خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد /

Interesting News | اخبار جالب


صفحه  صفحه 30 از 45:  « پیشین  1  ...  29  30  31  ...  44  45  پسین »
pixy_666 مرد #291 | Posted: 24 Apr 2015 14:30
کاربر

 
دو میمون در آمریکا به دادگاه فراخوانده شدند


قاضی دادگاهی در آمریکا برای رسیدگی به شکایت یک وکیل مدافع حقوق حیوانات دو میمون را به دادگاه فراخوانده است. شاکی معتقد است که میمون‌ها باید از حقوق اولیه برخوردار شوند.
هرکولس و لئو، دو شامپانزه‌ای که در دانشگاه استونی‌بروک ایالت نیویورک ایالات متحده پشت میله‌ها و به شیوه انسان‌های زندانی زندگی می‌کنند، این روزها خبرساز شده‌اند.
استیون وایز، وکیل مدافع این دو شامپانزه و از فعالان سازمان مدافع حیوانات "پروژه حقوق غیرانسان‌ها" (The Nonhuman Rights Project ) معتقد است که مسئولان این دانشگاه با "زندانی‌کردن" دو میمون حقوق اساسی آن‌ها را نقض کرده‌اند. وایز از دادگاه عالی نیویورک خواسته است، حکم آزادی هرکولس و لئو را صادر کند.
خانم قاضی اکنون دو میمون را به دادگاه دعوت کرده تا از وضعیت آن‌ها اطلاعات بیشتری کسب کند. البته به احتمال زیاد نه میمون‌ها بلکه وکیل آن‌ها برای ادای شهادت به دادگاه خواهد رفت.


موارد مشابه
سازمان "پروژه حقوق غیرانسان‌ها" در ماه دسامبر گذشته علاوه بر این شکایت، در دو مورد دیگر نیز برای کسب حقوق میمون‌ها به دادگاه مراجعه کرده بود. این سازمان برای آزادی شامپانزه‌ای به نام "تامی" از صاحبان آن به دادگاه شکایت برده بود.
گزارش ویدئویی: میمونی که با کمک‌های اولیه دوستش را نجات می‌دهد
دادگاه شهر آلبانی که در این ایالت نیویورک واقع شده، با این توجیه که حقوق انسان‌ها شامل دیگرپستانداران نمی‌شود، رسیدگی به پرونده تامی را رد کرد. به اعتقاد قاضی این دادگاه، تامی در مالکیت صاحبان خود است و "شخص" محسوب نمی‌شود.
در ماه دسامبر دادگاهی در آرژانتین به شکایت مدافعان حقوق حیوانات مبنی بر آزادی یک اورانگوتان خجالتی از باغ‌وحش بوینس آیرس رای مثبت داد. شاکیان، میمون را موجودی معرفی کرده بودند که دارای "قابلیت‌های احتمالی شناختی" است و انسان حق زندانی‌ کردن او را ندارد.
"ساندار" اورانگوتانی است که در آلمان متولد شده و حدود بیست سال از عمرش را در باغ‌وحش‌های آرژانتین گذرانده است. او تمام مدت تلاش می‌کرده است، خود را از دید تماشاچیان باغ وحش مخفی کند.
وکلای ساندرا گفته بودند که ساندارا از لحاظ فلسفی "شخص" محسوب می‌شود نه از نظر بیولوژیکی.


نخستین گام
اکنون فعالان سازمان "پروژه حقوق غیرانسان‌ها" هم امیدوارند که قاضی دادگاه نیویورک حکمی مشابه دادگاه آرژانتین صادر کند. با وجود این‌که هنوز مراحل نخستین رسیدگی به این پرونده طی می‌شود، استیون وایز، وکیل مدافع هرکولس و لئو، فراخواندن آن‌ها به دادگاه را "نخستین‌گام برای کسب حقوق میمون‌ها" در آمریکا می‌داند.
این مدافع حقوق حیوانات معتقد است که میمون‌ها موجودات خارق‌العاده‌ای هستند و انسان حق ندارد آن‌ها را زندانی کند، از برای اثبات نظر‌ خود به نتایج مثبت پژوهش‌های جانورشناسان استناد کرده است. علاوه بر این، او به اتفاقی اشاره می‌کند که در یک باغ‌وحش رخ داده است: میمونی در یک باغ‌وحش هر روز صبح سنگ جمع‌آوری می‌کرده تا بعدا آن‌ها را به سمت بازدیدکنندگان باغ‌وحش پرتاب کند.
وایز می‌گوید: «این نشان می‌دهد که میمون‌ها هم برای آینده برنامه‌ریزی می‌کنند».
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #292 | Posted: 26 Apr 2015 20:43
کاربر

 
چین رقص برهنه در مراسم خاکسپاری را ممنوع کرد


وزارت فرهنگ چین رقص برهنه (استریپتیز) را در مراسم خاکسپاری مردگان که در روستاهای چین برگزار می‌شود ممنوع کرد.
این وزارتخانه استفاده از رقصندگان برهنه را در این‌گونه مراسم غیرقانونی دانسته و گفته چنین برنامه‌هایی اخلاق اجتماعی را به فساد می‌کشاند.
رویترز به نقل از رسانه‌‌های دولتی چین نوشته رقاصی برهنه در خاکسپاری مردگان با هدف جلب شرکت کنندگان بیشتر در این مراسم و نمایش ثروت خانواده اشخاص انجام می‌شود.
در چین حضور جمعیت فراوان در مراسم خاکسپاری اموات نشانه عاقبت به خیر شدن فرد درگذشته تلقی می‌شود و مردم در مناطق سنتی تلاش می‌کنند با حربه‌های مختلف، افراد بیشتری را به مراسم خاکسپاری عزیزان‌شان بکشانند.
اکنون دولت چین با صدور بیانیه‌ای که در وب‌سایت وزارت فرهنگ این کشور منتشر شده اعلام کرده که لیست سیاهی از افراد و موسساتی را که در برگزاری مراسم رقص برهنه دخیل هستند تهیه کرده است.
در این بیانیه به نام "رد رز" (گل سرخ) هم اشاره شده است که یک گروه رقاص و خواننده اند که اخیرا در مراسم خاکسپاری یک فرد مسن در روستایی نزدیک به شهر هبی در شمال شرق این کشور، برنامه رقص برهنه برگزار کرده‌اند.
به گفته این وزارتخانه این گروه شش نفره بعد از به خاک سپردن فردی که درگذشته بود لباس‌هایشان را درآورده اند و با آهنگ‌های سنتی رقصیده‌اند.
یکی از مدیران این موسسه هم به پانزده روز زندان و پرداخت ۷۰ هزار یوآن معادل ۱۱ هزار دلار محکوم شده است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #293 | Posted: 26 Apr 2015 20:59
کاربر

 
سوئیس خوشبخت‌ترین کشور دنیا شناخته شد


سوئیس سعادت‌مندترین کشور در دنیای حاضر شناخته شد. این نتیجه از "گزارش شادی جهان در سال ۲۰۱۵" بر می‌آید. میزان درآمد افراد عمده‌ترین معیار ارزیابی این گزارش بوده است. ایران و آلمان در کدام رده قرار دارند؟
پژوهشگران سوئیس را به عنوان خوشبخت‌ترین کشور جهان در حال حاضر شناخته‌اند. بر اساس گزارش "شادی جهان در سال ۲۰۱۵" بعد از سوئیس کشورهای ایسلند، دانمارک، نروژ و کانادا قرار گرفته‌اند.
پژوهشگران ۱۵۸ کشور را بر اساس عواملی مانند درآمد، امید به زندگی و آزادی‌های اجتماعی با یکدیگر مقایسه کرده‌اند. هدف بررسی یادشده این است که با این فهرست دولت‌های سراسر جهان به سیاست‌های بهتری سوق داده شوند. آلمان در رده ۲۶ این فهرست قرار گرفته است.
ایران در این رده‌بندی در جایگاه ۱۱۰ قرار دارد.
کشورهای فنلاند، هلند، سوئد، نیوزلند و استرالیا رده‌های ۵ تا ۱۰ را به خود اختصاص داده‌اند. بر پایه این گزارش که به درخواست سازمان ملل متحد انجام شد ۷ کشور از ۱۰ کشور اول خوشبخت دنیا کشورهایی کوچک یا متوسط در غرب اروپا‌ هستند.
آمریکا در رده ۱۵ و بعد از مکزیک قرار گرفته است. آلمان رده ۲۶ و قبل از فرانسه را به خود اختصاص داده است. فرانسه رتبه ۲۹ را داراست.
افغانستان و سوریه که دستخوش جنگ و خشونت‌اند هر دو همراه با هشت کشور آفریقایی در مرتبه‌های انتهایی این رده‌بندی قرار گرفته‌اند.
برعکس عراق که سال‌هاست درگیر جنگ است در جایگاه ۱۱۲ این فهرست و قبل از آفریقای جنوبی، هند، کنیا و بلغارستان‌قرار دارد.
جفری زاکس، مدیر مؤسسه زمین در دانشگاه کلمبیای شهر نیویورک که این گزارش را همراه با جان هلی‌ول از کانادا و ریچارد لایارد از بریتانیا ارائه داده می‌گوید: «نه تنها پول، بلکه عدالت، صداقت، اعتماد و سلامت کشوری با مردمی خوشبخت را ایجاد می‌کند.»
ریچارد لایارد نیز معتقد است که مثبت‌اندیشی نهادینه‌شده در دوران کودکی عاملی مهم در میزان سعادت در دوران بزرگسالی خواهد بود. او می‌گوید: «ما باید سرمایه‌گذاری در زندگی کودکانمان را زود آغاز کنیم، به‌گونه‌ای که آن‌ها به بزرگسالانی خلاق و سعادتمند تبدیل شوند؛ بزرگسالانی که نقش اجتماعی و اقتصادی خود در جامعه را ایفا کنند.»
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #294 | Posted: 26 Apr 2015 21:01
کاربر

 
داستان یک رقصنده که به کمک مادرش تغییر جنسیت داد


آرتور گلکارف، فرزند ملکه قلندروا، رقصنده مشهور تاجیکستانی، که به تازگی جنسیت خود را عوض کرده، ۲۳آوریل در شبکه اول روسیه همراه مادرش با لباس زنانه ظاهر شد و داستان زندگی خود را روایت کرد.
آرتور که اکنون "سمیرا مازل" نام گرفته، گفت که تا پیش از آن که جنسیت خود را عوض کند، دو بار دست به خودکشی زده بود. تنها پس از این بود که مادر او تصمیم او را پذیرفت و در انجام دو عملیات جراحی تغییر جنسیت به فرزندش مبلغ ۳۷ هزار دلار کمک مالی کرد.
خانم قلندروا که در ۳۴ سالگی عنوان "هنرمند خلق شوروی" را گرفت، در اوایل دهه ۹۰ با شروع جنگ داخلی تاجیکستان این کشور را ترک کرد و اکنون سالهاست در آمریکا زندگی می کند. او در آنجا یک مکتب بین المللی رقص (Malika International Dance School) تاسیس کرده و شاگردان زیادی تربیت می کند.
وی در برنامه "پوست گووریات" (بذار حرف دلشونو بگن) از شبکه اول روسیه گفت که پذیرفتن این که پسرش تبدیل به دختر شود، برایش بسیار سخت بود. پدر و برادرش هم تا مدت زیادی این تصمیم سمیرا را نپذیرفته بودند.
خانم قلندروا گفت که فرزندش از کودکی به کارهای "زنانه" علاقه داشت، ولی هرگز به ذهنش نرسیده بود که او روزی جنسیت خود را تغییر بدهد: "تصور کنید، یک روز پسرم می آید و به من می گوید که مادر، من پسر نیستم، دختر هستم. می شنوی؟ دخترت هستم. من شگفت زده شدم و ندانستم چه پاسخی بدهم."
وی افزود: "پدر و برادر آرتور هم مدت طولانی نتوانستند این تحول را بپذیرند. به ویژه پدرش گریه می کرد و از مردم دوری می جست. او همیشه می بالید که دو پسر دارد مثل دو بال پرنده، ولی این تحولات برایش دردناک بود. به من گفت که تو آرتور را دور و بر خود نگاه داشتی و به "ملکه دوم" تبدیل کردی."
خود آرتور که اکنون سمیرا است، گفت که حقیقت را نمی توان پنهان داشت: "من در تاجیکستان، در یک کشور آسیای میانه بزرگ شدم. آنجا مردم به زندگی نگاهی یکسان دارند. اگر آن زمان حقیقت را می گفتم، شاید مرا کتک می ردند، شاید دهانم را می بستند، اجبارا زن می دادند. وقتی گفتم ازدواج نمی کنم، همه فکر می کردند دیوانه شده ام."
وی افزود که قبل از تعویض جنسیت دو بار قصد خودکشی کرده است: "مادرم اوایل فکر می کرد همجنسگرا هستم. ولی من روحا دختر بودم. به مادرم گفتم که تو یک عمر در آرزوی داشتن دختر بودی و خدا در شصت سالگیت به تو دختر عطا کرد. او زیاد گریه کرد و خاطرش پریشان بود."
مادرش گفت وقتی دید که فرزندش از زندگی بیزار است، راضی شد که واقعیت را بپذیرد و به او کمک کند: "وقتی فرزندم گفت که دیگر نمی خواهد زندگی کند و می خواهد خودکشی کند، من تصمیم گرفتم که عوض اینکه فرزندم را از دست بدهم، بهتر است در کنارش باشم و ببینیم که خود را خوشبخت احساس می کند."
سمیرا مازل یا همان آرتور گلکارف سابق مانند مادرش ملکه قلندروا که نام اصلی اش "مازل کلانتروا" است، رقصنده ماهر شناخته شده ای در آمریکا است. او و مادرش همراه با گروهی از هنرمندان یهودی تبار تاجیک پس از سالها زندگی در مهاجرت در آمریکا و اسراییل در ماه مه سال ۲۰۰۹ به تاجیکستان سفر کردند و در شهر دوشنبه کنسرتی برگزار کردند.
خانم قلندروا سال ۱۹۵۰ در شهر دوشنبه متولد شد. وی سال ۱۹۶۵ نخست در گروه رقص "لاله" و از سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۱ در گروه رقص فیلارمونی دولتی تاجیکستان هنرنمایی می کرد. وی سال ۱۹۷۴ عنوان هنرپیشه خلق تاجیکستان و دو سال بعد عنوان هنرپیشه خلق اتحاد شوروی را دریافت کرد. او از سال ۱۹۹۳ در شهر نیویورک زندگی می کند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #295 | Posted: 26 Apr 2015 22:29
کاربر

 
زنان پلیس راهنمایی رانندگی در بغداد


به تازگی و برای نخستین بار، زنان پلیس راهنمایی و رانندگی فعالیت خود را در بغداد پایتخت عراق آغاز کرده اند.
به گزارش عصرایران به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، این زنان وظیفه نظم دهی به حرکت و رفت و آمد خودروها در خیابان ها را به عهده دارند.
یکی از اهداف این اقدام اطمینان بخشی به ساکنان بغداد توصیف شده است.
خبرنگار اسکای نیوز عربی می گوید: نه سختی های امنیتی و نه نگاه جامعه به زنان فعال در بخش های امنیتی و انتظامی هیچ یک باعث نشده این زنان در این زمینه جدید فعالیت نکنند.
در عراق برای نخستین بار زنان در پلیس راهنمایی رانندگی شهر سلیمانیه در کردستان کار خود را آغاز کردند سپس بصره در جنوب و هم اکنون در پایتخت یعنی بغداد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #296 | Posted: 26 Apr 2015 23:16
کاربر

 
بعد از مرگ، تبدیل به الماس شوید!


شریان نیوز:مدیر ۳۳ ساله یک شرکت کفن و دفن سوئیسی بنام آقای Rinaldo Willy می گوید: « شرکت ترحیم ما کارش با بقیه متفاوت است. ما آدم های مرده را تبدیل به الماس می کنیم!»
کاری که به نسبت اندازه الماسی که درخواست می شود بین ۵ الی ۲۲ هزار دلار هزینه دارد. هر سال حدود ۸۵۰ نفر (مرحوم) وارد سیستم تبدیل به خاکستر می شوند و بعد از مدتی به الماس تغییر جسم می یابند.
اگر دوست دارید بعد از مرگ خود به الماس تبدیل شوید، ادامه ی این پست لاپلاس را از دست ندهید!
از طرفی، کمبودِ زمین قبرستان، بر قیمت قبرها به طور سرسام آور می افزاید و در کنارِ آن افزایش افرادی که مذهب مشخصی ندارند به ایده الماس شدن بعد از مرگ فرصت رشد می دهد.
Algordanza ، شرکتی است که خاکستر به جا مانده از بدن افراد فوت شده را از شرکت کفن و دفن تحویل می گیرد.
آنها با افزودن مواد شیمیای مخصوص، کربن درون خاکستر را جدا می کنند. کربن فوق در حرارت بسیار بالا تبدیل به سنگ گرافیت می شود. در مرحله آخر، گرافیت در بین دستگاهی که آن را فشرده می سازد به طور مکانیکی تبدیل به الماس می گردد.
بیشتر مشتریان، الماسِ آبی را ترجیح می دهند. عملاً فرق زیادی بین الماس مصنوعی و طبیعی از نظر زیبایی و دوام وجود ندارد. انگشترها و یا جواهراتی که در ترکیب با الماس موردِ نظر درست می شوند می توانند توسط فامیل مورد استفاده قرار بگیرد.
برای ساخته شدن الماس فقط ۲ گرم کربن کافی است. برای پرهیز از گم شدن الماس، معمولاً فامیل متوفی، تقاضای تعداد بیشتری الماس می کنند.
ژاپنی ها که اکثریت شان، بدن مرده ها را به خاکستر تبدیل می کنند هم از مشتریان اصلی این شرکت سوئیسی هستند و هم ساخته شدنِ چندین الماس از خاکستر یک فرد را درخواست می کنند.
آدم ها به دلائل مختلف به الماس تغییر جسم می دهند. بعضی ها توسط خانواده درجه اول مبدل به الماس می شوند. بعضی ها که به دلیل بیماری سخت می دانند به زودی خواهند مرد تقاضای الماس شدن را بر می گزینند. تعدادی نیز چون تنها، مجرد و بی فامیل هستند از ترس اینکه قبرشان مورد فراموشی و بی توجهی قرار بگیرد تبدیل به جسم ماندگاری چون الماس می شوند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #297 | Posted: 27 Apr 2015 18:38
کاربر

 
فرود اضطراری به خاطر یک فنجان قهوه


هواپیمای رئیس جمهور صربستان در راه سفر به ایتالیا مجبور به بازگشت به بلگراد شد. البته دلیلش اشکال فنی موتور هواپیما نبود، بلکه ریخته شدن قهوه کمک خلبان روی دستگاه‌های هدایت کننده باعث این اتفاق بود.
رویترز نوشته بعد از اینکه هواپیما دچار تلاطم هوایی شد، قهوه کمک خلبان روی دستگاه‌ها می‌ریزد. وقتی که کمک خلبان مشغول پاک کردن قهوه ریخته شده بود، دستش به دکمه‌ای می‌خورد که سیستم هدایت اتوماتیک رو خاموش می‌کند و از اینجا به بعد هواپیما شروع به کم کردن ارتفاع کرد. این اتفاقات پشت سر هم باعث شده که سرنشین‌های هواپیما از جمله رئیس جمهور و مشاورانش به اطراف کابین پرتاب بشوند و حسابی بترسند. تا اینکه خلبان کنترل را به دست می‌گیرد و تصمیم می‌گیرد که هواپیمای فالکون حامل تومیسلاو نیکولیچ، رئیس جمهور صربستان، را به بلگراد برگرداند. به این ترتیب دیدار آقای نیکولیچ با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، لغو شد و قهوه ریخته ای که به فنجان بازنگشت، باعث تعلیق موقت کمک خلبان بی‌احتیاط شد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #298 | Posted: 3 May 2015 18:56
کاربر

 
دیسکو-سوپ؛ شما هم عضو شوید


ایران وایر :ماه می 2014 دانش‌آموزانِ دبیرستانی در شهر موردُن، در حومه‌پاریس تصمیم تازه ای گرفتند، اینکه از میوه‌ها و سبزیجاتی که در ظاهر باید دور ریخته می‌شد شامی تدارک ببینند و از والدین، معلمان و هم‌محله‌هایشان دعوت کنند تا در این جشنِ غیرعادی شرکت کنند.
این طرح با استقبالِ جنبشی نوپا به نام «دیسکو-سوپ» هم روبرو شد، جنبشی که در ماه مارس 2012 در پاریس شروع به فعالیت کرد.
هدفِ این جنبش حساس‌کردنِ مردم به مسئله‌ هدر دادنِ مواد غذایی بود. دانش‌آموزان به سه فروشگاه‌ مواد غذایی محله‌شان رفتند و میوه‌ها و سبزیجاتی را که قرار بود دور ریخته شود، از این فروشگاه‌ها جمع‌آوری کردند.
حاصلِ این تلاش 140 کیلو میوه و سبزیجات و تعداد زیادی نانِ باگت بود. دانش‌آموزان تصمیم گرفته بودند درسی بزرگ به بزرگ ترها بدهند. آن‌ها مواد غذایی جمع‌آوری‌شده را از هم تفکیک، تمیز و از این مواد سوپ و آبمیوه تهیه کردند. آنها از مهمانان‌شان در سالن غذاخوری دبیرستان پذیرایی کردند. پس از این تجربه‌ موفق، تصمیم گرفته‌اند در ماه میِ 2015 با همکاری دیسکو-سوپ این مراسم را در ابعادِ بزرگ تری برگزار کنند.
دیسکو-سوپ نامِ جنبشی است که در تلاش است تا بر پایه‌ روابط انسانی و صمیمانه تجربه‌ فعالیتِ مشترک در فضای عمومی را برای همگان فراهم کند و بر همین اساس الگوی جدیدی از فعالیت مدنی را پیشنهاد می‌کند.
الگویی که در آن شهروندان و فعالان اجتماعی در کنار یکدیگر قرار گیرند تا ارزش‌هایی همچون ابتکار عمل، خلاقیت و خدمات رایگان برای عموم را تقویت کنند، در فضایی دوستانه و شاد، مثل یک جشن.
همه‌ شهروندان می‌توانند در جمع‌آوری موادغذایی، شستن و پوست گرفتنِ آن‌ها تا آشپزی و چشیدن و خوردن غذا شرکت کنند. بعد از مراسم هم باقیمانده‌ غذا به‌طور رایگان میان شرکت‌کنندگان و حاضران تقسیم می‌شود.
ابتکارِ دانش‌آموزانِ شهر مودون باعث شد تا جنبشِ دیسکو-سوپ این طرح را در مدارس دیگری نیز اجرا کند.
9 اکتبر 2015 در یکی از شهرهای حومه‌ی پاریس به نام اِسون در مدرسه‌ای با حضور 300 دانش‌آموز که شش کلاس از دانش‌آموزانِ راهنمایی و سه کلاس از دانش‌آموزانِ ابتدایی را شامل می‌شد، مراسمِ دیسکو-سوپ انجام شد.
در ماه فوریه 2015 نیز در مدرسه‌ای در شهر ویرزون دانش‌آموزان از بازارچه‌های هفتگی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای اطراف مدرسه‌شان خواستند تا موادی را که می‌خواهند دور بریزند، در اختیار آنان بگذارند تا جشن بگیرند.
بر اساس آمار سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) سالانه یک‌سومِ مواد غذایی تهیه‌شده در جهان یعنی حدود 1.3 میلیارد تُن غذا دور ریخته می‌شود و به هدر می‌رود. کارشناسان موادغذایی معتقدند با این مواد می‌توان مقدار زیادی غذا تهیه کرد و عده‌ زیادی از انسان‌ها را از گرسنگی نجات داد. آن‌ها میزان اتلاف غذا توسط مصرف‌کنندگانِ کشورهای صنعتی (222 میلیون تُن) را تقریباً برابر با کل تولید غذا در جنوب صحرای آفریقا (230 میلیون تُن) اعلام کرده اند.
هر چند آمار دقیقی از اتلاف مواد غذایی در ایران وجود ندارد اما با استناد به آمار ملی در سال 1392از حدود 103 میلیون تُن محصولات غذایی تولیدشده، 15 تا 35 درصد مواد غذایی دور ریخته شده اند.
امروزه با توجه به افزایش چشمگیر مشکلات زیست‌محیطی ایجاد حساسیت و آموزش به کودکان و نوجوانان در زمینه‌های مختلف محیط زیستی بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد.
با حساس‌شدنِ دانش‌آموزان ایرانی به مسئله‌ استفاده‌ درست از مواد غذایی نیز می‌توان شاهد حرکت‌های مشابهی در مدارس بود.
تعداد دانش‌آموزان در ایران در سال تحصیلی 1394ـ1393 در مجموع ۱۳ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۱۸۵ نفر و تعداد مدارس و مجتمع‌های آموزشی نیز 104 هزار و 114 واحد برآورد شده است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #299 | Posted: 4 May 2015 08:10
کاربر

 
عروس خاندان سلطنتی بریتانیا دختر به دنیا آورد


دوک و دوشس کمبریج در هنگام خروج از بیمارستان، دختر تازه متولد شده خود را به دوربین‌های تلویزیونی نشان دادند.
کیت میدلتون، همسر شاهزاده ویلیام، نوه ملکه بریتانیا روز شنبه دوم ماه مه دومین فرزند خود را به دنیا آورد.
هنوز نامی برای شاهدخت نو رسیده اعلام نشده است.
این شاهدخت تازه که در هنگام تولد سه کیلو و ۷۰۰ گرم وزن داشت به عنوان چهارمین نفر در سلسله مراتب دربار بریتانیا برای نشستن بر تخت سلطنت قرار خواهد گرفت.
در هنگام خروج خانواده سلطنتی از بیمارستان سنت مریز لندن جمعیتی از هواداران آنها و دوربین رسانه‌ها در محل حضور داشت.
عروس ملکه بریتانیا، ملقب به دوشس کمبریج، حدود ۱۲ ساعت برای این زایمان در بیمارستان بود.
کاخ کنزینگتون با صدور بیانیه ای از کارکنان بیمارستان سنت مریز لندن و همه کسانی که این تولد را تبریک گفته اند قدردانی کرده است.
دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا و باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا با صدور بیانیه‌های جداگانه تولد شاهدخت تازه دربار بریتانیا را تبریک گفتند.
پیش‌بینی می‌شود که موج رسانه‌ای بعدی درباره خاندان سلطنتی بریتانیا مربوط به نامگذاری این شاهدخت نو رسیده باشد.
تاکنون نام‌های آلیس، شارلوت، الیزابت، و ویکتوریا از جمله اسامی پرطرفدار در بازار گمانه‌زنی هستند.
شاهزاده جورج، فرزند نخست شاهزاده ویلیام، دو روز پس از تولدش در ژوییه ۲۰۱۳ نامگذاری شد که نسبت به سابقه خاندان سلطنتی در این زمینه بسیار سریع بود.
شاهزاده ویلیام یک هفته پس از تولد در سال ۱۹۸۲ نامگذاری شد و نامگذاری پدرش شاهزاده چارلز در سال ۱۹۴۸ حدود یک ماه وقت گرفت.


به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #300 | Posted: 4 May 2015 08:18
کاربر

 
پشت پرده «خبر داغ» افتتاح اولین «سکس شاپ حلال» در مکه چه بود؟


رادیو فرانسه , ناظران : در حالی که بسیاری از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در ایران مشغول ماجرای ممنوعیت "اپیلاسیون"در ایران هستند برخی از رسانه‌های بین‌المللی خبری از گشایش یک "سکس شاپ حلال"در عربستان منتشر کردند. خبری که با توجه به فضای بسیار بسته این کشور بسیار تعجب برانگیز به نظر می‌رسد
به تازگی برخی از رسانه اروپایی و امریکایی اخباری درباره گشایش اولین "سکس شاپ حلال"در مکه، مقدس‌ترین شهر مسلمانان جهان منتشر کرده‌اند. خبری که به نظر می‌رسد بر خلاف پوشش گسترده آن در رسانه‌های عمده ای مانند لوپوئن، پاریزین، بیزینس تایمز و ای‌بی‌سی نیوز، این خبر به کلی دروغ باشد.
اما این شایعه به ناگهان از کجا تمامی رسانه‌ها را درنوردید؟ سایتی مراکشی به نام "الیوم24"به تازگی گفتگوی قدیمی خبرگزاری فرانسه با بنیانگذار یک کمپانی تولید محصولات اروتیک به نام "الاسیرا"که زمان انتشار آن به سال 2014 برمی‌گردد را دوباره منتشر کرده است. در آن مصاحبه، بنیانگذار این کمپانی عنوان کرده بود دوست دارد بتواند با کمپانیش در عربستان حضور پیدا کند.
عبدالعزیز اوراق، شهروندی هلندی-مراکشی محصولات "اروتیک"خود را برای جامعه مسلمان تولید می‌کند اما هیچ فروشگاهی به نام خود ندارد و کرم‌ها و لوسیون‌ها که قرار است "زندگی جنسی زوج‌ها را بهبود ببخشند"در فروشگاه‌هایی در بلژیک، هلند، امارات و همچنین به صورت آنلاین به فروش می‌رسند.
سایت این کمپانی مدعی شده است تمامی محصولات این کمپانی "حلال"و با رعایت قوانین شریعت اسلام تولید شده‌اند.
این کمپانی نیز در واکنش به اخبار منتشر شده در این رابطه گفته است:"محصولات ما شامل انواع کرم و پماد با عطرهای شرقی می‌شود و به هیچ وجه تولید کننده اسباب بازی‌های جنسی نیستیم و محصولاتمان را در مکه نیز ارایه نمی‌دهیم"


«سکس شاپ نمی‌‎تواند حلال باشد»
عبدالعزیز اوراق رییس کمپانی "الاسیرا"به ناظران می‌گوید:
نمی‌توانم باور کنم که این اخبار دروغ تا چه حد در این چند روزه دست به دست شده است. همه دنیا دارند درباره آن حرف می‌زنند. از استرالیا گرفته تا برزیل، اما کمتر رسانه‌ای به خودش این زحمت را داده است تا با من تماس بگیرد و از واقعیت داشتن این اخبار مطمین شود.
عبارت "سکس شاپ حلال"در تمامی گزارش‌ها به کار رفته است اما واقعیت این است که اساسا "سکس شاپ"نمی‌تواند حلال باشد. الاسیرا یک کمپانی تولید کننده کرم و لوسیون برای افزایش لذت جنسی است؛ محصولاتی که توسط شریعت اسلام مورد پذیرش قرار گرفته‌اند. ما حتی در تبلیغ محصولاتمان از نشان دادن تن انسان خودداری می‌کنیم و از ادبیاتی کاملا مودبانه و درست برای توضیح نحوه استفاده محصولاتمان در سایت استفاده می‌کنیم. من یک مسلمان هستم و به هیچ روی نمی‌خواهم به کسی توهین کنم و یا او را مورد اذیت قرار دهم.
من بارها در مکه بوده‌ام و هیچگاه پیشنهادی برای گشایش فروشگاهی در مکه به مقامات عربستانی ارایه نداده‌ام. تمام این اخبار فقط یک داستان تخیلی است.
سال‌ها پیش پیشنهاداتی از سوی یک فروشگاه زنجیره‌ای عربستانی داشتم که هنوز به جایی نرسیده است اما به هر حال این سر و صداها برای کار ما بد هم نشد، از وقتی این گزارش‌ها منتشر شده‌اند از چهار گوشه دنیا سفارش محصولات جدید داشته‌ایم، از مالدیو، مالزی، بحرین، تونس و ... .
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
صفحه  صفحه 30 از 45:  « پیشین  1  ...  29  30  31  ...  44  45  پسین » 
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد / Interesting News | اخبار جالب

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا