تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
گفتگوی آزاد

Non-political News | اخبار روز (غير سياسى)

صفحه  صفحه 21 از 77:  « پیشین  1  ...  20  21  22  ...  76  77  پسین »  
#201 | Posted: 7 Apr 2013 10:03
نوروز امسال رکورد مصرف بنزین را در دنیا شکست

نوروز امسال، مصرف بنزین ایرانی ها به مرز 100میلیون لیتر در روز رسید و رکورد دنیا را شکست!
پرشین خودرو _ رکورد مصرف بنزین ایران از زمان ورود نخستین خودرو بنزین‌سوز به کشور (دوران قاجاریه) تاکنون با ثبت مصرف بیش از 98 میلیون لیتر در روز دوازدهم فروردین ماه سال جدید شکسته شد و پیش بینی می‌شود در سال 92 با تثبیت قیمت فرآورده‌های نفتی و ثبت یک جهش چشمگیر بار دیگر تراز تولید و مصرف بنزین و گازوئیل منفی شود.

در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته مجتمع بنزین سازی RFCC پالایشگاه نفت امام خمینی شازند با ظرفیت تولید هشت میلیون لیتر در روز به طور رسمی در مدار بهره‌برداری قرار گرفت و مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی خبر دادند که با این راه اندازی تراز تولید و مصرف بنزین در کشور برابر شده است. با این حال، ثبت رکورد 98 میلیون لیتری بنزین در روز دوازده فروردین ماه متناسب با تولید بنزین سه پالایشگاه جدید نفت در کشور است.


چرا مصرف بنزین بالا رفت؟

سيدناصر سجادي قائم مقام شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي طولانی تر بودن تعطیلات نوروزی را دلیل اصلی افزایش قابل توجه مصرف بنزین در تعطیلات نوروزی امسال می داند و می گوید: مسافرت هاي نوروزي از 24 اسفند ماه 1391 آغاز شده و تا 17 فروردین ماه سال 1392 ادامه می یابد. در نوروز سالجاری متوسط مصرف بنزین کشور در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته از رشدی 10 درصدی برخوردار شده و در 29 اسفند ماه سال گذشته رکورد مصرف 90 میلیون لیتر به ثبت رسید.

او البته می گوید که با وجود افزایش مصرف بنزین اما هم اکنون ذخیره سازی این فرآورده نفتی در شرایط مطلوبی قرار دارد.

علاوه بر طولانی شدن تعطیلات نوروزی، اختصاص 50 لیتر سهمیه ویژه بنزین نوروزی به خودروهای شخصی و احتمال تثبیت قیمت و سهمیه های بنزین تا تابستان سال جدید در افزایش مصرف این فراورده استراتژیک نفتی تاثیر مستقیم داشته است.هدیه 1.3 میلیارد لیتری بنزینی دولت به مردم

بر اساس آمارهای رسمی وزارت نفت، در حال حاضر حدود 24 میلیون کارت هوشمند بنزین و گازوئیل در سطح کشور فعال است که از این تعداد نزدیک به 12 میلیون کارت سوخت برای خودروهای شخصی صادر شده است.

به این ترتیب برای نوروز امسال بیش از یک میلیارد و 320 میلیون لیتر بنزین با نرخ نیمه یارانه‌ای 400 تومانی به کارت های هوشمند سوخت واریز شده است، این در حالی است که تا پیش از واریز این سهمیه بنزین نیمه یارانه ای، فروش بنزین آزاد در جایگاه‌های سوخت کشور با ثبت یک رکورد جدید به مرز 20 میلیون لیتر در روز افزایش یافته است.

همچنین برای نوروز امسال 25 لیتر سهمیه بنزین به کارت سوخت موتورسیکلت‌ها با نرخ نیمه یارانه ای اختصاص یافته است، این در حالی است که برای فروردین ماه هیچگونه تغییری در سهمیه خودروهای عمومی و خدماتی حاصل نشده است.

از سوی دیگر، برای فروردین ماه سال 1392 سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی بدون محدودیت، در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه ای 400 تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است.


ای بس که نباشیم و جهان خواهد بود
نی نام ز ما و نه نشان خواهد بود
زین پیش نبودیم و نبد هیچ خلل
زین پس چو نباشیم همان خواهد بود

حکیم عمر خیام


*******

مردم فقط "یک بار" بايد بمونن تا موفق بشن،
ولى جمهوری اسلامی "هر بار" باید موفق بشه تا بمونه . . .
     
#202 | Posted: 8 Apr 2013 00:28
آقای وزیر ، اگر پراید سوار بودید....؟


گزارش عینی یک خبرنگار از واژگونی خودرو وزیر راه و شهرسازی + عکس
وزیر راه‌وشهرسازی صبح پنج‌شنبه در مسیر بازدید از پروژه‌‌های مسکونی شهرستان‌های استان‌تهران از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.خبرنگار «دنیای‌اقتصاد» که در این بازدید حضور داشته جزییات این حادثه را نوشته است.
به نقل از دنیای اقتصاد وزیر راه‌ وشهرسازی صبح پنج‌شنبه در دویست‌وسی‌امین سفر استانی مخصوص مسکن‌مهر، در مسیر بازدید از پروژه‌‌های مسکونی شهرستان‌های استان‌تهران از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.
علی نیکزاد ساعت 5 صبح پنج‌شنبه به همراه هیاتی مرکب از معاون امور مسکن وزارتخانه، رییس سازمان مسکن استان تهران، مدیرعامل بانک مسکن و رییس بنیاد مسکن، تهران را به مقصد رودهن، دماوند و فیروزکوه ترک کرد.برنامه سفر، شامل بازدید از حدود 10 هزار واحد مسکونی‌مهر در حال ساخت در شرق پایتخت و تصمیم‌گیری در محل برای رفع مشکلات مالی و زیرساختی این واحدها بود.هیات بعد از دو ساعت‌ونیم پیمایش مسیر حوالی ساعت 8 صبح به محل ساخت 3هزار مسکن‌مهر در فیروزکوه رسید که در آنجا درخواست مردم از وزیر برای افزایش سقف وام‌مسکن و همچنین تخفیف در هزینه صدور پروانه با موافقت نیکزاد همراه شد.

بعد از آن، وزیر به همراه مدیران از فیروزکوه عازم دماوند شدند که در ساعت حدود 9 و 45 دقیقه، درحالی که ستون خودروها (شامل خودرو وزیر و سایر خودروهای هیات‌همراه) با سرعت حدود 110 کیلومتر در اتوبان در حرکت بودند، خودرو حامل وزیر –لندکروز سفید‌رنگ- ناگهان به کناره سمت راست اتوبان (شانه‌خاکی) کشیده شد و بعد از برخورد با ‌گاردریل به مسیر برگشت و سپس با یک‌دور چرخیدن به دور خود مجددا به ‌گاردریل وسط اتوبان اصابت کرد و بعد از آن با عبور از روی ‌گاردریل در محوطه خاکی وسط اتوبان 4 دور معلق خورد و در دور پنجم روی ‌گاردریل‌ها توقف کرد.چند ثانیه بعد از آن، وزیر، رییس بنیادمسکن، محافظ‌ و راننده بدون آنکه آسیب جدی دیده باشند، از خودرو پیاده شدند طوری که بازشدن 8 کیسه هوا در فاصله بین 4سرنشین و شیشه‌‌وستون خودرو، آنها را از مرگ ناشی از واژگونی نجات داد.
در این حادثه، فقط رییس بنیادمسکن از ناحیه پشت‌گوش دچار زخم و جراحت شد و علی نیکزاد نیز به دلیل سابقه دیسک‌کمر، از این ناحیه دچار درد شدید شد.نیکزاد بعد از حادثه به بیمارستان چمران منتقل شد و کمتر از یک‌ساعت بعد از بستری‌شدن در ICU، وزیر دفاع و معاون اول رییس‌جمهور از او عیادت کردند.
برای وزیر راه‌وشهرسازی یک هفته استراحت مطلق در منزل تجویز شده است.این دویست‌وسی‌امین سفر استانی علی نیکزاد - وزیر مسکن‌مهر- از روزی که او با تشکیل دولت دهم پا به وزارت مسکن گذاشت، محسوب می‌شود.سفر پریروز نیکزاد همچنین سی‌وپنجمین بازدید استانی از ابتدای سال91 بود که بعد از حادثه وحشتناک واژگونی خودرو، حاضران در صحنه تصادف عنوان کردند: نیکزاد را دعای 500 هزار خانواری که طی سه‌سال گذشته واحدهای مسکونی‌مهر تحویل‌شان شده، از مرگ نجات داد
.

 
 
Signature
 
 
     
#203 | Posted: 10 Apr 2013 10:33
حقوق پايه 487 هزارتومان!

ميزان افزايش حقوق هر کارگر در سال جاري 97 هزار و 425 تومان و هر مدير و فرد داراي پست 682 هزارتومان است؛ با اين حال هر فرد مشمول قانون کار امسال ماهيانه حداقل 487 هزار و 125 تومان و هر مدير نيز 3 ميليون و 409 هزارتومان دريافت خواهد کرد


ابتکار _ با تعيين حداقل دستمزد ساليانه کارگران و مشمولان قانون کار وضعيت افزايش دستمزدهاي مديران و افراد داراي پست شاغل در بنگاه‌ها و واحدهاي مشمول قانون کار نيز مشخص مي‌شود. هرچند ميزان افزايش حقوق امسال مشمولان قانون کار و نيروهايي عادي به ميزان 25 درصد است، اما مديران و افراد داراي پست براي هر ماه کار تا 7 برابر يک نيروي عادي مي‌توانند حقوق دريافت کنند.به گفته مقامات کارگري کشور، با اينکه حقوق کارگران و مديران بايد تفاوت‌هايي را داشته باشد، اما با اين حال فاصله فعلي و تفاوت 7 برابري حقوق و دستمزد در اين بخش، شکاف قابل توجهي است. با اين حال، مديران ارشد واحدهاي مختلف دريافتي‌هايي به مراتب بيشتر از 7 برابر نيز دارند.

حقوق هر مدير 7 برابر نيروي عادي

به گزارش مهر، در حالي که حداقل دستمزد سال جاري ميليون‌ها مشمول قانون کار و کارگر شاغل در واحدهاي مختلف اقتصادي 97 هزار و 425 تومان افزايش يافته است، اما اين ميزان براي مديران تا 682 هزار تومان است.با اينکه تعداد مديران شاغل در واحدهاي اقتصادي و بنگاه‌هاي مشمول قانون کار تا 10 درصد از کل نيروها برآورد مي‌شوند، اما هر مدير در سال جاري براي هر ماه 3 ميليون و 409 هزارتومان دريافت مي‌کند. البته در مواردي نيز مديران دريافتي‌هايي به مراتب بيشتر از ارقام يادشده خواهند داشت.با توجه به شکاف‌هاي موجود بين حقوق مديران و نيروهاي عادي مشمول قانون کار، حداقل دستمزد 487 هزار و 125 توماني امسال کارگران با دريافتي‌هاي مديران 2 ميليون و 922 هزار تومان تفاوت دارد.

شکاف 2.9 ميليوني حقوق مديران و کارگران

هرچند تاکيد گزارش اين است که مديران به واسطه تخصص، مهارت، ساعات کاري و مسئوليت‌هاي بعضا سنگيني که بر عهده دارند طبيعتا بايد از دريافتي‌هاي بالاتري نيز برخوردار باشند، اما دست و دل بازي‌هايي که درباره حقوق و مزاياي مديران نسبت به نيروهاي تحت پوشش صورت مي‌گيرد، در مواردي قابل توجه است. به عبارتي در مواردي سرمايه گذاران بنگاه‌ها و مديران ارشد مزايايي را براي مديران مياني خود در نظر مي‌گيرند که با وضعيت پرداختي‌ها به نيروهاي آن واحد قابل مقايسه و توجيه نيست.بر پايه اين گزارش، با فرض 7 برابر بودن حقوق يک مدير و فرد صاحب پست نسبت به ديگر نيروهاي مشمول قانون کار، ميزان حقوق مديران در سال جاري نسبت به سال گذشته به ميزان 25 درصد افزايش خواهد يافت و از 2 ميليون و 727 هزار و 900 تومان سال 91 به 3 ميليون و 409 هزارتومان در سال جاري خواهد رسيد. البته اين ارقام بدون در نظر گرفتن فوق العاده‌ها و مزاياي ديگري است که در بسياري از واحدها براي مديران به صورت جداگانه در نظر گرفته مي‌شود.

افزايش شکاف حقوق مديران و نيروي کار

با اينکه ميزان افزايش حقوق کارگران و حداقل بگيران از 150 هزارتومان سال 85 تا 487 هزار و 125 تومان سال 92 به ميزان 67 درصد بوده است، اما اين ميزان رشد براي مديران و افراد صاحب پست در فاصله سال‌هاي يادشده حداقل به ميزان 69 درصد بوده و از 1 ميليون و 50 هزارتومان سال 85 به 3 ميليون و 409 هزارتومان در سال 92 رسيده است. هرچند در درصد رشد اختلاف چنداني وجود ندارد، اما بزرگي عدد حقوق مديران نسبت به کارگران باعث افزايش سال به سال حقوق اين دو گروه شده است.

جدول تغييرات حقوق و دريافتي کارگران و مديران مشمول قانون کار (ارقام به تومان) :ای بس که نباشیم و جهان خواهد بود
نی نام ز ما و نه نشان خواهد بود
زین پیش نبودیم و نبد هیچ خلل
زین پس چو نباشیم همان خواهد بود

حکیم عمر خیام


*******

مردم فقط "یک بار" بايد بمونن تا موفق بشن،
ولى جمهوری اسلامی "هر بار" باید موفق بشه تا بمونه . . .
     
#204 | Posted: 11 Apr 2013 16:11
ثبت احوال:
كارت‌های ملی جمع آوری می شوند

معاون اسناد هویت سازمان ثبت احوال كشور، از جمع آوری كارت های ملی و جایگزینی كارت هوشمند خبر دادباشگاه خبرنگاران _ اسماعیلی گفت: کارت های شناسایی برابر مصوبه‌ای که در سال 90 از هیات وزیران گرفته شده و به واسطه آغاز عملیات اجرایی کارت های هوشمند ملی در سال 91 و 92 تمامی کارت های شناسایی ملی اعتبارشان تا پایان سال 92 تمدید شده، برابر مصوبه هیات وزیران در سال جاری، کارت‌های هوشمند جایگزین این کارت ها و اعتبارشان منقضی خواهد شد.

وی با اشاره به تعویض کارت های ابلاغی آبی افزود: در صورتی که افرادی هنوز کارت های ابلاغی شماره ملی آبی رنگ را در اختیار دارند با مراجعه به ادارات ثبت احوال می توانند کارت شناسایی ملی یا کارت شناسایی هوشمند دریافت کنند.

اسماعیلی در ادامه گفت: حدود 61.5 میلیون نفر افراد واجد شرایط دارای کارت اند 97 درصد پوشش صدور کارت شناسایی برای ایرانیان در داخل و خارج از کشور داریم.

وی در پایان با اشاره به کارت های ملی مفقود شده افزود: افرادی که کارت‌های ملی آن ها گم شده با مراجعه به دفاتر پیشخوان یا ادارات ثبت احوال می توانند کارت شناسایی دریافت کننده کارت ملی تا 7 سال اعتبار دارد افرادی که کارت های شناسایی آن ها منقضی شده تا پایان سال 92 تمدید خواهد.


ای بس که نباشیم و جهان خواهد بود
نی نام ز ما و نه نشان خواهد بود
زین پیش نبودیم و نبد هیچ خلل
زین پس چو نباشیم همان خواهد بود

حکیم عمر خیام


*******

مردم فقط "یک بار" بايد بمونن تا موفق بشن،
ولى جمهوری اسلامی "هر بار" باید موفق بشه تا بمونه . . .
     
#205 | Posted: 11 Apr 2013 16:19
هزینه صدور کارت هوشمند ملی اعلام شد

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت‌احوال اعلام کرد: برابر مصوبه هیات وزیران، 75 درصد هزینه صدور کارت هوشمند ملی توسط دولت تامین می‌شود و مردم تنها 25 درصد بهای این کارت را پرداخت می‌کنندثبت احوال تهران - محسن کرمی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه آیین‌نامه کارت هوشمند ملی که به تصویب هیات دولت رسیده و درباره چگونگی تامین هزینه‌های این کارت تعیین تکلیف کرده است، گفت: قیمت تمام شده کارت هوشمند ملی 20 هزار تومان است که برابر آیین‌نامه‌نامه مصوب دولت، هموطنان تنها 5 هزار تومان از این رقم را پرداخت می‌کنند. بنابراین به ازای صدور هر کارت هوشمند ملی 15 هزار تومان نیز توسط دولت تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه بابت صدور کارت ملی فعلی تنها 250 تومان از مردم دریافت می‌شود، افزود: برای صدور المثنی این کارت‌های ملی نیز، در حال حاضر 10 هزار تومان توسط متقاضیان پرداخت می‌شود که این رقم نیز، حتی تمام هزینه‌های صدور کارت ملی فعلی را هم پوشش نمی‌دهد. معاون سازمان ثبت احوال کشور در خاتمه، با اشاره به اینکه مرحله پایلوت صدور کارت هوشمند ملی در قم سپری می‌شود، گفت: نخستین کارت هوشمند ملی ایرانیان در این استان صادر خواهد شد.


ای بس که نباشیم و جهان خواهد بود
نی نام ز ما و نه نشان خواهد بود
زین پیش نبودیم و نبد هیچ خلل
زین پس چو نباشیم همان خواهد بود

حکیم عمر خیام


*******

مردم فقط "یک بار" بايد بمونن تا موفق بشن،
ولى جمهوری اسلامی "هر بار" باید موفق بشه تا بمونه . . .
     
#206 | Posted: 13 Apr 2013 14:23
احتمال افزایش قیمت بنزین به هزار تومان

۱۳۹۲/۰۱/۲۴

درصورتی كه فاز دوم هدفمندی یارانه ها اجرایی نشود‏، کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیشنهاد كرد كه قیمت بنزین سهمیه‌ای و آزاد به ترتیب از ۴۰۰ تومان به ۷۰۰ تومان و از ۷۰۰ تومان به ۹۰۰ تومان افزایش یابد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۲ اعلام کرد: درصورتی كه فاز دوم هدفمندی یارانه ها اجرایی نشود‏، کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیشنهاد كرد كه قیمت بنزین سهمیه‌ای و آزاد به ترتیب از ۴۰۰ تومان به ۷۰۰ تومان و از ۷۰۰ تومان به ۹۰۰ تومان افزایش یابد.

به گزارش ایلنا، جعفر قادری نماینده مردم شیراز درجمع خبرنگاران با بیان اینكه توافقی در هیئت رئیسه کمیسیون صورت گرفت تا دو هفته برای بررسی بودجه 92 در کمیسیون تلفیق صرف شود،گفت: البته این زمان تا دو هفته دیگر هم قابل تمدید است، اگر شروع به کار کمیسیون را این هفته محاسبه کنیم، باید حداکثر تا 15 اردیبهشت ماه بودجه 92 را برای رسیدگی در صحن علنی به هیئت رئیسه ارائه دهیم.

وی افزود: بنابراین باید دو هفته اول کاری کمیسیون را به بررسی کلیات و درآمد‌ها بپردازیم و دو هفته بعدی را به بررسی هزینه‌های بودجه اختصاص دهیم و باید عملا بتوانیم تا 15 اردیبهشت ماه بودجه را به هیئت رئیسه تقدیم کنیم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 92 تصریح كرد: در جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق، وزیر اقتصاد، رئیس‌کل بانک مرکزی و معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور حضور یافتند و توضیحاتی را درباره کلیات بودجه 92 ارائه دادند.

وی ادامه داد: در این جلسه همچنین تعدادی از نمایندگان اعلام کردند که هنوز اطلاعاتشان از کلیات بودجه 92 کامل نیست و لازم است مسئولان مختلف در کمیسیون حضور یابند و توضیحاتشان را ارائه دهند.

قادری خاطرنشان كرد: استدلال برخی نمایندگان این بود که اگر وارد بررسی جزئیات بودجه 92 شویم، باید قبل از رای‌گیری درباره کلیات توضیحاتی درباره هر بخش از جزئیات داده شده باشد، از این رو از مسئولان مختلف دعوت کرده‌ایم تا در کمیسیون تلفیق حضور یابند.

قادری گفت: مقرر شد تا در جلسه امروز کمیسیون تلفیق وزرای نفت، صنعت و معدن و تجارت رئیس سازمان خصوصی‌سازی و آقای فرزین حضور یابند تا توضیحاتی را درباره بودجه 92 به نمایندگان ارائه دهند.

او ادامه داد: در این جلسه همچنین قرار است برخی از مسئولان مرتبط با تحریم‌ها نیز اگر نیاز باشد، حضور یابند تا اگر بتوانیم در جلسه فردای کمیسیون تلفیق وارد بررسی کلیات بودجه 92 شویم و امیدواریم انشاءالله قبل از آنکه نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه بروند بتوانیم کلیات بودجه 92 را تعیین تکلیف کنیم.

قادری گفت: آقای بهمنی در جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق گزارشی که مربوط به 3 ماه قبل بود را ارائه داد، نمایندگان به این موضوع ایراد گرفتند اما این موضوع در جلسات بعدی حتما پیگیری می‌کنیم که مسئولان گزارش‌های به روز ارائه دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه از 144 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی پیش‌بینی شده در سال گذشته، حدود 107 هزار میلیارد تومان عملکرد بودجه عمومی دولت در سال 91 بوده است، تصریح کرد: عملکرد بودجه عمرانی نیز در سال 91 حدود 15 هزار میلیارد تومان بوده و عملکرد بودجه جاری 91 هزار میلیارد تومان بوده است و حدود 3.8 میلیارد دلار هم مجموعه درآمد‌های نفتی در سال گذشته بوده که در اختیار بانک مرکزی گذاشته شده است.

او گفت: در این جلسه سوالی پیش آمد مبنی بر اینکه وقتی عملکرد بودجه عمومی دولت در سال 91 حدود 107 هزار میلیارد تومان بوده بنابراین چطور 166 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی برای سال 92 پیش‌بینی کرده‌اید که مسئولان گفتند 15 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که از محل درآمد‌های هدفمندی یارانه‌ها به بودجه عمومی تزریق شود و در وصول مالیات‌ها نیز مقداری افزایش درآمد‌ها پیش‌بینی شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق 92 با تشریح جزییات دیگر این جلسه یادآورشد: در این جلسه نمایندگان نگرانی‌هایی درباره وابستگی بودجه به نفت داشتند و می‌گفتند که وابستگی بودجه به نفت کم نشده است و استدلالشان این بود که درست است.

او ادامه داد: میزان صادرات نفت در بودجه کاهش یافته و نسبت به سال گذشته کمتر پیش‌بینی شده اما با افزایش نرخ ارز از 1226 تومان به 2500 تومان، عملا به درآمد‌های ریالی فروش نفت افزوده شده است.قادری با بیان اینكه بودجه جاری سال گذشته 101 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که 91 هزار میلیارد تومان آن محقق شده گفت:در بودجه امسال هم بودجه جاری 121 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

23 هزار میلیارد تومان یارانه نان و دارو

سخنگوی كمیسیون تلفیق همچنین درباره یارانه پرداختی نان و دارو توسط دولت نیز گفت: سال گذشته 11 هزار میلیارد تومان به عنوان یارانه نان و دارو پرداخت شد و امسال پیش‌بینی شده که 23 هزار میلیارد تومان برای یارانه نان و دارو پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: بودجه عمرانی نیز برای سال 92 حدود 37 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که قرار است 10 هزار میلیارد تومان از این رقم از محل اجرای قانون یارانه‌ها تامین شود و 5 هزار میلیارد تومان نیز از محل اجرای قانون یارانه‌ها به بودجه جاری اختصاص یابد.

قادری با بیان اینکه اجرای فاز دوم قانون هدفمند‌سازی یارانه‌ها در بودجه 92 پیش‌بینی شده است،گفت: البته بعید می‌دانم مرحله دوم اجرایی شود.

به گفته وی پیشنهادی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح بود مبنی بر اینکه اگر مرحله دوم قانون یارانه‌ها اجرایی نشد، تغییری در قیمت حامل های انرژی داشته باشیم به این صورت که نرخ بنزین سهمیه‌ای از 400 تومان به 700 تومان و نرخ بنزین آزاد از 700 تومان به 900 تومان افزایش یابد و تغییری هم در قیمت گاز cng داشته باشیم، كه البته این یک پیشنهاد بود.

نماینده شیراز در مجلس با اشاره به اینكه دولت سال گذشته 42 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی بین مردم توزیع کرده است،گفت: 28 هزار میلیارد تومان از این رقم از محل افزایش قیمت‌ها حاصل شده و 14 هزار میلیارد تومان نیز از محل بودجه تامین شده است اما بنده بعید می‌دانم که مجلس با اجرای فاز دوم هدفمند‌سازی یارانه‌ها در شرایط و وضعیت فعلی‌ای که برای اجرای مرحله دوم مناسب نیست، موافقت کند.

او ادامه داد: وقتی تورم در کشور داریم، یک بخشی از این تورم اثر خودش را در کاهش ارزش ریال یا افزایش نرخ ارز خالی می‌کند.سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 92 با اشاره به اعداد و ارقام مربوط به صادرات نفت که 67 هزار میلیارد تومان در بوده 92 گفت:از درآمد‌های مالیاتی پیش بینی شده در سال گذشته حدود 40 هزار میلیارد تومان محقق شده، برای سال 92 حدود 53 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است كه به نظر می رسد اگر مقداری مسئولان درآمد‌های مالیاتی را با توسعه پایه‌های مالیاتی افزایش دهند، این رقم پیش‌بینی شده قابل تحقق باشد.


Signature

طبیب عشق مسیحا دم است
عشقمه آرزوی عــــــــــزیزم I love arazmas
     
#207 | Posted: 16 Apr 2013 00:13
افزایش قیمت کالاهای اساسی کلید خوردهمشهری آنلاین _ گرانی رسمی کالاهای اساسی با قطعی شدن افزایش قیمت نان و بررسی درخواست افزایش نرخ روغن نباتی، شکر و مرغ و تخم مرغ در جلسه دیروز کارگروه تنظیم بازار کلید خورد.

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بررسی نحوه حمایت از تولید و وضعیت قیمتی چهار قلم کالای اساسی شامل روغن، شکر، مرغ و تخم مرغ به ایرنا گفت: این موضوع در نشست روز گذشته کار گروه تنظیم بازار بررسی شد و سه‌شنبه ( امروز) در دستور کار نشست کارگروه تنظیم بازار به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور وزیر دادگستری و نمایندگان دستگاه‌های مرتبط قرار دارد.

حسن رامرد با بیان اینکه در جلسه روز گذشته تنظیم بازار در وزارت صنعت، معدن و تجارت موضوع تأمین اعتبار برای حمایت از خرید تخم مرغ توسط تولید‌کنندگان مطرح شده افزود: موضوع افزایش قیمت مرغ در سطح خرده فروشی مطرح نبوده بلکه پیشنهاد درباره خرید تضمینی بود که تصمیم‌گیری نهایی به نشست روز سه‌شنبه کارگروه تنظیم بازار موکول شد. وی بدون اشاره به نحوه جبران هزینه تمام‌شده تولید برخی کالاهای اساسی، از ارائه درخواست دوباره افزایش قیمت روغن و شکر توسط بخش خصوصی فعال در این حوزه‌ها خبر داده که در نشست امروز کارگروه تنظیم بازار بررسی خواهد شد.

نان قطعاً گران می‌شود


مدیرعامل شرکت‌بازرگانی دولتی ایران هم با بیان اینکه اکنون قیمت خرید تضمینی گندم به‌صورت علی‌الحساب 550تومان محاسبه می‌شود گفت: پس از اعلام نظر رئیس‌جمهور برای جایزه تولید گندم، قیمت نهایی خرید تضمینی این محصول تا آخر هفته جاری مشخص خواهد شد و با افزایش قیمت گندم، قیمت نان نیز قطعاً افزایش می‌یابد اما زمان افزایش قیمت نان بعداً اعلام می‌شود. عباس قبادی قیمت احتمالی خرید تضمینی گندم را حدود 700تومان در هر کیلو اعلام کرد و در مورد احتمال افزایش 80درصدی قیمت نان متناسب با افزایش قیمت گندم به فارس گفت: قیمت خرید تضمینی گندم حدود 80درصد افزایش می‌یابد .ای بس که نباشیم و جهان خواهد بود
نی نام ز ما و نه نشان خواهد بود
زین پیش نبودیم و نبد هیچ خلل
زین پس چو نباشیم همان خواهد بود

حکیم عمر خیام


*******

مردم فقط "یک بار" بايد بمونن تا موفق بشن،
ولى جمهوری اسلامی "هر بار" باید موفق بشه تا بمونه . . .
     
#208 | Posted: 16 Apr 2013 16:40
خبر فووووووووری
~~~~~~~~~~
زلزله. 7.5 ریشتری در سیستان بلوچستان و افغانستان!!تا. ودقایققی قبل رُخ داد....

L
     
#209 | Posted: 16 Apr 2013 16:40
خبر فووووووووری
~~~~~~~~~~
زلزله. 7.5 ریشتری در سیستان بلوچستان و افغانستان!!تا. ودقایققی قبل رُخ داد....

L
     
#210 | Posted: 16 Apr 2013 16:41
خبر فووووووووری
~~~~~~~~~~
زلزله. 7.5 ریشتری در سیستان بلوچستان و افغانستان!!تا. ودقایققی قبل رُخ داد....

L
     
صفحه  صفحه 21 از 77:  « پیشین  1  ...  20  21  22  ...  76  77  پسین » 
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد / Non-political News | اخبار روز (غير سياسى) بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites