خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد /

☻ A Fascinating Content | یه مطلب جالب بنویس☺


صفحه  صفحه 14 از 27:  « پیشین  1  ...  13  14  15  ...  26  27  پسین »
andishmand زن #131 | Posted: 31 Mar 2013 11:16شكار ميمون زنده بخاطر چابكي و سرعت عمل جانور بسيار مشكل است. يكي از روشهاي شكار ميمون در آفريقا اين است كه شكارچي به محل اقامت ميمونها مي رود و بدون توجه به آنها در سوراخ كوچكي در يك سنگ بزرگ مقداري خوراكي مي ريزد و دور مي شود ميمونهاي گرسنه و كنجكاو دستشان را به درون سوراخ مي برند و خوراكيها را در مشت خود مي ريزند اما دهانه سوراخ كوچكتر از آن است كه مشت ميمون از آن خارج شود. ميمون وحشت زده مي شود و تقلا مي كند تا خسته شود اما هرگز مشت بسته خود را باز نمي كند تا رها شود.
ذهن انسان هم گاه مانند مشت بسته ميمون است،
تقلا مي كند و بي تاب مي شود و روي يك مسئله قفل مي شود.
در حالي كه چاره در رها كردن و آزادي از قيد و بندهاي ذهن است .
      
LorenzoLotto مرد #132 | Posted: 2 Apr 2013 02:56
کاربر

 
بخش اول

62 سال انتظار برای سعادت ملی شدن نفتعلی شمس اردکانی، رئیس کمیسیون انرژی ، محیط زیست و نفت اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران، مدیرعامل یك شركت بزرگ خودروسازی و از فعالین بنام صنعت خودروسازی خصوصی در كشور است. سوابق اجرایی شمس اردکانی کم نیست که بتوان در چند خط تمام آنها را گفت. رئیس مجمع ایران برای فردا، مشاور وزارت نفت، عضو هیات مدیره بانک مسکن در امور بازرگانی و مالی در اردن، رئیس هیات مدیره شرکت های گروه سرمایه گذاری و تبدیل گاز به مایع نارکنگان، رئیس اجرایی هیات مدیره شرکت های آسیای آرام و صنایع خودرو کویر و گروه بین المللی ساروج بوشهر، دبیر کل اتاق بازرگانی ایران، عضو بنیانگذار منطقه آزاد قشم و.... شمس اردکانی متولد 1322 در اصفهان است.


************************************************************

در طی یکصد و اندی سال اخیر ملت ایران سه خیزش برای رهایی از سلطه بیگانه ، به قصد توسعه و سعادت، برداشته است .

اولی جنبش مشروطه بود که به کجراهه رفت و سرانجام آن به توسعه دیکته ای رضاخانی انجامید . پایان دیکتاتوری اشغال کشور و رنج بیشتر از بیگانه و افزایش تنفر از آنان شد. چندانکه بر فرار و تبعید دیکتاتور هیچکس و حتی جانشینش اشکی نریخت.
دومی جنبش ملی شدن نفت بود که رویکرد اقتصادیش در اولین جمله " بنام سعادت ملت ایران" بود ولی حداقل در بعد اقتصادی شکستی جانکاه خورد. از نظر سیاسی هم به نظام دیکتاتوری جدید از سوی پهلوی دوم انجامیدکه از این هر دو هنوز ملت در رنج است.
سومین جنبش ، انقلاب اسلامی است که ره آوردش رهایی از یوغ خارجی است هرچند متاسفانه دریافتن " سعادت " اقتصادی چندان کامیاب نبوده است. بی توجهی به برنامه پنجم ، انحلال سازمان برنامه و دوری، از اهداف برنامه چشم انداز، با غفلت عمدی، بروز این ناکامی های اقتصادی در دولت های نهم و دهم برای دستیابی به عزت ملی است .

اکنون به مناسبت شصت و دومین سالروز ملی شدن نفت آن رویکرد عظیم را واکاوی اقتصادی کنیم. بر تارگ قانون ملی شدن نفت نوشتند: " بنام سعادت ملت ایران و بمنظور تامین صلح جهانی " .

مسلم است که ملی شدن نفت برای ملت ما " سعادت " چندانی ببار نیاورد و معلوم نیست چگونه به "صلح جهانی"کمک کرده است. بنظر من بزرگانی که در پی " سعادت ملت ایران " از راه ملی کردن نفت بودند، شناخت صحیحی از بازار بین المللی نفت و توازن قوای جهانی در آن روزها نداشتند و با خود بزرگ بینی میخواستند به هزینه ملت ایران ، که از امکانات بسیار محدود اقتصادی برخوردار بود ، به آرزوهای ملی و جهانی خود برسند . در این کاستی سهم تحصیل کردگان فرنگ که در نهضت فعال بودند، بیشتر است.چون ظاهرا" به علت تحصیل در فرنگ باید دنیا را بهتر می شناختند. والا رهبران سنتی و توده مردم خیال می کردند با بستن فلکه های نفت، شیر پیر استعمار انگلیس به زانو در می آید و همانگونه که احمد قوام بر مطامع استالین پیروز شده بود، نهضت ملی ایران هم بر بریتانیای کبیر و شریک و رقیبش آمریکا پیروز می شود.

رویداد نهضت ملی شدن نفت ایران ریشه در نحوه اعطای امتیاز نامه ویلیام ناکس دارسی استرالیایی – انگلیسی داشت . امتیاز با نادرستی و جهل رجال رشوه گیر دربار مظفر الدین شاه از آغاز عصر نفت، پایه اش بر کژی و غبن ملت ایران گذاشته شد. جنگ اول جهانی اهمیت نفت را بیش از پیش نشان داد. چندانکه کلمانسو رئیس جمهوری فرانسه در اواخر جنگ اول به ویلسون رئیس جمهوری آمریکا نوشت " امروز هر قطره نفت باندازه یک قطره خون ارزش دارد."

در پی جنگ جهانی قیمت های نفت افزایش چشم گیری داشت وکم کم ایرانیان هم به ارزش روز افزون مبادلاتی نفت در بازار جهانی پی می بردند. ولی انگلیس ها همه ساله از سهم ناچیز ایران می کاستند . بحران اقتصادی سال 1929 کاهشی در رشد تقاضای جهانی برای نفت پدید آورد ولی درآمد های شرکت نفت انگلیس و پارس (Anglo – Persian Oil co) کاستی چندانی نداشت.

درآمدهای شرکت نفت آنقدر چشم گیر شده بود که حکومت رضا شاه برای تامین منابع مالی برای توسعه اقتصادی و خریدهای نظامی به افزایش این منبع درآمد چشم بدوزد. در خواست تجدید نظر در قرارداد دارسی ابتدا توسط تیمور تاش وزیر مقتدر دربار رضا شاه مطرح شد در سال 1932 آثار کاهش بحران در افزایش تقاضا برای نفت، بیشتر و بهتر در افزایش جدید قیمت های نفتی خود را نشان میداد و موقعیت مذاکره ای ایران هم بهبود می یافت. بهرحال متمم قرارداد دارسی که در سال 1933 امضا شد و عملا" سی سال براعتبار آن افزود، از دید ملٌیون ایرانی در حقیقت فقط بر غبن ملت ایران افزود.

امضاء کننده ایرانی قرارداد، وزیر دارایی وقت، سید حسن تقی زاده، بعدها در زمان نهضت ملی شدن باین کژی و کاستی اقرار نمود. هر چند او کل گناه را به گردن رضا خان انداخت . گویا تنها دستاورد تغییر نام شرکت به Anglo-Iranian بود چون دیکتاتور فکر میکرد کلمه " پرشیا " مرادف ایران نیست .

سرانجام پس از پایان خفقان رضا شاهی و در دوره آزادیهای نسبی دهه 1320 بحث استیفای حقوق ملت ایران از " ثروت ملی نفت " به بحث اصلی ملت و مجلس و دولت تبدیل شد . رجال سیاسی همراه با رهبران مذهبی تجدید نظر جدی در قرارداد و یا الغای آنرا خواستار شدند. در این تقاضا سخن از ثروت ملی بود و نه " درآمد دولتی " و در نزدیک باتفاق همه نوشته ها و موضع گیری ها از محرومیت ملت و غارت " ثروت ملی " سخن میرفت .ابعاد سیاسی نهضت ملی در هفتاد سال گذشته محور اصلی این رویداد بزرگ بوده است ولی متاسفانه ابعاد اقتصادی آن از همان اوان مغفول بوده و هست.

هرگز کسی نگفته بود که " ثروت ملی " را می خواهند خرج بودجه دولتی کنند پس چرا شرکت ملی نفت که پس از " ملی " شدن تاسیس شد کاملا" دولتی ماند. متاسفانه این شرکت دولتی در زمان حکومت ملی حتی یک بشکه نفت هم نتوانست صادر کند . دولت زاهدی هم که با پایمردی آمریکا و انگلیس روی کار آمده بود تا دو سال نتوانست یک بشکه نفت صادر کند، تا اینکه در قرارداد 1334 کنسرسیوم " بهره بردار" از نفت ملی شده به نوعی قرارداد دارسی تجدید و تمدید کردند که سهم مستقیم انگلیس ها چهل درصد و از طریق سهم آنها در نیمی از 14 سهم شرکت شل کلا" به حدود 47 درصد بسنده شد.

در زمان ملی شدن نفت چون کشور از درآمدهای ارزی نفتی محروم شد برخی برآنند که اقتصاد ملی رونقی بایسته داشته است. ولی از آنجا که امکان سرمایه گذاری نیز از دست رفته بود توسعه فقر و بیکاری سرانجام همان اصحاب و توده ها خیابانی که رهبران نهضت بر آنها تکیه داشتند را بر حکومت ملی شوراند و در روز 28 مرداد مدافعی در خیابان برای حکومت "مردمی" باقی نگذاشت !!


از سوی دیگر دولت ملی برای جبران کاستی نقدینگی اوراق قرضه ملی می فروخت و خرج دستگاه و کارکنان بیکار نفت می کرد و هزینه های جاری را می پرداخت.باین شکل دولت اضافه نقدینگی مردمی را جمع آوری می نمود.بالنتیجه در عمل مردمان هم نقدینگی برای سرمایه گذاری نداشتند. این فرآیند ما به توسعه بیشتر فقر می شد که اصحاب ناستالژی دولت ملی سالهاست آنرا دستاورد اقتصادی حکومت ملی قلمداد می کنند!!
دولت ملی می توانست اوراق قرضه را بعنوان سهام شرکت ملی نفت اعلام کند که اگر چنین شده بود حکومت های بعدی با چندین میلیون سهامدار ایرانی طرف بودند و فاجعه دولتی بودن شرکت " ملی " نفت ایران تا به امروز ادامه پیدا نمی کرد.

************************************************************


ادامه در بخش دوم

ای بس که نباشیم و جهان خواهد بود
نی نام ز ما و نه نشان خواهد بود
زین پیش نبودیم و نبد هیچ خلل
زین پس چو نباشیم همان خواهد بود

حکیم عمر خیام


*******

مردم فقط "یک بار" بايد بمونن تا موفق بشن،
ولى جمهوری اسلامی "هر بار" باید موفق بشه تا بمونه . . .
      
LorenzoLotto مرد #133 | Posted: 2 Apr 2013 02:59 | Edited By: LorenzoLotto
کاربر

 
بخش دوم

62 سال انتظار برای سعادت ملی شدن نفت************************************************************

دولتی بودن درآمدهای نفتی منجر به دولت"غیر مردمی" و در مورد پهلوی دوم به حکومت "ضد مردمی" تبدیل شد.


چون با مصارف " ثروت ملی " نه نیاز به اقتصاد مردمی و مالیات وجود داشت و نه پرهیزی از" مصرف " کردن " ثروت ملی " در بودجه های جاری داشت. تخصیص ثروت ملی به واردات کالای مصرفی که مورد علاقه تجارت تجارت پیشگامان و رانت خواران بوده و هست، نیز از دیگر پیامدهای دولت نفت خوار است که ملت را هم با تشویق مصرف "نفت خوار" کرده است.

متاسفانه این میراث تا بامروز ادامه داشته است و در دولت های نهم و دهم " خوردن " و "خوراندن " ، " ثروت ملی " ناشی از بهای فروش نفت در این هفت سال با همه اسراف از ابتدای پیدایش نفت برابری می کند.

در زمان ملی شدن مشاورین " فرنگ دیده " دولت نهضت ملی فرض میکردند که در مذاکرات دست بالا را دارند چون " پیر استعمار " بزانو درآمده است. حال آنکه همگان غافل بودند که با افزایش تولید نفت ونزوئلا و روانه کردن نفت کویت و عربستان به بازار، دیگران جای ایران را در بازار جهانی گرفته بودند. تغییر این رویکرد حتی برای دولت زاهدی هم تا دو سال ممکن نشد و حال آنکه اصحاب آمریکا ، انگلیس ، فرانسوی و هلندی کنسرسیوم دنبال برداشت نفت از ایران بودند.


[b]
متاسفانه ما هنوز از آن حرمان عظیم درسی نیاموخته ایم و چند سالی است که کاهش تولید نفت ایران بازار را در اختیار رقبای منطقه ای ما قرار داده که این بار علاوه از کویت و عربستان کشورهای عراق، امارات و همه تولید کنندگان غیر اوپکی و از جمله آمریکا ، روسیه ، آنگولا و ونزوئلا سهم ایران در بازار جهانی را ربوده اند.

باز هم برخی ، مانند تجربه 62 سال پیش ، فکر می کنند که با تغییر رویکرد تحریم ها بازار برای نفت ایران دوباره باز می شود . ولی مطمئنا" ایران نخواهد توانست تا یک دهه دیگر حتی به سهم بازار خود در پنج سال پیش دسترسی پیدا کند .حداقل از دست دادن بازار صادراتی نفت ایران در ده سال آینده معادل یک و نیم میلیون بشکه در روز و خسران تولید غیر صیانتی معادل یک میلیون بشکه است. یعنی ایران برای یک دهه امکان دسترسی به منابع ارزی حاصل از نفت را نخواهد داشت. از دست دادن 2.5میلیون بشکه در روز به قیمت های فعلی بشکه یکصد دلار به از دست دادن سالانه سرمایه ای معادل هشتاد میلیارد دلار می انجامد.

بنابراین طی دهسال آتی امکان سرمایه گذاری هشتصدمیلیارد دلار از دست رفته است و بدیهی است که برای مصرف در بودجه های جاری و دولتی و "خوراندن" پول نفت هم چیزی در بساط نمی ماند.


مسلما اگر برنامه سرمایه گذاری ثروت های نفتی را درست انجام می دادیم " به اهداف " برنامه چشم انداز 1404 ، میرسیدیم آنگاه همه با هم در جشن " سعادت ملت ایران " که هدف قانون ملی شدن نفت مصوب 29 اسفند 1329 می رسیدیم .

اکنون که در بازار جهانی نفت جای خود را از دست داده ایم وقت آن است که بهای ریالی ناشی از فروش نفت و گاز را " درآمد " نپنداریم و آنها صرف سرمایه گذاری و ایجاد شغل کنیم . ریختن بهای فروش داخلی فرآورده های نفت و گاز و برق به حساب خزانه و صرف کردن در بودجه مجلس محترم و دولت باید واجب اول اقتصادی شمارند و الا آنچه در یکصد سال فروش خارجی نفت بر اقتصاد ملی رفت در مصرف ظیم عظیم و گاز در داخل بر اقتصاد ملی خواهد رفت یعنی خیل عظیم رانت¬خواران و تورم و بیکاری ناشی از اقتصادی با مرض مزمن هلندی.

سالانه بیش از 800.000 فارغ التحصیل دانشگاهی داریم و باید سالانه 2.5 شغل ایجاد کرد، که برای آن سالانه به حدود معادل 175 میلیارد دلار سرمایه گذاری ( با ترکیب مناسب ارزی و ریالی ) نیاز داریم . چنین کشور و ملتی نمیتواند و نباید در آمدهای ریالی و ارزی ناشی از فروش نفت و گاز را جز در سرمایه گذاری میان نسلی ، تولیدی زیر ساخت در جای دیگر هزینه نماید . نکته دیگر اینکه سابقا" تامین تجهیزات نفت و گاز و برق از داخل امکان نداشت در حالیکه اکنون صنایع انرژی کشور تا حد خود کفایی پیش رفته اند لذا ضروری است که از این پس :

1-دولت و دستگاهها دلار حاصل از نفت را برای خریدهای داخلی بریال تبدیل نکنند.
2- برای سرمایه گذاری بخش عمده خرید ادوات و تجهیزات دیگر خارجی نیستند و زیر ساخت ها نیاز به ارز خارجی چندانی ندارند. پس دریابیم درآمدهای ریالی که روزانه از نفت و گاز و تا حدی برق بدست می آید.

علیهذا بهای فروش نفت و گاز داخلی را باید به چرخه تولید بازگرداند و قبل از هر چیز نیازهای سرمایه ای صنایع نفت و گاز و انرژی کشور را از این محل تامین نمود. پیشنهاد میشود برای تخصیص بهینه منابع و از آنجا که منابع تجدید ناپذیر نفت و گاز سرمایه و ثروت بین نسلی به شمار می روند ترتیبی داده شود که سالانه بطور خطی بیست درصد از تخصیص منابع حاصل از فروش نفت و گاز (ارزی و ریالی ) کاسته و به سرمایه گذاری و واریزی صندوق توسعه ملی ( میان نسلی) تخصیص داده شود بنحوی که ظرف مدت پنج سال هر نوع کاربری غیر سرمایه ای در آمدهای ارزی و ریالی ناشی از فروش نفت و گاز ممنوع شود.

باین شکل صندوق توسعه ملی صاحب منابع ریالی هم میشود و ترکیب سرمایه گذاری را برای وام گیرندگان تصحیح و تسهیل می کند . از آنجا که حق نسل های آتی در نیازهای کودکان و جوانان فعلی تجلی می یابد لازم است اولویت مصارف در آمدهای نفت و گاز به ترتیب آموزش ، پرورش و شغل آفرینی برای جوانان و تولید و زیر ساخت تخصیص داده شود.

وقتی بهای فروش نفت و گاز صرف سرمایه گذاری شود و برای جوانان ایرانی اشتغال بیافرینند زمان جشن و یادواره ملی شدن نفت و گاز فرا رسیده است .


************************************************************


پایان

ای بس که نباشیم و جهان خواهد بود
نی نام ز ما و نه نشان خواهد بود
زین پیش نبودیم و نبد هیچ خلل
زین پس چو نباشیم همان خواهد بود

حکیم عمر خیام


*******

مردم فقط "یک بار" بايد بمونن تا موفق بشن،
ولى جمهوری اسلامی "هر بار" باید موفق بشه تا بمونه . . .
      
andishmand زن #134 | Posted: 5 Apr 2013 11:39


بلايي خاموش كه داره در تهران سر ما مياد

لطفا اگه گوشي موبايل شما هم اين قابليت رو داره حتما شما هم تست زير رو انجام بديد، اين روزها كمتر محلي در تهران پيدا ميشه كه امواج پارازيت كور كننده شبكه هاي ماهواره اي وجود نداشته باشه
لطفا نتيجه تستي رو كه انجام داديد رو براي بقيه هم ارسال كنيد ، اگه تجربه و اطلاعات ديگه اي هم داريد دريغ نكنيد...تا نتيجه اين كار كثيف بيشتر و ملموس تر علني بشه.

اگر می خواهید بدونید چه بلای نامریی و بي سروصدايي داره ارسال می شه کافیه یک گوشی با سيستم اندروید(Android) داشته باشید مثل SAMSUNG-GALAXI, htc, ....
برنامه AndroSensor رو از لینک زیر بگیرید و نصب کنید
http://fivasim.pcriot.com/androsensor.html
hotfile.com
این برنامه از سنسور میدان مغناطیسی گوشی استفاده می کنه وشدت امواج الکترومغناطیسی (magnetic field) رو بهتون می گه. فقط موقع اندازه گیری گوشی رو از دستگاه های الکتریکی مثل تلویزیون دور کنید.
تا به حال همیشه در خونه ما این عدد زیر 50 میکرو تسلا بوده اما امشب به 152 میکرو تسلا رسیده.
بالای عدد 20 مثل زندگی در زیر خطوط پرفشار برق هست و بالاتر از 100 میکرو تسلا می تونه باعث سرطان خون و عوارض دیگه بشه.

برای آشنایی با عوارض میدان مغناطیسی شوید ، گزارش سازمان بهداشت جهانی رو ببینید:
http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs322/en/index.html
      
andishmand زن #135 | Posted: 5 Apr 2013 11:52

درود بر شرف مردان بزرگ ایران زمین

مهندس مهدی وکیلی بزرگمرد نیکوکار در پیرانشهر

ايشون از آلمان اومده ايران و مستقيم رفته پيرانشهر و مسئوليت درمان بچه های سوخته رو قبول كرده .
ايشون داره مدرسه رو باسازى ميكنه و براى تسليت به منزل سيران رفته و متوجه شده كودكان اون مدرسه همه فقيرن !
گفته من ایران ميمونم تا به وضع همه اون بچه هاى مدرسه رسيدگى كنم ..
آقای مهندس مهدی وکیلی صاحب امتیاز نمایندگی کمپانی مشهور فان آلمان با بیش از 4000 نفر پرسنل که به علت موفقیت های مختلف ، دولت منطقه ای آلمان بارها از ایشون قدردانی کرده است .
مهندس مهدی وکیلی اکثر ثروت خود را در راه کودکان یتیم و مستمندان ایرانی قرار داده و در صورت لزوم تیم اداری ایشون ، آنها را با مخارج خود در مجهز ترین بیمارستانهای آلمان مداوا میکند . ایشون در مجاورت شهر هانوفر در حال ساخت یک بیمارستان بسیار مجهز به نفع کودکان و بیماران مستمند ایرانی می باشد .
      
mereng مرد #136 | Posted: 9 Apr 2013 13:00
کاربر

 
[‎سال ۱۹۶۴، دكتر روگوزوف، در ۲۷ سالگي مقيم ايستگاهي در قطب جنوب بود.
در اين زمان او تشحيص داد كه مبتلا به آپانديسيت حاد شده است.
شرايط او داشت بدتر مي‌شد و به خاطرشرايط آب و هوايي، هواپيمايي نمي‌توانست فرود بيايد.
به همين خاطر او تصميم گرفت، خودش را عمل كند.
او با بيهوشي موضعي عمل را شروع كرد،
در حين عمل، هواشناس ايستگاه، ريتراكتور (وسيله‌اي كه دو سوي برش جراحي را مي‌گيرد و برش را باز نگه مي دارد) را برايش نگه داشت،
راننده ايستگاه آينه‌ را براي او نگه داشته بود،
دانشمندي هم وسايل عمل را به او مي‌داد...
دكتر روگوزوف در حالت خم‌شده به جلو، عمل را انجام داد و گرچه يك بار طي عمل از حال رفت،
توانست عمل را كمتر از دو ساعت انجام دهد. بعد از دو هفته او كاملا بهبود پيدا كرد.
      
alinumber7 مرد #137 | Posted: 10 Apr 2013 21:35
کاربر

 
قويترين آدم جهان
اون نيست که دويست و پنجاه کيلو رو يه ضرب ميزنه ...
.
قويترين آدم جهان........... زن ايرانيه!!!!
که با وجووود
تجااوز فردي و گروهي و اسيد پاشي ,
مزاحم هاى خيابوني و زور گيري ,
قتل و هزار خطر ديگه!!!
هنوزم تو اين مملکت
درس ميخونه ، ورزش ميکنه ، رانندگى ميکنه ، کار ميکنه ،
عاشق ميشه ، اعتماد ميکنه ، مادر ميشه و
به بچه اش ياد ميده " آدم " باشه!!!!!


منم البته موافق حرفای بالا هستم که تو فیس بوک خوندم. ولی کاملش میکنم

زنهایی که منظور متن بالا هستن، خیلی فرق دارن با:

دخترایی که مهریه خداد تومنی میخوان، خونه و ماشین. حق همه چی.

باکره نباشن. چند تا دوست پسر همزمان دارن. پولی که بابایی با هزار بدبختی درمیاره رو خرج پسر بازی میکنن.


اتوکشی میکنن. به با حجابا فحش میدن و تهمت هرزه بودن میزنن.

معتقدن که نباید تو خونه کار کنن ولی حتما" باید خرج خونه رو مرد به تنهایی دربیاره.

و خیلی چیزای دیگه
عقده یعنی کسی که اولین بار میره تو لیست، مدتش طبق قوانین باید سه روز باشه ولی یهو میشه دو ماه
      
behnaz1989 زن #138 | Posted: 12 Apr 2013 00:17
کاربر

 
یک لکه تار بر روی یک نمایشگر در بیمارستان، اولین تصویری است که بیشتر والدین از فرزند خود دارند اما نرم‌افزار جدید تصویربرداری فناوری پیشرفته ابداعی محققان، اکنون والدین را قادر خواهد ساخت تا جنین را با جزئیات دقیق مشاهده کنند.
این نرم‌افزار از اسکن رایج فراصوت سه بعدی استفاده کرده و به آن رنگ، بافت پوست، نور و سایه افزوده است.
این فناوری با وضوح بی‌نظیر، به والدین اجازه می‌دهد تا صورت فرزند خود را پیش از تولد مشاهده کنند.همچنین یک نسخه چهار بعدی نیز وجود داشته که به پدر و مادر اجازه می‌دهد لبخند کودک خود و همچنین لگد کوبیدن آن به دیواره رحم را بصورت فوری مشاهده کنند.
همچنین آنها می‌توانند این تصاویر را بر روی دی‌وی‌دی ثبت کنند.این نرم‌افزار همچنین به پزشکان فرصت خواهد داد تا مشکلات سلامتی را در جنین‌ها، بسیار زودتر از قبل تشخیص دهند.
از سویی دیگر، این دستاورد به حذف جزئیات زمینه پرداخته که اغلب باعث تار شدن جنین می‌شود.فناوری جدید، توسط دکتر برنارد بنوید، از بیمارستان پرنسس گریس در موناکو ابداع شده است. وی به دلیل معرفی فناوری‌های مبتکرانه فراصوت در جهان مشهور است.
این عکاس مشتاق در تشخیص ناهنجاری‌ها در جنین در حدود سه ماهگی مهارت دارد.این تصاویر بسیار دقیق‌تر از تصاویر دو بعدی دانه‌دانه‌ای هستند که توسط مراکز بهداشتی ارائه می‌شوند.

تمام مشكل دنیا این است كه :

احمق های متعصب كاملا از حرفشان مطمئن هستند ،

اما آدمهای عاقل همیشه شك دارند...

" برتراند راسل "
      
mahsadvm زن #139 | Posted: 12 Apr 2013 13:16
کاربر

 
وقتی که ما ایرانیا میخوایم کسی رو ستایش کنیم؛

عجب نقاشیه نکبت...

چه دست فرمون داره توله سگ...

چه صدایی داره کثافت ...

چه گیتاری میزنه ناکس...

استاده کامپیوتره لامصب...

عجب گلی زد بی وجدان...

بی شرف کارش خیلی درسته...

دوستت دارم وحشتنـــــاک...

وقتی که میخوایم ناسزا بگیم یا نیش و کنایه بزنیم ؛


برو شازده...؟

چی میگی بامعرفت ...؟

آخه آدم حســـابی...؟

چطوری آی کیو...؟

به به استاد معظــــم...؟

کجایی با مرام...؟

آقای محترم...؟

برو دکتـــر برو...؟

.

.

.

بیاندیش ... نخند
" تـــو " تکـرار نـمی شوی این
مــــنمـ ....
که وابســـته تر مـی شــوم....
      
andishmand زن #140 | Posted: 12 Apr 2013 13:54


معنای سیزده جمله كلیدی پزشكان

این بیماری شما باید فوری درمان بشه:
یعنی من ماه بعد قراره برم مسافرت و معالجه این بیماری خیلی ساده و سودآوره و بهتره زودتر ترتیبش رو بدم!

خوب بگید ببینم مشکلتون از کی شروع شد:
یعنی من از بیماریتون چیزی نفهمیدم و ایده‌ای ندارم و امیدوارم شما خودتون سرنخی به من بدین!

یک وقت دیگه از منشی برای آخرهای این هفته بگیر:

یعنی من امروز با دوستام دوره دارم، باید برم زودتر بزن به چاک!

هم خبرهای خوب و هم خبرهای بد براتون دارم:
یعنی خبر خوب اینه که من قراره یه ماشین جدید بخرم و خبر بد اینکه شما باید پول اونو بدین!

من به این آزمایشگاه اطمینان دارم بهتره آزمایش هاتون را اونجا انجام بدین:
یعنی من 40 درصد از پول آزمایش بیمارانی که به اونجا معرفی می کنم را می‌گیرم!

دارویی که براتون نوشتم داروی خیلی جدیدیه:
یعنی من دارم یه مقاله علمی می نویسم و می خواهم از شما مثل موش آزمایشگاهی استفاده کنم!

اگه تا یک هفته دیگه خوب نشدید یه زنگ به من بزنید:
یعنی من نمی دونم بیماریتون چیه شاید خود به خود تا یک هفته دیگه خوب بشه!

بهتره چندتا آزمایش تکمیلی هم انجام بدین:
یعنی من نفهمیدم بیماریتون چیه. شاید بچه‌های آزمایشگاه بهتون کمک کنن!

ابن بیماری الان خیلی شایعه:
یعنی این چندمین مریضیه که این هفته داشتم باید حتما امشب برم سراغ کتاب های پزشکی و درمورد این بیماری مطالعه کنم!

اگه این عوارض از بین نرفت هفته دیگه زنگ بزنید وقت بگیرین:
یعنی تا حالا مریضی به این سمجی نداشتم خدا را شکر که هفته دیگه مسافرتم و مطب نمیام!

فکر نمی کنم رفتن پیش فیزیوتراپیست فایده‌ای داشته باشه:
یعنی من از فیزیوتراپیست ها نفرت دارم نرخ‌های ما رو شکستن!

ممکنه یک کمی دردتون بیاد:
یعنی هفته پیش دو تا مریض از شدت درد زبونشون رو گاز گرفتن!

فکر نمی‌کنید این همه استرس روی اعصابتون اثر گذاشته باشه:
یعنی من فکر می کنم شما دیوونه هستین و امیدوارم یک روانشناس پیدا کنم که هزینه‌های درمانتون رو باهاش قسمت کنم
      
صفحه  صفحه 14 از 27:  « پیشین  1  ...  13  14  15  ...  26  27  پسین » 
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد / ☻ A Fascinating Content | یه مطلب جالب بنویس☺

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا