خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد /

Non-political News | اخبار روز (غير سياسى)


صفحه  صفحه 30 از 77:  « پیشین  1  ...  29  30  31  ...  76  77  پسین »
pixy_666 مرد #291 | Posted: 31 Jan 2014 02:14
کاربر

 
نوزاد سه ماهه به دست ناپدری‌اش کشته شد


کبودی روی صورت، دست و بدن و... اینها فقط بخشی از آسیب‌هایی است که ناپدری به بدن فرزندخوانده سه ماهه‌اش وارد کرد. این مرد که اعتیاد شدیدی به شیشه داشت آنقدر دخترک را آزار داد تا او را کشت. هرچند انگشت اتهام را می‌توان به سمت مادر بیتای سه ماهه که ادعا کرده در حال ترک روانگردان شیشه است نیز نشانه رفت در حالی که انکار می‌کند اما چنین اتفاقاتی صفحه به صفحه اوراق پرونده کودک‌آزاری را بیشتر و بیشتر می‌کند.
ساعت 10 شب سه‌شنبه 8 بهمن ماه کلانتری تهرانسر در جریان مرگ کودک سه ماهه‌یی قرار گرفت که به طرز مشکوکی فوت کرده بود. بیتا کودک 3 ماهه در حالی توسط مادرش به بیمارستان قوامین تهرانسر آورده شده بود که آثار شکنجه و کبودی بر بدنش نشان از کودک‌آزاری دیگری را می‌داد.


اظهارات مادر

«ثمانه» مادر این طفل سه ماهه در این باره گفت: هشت ماه پیش از شوهر اولم طلاق گرفتم و در حالی که بیتا را باردار بودم، با احمد شوهر دومم ازدواج کردم. احمد اعتیاد شدیدی به شیشه داشت. من هم شیشه مصرف می‌کردم اما الان در حال ترک هستم. او در تحقیقات درباره این ماجرا افزود: بیتا را دوست داشتم و هیچ صدمه‌یی به او نزدم اما احمد ناپدری خوبی برای بیتا نبود و مدام او را کتک می‌زد حتی به من هم بدبین بود و سه روز قبل از اینکه دخترم فوت کند ما را در خانه زندانی کرده بود. مادر بیتا همچنین گفت: تن بیتا را خیس می‌کرد و کتکش می‌زد تا بیشتر درد بکشد. بارها او را با بند پوتین آویزان می‌کرد و می‌زد. شب آخر هم آنقدر بیتا را شکنجه کرد که تا رسیدن به بیمارستان تاب نیاورد.


بازداشت مادر بیتا

پس از اظهارات مادر کودک که به شیشه اعتیاد دارد و ادعا می‌کند که در حال ترک است، دستور بازداشت احمد صادر شد و جسد برای مشخص شدن علت فوت به پزشکی قانونی انتقال پیدا کرد.
اما در همین حال مشخص شد ناپدری بیتا که اعتیاد شدیدی به شیشه دارد فرار کرده است. از آنجایی که به گفته مادر بیتا این اتفاقات در احمد آباد مستوفی اتفاق افتاده قرار عدم صلاحیت صادر شده و چون جرم در حوزه قضاییه احمدآباد مستوفی اتفاق افتاده دادسرای جنایی تهران قرار را به آنجا اعلام کردند. با این حال تحقیقات برای دستگیری این مرد آغاز شده است.


حادثه‌یی مشابه

این اولین مورد از کودک‌آزاری نیست که شاهدش هستیم. در سالی که گذشت علاوه بر ماجرای «فاطمه» که توسط نامزد مادرش مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود موارد دیگری نیز اتفاق افتاد. برای مثال زنی جوان پسر سه ساله‌اش به نام «متین» را به بیمارستانی در جنوب پایتخت منتقل کرد. پسرک وضعیت اسفباری داشت. آثار سوختگی روی دست‌هایش دیده می‌شد. روی سر و صورتش کبودی‌هایی بود و معلوم نبود چه بلایی بر سرش آمده است. زمانی که پزشکان معاینه‌اش کردند معلوم شد او نبض ندارد و چند ساعت پیش فوت شده است. وقتی پزشکان می‌خواستند آخرین وضعیت متین را به مادرش اطلاع دهند او از بیمارستان رفته بود. این موضوع نشان می‌داد به احتمال زیاد پسرک قربانی کودک‌آزاری شده و جانش را از دست داده است.
با تلاش‌های ماموران بالاخره مادر او که زنی 30 ساله به نام راحله بود، شناسایی و دستگیر شد. زمانی که ماموران این زن را در خصوص سوختگی و کبودی‌های متعدد روی بدن متین بازخواست کردند او توضیح قانع‌کننده‌یی نداشت. ناپدری متین هم که از توزیع‌کنندگان مواد مخدر در منطقه اتابک بود شناسایی و دستگیر شد. ناپدری متین که اعتیاد شدیدی به شیشه داشت در جریان بازجویی‌ها اتهام قتل متین را پذیرفت و گفت: «روز حادثه مقدار زیادی شیشه مصرف کرده بودم و حالت طبیعی نداشتم. متین گریه می‌کرد و عصبانی‌ام کرده بود. به همین دلیل در یک لحظه او را بلند کردم و به زمین کوبیدم. حال متین تا دو روز خوب بود اما بعد تشنج کرد و فوت شد. » در این موارد که منتهی به قتل کودک شده وضعیت کاملا مشخص است اما در مواردی که آزارها استمرار دارد ولی به مرگ منتهی نمی‌شود وقایع ناخوشایندی رقم می‌خورد. برای نمونه در ماجرای «دنیا» که «اعتماد» چندی قبل آن را روایت کرد آثاری از کبودی و رفتار نامناسب جسمانی بر تن او محرز بود که به دلیل تحت سرپرستی بودن او در بهزیستی هنوز تحقیق در این باره به سرانجام نرسیده است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #292 | Posted: 31 Jan 2014 02:29
کاربر

 
ادامه اعتراض‌ها در معدن چادرملو و دستگیری کارگران


در پی شکایت مدیرعامل مجتمع سنگ آهن چادرملو دستکم ۲۰ نفر از این کارگران توسط پلیس امنیت احضار و سپس بازداشت شده‌اند. کارگران بازداشتی در سازماندهی اعتراض علیه اخراج یکی از همکاران سندیکایی خود شرکت کرده بودند.
ناآرامی در میان کارگران معدن چادرملو ظاهرا ادامه نارضایتی‌هایی است که از آذرماه گذشته و در پی اخراج بهرام حسنی‌نژاد، دبیر انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (پیمانکار معدن چادرملو) شروع شد و اینک با تایید این اخراج توسط هیات تشخیص اداره کار اردکان تشدید شده است.
کمالی در اعتراض به حکم اخراجش توسط کارفرما به اداره کار اردکان شکایت کرده، ولی این نهاد دولتی نیز روز یکشنبه گذشته اقدام کارفرما را تایید کرده است.
معدن سنگ آهن چادرملو درحاشیه کویر مرکزی و کویر لوت درفاصله ۱۸۰ کیلومتری شمال شرقی یزد، نزدیک اردکان قراردارد. تولید سالیانه کنسانتره آهن این معدن ۵ / ۸ میلیون تن است که به واحدهای فولادسازی مانند فولاد مبارکه و فولاد خوزستان حمل می‌شود.
احمد کمالی، فرماندار اردکان در مصاحبه‌ای با خبرگزاری ایلنا تایید کرده است که اعتراض کارگران به همین اخراج برمی‌گردد: «حسینی‌نژاد می‌تواند به شکایت از نهادهای بالادستی همچون اداره کار استان یزد یا وزارت کار اقدام کند اما توقف تولید در یک مجموعه ۳ هزار نفری به دلیل اخراج وی قابل قبول نیست.»
فرماندار اردکان با طرح این ادعا که "حقوق کارگران معدن چارملو از حقوق بسیاری از مسئولان دولتی بیشتر است"، گفته است که «تحریک کارگران به اعتصاب توسط عده محدودی صورت می‌گیرد که نمی‌دانم چه سودی از اقدامات خود می‌برند.»


اعتصابی که از سه روز پیش ادامه دارد

در همین حال، یک فعال کارگری در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا جزئیات بیشتری از اعتراض‌ها و تحصن‌‌ها در معدن چادرملو را باز گفته است. به گفته وی دور جدید اعتراضات صنفی حدود ۲ هزار کارگر معدن چادرملو در واکنش به تایید حکم اخراج آقای حسنی‌نژاد توسط هیئت تشخیص اداره کار اردکان از روز سه‌شنبه (۸ بهمن ماه) آغاز شده است که امروز هم (پنج شنبه ۱۰ بهمن ماه) ادامه دارد و کارگران برای سومین روز متوالی دست از کار کشیده‌اند.
بنا بر داده‌های این فعال کارگری ۲۰ کارگر معدن چادرملو صبح روز گذشته (چهارشنبه ۹ بهمن ماه) پس از مراجعه به پلیس امنیت شهرستان مبارکه بازداشت شده‌اند که در میان آنها تعدادی از نمایندگان کارگری در انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (پیمانکار نیروی انسانی معدن چادرملو) دیده می‌شوند. علاوه بر این ۲۰ نفر ۴ کارگر هم صبح روز پنجشنبه در محل کارخانه و در جریان تحصن بازداشت شده‌اند.
پیشینه اعتراض‌های کارگری معدن چاملو به آذرماه امسال برمی‌گردد. بنا به گزارش ایلنا، در آن زمان کارگران این معدن در اعتراض به آنچه دستمزدهای ناعادلانه می‌خواندند و همچنین اخراج بهرام حسنی‌نژاد دبیر نهاد کارگری این معدن (انجمن صنفی کارگران شرکت پیمانکاری آسفالت طوس) بیش از یک ساعت دست از کار کشیدند و تجمع کردند.


تعطیلی و بیکاری در کمین معادن

درباره برخی از مطالبات صنفی این کارگران قول مساعد داده شد، ولی تمام و کمال اجرا نشد. در مورد اخراج حسنی‌نژاد اما با تایید اقدام کارفرما از سوی "شورای تامین شهر" اعتراضات کارگران ادامه یافت و سه روز در اواسط آذر کل کارکنان معدن چارملو دست از کار کشیدند. این اعتصاب با وعده مسئولان اداره کار اردکان به نمایندگان کارگران مبنی بر بررسی خارج از نوبت موضوع اخراج نماینده‌ی صنفی‌شان، و همچنین تعیین سازوکار بررسی و تحقق سایر مطالبات صنفی از تاریخ ۱۸ آذر ماه موقتا پایان یافت و کارگران به سرکار خود برگشتند.
اما روز یکشنبه هفته جاری (۶ بهمن) با تایید حکم اخراج بهرام حسنی‌نژاد از سوی هیات تشخیص اداره کار شهرستان اردکان دور جدید اعتراض‌ها و اعتصاب‌های کارگران معدن چادرملو آغاز شده که همچنان ادامه دارد.
در همین حال، خبرگزاری ایلنا در خبری دیگر از بیکاری ۶۰۰ نفر از کارگران معدن مرمریت چاه مرغی خبر داده است. هزار نفر نیز به طور غیرمستقیم در نتیجه تعطیلی این معدن کار خود را از دست داده‌اند. معدن چاه مرغی بزرگترین معدن مرمریت شهرستان دره‌بید در شمال استان فارس است. تابستان سال ۱۳۹۱ مقام‌های محلی شهرستان یادشده هشدار داده بودند که رکود اقتصادی ناشی از توقف صادرات و کمبود مواد اولیه بیش از ۱۰۰ واحد سنگبری محلی، خطر تعطیلی تدریجی این معادن و بیکار شدن کارگران "این بزرگترین معدن سنگ مرمریت آسیا" را در پی دارد.
ظاهرا موج تعطیلی کارگاه‌ها و مراکز صنعتی که به عقیده کارشناسان ریشه در فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و سوءمدیریت‌های کلان دولتی دارد بیش ازپیش معادن را نیز فرا می‌گیرد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #293 | Posted: 1 Feb 2014 02:10
کاربر

 
خلبان ایرانی رکورددار پرواز در جهان


روزنامه ایران : خلبانی یکی از شغل های پرمخاطره و مهیج است . خلبانان همواره آسایش مسافران را می خواهند و ایمنی مهم ترین دغدغه آنها است. خطر یکی از پدیده های این شغل به شمار می آید که البته خلبانان راه مقابله با خطر را آموخته اند با این حال خطر و حادثه خبر نمی کند خطر فقط یک لحظه است , لحظاتی که به سرعت نور می گذرند و باید همواره آماده بود. هیچ حادثه ای در دنیای تکنولوژی امروزه قابل پیش بینی نیست اغلب یک اشتباه کوچک زمینه ای برای وقوع یک حادثه تلخ و دلخراش است . خلبانان
هنگام روبه رو شدن با حوادث ناگهانی باید در عرض یک ثانیه چند راهکار را در ذهن پردازش کنند , بهترین گزینه مقابله با خطر و حادثه را برگزینند و آن انتخاب باید بهترین راه ممکن برای عبور از بحران باشد. آنها باید بر استرس و ترس غلبه کنند .درکابین هواپیما دستپاچگی یعنی حادثه.
خلبانان می‌دانند هنگام خطر باید خونسرد باشند و با هوش و ذکاوت پرورش یافته‌شان نه تنها زود تسلیم نشوند بلکه واکنش سریعی داشته باشند. این ویژگی‌های مهم خلبانان در مقابله با شرایط نامساعد و ناخواسته است.
خلبانان از ضریب هوشی بسیار بالایی برخوردار هستند. آنها هر شش ماه یکبار پس از تست‌های پزشکی و سلامت فیزیکی، هوش، دانش علمی روز دنیا، مهارت پرواز در سیمولاتور و... و براساس آیین‌‌نامه سازمان هواپیمایی کشوری و ICAO گواهینامه خلبانی را تمدید می‌کنند تا اجازه پرواز صادر شود.
خلبانی یکی از مشاغل پرمخاطره است. حساسیت‌ها و سختگیری‌ها بر خلبانان، امنیت مسافران را تضمین می‌کند. خلبانان می‌دانند در برابر شرایط سخت و دشوار چگونه عمل کنند. آنها آموزش دیده‌اند. خلبانان ایرانی توانایی و تخصص مقابله با نقص فنی را دارند. آنها شبانه روز در خدمت مردم و آسایش مسافران هستند تا یک سفر آرام و بی‌خطر داشته باشند. خلبانان انسان‌های آسمانی هستند و با مشکلات به‌راحتی دست و پنجه نرم می‌کنند. خلبانی شغل پرمسئولیت و حساسی است. تعهد آنها زندگی واقعی در فراز آسمان با هواپیماهای غول‌پیکر است.
خانواده خلبانان سهم و نقش اساسی در این حرفه برعهده دارند. صبوری از عناصر مهم زندگی با خلبانان به شمار می‌آید و سرانجام خانواده تکیه‌گاه و آرامش بخش واقعی کاپیتان‌های در آسمان‌ هستند.


گفت‌وگو با رکورددار پرواز جهان

سید اکبر میری روشن، خلبان 58 ساله شرکت هواپیمایی ایران‌ایر است. وی با بیش از 18 هزار ساعت رکورد پرواز در جهان را در دست دارد. این افتخار بزرگی برای ایران است. کاپیتان روشن حدود 10 سال است که معلم ایرباس 730 و 600-300 است. سال‌های طولانی نیز به صورت حرفه‌ای ورزش می‌کند اما سال‌های نه‌چندان دور روی تشک کشتی بود.
در این سال‌های اخیر نیز عنوان رئیس کمیته روابط‌ بین‌الملل فدراسیون کشتی را برعهده داشت. چهارسال نیز عضو هیأت رئیسه کنفدراسیون کشتی آسیا بود. هم‌اکنون مدیریت ایمنی و تضمین کیفیت عملیات پرواز‌ هما را برعهده دارد و همزمان خلبانی نیز می‌کند.


چند سال است خلبان هستید و در حال حاضر چه رتبه و درجه خلبانی را در اختیار دارید؟
36 سال است خلبانی می‌کنم و در حال حاضر خلبان ارشد شرکت هواپیمایی کشور هستم. 10 سال است معلم ایرباس 730 و 600-300 را در کارنامه هواپیمایی دارم. همچنان خلبانی می‌کنم و در کنار آن نیز مدیر ایمنی و تضمین کیفیت عملیات پرواز هستم. بالاترین مدرک خلبانی و گواهینامه خلبانی «ATPL» را دارم.

چه شد که شغل و حرفه خلبانی را انتخاب کردید؟
شاید اتفاقی بود. من چند دوست دانشگاهی داشتم که با آنها خیلی نزدیک بودم. یک روز آنها به فکر خلبانی افتادند، پیشنهاد دادند در آزمون خلبانی شرکت کنیم، من هم پیشنهاد آنها را قبول کردم. آزمون رفتیم، فیلترهای بسیار سخت و دشواری را پشت سر گذاشتیم. تست‌های پزشکی و فیزیکی، هوش، زبان و...، مرحله به مرحله پیش رفتیم. آن دوره، نظم و قواعد خاص خودش را داشت و سرانجام جذب این شغل و حرفه شدم. البته بیشتر دوستانم نتوانستند در مراحل بعدی از پس این آزمون سخت برآیند. تنها یکی از آنها به همراه من در آزمون خلبانی قبول شد که متأسفانه دیگر در بین ما نیست و برای همیشه بر فراز آسمان‌ها پرواز کرده است. با عبور از مراحل نخست برای ادامه آموزش به کشور امریکا رفتم. پرواز را همه دوست دارند و مردم دوست دارند هوا و آسمان را نگاه کنند، چون آسمان بسیار زیبا است. من علاقه‌خاصی به برادران رایت دارم. آن دو باعث شدند این تکنولوژی به سرعت پیش برود و این امر آرامش و لذت مردم در سفر را توصیف‌ناپذیر کرده است، به همین دلیل من عاشق خلبانی هستم.


چند روز در ماه را به خلبانی و خانواده اختصاص می‌دهید؟
شغل خلبانی استثنا است و با دیگر شغل‌ها فرق زیادی دارد. شغل پرواز به دلیل متفاوت بودن آن و این که ساعت مشخصی ندارد، زندگی را کاملاً تحت تأثیر قرار می‌دهد و برنامه‌ریزی مشکل است، البته باید به خانواده اهمیت داد اما شرایط کار ما با کارهای دیگر متفاوت است.
استاندارد پرواز برای یک خلبان 60 ساعت در ماه تعیین شده ولی بستگی به نوع پرواز و سفر دارد. امکان دارد 15 پرواز در یک ماه گنجانده شود. خلبانان باید میان پرواز یک استراحت داشته باشند و این الزامی است. با این حال مواقعی نیز پیش می‌آید که بیشتر باید پرواز کنیم. بیشترین حجم کاری و پرواز در فصل‌های بهار، تابستان و نوروز است که در آن لحظات زیبا از خانواده دور هستیم.


بیشترین رکورد پرواز شما چقدر است و بیشترین ساعت پرواز یک خلبان در شبانه‌روز چه میزان است؟
رکورد جهان را با 18 هزار ساعت پرواز در اختیار دارم و این یک افتخار است. البته قوانین بین‌المللی در پرواز اجازه نمی‌دهد خلبانان از قوانین تخلف کنند. با این حال شرایط پرواز خلبانان براساس موقعیت متفاوت است. خلبانان مجاز هستند در روز 14 ساعت و در شب 12 ساعت پرواز کنند. البته قوانین هر کشوری تعیین می‌کند که خلبان چند ساعت در روز و شب می‌تواند پرواز کند.


آیا تا به امروز با حادثه‌ای ناخواسته روبه‌رو بوده‌اید که در حال پرواز نتوانید خلبانی کنید؟
خوشبختانه با مشکلی روبه‌رو نبوده‌ام زیرا خلبانان هر شش ماه یکبار تست‌های پزشکی را زیر نظر پزشکان سازمان هواپیمایی کشور انجام می‌دهند. خلبان باید تغذیه خوب داشته باشد، بهداشت را به‌طور دقیق رعایت‌کند، اگر مشکل خاصی دیده شد استراحت کند و تا زمان بهبود اجازه پرواز ندارد. خلبانان ورزش را در کارنامه و برنامه خود دارند و من نیز سال‌ها حرفه‌ای کشتی می‌گرفتم.


هنگام پرواز با نقص فنی روبه‌رو بوده‌اید که شما را با مشکل مواجه کند؟
نقص فنی جزوی از کار پرواز است.
به ندرت پیش آمده با نقص فنی روبه‌رو بوده باشم اما به مسافران نگفتیم چون دل‌نگران می‌شدند. با خونسردی و عکس‌العمل صحیح مشکل را برطرف کردیم. باید در این موارد استرس را دور کنیم. تکنیک‌های موارد جایگزین در هواپیما وجود دارد که بتوان هواپیما را کنترل کرد و خوشبختانه بهترین تصمیم نهایی را گرفتیم و مشکلی نداشتیم. البته ما یک ساعت قبل از پرواز براساس یک کتابچه و چک ‌لیست‌ها هواپیما را کنترل می‌کنیم.
این کتابچه‌ها و چک‌لیست‌های مدون بر اساس داده‌های کارخانه سازنده هواپیما چک می‌شود. در این هنگام اگر با مشکل فنی برخورد کنیم مشکلات و نقص از سوی تیم فنی و تکنیسین‌های هواپیما برطرف می‌شود.
ایمنی سر لوحه انجام پرواز است. تمام تلاش ما این است که ایمنی و استانداردها را رعایت کنیم و کوچک‌ترین موضوعی از دید ما و تکنیسین‌ها دور نمی‌ماند. با این حال اینجا دفتر ایمنی و تضمین کیفیت عملیات پرواز است و همه مجاز هستند این دستورالعمل‌ها را رعایت کنند.


چه مشکلاتی بر سر راه دارید و چگونه با آن مقابله می‌کنید؟
در حال حاضر بزرگترین مشکل ما تحریم‌ها است؛ تحریم‌هایی که از سوی جهان غرب علیه ایران در جریان است بخصوص این که هواپیمایی ایران‌ایر یک سازمان هواپیمایی دولتی است، پیکان تحریم به سوی این شرکت نیز نشانه رفته‌است. با این حال بچه‌های فنی و تکنیسین‌ها شبانه روز در حال کار هستند و توانسته‌اند مشکلات را کنار بزنند، اما کاری بسیار طاقت‌فرسا و سخت است.


ایرلاین‌های ایرانی و خارجی چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند و این تفاوت در کجا محسوس است؟
ایرلاین‌ها را نمی‌توانیم مورد قیاس قرار دهیم. ایرلاین‌های خارجی جدید هستند. ایرلاین‌های قدیمی مانند آسمان و ماهان را نمی‌توان با ایرلاین‌های دیگر مقایسه کرد. آنها قطعات نو و جدیدی را دریافت می‌کنند در حالی که ما هیچ قطعه جدید و نویی را دریافت نمی‌کنیم، اما بچه‌های فنی ما کار مضاعف و تلاش زیادی در شبانه روز انجام می‌دهند، به‌عبارتی حفظ و نگهداری ایرلاین‌های ما بسیار سخت و دشوار است اما تا این لحظه ما کار بزرگی انجام داده‌ایم و با وجود مشکلات زیاد از عهده کار برآمده‌ایم.


اگر این شغل را نداشتید دوست داشتید چه‌کاره شوید؟
دوست داشتم دوباره خلبان شوم. من خلبانی را با هیچ شغل دیگری عوض نمی‌کنم. من عمرم را روی این کار گذاشته‌ام. خلبانی و پرواز یک هنر و یک تکنیک است. هر موقع از این تفکر و تکنیک و هنر خارج شوم قطعاً به مشکل برخواهم خورد.


خلبانی واقعاً شغل سختی است؟
مطمئناً باید بگویم هم بله و هم خیر! یک خلبان باید از لحاظ دانش و علم روز دنیا به‌روز باشد. هر شش ماه یکبار تست‌های فراوانی می‌دهد. همه این موارد واقعاً سخت و دشوار است اما وقتی از همه این تست‌ها و آزمون‌ها بیرون می‌آییم سختی آن برایمان لذت‌بخش است. روزی که من پرواز دارم، زودتر از راننده ایران‌ایر بیرون از منزل آماده هستم اما فشارهای روحی و فیزیکی که در یک پرواز درگیرم می‌کند بسیار سخت و دشوار است. خلبانی یک عشق است. اگر کسی خلبانی و پرواز را دوست نداشته باشد به مشکل برمی‌خورد.


تلخ‌ترین حادثه هوایی که شنیدید چه بود؟
سانحه دوازدهم تیرماه سال 1367 بود. پرواز مسافربری شماره 655 شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه «IR655» از بندرعباس به مقصد دبی در حال حرکت بود. تنها 28 دقیقه در آسمان بود و ارتفاع آن به 14 هزار پا رسیده بود، آن روز حدود 290 سرنشین داشت که شامل 46 مسافر غیر ایرانی از کشورهای امارات، هند، پاکستان، یوگسلاوی سابق، ایتالیا و فرانسه بود که با شلیک موشک هدایت شونده از ناو «یو‌اس‌اس وینسنس» متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده در آسمان منفجر شد. همین الان که برای شما تعریف کردم باور نمی‌کنید بدنم به لرزه افتاده است.


نخستین باری که خلبان یک هواپیمای مسافربری شدید چه احساسی داشتید؟
پس از اتمام آموزش در امریکا به ایران برگشتم. سال 1359 به‌عنوان خلبان 737 هدایت آن را برعهده گرفتم. بسیار لذت بخش بود. این که پس از سوار شدن هواپیماهای یک موتوره و دو موتوره در امریکا، پشت موتور جت بنشینی، هیچ زمان فراموش شدنی نیست و این خاطره همواره در ذهنم باقی مانده است.


بهترین خاطره‌ای که شما به آن افتخار می‌کنید کدام است؟
بهترین خاطره و افتخار من برمی‌گردد به سال‌های 2004 و 2012 میلادی در المپیک آتن و لندن. از سوی کمیته المپیک ایران درخواست یک هواپیمای دربست ایرباس 310 برای رفت و برگشت اعضای تیم ملی پارالمپیک به این میادین شد و من خلبان هواپیمای این جوانان غیور و ایثارگر بودم، زمانی که بر می‌گشتم 150مسافر داشتم که مدال‌های رنگی را کسب کرده بودند و همه خوشحال و شادمان بودند که همین از بهترین خاطرات و افتخارات من بود.


سخت‌ترین لحظه پرواز یک هواپیما چیست؟
تیک آف و لندینگ( بلندشدن و نشستن) است.


مردم قدر شما را بیشتر می‌دانند یا مسئولان؟
مردم بیشتر قدر ما را می‌دانند. مسئولان سال‌ها است ما را فراموش کرده‌اند!


چرا خلبانان ایرانی از دیگر خلبانان دنیا بهتر هستند؟
خلبانان ایرانی با‌هوش‌تر هستند. دلیلش این است که بچه‌های ایرانی در هوش و مباحث فیزیک و ریاضی از بهترین‌ها هستند، چون در این سال‌ها شاهد پیشرفت نخبگان در خارج از کشور بوده‌ایم؛ مقام‌هایی که کسب کرده‌اند و این که بچه‌های ایرانی تعهد به‌کار دارند.


چه عواملی باعث تأخیر در پروازهای ایرلاین‌های ایرانی است؟
پرواز‌هایی که با تأخیر صورت می‌گیرد به دلیل عواملی چون شرایط جوی، فنی، امنیتی و بازرسی است. من به‌عنوان یک خلبان می‌گویم همه این موارد در تأخیر پرواز تأثیر قابل توجهی دارند. مسافران اگر از هر خلبانی بپرسند که چرا با تأخیر پرواز کرده‌اید ما اینجا اعلام می‌کنیم. واقعیت هرچه باشد اعلام خواهیم کرد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #294 | Posted: 1 Feb 2014 02:20
کاربر

 
شعر بهتر است یا نثر؛ بحث ادبی در روسیه کشته داد


بحث ادبی مستانه بین دو شهروند روسیه به قتل یکی از آنان توسط دیگری انجامید.
بر اساس گزارش‌ها مردی ۵۳ ساله در شهر ایربیت، در منطقه اورال، در حال مستی و حین بحثی ادبی یک مرد ۶۷ ساله را با ضربات چاقو کشته است.
آنها در منزل یکی از آشنایانشان مشغول نوشیدن و بحث درباره فرم‌های ادبی بودند.
مقتول معتقد بوده است که تنها می‌توان نثر را "ادبیات واقعی" دانست، در حالی که متهم به قتل علاقه زیادی به شعر داشته است.
او پیش از این معلم بوده است و پس از قتل در خانه یکی از نزدیکانش پنهان شده بود.
قربانی این حادثه خود نویسنده بوده است و برخی از آثارش در مطبوعات محلی چاپ شده بود.
حدود چهار ماه پیش نیز بحث فلسفی در یک آبجوفروشی در روسیه به تیراندازی منجر شده بود.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #295 | Posted: 1 Feb 2014 02:39
کاربر

 
کلاهبرداری های سریالی پزشک قلابی از هتلداران


پزشک قلابی که کلکسیونی از کلاهبرداری ها را در پرونده خود دارد، در جریان پیگیری کلاهبرداری هایش از هتل داران شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار مهر، آذرماه سال گذشته مدیر یکی از هتل های شرق تهران با مراجعه به کلانتری 147 گلبرگ به مأموران اعلام کرد که فردی حدود 40 ساله و تحت عنوان پزشک اقدام به اجاره یکی از سوئیت های هتل کرده اما پس از اقامت یک ماهه و بدون هرگونه تسویه حساب ، از محل خارج و متواری شده است .
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کلاهبرداری" و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه 4 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان متوجه شدند که فردی تحت عنوان پزشک با مراجعه به یک هتل در شرق تهران اقدام به اجاره یک سوئیت کرده و طی این مدت و در قالب نوشتن نسخه پزشکی برای تعدادی از پرسنل هتل ، اعتماد آنها را جلب کرده بود. این جلب اعتماد به گونه ای بوده که پرسنل هتل از دریافت هرگونه مدرک شناسایی خودداری کرده اند تا سرانجام و پس از گذشت یک ماه و استفاده از تمامی سرویس های هتل از قبیل رستوران و ... ، این شخص به راحتی و بدون پرداخت یک ریال از هتل خارج و متواری شده بود .
در ادامه و با بررسی شماره نظام پزشکی درج شده در دفترچه بیمه های درمانی تعدادی از پرسنل هتل ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که پزشکی تحت عنوان "دکتر امیرعلی طباطبایی" و با چنین شماره نظام پزشکی وجود نداشته و متهم پرونده تنها با استفاده از اطلاعات پزشکی ، خود را تحت عنوان پزشک معرفی کرده است .
همزمان با انجام اقدامات پلیسی برای شناسایی و دستگیری متهم و با توجه به احتمال وقوع موارد مشابه ، کارآگاهان از طریق اتحادیه هتل داران متوجه شدند که این شخص با مراجعه به تعداد دیگری از هتل های شهر تهران و سایر شهرهای کشور به ویژه شهرهای دارای جاذبه های توریستی و گردشگری ، به همین شیوه و شگرد و تحت عنوان دکتر "امیرعلی طباطبایی" اقدام به اجاره اتاق و یا سوئیت کرده و در تعدادی از آنها ، بدون هرگونه تسویه متواری شده است.
با توجه به شیوه و شگرد متهم در نحوه و زمان پذیرش هتل ها ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که متهم پرونده در تمامی این مدت در هتل های سطح شهر تهران و سایر شهرهای کشور اقامت داشته است. بلافاصله هماهنگی های لازم با اتحادیه هتل داران انجام و اطلاع رسانی به کلیه هتل های کشور به ویژه هتل های شهر تهران انجام تا در صورت مراجعه فردی تحت عنوان دکتر امیرعلی طباطبایی ، موضوع به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شود و سرانجام متهم در زمان مراجعه به یکی از هتل های منطقه میدان فردوسی از سوی پرسنل هتل شناسایی شد و موضوع به پایگاه چهارم آگاهی اطلاع و متهم با هویت واقعی "امیر . و" 38 ساله دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .
با انتقال متهم به پایگاه چهارم و بررسی سوابق وی مشخص شد که "امیر . و" یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه کلاهبرداری ، جعل و محکومیت های مالی است که چندین بار دستگیر و روانه زندان شده است .
با دستگیری متهم و در بازرسی از کیف همراه وی ، کارآگاهان با تعدادی سربرگ تحت عنوان "مجتمع کارخانجات برتر عرشیا" و "شرکت تولید پک تین گیلان " برخورد کردند که با بررسی های به عمل آمده مشخص شد که هیچکدام از اسامی این دو شرکت دارای سابقه ثبت نمی باشند و این دو شرکت وجود خارجی ندارند .
همزمان با کشف سربرگ های متعلق به این دو شرکت ، تصاویر مدارک شناسایی متعلق به تعدادی از سایر افراد نیز به دست آمد . با شناسایی این افراد و در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که متهم پرونده به بهانه استخدام در دو شرکت "مجتمع کارخانجات برتر عرشیا" و "شرکت تولید پک تین گیلان" اقدام به دریافت وجوه چند صد هزار تومانی از آنها کرده است.
همزمان و با شناسایی تعداد دیگری از شکات ، زن جوانی نیز که تصویر کارت ملی وی در میان اسناد و مدارک شناسایی کشف شده از متهم قرار داشت با مراجعه به پایگاه چهارم آگاهی و شناسایی متهم ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : حدود چند ماه پیش بود که مادرم را به صورت اورژانسی در یکی از بیمارستان های منطقه تجریش بستری کردیم اما پس از انجام اقدامات اولیه درمانی و برای ادامه درمان در یکی از بیمارستان تخصصی تصمیم گرفتیم تا مادرم را به یک بیمارستان های فوق تخصصی در زمینه قلب منتقل کنیم . در همین زمان ، این آقا با ظاهری کاملا آراسته و تحت عنوان پزشک به من مراجعه کرد و مدعی شد که می تواند تمامی اقدامات انتقال مادرم به بیمارستان تخصصی را در کمترین زمان انجام دهد اما برای انجام این کار نیاز به دو ملیون تومان دارد تا این کار هرچه سریع تر انجام شود . ما نیز که در آن شرایط تنها به فکر انتقال هرچه سریع تر مادرم به یک بیمارستان فوق تخصصی بودیم ، این پول را پرداخت کرده و مادرمان نیز به همان بیمارستان مورد نظر منتقل شد اما زمانیکه برای پیگیری دیگر اقدامات در زمینه انتقال پرونده پزشکی به بیمارستان اولیه مراجعه کردم بودم ، متوجه شدم که تمامی اقدامات انتقال مادرم به بیمارستان مورد نظر برابر روال اداری انجام شده و برای انجام این کار به هیچ عنوان نیازی به پرداخت پول نبوده است .
سرهنگ کارآگاه رضا مؤذن ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعترافات متهم و شناسایی تعداد دیگری از شکات ، قرار قانونی برای متهم صادر و تحقیقات تکمیلی در دستور کار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #296 | Posted: 2 Feb 2014 02:02
کاربر

 
کسب مجوز آموزش فضانوری توسط شرکت Waypoint 2 Space


کسانی که رویای فضانورد بودن را در سر می‌پروانند می‌توانند به زودی با خرید یک بلیت آن را به واقعیت تبدیل کنند و به یک سفر فضایی واقعی بروند. شرکت خدمات آموزش فضایی Waypoint 2 Space در نهایت موفق شد تا تاییدیه‌ی FAA (اداره کل هوانوردی فدرال) را کسب کند که بنابر این مجوز می‌تواند به زودی آموزش نسل جدیدی از فضانوردان را آغاز کند. شرکت کنندگان می‌توانند آموزش‌های مربوط به سفرهای زیر مداری و مداری را در این مرکز ببینند تا برای سفر واقعی خود – که البته حسابی هم برایشان گران تمام می‌شود- آماده شوند. پس اگر می‌خواهید با جزییات این آموزش‌ها آشنا شوید در ادامه با ما باشید.
مجوز FAA به این شرکت اجازه می‌دهد تا خدمات خود را به تمامی فضانوردان آینده نگر ارائه دهد. این آموزش‌ها توسط فضانوردان ناسا و خلبانان نیروی هوایی در مرکز فضایی Johnson ناسا ارائه می‌شوند. آموزش‌ها در سه سطح، اصول پرواز فضایی، تمرینات زیر مداری و تمرینات مداری به نوآموزان! فضانوری ارائه می‌شوند.
سطح اول که اصول پرواز فضایی است برنامه‌ای 45000 دلاری است که شامل 12 دوره‌ی آموزشی است و 7 روز زمان برای تکمیل آموزش‌ها نیاز دارد. موضوعات اصلی شامل نیروی G ورود مجدد، میکروجاذبه، عملیات کنترل ماموریت، عملیات مربوط به لباس فضایی و مدیریت منابع خدمه است.
شرکت کنندگان در برنامه‌ی سطح دو نیز در طی سه روز در مورد بی وزنی و نیروی G در سفینه‌ی فضایی و اثرات آن بر بدن انسان می‌آموزد و آن‌ها را تجربه می‌کنند.
بالاترین سطح این آموزش که تمرینات مداری است نیز شامل دوره‌های 8 تا 12 هفته‌ای می‌شود که این شامل 10 روز ماندن در فضاپیمای مداری نیز می‌شود. این برنامه آموزشی به گونه‌ای برای شرکت کنندگان در آن طراحی شده است که آن‌ها کاملا با محیط فضایی و مصائب آن آشنا شوند.
به گفته‌ی آقای Kevin Heath مدیر عامل Waypoint 2 Space :
" این مجوز موفقیت بزرگی برای ما و شرکت‌های خدمات فضایی تجاری محسوب می‌شود. FAA سخت گیری‌های زیادی را برای اطمینان از ایمنی و درست بودن آموزش ها، سفینه‌های تجاری و شرایط پرتاب اعمال می‌کند و ما با دریافت این مجوز معتقدیم قدمی دیگر به سمت سفرهای فضایی تجاری برداشته ایم."
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #297 | Posted: 2 Feb 2014 02:21
کاربر

 
چینی ها، ولخرج‌ترین جهانگردان دنیا


با تغییراتی که در زمینه صنعت جهانگردی و قدرت خرید مردم دنیا در حال رخ دادن است، شمار جهانگردان آسیایی از جمله چینی ها رو به افزایش گذاشته است. به همین دلیل کشورهای غربی مانند بریتانیا و فرانسه تلاش می کنند تعداد بیشتری از جهانگردان چینی را ترغیب به سفر به کشورهای خود کنند.
از عواملی که باعث توانمندی بیشتر آسیایی ها برای مسافرت های خارجی شده، شهری شدن، افزایش درآمد ها و برداشته شدن محدودیت ها بر مسافرت های خارجی است. شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت هم مسیرهای پروازی از هند و سایر کشورهای آسیا برقرار کرده اند.
چین، بعد از فرانسه و آمریکا سومین مقصد جهانگردان است. در عین حال میلیون ها چینی هم خود به عنوان جهانگرد هر سال به خارج سفر می کنند.
طبق اعلام سازمان جهانی گردشگری، مسافرت های بین المللیِ چینی ها از ۱۰ میلیون مورد در سال ۲۰۰۰ به ۸۳ میلیون در سال ۲۰۱۲ افزایش داشته اشت.
بعضی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که در ۱۲ ماه آینده، بیش از ۱۰۰ میلیون چینی از سرزمین اصلی چین به خارج مسافرت خواهند کرد. نکته جالب در مورد گردشگران چینی این است که آنها پول زیادی هم حین سفر خرج می کنند.
در سال ۲۰۱۲ جهانگردان چینی ۱۰۲ میلیارد دلار خرج کرده اند. این رقم نسبت به سال ۲۰۱۱، ۴۰ درصد رشد نشان داده است. این رقم همچنین از مجموع پول خرج شده توسط جهانگردان آمریکایی و آلمانی بیشتر است. در نه ماه اول سال ۲۰۱۳، پول خرج شده توسط چینی ها ۲۸ درصد افزایش داشته است.
موسسه تحقیقاتی کوتری (COTRI) می گوید که "جهانگردان نوین چینی" بسیار اهل مسافرتند، تحصیل کرده اند و عمدتا کمتر از ۴۵ سال سن دارند. طبق تازه ترین برآورد این موسسه در ۱۲ ماه آینده مسافران چینی ۱۲۹ میلیارد دلار خرج خواهند کرد.
ولفگنگ جورج آرلت، رئیس این موسسه، می گوید که سیاست های دولت چین علیه "خوش گذرانی" و "اسراف گرایی" بر مسافرت های رسمی به خارج تاثیرگذار خواهد بود، ولی این تاثیر، با افزایش تقاضای مردم عادی برای مسافرت های تفریحی خنثی خواهد شد.
انتظار می رود که تا سال ۲۰۳۰، شمال شرقی آسیا پربازدیدکننده ترین مقصد جهانگردی در دنیا باشد، هر چند اگر نسبت جمعیت را در نظر بگیریم، اروپا محبوبترین مقصد برای مسافران بین المللی خواهد بود.
سازمان جهانی گردشگری اعلام کرده که بخش بزرگی از جهانگردان در بین سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۳۰ از آسیا و اقیانوسیه خواهند بود.
از جمله مقاصد پرطرفدار برای گردشگران آسیایی، سایر کشورهای آسیایی است.
گفته می شود که جاذبه اصلی برای مسافرانی که از سرزمین اصلی چین به خارج سفر می کنند، خرید است. آنها همه چیز، از کالاهای لوکس گرفته تا شیرخشک بچه می خرند. به ویژه در مورد هنگ کنگ، این مساله به دلیل نبود مالیات فروش و شهرت هنگ کنگ در زمینه اجناس اصل است.
در شش سال گذشته مسافرت چینی ها به ایالات متحده آمریکا افزایش بسیاری داشته است. به طوری که از ۳۹۷ هزار و ۶۰۰ مورد در سال به یک میلیون و ۴۰۰ هزار رسیده است ولی تعداد مسافرت ها به ژاپن و بریتانیا کمی کاهش داشته است.
سازمان ملی گردشگری ژاپن می گوید که شمار مسافران ژاپنی به منطقه شرق آسیا مانند کره همچنان در حال کاهش است. بیشتر گردشگران ژاپنی به ویتنام، تایلند و هاوایی می روند.
در میان مقاصد اصلی جهانگردان هندی، سنگاپور، امارات متحده عربی و مالزی قابل ذکر است. مسافرت هایی که از هند به تایلند می شود، از سال ۲۰۰۷ تاکنون بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است.
" یورومانیتور اینترنشنال" می گوید که آژانس های مسافرتی اینترنتی به شدت برای منطقه جنوب شرقی آسیا تبلیغ می کنند. این تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک نیز در حال انجام است. مسافرت های ارزان قیمت سبب شده که تعداد بیشتری از هندی ها بتوانند به خارج سفر کنند؛ بسیاری از آنها تا قبل از آن از کشور خود خارج نشده بودند.
پیش بینی می شود که در ۲۰ ماه آینده شمار مسافران هندی که به خارج سفر می کنند، افزایش بسیاری نشان دهند.
کشورهای اروپایی و آسیایی تلاش می کنند که شرایط سفر چینی ها را به کشورهای خود سهل تر کنند، از جمله با تسهیل مقررات دریافت روادید.
از جمله کشورهایی که به این کار اقدام کرده اند، کره جنوبی، فرانسه و بریتانیاست.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #298 | Posted: 2 Feb 2014 02:35
کاربر

 
مصاحبه با پدر هستی : ماجرای بازگشت دختر کوچک از اندونزی از زبان پدرش


دخترک کوله‌پشتی بازگشت به ایران را روی شانه‌هایش انداخت تا آخرین عکس را برای پدر دلتنگش بفرستد و بعد پیش از سفر گفت: «روز تولدمه، برام جشن بگیرید.»پدر در فرودگاه ثانیه‌شماری می‌کرد تا هستی کوچولو از اندونزی به ایران باز گردانده شود، می‌خواست روز تولدش را جشن بگیرد اما وقتی هواپیما فرود آمد دخترک به جای آغوش پدر به بهزیستی انتقال یافت.
اوایل مردادماه سال جاری ماجرای غرق شدن کشتی پناهجویان ایرانی در سواحل اندونزی کافی بود تا سناریوی جدایی دختر کوچولویی از مادرش کلید بخورد.در این حادثه مرگبار مادری با دخترکش زنده ماندند اما فاطمه 32 ساله به‌خاطر بیماری دیابتش و پس از سه روز براثر افزایش قند خون و کمای دیابتی به کام مرگ فرو رفت.با مرگ تلخ مادر، دختر‌کوچولوی 8 ساله که «هستی» نام دارد تنها ماند و در کنار یک خانواده دیگر ایرانی در اردوگاه شهر «سوگابومی» اندونزی در غم مرگ مادر، خود را با تنهایی و زندگی جدیدی روبه‌رو دید تا این‌که پدرش با اطلاع از این حادثه تلخ تلاش‌هایش را برای بازگرداندن هستی کوچولو شروع کرد و با گذشت شش ماه توانست تلاش‌هایش را به‌ثمر برساند اما زمان ورود دختر کوچولو به‌ایران در روز تولدش اتفاقات عجیبی صورت گرفت.ساعت 2 و 45 دقیقه بامداد پنجشنبه هستی با گذشت شش ماه دوری از پدرش در رؤیای آغوش گرم وی بود و زمانی‌که هواپیما در فرودگاه امام خمینی(ره) نشست رؤیایش در یک قدمی واقعیت رنگ باخت و پدرش نیز که در فرودگاه انتظار دخترش را می‌کشید شبانه با آغوش خالی و بدون این‌که ثانیه‌ای کودکش را ببیند شب سختی را پشت سر گذاشت.«هستی» بعد از رسیدن به ایران از طرف نماینده «UN» براساس تشریفات بین‌المللی به نماینده بهزیستی ایران تحویل داده شد و هستی کوچولو را از فرودگاه خارج کردند و این در حالی بود که پدرش می گوید ثانیه‌شماری می‌کرد. اما چرا هستی‌کوچولو در بازگشت به ایران در آغوش پدر قرار نگرفت.
گفته‌ها نشان می‌دهد پدر هستی متهم است اعتیاد داشته و انگار حق سرپرستی دخترک خود را نداشت و هستی کوچولو باید به بهزیستی تحویل داده می‌شد تا تصمیم‌گیری صورت گیرد.


مصاحبه با پدر هستی کوچولو

امیرعلی شیرالی اسماعیلزاده پدر هستی کوچولو که 39 ساله است چهره‌ای غمزده دارد و در صدایش بغض نگرانی از سرنوشت دخترش موج می‌زند، مدام می‌گوید اعتیادش یک شایعه است و باور ندارد بدون هرگونه تحقیقی چنین تهمتی به وی زده‌اند.


چند سال پیش از همسرت جدا شدی؟
پنج سال پیش یعنی زمانی که هستی سه ساله بود.


هستی نزد مادرش مانده بود؟
چون توافقی از همسرم جدا شدم تصمیم گرفتیم دخترم بیشتر در کنار مادرش باشد و هر هفته نیز به‌خانه من می‌آمد.


می‌دانستی همسرت می‌خواهد هستی را به استرالیا ببرد؟
نه، و از این متعجب هستم که چطور دخترم بدون اجازه من به‌خارج از کشور رفته است.


چه زمانی با خبر شدی؟
وقتی که از مرگ همسرم با خبر شدم متوجه سفر آنها به خارج از کشور شدم.


می‌گویند تو کاری برای بازگشت هستی به ایران انجام ندادی؟
دروغ است. وقتی از این اتفاق باخبر شدم به وزارت امور خارجه رفتم و از همان روز نخست همه اقدام‌ها و نامه‌نگاری‌ها را انجام دادم که مدارکش موجود است و روی همه آنها تاریخ‌گذاری شده است.


به ‌اندونزی نرفتی؟
کارهایش را انجام دادم و حتی روز 9 شهریور ماه نیز توانستم گذرنامه‌ام را بگیرم اما خانواده‌ای که دخترم نزد آنها زندگی می‌کرد گفتند رفتنم نتیجه‌ای ندارد و باید از سوی وزارت امور خارجه پیگیری کنم و من نیز همین کار را کردم.


وزارت خارجه باید تحویل می‌گرفت؟
چون دخترم تحت نظر «UN» بود خودم نمی‌توانستم آن را تحویل بگیرم و دولت ایران باید اقدام می‌کرد.


از طرف دولت ایران تلاشی صورت گرفت؟
بعد از رسانه‌ای شدن ماجرای «هستی»، دادستان دادسرای امور بین‌الملل در تهران پیگیر ماجرا شد و به کمک وی توانستیم اقدام‌های مهمی را برای بازگشت دخترم به ایران انجام دهیم.


در این مدت با دخترت در اندونزی در تماس بودی؟
بله، هر روز با وی صحبت می‌کردم و جالب این‌که «هستی» از بازگشتش به ایران به من خبر داد و بعد از آن دادستان دادسرای امور بین‌الملل، اما هیچ مقام دیگری که از این ماجرا با اطلاع بود با من تماس نگرفت.


دخترت را دیدی؟
قبل از سفرش به ایران با هم صحبت کردیم و دقیقاً روزی که به ایران رسید یعنی 10 بهمن ماه روز تولدش بود و از من خواست برایش تولد بگیرم و به دیدنش بروم و آخرین بار فقط از طریق اینترنت توانستم عکسش را ببینم که کوله‌پشتی سفرش را بسته بود و خندان آماده بازگشت به ایران بود.


در فرودگاه چه شد؟
خودم به تهران آمدم و حتی بلیت برگشت هستی را هم گرفته بودم اما نمی‌دانم چرا به‌صورت پنهانی دخترم را از فرودگاه خارج کردند.


الان هستی کجاست؟
شنیدم نماینده «UN» دخترم را تحویل بهزیستی داده و آنها نیز از فرودگاه دخترم را برده‌اند و نمی‌دانم کجاست.


چرا مانع دیدار شما شدند؟
نمی دانم فقط گفتند می‌خواهند برای دخترم نشست مطبوعاتی برگزار کنند ولی برای من جای سؤال است نشست مطبوعاتی از دیدار من و دخترم مهم‌تر است؟!


شنیدم چون اعتیاد داری حق سرپرستی نداری؟
این ادعاها دروغ است و اگر اعتیاد داشتم هیچ‌وقت نمی‌خواستم رسانه‌ای بشوم و این دروغ‌ها از طرف خانواده‌ام پخش شده است.


خانواده‌ات؟
بله، از خیلی وقت پیش یعنی قبل از ازدواجم با مادر هستی از آ‌ن‌ها جدا شدم و اختلاف داشتیم. زمانی که بهزیستی دنبال من می‌گشت سراغ خواهرم رفته و وی به خاطر اختلافش با من ادعا کرده من اعتیاد دارم و فراری هستم اما این در حالی است که اعتیاد ندارم و فراری نبودم چون از روز نخست به دنبال کارهای دخترم در وزارت امور خارجه بودم، من در شرکت نفت آبادان کار می‌کنم و در آنجا همه من را می‌شناسند و می‌دانند اعتیاد ندارم.


هستی از مرگ مادرش خبر دارد؟
بله، بعد از گذشت سه هفته روانپزشکی که دخترم را تحت نظر داشت از خانواده ایرانی‌ که در اندونزی هستند خواست خبر تلخ را به هستی بدهند و بعد از آن زمان به کمک پزشک و خانواده ایرانی دخترم در وضعیت روحی خوبی قرار گرفت.


شرایط زندگی هستی در اردوگاه چطور بود؟
امکانات آنجا خوب بود و دخترم ماهانه نیز پولی برای تأمین مخارجش می‌گرفت و پزشکان زیادی وی را تحت نظر داشتند و از همه مهم‌تر این‌که دخترم در کنار خانواده ایرانی بود و با دختر آن‌ها نیز ارتباط خوبی برقرار کرده بود تا حدی که زمانی که می‌خواست به ایران برگردد غم جدایی از «رؤیا» برایش سخت بود اما خوشحال بود که پیش من برمی‌گردد.


بعد از طلاق فاطمه ازدواج دیگری داشتی؟
بله، هستی نیز زمانی که ایران بود با نامادری‌اش رابطه خوبی داشت و الآن همه در آبادان منتظر هستی هستند.


هستی در تماس آخر چه چیزی خواست؟
می‌خواست برای دیدنش به فرودگاه برویم و برایش تولد بگیریم، من هم به قولی که داده بودم عمل کردم و مهمان‌ها آماده بودند اما دخترم را از من گرفتند تا مهمان غایب این جشن باشد.


به بهزیستی سرزدی؟
هیچ‌کس پاسخگو نیست و اگر دخترم را به من پس ندهند مجبورم به دستگاه قضایی پناه ببرم.


حرف آخر؟
در این مدت همه کار انجام داده‌ام تا دخترم را به دست بیاورم و برای این‌ کار پول‌های زیادی خرج کردم چون پدر هستم و وظیفه‌ام است، اما نمی‌دانم چرا دخترم را گرفتند؟! اگر می‌گویند اعتیاد دارم بیایند و هرجا بخواهند می‌روم و آزمایش می‌دهم و این را باید بدانم آیا حتی اگر پدری اعتیاد داشته باشد حق دیدن بچه‌اش را ندارد؟!دخترم بعد از ماه‌ها دوری از من و غم مرگ مادر با کلی آرزو به ایران برگشت اما بهترین لحظه زندگی‌ام که دیدن بچه‌ام بود از من گرفته شد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #299 | Posted: 3 Feb 2014 03:28
کاربر

 
مادری که کودکان دو ماهه و یک ساله خود را قربانی کرد


مادر سنگدلی که دو کودک یک ساله و دو ماه خود را به فاصله زمانی چند ماه به قتل رسانده بود، دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری فارس، روز بیست و پنجم شهریور امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110، یک فقره فوت مشکوک به کلانتری 106 نامجو اعلام شد؛ با حضور مأموران کلانتری در محل و در تحقیقات اولیه از مادر پسربچه‌ای دو ماهه، وی در اظهاراتش عنوان کرد که پسرش به علت بالا آوردن شیر و بسته شدن مجاری تنفسی فوت کرده است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع فوت مشکوک و به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.


اعلام نظریه پزشکی قانونی و دستگیری مادر

مادر طفل دو ماهه در اظهارات اولیه همچنان مدعی بود که در حال شیر دادن به فرزندش بوده که ناگهان شیر به داخل مجاری تنفسی بچه وارد باعث مرگ طفل دو ماهه شده است.
همزمان با آغاز تحقیقات از پدر و مادر طفل دو ماهه، جسد به پزشکی قانونی منتقل و بررسی تیم پزشکی علت مرگ را ضربه مغزی ناشی از برخورد با جسم سخت اعلام نمود که بلافاصله مادر طفل دو ماهه دستگیر و جهت ادامه تحقیقات به اداره دهم منتقل شد.


اعتراف به جنایت

مادر طفل دو ماهه پس از انتقال به اداره دهم با توجه به اعلام نظریه پزشکی قانونی، به ناچار لب به اعتراف گشود و با بیان عصبانیت شدید ناشی از مشکلات مالی و گریه کردن بچه به عنوان انگیزه جنایت، به کارآگاهان گفت: قبل از تولد بچه به تهران آمدیم و در منزل پدرم سکونت پیدا کردیم تا اینکه بچه 25 تیر به دنیا آمد؛ روز حادثه هیچکس خانه نبود؛ به خاطر مشکلات مالی ناشی از بیکاری همسرم عصبانی بودم و بچه نیز دائما گریه می‌کرد.
تصمیم گرفتم تا بچه را به حمام برده و پس از حمام او را بخوابانم اما در حین شست و شوی داخل حمام، بچه دائما از دستم لیز می‌خورد و گریه می‌کرد؛ در یک لحظه عصبانی شدم و بچه را محکم به کف حمام کوبیدم؛ حال بچه خراب شد و در همین موقع همسرم وارد خانه شد؛ همسرم تصور می‌کرد که بچه بیش از اندازه شیر خورده و به همین علت به او تنفس داد اما بچه حالش بدتر و بدتر شد تا اینکه به بیمارستان رفتیم؛ من که ترسیده بودم واقعیت را از همسرم پنهان کردم تا نهایتا چند روز بعد و بچه فوت کرد.


اعتراف به دومین جنایت

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که متهمه و همسرش، پیش از این نیز پسربچه‌ای یک ساله داشته‌اند که در زمان سکونت آنها در شهرستان فوت کرده؛ با توجه به احتمال وقوع جنایتی دیگر، کارآگاهان اداره دهم با اخذ نیابت قضایی به محل سکونت سابق متهمه و همسرش در استان گلستان مراجعه و در بررسی سوابق بیمارستانی اطلاع پیدا کردند که در آن مورد نیز متهمه در اظهاراتش خود عنوان داشته بود که فرزندش به علت خفگی ناشی از خوردن بیش از اندازه شیر فوت کرده است.
با توجه به شباهت اظهارات متهمه در خصوص مرگ دو فرزندش، کارآگاهان به تحقیق در خصوص مرگ فرزند اول متهمه پرداخته و نهایتا وی در اظهاراتش اعتراف کرد که فرزند یک ساله‌اش را نیز به شیوه خفه کردن به قتل رسانده است.
متهمه در خصوص جنایت اول خود به کارآگاهان گفت: شب حادثه( 26 اسفند 1391) همسرم تازه از کار سابق خود برگشته بود و به علت خستگی بیش از اندازه خوابید؛ در آن موقوع پسرم دائما گریه می‌کرد و من نیز برای آنکه همسرم از خواب بیدار نشود، یک بالش بر روی سر بچه گذاشته و فشار دادم تا صدای گریه‌اش باعث بیدار شدن همسرم نشود؛ پس از دقایقی کوتاه صدای بچه قطع شد و همزمان با آن، به تصور اینکه بچه خوابیده من نیز خوابیدم. زمانیکه از خواب بیدار شده و بالش را از صورت بچه برداشتم، متوجه شدم که بچه فوت کرده است.
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر اعلام کرد: با توجه به اعترافات صریح متهمه، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهمه جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #300 | Posted: 3 Feb 2014 03:33
کاربر

 
تغذیه نوزاد با شیر مادر در امارات متحده عربی اجباری شد


امارات متحده‌ی عربی قانونی تصویب کرد که مادران را موظف می‌کند به نوزادان خود تا ۲سالگی شیر مادر بدهند. پدر می‌تواند در صورت امتناع مادر از او به دادگاه شکایت کند.این قانون باعث اعتراض زنان شاغل و حامیان حقوق زن شده است.
"شورای ملی فدرال" دولت امارات متحده‌ی عربی قانونی را تصویب کرد که مادر را موظف می‌کند تا دست‌کم دوسالگی فرزندش از شیر او تغذیه کند.
این قانون بی‌سابقه می‌گوید در صورت امتناع مادر از تغذیه‌ی فرزند با شیر خود، پدر می‌تواند از مادر به دادگاه شکایت کند. این قانون بخشی از مصوبات تازه‌ی قانون "حمایت از کودک" در این کشور عربی حاشیه‌ی خلیج فارس است.
وب‌سایت خبری "نشنال" در امارات متحده‌ی عربی گزارش داد که بحث موافقان و مخالفان بر سر تصویب این قانون تازه‌ی جنجالی در نشست شورای ملی فدرال کشور بسیار جدی بود.
مریم الرومی، وزیر خدمات اجتماعی این کشور که از مخالفان طرح است، گفت که قانون‌گذار عملا راه را باز می‌کند تا پدر به بهانه‌ی واهی از مادر بچه شکایت کند و این قانون را طرحی در راستای دامن زدن به تنش در خانواده‌ها دانست.
با این‌حال موافقان طرح را در راستای حمایت از حقوق کودک و "پایبندی به ارزش‌های اسلام" دانستند.
هنوز مشخص نیست که قانون تازه قرار است با چه شیوه‌ها و راهکارهایی اجرایی شود و قانون‌گذاران با چه شیوه‌ای می‌خواهند بررسی کنند که هر کودک تا دوسالگی از شیر مادر تغذیه شده است.
قانون جنجال‌برانگیز تازه مادرانی را که از شیردهی ناتوان‌اند معاف کرده است. با این‌حال تاکید کرده که برای کودکان این مادران باید دایه‌ای برای شیردهی استخدام شود.
قانون مشخص نکرده است که دقیقا کدام مادران از شیردهی "ناتوان" محسوب شده و از قاعده‌ی تازه مستثنا خواهند شد. معلوم هم نیست که آیا دولت هزینه‌ی استخدام دایه را خواهد پرداخت یا تامین هزینه برعهده‌ی خانواده‌ها خواهد بود.
اعضای شورای ملی فدرال امارات متحده‌ی عربی قول دادند راهکارهایی را پیش‌بینی کنند که زنان شاغل راحت‌تر بتوانند برای دوسال تمام به کودک خود شیر دهند. آن‌ها همچنین مدعی شدند که این قانون گام موثری برای ایجاد رابطه عاطفی عمیق‌تر میان مادر و کودک است.
با این‌حال این وعده‌ها مادران شاغل و نهادهای مدافع حقوق زنان در خاورمیانه را آرام نکرده است. آن‌ها قانون تازه را گامی در راه محدود کردن اختیار زن بر تن خود و در راستای خانه‌نشین کردن زن‌ها ارزیابی می‌کنند. فعالان حقوق زن می‌گویند این قانون به زنانی که تازه مادر شده‌اند فشار عصبی و استرس بیشتری وارد می‌کند و کمکی برای مراقبت از حال مادران نیست.
تحقیقات بسیاری بر فواید شیر مادر برای سلامتی کودک و برتری‌اش به شیرخشک تاکید می‌کنند. برخی تحقیقات می‌گویند کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند سلامت جسمی و حتا روحی بیشتری دارند. با این‌حال این اولین‌بار است که کشوری در پی تصویب قانون و اجبار مادران به شیردهی برآمده است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
صفحه  صفحه 30 از 77:  « پیشین  1  ...  29  30  31  ...  76  77  پسین » 
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد / Non-political News | اخبار روز (غير سياسى)

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا