتر معصومه سلیمانی کار‌شناس بهداشت باروری به «قانون» می‌گوید: «کاندوم تولیدی چند شرکت در لیست وزارت بهداشت قرار دارد اما بسیاری از برند‌های مرغوب در این لیست وجود ندارند. علت این موضوع می‌تواند گران بودن این برند‌ها یا تحریم ایران باشد اما به هر حال نمی‌توان از کیفیت و اطمینان بخشی بهتر آن‌ها چشم پوشی کرد.

من به موارد بسیاری بر خورده‌ام که به علت احساس کردن تفاوت کاندوم گران قیمت با نمونه‌های ارزان‌تر تصمیم گرفته‌اند همیشه از آن استفاده نکنند و فقط استفاده از کاندوم را به مواقعی اختصاص بدهند که بیشتر احتمال باروری می‌دهند. اینجا سوالی که به وجود می‌آید این است که اگر احتمال باروری را کنار بگذاریم پس تکلیف بیماری‌ها چه می‌شود که در تمام روز‌ها احتمال بروز و انتقالشان وجود دارد؟»

دکتر سلیمانی ادامه می‌دهد: «اگر به سایت دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کنید لیست قیمت‌های مصوب کاندوم‌هایی که تحت نظر وزارت بهداشت وارد شده یا حمایت می‌شوند، می‌بینید اما مقایسه این قیمت‌ها با قیمت‌های موجود در بازار خنده دار به نظر می‌رسد. مثلا بسته دوازده‌ تایی کاندومی که در داروخانه‌های سطح شهر بین نه تا یازده هزار تومان فروخته می‌شود در این سایت کمی بیشتر از دو هزار تومان قیمت خورده است!

حالا بگذریم که بسیاری از برند‌های معتبر و ضد حساسیت اصلا در این لیست وجود ندارند و قیمت هر بسته آنها بیشتر از ۲۰ هزار تومان است. اخیرا هم با پدیده کاندوم‌های بی‌کیفیت چینی مواجه هستیم که به واقع تهدیدی برای مردم به شمار می‌آیند.»


فرهنگ چگونه ساخته می‌شود؟

دکتر محبوبه ایزدی که تا چند وقت پیش در چند دانشگاه درس تنظیم خانواده تدریس می‌کرده اما حالا باید درس شکوه همسرداری تدریس کند می‌گوید: «باوجود اینکه در شرح درس ما آمده است که روی وسایل جلوگیری از بارداری تاکید نکنیم اما من استفاده از کاندوم را مستثنا کرده‌ام و هنوز در تدریسم روی استفاده از آن تاکید می‌کنم. زیرا کاندوم فقط راهی برای جلوگیری از حاملگی نیست بلکه جامعه را نسبت به چندین بیماری دیگر ایمن می‌کند.»دکتر ایزدی درباره دلایل نهادینه نشدن فرهنگ استفاده از کاندوم می‌گوید: «وقتی هنوز به کار بردن کلمه کاندوم جزو مگوهای خیلی از مسئولان فرهنگی است و با من به عنوان استادی که با خودش این وسیله را سر کلاس برده تا نحوه استفاده ازآن را آموزش بدهد برخورد می‌شود و از طرفی مسئولان می‌گویند نباید عکس‌های این محصول در دیوار داروخانه‌ها تبلیغ بشود، چه توقعی از مردم دارید؟ این‌که مسئولان تا جایی که می‌توانند این موضوع را ناگفته نگه می‌دارند و از طرفی افراد آموزش نمی‌بینند باعث می‌شود که مردم نسبت به کل ماجرای استفاده از کاندوم موضع گیری داشته باشند.به ویژه بسیاری از مردان جامعه تصورشان درباره کاندوم بسیار وهم آلود است چون قبل از ازدواج و برقراری رابطه جنسی آنقدر اطلاعات غلط در مورد آن گرفته‌اند که بعد ازازدواج هم با تلقین به خودشان و آوردن بهانه‌های مختلف از استفاده از آن سر باز می‌زنند وبا خودشان نمی‌گویند که چطور میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از این وسیله استفاده می‌کنند و زندگی هنوز هم برایشان جریان دارد!»
     
#62 | Posted: 22 Nov 2013 09:49
کاندوم های ایرانی که جدیدا تو بازار هستند خیلی مزخرفند، ولی اگه قرار باشه سکس داشته باشید و مجبور به استفاده از کاندوم هستید پیشنهاد میکنم گرونترین کاندوم داروخانه محلتان را بخرید که فوق العاده نازک باشد
من سابقا از مارک safe استفاده می کردم که به گفته روی جعبه ساخت آلمان بود (البته بعید نیست چینی بوده) ولی فوق العاده نازک بود و حرارت سکس رو میشد احساس کرد.
در ضمن روی کاندوم را هیچوقت چرب نکنید که افتضاح میشه
     
#63 | Posted: 22 Nov 2013 12:48
میهمان


خب اگه طرفتو بشناسی و مطمئن باشی ازش بدون کاندوم سکس میکنی و مشکلی هم پیش نمیاد ولی خب اگر نشناسی باید کاندوم بزاری تا از بیماری های بعدش پیشگیری کنه

۹۰٪ خانومایی که حالا یا تو خیابون یا هرجای دیگه با ماشین سوار میکنین یا هرچی بنظر من سالم نیستن و بهتره که از کاندوم استفاده بشه

اما بازم میگم سکس بدون کاندوم یه چیز دیگس
     
#64 | Posted: 23 Nov 2013 19:35
تمامی نظرات دوستان درست ولی در کل بدون کاندم خیلی لذت بخش تر هست
     
#65 | Posted: 23 Nov 2013 22:52 | Edited By: Chizperfel
مسلما بدون کاندو حال دیگه ای میده!!! اما گاهی کاندوم لازمه و باید استفاده کرد... مخصوصا سکس با کسایی که زیاد دادن (به هر دلیلی) و موقع سکس مقعدی چون شنیدم به راحتی سوزاک میگیری! ما یه حرفی داریم بین خودمون میگیم تا زن نگرفتی بی کاندوم نکن چون حسش اینقدر خوبه بدون کاندوم که معتادش میشی ممکنه خودتو با بیماریها به فنا بدی!
     
#66 | Posted: 28 Nov 2013 00:11
با کاندوم یه حالی میده بدون کاندوم دو حالی
     
#67 | Posted: 7 Jan 2014 17:41
كلا خيلي واجبه و بايد هميشه باشههههههه
     
#68 | Posted: 8 Jan 2014 21:35
واجبه که تو رابطه اولت حتما باشه
کاره دیگه یهو دیدی الکی الکی بابا یه بچه ناخواسته شدی


تـ کـیـه بـر دوسـتــــ مـکـن مـحـ ـرم اسـرار کـسے نـیـسـت ... مـا تـجـ ـربـه کـردیـم کـسے یـار کـسے نـیـسـت
     
#69 | Posted: 9 Jan 2014 00:03
با شوهرم اصلا استفاده نمیکنم...

family sex
     
#70 | Posted: 13 Feb 2014 14:57
خوب کاندوم برای سکس ایمن هست ، حالا چه از بابت اینکه به طرف مقابل ات اعتماد نداری و می ترسی بیماری جنسی بگیری باید از کاندوم استفاده کنی !! یا اینکه می ترسی از بارداری و یا بخوای جلو گیری کنی !!

کلا چیزه بدی نیست ولی ممکنه حس خوبی تو سکس نداشته باشه

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .
     
صفحه  صفحه 7 از 23:  « پیشین  1  ...  6  7  8  ...  22  23  پسین » 
گفتگوی آزاد سکسی انجمن لوتی / گفتگوی آزاد سکسی / The Condom | کاندوم بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites