خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
مناسبتها انجمن لوتی / مناسبتها /

۳۱ اکتبر روز هالووین Halloween گرامی باد


صفحه  صفحه 3 از 5:  « پیشین  1  2  3  4  5  پسین »
SexyBoy مرد #21 | Posted: 31 Oct 2012 17:24


کابوس خندان قبل از کریسمس


جشن هالووین که امروزه در بسیاری از کشور های دنیا و به ویژه در آمریکا هر ساله در روز 31 اُکتبر ( 9 آبان ) برای بزرگداشت رفتگان پاس داشته می شود، در واقع مراسمی است که ریشه در سنت های 2000 ساله ی مردمان سرزمین سلت ( ایرلند، انگلیس و شمال فرانسه ی امروزی ) دارد. سال نوی باستانی سلتی از روز اول ماه نوامبر آغاز می شده است. این روز برای مردمان این سرزمین در واقع پایان فصل تابستان و آغاز زمستانی سرد و بدون خورشید نیز محسوب می شده.
بسیاری از مردم در این فصل از دنیا می رفتند و از این رو سلتی های باستان باور داشتند که در آخرین شب قبل از سال نو، مرز نامشخصی میان دنیای مردگان و زندگان وجود دارد. خداوند مرگ ، " سأواین" ، در این هنگام به زمین سفر می کند و از این رو شب 31 اُکتبر به عنوان شب سفر ارواح به کره ی خاکی جشن گرفته می شد. این جشن با برپا کردن آتش مقدس توسط کاهنان و اجتماع مردم و تغییر چهره در لباس حیوانات همراه بود و علاوه بر این بازار فال بینی و پیشگویی آینده به واسطه ی حضور ارواح در این شب، داغ بود.
در سال 43 میلادی، رومن ها بر قسمت اعظم سرمزنی سلت چیره شدند به واصطه ی حضور 400 ساله ی رومن ها و گسترش دین مسیحی در این منطقه، جشن سال نوی سلتی با مراسم سنتی رومن ها برای بزرگداشت مردگانشان یکی شد. بعد ها در سال 731 میلادی، کلیسا روز اول نوامبر را به عنوان روز بزرگداشت قدیسین و شهدا یا به عبارت دیگر All Hallows Day نامگذاری کرد. روز قبل از این روز، All Hallows Eve نامیده شد که امروز به صورت اختصاری به آن Halloween می گویند.
در سال 1000 میلادی کلیسا روز دوم نوامبر را نیز روز بزرگداشت رفتگان نامگذاری کرد. در این روز همانند سنت باستانی ساواین مردم آتش می افروختند و در اجتماعات خود لباس مبدل می پوشیدند و در ظاهر پریان، شیاطین و قدیسین در جشن حاظر می شدند. مردم به خانه ی هم می رفتند، از هم شیرینی و نان کشمشی می گرفتند و برای نجات رفتگانشان از دوزخ و ورودشان به بهشت ز یکدیگر طلب دعای خیر می کردند.
این مراسم در حدود سال 1840 میلادی توسط مهاجرین ایرلندی به آمریکا برده شد و در آنجا با برخی رسوم بومیان در آمیخت.
.What's life? Life is love
.What's love? A kissing
.What's kissing? Come here and I'll show you

Sexy
      
SexyBoy مرد #22 | Posted: 31 Oct 2012 17:25


ریشه ی هالووین: قصه های عاشقانه، افسانه های ترسناک


یکی از اصلی ترین سمبل های هالووین کدوی تو خالی به شکل هیولاست. در سراسر دنیا چند روز مانده به جشن هالووین مردم کدو، ترب، شلغم و چغندر را جمع می کنند و با خالی کردن درونش آنرا به شکل چهره های ترسناک در آورده و در کنار جاده هایی که به سمت قبرستان می رود می آویزند.

دلیل استفاده از کدو، شلغم و چغندر، دو افسانه ی قدیمی است:
1- می گویند کنت دراکولا شبی بر بالین یکی از قربانیانش حاضر می شود. ناگهان چشمش به صورت دختر زیبایی می افتد و به او دل می بندد. تلاش می کند هدیه ای برای دختر بیابد تا بتواند علاقه اش را به او نشان دهد، اما هر چه می گردد چیز قابل توجهی در قصرش پیدا نمی کند. تنها چیز به درد بخور، کدو های روئیده در خارج قصر بوده. پس یکی از آنها را می کند و تنها تصویری که به ذهنش می رسیده را روی آن می کند و درونش شمعی روشن می کند. به خانه ی دختر می آید، اما نامزد او را می بیند که با هدیه ای گرانبها به دیدارش آمده است. از هدیه ی خود شرمنده می شود، آنرا پشت در می گذارد و برای همیشه از آن دیار می رود. بعد های مردم به یاد عشقی که در دل سنگدل ترین موجودات رخنه کرده بود، کدوئی خالی می کنند و به پشت خانه ی خود می آویزند.

2- " جک الانترن" یک شب در حالت مستی روح خود را به شیطان می فروشد با این حال چون بسیار مکار بوده، موفق می شود شیطان را فریب دهد و او را مجبور به بالا رفتن از درختی کند و سپس صلیبی بر روی درخت می کند تا شیطان جز به کمک او نتواند پایین بیاید. در نهایت جک با شیطان معامله می کند. روحش را پس می گیرد و شیطان را خلاص می کند ... پس از مرگ به دلیل گناهان بسیار از بهشت رانده می شود و شیطان نیز اجازه ی ورود به جهنم را به او نمی دهد. به ناچار جک کدوئی می یابد که می گویند رابط جهان مردگان و زنده هاست، با آتش جهنم درونش را روشن می کند و برای یافتن جایی برای استراحت، در تاریکی به راه می افتد.
.What's life? Life is love
.What's love? A kissing
.What's kissing? Come here and I'll show you

Sexy
      
SexyBoy مرد #23 | Posted: 31 Oct 2012 17:26


سنت های قدیمی، جنون های مدرنصدها سال پیش در 31 اُکتبر مردم لباس هایی از پوست حیوانات می پوشیدند. سیبی می خوردند که سمبل پومانا، خدای میوه و درخت، بود و در انتهای شب پس از نماز و دعا برای راهیابی از برزخ به بهشت، باقی مانده های آتشخاکستر را به این نیت که آنها را از بدی و سرمای زمستان حفظ کند، به خانه می بردند.
پس از سال ها، این آیین تغیر کرد تا آنجا که " شب همه ی مقدسین" تنها متعلق به ارواح پاک نبود، بلکه شیاطین و ارواح خبیث نیز در این جشن حاضر می شدند. مردم لباس های ترسناک به تن می کردند تا این ارواح را ترسانیده و از خود درو کنند.

در اوایل سده ی 19 وقتی ایرلندی ها به آمریکا مهاجرت کردند، بسیاری از آیین هایشان تغییر کرد. آمریکایی ها از حضور شیاطین و ارواح گناهکار در هالووین بیشتر استقبال کردند و سمبل هایی برگزیدند که همگی نماد خشم، ترس، و شرارت بود. کم کم آزار و اذیت جای مراسم دعا و شب زنده داری را گرفت. تا جایی که برگزاری هالووین در آمریکا ممنوع شد. در سال 1920 بار دیگر هالووین به عنوان یک جشن مذهبی روی کار آمد، ولی با این حال بسیار از نیت و آیین گذشتگان دور شده بود.
از میان آداب و سنت های قدیمی هالووین که هنوز هم وجود دارد به دو مورد می توانیم اشاره کنیم:
1- trick or treat ، یعنی " شکلات بده یا بترس" شبیه همان مراسم قاشق زنی خودمان است. در این شب کودکان زیر 12 سال به در خانه ی افراد می روند و می گویند trick or treat . صاحبخانه هم به همین مناسبت به آنها خوراکی و شکلات می دهد. این مراسم در واقع بازسازی اتفاقی است که در گذشته در روز " تمام مقدسین" روی می داد و در طی آن فقط به درب منزل ثروتمندان می رفتند و از آنها پول و غذا می گرفتند و اگر کسی از کمک به آنها سر باز می زد، ارواح خبیث به سراغش می آمدند و خانه اش را ویران می کردند.


2- در اعتقادات سلتی به کسی که عطسه می کند باید بگویند " خدا حفظت کند" زیرا آنها اعتقاد دارند هنگام عطسه روح از بدن به بیرون پرتاب می شود. در شب هالووین همه مراقبند تا اگر کسی عطسه کرد به او بگویند" خدا حفظت کند" تا مبادا شیاطین روح او را تسخیر کنند.
.What's life? Life is love
.What's love? A kissing
.What's kissing? Come here and I'll show you

Sexy
      
rezassi7 مرد #24 | Posted: 1 Nov 2012 10:14
کاربر

 

روايت روز هالووین از زبان يك مهندس مازندرانى كه در آمريكا كار ميكند

پرا روز هالووین هسسه. هر ساله 31 اکتبر امریکا ئیا شه سره خنه ره چیزای ترسناک هرئید کننه و واشون لککا و سر پیش متسسک های مختاف اویزون هسسه. دانشگاه دله هم کیجاون و ریکاون با لباسهای عجیب و غریب که تو زبون انگلیسی گننه پارتی و چک سما کننه( Custome).
هالووین به کیی یا به فارسی کدو هم ربط داینه که هلا ندوممه چسسه .چن تا عکس شمسسه اینجه الممه که تما شا هکنین.

روزگار غریبی ست نازنین ...
      
Oriental_Girl زن #25 | Posted: 31 Oct 2013 11:33
کاربر

 
مبارکه مبارک
از دیشب فیلم ترسناک ها هم شروع شده
خیلی عالیه
Man_Of_Iran
      
parmis0097 زن #26 | Posted: 31 Oct 2013 14:01
کاربر

 


Happy Halloween

نهم آبان ماه روز هالووین Halloween مبارک
rezassi7
خعلی باحال بود

میخـواهم گــره بخـورم در تــــــــو

آنقــدر سخـت

که بـا دنــدان بـازم کنی....!


boy_seven
      
e_h_s_a_n مرد #27 | Posted: 1 Nov 2013 02:05
کاربر

 
هالووین مبارک
منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
      
Evil_Dead #28 | Posted: 1 Nov 2013 02:12
کاربر

 
هالووین مبارک
یه سری روز هالووین رفیقم یه بلایی سرم آورد نزدیک بود جا در جا غش کنم حالا طولانیه اگه حوصلم گرفت تو تاپیک شوخی خرکی مینویسم .
Signature

اندوه بزرگی ست انبوه انتظار
      
abidar مرد #29 | Posted: 1 Nov 2013 02:42
کاربر

 
هالوین برانهایی که هالوین راجشن میگیرند مبارک
ماکه نوایران فقط باید سینه زنی وعزاداری بکنیم به جز اینهاحق هیچ کاری رو نداریم
      
Atrinjoon زن #30 | Posted: 1 Nov 2013 18:00 | Edited By: Atrinjoon
کاربر

 
happy halloween
هالووین همگی مبــــــــــــــــــــــــــــارک و این هم چند سری از عکسها و تغییر قیافه های مخصوص هالووین


Signature
      
صفحه  صفحه 3 از 5:  « پیشین  1  2  3  4  5  پسین » 
مناسبتها انجمن لوتی / مناسبتها / ۳۱ اکتبر روز هالووین Halloween گرامی باد

این تاپیک بسته شده. شما نمیتوانید چیزی در اینجا ارسال نمائید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا