گفتگوی آزاد

Interesting News | اخبار جالب


صفحه  صفحه 35 از 45:  « پیشین  1  ...  34  35  36  ...  44  45  پسین »
 مرد
#341   Posted: 16 Jun 2015 12:49
اپلیکیشنی برای گزارش جنایت علیه بشریت

کانون وکلای بین‌المللی، با همکاری شرکت لکسیزنکسیز اپلیکشنی را برای گزارش‌ کردن جنایات علیه بشریت ارائه کرده است. این اپلیکشن قرار است به صورت امن و مطمئن گزارش‌هایی را که قابل اثبات و استفاده در دادگاه‌های جهانی حقوق بشر هستند را مستند کند.
با آنکه رسانه‌های اجتماعی به طور روزافزون برای گزارش و مستندسازی جنایات علیه بشریت و آگاه‌سازی جمعی در خصوص تخلف از قوانین در گوشه و کنار جهان بکار می‌روند، اما بسیاری از این گزارش‌ها فاقد اعتبار لازم برای استفاده در دادگاه‌های مختلف در سراسر جهان هستند. اما حالا کانون وکلای بین‌المللی با ارائه این اپلیکیشن که از سوی وکلای حقوق بشر، روزنامه‌نگاران و محققان خبری هم پشتیبانی می‌شود، امیدوار است بتواند عاملان جنایاتی مثل نسل‌کشی، شکنجه و جنایات جنگی را مجبور به پاسخ‌گویی کند.
این اپلیکیشن که «شاهد عینی بر جنایات» نام ‌دارد، قرار است انقلابی را در مبارزه برای کسب حقوق بشر بر پا کند. مارک الیس، مدیر کانون وکلای بین‌المللی، می‌گوید که تا حالا خیلی سخت بود که بشود اعتبار و درستی عکس‌ها و ویدئوهایی را که با موبایل‌ها گرفته می‌شود را اثبات کرد بدون اینکه امنیت کسانی را که آنها را گرفته‌اند به خطر انداخت. به عنوان گروهی که مدافع صداهای قربانیان این جنایات‌اند، کانون وکلای بین‌المللی می‌خواهد راهی را برای قدرتمند کردن این فعالان حقوق بشر که در سراسر دنیا شاهد این جنایات‌اند پیدا کند و عاملان جنایات را به دادگاه بکشاند.
این اپلیکیشن بر اساس تحقیقات گسترده‌ای در خصوص نقش شواهد در دادگاه‌های بین‌المللی، منطقه‌ای و کشوری طراحی شده است. و شامل ویژگی‌هایی است که درستی و اعتبار عکس و ویدئو، مکانی که در آن عکس / فیلمبرداری شده را تضمین می‌کند. همچنین شخص ارسال‌کننده عکس یا ویدئو می‌تواند انتخاب کند که ناشناس باقی بماند یا خودش را معرفی کند. وقتی که فردی جنایتی را ضبط می‌کند، این اپلیکیشن به طور اتوماتیک مکان، زمان و ساعت آن را مشخص می‌کند. شخص می‌تواند هر اطلاعات دیگری را هم که بخواهد یا بداند به این عکس‌ها اضافه کند. این اطلاعات در این اپلیکشن ذخیره می‌شود. از طرفی این اپلیکشن قادر است مشخص کند که آیا فیلم یا عکس اصالت دارند یه به طور مصنوعی طراحی و ادیت شده‌اند. پس از ارسال این عکس‌ها یا ویدئوها، آنها تنها در دسترس کارشناسان حقوقی سازمان قرار خواهند گرفت که با بررسی آنها مشخص کنند آیا اطلاعات ارائه شده در آن واقعیت دارد و آیا در دادگاه قابل استفاده است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
 
     
  
 مرد
#342   Posted: 16 Jun 2015 12:51
کشف راکتور هسته‌ای ۲ میلیارد ساله در آفریقا!

محققان موفق به کشف یک راکتور هسته‌ای طبیعی شده‌اند که مدعی‌اند حدود 1.8 میلیارد سال قدمت داشته و حدود 500 هزار سال در گذشته دور فعالیت داشته است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری نیوز 24، در سال 1972، یکی از کارکنان نیروگاه فرآوری سوخت هسته‌ای اوکلو آفریقا در جریان بررسی اورانیوم به دست آمده از یک معدن عادی متوجه نکته مشکوکی شد؛ مثل همه اورانیوم‌های طبیعی، این ماده شامل سه ایزوتوپ اورانیوم 234، اورانیوم 235 و اورانیوم 238 بود. برای چند هفته متوالی متخصصان کمیسیون انرژی اتمی فرانسه (CEA) سردر گم بودند.
تاکنون در همه معادن اورانیوم؛ اتم‌های اورانیوم 235 تنها 0.720 درصد از کل اورانیوم طبیعی را تشکیل می‌دهند، اما در نمونه‌های بررسی شده از معدن اوکلو در کشور گابون (غرب آفریقا)، اورانیوم 235، 0.717 درصد از مقدار کل نمونه را تشکیل می‌دادند که همین مساله باعث جلب توجه محققان فرانسوی شد چرا که نکته عجیبی در مورد این معدن وجود داشت؛ در بررسی‌های بیش‌تر مشخص شد که در بخشی از معدن حتی مقدار اورانیوم 235 از 0.717 درصد نیز کم‌تر است؛ به نظر می‌رسید که حدود 200 کیلوگرم از این اورانیوم در گذشته بسیار دور استخراج شده است، مقداری که امروزه با آن می‌توان 5 تا 7 بمب هسته‌ای ساخت؛ پس از مدت کوتاهی محققان از سرتاسر جهان برای بررسی‌های بیش‌تر در اوکلو جمع شدند.
چیزی که در این معدن کشف شد تعجب محققان را برانگیخت. در این معدن یک راکتور هسته‌ای زیرزمینی کشف شد که بالاتر از دانش کنونی ما در این مساله قرار دارد.
دانشمندان معتقدند که این راکتور طبیعی هسته‌ای باستانی حدود 1.8 میلیارد سال قدمت داشته و به مدت 500 هزار سال در گذشته دور فعال بوده است.
در ادامه تحقیقات گسترده‌تری انجام شد و مشخص شد که محققان آثار محصولات شکافت‌پذیر و پسماند هسته‌ای را در چند منطقه در این معدن یافته‌اند.
راکتورهای مدرن و امروزی ما واقعا از لحاظ طراحی و کارکرد با این راکتور غول پیکر باستانی قابل مقایسه نیستند؛ براساس گفته محققان، طول این راکتور چند کیلومتر بوده است؛ نکته شگفت‌انگیز دیگر آن است که تأثیر گرمای این راکتور غول‌پیکر بر آب و هوا به 40 متر از هر جهت محدود شده بود.
هم‌چنین پسماندهای هسته‌ای رادیواکتیو هنوز هم در بخش‌هایی در محیط معدن وجود دارند.
موضوع جالب دیگر آن است که زنجیره‌ فعالیت‌های هسته‌ای به نحوی انجام شده است که پلوتونیوم به عنوان یک محصول جانبی تولید شده است.
گلن سیبورگ، رییس پیشین کمیسیون انرژی اتمی آمریکا در این‌باره می‌گوید: ‌برای سوخت اورانیوم در یک واکنش، همه شرایط باید کاملا درست باشند. برای مثال آبی که در واکنش هسته‌ای استفاده می‌شود باید کاملا خالص باشد، حتی وجود ذرات بسیار ناچیز ناخالصی در آب باعث سمی شدن واکنش می‌شود، نکته مهم آن است که آب کاملاً خالص در طبیعت وجود ندارد، بنابراین آب استفاده شده در این راکتور نیز ابتدا خالص شده است.


راکتور طبیعی هسته‌ای
به گزارش ایسنا، راکتورهای طبیعی زمانی شکل می‌گیرند که معادن غنی از اورانیوم به تدریج از آب زیرزمینی یا سطحی پر شدند. این آب به صورت کندکننده عمل کرد و واکنش‌های زنجیره‌ای شدیدی به وقوع می‌پیوندد. با افزایش دما، آب کندکننده بخار می‌شد و راکتور خاموش می‌شد. پس از مدتی، این بخارها به مایع تبدیل می‌شدند و دوباره راکتور به راه می‌افتاد. این سیستم خودکار و بسته، یک راکتور را کنترل می‌کرد و برای صدها هزار سال، این راکتور را فعال نگاه می‌داشت.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
 
     
  
 مرد
#343   Posted: 16 Jun 2015 12:53
انتقام عجیب مرد جوان از یک مار

مرد آمریکایی، مار گرسنه ‌ای را که تمام پرندگان زینتی او را بلعیده بود برای انتقام خورد.
"تراور بوند" که به تازگی صاحب شش عدد پرنده با نژاد ویژه از نوع "مرغ‌های شاخدار" شده بود هنگام بازدید از پرندگان مورد علاقه‌اش با قفسی پر از پر مواجه شد که ماری بر روی آن خوابیده بود.
بنا بر این گزارش وی این شش عدد "مرغ شاخدار" را در سفر خود به جمهوری چک که صاحب و دارنده اصل این نژاد در دنیا هستند را خرید و به مزرعه خود در اوکلاهما منتقل کرده بود.
وی با دیدن قفس پر از پر پرندگان مورد علاقه‌اش به قدری نسبت به مار حس تنفر پیدا کرده بود که مار 2 متری را پس از شکار، کباب کرد و به عنوان یک وعده غذایی خورد.
"تراور بوند" با رسانه‌ای کردن مرگ پرندگان خود گفت : باید چشم برابر چشم باشد و عاقبت هر موجود مهاجم دیگر نیز همین خواهد بود.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
 
     
  
 مرد
#344   Posted: 17 Jun 2015 00:10
خواستگاری خلاقانه در پایان یک مقاله ISI!

اگر فکر می کنید کاربرد مقاله های علمی تنها به پر کردن رزومه علمی یا ارتقای رتبه اساتید منحصر می شود و بخش تقدیر و سپاسگزاری مقالات هم جایی کسالت آور برای تقدیر و تشکر از استادان و همکاران است، شاید وقتش رسیده باشد که کمی دقیق تر به مقالات نگاه کنید!
به گزارش خبرنگار علمی ایسنا، دکتر کالب براون، پژوهشگر موزه سلطنتی دیرینه شناسی Tyrrell در آلبرتای کانادا در پایان بخش سپاسگزاری مقاله‌ای بسیار مهم درباره تکامل همگرا در دایناسورهای شاخدار که به تازگی منتشر شده، پس از تشکر از حمایت‌های دوستش با عبارت «لورنا، با من ازدواج می‌کنی؟» از او درخواست ازدواج کرده است!
این برای نخستین بار در تاریخ نشر مقاله‌های علمی است که محققی در بخش سپاسگزاری مقاله ای علمی به کسی پیشنهاد ازدواج می‌دهد. پیشنهادی که ظاهرا با موافقت لورنا اوبراین پایان شیرینی هم داشته است.
سخنگوی انتشارات CELL ناشر ژورنال Current Biology که با شیرین کاری محقق کانادایی، پای عروس و دامادهای آینده را به آشفته بازار مقالات ISI باز کرده اعلام کرده که ناشر در جریان این مطلب بوده و برای این زوج بهترین آرزوها را دارد!
در مقاله دکتر براون با عنوان A New Horned Dinosaur Reveals Convergent Evolution in Cranial Ornamentation in Ceratopsidae که با همکاری دونالد هندرسون، تدوین شده غیر از خواستگاری خلاقانه این دیرینه شناس کانادایی، یافته های علمی جالب توجهی هم در خصوص روند تکامل دایناسورها وجود دارد که مورد توجه جامعه علمی قرار گرفته است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
 
     
  
 مرد
#345   Posted: 17 Jun 2015 08:41
هیتلرِ غازها یا قهرمان دهقانان؟

آری دن هرتوگ، فلکه‌ای را در پشت ون سفید رنگش می‌چرخاند و صدای پیس‌وار خروج گاز به گوش می‌رسد. این صدا، خبر از آغاز قتل عام می‌دهد. قربانیان که در یک جعبه تابوت مانندِ چوبی محصور شده‌اند، در تلاش برای نفس کشیدن به سر و صدا می‌افتند. پس از حدود دو دقیقه، صدا خاموش می‌شود.
فرادید :هرتوک نگاهی به تایمر موبایلش می‌اندازد و خبر از اتمام کار می‌دهد. او با افتخار به شیوه خشن و البته کارآمدش، می‌گوید: "حالا، همه چی تمام شد."
فعالان حقوق حیوانات، آقای دن هرتوگِ چهل ساله را یک نازی می‌دانند و کشاورزان هلندی به او به چشم یک قهرمان نگاه می‌کنند. او متخصص بی‌رقیب کشتن غازهای وحشی به تعداد زیاد در هلند است.
او در پروژه اخیرش در یکی از روستاهای جنوب شرق آمستردام، 570 غاز را در اتاق گاز قابل حملش کشت. این اتاق گاز به مدد دو کپسول بزرگ گاز کربن دی‌اکسید کار می‌کند. با احتساب قربانیان این روستا، شمار کشتگان این هفته به بیش از هفت هزار رسید. او در مورد کارش می‌گوید: "کار لذت بخشی نیست، اما باید انجام شود."
مسئولان هلندی نیز همین اعتقاد را دارند. آنها به آقای دن هرتوگ حقوق می‌دهند تا جمعیت منفجر شده غازها را کنترل کند تا علف چراگاههای گاوها را نخورند و با هواپیماهایی که به فرودگاه پر رفت و آمدِ شیپولِ آمستردام تردد می‌کنند، برخورد نکنند. او پاسخ ناخوشایندی به مشکلی بزرگ برای هلند است.
جمعیت غازها در پی ممنوعیت شکارشان در سال 1999، استفاده روزافزون کشاورزان از کودهای غنی از نیتروژن (که ظاهراً مورد علاقه شدید غازهاست) و گسترش مناطق محافظت شده، به شدت افزایش یافته است. ترکیب این عوامل به اضافه وجود رودخانه‌ها و کانالهای بسیار در هلند، این کشور را به بهشت غازها تبدیل کرده است.
این پرندگان که عادت داشتند در تابستانها به مناطق قطبی روسیه و جاهای دیگر بروند، اکنون در حال یکجانشین شدن هستند. دکتر جولیا استال، رییس گروهی که جمعیت پرندگان وحشی در هلند را زیر نظر دارد، تخمین می‌زند که جمعیت غازهای خاکستری که دهه هفتاد میلادی به نظر می‌رسید در این کشور رو به انقراض می‌روند، در حال حاضر سه چهارم کل جمعیت غازها در این کشور را تشکیل می‌دهند. تعداد آنها در فصل تابستان به 800000 عدد و در فصل زمستان تا دو برابر این تعداد می‌رسد.
در سال 2009، موتورهای یک هواپیمای مسافربری به خاطر برخورد با غازها از کار افتادند که خلبان با مهارت خود توانست هواپیما را به سلامت بنشاند. آقای دن هرتوگ می‌گوید که تا زمانی که فعالان حقوق حیوانات در کارش اخلال نکنند، مسافرانی که از فرودگاه شیپول پرواز می‌کنند، لازم نیست نگران اتفاقی مشابه باشند.
هرتوگ می‌گوید: "اگر من بتوانم کارم را انجام دهم، خلبانها می‌توانند بدون نگرانی کارشان را انجام دهند."
هراس از تهدیدی که غازها متوجه امنیت خطوط هوایی می‌کردند، زمینه‌ساز موفقیت بزرگ شغلی برای دن هرتوگ شد. شانس در سال 2008، به او رو کرد و او توانست با طرح اتاق گاز خانگی‌اش، برنده مناقصه دولتی شود. تا آن زمان شرکت خانوادگیِ کنترل جانوران موذی او، بیشتر روی وظایف معمولی‌تر، همچون پاکسازی خانه‌ها و مدارس از کبوترها، موشها، روباه‌ها و حشرات متمرکز بود.
قرارداد هرتوگ، اگرچه دستاورد بزرگی برایش محسوب می‌شد، اما او را در معرض انتقاد گروههای حقوق حیوانات قرار داد. این گروهها او را متهم می‌کنند که روش‌های کشتار نازی‌ها را احیا کرده و چند بار برای متوقف کردن او دست به دامن دادگاه شده‌اند.
فعالان گروه جبهه رهاسازی حیوانات، به دفتر شرکت او هجوم بردند، یکی از اتاقها را آتش زدند و روی دیوارها شعارنویسی کردند. در این ماجرا کسی دستگیر نشد
آقای هرتوگ که از آن زمان دفتر و خانه کنار دفترش را مجهز به دوربین مداربسته کرده و اطراف آن را نیز حصارکشی کرده است، امیدوار است دیگر اتفاق ناخوشایندی روی ندهد. اما ایمیلها نفرت آمیز همچنان او را نگران می‌کنند.
در ایمیل جدیدی که به او رسیده، آمده است: "تو مثل نازی‌های زمان جنگ هستی. امیدوارم به یک بیماری مرگبار مبتلا شوی و ذره ذره بمیری."
او می‌گوید که این فحاشی‌ها آزارش می‌دهد، اما می‌گوید که ناراحتیش با دیدن "خوشحالی کشاورزانی که از کارم راضی هستند، برطرف می‌شود."
دن هرتوگ می‌گوید: "به من هر فحشی که بلدید و نیستید را داده‌اند. تقریباً هر روز به من می‌گویند، نازی".
بارت کرول، معاون فرماندار ناحیه اوترخت که مسئول سیاست غازها است، نیز می‌گوید که او نیز به خاطر نقشش به عنوان "وزیر غازها"، ایمیل‌های نفرت آمیز دریافت کرده است. او می‌گوید که از دادن مجوز کشتن غازها خوشحال نیست، "اما وظیفه من به اجرا گذاشتن چیزی است که دموکراسی ما تصمیم به آن گرفته، و آن هم سیاست مواجهه با این مشکل است."
دکتر استال می‌گوید که مخالفتی با کاهش دادن جمعیت غازها ندارد، اما در این مورد که استفاده از گاز، روش مناسبی برای کنترل جمعیت باشد مطمئن نیست.
مقایسه با نازی‌ها در ابتدا چنان فضای احساسی‌ای به وجود آورد که مسئولان دولت برای مدتی از حمایت از روشهای هرتوگ عقب نشینی کردند.
اما از یکم ژوئن، و با تصمیم آژانس مواد شیمیایی اروپا که استفاده از کربن‌دی‌اکسید را به عنوان روشی برای کشتن موجودات زنده رسماً تایید کرد، هر گونه شکی درباره قانونی بودن رویکر آقای دن هرتوک از بین رفت.
آقای دن هرتوگ، با انتقاد از رفتارهای احساسی‌ای که مخلوق زندگی مدرن شهری هستند، می‌گوید: "خیلی‌ها در مورد حیوانات زیادتر از حد احساساتی می‌شوند. آنها روی حیوانها اسم می‌گذارند و مثل انسان با آنها برخورد می‌کنند. اما طبیعت خودش خیلی سخت گیر است. وقتی که یک پرنده مریض می‌شود، روباه آن را می‌بیند و سریع آن را می‌کشد. اما اگر انسانها این صحنه را ببینند، دلشان می‌خواهد که حیوان را به بیمارستان برسانند."
او تخمین می‌زند که از زمان شروع کارش در سال 2008 تاکنون، حدود 25000 غاز را در حوالی فرودگاه شیپول کشته باشد و کل تعداد غازهایی را هم که کشته مابین 50 تا 60 هزار عدد تخمین می‌زند.
پس از اعتراضات اولیه نسبت به روشهای آقای دن هرتوگ، او از به کار بردن کربن دی‌اکسید منع کردند و او نیز به سراغ شیوه‌های دیگری نظیر استفاده از تفنگ، یا در چند مورد استفاده از چکش رفت.
هوگو اسپیتزن، محیطبانی که بر کشتارهای بدون گاز اولیه نظارت داشته، می‌گوید: "خیلی صحنه زشتی بود. خون همه جا پاشیده بود."
آقای اسپیتزن می‌گوید که استفاده از گاز "به خاطر ربطش به جنگ جهانی دوم"، مشکلات روابط عمومی به وجود می‌آورد، اما "خیلی بهتر بود، چون خونریزی و وحشت ندارد و یکی و دو دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد."
با این وجود، کل عملیات ساعتها طول می‌کشد. برای اطمینان از اینکه غازها پرنمی‌کشند و فرار نمی‌کنند، آقای هرتوگ تا زمان پرریزی آنها صبر می‌کند. هر سال، چند هفته پرهای غازها می‌ریزد تا جا برای رشد پرهای جدید خالی شود. در این بازه زمانی، غازها قادر به پرواز نیستند و برای در امان ماندن از دست شکارچیان در آب جمع می‌شوند.
آقای دن هرتوگ و آقای اسپیتزن، از دو سمت مخالف در قایقهای کوچک به غازهای بی‌خیالی که در کانالی در پایین رود راین جمع شده‌اند، نزدیک می‌شوند. هدف از این عملیات گاز انبری، مجبور کردن غازها به رفتن به سمت کناره رودخانه است. در آنجا هرتوگ، پسرش و سایرین، غازها را روی نوعی سرسره به سمت اتاق گاز رهسپار می‌کنند.
چندتایی از غازها، گویی که آخر قصه را خوانده باشند، ناگهان دچار اضطراب می‌شوند و به هر زوری که شده بال می‌زنند و فرار می‌کنند.
دن هرتوک می‌گوید که از کودکی شیفته گرفتن حیوانات در مناطق روستایی بوده و سالها برای تکمیل سیستم امحای غازهایی که ساخته زحمت کشیده است. او می‌افزاید: "من عاشق غازها هستم. آنها خیلی باهوشند. من با روی باز از پیشنهادها برای بهتر کردن سیستمم استقبال می‌کنم."
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
 
     
  
 مرد
#346   Posted: 22 Jun 2015 17:03
گینس طولانی‌ترین صف سلفی دنیا را به نام الجی ثبت کرد

این روزها تب سلفی و سلفی گرفتن در همه جای دنیا به اوج خود رسیده و کمپانی‌های مطرح نیز از این قافله جانمانده در تلاشند از این تکنیک عکاسی بهترین استفاده را برای معرفی محصولات خود ببرند. در همین راستا الجی توانست با ثبت طولانی‌ترین سلفی دنیا، نام خود را به عنوان رکورددار در این زمینه وارد کتاب گینس کند.شرکت ال‌جی الکترونیکس با ایجاد طولانی‌ترین صف سلفی در یک مکان به کمک بیش از 2500 نفر در مکزیکوسیتی به رکوردی جدید در کتاب رکوردها دست یافت. در 13 ژوئن رکورد جهانی گینس با عنوان «طولانی‌ترین صف سلفی» نزدیک قلعه تاریخی چاپولتوپک در مکزیکوسیتی توسط ال‌جی G4 طی ۲ ساعت ثبت شد.
G4 با بیشترین تعداد سلفی‌های گرفته شده در یک مکان نقشی کلیدی در ثبت این رکورد داشت. در این رویداد، مجموع 746 سلفی گروهی و فردی گرفته شد و رکورد 531 سلفی ماه گذشته آمریکا شکسته شد.
دنیل آگوئیلار، مسئول برگزاری این رویداد در ال‌جی الکترونیکس مکزیکو می‌گوید:

"با نرخ یک سلفی در هر 10 ثانیه، بدون نیاز به شارژ مجدد یا تعویض باطری از G4 برای ثبت این رکورد استفاده شد. شارژ G4 هنوز تمام نشده بود؛ اما تعداد افراد به پایان رسید."
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
 
     
  
 مرد
#347   Posted: 22 Jun 2015 22:32
مسافر قاچاقی هواپیما روی بام فروشگاهی در لندن سقوط کرد

یکی از دو مسافر قاچاقی که به نظر می‌آید در محفظه چرخ یک هواپیما به مقصد لندن پنهان شده بودند، قبل از رسیدن به فرودگاه هیترو سقوط کرده و جان خود را از دست داده است.
نفر دوم هم به شدت زخمی شده و در بیمارستان بستری است.
گفته می‌شود این دو نفر در بخش زیرین هواپیمای مسافربری بریتیش ایرویز، از مبدا ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی به مقصد لندن پنهان شده بودند. مدت زمان پرواز بین این دو شهر بیش از ۱۱ ساعت است.
جسد یکی از آنها صبح روز پنجشنبه ۱۸ ژوئن روی بام دفتر یک فروشگاه اینترنتی در منطقه ریچموند در غرب لندن پیدا شد.
پلیس لندن گفته نمی‌تواند وجود ارتباط بین این دو نفر را تایید کند.


'مورد بسیار نادر'
مسافری که جان سالم به در برده ۲۴ ساله است و بعد از پیدا شدن در محفظه چرخ هواپیما به بیمارستانی در غرب لندن منتقل شده است.
شرکت هوایی بریتیش ایرویز در بیانیه‌ای اعلام کرده است که در حال همکاری با پلیس لندن و مقام‌های مسئول در ژوهانسبورگ برای پی بردن به چگونگی این اتفاق "بسیار نادر" است.
در سال ۲۰۱۲ هم یک مرد ۲۶ ساله از محفظه چرخ هواپیمایی که از آنگولا عازم فرودگاه هیترو بود، در خیابانی در غرب لندن سقوط کرد و مرد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
 
     
  
 مرد
#348   Posted: 22 Jun 2015 23:32
اقدام بشردوستانه هتل سوئیسی

یک هتل در سوئیس برای هشدار به مشتریان خود در دور نریختن غذایشان روش جدیدی به کار گرفته است. او از تصاویر کودکان آفریقایی برای عدم اتلاف غذاها استفاده کرده است.
مجله مهر: هتلی در سوئیس با استفاده از نمایش تصاویر تکان‌دهنده کودکان آفریقایی سعی کرده از اتلاف مواد غذایی توسط مشتریانش خودداری کند. «بریگیته هلر»، مدیر هتل چهار ستاره «Monopol» در بخش لوسرن در مرکز سوئیس، می‌گوید که در هتل او مواد غذایی زیادی به هدر می‌رود و او نمی‌تواند نسبت به این اتفاق بی‌اعتنا باشد. نتیجه این احساس مسئولیت خانم هلر تبدیل به تابلویی شد با عکس کودکان قحطی‌زده آفریقایی به علاوه یک جمله که به زبان انگلیسی در پایین آن نوشته بود: «صبح بخیر مهمانان عزیز. به دلایل اخلاقی و معنوی ما در سوئیس غذاها را دور نمی‌ریزیم. لطفا غذایی را در بشقابتان بریزید که مطمئنید آن را میل می‌کنید. به خاطر درک و شعورتان سپاسگزاریم.»
در ادامه این مطلب آمده است: «کودکان در آفریقا به خاطر سوءتغذیه می‌میرند و مردم در سوئیس غذاها را اسراف می‌کنند و دور می‌ریزند. این اتفاق در این کشور به لحاظ اخلاقی و معنوی قابل قبول نیست.» زیر عکس یکی از کودکان بینوا هم این مطلب حک شده است: «کمک، کمک... سپاسگزاریم برای ساختن جهانی بهتر. مدیریت هتل» و پایین تصویری که کودک و کرکس هر دو در قاب تصویر گرسنه هستند هم اینگونه نوشته است: «کرکس منتظر است که کودک هر چه زودتر بمیرد!»
مدیریت متعهدانه این خانم نتایجی هم دربرداشته است. بر اثر مدیریت خانم هلر مشتریان چینی، باقی‌مانده غذای خود را بسته‌بندی می‌کنند و همراه خود می‌برند. هلر خود درباره این طرحش می‌گوید: «دیدن اینکه چه مقدار غذا روزانه اتلاف می‌شود، واقعا مرا آزار می‌دهد. ما باید مردم را آگاه کنیم و باید تصاویر کودکانی که در اثر گرسنگی در حال مرگ هستند را به آن‌ها نشان بدهیم.»
خانم هلر در ادامه درباره واکنش‌های احتمالی مشتریانش می‌گوید: «من به هیچ وجه نگران این نیستم که با این کار توریست‌هایی که به هتلم می‌‎آیند، اذیت یا دلزده شوند. من دارم برای متفاوت بودن تلاش می‌کنم و هرچند نمی‌توانم جهان را تغییر بدهم؛ اما این یک شروع است.» هلر نه تنها از این اقدامش راضی است که آن را وظیفه خود می‌داند: «من تشخیص دادم که با برنامه‌ریزی می‌توانم خیلی چیزها را تغییر بدهم. من این را وظیفه انسانی خودم می‌دانستم که کاری برای بشریت انجام دهم و این دقیقا همان کاری است که باید انجام می‌دادم.»
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
 
     
  
 مرد
#349   Posted: 23 Jun 2015 12:01
زن چینی ۱۰۰ سگ را از خورده شدن در مراسم سالیانه نجات داد

بنا بر گزارش‌ها از چین، یک شهروند زن با پرداخت مبلغی بیش از هزار دلار، صد سگ را از کشته شدن برای مراسم سالیانه گوشت سگ، نجات داده است.
یانگ شایون، زن ۶۵ ساله چینی، ۳۰ خرداد ماه با پرداخت ۷ هزار یوان (۱۱۰۰ دلار) سگ‌ها را در شهر جنوبی یولین خریده است.
او قصد دارد این سگ‌ها را در سکونت‌گاه خود که دو هزار کیلومتر با یولین فاصله دارد، نگهداری کند.
یولین میزبان مراسمی سالیانه است که در آن از جمله گوشت سگ خورده می‌شود.
این مراسم سالیانه با انتقاد گروهی از فعالان حامی حیوانات روبه‌رو است. اعتراضاتی که در شبکه‌های اجتماعی نیز بازتاب فراوانی پیدا کرده است.
خبرگزاری فرانسه می‌گوید تصاویری آن‌لاین از این زن منتشر شده که او را در بازاری که سگ‌ها در آن فروخته می‌شوند، نشان می‌دهد.
فعالان حامی حیوانات می‌گویند این جشن سالیانه خشونت‌بار است.
تحقیقاتی منتشر شده از سوی سازمان خیریه «حیوانات آسیا» در هنگ‌کنگ نشان می‌دهد که عمده سگ‌هایی که برای کشته شدن در یولین جمع می‌شوند، ربوده شده‌اند یا بی‌خانمان بوده‌اند.
خوردن گوش سگ در عمده مناطق چین غیرطبیعی‌ست و مراسم شهر یولین در بسیاری از دیگر شهرهای چین نیز منتقدان زیادی دارد. آمارها نشان می‌دهند که نزدیک به ۳۰ میلیون خانوار در آن کشور خود صاحب سگ، به عنوان حیوان خانگی هستند. آنچه خود بر اعتراض‌ها در چین افزوده است.
البته خوردن گوشت سگ در چین غیرقانونی نیست. هر چند دولت خواستار «احترام به قوانین امنیت غذایی» شده است.
مراسم سالیانه یولین، یک مراسم دولتی نیست و مسئولان شهری در پی انتقادها و اعتراض‌ها، تلاش کرده‌اند با انتشار بیانیه‌ای که شهرداری «هرگز دست به برپایی چنین مراسمی نمی‌زند»، از آن فاصله بگیرند. در عین حال قانونی هم برای جلوگیری از برگزاری چنین مراسمی وجود ندارد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
 
     
  
 مرد
#350   Posted: 24 Jun 2015 21:09
آلمان: 'منع فروش روزانه' برای کتاب‌های الکترونیکی با موضوع جنسی

بر اساس مقررات تازه در آلمان، علاقه‌مندان به کتاب‌های الکترونیکی با محتوای جنسی از ساعت ۱۰ شب تا ۶ صبح می‌توانند این کالا را بخرند.
از سال ۲۰۰۲ در آلمان، سینماهای نمایش دهنده فیلم‌های با محتوای جنسی ملزم به اجرای این قانون برای ارایه محصولات خود در ساعات شب شدند. اما این برای نخستین بار است که دایره چنین مقرراتی، کتاب‌های الکترونیکی قابل دسترس در اینترنت را نیز در بر می‌گیرد.
گسترش این مقررات به حوزه کتاب‌های الکترونیکی در پی شکایتی صورت گرفت که بر اساس آن ادعا شده بود یک کتاب تازه با محتوای جنسی به آسانی در دسترس کودکان قرار داشته است.
یک بلاگر حوزه نشر کتاب، تصمیم اخیر اداره محافظت جوانان، را "بی‌معنا" دانسته است.
اتحادیه ناشران و کتابفروشان آلمان تایید کرده که عرضه‌کنندگان کتاب‌های الکترونیکی در حال بررسی راه‌های اجرای این مقررات هستند.
پیشنهاد شده که کتابفروشان با استفاده از یک نرم افزار فیلترینگ، عنوان کتاب‌هایی را که مطابق این قانون در محدوده "نامناسب برای جوانان" قرار می‌گیرند در ساعات روز از مجموعه آنلاین خود پنهان سازند.
اما جسیکا سانگر، از گروه حقوقی اتحادیه ناشران و کتابفروشان آلمان، می‌گوید: "به نظر نمی‌رسد که استفاده از قفل ساعتی برای این کتاب‌ها معنایی بدهد چون کودکان می‌توانند راهی برای دور زدن فیلترینگ بیابند."
به گفته خانم سانگر، "دور زدن سیستمی که کاربر را مجبور سازد سن خود را به اثبات برساند دشوارتر است و این روشی است که باید دنبال کنیم."
مطابق قانون تازه، کتابفروشان خاطی با جریمه ۵۰ هزار یورویی مواجه خواهند شد.
نیت هافلدر، بلاگر در حوزه رسانه‌های دیجیتال، می‌گوید گسترش دادن این قانون به محدوده کتاب‌های الکترونیکی معنایی ندارد: "با توجه به در دسترس بودن کالاهایی با محتوای مناسب برای بزرگسالان در وبسایت‌های خارج از آلمان، محدودکردن دسترسی به وبسایت‌های داخل آلمان حماقت است."
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
 
     
  
صفحه  صفحه 35 از 45:  « پیشین  1  ...  34  35  36  ...  44  45  پسین » 
گفتگوی آزاد

Interesting News | اخبار جالب

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها List Insert YouTube video   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.

 

 
Report Abuse (گزارش)  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
↑ بالا
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites