خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد /

Non-political News | اخبار روز (غير سياسى)


صفحه  صفحه 8 از 77:  « پیشین  1  ...  7  8  9  ...  76  77  پسین »
shahab6677 مرد #71 | Posted: 13 Oct 2010 15:29 | Edited By: shahab6677
کاربر
 
نصب تمثال رهبر انقلاب در مرز اسراييل


مردم لبنان تمثال حضرت آيت الله خامنه اي و آرم جمهوري اسلامي را در چند متري شهركهاي صهيونيستي نصب كردند.

به گزارش فارس، همزمان با ورود محمود احمدي نژاد رييس جمهور كشورمان به لبنان و سخنراني وي در جنوب لبنان موج شادي در بين شيعيان اين كشور برپا شده است.

شيعيان جنوب لبنان براي خوش آمد گويي به رييس جمهور ايران به آذين بندي خيابانها و نصب بنرهاي امام خميني، رهبر معظم انقلاب و رييس جمهور در اين منطقه پرداخته اند.

يكي از زيباترين اين اقدامات جلوه اي از اقتدار جمهوري اسلامي آنهم دقيقا در كنار مرزهاي رژيم اشغالگر قدس با لبنان است و آن نصب تمثال حضرت آيت الله خامنه اي و آرم جمهوري اسلامي در اين منطقه است.

حزب الله لبنان با اقتدار اين تمثال را دقيقا در كنار مرز لبنان و رژيم صهيونيستي نصب كرده تا به حريف بفهماند نفوذ انقلاب اسلامي تا چند متري شهركهاي آنان رسيده است.

اين درحالي است كه سربازان ارتش اسراييل مجبورند در روز چندين بار از يك قدمي تمثالها و تصاوير رهبران جمهوري اسلامي بگذرند.

ترس از حضور تاريخي مردم جنوب لبنان در استقبال از رييس جمهور ايران و برخي اخبار درباره قدرتنمايي جمهوري اسلامي در مرزهاي لبنان و رژيم صهيونيستي، ارتش اين رژيم را به حالت آماده باش درآورده است.


1

آغا رفت خارج ...
      
shahab6677 مرد #72 | Posted: 13 Oct 2010 15:32
کاربر
 
انفجار لرستان توسط خار و خاشاك


نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: حادثه پادگان امام علی این شهرستان بمب گذاری نبوده بلکه بر اثر آتش سوزی خار و خاشاک اتفاق افتاده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، رضا رحیمی نسب در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: این حادثه وقتی اتفاق افتاد که آتش به انبار مهمات پادگان رسید که متاسفانه بر اثر انفجار آن، شماری از نیروهای مستقر در پادگان به شهادت رسیدند یا زخمی شدند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس گفت: به علت وخامت حال دو نفر از مجروحان، این افراد به تهران منتقل شده اند.

رحیمی نسب افزود: بمب گذاری یا تروریستی خواندن این حادثه شایعه سازی است و برای دامن زدن به برخی اخبار صورت می گیرد.
      
shahab6677 مرد #73 | Posted: 17 Oct 2010 15:13
کاربر
 
سایپا از هر پراید چقدر سود می‌کند؟

معاون مهندسی شرکت سایپا روز شنبه در نشستی خبری از ارتقای استانداردهای پراید سخن گفت.

به گفته مرتضی شفیعی برای پاس شدن استانداردهای 55 گانه «تا پایان امسال تمام محصولات پراید با پلت فرم ارتقای یافته ایکس 100 عرضه خواهند شد.»

وی با بیان این که پروژه X100 پراید بدون ایربگ و‌ترمز ABS موجب افزایش هزینه حدود 550 تا600 هزار تومانی در هر دستگاه خودرو شده است، تصریح کرد: «این هزینه از خریدار گرفته نخواهد شد. در واقع حاشیه سود شرکت در پروژه X100 حدود 20 درصد کاهش یافته است.» حال اگر هزینه افزایش یافته برای هر پراید را 600 هزار تومان درنظر بگیریم و این عدد را که از مشتری گرفته نخواهد شد بر اساس گفته‌های این مدیرعالی‌رتبه سایپا 20 درصد از سود یک پراید بدانیم، می‌توان نتیجه گرفت هر پراید به طور متوسط سودی 3 میلیون تومانی برای سایپا دارد که از این مقدار 20 درصد آن یعنی 600 هزار تومان برای پاس کردن استانداردهای 55گانه خرج خواهد شد. از سویی با اینکه سه میلیون تومان سود برای خودرویی زیر هشت میلیون تومان عدد بزرگی‌ست اما سود پراید بیشتر از سه میلیون هم می تواند باشد.

این گفته از آن جهت منطقی است که سایپا به ازای هر پراید تولیدی در پارس‌خودرو به صورت اجرتی حدود یک میلیون تومان به این شرکت زیرمجموعه پرداخت می‌کند. اگر آمار تولید پراید در پارس‌خودرو و سایپا را یکی بدانیم (پارس‌خودرو بسیار کمتر از سایپا و با نسبتی حدودا دو به سه پراید تولید می‌کند) آنگاه سود پرایدی که در پارس‌خودرو تولید می‌شود دو میلیون تومان و سود پرایدی که در کارخانه اصلی تولید می‌شود 4 میلیون تومان خواهد شد!

با این حساب کوچک و با در نظر گرفتن قیمت کارخانه‌ای یک پراید (حدود هشت میلیون تومان) مشخص

می‌شود سایپا 50 درصد از قیمت یک خودرو را سود می‌کند.

این رقمی عجیب است که برای پراید نقشی بیش از یک گاو شیرده خواهد داشت و شاید از همین رو دل کندن از این خودرو کم کیفیت و پول‌ساز سخت شده است. اگر این برآورد که مبتنی بر گفته‌های معاون مهندسی سایپا است صحیح باشد نه تنها سایپا، بلکه کمیته قیمت‌گذاری وزارت صنایع و سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان را نیز با چالشی بزرگ مواجه می‌کند.
      
shahab6677 مرد #74 | Posted: 17 Oct 2010 16:01 | Edited By: shahab6677
کاربر
 
صدور حکم قطع دست در تهران برای دزد یک قنادی

ه گزارش خبرنگار حوادث فارس، در تاريخ 8 خرداد امسال، مأموران كلانتري 115 رازي بعد از مظنون شدن به يك دستگاه خودروي زانتيا، به راننده آن دستور توقف دادند.

بعد از مطالبه مدارك خودرو و هويتي راننده از سوي مأموران، راننده خودرو كه جواني 21 ساله بود، اقدام به درگيري با مأموران و استفاده از گاز اشك‌آور براي فرار از دست مأموران كرد كه در نهايت دستگير شد.

در بازرسي از خودروي وي، مبلغ 900 هزار تومان وجه نقد، 3 جفت دستكش، آچار و مقدار زيادي شكلات و كاكائو كشف شد. بعد از انتقال متهم به كلانتري، همزمان خبر دستبرد به يك قنادي مخابره شد كه در جريان آن كارگران قنادي هم مجروح شدند.

متهم كه در كلانتري اقدام به خودزني كرده بود،‌ در ادامه تحقيقات به ارتكاب سرقت از قنادي و ربودن چندين ميليون تومان پول نقد اعتراف كرد.

بعد از اعتراف متهم، پرونده براي رسيدگي به شعبه 1156 مجتمع قضايي بعثت فرستاده شد كه متهم در جلسه رسيدگي به اين پرونده مدعي شد كه با همدستي تعدادي از كارگران قنادي اقدام به سرقت بيش از 4 ميليون تومان پول كرده است. وي مدعي بود كه فقط يك ميليون تومان از اين پول را برداشته و مابقي را بين كارگران تقسيم كرده است.

اما اين ادعاي متهم هيچ‌گاه در دادگاه ثابت نشد.

سرانجام قاضي گيوكي، رئيس شعبه 1156 مجتمع قضايي بعثت حكم اين متهم را اينگونه صادر كرد: با توجه به اقارير متهم و مندرجات پرونده، با توجه به اينكه متهم در سرقت از قنادي هتك حرز كرده و با شكستن در و قفل گاو صندوق سرقت كرده است، عمل وي از مصاديق سرقت بوده و موجب حد است.

لذا دادگاه با استناد به آيه شريفه « السارق و السارقه فاقطعوا ايديهما...» و مواد 197، 198، 199، 200، 201، 677، 667 و 480 قانون مجازات اسلامي متهم را به قطع يد بابت حد سرقت،‌ رد اموال، 6 ماه حبس بابت تخريب، پرداخت ديه و 6 ماه حبس بابت تمرد از مأموران پليس محكوم مي‌كند .
      
shahab6677 مرد #75 | Posted: 18 Oct 2010 05:29
کاربر
 
یارانه نقدی: 40500 تومان/ اقشار آسیب پذیر 44 هزار تومان

سرانجام پس از کشمکش‌ها و گمانه‌زنی‌های متعدد مبلغ ماهیانه یارانه نقدی هر ایرانی 40500 تومان و اقشار آسیب پذیر 44 هزار تومان تعیین شد.

به گزارش مهر، دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری در سفر استانی خود به استان اردبیل از واریز یارانه نقدی به حساب خانوار از سه شنبه هفته جاری مصادف با ولادت امام رضا (ع) خبر داده است.

براساس اعلام مسئولان دولتی، یارانه نقدی به صورت منطقه به منطقه واریز خواهد شد که در روز اول، واریز یارانه نقدی به حساب سرپرست خانوار در استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوبی انجام می شود.

قرار است یارانه نقدی واریزی دو ماهه باشد که گفته می شود به حساب هر ایرانی 81 هزار تومان و اقشار آسیب پذیر 88 هزار تومان واریز شود.

به عبارت دیگر، در واقع مبلغ ماهانه یارانه نقدی هر ایرانی 40500 تومان و اقشار آسیب پذیر 44 هزار تومان خواهد بود.

محمدرضا فرزین سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت گفته است که در فاز اول 60 میلیون و 500 هزار نفر یارانه نقدی دریافت خواهند کرد. البته یارانه نقدی واریزی تا زمان آغاز اصلاح قیمتها قابل برداشت نخواهد بود ولی مردم می توانند از بانکها موجودی این مبلغ را بگیرند.

براساس قانون هدفمندکردن یارانه‌ها، 50 درصد از درآمد حاصل از اصلاح قیمت حاملهای انرژی به مردم ( به صورت یارانه نقدی و غیر نقدی)، 30 درصد به تولیدکنندگان و 20 درصد به دولت به منظور جبران آثار آن بر اعتبارات هزینه ای و تملک داراییهای سرمایه ای اختصاص می‌یابد.
      
shahab6677 مرد #76 | Posted: 18 Oct 2010 05:52
کاربر
 
بدهی 1776 میلیارد تومانی دولت به سهامداران عدالتشرکت‌های پذیره‌نویسی وابسته به وزارت نفت و صنایع یک‌هزار و 776 میلیارد تومان به اعضای شرکت‌های سهام عدالت در کشور بدهکار هستند.

فارس، عسگر توکلی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت مازندران روز گذشته با اعلام این خبر گفت: این دو وزارتخانه این مبلغ را نه به ما می‌دهند نه به خزانه واریز می‌کنند.
وی با اعلام اینکه سهام عدالت در کشور بیش از 42 میلیون نفر عضو دارد مبلغ بدهی شرکت‌های پذیره‌نویسی وزارت نفت و صنایع را مربوط به سود سهام عدالت در سال‌های 86 و 87 اعلام کرد.
خبر آنلاين
      
shahab6677 مرد #77 | Posted: 18 Oct 2010 07:50
کاربر
 
انصراف ژاپن از حضور در آزادگان !


معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدرو کربوری نفت گفت: شرکت اینپکس ژاپن تا کنون انصراف خود را از حضور در میدان آزادگان به صورت رسمی اعلام نکرده است.

محسن خجسته مهر؛ معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدرو کربوری وزارت نفت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه میدان نفتی آزادگان جنوبی یکی از میادین فوق عظیم دنیا است اظهار داشت: میدان نفتی آزادگان یکی از بهترین و جذاب ترین پروژه ها است که قرار داد آن در سال 2004 میلادی با شرکت اینپکس ژاپن که در ابتدا سهم 75 درصدی این میدان را داشت منعقد شد و با تحریک های آمریکا و تمکین دولت ژاپن به خواست آمریکا، دولت ژاپن بزرگترین شانس خود را از دست داد و علی رغم فرصت های متعددی که وزارت نفت ایران در اختیار آن شرکت گذاشت سال 2007 سهم ژاپن از 75 درصد به 10 درصد تقلیل یافت.
به گفته وی در حال حاضر این میدان مبتنی بر قراردادی که به امضا رسیده است مراحل توسعه را دنبال می کند و شرکت ژاپنی اینپکس تنها دارای سهم 10 درصدی است. همچنین طرح توسعه میدان آزادگان جنوبی یک طرح اقتصادی و زود بازده است و از IRR نرخ بازده و NPV بسیار مطلوبی برخوردار است.
خجسته مهر با اشاره به اینکه وزارت نفت ایران از سرمایه گذاری کشور ژاپن در حوزه های مختلف نفت و گاز استقبال می کند، تصریح کرد: ایران و ژاپن به عنوان دو کشور آسیایی علاوه بر اینکه به لحاظ فرهنگی و اجتماعی دارای مشترکاتی هستند، یک رابطه دیرینه در زمینه مسائل اقتصادی داشته و دارای مبادلات تجاری و بازرگانی بوده اند و بطوریکه تراز بازرگانی ایران نشان داده، این تراز در گذشته نقش مثبتی در اقتصاد ژاپن داشته است.
معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدرو کربوری وزارت نفت ادامه داد: از جمله ویژگی های روابط اقتصادی ایران و ژاپن مربوط به حوزه نفت و گاز و انرژی است که ایران همواره در تامین انرژی بویژه نفت برای اقتصاد ژاپن تعیین کننده بوده است.
وی با اعلام اینکه ژاپنی ها اگر می خواهند آینده تامین انرژی کشورشان را تضمین کنند، باید دیپلماسی انرژی را بهبود دهند افزود: ژاپنی ها باید بدانند ثبات و پایداری انرژی کشورشان در گرو مولفه های مختلفی از جمله ایفای نقش در سرمایه گذاری بالادستی نفت و گاز و همزمان استفاده از عرضه مطلوب و مطمئن انرژی نفت و گاز ایران است.
خجسته مهر اضافه کرد:علاوه بر نفت خام، بازار انرژی ژاپن در آینده می تواند از سرمایه گذاری های LNG و محصولات آن منتفع و بهره مند شوند.
معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدرو کربوری وزارت نفت با تاکید بر اینکه پروژه های بالادستی، میان دستی و پایین دستی ایران همواره جذاب، اقتصادی، زود بازده و مطمئن است؛ گفت: ایران به دلیل موقعیت و ویژگی های منطقه ای و پتانسیل های ممتاز انرژی دارای مزیت های فراوان بوده و بازار عرضه تقاضا و تجارت انرژی در ایران بازار با ثبات و مطمئنی است.
وی همچنین عنوان کرد: بازارهای عرضه انرژی که تحت تاثیر سیاست های سلطه طلبانه قدرت ها قرار می گیرد نمی تواند دارای ثبات و امنیت باشد و چون ایران تحت سیاست های سلطه قرار نمی گیرد همواره امنیت انرژی بر قرار است.
خجسته مهر در خصوص حضور چین در حوزه های نفت و گاز ایران تشریح کرد: روابط تجاری و اقتصادی ایران با کشورهای مختلف دو یا چند جانبه است و سیاست ایران در روابط اقتصادی بویژه در حوزه نفت و گاز تعامل سازنده به جای رقابت بازدارنده است.همچنین استفاده از پتانسیل های موجود طرفین با رویکرد عدم وابستگی صرف، سیاست ایران است.
معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدرو کربوری وزارت نفت ادامه داد:استقبال از سرمایه گذاری و امضای قرار داد منحصر به کشور خاصی نیست و همه کشورها و سرمایه گذاران می توانند در عرصه های جذاب سرمایه گذاری در ایران حضور یابند و البته این عرصه یک عرصه رقابتی نیز می باشد.
به گفته خجسته مهرهدفمندی و آینده نگری کشورهای چینی موجب شده تا منافع دو کشور تحت تاثیر القائات خصمانه آمریکا و برخی کشورهای اروپایی علیه ایران قرار نگیرد و روابط دو کشور به خصوص در زمینه انرژی تحکیم یابد.
وی یادآور شد: در زمینه نفت و گاز قرار داد های بزرگ و مهمی با شرکت های چینی وجود دارد و در برخی قراردادها به زودی اولین مراحل تولید و تاسیسات استخراج و فرارورش نفت عملی خواهد شد.
گفتنی است قراردادهای نفتی ایران با چین شامل قرارداد میدان یادآوران با ساینوپک، آزادگان شمالی با CNPCI و فاز 11 پارس جنوبی با CNPC چین می شود.
      
shahab6677 مرد #78 | Posted: 18 Oct 2010 08:39
کاربر
 
توقف سوخت گیری هواپیماهای ایران در همه فرودگاه های اروپابه گزارش واشنگتن پست ، به دلیل همکاری جدید و فراگیر شرکتهای بزرگ نفتی با تحریمهای نفتی علیه ایران، در حال حاضر پروازهای ایران ایر در اروپا تنها قادر به خرید سوخت در فرودگاه های دو کشور آلمان و اطریش میباشند که شرکتهای نفتی Total فرانسوی و OMV اطریشی هنوز طبق قراردادهای قدیمی خود با جمهوری اسلامی قادر به فروش بنزین به هواپیماهای ایران ایر میباشند. اما این گزارش تصریح میکند که قراردادهای این دو شرکت تا پایان ماه آینده مسیحی منقضی خواهند شد، و با توجه به عدم امکان تمدید این قراردادها، از آن پس پروازهای ایران ایر در هیچ یک از فرودگاههای اروپائی قادر به سوختگیری نخواهند بود!

واشنگتن پست در همین گزارش از قول «محمد جلالی» مدیران ایران ایر در آمستردام مینویسد، «ممکن است مجبور شویم میزان مسافران هواپیماها را به نصف تقلیل دهیم تا بتوانند سوخت اضافه لازم برای رفت و بازگشت را از ایران به همراه ببرند. البته این به معنی از دست دادن وقت، مسافر و پول خواهد بود.»

این گزارش همچنین اضافه میکند که جمهوری اسلامی تصمیم گرفته است تا در مورد این وضعیت به دادگاه بین المللی در «هیگ» شکایت برد
.


مرتبط : قطع کامل همکاری توتال با ایران

تنها ساعاتی پس از آنکه محمود احمدی نژاد از "آرزوی تحریم کامل ایران" سخن گفت،شرکت نفتی توتال فرانسه که پیش از این در بسیاری از پروژه های نفتی ایران حضور داشت، اعلام کرد به مرحله "قطع کامل ارتباط نفتی" با ایران رسیده است.
اعلام خبر قطع ارتباط بزرگترین شریک نفتی ایران در پارس جنوبی،دیروز در شرایطی مطرح شد که محمود احمدی نژاد در اردبیل در مراسمی که آنرا "تجلیل از تلاشگران طرح ضربتی خودکفایی بنزین" نامیده بودند،به گزارش ایرنا، با طرح این ادعا که "صنعت نفت در وضعيت كنوني، پر افتخارترين صنعت كشور است" اظهار کرد: "ايران 100 سال است كه صنعت نفت دارد اما امروز اعلام شد كه به خودكفايي توليد بنزين رسيده‌ايم و شايد اين خبر به نظر معمولي برسد اما با توجه به عمق آن به عظمت كاري كه انجام شده پي مي بريم".
احمدی نژاد که پیش از این گفته بود "تحریم بنزین آرزوی من است"،به گزارش فارس،همچنین ادعا کرد: "... به متخصصان كشورمان گفتيم كه آيا شما مي‌توانيد بنزين بسازيد، آنها اعلام كردند كه ما مي‌توانيم، لذا ظرف مدت يك هفته، بنزين توليد كردند و تحريم‌كنندگان هم وقتي ديدند كه اين طور شد، گفتند كه ما حاضريم زير قيمت به شما بنزين بدهيم و در خليج فارس هم براي فروش بنزين به ما صف كشيدند."
پیش از احمدی نژاد، محمد رضا رحیمی، معاون اول او هم از تحریم ها استقبال کرده و درباره افزایش دامنه این تحریم ها از سوی فرانسه گفته بود: "اقتصاد فرانسه با یک اخم ایران فرومی‌پاشد و به وضع 100 سال پیش برمی‌گردد".
بنا به نوشته تابناک، او که در نمایشگاه بین المللی صنعت نفت سخن می گفت، افزوده بود: "در این مراسم بنا نداشتم در خصوص تحریم صحبت کنم ولی از آنجایی که مهمان‌هایی از اروپا در این مراسم شرکت دارند بد نیست پیام ما را به مسئولان و دولتمردان اروپایی برسانند".
وی در ادامه گفته:‌ "برخی کشورهای اروپایی فرای قطعنامه و به تبعیت از آمریکادر تحریم علیه کشورمان شرکت کردند در حالی که مبادلات ما با کشورهای اروپایی چیز زیادی نیست و 23 میلیارد دلار است که بخشی را صادرات ما تشکیل می‌دهد که فرانسه، ایتالیا و آلمان از جمله این کشورها هستند.حال اگر فقط یک اخم در پاسخ به تحریم اروپایی‌ها کنیم بخشی از صنعت فرانسه فرو می ریزد".
او یک مثال هم زده و افزوده: "مثلا اگر وزیر صنایع ما تصمیم بگیرد واردات قطعات خودرو پژو از فرانسه را لغو کند 2.5 میلیارد واردات ما پایین می‌آید بنابراین در فرانسه چه اتفاقی می افتد؟ به باور بنده صنعت خودرو فرانسه فرو می ریزد".
بلافاصله پس از این سخنان،شرکت پژو اعلام کرد حجم مبادلاتش با ایران "تنها یک درصد از کل تولیدات سالانه این خودرو سازی" را تشکیل می دهد.
پس از آن هم نوبت به توتال رسید تا نشان دهد با یک "اخم" جمهوری اسلامی،اقتصاد فرانسه از هم فرو می پاشد یا نه. به نوشته سایت آفتاب، کریستف دی‌مارژری رییس شرکت نفتی توتال گفته این شرکت تمامی مبادلات نفتی خود با ایران را در همراهی با تحریم اروپا علیه ایران ‌متوقف کرده است.
وی که در حاشیه نشست جهانی سیاست در مراکش سخن می‌گفت، افزود: "موضوع بسیار ساده است. ممنوعیت و تحریمی وجود دارد که به آن رای داده شده و تبدیل به قانونی در اروپا و فرانسه شده است".
رییس شرکت توتال در پاسخ به این سئوال که این شرکت از چه زمانی تجارت با ایران را متوقف کرده، گفته است: "از زمانی که این تصمیم به رای‌گیری گذاشته شده و رای مثبت آورد. ما نیز منتظر دستورالعمل نشدیم و به همین دلیل موضوع خاتمه یافته تلقی می‌شود. این قانون اروپا است و من قصد دارم در این زمینه به شکل شفاف عمل کنم".
گفتنی است رئیس شرکت توتال پیش از این از افزایش دامنه تحریم ها انتقاد کرده و به نوشته بی.بی.سی، گفته بود: "ما گمان نمی کنیم تحریم انتقال مواد بنزینی به ایران مسیر خوبی برای حل اختلافاتی باشد که ماهیتی سیاسی دارد".
با این حال توتال نیز به این تحریم ها پیوسته و حالا نوبت منتقدان دولت است که وزیر صنایع را به مجلس فراخوانند و آن طور که الیاس نادران گفته از وی بپرسند "چرا اخم نمی کند تا اقتصاد فرانسه فروریزد."
      
shahab6677 مرد #79 | Posted: 19 Oct 2010 16:35
کاربر
 
انفجار بمب در دو اتوبوس حامل زائران ایرانی در بغداد


دربغداد، انفجار بمب در دو اتوبوس حامل زائران ایرانی موجب مجروح شدن دوازده زائر ایرانی شده است.
در اولین حمله، انفجار یک بمب مغناطیسی که در اتوبوس جاسازی شده بود، موجب مجروح شدن هشت زائر ایرانی شد.
دومین انفجار بمب که در اتوبوسی در یک محله دیگر بغداد رخ داد، به مجروح شدن چهار زائر ایرانی منجر شد.
این انفجارها سپیده دم امروز 19 اکتبر، رخ داد.
حملات به زائران ایرانی یک روز پس از سفر کوتاه نوری مالکی، نخست وزیر عراق به تهران صورت گرفته است.
مقامات عراقی در واکنش به این حملات، تدابیر امنیتی را افزایش داده و در بسیاری از مناطق بغداد ایستگاه های بازرسی دائر کرده اند و اتوبوس های حامل زائران ایرانی را متوقف کرده و آن را به دقت بازرسی می کنند.
حدود یک ماه و نیم قبل نیز به گروهی از ایرانیانی که برای زیارت به عراق رفته بودند، در بین راه حمله شد که به کشته و مجروح شدن بیش از 37 نفر انجامید.
سفیر عراق در تهران اخیرا گفته بود که روزانه حدود 3500 روادید برای ایرانیانی که قصد سفر زیارتی به عراق را دارند، صادر می شود و این رقم در برخی مناسبت ها به پنج هزار نفر هم می رسد.
او تاکید کرده بود که در باره تامین امنیت کاروان های زیارتی که تحت نظر دولت ایران به عراق سفر می کنند، مشکل خاصی وجود ندارد و شرکت های امنیتی از زائران محافظت می کنند.
اگر چه خشونت ها در عراق که در سال های 2006 و 2007 به اوج خود رسیده بود اکنون به میزان قابل توجهی کاهش یافته، ولی تلفات ناشی از درگیری شورشیان و نظامیان عراقی به صورت یک واقعه روزمره در این کشور درآمده است.
از هنگام اشغال عراق توسط نیروهای به رهبری آمریکا تنش های سیاسی و فرقه ای بین اکثریت شیعه و اقلیت سنی مذهب این کشور شدت یافته است.

بی بی سی
      
shahab6677 مرد #80 | Posted: 19 Oct 2010 16:36
کاربر
 
نجات بیمار بدحال توسط پزشک ایرانیسر اين بيمار يك ساعت پيش ازآوردن به بيمارستان در لا بلاي پره هاي يك توربين بزرگ... گير كرده بود، مغز آسيب ديده بصورت ضرباني از لابلاي استخوانهاي خرد شده به بيرون ميريخت ، پارگي وسيعي از فرق سر تا لب بالائي وجود داشت ، همچنين اسيب هاي منتشري در شانه و قفسه سينه او مشاهده مي شد. متاسفانه زمان كافي براي بررسي هاي تشخيصي اوليه مثل سي تي اسكن نداشتيم ! و بر اساس علائم باليني اميد چنداني به موفقيت عمل جراحي نبود اما بهر حال اين ريسك را انجام دادم وعمل جراحي سنگيني براي او انجام شد ،تيم جراحي عمومي نيز آسيب هاي قفسه سينه و شانه را درمان كردند. خوشبختانه 20 ساعت پس از انجام عمل ، او ميتوانست به سخنان ما واكنش نشان دهد ، در روز 14 پس از عمل بخوبي حرف ميزد و در روز بيستم راه رفت ، و يكماه پس از عمل از بييمارستان مرخص شد. او اكنون فقط نياز به يك جراحي پلاستيك دارد!


2

4
      
صفحه  صفحه 8 از 77:  « پیشین  1  ...  7  8  9  ...  76  77  پسین » 
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد / Non-political News | اخبار روز (غير سياسى)

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا