تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
گفتگوی آزاد

" راههای خلاص شدن از خدمت سربازی"

صفحه  صفحه 1 از 11:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  پسین »  
#1 | Posted: 22 Jul 2011 14:44
میهمان


سلام

میخوام یه تاپیک ایجاد بشه با عنوان " راههای خلاص شدن از خدمت سربازی" و در اون به تبادل نظر و تبادل تجربه پرداخته بشه. مثلا چه راههایی هست ، چه ترفندهایی میشه استفاده کرد.

البته باید از معرفی اسم و شماره های احتمالی ، به دلایل امنیتی خودداری بشه و فقط به بیان راهکار و تجربیات پرداخته بشه.

مثلا فلان قرص رو بخورید ، آزمایش اونطوری نشون میده و میتونید معافیت پزشکی بگیرید. یه همچین مسائلی


سپاس
     
#2 | Posted: 23 Jul 2011 08:10
در گفت‌وگوي فارس با مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح
انواع معافيت‌هاي سربازي و شرايط اخذ آن تشريح شد


خبرگزاري فارس: مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح آخرين وضعيت انواع معافيت‌هاي سربازي و چگونگي دريافت هر يك از آنها را تشريح كرد.

سردار موسي كمالي در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار اجتماعي فارس مدت خدمت سربازي را در كشور 30 سال عنوان كرد و گفت: مدت خدمت سربازي در كشور 30 سال است كه اين مدت به 4 دوره ضرورت، احتياط، ذخيره اول و ذخيره دوم تقسيم مي‌شود كه در دوره ضرورت كليه افراد ذكور كه وارد سن 19 سالگي مي‌شوند در شمول قانون وظيفه عمومي قرار گرفته‌ و مشمول مي‌شوند كه اين افراد بايد تكليف نظام وظيفه خود را روشن كنند.
وي با بيان اينكه مدت دوره خدمت ضرورت طبق قانون 24 ماه است تصريح كرد:هم‌اكنون اين مدت بين 17 تا 20 ماه است كه در مناطق عملياتي 17 ماه، مناطق مرزي 18 ماه، مناطق محروم 19 ماه و ساير مناطق 20 ماه است.
سردار كمالي ادامه داد: خدمت بسيجياني كه در گردان‌هاي عاشورا و پايگاههاي مقاومت سازماندهي شده‌اند بين 45 تا 3 ماه و حداكثر 6 ماه از اين مدت كم مي‌شود و لذا اين دسته از بسيجيان به طور متناوب از 11 ماه تا 13 ماه خدمت كنند.

*چگونگي ادامه تحصيل كساني كه به سن مشموليت مي‌رسند
----------------------------------------------------------------------
مدير امور مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح در خصوص چگونگي ادامه تحصيل افرادي كه به سن مشموليت مي‌رسند گفت: اگر اين افراد دانش‌آموز باشند مطابق قانون مي‌توانند تا سن 24 سالگي ادامه تحصيل بدهند ولي اگر در اين مدت موفق به فارغ‌التحصيلي نشده و يا در بين تحصيل وقفه‌اي به وجود بيايد فرد فوق مشمول بوده و بايد به سربازي برود.
وي در خصوص چگونگي ادامه تحصيل افراد دانشجو گفت: افراد دانشجو در مقطع فوق ديپلم مجازند 3 سال تحصيل كنند كه اين مدت براي كارشناسي پيوسته حداكثر 6 سال، ناپيوسته 3 سال و كارشناسي ارشد و دكترا 8 سال است و طي اين مدت فرد مي‌‌تواند با استفاده از معافيت موقت به تحصيل ادامه داده و بعد از فارغ‌التحصيل شدن به خدمت برود.

* معافيت‌هاي افراد بيمار و چگونگي دريافت آن
---------------------------------------------------
مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح در خصوص معافيت‌هاي پزشكي و چگونگي اخذ آن گفت: گاهي فرد مشمول به دليل بيماري امكان خدمت را ندارد كه در اين خصوص وي با مراجعه به سازمان وظيفه عمومي معافيت موقت پزشكي تا حداكثر 1 سال دريافت مي‌كند و در پايان سال به وضع فرد رسيدگي شده و اگر بيماري‌همچنان ادامه داشته باشد حداكثر يكسال تمديد مي شود و در پايان سال دوم به وي معافيت دائم داده مي‌شود.
وي گفت: افرادي هم هستند كه از سلامت كامل برخوردار نبوده ولي بيماري آنها در حد معافيت نبوده اين افراد هم مي‌‌توانند مراجعه كرده و چنانچه بيماري آنها تاييد شود به عنوان معاف از رزم شناخته شده و در كارهاي خدمات رزمي و يا پشتيباني خدمات رزمي بكارگيري مي‌شوند.
مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح با اشاره به افرادي كه به دليل بيماري به هيچ عنوان قادر به خدمت نيستند، گفت: اين افراد هم در صورت تائيد بيماري مطابق قانون از معافيت دائم برخوردار مي‌شوند كه بيماري آنها را هم قانون مشخص كرده است.
وي در پاسخ به سئوالي در خصوص اينكه در مورد اخذ معافيت چه نوع بيماري در قانون مورد اشاره قرار گرفته است گفت: بيماريهاي غدد، پوست، مغز و اعصاب، روان پزشكي، ريه، استخوان، دستگاه گوارش، خون، دهان و دندان، چشم‌، گوش، قلب و بيماريهاي عفوني از جمله بيماريهايي است كه فرد در صورت تاييد پزشكي از انجام خدمت ضرورت معاف مي شود.

* معافيت‌هاي تعهد به خدمت
--------------------------------
مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح در خصوص چگونگي معافيت افرادي كه متعهد به خدمت در سازمان‌هاي دولتي مي‌شوند گفت: بعضي از افراد مشمول به جاي خدمت دوره ضروت متعهد به خدمت در بعضي از مراكز دولتي مي‌شوند كه اين مراكز عبارتند از تربيت معلم با 5 سال تعهد خدمت، آموزش و پرورش تعهد به خدمت 2 برابر مدت تحصيل، قوه قضائيه 10 سال، سازمان هواپيمايي 12 سال، سازمان كشتيراني 10 سال، وزارت بهداشت 5 سال و يا استخدام در نيروهاي مسلح است كه اين افراد برابر سهميه سازمان‌هاي ذكر شده گزينش و جذب شده و بعد جهت صدور كارت معافيت به سازمان وظيفه عمومي معرفي مي‌شوند.

* انواع معافيت‌هاي كفالت و چگونگي دريافت آن
-----------------------------------------------------
سردار كمالي در خصوص انواع معافيت‌هاي كفالت گفت: يكي از انواع معافيت‌هاي كفالت مربوط به تنها فرزند ذكور بالاي 18 سال و پدر 60 سال و بالاتر مي باشد، كه در اين حالت سن پدر بايد 60 سال يا بالاتر بوده و يا به دليل بيماري نياز به مراقبت داشته باشد.
وي ادامه داد: اگر پدر تنها فرد ذكور بالاي 18 سال در زندان باشد و بيش از يكسال از مدت زندان وي باقي مانده باشد فرزند وي مي‌تواند معافيت كفالت اخذ كند.
سردار كمالي با بيان اينكه تنها فرزند بالاي 18 سال مادر فاقد شوهر نيز مي‌‌تواند معافيت دريافت كند گفت: گاهي ممكن است فرد مشمول برادر و يا خواهر نيز داشته باشد ولي آن برادر و يا خواهر نياز به مراقب دارد كه در اين حالت نيز معافيت اعطا مي‌شود.
مدير مشمولان ستادكل نيروهاي مسلح ادامه داد: مادر فاقد شوهر كه تحت پوشش كميته امداد قرار داشته باشد در صورتيكه 2 فرزند نيز داشته باشد مي‌تواند از معافيت يك فرزند خود استفاده كند.
وي در خصوص معافيت‌هاي ديگر كفالت گفت: تنها مراقب جد فاقد فرزند، مراقب جده فاقد شوهر و فرزند، تنها مراقب برادر صغير و يا برادر بيمار فاقد پدر و تنها مراقب خواهر صغير يا مجرد و يا خواهر فاقد پدر، همسر و فرزند نيز مي‌‌توانند از معافيت‌هاي كفالت استفاده كنند.
كمالي ادامه داد: كسي كه برادر خود را در حين خدمت سربازي از دست داده باشد و خودش تنها فرزند بالاي 18 سال باشد نيز مي‌تواند از خدمت معاف شود.

* انواع معافيت‌هاي خاص
----------------------------
مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح در خصوص چگونگي استفاده از معافيت‌هاي خاص گفت: 2 تن از فرزندان شهدا، 1 نفر از فرزندان مفقو‌دالاثر، 1 فرزند جانباز 30 درصد و 2 فرزند جانباز 60 درصد و فرزندان آزادگاني كه 36 ماه سابقه اسارت داشته باشند مي‌توانند از خدمت معاف شوند.
وي ادامه داد: اگر ميزان اسارت فرد آزاده كمتر از 36 ماه باشد مدت خدمت فرزند وي به ازاي هر سال اسارت 6 ماه كسر خواهد شد.
وي گفت: 2 تن از فرزندان رزمنده‌اي كه 80 ماه سابقه جبهه داشته باشند نيز از خدمت معاف مي‌شوند و چنانچه ميزان حضور فرد رزمنده در جبهه 40 ماه باشد يك فرزند وي مي‌تواند از معافيت استفاده كند.

*معافيت‌هاي معلولان
-------------------------
سردار كمالي در خصوص چگونگي معافيت‌هاي معلولان گفت: خانواده‌‌اي كه داراي پدر يا مادر معلول و يا 2 برادر معلول باشد، يكي از افراد مشمول آن مي‌تواند با مراجعه به سازمان بهزيستي جهت دريافت معافيت وظيفه عمومي معرفي شده و از معافيت برخوردار شود.
وي ادامه داد: كساني كه همسرشان بعد از ازدواج معلول شده باشد نيز از انجام خدمت معاف مي‌باشند.

*معافيت جهت زلزله‌زدگان
----------------------------
سردار كمالي با اشاره به بروز زلزله‌هاي بزرگ در كشور گفت: گاهي زلزله‌هاي بزرگي در كشور به وقوع مي‌پيوندد كه اين زلزله‌ها مي‌تواند سرنوشت يك فرد را نيز تغيير دهد و بنابراين جهت حمايت از افراد زلزله زده معافيت‌هايي پيش‌بيني شده است.
وي ادامه داد: افرادي كه تمامي خانواده خود را در زلزله از دست داده باشند، افرادي كه همسر و فرزند خود را از دست داده باشند و يا منزل مسكوني آنها 100 درصد تخريب شده باشد مي‌توانند از معافيت استفاده كنند.

*معافيت افراد ايراني خارج از كشور
----------------------------------------

وي در خصوص معافيت‌هاي افراد ايراني كه در خارج از كشور هستند گفت: افرادي كه تا سال 82 از كشور خارج شده‌اند و حداقل 2 سال در خارج از كشور اقامت داشته باشند مي‌توانند با پرداخت مبلغ 50 ميليون ريال معافيت اخذ كنند.
سردار كمالي ادامه داد: مشمولاني كه بعد از سال 83 از كشور خارج شده‌اند اگر دانشجوي يكي از دانشگاههاي خارج از كشور باشند و تا پايان شهريور ماه سال 85 نيز از كشور خارج شده‌اند به شرط آنكه يكي از دانشگاههاي داخلي آنها را پذيرش كنند مي‌‌توانند به كشور آمده و در دانشگاه داخلي بدون اينكه غيبت سربازي داشته باشند، ادامه تحصيل دهند.
وي گفت: اگر فرد به صورت غيرقانوني نيز از كشور خارج شده باشد در مورد غيبت مشكلي ندارد و مي‌تواند با پذيرش دانشگاه داخلي بدون غيبت ادامه تحصيل بدهد.

*معافيت‌هاي عفو رهبري
-----------------------------
مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح با بيان اينكه مدت خدمت در كشور 30 سال است گفت: با موافقت مقام معظم رهبري افرادي كه خدمت نظام وظيفه را انجام نداده بودند و حتي مرتكب غيبت شده بودند، قبل از 30 سال از سيستم نظام وظيفه خارج كرديم بطوريكه افراد ليسانس و پايين‌تر تا متوليدين سال 54، افراد فوق‌ليسانس تا پايان 52 و افراد داراي دكتراي غير پزشكي متولدين تا پايان سال 50 و پزشكي تا پايان سال 44 اگر هم غيبت داشته‌اند و يا از خدمت فرار كرده‌اند با عفو مقام معظم رهبري مي‌توانند مراجعه كرده و كارت معافيت اخذ كنند.

* سوء استفاده از معافيت‌ها
--------------------------------
سردار كمالي با اشاره به سوء استفاده‌هايي كه ممكن است در خصوص اخذ معافيت‌ها انجام شود گفت: يكي از مواردي كه فرد مي‌ توانست از معافيت استفاده كند معافيت در خصوص چاقي و يا لاغري بيش از اندازه بود كه با توجه به اينكه افراد با گرفتن رژيم‌هاي غذايي خود را لاغر و يا چاق مي‌كردند اين نوع معافيت لغو شد.
وي در پاسخ به اين سوال كه با توجه به قانون معافيت براي فرزندان زنان فاقد شوهر و يا زناني كه از همسرشان طلاق گرفته‌اند و اينكه اين موضوع مورد سوء استفاده قرار گرفته است، گفت: بعضي از خانواده‌ها جهت اخذ معافيت براي فرزندان خود اقدام به طلاق سوري مي‌كردند كه بعد از اخذ معافيت دوباره رجوع صورت مي گرفت كه در اين خصوص سازمان نظام وظيفه جلوي اخذ اينگونه معافيت‌ها را گرفت ولي به دليل اينكه نبايد به دليل سوء استفاده عده‌اي تعداد زيادي را از اين امكان معافيت محروم كرد، راهكارهايي جهت اين موضوع انديشده شد و اعطاي اين نوع معافيت نيز از سرگرفته شد.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#3 | Posted: 23 Jul 2011 08:13
میهمان


اين e_h_s_a_n هم منتظره يه نفر يه تاپيك بزنه زرتي بپره تو گوگل شونصد صفحه مقاله رديف كنه واسش!
ايول داري داداشي
     
#4 | Posted: 23 Jul 2011 08:16 | Edited By: e_h_s_a_n
HashariB0y:
ايول داري داداشي

مرسی عزیزم
باید پول خرج کنی خدمتتو بخری از راههای مختلف مخصوصا معافیت پزشکی

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#5 | Posted: 23 Jul 2011 09:31
علاج این کار فقط پول خرج کردنه . البته من رفتم و خدمتتمو انجام دادم . شما هم برید . خدمت خیلی خوش می گذره و همش خاطرس . ترسش اولشه بعدش که کارت پایان خدمت گرفتی دلت برای روزهای خدمت تنگ میشه

من عاشق سینه بزرگم
     
#6 | Posted: 23 Jul 2011 10:04
ای تنبلا بلند شین برین سربازی مرد بشین
چیه میخواین از همه چیز فرار كنین
     
#7 | Posted: 23 Jul 2011 13:46
اگه در ایران دخترها هم خدمت میرفتن چه جالب میشد

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#8 | Posted: 27 Jul 2011 23:10
سربازی مثل اش کشک خاله است که تو پاچست باید رفت

هر حکومتی که شادمانی را از مردمان بگیرد شکست خواهد خورد و برانداخته خواهد شد.
Signature
cyrus the great.king of persia ************************** امپراطور ایران.کوروش بزرگ
     
#9 | Posted: 28 Jul 2011 14:36
طلاق مصلحتی عملا دیگه كاربرد نداره ولی انواع پزشكی مثل واریكوسل اعصاب بیماریهای روانی و....راحت میشه معاف شد من خودم 3تا از موكلا را كه معرفیشون كردم معاف شدن
     
#10 | Posted: 28 Jul 2011 17:56
من احساس می کنم این تاپیک در جهت دور زدن قانون زده شده نه راههای قانونی...درسته؟

بدرد نخور هم واژه ایست .....
     
صفحه  صفحه 1 از 11:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  پسین » 
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد / " راههای خلاص شدن از خدمت سربازی" بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites