تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
گفتگوی آزاد

اهدا عضو (همراه با نظرسنجی)

صفحه  صفحه 13 از 18:  « پیشین  1  ...  12  13  14  ...  18  پسین »  
#121 | Posted: 21 Apr 2014 19:01
anahita34:
قبول اين ماجرا كمي سخته

اره ولی اینو فکر کنم طرف مرگ مغزی شده مرگش حتمی در طی ۱هفته بهتره بره زیر خاک یا ۱۰انسان را زنده کنه دوباره؟ و جون بهشون بده

همه از آدمای عوضی بیزارن غافل ازاینکه خودشون آدم عوضی قصه زندگی یکی دیگه ن.
     
#122 | Posted: 25 Apr 2014 18:43
من همیشه با خودم میگفتم مردم دیدی بدی نسبت به اهداعضو ندارن
این کارتی هم که میگریم ارزشی نداره چون باز بعد از مرگ مغزی به اجازه سرپرست نیاز هست
تا اینکه چن روز پیش تو دانشگاه بحث سر همین موضوع شد من گفتم کارت اهداعضو دارم
یکی از بچه ها برگشته میگه وای وای چجوری دلت میاد بدنتو تیکه تیکه کنن
واقعا متاسفم برای چنین افرادی که چنین افکار غلطی دارن
مثلا اسمش هم دانشجوه

اون موقع بودفهمیدم نه واقعا داشتن این کارت لازمه
     
#123 | Posted: 25 Apr 2014 18:51
آمار اهدا كنندگان واحد فراهم آوري اعضاي پيوندي
دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي
بيمارستان دكتر مسيح دانشوري

آمار تعداد اعضاي اهدا شده در واحد فراهم آوري اعضاي پيوندي
دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي
بيمارستان دكتر مسيح دانشوري

آمار تعداد بافتهاي اهدا شده در واحد فراهم آوري اعضاي پيوندي
دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي
بيمارستان دكتر مسيح دانشوري


     
#124 | Posted: 25 Apr 2014 19:11 | Edited By: nisha2552
چند اهداکننده عضو در سال ۹۲

شهید امید عباسی _ آرش بلاغی خاتون _ فاطیمارنجبر _ امیررضاغلامعلی پور

یادشان گرامی باد.


     
#125 | Posted: 25 Apr 2014 19:21
چند اهداکننده عضو در سال ۹۲

عسل بدیعی _ مهدیه آدینه _ فاطمه فیضی _ مهران امانی

یادشان گرامی باد.


     
#126 | Posted: 29 Apr 2014 00:32
اهدای اعضای جوان 19 ساله به سه بیمار منتظر زندگی دوباره بخشید.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شیراز؛ مدیرانجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان فارس گفت: اهدای اعضای جوان 19 ساله مرحومه "مریم فرزانه" که دچار مرگ مغزی شده بود به سه بیمار نیازمند پیوند عضو در شیراز زندگی دوباره بخشید.
نادر معینی ادامه داد: یکی از کلیه های این مرحومه به بیمار کلیوی محمد یزدان پناه 24 ساله از داراب و کلیه دیگر و پانکراس وی به مصطفی اعلامی زاده 26 ساله از اهواز و کبد این شادروان به مارال شجری 21 ساله از اصفهان اهدا شد.

همه از آدمای عوضی بیزارن غافل ازاینکه خودشون آدم عوضی قصه زندگی یکی دیگه ن.
     
#127 | Posted: 29 Apr 2014 00:33
فوت روزانه ۷ تا ۱۰ نفر از بیماران نیازمند

ز، درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان بیماران نیازمند به عضو پیوندی در کشور ۲۵ هزار نفر بوده و میزان فوت بیماران نیازمند هفت تا ۱۰ نفر در روز است.
آفتاب: فارس نوشت: کتایون نجفی زاده بعد از ظهر امروز در کنفرانس علمی مرگ مغزی و اهدای عضو مازندران در سالن اجتماعات بیمارستان آیت الله روحانی بابل اظهار داشت: آمار اهدا عضو شهرستان بابل با توجه به تلاش ها و پیگیری های مثبتی که در سال های گذشته انجام شده آمار قابل قبولی بوده است.


وی با اشاره به اینکه pmp بابل قابل قبول و نزدیک به حداقل قابل قبول pmp 20 است، افزود: اهدا عضو، کار فردی نبوده و نیاز به تلاش تیمی دارد.


رئیس اداره پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه بابل در سال 91 پنج مورد اهدا عضو داشت که در سال 92 به هفت مورد ارتقا یافت، تصریح کرد: نسبت به میزان جمعیت 500 هزار نفری شهرستان بابل pmp بابل از 10 به 14 رسیده که حداقل pmp قابل قبول است در حالیکه pmp مازندران بدون لحاظ شهرستان بابل تنها هفت است.


نجفی زاده اذعان داشت: تعداد اهداء عضو کشور در سال 92 تنها 665 نفر و تعداد مرگ و میر ناشی از تصادفات 20 هزار نفر بوده است.


رئیس اداره پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پنج تا هشت هزار مرگ مغزی در سال خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد تنها 2 هزار و 500 تا 4 هزار نفر قابل اهداء بودند.


نجفی زاده افزود: میزان بیماران نیازمند به عضو پیوندی در کشور 25 هزار نفر بوده و میزان فوت بیماران نیازمند هفت تا 10 نفر در روز است.


وی با اشاره به اینکه pmp قابل قبول دنیا 20 است، اظهار داشت: pmp ایران در سال 1392 8.7 بوده و pmp قابل قبول ایران به 30.8 و pmp ایده آل 48 است.


این مسئول با اشاره به اینکه pmp ایران از سال 79 شیب افزایشی خوبی داشته است، اذعان داشت: در سال گذشته 665 اهدا پیوند کلیه داشتیم که از عضو افراد زنده بیشتر از مرگ مغزی ها استفاده شد این در حالی است که 2 هزار و 700 پیوند کلیه در کشور انجام گرفت.


وی بیان داشت: 20 هزار نفر بیمار دیالیزی در کشور داریم که 20 درصد آنها قادر به پیوند نیستند اما آمار نشان داده 10 هزار بیمار نیازمند به کلیه داریم.


رئیس اداره پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: مهم ترین دغدغه ما در گذشته برای بیماران دیالیزی خرید دستگاه دیالیز و افزایش مراکز دیالیز برای بیماران کلیوی بوده اما امروزه مهم ترین دغدغه ما پیوند کلیه به جای دیالیز است.


نجفی زاده با اشاره به اینکه شیراز سومین مرکز پیوند کبد جهان است، خاطر نشان کرد: دانشگاه شهید بهشتی در کنگره استرالیا رتبه اول رضایت مندی جهان و رتبه سوم جهان در آمار اهدا عضو از مرگ مغزی را اخذ کرد.


وی بیان داشت: تعداد جمعیت در پوشش دانشگاه شهید بهشتی 8 میلیون و 500 هزار نفر، تعداد بیمارستان های تحت پوشش 113 بیمارستان، عدد سرویس جراحی آن 44 و میانگین اهدا آن در ماه 27 مورد، میانگین رضایت مندی از خانواده بیمار مرگ مغزی 96.3 درصد و pmp هم 32.4 بوده است.


رئیس اداره پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرای طرح های نوین را رمز موفقیت این دانشگاه برشمرد و اظهار داشت: مهم ترین مسئله شناسایی بیماران مرگ مغزی است و مهم ترین مشکل دانشگاه ها عدم رضایت خانواده ها از اهدا عضو عزیزان شان است که این امر به اهمیت مشاوره و نحوه برخورد با خانواده بیمار را نشان می دهد که نوعی فن ارزنده محسوب می شود.


این مسئول تصریح کرد: 72 درصد خانواده هایی که رضایت به اهدا عضو می دهند زیر 12 ساعت بوده که سعی داریم این مدت زمان رضایت را به زیر 6 ساعت برسانیم.


وی از ارائه طرح نوین poptn در ایران خبر داد و گفت: این طرح معدل ایرانی شبکه فراهم آوری و پیوند اعضا بوده که اقدام به شناسایی بیمار مرگ مغزی از سراسر کشور می کند.


رئیس اداره پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بزرگترین مزیت این طرح ارتقا کیفیت ارگان ها، ایجاد شبکه کشوری، انتقال ارگان، بهبود کیفیت زندگی بیماران نیازمند به پیوند اعضا، ارتقا سلامت جامعه، کاهش هزینه های نگهداری و مراقبت از افراد نیازمند به پیوند است.


نجفی زاده با اشاره به اینکه سعی داریم حداقل pmp کشور را به 20 برسانیم، گفت: برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید درمانگاه های تخصصی در کنار مرکز تروما، فراهم آوری اعضا و مرکز پیوند باشد.


رئیس اداره پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه تعداد واحد فرآوری فعال کشور هشت واحد است، خاطر نشان کرد: باید تعداد این مراکز به 48 واحد فعال برسد.


وی بیان داشت: تعداد مراکز پیوند کلیه در کشور 32 مرکز بوده که تنها 10 مرکز آن فعال است در حالیکه باید به 73 مرکز فعال برسد.


رئیس اداره پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه میزان پیوند کلیه از زنده 33 مرکز بوده که تنها 21 مرکز فعال است، اذعان داشت: در بخش پیوند کبد نیز 6 مرکز داریم که تنها چهار مرکز فعال بوده و باید به 11 مرکز فعال برسد.


نجفی زاده تصریح کرد: در بخش پیوند قلب 10 مرکز داریم که تنها دو مرکز فعال بوده و باید به 11 مرکز فعال برسد.


این مسئول با اشاره به اینکه در بخش پیوند ریه دو مرکز داریم که تنها یک مرکز فعال بوده و باید به 10 مرکز فعال برسد، گفت: در بخش پیوند پانکراس یک مرکز فعال داریم که باید به دو مرکز فعال برسد.

همه از آدمای عوضی بیزارن غافل ازاینکه خودشون آدم عوضی قصه زندگی یکی دیگه ن.
     
#128 | Posted: 29 Apr 2014 01:11
دکتر امید قبادی سن افراد مرگ مغزی در ایران بین 20 تا 40 سال است :

دکتر امید قبادی در حاشیه نخستین کنفرانس علمی مرگ مغزی و اهدای عضو مازندران در سالن اجتماعات بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل در بابل اظهار داشت: 90 درصد مرگ مغزی براثر مرگ قلبی و 10 درصد براثر مرگ مغزی است، هر بیمار مرگ مغزی با اهدا عضو یک تا هفت نفر را از مرگ حتمی و با اهدای نسج، یک تا 43 نفر را از معلولیت نجات می‌دهد.


وی با اشاره به اینکه 90 درصد خانواده‌هایی که اهدا عضو می‌کنند وضع اقتصادی مناسبی ندارند، افزود: آمار رضایت خانواده‌ها در اهدای عضو در سال 84 تنها پنج درصد بوده که این میزان در سال 90 به 37 درصد و در حال حاضر به 93 درصد ارتقا یافت.


این مسئول عنوان کرد: مهم‌ترین عاملی که ما در مسئله مرگ مغزی با آن مواجه هستیم مسئله فرهنگ‌سازی مناسب بین خانواده‌ها، پزشکان و مدیران دولتی است که با گروه پیوند همکاری کنند.

دکتر قبادی از توزیع فرانشیز از 20 اردیبهشت سال‌جاری خبر داد و گفت: در این بسته میزان پرداخت هزینه توسط بیمار برای تمامی مردم تنها 10 درصد و برای روستاییان پنج درصد بوده که در استان‌های فارس و مازندران به دلیل اجرا موفق پزشک خانواده پنج درصد است که شامل بستری طولانی مدت نیز می‌شود.

معاون و مسئول واحد نظارت و بازرسی اداره پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در صدد انعقاد قراردادی با ارگان‌های حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی هستیم تا سه بسته خدمتی در اختیار سه گروه خانواده‌های در لیست انتظار، خانواده‌های گیرنده پیوند و خانواده‌های اهدا کننده قرار گیرد.

وی از صدور یک‌ میلیون و 300 هزار کارت عضویت در کشور اشاره کرد و ابراز داشت: از پنج تا هشت هزار مرگ مغزی در کشور برای چهار هزار نفر قابلیت اهدا عضو وجود داشت اما تنها 665 نفر توانستند عضو را دریافت کنند.

معاون اداره بیماری‌های خاص وزارت بهداشت فرصت زمانی را مهم‌ترین و حیاتی‌ترین فاکتور در بحث اهدا عضو برشمرد و متذکر شد: تایید مرگ مغزی تنها از طریق معاینات بالینی، پزشکان متخصص آموزش دیده و چهار گروه پزشک متخصص وزارت بهداشت امکان‌پذیر بوده و مردم باید به ما همان‌گونه که در زمان درمان اعتماد دارند اعتماد کنند.

همه از آدمای عوضی بیزارن غافل ازاینکه خودشون آدم عوضی قصه زندگی یکی دیگه ن.
     
#129 | Posted: 29 Apr 2014 17:30
50 درصد افراد "مرگ مغزی" شده باید به اهدا برسند :

دکتر کتایون نجفی‌زاده رئیس اداره پیوند وزارت بهداشت با بیان اینکه سال گذشته ۴۲% پیوند‌های کلیه از افراد مرگ مغزی شده، بوده است گفت: حدود ۶۰ % مابقی باید از افراد زنده کلیه دریافت کنند که طبق آمار باید از این تعداد حدود ۱۰ درصد از افراد فامیل و نزدیک خود گیرنده باشد که متاسفانه هنوز ما در کشور به این آمار نرسیده‌ایم.

وی ادامه داد: اگر ما بتوانیم از افراد مرگ مغزی کلیه پیوندی دریافت کنیم میزان نیاز کشور به کلیه پیوندی برطرف می‌شود.

در واقع به طور متوسط سالانه ۵ تا ۸ هزار مرگ مغزی در کشور داریم که طبق آمار جهانی باید ۵۰ درصد آن‌ها به اهدا برسند با این اوصاف اگر سالانه حدود شش هزار مرگ مغزی در کشور داشته باشیم که به اهدا برسند و هر کدام هم دو کلیه دارند، نیاز کل کشور به پیوند کلیه برطرف می‌شود.

نجفی‌زاده خاطر نشان کرد: ما باید فرهنگ اهدای عضو را در کشور ارتقا دهیم تا بتوانیم با اهدای یک عضو یک زندگی را به یک فرد بیمار و نیازمند پیوند برگردانیم.

همه از آدمای عوضی بیزارن غافل ازاینکه خودشون آدم عوضی قصه زندگی یکی دیگه ن.
     
#130 | Posted: 15 Aug 2014 09:36


حدیثه قاسمی، دختر 21 ساله و دانشجوی دانشگاه تهران که ساکن شهریار بود صبح یک شنبه هنگام سقوط هواپیمای ایران 140 درحالی که قصد رفتن به دانشگاه را داشت، در مسیر شهریار به میدان آزادی به عنوان مسافر در یک دستگاه تاکسی در حال حرکت بود،

وقتی صدای مهیب هواپیمای درحال سقوط به گوش رسید، بسیاری از رانندگان و عابران از جمله راننده تاکسی مزبور چشم به آسمان دوختتند و در همین لحظات بود که راننده تاکسی وقتی سرگردانی هواپیما در آسمان و احتمال برخورد آن را با خود دید منحرف شده و با یک دستگاه کامیون خاور برخورد کرد.
براثر این تصادف، با کمال تأسف حدیثه قاسمی به شدت مجروح و ساعت ها بعد دچار مرگ مغزی شد.

حدیثه چند روز پیش از سقوط هواپیما اقدام به پر کردن کارت اهدای عضو کرده بود و به همین دلیل پدر و مادرش با اهدای اعضای بدن این دانشجوی جوان از جمله اهدای قلب، کبد و کلیه های او موافقت کردند.


بنا به اخبار منتشره اعضای اهدایی حدیثه طی روزهای دوشنبه و سه شنبه به بیماران نیازمند پیوند زده شد و دستکم به هفت بیمار زندگی دوباره بخشیده است.

قهرمانان ملی ما کم نیستند. حدیثه و خانوادۀ او نیز نام خویش را در میان آنان ثبت کردند. به احترام بزرگمنشی حدیثه و والدین وی کلاه از سر برمی داریم.

This is the sad story of a young girl who was severely injured and then brain dead in the plane crash happened during the previous week.

While she was travelling in a taxi in Tehran, a plane wandering in the sky came toward their car causing distraction for the driver and a severe accident.

She had signed the organ donation card just several days before and since, her brave parents let the medical team perform transplantation of her organs according to her will.

Now seven lives are saved as the consequence of this little angel's donation and sacrifice.

She is an Iranian heroine . Rest in peace great "Hadise Ghasemi" and god bless you....
     
صفحه  صفحه 13 از 18:  « پیشین  1  ...  12  13  14  ...  18  پسین » 
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد / اهدا عضو (همراه با نظرسنجی) بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites