خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد /

Non-political News | اخبار روز (غير سياسى)


صفحه  صفحه 66 از 77:  « پیشین  1  ...  65  66  67  ...  76  77  پسین »
I_R_IRAN مرد #651 | Posted: 6 Jan 2015 01:02
کاربر
 


قوانین جدید کالیفرنیا برای کاهش آلودگیِ کامیون‌های دیزلیکارشناسان محیط زیست در آمریکا تاکید دارند قوانین تعیین‌شده برای کامیون‌های دیزلی در کالیفرنیا تاثیر مثبتی بر کاهش آلودگی هوا خواهد داشت.

به گزارش سرویس محیط زیست خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در یک بررسی تازه روی چندین نوع آلاینده یک تیم تحقیقاتی به ارزیابی سطح انتشار مواد آلاینده حاصل از کامیون‌های دیزلی پرداختند.

«توماس کرچستتر» یکی از متخصصان این مطالعه گفت: در این بررسی تعدادی از مواد آلاینده مرتبط با سلامت عمومی و محیط زیست ارزیابی و مشخص شد کامیون‌های دیزلی منبع اصلی انتشار اکسیدهای نیتروژن هستند که پیش فاکتور شکل گیری اوزون و آلاینده‌ها در جو و در نتیجه عامل تاثیرگذار بر تغییرات آب و هوایی منطقه‌ای و گرمای جهانی محسوب می‌شوند.

طبق بررسی‌های انجام شده آلودگی هوا در محیط‌های باز با مرگ زودرس 100 هزار تن در آمریکا در سال مرتبط است. در حالی که آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا استانداردهایی را برای میزان انتشار مواد آلاینده در موتورهای جدید تعیین کرده اما بسیاری از اتوبوس‌ها، کامیون‌ها و خودروهای سنگین که در حال حاضر استفاده می‌شوند تا چند دهه در جاده‌ها تردد خواهند کرد و به همین دلیل است که در سال‌های اخیر قوانین جدید جدی‌تری برای کاهش میزان انتشار مواد آلاینده از این وسائل نقلیه در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه اخبار محیط زیست، از آنجا که کامیون‌های دیزلی یکی از عوامل اصلی آلودگی هوا در کالیفرنیا شناخته شده‌اند و تردد آنها در این ایالت بیشتر شده از دو تکنولوژی جدید برای کنترل انتشار مواد آلاینده از این کامیون‌ها استفاده می‌شود که شامل «فیلتر ذرات گازوئیل» و «کاتالیزی انتخابی» هستند و مقررات استفاده از آنها در این ایالت جدی‌تر خواهد شد.
نمیدونم چکار کنم ؟!!!
      
I_R_IRAN مرد #652 | Posted: 6 Jan 2015 01:02
کاربر
 


همکاری اتریشی‌ها در مدیریت پسماند مازندرانمعاون استاندار مازندران گفت: بهره‌گیری از تجربیات بین‌المللی برای مدیریت پسماند در مازندران ضروری است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، علی نبیان درجلسه مدیریت پسماند استان که با حضور هیات اتریشی برگزار شد، خاطرنشان کرد: برآنیم تا با هیات اتریشی در سه محور مشاهده و دریافت خدمات فنی- مهندسی، ساخت و سرمایه گذاری در خصوص مدیریت پسماند استان به بحث و تبادل نظر بنشینیم.

وی ادامه داد: پس از انجام بازدیدها و رد و بدل شدن اطلاعات، با استفاده از دانش فنی تیم اتریشی در پی بررسی راه حل ها خواهیم بود. با توجه به فواصل شهرها در مازندران باید استان را برای مدیریت درست و بهینه پسماند به چند منطقه تقسیم کرد.

نبیان با اشاره به اینکه 55 درصد جمعیت بیش از 3 میلیون نفری مازندران در شهرها و 45 درصد در روستاها ساکن هستند، یادآور شد: در مازندران روزانه 3000 تن زباله تولید می‌شود که در ایام حضور گردشگر به 3 برابر می‌رسد.

وی بیان کرد: شمال استان به دریا و جنوب مازندران به جنگل اتصال می‌یابد، بنابراین اجرای هرگونه طرح در مازندران باید برای حفظ این دو منبع بزرگ و حیاتی خدادادی از آلودگی باشد. در همین راستا، پروژه نصب 2 دستگاه زباله‌سوز 450 تنی زباله سوز در ساری و یک دستگاه 250 تنی در نوشهر با پیشرفت فیزیکی 60 درصد در حال اجراست. در شرق مازندران نیز در شهرستان‌های بهشهر، نکا و گلوگاه، طرح ساخت کارخانه کمپوست با 98 درصد پیشرفت در حال اجراست.

در ادامه هیات اتریشی ضمن پاسخگویی به پرسش‌های مدیران حاضر در جلسه، بر تعامل و همکاری همه جانبه دو طرف در شناسایی نقاط هدف و مطالعه نوع زباله تولیدی در استان و شیوه‌های بهینه جمع‌آوری و پالایش آن تاکید کردند. هیات اتریشی پیش از شرکت در جلسه مدیریت پسماند استان، با استاندار مازندران دیدار کردند.

به گزارش ایسنا، هیات اتریشی طی سه روز آینده از مناطق مختلف استان و طرح‌های در حال اجرا بازدید میدانی خواهند کرد. تیمی مرکب از مدیران ستادی استانداری، برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی و کارشناسان مربوطه، هیات اتریشی را در این بازدیدها همراهی خواهند کرد.
نمیدونم چکار کنم ؟!!!
      
I_R_IRAN مرد #653 | Posted: 6 Jan 2015 01:03
کاربر
 

در آمریکا رخ داد

برخورد 35 خودرو در دو تصادف زنجیره‌ای


در دو تصادف زنجیره‌ای در ایالت «نیوهمپشایر» در آمریکا 35 دستگاه خودرو به هم برخورد کردند و این حادثه 12 زخمی داشته است.

به گزارش سرویس حوادث خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در دو تصادف زنجیره‌ای در بزرگراه Interstate 93 ایالت نیوهمپشایر در آمریکا 35 دستگاه خودرو با یکدیگر برخورد کردند و این در حالی است که در گزارش‌های اولیه تعداد خودروها بین 50 تا 100 دستگاه اعلام شده بود.

به گزارش «ودر چنل»، این حادثه ساعت 9:45 دقیقه صبح روز جمعه و به دلیل بارش برف و لغزندگی زمین رخ داده است. در یکی از این حوادث رفتن یک سواری به زیر یک خودروی باری سنگین منجر به آتش‌سوزی شد.
نمیدونم چکار کنم ؟!!!
      
I_R_IRAN مرد #654 | Posted: 6 Jan 2015 01:04
کاربر
 


انصراف یکی از نامزدهای ریاست هلال احمر


رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران از نامزدی برای تصدی ریاست جمعیت هلال احمر کشور انصراف داد.

دکتر احمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تایید این موضوع گفت: در نامه‌ای که خطاب به دکتر فرهادی رییس فعلی جمعیت هلال احمر نوشتم دلایل انصراف خود را اعلام کردم.

وی افزود: یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی که بر اساس آن برای ریاست جمعیت هلال احمر اعلام آمادگی کردم نبود نامزدی از میان خانواده هلال احمر بود اما هم‌اکنون که در میان گزینه‌ها مدیران شایسته‌ای از درون خانواده هلال احمر حضور دارند تصمیم گرفتم تا از ادامه رقابت برای تصدی ریاست این جمعیت انصراف دهم.

صادقی اضافه کرد: هم‌اکنون در همان سمت رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به خدمت رسانی ادامه خواهم داد و امیدوارم اعضای محترم مدیری را برای این مجموعه انتخاب کنند که از میان خانواده هلال احمر باشد.
نمیدونم چکار کنم ؟!!!
      
I_R_IRAN مرد #655 | Posted: 6 Jan 2015 01:05
کاربر
 


نوربخش: توریسم درمانی از عرصه‌های مهم همکاری میان ایران و عراق استمدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی توریسم درمانی را از عرصه‌های مهم همکاری میان ایران و عراق دانست و گفت: آماده انتقال تجربیات در رابطه با بیمه‌های اجتماعی و همچنین ارائه خدمات توریسم درمانی به عراق هستیم.

به گزارش سرویس «اجتماعی» ایسنا، دکتر سیدتقی نوربخش در دیدار وزیر بهداشت عراق با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان، اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی با 39 میلیون و 700 هزار نفر جمعیت تحت پوشش یکی از سازمان‌های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که از طریق ارائه خدمات درمانی در مراکز ملکی و خرید خدمت از مراکز درمانی دولتی و خصوصی طرف قرارداد به جامعه هدف خدمات می‌دهد.

نوربخش ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی دارای 73 بیمارستان ملکی و 354 مرکز درمانی است و با توجه به این امکانات و قابلیت‌ها، دو کشور می‌توانند در حوزه‌های توریست درمانی، محاسبات بیمه‌ای و تبادل دارو و تجهیزات پزشکی با هم همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه بخش بزرگی از داروهای مصرفی بیماران و 70درصد مواد اولیه دارویی کشور در تأمین اجتماعی تولید می‌شود، اظهار کرد: آمادگی داریم در این زمینه‌ها نیز با کشور عراق همکاری داشته باشیم.
نمیدونم چکار کنم ؟!!!
      
I_R_IRAN مرد #656 | Posted: 6 Jan 2015 01:05
کاربر
 


کسری بودجه 5000 میلیارد تومانی کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: اشتغال‎های خرد مورد توجه جهانی قرار دارند.

به گزارش خبرنگار «» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، دکتر محمد امید در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‎گذاری استان، بیان کرد: در سال 91 و 92 وضعیت مناسبی در جذب اعتبارات داشتیم. امروز در کمیته امداد امام خمینی(ره) مهم‎ترین بحث توانمندسازی خانواده‎های تحت پوشش است.

وی اضافه کرد: تا دهه سوم عمر این نهاد مجموعه اعتباراتی که به بخش توانمندسازی اختصاص می‎دادیم 10 تا 15 درصد اعتبارات بود که سالیان اخیر به خاطر توجه ویژه‎ای که به این بخش شد به بیش از 50 درصد افزایش یافته و خروجی این فعالیت‎ها در سه سال اخیر خروجی 300 هزار خانوار از پوشش شده است.

امید ادامه داد: اگر این 300 هزار را کمیته امداد مورد حمایت قرار می‎داد سالانه 600 میلیارد تومان باید پرداخت می‎کرد در حالیکه حال آنان با درآمد سالیانه 7 هزار و 500 میلیون تومان به اقتصاد ناخالص کشور کمک می‎کنند و به افراد مولد تبدیل شده‎اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد افزود: با اجرای طرح‎های خرد در حال حاضر کمیته امداد 4.5 میلیون رأس دام سبک، 1.5 میلیون رأس دام سنگین در اختیار دارد و 70 هزار خانواده تحت پوشش دامداری قرار دارند. همچنین حدود 12 درصد حمل و نقل داخل شهری از تسهیلات کمیته امداد بوده است.

وی اظهار کرد: 82 درصد اعتباراتی که کمیته امداد توانسته جذب کند از سال 90 به بعد با همکاری بانک‎ها بوده که 4500 میلیارد تومان در سطح کشور توسط بانک‎ها بوده است.

امید تصریح کرد: در همه جا اشتغال‎های کوچک منجر به توسعه و اشتغال شده و توجه جهانی به این موضوع می‎شود و راه برون‎رفت از بیکاری در تمام کشورهاست.

این مسئول خاطرنشان کرد: در دولت‎های گذشته حتی اعتبار اشتغال‎های کوچک را نداشتیم و از مجلس پول می‎گرفتیم اما با روی کار آمدن دولت جدید طی مصوبه شورای عالی اشتغال، اشتغالزایی شهرهای زیر 20 هزار نفر به کمیته امداد واگذار شده است و امسال اولین سالی است که در بودجه 94، 2500 میلیارد تومان به این موضوع اختصاص داده شده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر 300 هزار نفر آموزش‎دیده داریم که 7500 میلیارد تومان بودجه برای اشتغال آنها لازم است. 2000 میلیارد تومان آورده از محل قرض‎الحسنه بانک‎ها و 500 میلیارد تومان نیز توسط صندوق حمایت کمیته امداد و صندوق توسعه ملی قرار است به آنها اختصاص داده شود.

امید اضافه کرد: 5000 میلیارد تومان کسری وجود دارد که از صندوق توسعه ملی قرار است برای سال آینده بگیریم و به صورت ویژه پیگیر آن هستیم.

وی تصریح کرد: در امر بازار امداد به صورت جدی حضور دارد و در 9 ماهه سال جاری 120 میلیارد تومان از تولیدات صنایع دستی در بازارهای داخلی به فروش می‎رسد.
نمیدونم چکار کنم ؟!!!
      
I_R_IRAN مرد #657 | Posted: 6 Jan 2015 10:54
کاربر
 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران خبر داد

اولین بارگیری زباله برای تولید برق

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از اولین بارگیری زباله در کارخانه زباله‌سوز برای تولید برق خبر داد.

حسن کریمیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به آغاز فعالیت آزمایشی نیروگاه زباله‌سوز گفت: این کارخانه در آرادکوه قابلیت پردازش ریجکت 200 تن زباله و تولید روزانه تا 3 مگاوات برق را دارد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان این که در چند روز گذشته به همت شرکت مجری و سازمان مدیریت پسماند زباله‌ها بارگیری شده است، اظهارکرد: ریجکت‌ها اکنون داخل مخزن ریخته شده است و در حال حاضر به صورت آزمایشی آبگیری شدند و مخازن و کوره‌ها روشن و آماده فعالیت هستند.

کریمیان با بیان این‌که با تلاش شبانه روزی کارهای فنی این کارخانه تمام شده است، گفت: اولین بارگیری در حال حاضر مراحل تست و آزمایش را پشت سر می‌گذارد و امیدوارم به زودی بتوانیم برق تولید کند و به مدار برود.

احتمال اجرای سراسری طرح تفکیک زباله از مبداء از اویل 94

کریمیان در ادامه با اشاره به اجرای پایلوت طرح تفکیک زباله از مبداء در برخی نواحی تهران آغاز شده است گفت: طی 4 ماه گذشته این طرح به صورت آزمایشی از 123 ناحیه شهر تهران در مرحله اول 12 ناحیه کار خود را آغاز کرد و اخیرا 10 ناحیه دیگر به آن اضافه شده است.

وی ادامه داد: امیداورم مراحل آزمایش را تا پیان سال پشت سر بگذاریم تا بتوانیم در اوایل سال 94 کل نواحی تهران را تحت پوشش قرار دهیم.
نمیدونم چکار کنم ؟!!!
      
I_R_IRAN مرد #658 | Posted: 6 Jan 2015 10:55
کاربر
 
روزهای سیاه برای طلای سفید

درآمد نساجی ترکیه برابر با درآمد نفتی ایران!پنبه در بسیاری از کشورها به عنوان محصولی درآمدزا و اشتغال‌آفرین مورد توجه و حمایت دولت‌ها قرار دارد اما در ایران تولیدش هر ساله ثابت یا روبه کاهش است؛ چرا که عملکرد پایین این محصول نسبت به متوسط جهانی و میزان وابستگی کشور گویای آن است که این طلای سفید می‌رود که به دست فراموشی سپرده شود.

البته مدیر عامل صندوق پنبه نیز فعال بودن تنها 10 درصد پتانسیل 500 هزار تنی تولید پنبه در کشور را دلیل این بی‌مهری به این صنعت می‌داند و معتقد است: پنبه و صنایع نساجی در بسیاری از کشورها که از حمایت‌ها و یارانه‌های ویژه‌ای برخوردارند، درآمد زایی بالایی دارند به گونه‌ای که درآمد درآمد نساجی کشوری مانند ترکیه با درآمد نفتی ایران برابری می‌کند.

محمدحسین کاویانی با بیان این مطلب به خبرنگار ایسنا گفت: در چین سالانه شش میلیون تن پنبه تولید و شش میلیون تن دیگر نیز وارد می‌شود که میزان پنبه با تبدیل شدن به محصول نهایی (لباس) درآمد ارزی بسیار بالایی برای این کشور به ارمغان می‌آورد. همچنین درآمد صنعت نساجی ترکیه با درآمد نفتی ایران برابری می‌کند.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی به زراعت پنبه که محصولی اشتغالزاست و می تواند در صنایع مختلف از پنبه تا صنعت نساجی، روغن کشی و ... اشتغال پایدار ایجاد کند، بی‌توجه است و این در حالی است که میزان تولید پنبه در کشور از 300 هزار تن هم‌اکنون به حدود 50 هزار تن رسیده است. تکمیلی در ایسنا

نمیدونم چکار کنم ؟!!!
      
I_R_IRAN مرد #659 | Posted: 6 Jan 2015 10:56
کاربر
 


فهرست سازمان‌های صنعتی که از شمول قوانین خدمات مدیریت کشوری مستثنی شدند


به موجب ماده 20 لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، سازمان‌ گسترش و نوسازی صنایع ایران، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و تعدادی دیگر از سازمان‌های مرتبط با تولید و رونق اقتصادی از شمول قوانین مدیریت خدمات کشوری مستثنی شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در جریان رسیدگی لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور ماده 20 این لایحه را با یک اصلاح به تصویب رساندند که به موجب آن به سازمان‌ گسترش و نوسازی صنایع ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، شهرک‌های کشاورزی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با رعایت قانون اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم (44)، قانون اساسی بر اساس قانون تأسیس و اساسنامه خود اداره گردیده و از شمول قوانین مدیریت خدمات کشوری و محاسبات عمومی کشور به ‌جز در مواردی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند، مستثنی می‌باشند، تسری قوانین به این سازمان‌ها مستلزم ذکر نام است.
نمیدونم چکار کنم ؟!!!
      
I_R_IRAN مرد #660 | Posted: 6 Jan 2015 10:56
کاربر
 
هشدار رییس اتاق بازرگانی نسبت به گسترش فساد اقتصادی

رییس اتاق بازرگانی ایران یکی از راهکارهای مهم اقتصاد مقاومتی را مردمی کردن اقتصاد دانست و نسبت به گسترش فساد اقتصادی در بخش دولتی و خصوصی هشدار داد.

غلامحسین شافعی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: دولت به معنای واقعی اقتصاد را رها و آن را به مردم واگذار کند. از طرفی محیطی رقابتی نیز برای اقتصاد باید ایجاد شود.

شافعی بر ضرورت توجه به موضوع توانمندسازی بخش خصوصی نیز تاکید کرد و گفت: سیاست‌ها و اهداف مشخصی را در سیاست‌های کلی اصل 44 مورد توجه قرار دادیم و اگر واقعا خصوصی‌سازی در کشور انجام شود می‌توان گفت فضای کسب و کار برای مردم مناسب می شود.

رییس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به موانع اصلی بهبود فضای کسب و کار و با بیان اینکه شرایط کشور با گذشته متفاوت است و قوانین موجود در این زمینه باید متناسب با شرایط حال حاضر تغییر کند بر ضرورت تجدید نظر در این زمینه تاکید کرد.

وی رسیدن به پایداری صادرات را توجه ویژه به صدور خدمات دانش‌بنیان و به خصوص خدمات فنی و مهندسی دانست.

هشدار رییس اتاق بازرگانی نسبت به گسترش فساد اقتصادی

شافعی در بخشی از سخنانش نسبت به گسترش فساد اقتصادی هشدار داد و تصریح کرد: در کشور ما فساد خیلی گسترش یافته که البته بنده فساد را تنها در بخش دولتی و سازمان‌های دولتی نمی‌دانم بلکه بخش خصوصی نیز باید به این موضوع توجه و از ایجاد رانت جلوگیری کند.

وی در عین حال تاکید کرد: نبود شفافیت در قوانین و قوانین متناقض رسیدن به مقصد را با مشکل مواجه می‌کند لذا اگر قوانین شفاف نشود ، مبارزه اصولی با فساد صورت نخواهد گرفت.

اظهار کرد: قرار بود هر سال وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی کمتر شود و تصور می‌کنم اگر تحت اجبار قرار بگیریم و حتی یک بار هم که شده به این فکر کنیم که به گونه‌ای دیگر و بدون اتکا به نفت کشور را اداره کنیم موفق خواهیم بود.

وی گفت: اگر با کسری بودجه فاحشی مواجه نشویم و بودجه واقعی باشد، طبیعی است که جدا شدن بودجه از درآمد نفت بهتر اتفاق می‌افتد.

به بودجه عمرانی و خدمات فنی - مهندسی جفا شده است

شافعی افزود: هر زمان که با کسری بودجه مواجه شدیم دو کار انجام دادیم که در اولین گام بودجه‌های عمرانی را کاهش دادیم و پس از آن به سراغ قلک پولی رفتیم که در مواقع اضطرار به آن مراجعه می‌کردیم.

رییس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در سال‌های اخیر به بودجه عمرانی و خدمات فنی - مهندسی جفا شده است، اظهار کرد: هر زمان که با کمبود بودجه مواجه ‌شدیم به متوقف کردن پروژه‌های عمرانی اقدام کردیم که با این وجود بخش عمرانی و خدمات فنی - مهندسی در کشور همچنان با مشکلاتی که از گذشته با آن روبرو بوده است، دست و پنجه نرم می‌کند.

وی در عین حال بر ضرورت انضباط در موضوع بودجه تاکید کرد.

نمیدونم چکار کنم ؟!!!
      
صفحه  صفحه 66 از 77:  « پیشین  1  ...  65  66  67  ...  76  77  پسین » 
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد / Non-political News | اخبار روز (غير سياسى)

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا