تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
گفتگوی آزاد

Non-political News | اخبار روز (غير سياسى)

صفحه  صفحه 5 از 77:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  ...  77  پسین »  
#41 | Posted: 22 Jun 2010 17:31
طي 24ساعت گذشته رخ‌داد / 26 كشته در 117 تصادف روز دوشنبه

‌سرهنگ احمد ضياءالدين رئيس مركز كنترل ترافيك پليس راه كشور اعلام كرد: در 117 فقره تصادف مهم جاده‌اي روز گذشته 26 نفر كشته و 148 نفر مجروح شدند.

رئيس مركز كنترل ترافيك پليس راه كشور در گفتگو با فارس گفت: روز گذشته 24 فقره تصادف منجر به فوت و 93 فقره تصادف جرحي در جاده‌هاي كشور رخ داد.
وي اظهار داشت: در تصادفات ديروز در جاده‌هاي كشور 33 فقره واژگوني گزارش شده است.انحراف به چپ با 29 فقره در صدر علل تصادفات قرار گرفت.
سرهنگ ضياءالدين افزود: تخطي از سرعت مطمئنه با 22 فقره، بي‌توجهي به جلو با 27 فقره، تخطي از سرعت مطمئنه با 22 فقره و عدم رعايت حق تقدم با 16 فقره از ديگر علل تصادفات روز گذشته است.

این بار تو بگو "دوستت دارم "
نترس........من آسمان را گرفته ام که به زمین نیاید
     
#42 | Posted: 22 Jun 2010 17:32
یک ابتکار ساده


در يك شركت بزرگ ژاپني كه توليد وسايل آرايشي را برعهده داشت ، يك مورد تحقيقاتي به ياد ماندني اتفاق افتاد :

شكايتي از سوي يكي مشتريان به كمپاني رسيد . او اظهار داشته بود كه هنگام خريد يك بسته صابون متوجه شده بود كه آن قوطي خالي است .


بلافاصله با تاكيد و پيگيريهاي مديريت ارشد كارخانه اين مشكل بررسي ، و دستور صادر شد كه خط بسته بندي اصلاح گردد و قسمت فني و مهندسي نيز تدابير لازمه را جهت پيشگيري از تكرار چنين مسئله اي اتخاذ نمايد . مهندسين نيز دست به كار شده و راه حل پيشنهادي خود را چنين ارائه دادند :

پايش ( مونيتورينگ ) خط بسته بندي با اشعه ايكس


بزودي سيستم مذكور خريداري شده و با تلاش شبانه روزي گروه مهندسين ،‌ دستگاه توليداشعه ايكس و مانيتورهائي با رزوليشن بالا نصب شده و خط مذبور تجهيز گرديد . سپس دو نفر اپراتور نيز جهت كنترل دائمي پشت آن دستگاهها به كار گمارده شدند تا از عبور احتمالي قوطيهاي خالي جلوگيري نمايند .

نكته جالب توجه در اين بود كه درست همزمان با اين ماجرا ، مشكلي مشابه نيز در يكي از كارگاههاي كوچك توليدي پيش آمده بود اما آنجا يك كارمند معمولي و غير متخصص آنرا به شيوه اي بسيار ساده تر و كم خرجتر حل كرد :


تعبيه يك دستگاه پنكه در مسير خط بسته بندي
Always look for simple solutions

این بار تو بگو "دوستت دارم "
نترس........من آسمان را گرفته ام که به زمین نیاید
     
#43 | Posted: 22 Jun 2010 17:32
احتمال صدور حکم اعدام برای سه همجنس‌گرای ایرانی


سه همجنسگرای ایرانی که در خردادماه بازداشت شده‌اند در آستانه اعدام هستند. پوشش رسانه‌ای خبر صدور حکم اعدام این سه نفرقابل مقایسه با وضعیت فعالان زندانی شده سیاسی نیست و بسیاری از رسانه‌های سیاسی، خبری از وضعیت همجنس‌گرایان زندانی منتشر نمی‌کنند.

به گزارش سازمان دگرباشان ایرانی (IRQR) احتمال حکم اعدام برای سه همجنسگرا و قتل یک دوجنسگرا در شهر ساری وجود دارد.
همکار سازمان در ساری گزارش می‌دهد که رضا، ۲۳ ساله و علیرضا، ۲۸ ساله با هم دوست پسر بودند و در یک آپارتمان اجاره‌ای کوچک در شهر ساری زندگی می‌کردند. علیرضا در دفتر معاملات املاکی پدرش کار می‌کرد و رضا بیشتر در خانه بود زیرا معمولا توسط افراد محله مورد تمسخر و فشار قرار می‌گرفت. خانواده‌ی آنها به شدت مخالف گرایش جنسی و ارتباط آنها با هم و به خصوص زندگی مشترکشان بودند.
در ششم خرداد ۱۳۸۹ نیروهای امنیتی به منزل رضا و علیرضا هجوم می‌آورند و آنها را به اتفاق چند نفر از میهمان‌شان دستگیر می‌کنند. همچنین کامپیوتر آنها به همراه چند مدارک شخصی دیگر با هدف یافتن شواهدی دال بر گرایش جنسی آنها مصادره می‌شود. میهمانان بعد از گذشت چند روز و با شهادت وجود رابطه‌ی عاشقانه بین رضا و علیرضا آزاد می‌شوند. همچنین اطلاعاتی از طریق میهمانان به دست آمده است که خانواده‌ی رضا یا علیرضا از شکایت داشته‌اند.
رضا و علیرضا به دادگاه انقلاب ساری واقع در بلوار ارتش منتقل می شوند و خبر تایید شده‌ای از حکم آنها تا به حال به دست نیامده است اما خبرها حاکی از صدور حکم اعدام آنها دارد.
همچنین در خردادماه ۱۳۸۹، حمید، چهل ساله و یکی از افراد سرشناس بازار ساری پس از تماس همسرش با پلیس، به دلیل ارتباط با یک پسر هفده ساله دستگیر می‌شود. حمید به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم می شود و خبرهایی نیز از صدور حکم اعدام او نیز به دست رسیده است اما متاسفانه هیچ خبری از پسر هفده ساله در دسترس نیست.
امیرحسین، ۲۳ ساله که دوستانش او را دوجنسگرا معرفی می‌کردند در اواسط خرداد ماه ۱۳۸۹ در حالی که با دوست دخترش شام می‌خورد توسط نیروهای بسیج دستگیر و به پایگاه مقاومت منتقل شد و متاسفانه در اثر ضرب و شتم زیاد در همان مکان جان باخت.
سازمان دگرباشان ایرانی (IRQR) با محکوم کردن دستگیری و شکنجه ی دگرباشان ایرانی توسط نیروهای امنیتی از دولت جمهوری اسلامی ایران می خواهد که به این گونه فشارهای اجتماعی-حقوقی و تجاوز به حقوق فردی افراد خاتمه دهد.
همچنین از سازمان‌های جهانی به ویژه عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر درخواست می شود که سازمان دگرباشان ایرانی (IRQR) را در انجام تحقیقات تکمیلی یاری کنند.
خودنويس

این بار تو بگو "دوستت دارم "
نترس........من آسمان را گرفته ام که به زمین نیاید
     
#44 | Posted: 22 Jun 2010 17:33
برج میلاد تعطیل اما مديريت برج, مقدم بازديدكنندگان را گرامی


برج میلاد تعطیل اما مديريت برج ميلاد مقدم بازديدكنندگان و گردشگران محترم را گراميمي‌دارد!

رستوران گردان تعطيل، رستوران ويژه (VIP) تعطيل، سكوي ديد باز تعطيل،گالري آزاد هنري تعطيل، سالن ديد سربسته تعطيل، ترياي سالن ديد سربسته تعطيل، فضاي تجاري و رستوران تعطيل، فود كورت (غرفه‌هاي غذاي بين‌الملل)تعطيل. مديريت برج ميلاد مقدم بازديدكنندگان و گردشگران محترم را گرامي مي‌دارد.

خبرگزاري ميراث فرهنگي ـ گردشگري ـ برج ميلاد كه از زمان شروع طرح، همواره از آن به عنوان نقطه عطفي براي توسعه گردشگري شهري، پايتخت ياد مي‌شد، باگذشت نزديك به دو سال از افتتاح كماكان ظرفيت عظيم گردشگري است كه بلااستفاده رها شده است. به گزارش CHN، برج ميلاد به واسطه امكانات،داشته‌ها و شرايط فوق‌‌العاده‌اش اين توان را دارد كه روزانه صدها گردشگرداخلي و يا حتي گردشگران خارجي را به سوي خود جذب كند. اما اين توان بالقوه برج به دليل عدم راه‌اندازي بخش‌هاي مختلف، تاكنون به فعليت نرسيدهاست.رستوران گردان برج ميلاد هنوز به بهره‌برداري نرسيده است

رستوران گردان؛ تعطيل

شايد مهمترين و متفاوت‌ترين جاذبه تعطيل برج ميلاد، رستوران گردان در ارتفاع 276 متري باشد. اين رستوران كه بارها از آن تحت عنوان بزرگترين رستوران گردان جهان، ياد شده 1750 متر مربع زيربنا داشته و روزانه ظرفيت پذيرايي از 600 نفر را داراست. بخش متحرك رستوران گردان در هر ساعت 360 درجه مي‌چرخد تا بازديدكنندگان امكان تماشاي تهران در تمام جهات را داشته باشند. همچنين طراحي زيباي كف و سقف كاذب به همراه نقش برجسته ديواري كه تصويري از شاهنامه را نشان مي‌دهداز ديگر جاذبه‌هاي بصري رستوران گردان است.

اما مجموعه اين جذابيت‌هاي منحصر به فرد ومتفاوت، ذره‌اي به توسعه گردشگري تهران كمك نكرده و ريالي را به حساب درآمدهاي گردشگري پايتخت واريز نكرده است. نيمه‌ كاره رها شدن مهمترين پاسخ به چرايي عدم درآمدزايي رستوران گردان برج ميلاد است.

يكي از بخش‌‌هاي نيمه‌كاره رها شده رستوران گردان آشپزخانه پشتيباني است. در طرح رستوران گردان ديده شده كه غذا در بخش پشتيباني طبخ شده و در رستوران گردان سرو شود. اما با توجه به اينكه رستوران آماده بهره‌برداري است، هنوز بخش پشتيباني مهيا نشده است.

ديگر رستوران مهم برج ميلاد كه در سازه راس قرار دارد، رستوران ويژه (VIP)است.
اين رستوران با 570 متر مربع زيربنا، 120 نفر ظرفيت داشته و درارتفاع 292 متري قرار دارد. اكنون تراس اين رستوران براي بازديد گردشگران مورد استفاده قرار دارد.


سكوي ديدباز؛ تعطيل
اين طبقه با داشتن بيشترين سطح در ساز هراس، جهت امكان استفاده از مناظر اطراف طراحي شده است. همچنين عملكردهاي متنوع فرهنگي و گردشگري در فضاي سرپوشيده اين طبقه به منظور خدمات دهي مناسب به گردشگران در نظر گرفته شده است. اما تمام اين ظرفيت‌ها به دليل عدم اتمام پروژه بدون استفاده است.

در حال حاضر هيچ بازديدكننده‌اي امكانورود به اين طبقه را ندارد چراكه هنوز اين سالن كفپوش ندارد و تاسيسات آننيز، ناتمام است. گفتني است در اين شرايط، كار در برج ميلاد رها شده است.

به گزارش CHNدركنار اين دو مجموعه‌اي مي‌توانند نقش موثري در رونق گردشگري برج ميلادداشته باشند و نيمه‌كاره رها شده‌اند، مي‌توان به مجموعه تجاري كه درلابي‌هاي پائين برج طراحي شده نيز اشاره كردكه توان درآمدزايي بالايي داشته، اما بلااستفاده و بدون بهره‌بردار از چرخهگردشگري و درآمدزايي خارج شده است.

http://www.chn.ir/news/?section=1&id=32953

این بار تو بگو "دوستت دارم "
نترس........من آسمان را گرفته ام که به زمین نیاید
     
#45 | Posted: 22 Jun 2010 17:36
درخواست پليس از شهروندان ، مخفيگاه اين سارق را شناسايي كنيدپليس از شهروندان خواست تا مخفيگاه سارق جيب‌بري كه از تهراني‌ها دزدي مي‌كرد را شناسايي كنند.

به گزارش فارس،‌ عصر 27 دي سال گذشته پيرزن سالخورده‌اي با مراجعه به كلانتري 101 تجريش خبر از برداشت مبلغ 3 ميليون تومان پول از حساب عابر بانك خودش داد.

وي گفت: چندي پيش براي برداشت پول به شعبه بانكي مراجعه كرده بودم كه در آنجا متوجه مفقود شدن كيف پول حاوي عابر بانك و ديگر مدارك شناسايي شخصي داخل آن شدم؛ براي همين جهت بررسي موضوع به شعبه بانكي داراي حساب رفتم و در آنجا متوجه شدم كه مبلغ 3 ميليون تومان از حسابم برداشت شده است.


با تشكيل پرونده مقدماتي و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسراي ناحيه يك تهران، پرونده جهت رسيدگي تخصصي در اختيار كارآگاهان پايگاه يكم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

همزمان با آغاز تحقيات، زن مالباخته با مراجعه به پايگاه پليس آگاهي خبر از پيدا شدن مدارك شناسايي خود به همراه مدارك شناسايي شخص ديگري در داخل شعبه بانكي كوي نصر داد.

زن مالباخته در اظهارات خود به كارآگاهان گفت: از شعبه بانكي كوي نصر با من تماس گرفته شد و عنوان شد كه مدارك شناسايي و عابر بانكم به همراه مدارك شناسايي و عابر بانك متعلق به فرد ديگري، در حاليكه در داخل يك پلاستيك مشكي بوده، پيدا شده است.

كارآگاهان پايگاه يكم با مراجعه به شعبه بانكي كوي نصر و انجام تحقيقات، با شناسايي مالك مدارك شناسايي متعلق به نفر دوم به نام ناصر 57 ساله اطلاع پيدا كردند كه اين فرد نيز توسط سارق يا سارقان مورد سرقت قرار گرفته و تمام وجوه نقد حساب شخصي او نيز پس از سرقت كارت عابر بانك توسط سارقان برداشت شده است.

با شناسايي مالباخته جديد و حضور وي در پايگاه يكم پليس آگاهي، وي در اظهارات خود به كارآگاهان گفت: چندي پيش در پل گيشا سوار يك دستگاه پرايد مشكي شدم؛ در زمان سوار شدن يكي از 2 سرنشين صندلي عقب خودرو به بهانه اينكه زودتر پياده مي‌شود از خودرو پياده شده و من در وسط 2 سرنشين عقب پرايد نشسته اما تا زمان پياده شدنم از پرايد اين جوان كه در ابتدا از خودرو پياده شده بود، از ماشين پياده نشد. من هم پس از رسيدن به مقصد از خودرو پياده شدم و پس از حركت خودروي پرايد بود كه متوجه شدم كيف پولم توسط 2 سرنشين عقب خودرو سرقت شده است.

كارآگاهان در ادامه تحقيقات خود اطلاع پيدا كردند كه سارق يا سارقان احتمالي پس از سرقت كيف پول پيرزن مالباخته، با مراجعه به مغازه صرافي در منطقه سعادت‌آباد اقدام به خريد سكه طلا به ارزش 2 ميليون و 800 هزار تومان كرده و مبلغ 200 هزار تومان را نيز از عابر بانك برداشت كرده‌اند.

با شناسايي صرافي محل مراجعه سارقان جهت خريد سكه، كارآگاهان با مراجعه به اين محل موفق به شناسايي خريدار سكه‌هاي طلا شدند.

در ادامه تحقيقات، پيرمرد مالباخته كه در زمان سوار شدن به پرايد مشكي موفق به ديدن يكي از سارقان شده بود موفق به شناسايي صاحب عكس داخل صرافي به عنوان يكي از سرنشينان صندلي عقب پرايد مشكي شد و كارآگاهان اطمينان پيدا كردند كه سارقان با استفاده از يك دستگاه پرايد مشكي پس از شناسايي مالباختگان و سوار كردن آنها به عنوان مسافر، در يك فرصت مناسب اقدام به سرقت اموال همراه مالباختگان كرده‌اند.

سرهنگ علي اكبرپور ، رئيس پايگاه يكم پليس آگاهي تهران بزرگ گفت: با توجه به دلايل و مدارك بدست آمده و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسراي ناحيه يك تهران دستور انتشار بدون پوشش چهره يكي از سارقان كه جهت خريد سكه‌هاي طلا به مغازه صرافي مراجعه كرده، صادر شده است.

از تمام شهرونداني كه نسبت به شناسايي اين متهم اقدام كرده‌اند درخواست شده تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص مخفيگاه و يا محل‌هاي تردد اين شخص را از طريق شماره تماس 21868313 و 22292013 در اختيار كارآگاهان پايگاه يكم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دهند.

رئيس پايگاه يكم پليس آگاهي تهران بزرگ گفت: از ديگر مالباختگان احتمالي كه اموال آنها بدين شيوه توسط سرنشينان يك دستگاه پرايد مشكي مورد سرقت قرار گرفته دعوت مي‌شود تا جهت طرح شكايت خود به پايگاه يكم پليس آگاهي تهران بزرگ و يا شعبه پنجم بازپرسي دادسراي ناحيه يك تهران مراجعه كنند.

این بار تو بگو "دوستت دارم "
نترس........من آسمان را گرفته ام که به زمین نیاید
     
#46 | Posted: 22 Jun 2010 17:38
آتش سوزي جنگلهاي گيلانغرب ومقايسه عملكرد اوباما و احمدي نژاد


کلمه-کمال الدین صبا: پس از آتش گرفتن یکی از چاه­های نفت در نفت­شهر، حالا آتش چند روزی است که جنگل های اطراف گیلان غرب را فراگرفته و منابع طبیعی این منطقه در آتش می سوزد و حتی منزل ساکنین منطقه نیز در معرض خطر سوختن قرار گرفته است.
هر ساله در اثر بی­ احتیاطی و گاهی گرمای بیش از حد هوا، قسمت­هایی از جنگل­های طبیعی کشورمان که بطور گسترده به دست سودجویان مورد تخریب قرار می­گیرد، طعمة حریق می­شود و در غفلت مدعیان دولتمداری به خاکستر تبدیل می­شود. امسال نیز جنگل­های غرب کشور در سکوت خبری مطلق طعمة حریق شده­ اند و در حال سوختن اند.
برای اطفاء حریق در مناطق جنگلی، بسته به گسترة آتش، راه­های شناخته شده ­ای برای مقابله وجود دارد و حتی در مواردی که جنگل­های انبوه دستخوش حریق می­شوند و یک کشور در اطفاء آن ناکام می­ماند، سازمان­های بین­ المللی زیادی به کمک می ­آیند تا ریه­ های زمین را از تخریب حفظ کنند. اما متأسفانه پس از چند روز آتش­ سوزی در جنگلهای گیلان غرب و استمداد مسوولین محلی و آتش ­نشانی منطقه مبنی بر ناتوانی آنان در مقابله با این آتش­ سوزی، هیچ تمهیدی از طرف دولت و مجلس اندیشیده نشده است و هیچ نهادی به کمک آنان نشتافته است. کمک­ های سازمان­ های بین­ المللی نیز در صورت استمداد و استفاده از روابط قوی بین­ المللی اتفاق می­ افتد که دستگاه دیپلماسی موجود هیچ­گونه علاقمندی برای کمک به اینگونه مسائل از خود نشان نمی­دهد و حتی به نظر می ­رسد هیچ گونه مسوولیتی را متوجه خود نمی­ بیند.
از آنجا که جنگل­های غربی کشور مانند جنگل­های شمالی انبوه نیستند، امکان مقابله به نسبت راحت­تر است، اما خشکی و گرمای هوا در این مناطق به نسبت خیلی بیشتر بوده و امکان بارندگی نیز کمتر است و در هر حال این دست بشر است که باید ابتدا برای کمک بالا رود و با دست روی دست گذاشتن و منتظر بودن برای امداد غیبی کاری از پیش نخواهد رفت.


گسترده شدن آتش و تخریب جنگل‌ها در گیلان غرب در حالی در سکوت خبری اتفاق می‌افتد، که دولت دم از خدمت به مردم می­ زند و سایت­ها و روزنامه­ ها و صدا و سیمای حامیش مدام به تعریف و تمجید از او و به تمسخر گرفتن مخالفان مشغولند. این در حالی است که برای آتش­ سوزی با حجم بسیار کمتر از این در کشورهای دیگر، بخش­های نخست خبری به پوشش خبری کامل این مطلب بسیار حیاتی برای بشر می ­پردازد و با بسیج تمامی نیروهای خود سعی می­ کند قبل از فراگیر شدن آتش، آن را مهار کند. جالب اینجاست که شاید بیشتر مردم کشورمان هنوز حتی از این موضوع با اهمیت خبردار نشده­ اند و کوچکترین تصویری از این صحنه­ های دلخراش از صدا و سیمای حامی دولت پخش نشده است تا مبادا حمل بر ضعف دولت و دستگاه­های ذیربط شود.
همچنین، مقایسه رویکرد رئیس دولت در ایران و نحوه برخورد اوباما برای مواجهه با این بحران زیست محیطی نیز جالب توجه است. رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با نشت نفت در خلیج مکزیک تا به حال چندین بار شخصاً به آن منطقه سفر کرده است و تمامی بخش های خبری آمریکا و دیگر رسانه های معتبر بین المللی به پوشش خبری این حادثه پرداخته اند و افکار عمومی جهانی نیز به شدت به این موضوع حساسیت نشان داده است، اما مهمترین سفر اخیر احمدی نژاد در روزهای گذشته به استان چهارمحال و بختیاری بوده و تاکنون حتی برای کسب محبوبیت رسانه ای نیز کلمه ای از وی مبنی بر اهمیت موضوع و تأکیدش برای رفع بحران دیده نشده است. چنان که گویی سیاست یک بام و دو هوای نقد عملکرد دولت در مواجهه با بحران‌های زیست محیطی، تنها به عنوان سلاحی ابزاری و شعاری برای ادعای ناکارآمدی دولت آمریکا قابل استفاده است، و نقدهای مشابه بر عملکرد دولت و رئیس دولت در ایران لزومی به مطرح شدن ندارند.

این بار تو بگو "دوستت دارم "
نترس........من آسمان را گرفته ام که به زمین نیاید
     
#47 | Posted: 22 Jun 2010 17:39
یک دفتر پستی در فرانسه 75 متر زیر زمین


قلب طبیعت جنوب غرب فرانسه ، دره " پاریدیک" ، یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه به شمار می آید. اما اگر فرصتی دست دهد تا بدانجا بروید غیر از لذت بردن از مناظر زیبا و دیدن غار " پاردیک" می توانید از عمق 75 متری زمین به هر گوشه ای از دنیا نامه بفرستید.

بعد از طی کردن 455 پله به سمت عمق زمین، دفتر پستی ای را خواهید یافت. که کاملا فعال است! البته این دفتر پستی با سرویس دهی محدود برای راه انداختن برخی کارهای کسب و کار در منطقه راه اندازی شده است. تمبرهای زیبایی که در این ایستگاه پستی وجود دارد می تواند این امکان را به شما بدهد که به کلکسیون تمبرهای خود اضافه کنید . تصویر این منطقه زیبا، بر روی یکی از تمبرها حک شده است. 10 نوع تمبر دیگری که در این دفتر پستی موجود است، همگی تصاویر مناظر منطقه " میدی- پایرنیز" است . دره " پاریدیک" بخشی از " میدی- پایرنیز" است.

می توان گفت این دفتر ، تنها دفتر پستی است که چنین ویژگی هایی دارد. مدیر و راهنمای این دفتر پستی به نام " اریک بروت" می گوید، " من و همکارانم، متخصص زمین شناسی و کارشناس در زمینه غارشناسی نیستیم، بنابراین اولین باری است که در چنین جایی در اعماق زمین کار می کنیم."

اریک بروت و همکارانش هر چند که تا به حال در زیر زمین کار نکرده اند و به عنوان مهندس و کارشناس زمین شناسی در آن جا حضور ندارند اما به علت هوای سردی که دارد که غالبا به 13 درجه زیر صفر نیز می رسد، و همچنین شرایط محیطی منطقه ، از کلاه ایمنی و بارانی و چکمه استفاده می کنند.

این بار تو بگو "دوستت دارم "
نترس........من آسمان را گرفته ام که به زمین نیاید
     
#48 | Posted: 22 Jun 2010 17:40
"شيشه" 110 ميليون تومان ارزان شد!


در حالي که ماده مخدر شيشه پارسال با قيمت کيلويي قريب 120 ميليون تومان وارد کشور مي شد، هم اکنون هر کيلو شيشه در داخل کشور هشت ميليون تومان خريد و فروش مي شود.

بر اساس گزارش يک نهاد مسئول در اين زمينه، علت اصلي اين کاهش قيمت، توليد شيشه در داخل کشور و رواج آزمايشگاههاي خانگي و مبتديانه اعلام شده است.

بر اساس اين گزارش، شدت آسيب هاي ناشي از مصرف مواد مخدر صنعتي بسيار زياد بوده و درمان و بازتواني معتادان به اين نوع مواد تقريبا ناممکن است.

اين در حاليست که بسياري از معتادان به مواد مخدر صنعتي به علت القاء بعضي باورهاي بسيار غلط درباره تاثير درماني مصرف اين مواد بر برخي ناتواني ها و نيز لاغري سريع، به اين نوع مواد مخدر گرايش مي يابند.

عدم وجود مواد قانوني مصرح براي برخورد با عوامل کلان توليد و توزيع اين مواد مخدر و نيز فقدان اطلاع‌رساني کافي در اين خصوص، از توصيه‌هايي است که اين نهاد دولتي، به مسئولان داشته است.

آتی نیوز

این بار تو بگو "دوستت دارم "
نترس........من آسمان را گرفته ام که به زمین نیاید
     
#49 | Posted: 22 Jun 2010 17:40
زني در زندان تبريز در آستانه سنگسار شدن استخبرگزاري هرانا - سكينه محمدي آشتياني از سال ۱۳۸۴ در زندان تبريز روز و شب را به سختي سپري مي‌كند. او به اتهام گناه ناكرده زناي محصنه به سنگسار محكوم شده است. سكينه در تاريخ ۱۳۸۵/۲/۲۵ بر اساس حكم صادره از شعبه ۱۰۱ دادگاه جزايي اسكو (آذربايجان شرقي) تحت شماره ۱۱۴-۸۵/۲/۲۷ به اتهام داشتن رابطه نامشروع با آقايان ناصر و سيد علي به تحمل نود و نه ضربه شلاق تعزيري محكوم مي‌گردد.

حكم صادره پس از قطعيت به اجراي احكام ارسال و مجازات مقرر در دادنامه صادره اجرا مي‌شود. در تاريخ ۱۳۸۵/۶/۱۹ در حالي كه موضوع دادنامه صادره فوق الذكر داراي اعتبار امر مختومه گرديد، موضوع پرونده مجددا در شعبه ششم دادگاه كيفري استان آذربايجان شرقي، مجددا به تبع پرونده قتلي مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد.


قضات شعبه ششم دادگاه كيفري استان، اين بار اتهام زناي محصنه را منتسب به موكله نموده و بدون آنكه ادله اثبات دعوي پيرامون اين اتهام بر مجرميت سكينه طبق ماده ۸۳ به بعد قانون مجازات اسلامي وجود داشته باشد و علي‌رغم انكار وي در آخرين جلسه دادرسي و دفاع خود مبني بر اينكه تمام مطالب گذشته را به كذب عنوان نموده بود، دادگاه صرفا با استناد به علم قاضي حكم به سنگسار اين زن بي‌پناه صادر مي‌نمايد.


به گزارش راديو زمانه، اين در حالي است كه اولا - سكينه محمدي طبق دادنامه شماره ۱۱۴-۸۵/۲/۲۷ در شعبه ۱۰۱ دادگاه جزايي اسكو به اتهام داشتن رابطه نامشروع به تحمل ۹۹ ضربه شلاق محكوم گرديده بود و چون تا زمان عدم نقض حكم صادره، نمي‌توان اتهام ديگري در رابطه با يك موضوع به متهم تفهيم نمود، دادنامه صادره به قوت خود باقي بوده و تحت تعقيب قرار دادن دوباره سكينه فاقد وجاهت قانوني بوده و مي‌باشد.


ثانيا - دو نفر از پنج نفر مستشار شعبه ششم دادگاه كيفري استان به نام‌هاي آقايان كاظمي و حمدالهي عقيده بر برائت سكينه داشته و صراحتا در حكم صادره اعلام مي‌دارند كه: «در پرونده متهمه نسبت به جرم زناي محصنه هيچ دليل اثباتي شرعي و قانوني وجود ندارد و قرائن و شواهد موجود در پرونده هم طرق متعارف تحصيل علم نيستند.»


بنابراين با توجه به ابهاماتي كه در پرونده وجود دارد، سكينه مستحق مرگ آن هم از طريق سنگسار نيست مضافا به اينكه دو نفر از مستشاران شعبه عقيده بر برائت سكينه دارند.


سكينه محمدي دو مرتبه درخواست عفو و بخشش داده و اعلام كرده است كه دو فرزند يكي دختر و يكي پسر دارد كه آنها در خارج از زندان منتظر او هستند و همچنين بارها گفته است كه بي‌گناه بوده است و اگر عملي خلاف شئونات اسلامي مرتكب شده، توبه كرده و از كرده خود كه صرفا رابطه نامشروع بوده است پشيمان است و حال هر لحظه امكان دارد كه اين زن سنگسار شود.


صرفنظر از ايراداتي كه در ماهيت پرونده وجود دارد كه اجراي حكم سنگسار را با مشكل جدي مواجه مي‌كند، به دليل اهميت و ارزش جان آدمي درمقام درخواست عفو و بخشش، خطاب به رياست قوه قضاييه، رياست دادگستري كل استان آذربايجان شرقي و اعضاي كميسيون عفو، تخفيف و تبديل مجازات نامه‌اي نوشته و در خواست توقف اجراي حكم سنگسار و تبديل آن به مجازات ديگري كه موكل به زندگي و جامعه برگردد را نموده‌ام.


و اميدوارم هرچند درخواست عفو و بخشش خانم محمدي دو مرتبه مطرح مردود اعلام شده است اين بار به دلايلي كه مرقوم گرديد عفو و بخشش سكينه مورد توجه مسئولين قرار گيرد.


بديهي است در خصوص اين‌گونه موارد، رياست وقت قوه قضاييه حضرت آيت‌الله شاهرودي بارها درخواست تبديل سنگسار محكومين را به شلاق از مقام معظم رهبري نموده بودند كه معظم له با درخواست رياست محترم قوه قضاييه موافقت كرده و بدين نحو جان يك انسان از مرگ رها گشته است. اميد است كه اينگونه لطف و عنايت اسلامي مشمول حال موكله نيز قرار گيرد.

این بار تو بگو "دوستت دارم "
نترس........من آسمان را گرفته ام که به زمین نیاید
     
#50 | Posted: 22 Jun 2010 17:43
دماي هوا در كويت در آفتاب به 80 درجه سانتي ‌گراد رسيددماي هوا در كويت به 80 درجه سانتي‌گراد رسيد
خبرگزاري فارس: دماي كويت درحالي در آخرين روزهاي فصل بهار به 80 درجه سانتي‌گراد رسيد كه كارشناسان اين اتفاق را طي 52سال گذشته بي‌سابقه دانسته‌اند.


به گزارش مانيتورينگ فارس، تلويزيون بي‌بي‌سي‌ عربي از افزايش دماي كويت به 80 درجه سانتي‌گراد در آخرين روزهاي بهاري خبر داد و افزود: بالا رفتن دماي هوا و عدم تعطيلي سازمان‌ها و ادارات، دولت اين كشور را با انتقادات شديدي مواجه كرد.
بنا بر اين گزارش، در حالي كه دماي هواي كويت در آخرين روزهاي فصل بهار در سايه بين 53 و 54 درجه در نوسان بود؛ دماي هوا در زير آفتاب سوران از 80 درجه سانتي گراد نيز فراتر رفته است. اين درحالي است كه دولت كويت هيچ اشاره‌اي به بالا رفتن دماي غير طبيعي نكرده و مدارس و سازمان‌ها را تعطيل نكرده است.
كارشناسان هواشناسي با بي سابقه خواندن اين موج گرما در 52 سال گذشته، نسبت به بروز فاجعه انساني در اثر قطع جريان برق در برخي مناطق كويت هشدار داده‌ و تابستان سوزان و زمستان گرمي را براي اين منطقه حاشيه خليج فاس پيش بيني كردند.
اين گزارش حاكي است كه به رغم نفرت شهروندان كويني از پديده‌هاي ريز گرد، اين روزها آرزو مي‌كنند كه به جاي تابش مستقيم آفتاب، گرد و خاك را در آسمان خود ببيندند شايد بتواند به صورت حائلي بين خورشيد و زمين درآيد.

این بار تو بگو "دوستت دارم "
نترس........من آسمان را گرفته ام که به زمین نیاید
     
صفحه  صفحه 5 از 77:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  ...  77  پسین » 
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد / Non-political News | اخبار روز (غير سياسى) بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites