تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
گفتگوی آزاد

Interesting News | اخبار جالب

صفحه  صفحه 31 از 45:  « پیشین  1  ...  30  31  32  ...  44  45  پسین »  
#301 | Posted: 4 May 2015 17:30
تشکیک روزنامه حامی کرملین در تولد نوزاد سلطنتی تازه بریتانیا


تقاطع: روزنامه روسی "کومسومولسکایا برافدا" که حامی "کرملین" است به ادعایی دامن زده که می‌گوید خبر به دنیا آمدن دومین فرزند "شاهزاده ویلیام" و "کیت میدلتون" در بریتانیا با تاخیری چند روزه منتشر شده است.
این روزنامه از قول زنان روس نوشته که تصاویر عروس خاندان سلطنتی بریتانیا به همراه همسر و نوزاد تازه به دنیا آمده‌اش در مقابل ورودی بیمارستان "سنت ماری" لندن، نمی‌تواند به زنی اختصاص داشته باشد که تنها چند ساعت قبل، زایمان کرده است.
این زنان از یک سو گفته‌اند که "کیت میدلتون" وقتی از بیمارستان بیرون آمد بیش از اندازه زیبا بود. آن‌ها هم‌چنین معتقدند که نوزاد به هیچ‌وجه به کودکی که ساعاتی قبل‌تر به دنیا آمده شبیه نیست و دست‌کم سه روز قبل به دنیا آمده است.
یکی از حامیان این نظریه می‌گوید: «حتی بهترین دکترها نیز نمی‌توانند کاری کنند که زنی که تنها پنج ساعت قبل زایمان کرده، کلینیک را با پای خودش ترک کند.»
این زن حتی پا را فراتر گذاشته و افزوده که "کیت" اصلا فرزندی به دنیا نیاورده است: «آن‌ها از یک مادر جایگزین استفاده کرده‌اند. "کیت" احتمالا برای این‌که تظاهر کند که باردار است، در ماه‌های گذشته شکم جعلی می‌پوشیده است.»
فرزند دوم ویلیام و کیت که یک دختر است، حدود ساعت هشت و نیم صبح روز شنبه (۲ می‌-۱۲ اردیبهشت) یک سال پس از تولد پسرشان، "جورج" به دنیا آمده است. این زوج مشهور، هنوز نام فرزند دوم‌شان را که پنجمین نتیجه‌ی ملکه بریتانیا به شمار می‌آید، اعلام نکرده‌اند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#302 | Posted: 6 May 2015 12:33
مرد ۱۰۱ ساله پس از ۸ روز از زیر آوار زلزله نجات یافت


امدادگران توانستند یک مرد 101 ساله نپالی را پس از گذشت هشت روز از زلزله مرگبار نپال از زیر آوار زنده بیرون بکشند. «فونچو تامانگ» این مرد سالخورده را با جراحات جزئی در ناحیه پا از زیر آوار خانه‌اش نجات داده‌اند.
امدادگران ژاپنی این مرد قوی‌بنیه را به بیمارستانی در «نواکوت» منتقل کرده‌اند تا تحت نظر پزشکان قرار گیرد. همراه این مرد سالخورده سه شهروند دیگر نیز زنده از زیر آوار بیرون کشیده شده‌اند.
تیم امداد بیان کرده که فونچو را روز شنبه گذشته هشت روز پس از زلزله توانسته‌اند از مرگ نجات دهند. امدادگران نجات فونچو را یک معجزه عنوان کرده‌اند. سربازان نپالی در کنار امدادگران هنوز در حال پاکسازی خرابه‌های زلزله و در تلاش برای یافتن زنده‌هایی هستند که زیر خرابه‌ها مانده‌اند.
زلزله 9/7 ریشتری که روز شنبه 5 اردیبهشت نپال و دو کشور همسایه‌اش را لرزاند، تاکنون هزاران قربانی گرفته است.
نجات مرد 101 ساله در حالی اتفاق افتاده که دولت نپال اعلام کرده بود دیگر امیدی به نجات شهروندان از زیر آوار نخواهد بود. دولت نپال اعلام کرده بود آمار کشته‌شدگان این فاجعه انسانی به مرز 10 هزار نفر خواهد رسید.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#303 | Posted: 6 May 2015 12:34
قدیمی‌ترین نسخه کامل «ده فرمان» به نمایش گذاشته می‌شود


قرار است قدیمی‌ترین نسخه کامل «ده فرمان» در جهان به عنوان بخشی از یک نمایشگاه در زمینه مقاطع مهم تمدن بشری در یکی از موزه‌های اصلی اسرائیل به نمایش گذاشته شود.
به گزارش روز ۱۵ اردیبهشت خبرگزاری آسوشیتدپرس، این طومار دست‌نویس که قدمت آن به حدود دو هزار سال پیش باز می‌گردد، از یکی از قدیمی‌ترین کتابخانه‌های جهان و نزدیک بحرالمیت در شرق اورشلیم (بیت‌المقدس) کشف شده است.
«پنینا شور» از اداره میراث فرهنگی اسرائیل گفت که این کتاب تاکنون هیچ‌گاه در خود اسرائیل به نمایش عمومی گذاشته نشده و فقط در چند نمایشگاه محدود در کشورهای خارجی عرضه شده است.
این طومار دست نوشته چنان شکننده است که فقط به مدت دو هفته در موزه اسرائیل در شهر بیت‌المقدس قرار است به نمایش گذاشته شود و پس از آن دوباره به انبارهای ویژه موزه که کاملا تاریک هستند و درجه حرارت و رطوبت آنها به دقت کنترل می‌شود، بازگردانده خواهد شد.
این کتاب یکی از چهارده اثری است که در نمایشگاهی تحت عنوان «تاریخ مختصری از نسل بشر» به نمایش گذاشته خواهند شد.
«تانیا کوئن اوزییلی» برگزارکننده این نمایشگاه گفت: «اگر به اولین قوانین جهانی، اولین موازین اخلاقی و عرفی تاریخ بیاندیشیم، ده فرمان یکی از اولین قوانینی است که به ذهن خطور می کند».
این نمایشگاه شامل اشیایی است مثل ابزارهای شکار فیل که متعلق به ۱.۵ میلیون سال قبل است، کهن‌ترین آثار به جا مانده از یک تل آتش گروهی که مربوط به ۸۰۰ هزار سال قبل است، جمجمه‌های کشف شده از قدیمی‌ترین گور خانوادگی و کهن‌ترین داس دستی جهان متعلق به ۹ هزار سال قبل که نماد گذار بشر از دوران کوچ و شکار به دوران کشاورزی و سکونت دائمی است.
به گزارش آسوشیتدپرس، هر کدام از این اشیا به شیوه خیره کننده‌ای در قاب‌های نورانی در سالن تاریک نمایشگاه نصب شده‌اند. همه این اشیا در سرزمین موسوم به «مقدس» کشف شده‌اند که نشان‌دهنده نقش مهم و محوری این منطقه در تاریخ بشریت است.
موزه اسرائیل در شهر به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس خود، این نمایشگاه را دایر کرده است.
«جیمز اسنایدر» مدیر این موزه گفت: «پس از گذشت فقط ۵۰ سال احتمالا ما یکی از معدود موزه‌های سراسر جهان هستیم که با اتکا به کلکسیون خود می‌تواند یک چنین تصویر گسترده‌ای از تاریخ را عرضه کند».
یک لوح پنج هزار ساله از میان‌رود (بین النهرین) و یک سکه دو هزار و ۷۰۰ ساله از مناطقی که امروزه جزو خاک ترکیه هستند از سایر آثاری است که در این نمایشگاه عرضه می‌شوند. یک نسخه دست‌نویس و اصل از فرضیه نسبیت به قلم آلبرت انیشتین پایان‌‌بخش این نمایشگاه است.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#304 | Posted: 6 May 2015 23:30
گوشت خوک حلال هم آمد!


روزنامه جمهوری اسلامی در شماره امروز خود به نقل از شفاف آورده است: تصویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد در الجزایر گوشت حلال خوک توزیع شده است!
روی قوطی حاوی این گوشت نوشته شده «لحم خنزیر حلال مذبوح علی الطریقه الاسلامیه» یعنی گوشت خوک حلال که به شیوه اسلامی ذبح شده است.
بر اساس این گزارش، این گوشت از فرانسه به الجزایر صادر شده است.
گوشت خوک بر اساس حکم صریح اسلام، حرام است و ذبح اسلامی نمی‌تواند دلیلی برای حلال بودن آن باشد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#305 | Posted: 9 May 2015 11:53
کودکی در چمدان از مراکش به اسپانیا قاچاق شد


پلیس اسپانیا اعلام کرد که کودکی هشت ساله در چمدان از مراکش به اسپانیا قاچاق شده است.
زنی ۱۹ ساله این چمدان را از مراکش به سئوتا، منطقه‌ای خودمختار و تحت حاکمیت اسپانیا، در شمال آفریقا، می‌برده است.
پلیس با باز کردن چمدان این کودک را در "وضعیتی هولناک" پیدا کرده است. این کودک اهل ساحل عاج بوده و هم‌اکنون تحت مراقبت است.
خبرگزاری افه اسپانیا می‌گوید زن ۱۹ ساله‌ای که چمدان را حمل می‌کرده نسبتی با این پسربچه نداشته و پدر کودک برای حملش به او پول داده بوده است.
ال‌پائیس هم می‌گوید که پدر این کودک در جزایر قناری زندگی می‌کند و امیدوار بوده به این ترتیب دوباره کودکش را ببیند.
پلیس به رفتار زنی که چمدان را حمل می‌کرده مشکوک شده و اول فکر کرده که او مواد مخدر قاچاق می‌کند اما بعدا متوجه شده که یک انسان در چمدان است.
پدر این پسر هم یک ساعت و نیم بعد از مرز عبور کرد و دستگیر شد.
دیدبان حقوق بشر می‌گوید در سال ۲۰۱۳ دست کم ۴۳۰۰ نفر خود را به طور غیرقانونی سئوتا رسانده‌اند.
سالانه هزاران نفر از شهروندان کشورهای مختلف آفریقایی از راه‌های خطرناک سعی می‌کنند خود را به اروپا برسانند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#306 | Posted: 9 May 2015 14:56
شهر زنان فراموش‌شده در هند


"ورینداوان" شهری مقدس است که بسیاری از زنان بیوه هند برای فرار از زندگی طاقت فرسا پس از آنکه خانواده های شان آنها را به حال خود رها می کنند به آنجا پناه می آوردند.
به گزارش فرارو، در این شهر مقدس بیش از 4000 معبد وجود دارد. در طول سال‌ها این شهر به پناهی برای زنان بیوه هندی تبدیل شده است و گفته می شود نزدیک به نیمی از جمعیت این شهر 60 هزارنفری را زنان بیوه تشکیل می دهند.
این شهر در واقع مکانی برای زنان فراموش شده است که پس از مرگ همسرانشان بی پناه و فقیر مانده اند. بر اساس باوری خرافی در هند برخی معتقد اند بیوه ها بدبختی بار می آورند و آنها را در مردن شوهران شان مقصر می دانند به همین خاطر زندگی بسیاری از این بیوه ها به فقر و تنگدستی می انجامد.
"پراواتی" دیوی 70 ساله که با عصای چوبی حرکت می کند پس از آنکه خانواده اش او را رها کرد، به اینجا آمد. او با اندوه می گوید: «وقتیکه شوهرم مرد، مرا از خانه بیرون انداختند. اعضای خانواده فکر می کردند که شاید من سبب این بدبختی بوده باشم. قسمت و تقدیر مرا به اینجا آورد و من می خواهم در این شهر مقدس بمیرم»
"جنکی جها" یکی دیگر از زنان بیوه این شهر نیز می گوید: «خانواده ام می داند که من زندگی رقت باری دارم، اما به نظر نمی رسد که این وضع آنها را رنج بدهد». او نیز مجبور شده است برای زنده ماندن دست به گدایی دراز کند.
پس از آنکه در سال‌های اخیر چندین موسسه خیریه در این شهر فعالیت های شان را در راستای حمایت و مراقبت از بیوه ها آغاز کردند شمار بیوه هایی که به این شهر می‌آیند افزایش یافته است.
همچنین سال گذشته دادگاه عالی هندوستان دولت را موظف کرد تا به وضع زندگی این بیوه ها را در شهر ورینداوان سر و سامان دهد. هندوستان بصورت تخمینی 40 میلیون بیوه دارد که تقریبا 10 درصد جمعیت زنان این کشور را تشکیل می دهند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#307 | Posted: 9 May 2015 14:58
دلایل «بودا» برای وقوع زمین لرزه چه بود؟


بوداییان نپال، که زمین لرزه شدید اخیر ضربات ویران کننده ای بر آن وارد آورد، روز دوشنبه در میان ویرانه ها سالگرد تولد، بیداری و مرگ بودا را برگزار کردند.
به نوشته وال استریت جورنال، آنها از زیارتگاه ها و صومعه ها دیدن کردند، و برای کشور، که بخش هایی از آن در زمین لرزه ویران شد، دعا کردند.
از جمله در لومبینی، در جنوب غربی کاتماندو، که زادگاه بودا تلقی می شود، و برخلاف بسیاری دیگر از ماندگارهای تاریخی مهم، آسیب ندید.
در هند نیز بوداییان در آیین های مشابه حضور یافتند. گفته می شود بودا در آنجا، در بوداگایا، در بیهار، زاده شد. نارندرا مودی نخست وزیر هند برای قربانیان زمین لرزه دعا کرد.
میزبانی مراسم را که در آن مودی و اعضای پارلمان و نیز راهبان و راهبه های بودایی هند حضور داشتند،کنفدراسیون بین المللی بودایی ها عهده دار بود.
مودی در صفحه توییتر خود گفت « امروز روز ویژه ای است، ولی احساس ناراحتی می کنیم، زیرا کشوری که همه ما آن را دوست داریم، با مشکل روبرو است.»
بر اساس برخی از روایات، پیش از مرگ بودا زمین لرزه ای روی داد. گفته می شود آناندا، یکی از مریدان بودا از او پرسید « علت زلزله چیست؟ »
بودا جواب داد هشت دلیل وجود دارد. از جمله، وقتی یک مرتاض فکرش را متمرکز می سازد، و وقتی باد آب ها را حرکت می دهد که در مقابل زمین را به حرکت در می آورد. و، بعد، «کسی که قصد دارد از نظر فکری بیدار شود، و با آگاهی کامل رحم مادرش را ترک می کند، آنگاه زمین ناراحت می شود، و می لرزد.»

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#308 | Posted: 9 May 2015 20:49
دلیل عجیب زن عربستانی برای درخواست طلاق


یک زن 50 ساله عربستانی به دلیل تلاش همسرش برای کنار زدن روبند صورتش در خواب – آن هم پس از 30 سال زندگی مشترک – درخواست طلاق داد.
به گزارش «العالم» این زن که از اهالی یکی از روستاهای منطقه خمیس مشیط عربستان است می‌گوید: همسرم قصد داشت دست به کاری بزرگ و خلاف عادات و رسوم ما بزند و من بخاطر این کار تقاضای طلاق دارم.
همسر این زن پس از عذرخواهی فراوان و قسم خوردن به عدم تکرار این کار، همسر خود را از درخواست طلاق منصرف و به ادامه زندگی مجاب کرد. گفته می‌شود چندی پیش مرد دیگری پس از 40 سال زندگی مشترک در اقدامی مشابه مورد تهدید همسرش قرار گرفته بود و آن مرد به همسرش گفته بود اگر اجازه ندهی صورتت را ببینم، تجدید فراش خواهم کرد، آن زن هم حاضر شد هوو به خود ببیند! ولی عادات و رسوم قبیله خود را زیر پا نگذارد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#309 | Posted: 9 May 2015 22:25
خسته نباشی پیکسی جان دمت گرم
حرف نداری


خنده های زندگی را روزگار ازما گرفت
ای خوشا روزی که ماهم روزگاری داشتیم
     
#310 | Posted: 10 May 2015 23:27
پلیس کلمبیا نسخه خطی صد سال تنهایی مارکز را پیدا کرد


پلیس کلمبیا می‌گوید موفق شده نسخه خطی کتاب صد سال تنهایی که آخر هفته پیش از داخل یک کمد قفل شده در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بوگوتا، پایتخت کلمبیا ربوده شده بود را پیدا کند.
نسخه خطی صد سال تنهایی، اثر برجسته گابریل گارسیا مارکز، متعلق به یک مجموعه دار است که در سال ۲۰۰۶ آن را خریده بود و بعد مارکز آن را امضا کرده بود.
صد سال تنهایی، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان و مشهورترین رمان مارکز، نویسنده برجسته کلمبیایی است.
او در سال ۱۹۸۲ برنده جایزه نوبل ادبیات شد.
پلیس می‌گوید کتاب را در یک دکه چوبی متروکه پیدا کرده است. آنها مشکوک‌اند که این سرقت کار دلال‌های اشیا عتقیه باشد.
ارزش این کتاب ۶۰ هزار دلار تخمین زده می‌شود اما صاحبش می‌گوید ارزش این نسخه از کتاب بی‌حساب است.
کتاب روز دوم ماه مه در حالی دزدیده شد که برای نمایش به نمایشگاه کتاب بوگوتا آورده شده بود.
این یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های کتاب در آمریکای لاتین است که با حال و هوای دهکده ماکوندو برگزار شده است.
ماکوندو نام دهکده‌ای است که ماجرای صد سال تنهایی در آن می‌گذرد.
گابریل گارسیا مارکز، نویسنده برجسته کلمبیایی و برنده جایزه نوبل ادبیات، سال گذشته در سن ۸۷ سالگی درگذشت. او مشهورترین چهره ادبیات کلمبیا است.
پس از مرگ مارکز در مکزیک، ارزش نسخه دست‌نویس این کتاب بالا رفت.
آلوارو کاستیلو که در کار معامله کتاب‌های کم‌یاب است می‌گوید این کتاب را سال ۲۰۰۶ از یک کتابفروشی در پایتخت اروگوئه خریده است.
مارکز اول این کتاب نوشته است که این کتاب را به آقای کاستیلو، "رفیق دیروز و همیشه" تقدیم می‌کند و امضا کرده: گابو.
آقای کاستیلو نگفته که این نسخه را به چه قیمتی خریده است یا با امضای مارکز قیمت این کتاب چقدر بیشتر شده است اما تاکید کرده است که ارزش این کتاب برای او قابل سنجش نیست.
آقای کاستیلو گفته "این کتاب را یک رفیق امضا کرده و این رفیق حالا مرده است."

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
صفحه  صفحه 31 از 45:  « پیشین  1  ...  30  31  32  ...  44  45  پسین » 
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد / Interesting News | اخبار جالب بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites