تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
گفتگوی آزاد

سخت ترین شغل های دنیا

صفحه  صفحه 1 از 15:  1  2  3  4  5  ...  11  12  13  14  15  پسین »  
#1 | Posted: 18 Jun 2011 21:02 | Edited By: yashark23
سخت ترین شغل های دنیا

هر حکومتی که شادمانی را از مردمان بگیرد شکست خواهد خورد و برانداخته خواهد شد.
Signature
cyrus the great.king of persia ************************** امپراطور ایران.کوروش بزرگ
     
#2 | Posted: 18 Jun 2011 22:47
گرفتن با تمساح و کروکودیل به گفته اغلب کارشناسان خطرناک ترین شغل ممکن برای موجود دو پا است که هر ثانیه امکان مرگ و نابودی در آن وجود دارد.
هر چند این شغل بسیار خطرناک است اما دستمزد آن به اندازه به خطرانداختن جان کشتی گیران و کارگران باغ وحش و مراکز تفریحیکه در آنجا کار می کنند، نیست!
آسیای جنوب شرقی و به خصوص تایلند مرکز آن است.راي بسياري از مردم جهان حتي ديدن يك مار زنده در حال حركت هم حكم كابوس را دارد اما براي يك مرد جوان كه حرفه‌اش كار كردن با حيوانات است، روبه‌رو شدن با كبرا‌هاي خطرناك و حتي دست زدن به آنها حكم شغل روزانه‌اش را دارد. اين مرد براي تميز كردن محل زندگي اين خزندگان كشنده در باغ وحش، بايد هر روز مارها را جابه‌جا كند.
او هر روز لباس راحتي به تن مي‌كند و با يك جاروي معمولي به قفس مارهاي كبرا مي‌رود. او با دقت و تخصصي ويژه مارها را از گردنشان مي‌گيرد و به يك طرف پرت شان مي‌كند. در قفسي كه او كار مي‌كند دهها مار سياه و خاكستري خطرناك كه اندكي از زهرشان در عرض چند دقيقه هر جانداري را از پا در مي‌آورد، به اطراف مي‌خزند.اما اين مرد جوان به خوبي از خطرات شغلش آگاه است و هر يك از مارها را چندين متر دورتر پرتاب مي‌كند تا تقريبا در امان بماند، البته اگر امنيتي در كار باشد. وقتي تمام مارها دور شدند آن وقت نوبت تميز كردن محل زندگي شان مي‌رسد. كارگر باغ وحش جنوب شرقي آسيا مدت زيادي فرصت ندارد تا پوست‌هاي كهنه، پس مانده‌ها، تخم‌ها و برگ‌ها را جمع و محل را تميز كند.تماشاي اين صحنه حتي توريست‌هاي باغ‌وحش را هم شگفت‌زده مي‌كند و يكي از همين بازديدكنندگان فيلم اين ماجرا را ضبط كرد و روي يوتيوب گذاشت و به اين ترتيب بود كه بسياري به تماشاي يكي از خطرناك‌ترين شغل‌هاي جهان نشستند.ماركبرا معمولا در مناطق استوايي آفريقا، استراليا و جنوب آسيا زندگي مي‌كنند و از خانواده مارهاي مرجاني هستند. اين مارها از خطرناك‌ترين خزندگان جهان به شمار مي‌روند و زهرشان آنقدر قدرتمند است كه حتي انسان را هم ظرف مدت كوتاهي از پا مي‌اندازد.شيشه پاك كن هاي آسمان خراش ها
شما بايد قدرت بدني بسيار بالايي داشته باشيد تا بتوانيد در دبي شيشه پاكن شويد. يكي از اين كارگرها بدون كمربند ايمني، بدون كلاه ايمني و درحقيقت بدون هيچ وسيله اي كار مي كند و تنها به فكر برق انداختن شيشه هاي ساختمان براي ساكنان آن است. اين كاركنان در امارات هيچ اعتراضي به وضع كاري خود ندارند چون مي دانند درصورت اعتراض كارگر ديگري استخدام مي شود.آتش‌نشانان
خيلي‌ها فكر مي‌كنند كار آتش‌نشانان خاموش كردن آتش است،ولي اگر يكي از نزديكان شما اين شغل را داشته باشد حتما به شما خواهد گفت كه گاهي از درد رنج مي‌برد. آتش‌نشانان به خاطر حرفه‌شان با حرارت زياد آتش سر و كار دارند و ممكن است در ماموريت‌هايشان دچار سوختگي هم بشوند. درد جسمي در شغل آتش‌نشاني به همين جا ختم نمي‌شود. وقتي يك آتش‌نشان شيلنگ آب بزرگي را كه آب با فشار از آن خارج مي‌شود در دست مي‌گيرد و به جنگ شعله‌هاي آتش مي‌رود، فشار زيادي بر عضلات كمر و بازوانش وارد مي‌شود. اغلب آتش‌نشانان بايد از نردبان‌هاي بلند بالا بروند و همراه خود فردي راكه در ميان شعله‌هاي آتش گير افتاده است را بر دوش خود حمل كنند و پايين بياورند. در اين مياناگر از ارتفاع زياد سقوط كنند و آسيب جدي ببينند، بايد از شغل خود انصراف بدهند و بازنشسته شوند البته اگر از اين سانحه جان سالم بدر ببرند. از سوي ديگر شيفت‌هاي آتش‌نشانان بسيار طولاني است و مجبورند در تمام طول شب و گاهي دو روز پشت سر هم در ايستگاه‌هاي آتش‌نشاني بخوابند كه تشك‌هاي نامناسب و تخت‌خواب‌هاي غيراستاندارد در استراحتگاه‌ آنها باعث بروز كمردرد خواهد شد. با اين حال، آتش‌نشانان مرداني قوي و با اراده هستند كه بدن‌شان را براي انجام هركاري، در هر زماني كه به آنها ماموريت داده مي شود، آماده مي‌كنند


خلبانان و مهندسين پرواز
خلبان شدن و پرواز بر فراز ابرها آرزوي خيلي از بچه‌هاست، ولي وقتي از دور به اين حرفه نگاه مي‌كنيد، شايد از فشار كاري سنگيني كه يك خلبان تحمل مي‌كند، خبر نداشته باشيد. گاهيساعت‌ها پرواز و بيداري باعث بروز سردرد در خلبان مي‌شود. گرچه پروازهاي خلبانان برنامه نوشته شده‌اي دارد، ولي گاهي به دلايلي مانند اوضاع نامساعد جوي، لغزندگي باند و… پرواز به تاخير مي‌افتد وبرنامه خواب و استراحت خلبانان را به هم مي‌زند.اگر شما يك خلبان باشيد گاهي لازم است چند بار در طول روز هواپيمايتان را عوض كنيد و كيف خود را همراهتان از يك هواپيما به هواپيماي ديگر ببريد كه حمل اين كيف سنگين در يك سمت بدن، به مرور زمان باعث آسيب ستون فقرات‌تان و بروز درد مي شود. از سوي ديگر، ساعت‌هاي طولاني پرواز و در يك موقعيت ثابت نشستن يكي ديگر از دلايل بروز دردهاي جسمي در خلبانان است. توجه به اين دردها و رفع آنها در حرفه خلباني مهم است، چون ممكن است تمركز خلبان را به هم بزند و جان صدها مسافر را به خطر بيندازد.ناگفته نماند كه مهندسين پرواز نيز زمان بسيار زيادي را در معرض مواد شيميايي هستند و نه فقط آنانبلكه خلبانان زمان زيادي در حين پرواز در كنار خطوط قوي برق به سر مي برند كه با چشم غير مسلح نيز ديده مي شود.

هر حکومتی که شادمانی را از مردمان بگیرد شکست خواهد خورد و برانداخته خواهد شد.
Signature
cyrus the great.king of persia ************************** امپراطور ایران.کوروش بزرگ
     
#3 | Posted: 18 Jun 2011 23:00
پليس ها
بعد از خلباني، پليس شدن آرزوي بسياري از پسر بچه‌هاست، ولي خيلي از اين آرزوها در بزرگسالي با ديدن دشواري شغل پليس‌ها به فراموشي سپرده مي‌شود. در خيابان‌هاي شلوغ بين ماشين‌ها ساعت‌ها ايستادن و ترافيك را هدايت كردن و يا در تعقيب و گريز خلافكاران و جنايتكاران شركت كردن، از اين حرفه شغلي پُر استرس مي‌سازد كه اين استرس هم بر جسم و هم بر فكر و روح پليس‌ها وارد مي‌شود. بسياري از پليس‌ها در هنگام انجام وظيفه زخمي مي‌شوند وصدمه مي‌بينند. ساعت‌هاي طولاني در اتومبيل پليس نشستن و رانندگي كردن و يا سر چهارراه ايستادن باعث بروز كمردردهاي مزمن در پليس‌ها مي‌شود.


كارگران ساختماني
به انواع فلزها و آهنهايي كه در كنار اين كارگران جمع شده است توجه كرده ايد؟ به ويژه آن دسته اي كه بر روي داربست ها قرار مي گيرند. در واقع نبايد اين كارگران زياد تكان بخورند تا با دقت و آرامش به كار خود مشغول باشند. لحظه اي فراموش كردن اين مسئله، معادل سقوط آنان خواهد بود و اگر چنين شود امكان زندهماندنشان بسيار كم است.از آن گذشته ساعت‌هاي طولاني روي داربست‌هاي ساختمان هاي چند طبقه كار كردن، راه رفتن روي تيرآهن‌ها در ارتفاع چند متري و كاربا بالابر‌هاي سنگين، سلامت جسمي كارگران را تهديد مي كند. ولي بسياري از كارگران بعد از وارد شدن آسيب جسمي، به دليل ترس از بيكار شدن، از شكايت و گرفتن طول درمان از كارفرمايان خود صرف نظر مي‌كنند و درمان اساسي انجام نمي‌دهند. از سوي ديگر، كار بدني سخت و بارهاي سنگين را بر دوش حمل كردن فشار زيادي را بر بدن، ستون فقرات و عضلات كارگران ساختماني وارد مي‌كند كه طي سال‌ها باعث دردهاي عضلاني اسكلتي زيادي خواهد شد.


كارگران دكل هاي تلفن همراه
اين شغل يكي از خطرناك ترين مشاغل به شمار مي رود. زيرا شركت هاي تلفن همراه تلاش مي كنند تا دستگاه هاي گيرنده خود را در بالاترين نقطه ممكن نصب كنند و اين كار بايد به دست كساني انجام شود كه در بالاترين نقطه اين دكل ها قرار گيرند و مبادرت به اين امر كنند. خطر از دست رفتن تعادل و برق گرفتگي هميشه در اين كار بهقوت خود باقي است.


كارگران خطوط برق فشار قوي
علت خطرناك بودن اين شغل بر همه عيان است. علاوه بر بالا رفتن از سطح زمين، حفظ تعادل در زواياي مختلف حين كار، آن هم كار با چيزي كه خود خطر مرگ را نزديك مي كند. سالانه بيش از 34 نفر از كارگران دست اندر كار در اين امر در سراسر دنيا جان خود را از دست مي دهند.


سيم كش هاي هواييممكنه اولين بار كه اين آدم ها رو بالاي سيم ها ببينيد به چشم هاي خودتون شك كنيد در حالي كه واقعا اين شغل مخاطره آميز وجود داره. اين آدم ها كه تعداد آنها بسيار كم هست، فوق العاده در كارشون تخصص دارند.


خنثي كنندگان مينتا به امروز تشخيص دستي و بدون استفاده از ربات و ماشين بهترين روش كشف مين است زيرا اگر بخواهيم خوش بين باشيم ربات ها 80 درصد مين ها را كشف مي كنند و اين درحالي است كه انسان ها تا 99/6 درصد را كشف مي كنند.


مسئولين جمع آوري زباله ها
اين افراد هر روزه مي بايست تمام زباله ها را جمع آوري كرده و محل آن را تميز كنند و هر روزه هم با مواد شيميايي اسيدي سر و كار دارند. البته اگر خوش شانس باشند و فقط در شهر كار كنند. جمع آوري زباله هاي صنعتي خطر بيشتري را به همراه دارد. خطر بريده شدن دست و بدن با وسايل تيزي كه خود را لابه لاي آشغال ها پنهان كرده اند نيز دور از انتظار نيست. البته بگذريم از رانندگاني كه نسبت به حضور رفتگران در خيابانها بي توجه هستند و حادثه مي آفرينند.كشاورزان و گله داران اسب
هر روز كشاورزان با مواد شيميايي سرو كار دارند كه استفاده نابجاي آن و بي تجربگي در لحظه اي كار دستشان مي دهد و بسياري از كسانيكه به مراقبت و پرورش اسب مشغولند گاهي با بي توجهي در معرض آسيب اسب قرار مي گيرند. شايد لازم نباشد كه بگوييم يك ضربه پاي اسب به بدن انسان چه مي كند.

هر حکومتی که شادمانی را از مردمان بگیرد شکست خواهد خورد و برانداخته خواهد شد.
Signature
cyrus the great.king of persia ************************** امپراطور ایران.کوروش بزرگ
     
#4 | Posted: 18 Jun 2011 23:04
سقف سازان
چيزي كه شرايط كار را سخت تر مي كند تنها قرار گرفتن در بلندي و جاي خطرناك نيست. بلكه اين كارگران بايد وسايل زيادي را با خود حمل كنند. عجله اتمام كار اين كارگران خطر اين كار را بيشتر مي كند. گرما و گاهي سرما، شرايط نامتعادلي كه در آن قرار دارند همه مزيد بر علت عجله در كارشان مي باشد. در هر صورت يك بي احتياطي كوچك مي تواند حادثه بدي را رقم بزند.رانندگان كاميون‌
اگر شما يك اتومبيل ‌سواري داشته باشيد و با آن به سفر برويد خيلي آسان است، هر وقت كه احساس خستگي مي كنيد مي توانيد در كنار جاده پارك كنيد و كش و قوسي به بدن‌تان بدهيد، ولي پيدا كردن مكاني مناسب براي پارك كردن يك كاميون اغلب دشوار است. به همين دليل، رانندگان كاميون ساعت‌ها در يك موقعيت بدني ثابت رانندگي مي‌كنند و فشار زيادي به عضلات و ستون مهره‌هايشان وارد مي‌شود. رانندگي در جاده‌هاي كوهستاني نيز مشكل ديگري است كه راننده علاوه بر فشار دادن بي‌وقفه ي پا روي پدال گاز، بايد كاميون سنگين را از سربالايي بالا ببرد كه اين كار فشار زيادي را بر بدن و ستون مهره‌ها وارد مي‌كند. به همين دليل كمردرد و مشكلات ديسك كمر و به دنبال آن فشار روي اعصاب پا و پا درد در ميان رانندگان كاميون شايع است و كار وقتي بدتر مي‌شود كه به اين دردهاي هشدار‌دهنده توجهي نكنند و چون بيشتر عمرشان در جادهمي‌گذرد، از مشورت با يك پزشك كوتاهي كنند.
______________________________________________________


نوازندگان
نوازندگان نيز جزء مشاغلي هستند كه باعث درد‌هاي مزمن مي شوند. سندرم تونل كارپال يكي از اين درد‌ها است كه مچ دست نوازندگان را درگير مي‌كند. در اين شرايط لازم است مچ‌ها را در مچ بندهاي ويژه‌اي كه متخصص ارتوپد تجويز مي‌كند، قرار دهند و براي رفع درد و برآمدگي و تورم مچ‌ها، كورتيزون تزريق كنند. بسياري از نوازندگان مجبورند ساعت‌هاي طولاني بدون حركت بنشينند و بنوازند كه اين كار باعث بروز درد در عضلات كمر، پشت و شانه‌هايشان خواهد شد. ورزشكردن روزانه و گرم كردن عضلات دست پيش از نواختن، به كاهش اين دردها كمك مي‌كند.


تايپيست‌ها
اگر شما به صورت تفنني مطالبي را تايپ كنيد، شايد مشكلي نداشته باشيد، ولي اگر مجبور باشيد اين حرفه را به عنوان شغلي برگزينيد كه مخارج زندگي خود را از آن تامين كنيد، لازم است ساعت‌ها با انگشت هاي‌تان كار كنيد و مچ‌تان را ساعت‌هاي طولاني در يك موقعيت ثابت نگه داريد. سندرم تونل كارپال در ميان تايپيست‏هانيز شايع است.


دندانپزشكان
شايد شغل دندانپزشكي از نظر كسي كه از دور به آن مي‌نگرد شغلي راحت و پردرآمد باشد، ولي از دردهاي مزمن اين حرفه، فقط دندانپزشكان خبر دارند. دندانپزشكان مجبورند ساعت‌هاي طولاني در يك موقعيت بدني ثابتروي دندان‌هاي بيمار‌شان كار كنند.كار كردن در يك فضاي كوچك كه فاصله‌ها ميلي‌متري است، مستلزم دقت و تمركز زيادي است. به همين دليل به دندانپزشكان توصيه مي‌شود صندلي‌ها و يونيت‌هاي دندانپزشكي را خريداري كنند كه ارگونوميك هستند و از كمر، پشت، پاها و دستان‌شان در هنگام كار حمايت مي كنند. در ضمن توجه به اصول صحيح نشستن و نسبت به بيماردر يك موقعيت مناسب قرار گرفتن مي‌تواند از بروز اين دردها در كوتاه مدت و طولاني مدت پيشگيري كند.


پرستاران
نتايج بررسي‏ها نشان مي‌دهد پرستاران بيش از صاحبان مشاغل ديگر، از كار خود به دليل بيماري و يا آسيب جسمي مرخصي مي‌گيرند.اگر شما در بخش توان‌بخشي پرستار باشيد، بايد با بيماراني كار كنيد كه توانايي كنترل بدن خود را ندارند و در حين جابه‌جا كردن آنها يا كمك به توان‌بخشي‌شان، فشار زيادي بر بدن‌تان وارد مي‌شود و حتي ممكن است تعادل شما هم به هم بخورد و زمين بخوريد ودچار آسيب شويد. بارها خم شدن جلوي بيماران تا كفش‌هايشان را بپوشند، كمك به آنها براي راه رفتن، حمام كردن، مرتب كردن بدن آنها وقتي به تختخواب باز مي‌گردند، فشار زيادي بر بدن پرستاران وارد مي‌كند. جلوگيري ازوارد شدن فشار كاري به بدن و كمك خواستن از متخصصان در هنگام بروز درد، بهترين راه براي رهايي از دردهاي مزمن اين شغل است.


قطع درخت و هيزم شكني
شايد خيلي تعجب آور باشد كه اين كار جزء مشاغل خطرناك به شمار مي رود اما همين تعجب است كه گاهي كار دست كارگر آن مي دهد. فشار اين كار به قدري زياد است كه گاهي فشاري كه به جسم وارد مي شود ناديده گرفته مي شود. شخص بي نوايي كه به اين كار مشغول است معمولا متوجه اين فشار نيست. ضربات مدوام با تبر بر سر چوب با اندكي ناديده گرفتن فشار بدني، ممكن است حادثه اي را براي فرد به دنبالداشته باشد. به زباني ديگر اين كار، كار هر كس نمي باشد كه آن را ساده انگاشت.


معدنچيان
با توجه به خبر چند وقت پيش معدنچي هاي شيلي كه در عمق 700 متري زمين گير افتادند خطرناك بودن اين شغل واقعيتي غير قابل انكار است.


ماهيگيران
ماهيگيران مي بايست زمان بسيار زيادي را در درياها سپري كنند و اين زمان با به هم ريختن هوا و يا بادهاي شديدي همراه است كه هميشه قابل پيش بيني نيست. ماهيگيراني كه در سطح بين المللي مشغول به اين كار هستند بسيار از ساحل فاصله گرفته و به عميق ترين نقاط درياها سفر مي كنند. نجات جانآنها تنها به جليقه نجاتي كه برتن دارند بستگي دارد. اگر بر اثر طوفان و در شرايط متلاطم دريا به آب بيفتند نجات آن ها بسيار سخت مي شود.
______________________________________________________


آموزش دهندگان شيرها
حتي صداي غرش شيرها بدن را مي لرزاند اما لحظه اي به اين فكر كنيمكه شير عصباني شود و تنها با آن در يك قفس باشيد. تصورش هم ترسناك است. اينطور نيست؟انسان به جاي سيبل هدف
اين شغل جديداً در سيرك ها مرسوم شده است و به وسيله ي پرتاب كردن چاقو به اطراف يك دختر، دقت در نشانه گيري و پرتاب خود را به نمايش مي گذارند. يعني به نحوي با بازي كردن با جان ديگران كه ارزشمندترين چيز براي هر كسي است، كسب درآمد مي كنند.عاملان حمله هاي انتحاري
حمله انتحاري نوعي خودكشي عقيدتي به قصد ديگركشي و صدمه زدن به كسي است كه او را دشمن مي نامند. در اين نوع از خودكشي فرد دست به طراحي و اجراي يك برنامه تخريبي مي‌زند كه طي آن خود را وسيله آسيب زدن به دشمن قرار دهد و از بين ببرد. اين شكل خودكشي را مي‌توان نوعي حمله منفعلانه به دشمن دانست.امروزه حملات انتحاري از خطرناك‌ترين اقدامات تخريبي بهحساب مي‌آيد و موجب ترس تمامي دولت‌ها و ملت‌ها شده‌ است. دليل اين ترس همگاني دشواري بي‌نظير كنترل آن است. زيرا فردي كه خود را آماده مرگ كرده‌ است ديگر ترسي از چيزي به خود راه نمي‌دهد و غيرقابل مهار به نظر مي‌رسد.


هنرنمايي باتمساح
آيا شما اين جرأت را داريد كه سر خود رابه داخل دهان تمساح بگذاريد؟ البته كه نه و شايد در مقابل ميليون ها دلار پول هم راضي به اين كار نباشيد ولي بد نيست بدانيددر باغ وحشي در تايلند اين نوع هنرنمايي يا به لفظي بازي با جان به نمايش گذاشته مي شود.


سی ان ان گفت: راننده تاکسی به علت مواجه شدن با جرائم و فشارهای ناشی از ترافیک و فعالیت در گاوداری های به علت سحرخیزی بسیار زود و فعالیت بیش از حد روزانه و همچنین حرفه چوب بری به علت دشواری، فعالیت در مکان های خطرناک و حقوق پائین، از دیگر مشاغل بد در دنیا محسوب می شوند

هر حکومتی که شادمانی را از مردمان بگیرد شکست خواهد خورد و برانداخته خواهد شد.
Signature
cyrus the great.king of persia ************************** امپراطور ایران.کوروش بزرگ
     
#5 | Posted: 19 Jun 2011 11:45
به نظر من گرفتار روزمرگی شدن سخترین شغله
مثه كارمندی و پشت میز نشینی
باور كنید من اگه زن نداشتم عمرا اگه سر یه اینجور كاری میرفتم
     
#6 | Posted: 7 Jul 2011 15:15
نظافت چی

hi dr!
     
#7 | Posted: 14 Aug 2011 15:42
کارگر معدن زغال سنگ

dream
     
#8 | Posted: 14 Aug 2011 16:30
كارگر جماعت كلا سختترین كار رو میكنه
چون معمار یا خلبان كه كارش فوق العاده سخته از كارش لذت هم میبره
ولی كارگری لذتی هم نداره و این سخت ترش میكنه
     
#9 | Posted: 20 Aug 2011 03:38
سخترین كارهای دنیا :
1- كار در معدن
2- آتش نشانی
3- كارمندتیمارستان بودن
     
#10 | Posted: 17 Sep 2011 19:44
تو کشور هایی مثل ایران خلبانی سخت ترین کاره من خودم خلبان جنگنده اف ۵ هستم.
باور کنید هر وقت که پرواز دارم یه دونه وصیت نامه مینویسم میزارم تو کمدم این یکی دو هفته هم که رزمایش نیروی هوایی شروع شده و اکثر خلبانان مجبورن با هواپیما های ۴۰ سال پیش پرواز کنن و گاهی هم در نبرد های داگفایت شتاب جانبی ۳ یا ۴ جی رو تجربه میکنیم که انسان های عادی ممکنه تو اون شرایط بیهوش بشن ولی ما جونمون رو گذاشتیم کف دستمون تا مردم راحت شبا بخوابن البته من شخصا افتخار میکنم حقوقمون هم با اضافه کاری حدود ۹۰۰ هزار تومنه
     
صفحه  صفحه 1 از 15:  1  2  3  4  5  ...  11  12  13  14  15  پسین » 
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد / سخت ترین شغل های دنیا بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites