انجمن لوتی
صفحه  صفحه 4 از 14:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  11  12  13  14  پسین »
مناسبتها

هفتم آبان روز ایران و روز كوروش بزرگ گرامی باد

 زن
#31   Posted: 29 Oct 2011 12:15


 2 Star

ارسالها: 1784
روحش شاد
واقعا مرد بزرگ اندیشی بوده
حیف که یا از این آدما کم تو تاریخ پیدا میشه و یا اگرم پیدا بشه نمیتونه روی کار بیاد
بارها و بارها تو دل خودم آرزو کردم که ای کاش منم تو زمان کوروش زنده بودم و الان زنده نبودم
البته من اطلاعات تاریخیم کمه ولی میشه گفت دوران پادشاهی کوروش از طلایی ترین دورانهای تاریخ بشریه . تو دنیا نمونه نداره
خدایا تمام خنده های تلخ امروزم را می دهم * یکی از آن گریه های شیرین کودکیم را پس بده
 
     
  
 مرد
#32   Posted: 29 Oct 2011 15:34


 3 Star

ارسالها: 3620
این روز مبارك را به همه تبریك میگم

AloneBoy: واقعا برای این رژیم منفور متاسفم كه نه تنها توی تقویم رسمی كشور اسمی از این روز برده نشده ، توی صدای و سیمای میلی حتی یك بار هم از این روز صحبتی نمیشه
منم واقعا متاسفم
منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
 
     
  
 مرد
#33   Posted: 29 Oct 2011 18:08


 1 Star

ارسالها: 103
روز كوروش كبیر، نخستین پادشاه جهان و دادگستر گیتی و پدر ایران زمین بر همه ایرانیان فرخنده باد.
ننگ بر كسانی كه وارث اویند ولی جز به نابودی میراثش نمی اندیشند.
خوش به حال فرهاد. تلخ ترین خاطره اش "شیرین" بود...
 
     
  
 مرد
#34   Posted: 30 Oct 2011 11:07

 3 Star

ارسالها: 3500
هرگز نخواب........
هرگز نخواب کورش دارا جهان ندارد، سارا زبان ندارد، رستم در اين هياهو

گرز گران ندارد ، بر نام پارس دريا نامي عرب نهادند، گويي که آرش ما

تيرو کمان ندارد ، درياي مازني ها بر کام ديگران شد، داراي کجاي

کاري!!!؟ دزدان سرزمينت بر بيستون نوشتند اينجا خدا ندارد. ،،، سارا زبان

بر آور، بگو به آن ابر مرد هرگز نخواب کورش، اي مهر آريايي بي نام تو

وطن نيز نام و نشان ندارد...
 
     
  
 زن
#35   Posted: 18 Jul 2012 07:05
Princessارسالها: 9929
هرگز نخواب کوروش

برنامه مستندی برای کوروش بزرگhttp://www.youtube.com/watch?v=sI9Vz3xuPZw&feature=related
عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
 
     
  
 مرد
#36   Posted: 27 Oct 2012 14:24


 4 Star

ارسالها: 7696
هفتم آبان ماه روز پدر سرزمین پارس"کوروش بزرگ"بر تمام پارسیان و پارسی زبانان گرامی باد...
 
     
  ویرایش شده توسط: mereng  
 مرد
#37   Posted: 27 Oct 2012 14:27
SexyBoyارسالها: 8481
7 آبان روز جهانی کوروش كبير مبارک باد

7آبان روزجهانی كوروش كبير ـ پادشاه هخامنشی و انتشار اولین منشور حقوق بشر در جهان از سوی او است.کوروش در سال 550 قبل از میلادمسیح دولت ايران هخامنشي را بنياد نهاد و پاسارگاد را به عنوان اولين پايتخت خود انتخاب كرد . محافل اجتماعی ایران و بشریت مترقی این روز را بعنوان روز تصویب اولین منشورحقوق بشر در طول تاریخ جهان گرامی می دارند.

25 قرن قبل در دوره ای که هنوز توحش وبربریت بر زندگی انسانها چیرگی داشت بیانیه ای انسان مدارانه و متمدنانه خطاب به مردم چهار گوشه جهان نوشته شد که به مسائل مهمی در رابطه با حقوق انسان می پرداخت ، مسائلی که نه تنها در آن زمانه که در قرن های پس از آن نیز می تواند الهام بخش تمام کسانی باشد که به انسان و حقوق او باور دارند .

این بیانیه که بنام منشور کوروش بزرگ شناخته می شود ، بر الغای تبعیضات نژادی و ملی ، آزادی انتخاب محل سکونت ، الغای برده داری ، آزادی دین و مذهب و تلاش برای برقراری صلح پایدار میان ملت ها تأکید کرده است . این منشور که از سوی مردم ایران زمین و از زبان کوروش کبیر ـ رهبر سیاسی آنها و بنیان گزار اولین امپراطوری جهان به بشریت هدیه شده در سال 1971 از سوی سازمان ملل متحد به عنوان اولین اعلامیه حقوق بشر جهان شناخته شد و به این ترتیب این افتخار به نام ایران به مثابه مهد نخستین اعلامیه حقوق بشر در تاریخ جهان به ثبت رسید .

هر ملتی به قسمتی از تاریخ و یا جشن ها و یا آئین و بناهای تاریخی خود افتخار می کند. اما ملت ایران اگر تمام گذشته خود را بر باد فراموشی بسپارد و تنها منشور حقوق بشر کوروش کبیر خود را به یاد آورد؛ برای افتخارش کافی است .

در ویکی پدیا درباره کوروش کبیر چنین گفته می شود:کوروش بزرگ (زاده ۵۷۶-۵۲۹ پیش از میلاد)، همچنین معروف به کوروش دوم نخستین شاه و بنیان‌گذار دودمان شاهنشاهی هخامنشی است. این شاه پارسی، به‌خاطر بخشندگی‌، بنیان گذاشتن حقوق بشر، پایه‌گذاری نخستین امپراتوری چند ملیتی و بزرگ جهان، آزاد کردن برده‌ها و اسیران، احترام به دین‌ها و کیش‌های گوناگون، گسترش تمدن و غیره شناخته شده‌است.

ایرانیان کوروش را پدر ، و یونانیان، که وی سرزمین‌های ایشان را تسخیر کرده بود، او را سرور و قانونگذار می‌نامیدند. یهودیان این پادشاه را به منزله مسح‌شده توسط پروردگار بشمار می‌آوردند، ضمن آنکه بابلیان او را مورد تأیید مردوک می دانستند.

کوروش بزرگ اولین امپراتور هخامنشی بود. او کسی بود که حکومت پارس را با در هم آمیختن دو قبیله اصلی ایرانی – مادها و پارسیان- به وجود آورد. از او به عنوان کشورگشایی بزرگ یاد شده است زیرا در زمانی، حاکم بزرگترین امپراتوری هایی بود که تا کنون به وجود آمده اند. او به خاطر بردباری بی مانند و رفتار بزرگ منشانه اش در برابر مغلوبین جنگ نیز شهرت فراوانی دارد.

کوروش به محض غلبه بر مادها، دولتی را برای این قلمرو خود در نظر گرفت و مامورین دولتی را از بین بزرگان هر دو قبیله برگزید. پس از فتح آسیای صغیر(شبه جزیره بزرگی که در میان دریای مدیترانه و دریای سیاه قرار دارد)، کوروش سپاه خود را به سمت مرزهای شرقی حرکت داد. با ادامه حرکت به سمت شرق، او سرزمینهای مسیر خود تا رود سیحون ( آمودریا) را فتح کرد و پس از عبور از سیحون، به سی دریا در آسیای مرکزی رسید و در آنجا به منظور دفاع از این مرزها در برابر هجوم قبایل کوچ نشین آسیای مرکزی، شهرهایی با برج وباروی مستحکم و نیرومند بنا کرد.

پیروزیهای کوروش در شرق موجب شد تا موقعیت برای فتح غرب مناسب شود.حالا نوبت بابل و مصر بود. زمانی که کوروش بابل را فتح کرد، به یهودیان ساکن آن اجازه داد تا به ” سرزمین موعود” باز گردند و با برخورد توام با احترام و مدارا با اعتقادات مذهبی و آداب و رسوم نژادهای دیگر، به عنوان یک فاتح آزادی بخش، مشهور شد و امروز نام کوروش، به عنوان یکی از محبوب ترین و مورد احترام ترین امپراتوران در تاریخ به ثبت رسیده است. از دید او، همه انسان‌ها ارزشی برابر و بنیادی دارند. هر کسی می‌تواند بنا به گزینش خود خدا را بپرستد؛ آزادی حقیقی، آگاهی، حق تصاحب و حق زندگی صلح‌آمیز در هر کشور برای همگان پذیرفته شده است.در پایان خلاصه متن منشورکوروش هخامنشی را برایتان نقل می کنیم:
منم كـوروش، شاه جهان، شاه بزرگ، شاه توانمند، شاه بابِـل، شاه سومر و اَكَد، شاه چهار گوشه جهان. پسر كمبوجیه، شاه بزرگ … نوه كورش، شاه بزرگ … نبیره چیش‌پیش، شاه بزرگ …
آنگاه كه بدون جنگ و پیكار وارد بابل شدم، همه مردم گام‌های مرا با شادمانی پذیرفتند. در بارگاه پادشاهان بابِـل بر تخت شهریاری نشستم. مردوك خدای بزرگ دل‌های پاك مردم بابـل را متوجه من كرد … زیرا من او را ارجمند و گرامی داشتم.

ارتش بزرگ من به صلح و آرامی وارد بابل شد. نگذاشتم رنج و آزاری به مردم این شهر و این سرزمین وارد آید. وضع داخلی بابل و جایگاه‌های مقدسش قلب مرا تكان داد … من برای صلح كوشیدم.

من برده‌داری را بر‌انداختم، به بدبختی آنان پایان بخشیدم. فرمان دادم كه همه مردم در پرستش خدای خود آزاد باشند و آنان را نیازارند. فرمان دادم كه هیچكس اهالی شهر را از هستی ساقط نكند.

مَـردوك خدای بزرگ از كردار من خشنود شد … او بركت و مهربانی‌اش را ارزانی داشت. ما همگی شادمانه و در صلح و آشتی مقام بلندش را ستودیم …

من همه شهرهایی را كه ویران شده بود از نو ساختم. فرمان دادم تمام نیایشگاه‌هایی كه بسته شده بودند را بگشایند. همه خدایان این نیایشگاه‌ها را به جاهای خود بازگرداندم.

همه مردمانی كه پراكنده و آواره شده بودند را به جایگاه‌های خود برگرداندم و خانه‌های ویران آنان را آباد كردم. همه مردم را به همبستگی فرا خواندم. همچنین پیكره خدایان سومر و اَكَـد را كه نَـبونید بدون واهمه از خدای بزرگ به بابل آورده بود، به خشنودی مَردوك خدای بزرگ و به شادی و خرمی به نیایشگاه‌های خودشان بازگرداندم. بشود كه دل‌ها شاد گردد.

بشود، خدایانی كه آنان را به جایگاه‌های مقدس نخستین‌شان بازگرداندم، هر روز در پیشگاه خدای بزرگ برایم زندگانی بلند خواستار باشند. بشود كه سخنان پر بركت و نیكخواهانه برایم بیابند. بشود كه آنان به خدای من مَردوك بگویند: ‘‘ به كورش شاه، پادشاهی كه ترا گرامی می‌دارد و پسرش كمبوجیه، جایگاهی در سرای سپند ارزانی دار.’’

من برای همه مردم جامعه‌ای آرام فراهم ساختم و صلح و آرامش را به تمامی مردم اعطا كردم
.What's life? Life is love
.What's love? A kissing
.What's kissing? Come here and I'll show you

Sexy
 
     
  
 مرد
#38   Posted: 27 Oct 2012 14:39


 2 Star

ارسالها: 2557

روز كوروش كبير

روز کوروش بزرگ برابر با هفتم آبانماه ) ۲۹ اکتبر ) یکی از روزهای ماهی است که تاریخ نویسان آن را ماه ورود کوروش به بابل و صدور منشور کوروش می‌دانند . به پیشنهاد سازمان بین المللی نجات پاسارگاد روز ۷ ابان ) ۲۹ اکتبر ) روز کوروش بزرگ نام گذاری شده‌است. این روز به مناسبت پایان تصرف امپراتوری بابل به دست ارتش ایران (اکتبر سال ۵۳۹ پیش ازمیلاد) و پایان دوران ستمگری در جهان باستان برقرار شده‌است . ۲۵۴۴ سال پیش در همین ماه اعلامیه تاریخی کوروش بزرگ در زمینه حقوق افراد و ملل انتشار یافته بود که نخستین سنگ بنای یک دولت جهانی با منافع مشترک بشمار می‌آید. نکات مطرح در آن عبارت اند از: از بین بردن تبعیضات نژادی و ملی، آزادی انتخاب محل اقامت، برهم زدن برده داری ، آزادی دین و مذهب و تلاش برای صلح پایدار میان ملت‌هاست.

روزگار غریبی ست نازنین ...
 
     
  
 مرد
#39   Posted: 27 Oct 2012 14:40


 2 Star

ارسالها: 2557

بزرگداشت روز کوروش

هر سال در روز هفتم آبانماه مردم ایران می‌کوشند به طور غیر رسمی و نمادین در آرامگاه کوروش با گردهمایی، یاد و نام کوروش را گرامی بدارند.بنای آرامگاه کوروش در شهرستان پاسارگاد در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال شیراز در استان فارس قرار دارد.این روز در هیچ تقویم یا سندی به طور رسمی ثبت نشده‌است اما مردم ایران این روز را به عنوان روز کوروش گرامی می‌دارند.

روزگار غریبی ست نازنین ...
 
     
  
 مرد
#40   Posted: 27 Oct 2012 14:49


 2 Star

ارسالها: 2557

به نام اهورمزد پاک


درود بر آریان ها
روز جهانی کوروش بزرگ گرامی باد
روزی که بزرگ مرد ایران پا بر عرصه وجود نهاد
روزی که بشریت طعم خوشبختی را چشیدند
روزی که اهورامزدا یکی از بزگترین بندگانش را به زمین فرستاد تا جهان را از پلیدی و بیعدالتی پاک گرداند
روزی که از دل مادری فرزندی زاده شد که جهان به او افتخار میکند
و امروز روزی است که آمده ایم تا بزرگ مرد ایران را ارج نهیم
پس ای ایران بر وی ببال
و این است اولین پادشاه عادل جهان
و این منشوری است که برای بشریت نگاشت
پس ای ایران بر خود ببال که چنین مردی که بشریت به او افتخار می کند در دل تو آرمیده
ای پارس برخیز تا روز عظیم او را جشن بگیری


ایرانی هرگز زانو نخواهد زد حتی اگر اسمان از قامتش کوتاهتر باشد(کوروش بزرگ)

روزگار غریبی ست نازنین ...
 
     
  
صفحه  صفحه 4 از 14:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  11  12  13  14  پسین » 
مناسبتها

هفتم آبان روز ایران و روز كوروش بزرگ گرامی باد


این تاپیک بسته شده. شما نمیتوانید چیزی در اینجا ارسال نمائید.

 

 
DMCA/Report Abuse (گزارش)  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
↑ بالا
Copyright © 2009-2023 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites

RTA