خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
فرهنگ و هنر انجمن لوتی / فرهنگ و هنر /

سامورایی


صفحه  صفحه 1 از 4:  1  2  3  4  پسین »
pedramr مرد #1 | Posted: 1 May 2011 11:04
کاربر

 

درخواست ایجاد تاپیک با نام سامورایی در تاپیک فرهنگ و هنر دارم


··◘·· سامورایی ··◘··پنجاه نفرعلیرغم خطر مرگ برای کنترل در راکتورفوکوشیما باقي مانده اند.مردم ژاپن به آنها سامورایی مي گويند.این گروه کوچک مهندسین و تکنسین ها بصورت قهرمانان ملی ژاپن درآمده اند.به آنها "کامی کازی" و سامورایی گفته می شود.

آنها در معرض تشعشعات بسیار قوی رادیو اکتیو هستند و بدون شک بسیاری از پیامد آن جان خواهند سپرد.
جایشان را هر پانزده دقیقه عوض می کنند که از تشعشع نسوزند. پنجاه نفر داوطلبانه برای کنترل راکتور در مرکز مانده اند.

بیست نفر دیگر علیرغم خطر مرگ به آنها پیوسته اند تا راکتور را از کار بیندازند.امروز در ژاپن همه می دانند که اگر از بروز فاجعه ای عظیم جلوگیری شده، بخاطر فداکاری مردانی بوده که هویتشان اعلام نشده است.

میدانیم در میان آنها مردی 59 ساله است که تنها هجده ماه به بازنشستگیش مانده است. دختر او پیامی تکان دهنده در سایتی که به قربانیان زمین لرزه اختصاص یافته، منتشر کرده است.

حالا ديگه وقتي پرسيدن دليل پيشرفت يك كشور چيه نگيد هوش و ذكاوت، فرهنگ قديمي و... بگيد تعهد و از خودگذشتگي، بگيد فرهنگ بالا، فرهنگي كه توش سامورايي ها افسانه نيست بلكه واقعيته ....

من خودم بعيد بدونم كه بتونم مثل اونها بزرگ باشم، ولي اميدوارم بتونم براي اونها احترام لازم رو قائل بشم.
ز شیر شتر خوردن و سوسمار عرب را به جایی رسیدست کار
که تخت کیانی کند آرزو تفو بر تو ای چرخ گردون تفو
      
pedramr مرد #2 | Posted: 1 May 2011 11:05
کاربر

 
مخبر كميسيون حقوقي و قضايي مجلس از بررسي نهايي قوانين جديد راهنمايي و رانندگي خبر داد

به گزارش ايسنا، مخبر كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي، گفت: قدرت بازدارندگي و پيشگيري از وقوع تخلف در لايحه رسيدگي به تخلفات راهنمايي و رانندگي به صورت جدي لحاظ شده است، لذا با تصويب اين لايحه و تبديل آن به قانون، شاهد تخلفات و تصادفات كمتر و در نتيجه كاهش آسيب‌هاي جسمي ناشي از آن در جامعه خواهيم بود.

امين‌حسين رحيمي درباره زمان بررسي نهايي و راي‌گيري لايحه اخذ جرايم راهنمايي و رانندگي كه اواخر سال گذشته در كميسيون حقوقي و قضايي به تصويب نهايي رسيده و براي طرح در صحن علني در اختيار هيات رئيسه قرار گرفته بود، گفت: اين لايحه در دستور هفتگي مجلس چاپ شده و در آينده نزديك مورد رسيدگي در صحن علني مجلس قرار خواهد گرفت.

نماينده مردم ملاير در خانه ملت ادامه داد: مهم‌ترين بخش اين لايحه اختصاص نمره منفي به رانندگان متخلف است كه در صورت بي‌توجهي متخلفان منتج به ابطال گواهينامه آنها خواهد شد كه اين تخلفات داراي نمره منفي در ذيل مي‌آيد؛

 • هرگونه حركات نمايشي مانند دور زدن در جا يا حركات آكروباتيك و يا حركت موتور سيكلت بر روي يك چرخ 8 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 10 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • تجاوز از سرعت مجاز بيش از 50 كيلومتر در ساعت 10 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 15 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • سبقت غيرمجاز در راه‌هاي دو طرفه 5 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 10 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • عبور از چراغ قرمز راهنمايي و رانندگي 5 نمره منفي براي وسايل شخصي و 10 نمره منفي براي وسايل عمومي دارد.
 • حركت به طور مارپيچ 3 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 5 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • حركت با دنده عقب در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها 5 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 7 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • رانندگي در حالت مستي و مصرف داروهاي روانگردان و يا مواد افيوني 10 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 20 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • تجاوز از سرعت مجاز بيش از 30 تا 50 كيلومتر در ساعت 4 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 6 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • عبور از محل ممنوع 4 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 6 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • تجاوز به چپ از محور راه 5 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 9 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • عبور وسايل نقليه از پياده‌رو 5 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 7 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • عدم رعايت حق تقدم عبور 4 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 6 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • دور زدن در محل ممنوع 3 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 5 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • استفاده از تلفن همراه يا وسايل ارتباطي مشابه در حين رانندگي در سرعت بالاي 60 كيلومتر 3 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 5 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • نقص فني موثر يا نقص در سيستم روشنايي در شب 3 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 6 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • عدم رعايت مقررات ايمني حمل و نقل جاده‌اي مواد خطرناك 8 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 8 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • رانندگي با وسايل نقليه عمومي بيش از زمان مجاز، شخصي نداريم فقط 7 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي در نظر گرفته شده است.
 • عدم رعايت شرايط مندرج در گواهينامه از قبيل استفاده از عينك، سمعك يا تجهيزات خاص 3نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 7 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • عدم توجه به فرمان ايست يا پرچم مراقبين عبور و مرور محصلين يا پليس مدرسه 3 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 5 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.
 • عدم رعايت مقررات حمل بار 5 نمره منفي براي وسايل نقليه شخصي و 8 نمره منفي براي وسايل نقليه عمومي دارد.

مخبر كميسيون حقوقي و قضايي تاكيد كرد: اين موارد قانون است، يعني ديگر دولت نمي‌تواند آنها را با آيين‌نامه كم و زياد كند، البته دولت طي يك آيين‌نامه، جدولي را براي پرداخت جرايم تنظيم مي‌كند، به اين دليل كه 170 مورد تخلف راهنمايي و رانندگي داريم كه دولت با توجه به آنچه در اين لايحه حداقل و حداكثر جريمه رانندگي تعيين شده، براي هر كدام از اين تخلفات ميزان جريمه را مشخص مي‌كند، اما آنچه در مورد نمره منفي در كميسيون به تصويب رسيده پس از تصويب نهايي در صحن علني مجلس قابل تغيير توسط آيين‌نامه دولت نيست.

رحيمي هم‌چنين خاطرنشان كرد: بحثي كه در رابطه با اختصاص نمره منفي به تخلفات خطرساز در لايحه رسيدگي به جرايم راهنمايي و رانندگي مطرح شده بود در كميسيون از 5 مورد به 3 مورد تقليل پيدا كرده است، اگر راننده‌اي مرتكب هر يك از اين 20 مورد تخلف داراي نمره منفي شود چنانچه متخلف داراي 30 نمره منفي شود گواهينامه‌اش به مدت 3 ماه ضبط مي‌شود و بعد از 3 ماه با پرداخت 40 هزار تومان جريمه نقدي گواهينامه به وي برگردانده مي‌شود، اگر پس از اعمال مقررات بند يك يعني گرفتن 30 نمره منفي و ضبط 3 ماه گواهينامه دوباره مرتكب تخلفات داراي نمره منفي شود و 25 نمره منفي بگيرد گواهينامه‌اش به مدت 6 ماه ضبط مي‌شود و با پرداخت 60 هزار تومان جريمه، گواهينامه‌اش برگردانده مي‌شود.

وي ادامه داد: هم چنين اگر براي مرحله سوم اين دو بند اجرا شد اما راننده‌ فرديست كه يكسره مرتكب اين‌گونه تخلفات خطرساز داراي نمره منفي مي‌شود، بار سوم اگر 20 نمره منفي بگيرد گواهينامه‌اش ابطال مي‌شود، البته بعد از يكسال مي‌تواند مانند كسي كه تاكنون گواهينامه نگرفته دوباره ثبت‌نام كند، ضمن اين‌كه 100 هزار تومان هم جريمه مي‌شود و علاوه بر كلاس‌هاي رانندگي و رعايت تمام مقرراتي كه راجع به گواهينامه ابتدايي بايد طي كند يك دوره آموزشي ويژه‌ ديگري هم بايد بگذراند، در واقع بعيد مي‌دانم اين‌گونه افراد به سادگي بتوانند دوباره گواهينامه رانندگي بگيرند، زيرا شرايط بسيار سختي براي اخذ مجدد گواهينامه در نظر گرفته شده است تا از ارتكاب تخلفات رانندگي پيشگيري شود.

رحيمي تاكيد كرد: شهروندان بدانند كه با اين قانون قصد داريم با تعداد محدودي كه موجب تخلفات خطرساز و تصادفات مي‌شوند برخورد كنيم تا بقيه مردم آسايش داشته باشند، چراكه بسياري از افرادي كه در تصادفات كشته مي‌شوند اصلا مقصر نيستند بلكه يك فرد متخلف با يك سبقت غيرمجاز چندين خانواده را گرفتار مي‌كند. البته يك ارفاق هم در نظر گرفته و گفتيم در صورتي‌كه متخلفي كه نمره منفي گرفته به مدت 6 ماه از زمان ارتكاب آخرين تخلف منجر به كسب نمره منفي در بندهاي 1 و 2 يعني تا زماني‌كه هنوز گواهينامه ابطال نشده ديگر هيچ تخلفي نكند حتي تخلفاتي كه نمره منفي ندارد، كل نمرات منفي وي پاك شده و در سابقه‌اش ثبت نمي‌شود.

به گفته مخبر كميسيون حقوقي و قضايي، بر اساس اين لايحه، راهنمايي و رانندگي را نيز موظف كرديم كه سامانه الكترونيكي و اينترنتي راه‌اندازي كند تا افراد بتوانند از وضعيت تخلفات و نمرات منفي خود آگاه شوند، راهنمايي و رانندگي مكلف است امكان دسترسي رانندگان و مالكان به صورت وضعيت وسايل نقليه خود را از طريق وب سايت يا تلفن گويا فراهم كند و از طريق پست يا سامانه‌هاي الكترونيكي و مخابراتي سالانه به مالكان وسايل نقليه صورت وضعيت تخلفات و ميزان جرايم وسايل نقليه متعلق به آنها را اعلام كند.

نماينده مردم ملاير در خانه ملت تاكيد كرد: براي اين‌كه كسي بي‌جهت جريمه نشود و نمره منفي نگيرد در اين لايحه آمده است كه تخلفات نمره منفي‌دار يا بايد توسط دوربين ثبت شود و يا به صورت تسليمي به رانندگان ابلاغ شود، در اين قانون پيش‌بيني كرده‌ايم كه وزارت راه و پليس راه در تمام جاده‌ها دوربين نصب كنند كه مردم با پليس خيلي سر و كارنداشته باشد و تخلفات را دوربين ثبت كند.

رحيمي در ادامه افزود: يكي از بخش‌هاي بسيار حائز اهميت لايحه رسيدگي به تخلفات راهنمايي و رانندگي اين است كه اختيار توقيف و قفل زدن وسايل نقليه از پليس گرفته شده است، مگر در موارد خاص، براي نمونه اگر راننده‌اي به طور همزمان مرتكب دو تخلف از تخلفات بندهاي 5،4،3،2،1 و 10 كه بسيار خطرساز و از جمله بيست مورد تخلفات داراي نمره منفي هستند، شود پليس مي‌تواند براي 72 ساعت خودروي اين راننده متخلف را توقيف كند. مثلا اگر راننده‌اي تخلف 2 و3 را با هم انجام دهد يعني تجاوز از سرعت مجاز بيش از 50 كيلومتر و سبقت غيرمجاز، پليس مي‌تواند ماشين وي را تا 72 ساعت توقيف كند، به تعبير بهتر در اين لايحه آورده شده پليس حق توقيف وسايل نقليه را جز مواردي كه به صراحت در قانون قيد شده ندارد، بنابراين پس از تصويب نهايي اين قانون، پليس ديگر به هيچ وجه اجازه قفل زدن به خودروها كه انتقادات بسياري را بوجود آورده و مصوبه دولت است را نخواهد داشت.

مخبر كميسيون حقوقي و قضايي مجلس درباره ميزان جرايم رانندگي هم گفت: ميزان جرايم رانندگي به سه بخش تقسيم شده است، اگر كسي مرتكب تخلف يك تا 6 بيست تخلف ذكر شده شود از 10 هزار تومان تا 100 هزار تومان جريمه مي‌شود اما اين‌كه چه ميزان براي كدام تخلف درنظر گرفته شود دولت در آيين‌نامه‌اي كه تصويب مي‌كند آن را مشخص مي‌كند، در مورد بند 7 كه رانندگي در حالت مستي و مصرف داروهاي روان‌گردان و افيوني است جريمه 200 هزار تومان و ضبط گواهينامه به مدت 6 ماه در نظر گرفته شده است و دولت در ميزان آن دخالت نمي‌كند، ضمن اين‌كه اين‌گونه متخلفان براي رسيدگي به جرمي كه انجام داده‌اند به مرجع قضايي معرفي مي‌شوند، اين سخت‌گيري به اين دليل است كه راننده‌اي كه بي‌اختيار باشد مانند بمب براي جامعه خطرناك است، براي بقيه تخلفات كه ميزان آنها همانند 170 مورد است و دولت جدول آن را تهيه مي‌كند از 3 هزار تومان تا 50 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

رحيمي در خاتمه خاطرنشان كرد: در اين قانون واحدي براي رسيدگي به اعتراضات مردم در مراكز راهنمايي و رانندگي پيش‌بيني شده كه متشكل از يك قاضي با معرفي رييس دادگستري و يك كارشناس راهنمايي و رانندگي است كه با اعلام نظر مشورتي كارشناس راهنمايي و رانندگي، قاضي راي صادر مي‌كند كه اين راي قطعي و لازم‌الاجر
ز شیر شتر خوردن و سوسمار عرب را به جایی رسیدست کار
که تخت کیانی کند آرزو تفو بر تو ای چرخ گردون تفو
      
sinarv1 مرد #3 | Posted: 29 Dec 2012 15:10
کاربر

 
تاريخچه سامورايى ها

ﺑﻮﺷﯽﺩﻭ ﻭ ﺳﺎﻣﻮﺭﺍﯼ
ﺑﻮﺷﯽﺩﻭ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﯽ ﺁﺋﯿﻦ ﺳﻠﺤﺸﻮﺭﺍﻥ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﻪ
ﺑﺎﻭﺭﻫﺎ، ﺍﺻﻮﻝ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻭ ﻣﺮﺍﻡﻧﺎﻣﻪ ﻧﺎﻧﻮﺷﺘﻪ ﺟﻨﮕﺎﻭﺭﺍﻥ
ﺳﺎﻣﻮﺭﺍﯼ ﮔﻔﺘﻪ ﻣﯽﺷﻮﺩ .
ﺍﯾﻦ ﺁﺋﯿﻦ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﺧﺪﻣﺖ ﺑﻪ ﺍﺭﺑﺎﺏ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﯽﺷﺒﺎﻫﺖ
ﺑﻪ ﺷﻮﺍﻟﯿﻪﮔﺮﯼ ﺩﺭ ﺍﺭﻭﭘﺎﯼ ﻗﺮﻭﻥ ﻭﺳﻄﯽ ﻧﯿﺴﺖ .
ﺑﻮﺷﯽﺩﻭ ﺭﯾﺸﻪ ﺩﺭ ﺍﻋﻤﺎﻕ ﻏﺒﺎﺭﺁﻟﻮﺩ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﮊﺍﭘﻦ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺩﺭ
ﻃﯽ ﻗﺮﻭﻥ ﻣﺘﻤﺎﺩﯼ ﺟﻨﮕﺎﻭﺭﯼ ﻭ ﻧﻈﺎﻣﯽﮔﺮﯼ ﺩﺭ ﮊﺍﭘﻦ ﺑﻪ
ﺗﺪﺭﯾﺞ ﺗﮑﺎﻣﻞ ﯾﺎﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ . ﺩﺭ ﮐﻮﺟﯽﮐﯽ ، ﮐﻬﻦﺗﺮﯾﻦ
ﮐﺘﺎﺏ ﺑﺎﺯﻣﺎﻧﺪﻩ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﮊﺍﭘﻨﯽ، ﻣﺘﻨﯽ ﻫﻢ ﺑﻪ ﺷﺮﺡ
ﺯﻧﺪﮔﺎﻧﯽ ﯾﺎﻣﺎﺗﻮ ﺗﺎﮐﻪﺭﻭ، ﭘﺴﺮ ﺍﻣﭙﺮﺍﻃﻮﺭ ﮐِﯽﮐﻮ
ﺍﺧﺘﺼﺎﺹ ﯾﺎﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ . ﺍﯾﻦ ﻣﺘﻦ ﺍﺯ ﺗﺎﮐﻪﺭﻭ ﺗﺼﻮﯾﺮ ﯾﮏ
ﺟﻨﮓﺟﻮﯼ ﺁﺭﻣﺎﻧﯽ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﻣﯽﺩﻫﺪ ﮐﻪ ﮐﺎﻣﻼً ﺟّﺪﯼ ﻭ
ﻭﻓﺎﺩﺍﺭ ﺍﺳﺖ، ﺩﺷﻤﻨﺎﻥ ﭘﺪﺭ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ "ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻫﻨﺪﻭﺍﻧﻪ " ﺗﮑﻪ ­
ﺗﮑﻪ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﻭ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺳﺮﺳﺨﺖ ﺍﻣﺎ ﺑﺎﺍﺣﺴﺎﺱ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ
ﺍﯾﻦ ﻭﯾﮋﮔﯽﻫﺎ ﺩﺭ ﺳﻮﮔﻮﺍﺭﯼ ﺍﻭ ﺑﺮ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦﻫﺎﯼ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ
ﺭﻓﺘﻪ ﻭ ﻫﻤﺴﺮﺍﻥ ﺩﺭﮔﺬﺷﺘﻪﺍﺵ ﻭ ﻧﯿﺰ ﺗﻤﺎﯾﻞﺍﺵ ﺑﺮﺍﯼ ﻧﺒﺮﺩِ
ﯾﮏﺗﻨﻪ ﺑﺎ ﺩﺷﻤﻦ ﺁﺷﮑﺎﺭ ﻣﯽﺷﻮﺩ . ﻣﻬﻢﺗﺮﯾﻦ ﻧﮑﺘﻪ ﺍﯾﻨﮑﻪ،
ﺗﺼﻮﯾﺮﯼ ﮐﻪ ﮐﻮﺟﯽﮐﯽ ﺍﺯ ﺍﻭ ﺗﺮﺳﯿﻢ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﻧﻤﺎﺩ ﻫﻢ ­
ﺁﻫﻨﮕﯽ ﺁﺭﻣﺎﻧﯽ ﺑﯿﻦ ﺷﺎﻋﺮﯼ ﻭ ﺟﻨﮕﺎﻭﺭﯼ ﺍﺳﺖ
ﮐﻪ ﺍﺯﻭﯾﮋﮔﯽﻫﺎﯼ ﻣﻨﺤﺼﺮﺑﻪﻓﺮﺩ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﮊﺍﭘﻨﯽ
ﺑﻪ ﺷﻤﺎﺭ ﻣﯽ ­ﺁﯾﺪ .
ﺍﺯ ﺩﯾﮕﺮ ﺁﺛﺎﺭ ﺍﻭﻟﯿﻪﺍﯼ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﻔﻬﻮﻡ ﺟﻨﮕﺎﻭﺭ ﺁﺭﻣﺎﻧﯽ
ﮊﺍﭘﻨﯽ ﭘﺮﺩﺍﺧﺘﻪﺍﻧﺪ ﻣﯽﺗﻮﺍﻥ ﺑﻪ ﺷﻮﮐﻮ ﻧﯿﻬﻮﻥﮔﯽ ، ﺍﺯ
ﮐﺘﺐ ﻗﺪﯾﻤﯽ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﮊﺍﭘﻦ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﻇﺎﻫﺮﺍً ﮐﻠﻤﻪ
"ﺑﻮﺷﯽ " ﺑﺮﺍﯼ ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺑﺎﺭ ﺩﺭ ﺁﻥ ﮐﺘﺎﺏ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﺭﻓﺘﻪ ﻭ ﺑﻪ
ﺷﺎﻋﺮ - ﺟﻨﮓﺟﻮﯼ ﻓﺮﻫﯿﺨﺘﻪ ﺩﻻﻟﺖ ﻣﯽﮐﻨﺪ .
ﮐﻠﻤﻪ "ﺳﺎﺑﻮﺭﺍﯼ " ﺍﺯ ﻓﻌﻞ " ﺳﺎﺑﻮﺭﺍﻓﻮ " ﺑﻪ ﻣﻌﻨﯽ "ﺩﺭ
ﺧﺪﻣﺖ ﯾﺎ ﻣﻼﺯﻡ ﮐﺴﯽ ﺑﻮﺩﻥ" ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺑﺎﺭ ﺩﺭ ﮐﻮﮐﯿﻦﺷﻮ
، ﺍﻭﻟﯿﻦ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺷﻌﺮ ﺳﻠﻄﻨﺘﯽ ﮊﺍﭘﻦ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ . ﺩﺭ
ﻗﺮﻥ ﺩﻭﺍﺯﺩﻫﻢ " ﺳﺎﻣﻮﺭﺍﯼ "ﺑﺎ "ﺑﻮﺷﯽ" ﻫﻢﻣﻌﻨﺎ
ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﻃﺒﻘﺎﺕ ﻣﺘﻮﺳﻂ ﻭ ﺑﺎﻻﯼ
ﺳﺮﺑﺎﺯﺍﻥ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﻣﯽﺭﻓﺖ


      
sinarv1 مرد #4 | Posted: 29 Dec 2012 15:13
کاربر

 
تاريخچه سامورايى ها

ﺁﻏﺎﺯ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﭘﺎﺭﯾﻨﻪ ﺳﻨﮕﯽ ﺩﺭ ﮊﺍﭘﻦ ﺭﺍ ﺑﯿﻦ ۱۰۰٬۰۰۰
ﺗﺎ ۳۰٬۰۰۰ ﺳﺎﻝ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﻣﯿﻼﺩ ﺩﺭ ﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻪﺍﻧﺪ . ﺑﺎ
ﺍﯾﻦ ﺣﺎﻝ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺻﺎﺣﺐﻧﻈﺮﺍﻥ، ﻧﻘﻄﻪ ﺷﺮﻭﻉ
۳۵٬۰۰۰ ﺳﺎﻝ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﻣﯿﻼﺩ، ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺩﯾﮕﺮ ﺗﺎﺭﯾﺦﻫﺎ
ﻣﻮﺭﺩ ﺗﻮﺍﻓﻖ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ . ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﺍﺩﻋﺎﯼ
ﺣﻀﻮﺭ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻣﻨﺎﻗﺸﻪﺑﺮﺍﻧﮕﯿﺰ
ﻗﻠﻤﺪﺍﺩ ﻣﯽﺷﻮﺩ . ﻗﺪﯾﻤﯽﺗﺮﯾﻦ
ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻥﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﯾﺎﻓﺖ ﺷﺪﻩ، ﻣﺘﻌﻠﻖ
ﺑﻪ ۱۴٬۰۰۰ ﺗﺎ ۱۸٬۰۰۰ ﺳﺎﻝ ﻗﺒﻞ ﺍﺳﺖ. ﻣﺤﻞ ﺍﯾﻦ
ﮐﺸﻒ ﺩﺭ ﻫﺎﻣﺎﻣﺎﺗﺴﻮ ﺩﺭ ﺷﯿﺰﻭﺍﻭﮐﺎ ﺍﺳﺖ . ﺍﯾﻦ
ﺩﻭﺭﻩ ﻫﻤﺰﻣﺎﻥ ﺑﺎ ﺑﻪ ﺍﻧﺘﻬﺎ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﻋﺼﺮ
ﯾﺨﺒﻨﺪﺍﻥ ﺑﻪ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺭﺳﯿﺪ . ﺟﻮﺍﻣﻊ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺩﻭﺭﻩ
ﺷﮑﺎﺭﭼﯽ - ﮔﺮﺩﺁﻭﺭﻧﺪﻩ ( Hunter-gatherer )
ﺑﻮﺩﻩﺍﻧﺪ . ﺁﻥﻫﺎ ﺑﺎ ﻓﻨﺎﻭﺭﯼ ﺍﺑﺘﺪﺍﯾﯽ ﺁﺗﺶﺍﻓﺮﻭﺯﯼ
ﺁﺷﻨﺎ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﺩﺭ ﻏﺎﺭﻫﺎ ﻭ ﭘﻨﺎﻫﮕﺎﻩﻫﺎﯼ ﺳﻨﮕﯽ
ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽﮐﺮﺩﻩﺍﻧﺪ. ﺁﻥﻫﺎ ﺩﺭ ﺟﺴﺘﺠﻮﯼ ﻏﺬﺍ ﻭ
ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﮔﻠﻪﻫﺎﯼ ﭼﻬﺎﺭﭘﺎﯾﺎﻥ ﺑﻪ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﮊﺍﭘﻦ ﻭﺍﺭﺩ
ﺷﺪﻧﺪ . ﻭﯾﮋﮔﯽ ﺧﺎﺹ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﭘﺎﺭﯾﻨﻪ ﺳﻨﮕﯽ ﮊﺍﭘﻦ
ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻌﻀﯽ ﺍﺯ ﻗﺪﯾﻤﯽﺗﺮﯾﻦ ﺳﻨﮓﻫﺎﯼ
ﺻﯿﻘﻞﺧﻮﺭﺩﻩ ﻭ ﺳﻨﮓﻫﺎﯼ ﺁﺳﯿﺎﺏ ﺟﻬﺎﻥ ﺩﺭ
ﺣﻔﺎﺭﯼﻫﺎﯼ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺁﻥ ﯾﺎﻓﺖ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ .
ﻫﯿﭻ ﻇﺮﻑ ﺳﻔﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﺩﻭﺭﺍﻥ
ﻣﯿﺎﻥﺳﻨﮕﯽ ﻣﺘﻌﻠﻖ ﺑﺎﺷﺪ ﺩﺭ ﮊﺍﭘﻦ ﭘﯿﺪﺍ ﻧﺸﺪﻩ
ﺍﺳﺖ. ﻓﺸﺎﺭ ﺣﺎﺻﻞ ﺍﺯ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﺟﻤﻌﯿﺖ ﻭ ﻧﯿﺎﺯ ﺑﻪ
ﺫﺧﯿﺮﻩﺳﺎﺯﯼ ﻏﺬﺍ، ﺑﺎﻋﺚ ﺁﻏﺎﺯ ﺳﺎﺧﺖ ﺳﻔﺎﻟﯿﻨﻪﻫﺎ ﺩﺭ
ﺩﻭﺭﻩ ﺟﻮﻣﻮﻥ ﺷﺪ .


      
sinarv1 مرد #5 | Posted: 29 Dec 2012 15:14
کاربر

 
تاريخچه سامورايى ها

ﺩﻭﺭﻩ ﺟﻮﻣﻮﻥ ﺑﻪ ﻓﺎﺻﻠﻪٔ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﺳﺎﻝﻫﺎﯼ ۱۴٬۰۰۰
ﻕ . ﻡ . ﺗﺎ ۳۰۰ ﻕ . ﻡ . ﮔﻔﺘﻪ ﻣﯽﺷﻮﺩ . ﺍﻭﻟﯿﻦ
ﻧﺸﺎﻧﻪﻫﺎﯼ ﺗﻤﺪﻥ ﻭ ﺍﻟﮕﻮﻫﺎﯼ ﺑﺎ ﺛﺒﺎﺕ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺩﺭ
۱۴٬۰۰۰ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﻣﯿﻼﺩ ﺩﺭ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺟﻮﻣﻮﻥ ﻇﺎﻫﺮ
ﺷﺪ ﮐﻪ ﻭﯾﮋﮔﯽ ﺁﻥ ﺭﻭﺵ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻧﯿﻤﻪﻣﺴﺘﻘﺮ
ﻣﺨﺘﺺ ﺑﻪ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﻣﯿﺎﻥﺳﻨﮕﯽ ﻭ ﻧﻮﺳﻨﮕﯽ، ﺷﮑﺎﺭ
ﺩﺳﺘﻪﺟﻤﻌﯽ، ﻋﺪﻡ ﭘﺮﻭﺭﺵ ﺣﯿﻮﺍﻧﺎﺕ ﺍﻫﻠﯽ،
ﺁﻻﭼﯿﻖﻫﺎﯼ ﺑﺪﻭﯼ ﻭ ﮐﺸﺎﻭﺭﺯﯼ ﺍﺑﺘﺪﺍﯾﯽ ﺑﻮﺩ .
ﺑﻌﻀﯽ ﺍﺯ ﻗﺪﯾﻤﯽﺗﺮﯾﻦ ﻧﻤﻮﻧﻪﻫﺎﯼ ﺑﺎﻗﯿﻤﺎﻧﺪﻩ ﺍﺯ
ﮐﻮﺯﻩﮔﺮﯼ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﮐﻬﻦ، ﺩﺭ ﮊﺍﭘﻦ ﭘﯿﺪﺍ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ .
ﺗﺮﮐﯿﺐ ﺟﻮﻣﻮﻥ ﺩﺭ ﮊﺍﭘﻨﯽ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﯽ ﺍﻟﮕﻮﻫﺎﯼ
ﺭﯾﺴﻤﺎﻧﯽ ﺍﺳﺖ . ﺍﯾﻦ ﻧﺎﻣﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺷﺮﻕﺷﻨﺎﺱ
ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ ﺍﺩﻭﺍﺭﺩ ﺍﺱ . ﻣﻮﺭﺱ ﺍﺯ ﺭﻭﯼ ﻧﻘﺶ
ﻭ ﻧﮕﺎﺭ ﻇﺮﻑﻫﺎﯼ ﺳﻔﺎﻟﯽ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺩﻭﺭﻩ ﺩﺍﺩ . ﺍﯾﻦ
ﻋﻼﻣﺖﻫﺎ ﻭ ﻧﻘﺶﻫﺎ ﺑﺮ ﺍﺛﺮ ﺳﺎﯾﺶ ﺗﮑﻪ ﭼﻮﺏﻫﺎﯾﯽ
ﭘﯿﭽﯿﺪﻩ ﺩﺭ ﺭﯾﺴﻤﺎﻥ ﺑﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﺁﻣﺪﻩ ﺑﻮﺩ . ﺩﺭ ﺍﯾﻦ
ﺩﻭﺭﻩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺗﯿﺮﻭﮐﻤﺎﻥ ﺗﺎ ﺑﺪﺍﻧﺠﺎ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﮐﺮﺩ
ﮐﻪ ﺷﮑﺎﺭ ﭘﺮﻧﺪﮔﺎﻥ ﺑﻪ ﺍﻣﺮﯼ ﻋﺎﺩﯼ ﺑﺪﻝ ﺷﺪ ﻭ ﻓﻦ
ﻣﺎﻫﯿﮕﯿﺮﯼ ﻧﯿﺰ ﺑﻬﺒﻮﺩ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩ .ﺷﻮﺍﻫﺪ
ﺯﺑﺎﻥﺷﻨﺎﺧﺘﯽ ﻭ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ، ﺩﺭ ﮐﻨﺎﺭ ﻇﺎﻫﺮ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ
ﺑﺨﺸﯽ ﺍﺯ ﺟﻤﻌﯿﺖ ﺍﯾﻦ ﮐﺸﻮﺭ، ﺍﺣﺘﻤﺎﻝ ﭼﻨﺪﮔﺎﻧﻪ
ﺑﻮﺩﻥ ﺧﺎﺳﺘﮕﺎﻩ ﻣﺮﺩﻡ ﮊﺍﭘﻦ ﻭ ﭘﯿﻮﻧﺪ ﮊﻧﺘﯿﮑﯽ ﺑﺎ
ﺑﻮﻣﯿﺎﻥ ﻗﺎﺭﻩٔ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺭﺍ ﺗﻘﻮﯾﺖ ﻣﯽﮐﻨﺪ . ﻗﻮﻡ ﺁﯾﻨﻮ
ﺑﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥﻫﺎﯼ ﺩﻭﺭﻩ ﺟﻮﻣﻮﻥ ﺷﺒﺎﻫﺖ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺩﺍﺭﻧﺪ
ﻭ ﮔﺮﻭﻫﯽ ﮐﻪ ﺑﻌﺪﻫﺎ ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﮐﺸﻮﺭﻫﺎﯼ
ﺁﺳﯿﺎﯾﯽ، ﺑﻪ ﻭﯾﮋﻩ ﮐﺮﻩ ﻭ ﭼﯿﻦ، ﻭﺍﺭﺩ ﺧﺸﮑﯽﻫﺎﯼ
ﮊﺍﭘﻦ ﺷﺪﻧﺪ ﻭ ﺑﺨﺶ ﻋﻤﺪﻩ ﺟﻤﻌﯿﺖ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﺭﺍ
ﺗﺸﮑﯿﻞ ﻣﯽﺩﻫﻨﺪ، ﺷﺒﯿﻪ ﺑﻪ ﻧﯿﺎﮐﺎﻥ ﯾﺎﯾﻮﯾﯽ ﺧﻮﺩ
ﻫﺴﺘﻨﺪ.


      
sinarv1 مرد #6 | Posted: 29 Dec 2012 15:14
کاربر

 
تاريخچه سامورايى ها

ﺩﻭﺭﻩ ﯾﺎﯾﻮﯾﯽ ﺍﺯ ﺣﺪﻭﺩ ﺳﺎﻝ ۵۰۰ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﻣﯿﻼﺩ ﺗﺎ
ﺳﺎﻝ ۳۰۰ ﻣﯿﻼﺩﯼ ﺭﺍ ﺷﺎﻣﻞ ﻣﯽﺷﻮﺩ.
ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻣﺮﺩﻡ ﺟﻮﻣﻮﻥ ﻫﻨﻮﺯ ﺩﺭ ﻧﻘﺎﻁ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﮊﺍﭘﻦ
ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﻋﺼﺮ ﺟﺪﯾﺪ ﯾﺎﯾﻮﯾﯽ ﺩﺭ
ﮐﯿﻮﺷﻮ ﺁﻏﺎﺯ ﺷﺪ. ﯾﺎﯾﻮﯾﯽ ﻧﺎﻡ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ
ﻣﻨﻄﻘﻪﺍﯼ ﺩﺭ ﻫﻤﺴﺎﯾﮕﯽ ﺗﻮﮐﯿﻮ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ
ﺑﺎﺳﺘﺎﻥﺷﻨﺎﺳﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺑﺎﺭ ﺁﺛﺎﺭ ﻭ
ﺩﺳﺖﺳﺎﺧﺘﻪﻫﺎﯼ ﺑﺸﺮﯼ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺭﺍ ﺍﺯ
ﺧﺎﮎ ﺁﻥ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﮐﺸﯿﺪﻩﺍﻧﺪ . ﮐﺎﺭ ﺑﺎ ﺁﻫﻦﺁﻻﺕ ﺍﺯ
ﻫﻤﺎﻥ ﺁﻏﺎﺯ ﻧﯿﺰ ﺟﺰﻭ ﺧﺼﻮﺻﯿﺎﺕ ﺍﯾﻦ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ
ﺧﻮﺩ ﺩﺭ ﻧﺘﯿﺠﻪٔ ﻣﻬﺎﺟﺮﺕ ﺣﺎﺻﻞ ﺁﻣﺪﻩ ﺑﻮﺩ . ﺩﺭ ﺍﻭﺍﺧﺮ
ﺩﻭﺭﻩ ﯾﺎﯾﻮﯾﯽ، ﺟﻤﻌﯿﺖ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﮐﺮﻩ ﺑﻪ
ﺧﺎﮎ ﮊﺍﭘﻦ ﻣﻬﺎﺟﺮﺕ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺑﺎ ﺧﻮﺩ ﻓﻨﺎﻭﺭﯼ
ﮐﺸﺎﻭﺭﺯﯼ ﻭ ﺭﻭﺵﻫﺎﯼ ﻓﻠﺰﮐﺎﺭﯼ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺟﺰﯾﺮﻩ
ﻣﻌﺮﻓﯽ ﮐﺮﺩﻧﺪ . ﮐﺸﺖ ﻣﺘﻤﺮﮐﺰ ﺑﺮﻧﺞ ﺩﺭ ﺷﺎﻟﯿﺰﺍﺭ
ﻭ ﻧﻮﻉ ﺟﺪﯾﺪﯼ ﺍﺯ ﮐﻮﺯﻩﮔﺮﯼ ﺍﺯ ﻭﯾﮋﮔﯽﻫﺎﯼ ﺩﻭﺭﻩ
ﯾﺎﯾﻮﯾﯽ ﺑﻪ ﺷﻤﺎﺭ ﻣﯽﺭﻭﺩ . ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺩﻭﺭﻩ ﺑﻪ ﭘﺮﻭﺭﺵ
ﺧﻮﮎ ﻭ ﺩﺭ ﻣﻘﯿﺎﺱ ﮐﻤﺘﺮ ﻣﺮﻍ ﻭ ﺧﺮﻭﺱ ﭘﺮﺩﺍﺧﺘﻨﺪ .
ﻓﺮﻫﻨﮓ ﯾﺎﯾﻮﯾﯽ ﺑﻪ ﺳﺮﻋﺖ ﺩﺭ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﺍﺻﻠﯽ
ﻫﻮﻥﺷﻮ ﮔﺴﺘﺮﺵ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺑﺎ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺑﻮﻣﯽ
ﺟﻮﻣﻮﻥ ﺩﺭﺁﻣﯿﺨﺖ . ﺧﺎﺳﺘﮕﺎﻩ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﯾﺎﯾﻮﯾﯽ
ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﮐﺎﻣﻞ ﻣﺸﺨﺺ ﻧﯿﺴﺖ . ﺩﺭ ﺳﺎﻝﻫﺎﯼ ﺍﺧﯿﺮ،
ﺑﺎﺳﺘﺎﻥﺷﻨﺎﺳﺎﻥ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ
ﺗﻄﺒﯿﻘﯽ ﺍﺷﯿﺎﯼ ﻣﺘﻌﻠﻖ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺩﻭﺭﻩ ﺑﺎ ﺑﺎﺯﻣﺎﻧﺪﻩ
ﺁﺛﺎﺭ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺍﻭﻟﯿﻪ ﺳﻠﻄﻨﺖ ﺩﻭﺩﻣﺎﻥ ﻫﺎﻥ ﺩﺭ ﭼﯿﻦ
ﺷﺪﻧﺪ ﻭ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺑﺮﺭﺳﯽﻫﺎﯼ ﺁﻧﺎﻥ ﺣﺎﮐﯽ ﺍﺯ ﺷﺒﺎﻫﺖ
ﺟﻤﺠﻤﻪ ﻭ ﺍﻋﻀﺎﯼ ﺑﺪﻥ ﻣﺮﺩﻡ ﯾﺎﯾﻮﯾﯽ ﺑﺎ ﺍﻫﺎﻟﯽ
ﺟﯿﺎﻧﮓﺳﻮ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ


      
sinarv1 مرد #7 | Posted: 29 Dec 2012 15:14
کاربر

 
تاريخچه سامورايى ها

ﺩﻭﺭﻩ ﮐﻮﻓﻮﻥ ﺍﺯ ﺣﺪﻭﺩ ﺳﺎﻝ ۲۵۰ ﺗﺎ ﺳﺎﻝ ۵۳۸
ﻣﯿﻼﺩﯼ ﺑﻪ ﺩﺭﺍﺯﺍ ﮐﺸﯿﺪ . ﮐﻮﻓﻮﻥ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎﯼ
ﮔﻮﺭﭘﺸﺘﻪ ( ﺗﻮﻣﻮﻟﻮﺱ )tumulus ﺍﺳﺖ ﻭ ﺩﻟﯿﻞ ﺍﯾﻦ
ﻧﺎﻡﮔﺬﺍﺭﯼ، ﻭﺟﻮﺩ ﮔﻮﺭﭘﺸﺘﻪﻫﺎﯼ ﺑﺰﺭﮔﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﺯ
ﺁﻥ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺑﺮ ﺟﺎﯼ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺍﺳﺖ. ﮔﻮﺭﭘﺸﺘﻪﻫﺎ
ﺷﮑﻞﻫﺎﯼ ﻣﺨﺘﻠﻔﯽ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺳﺎﺩﻩﺗﺮﯾﻦﺷﺎﻥ
ﺩﺍﯾﺮﻩ ﻭ ﭼﻬﺎﺭﮔﻮﺵ ﻭ ﻣﺘﻤﺎﯾﺰﺗﺮﯾﻦ ﺁﻥﻫﺎ ﺑﻪ ﺷﮑﻞ
ﺳﻮﺭﺍﺥ ﮐﻠﯿﺪ ﺑﻮﺩ . ﮐﻮﻓﻮﻥﻫﺎ ﺑﯿﻦ ﻗﺮﻥﻫﺎﯼ
ﺳﻮﻡ ﺗﺎ ﻫﻔﺘﻢ ﻣﯿﻼﺩﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﻪ ﺧﺎﮎ ﺳﭙﺮﺩﻥ
ﻣﺮﺩﮔﺎﻥ ﻃﺒﻘﻪ ﻣﺴﻠﻂ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻧﺪ.
ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﻣﻌﻤﻮﻝ، ﺩﻭﺭﻩ ﮐﻮﻓﻮﻥ ﺑﻪ ﺳﺒﺐ
ﺗﻔﺎﻭﺕﻫﺎﯼ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﺁﻥ ﺍﺯ ﺩﻭﺭﻩ ﺁﺳﻮﮐﺎ
ﺑﺎﺯﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽﺷﻮﺩ . ﺩﻭﺭﻩ ﮐﻮﻓﻮﻥ ﺑﺎ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ
ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﺁﯾﯿﻦ ﺷﯿﻨﺘﻮ ﮐﻪ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﺁﯾﯿﻦ ﺑﻮﺩﺍﯾﯽ
ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺷﺖ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽﺷﻮﺩ . ﺍﺯ ﺁﻏﺎﺯ ﻭ
ﻣﯿﺎﻧﻪﻫﺎﯼ ﺩﻭﺭﻩ ﮐﻮﻓﻮﻥ ﻫﯿﭻ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺿﺒﻂ ﺷﺪﻩﺍﯼ
ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﻧﻤﺎﻧﺪﻩ ﺍﺳﺖ. ﮐﺘﺎﺏﻫﺎﯼ ﮐﻮﺟﯿﮑﯽ
(۷۱۳) ﻭ ﻧﯿﻬﻮﻥﺷﻮﮐﯽ (۷۲۰ )ﺳﺎﻝﻫﺎ ﺑﻌﺪ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ
ﺑﺮﻫﻪ ﺍﺯ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﭘﺮﺩﺍﺧﺘﻪﺍﻧﺪ. ﺩﺭ ﺩﻭﺭﻩ ﮐﻮﻓﻮﻥ،
ﺍﺭﺗﺶﻫﺎﯼ ﺍﯾﺎﻟﺘﯽ ﭘﺮﺗﻮﺍﻧﯽ ﭘﯿﺮﺍﻣﻮﻥ ﻗﺒﺎﯾﻞ
ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪ ﺷﮑﻞ ﮔﺮﻓﺖ ﻭ ﺳﯿﺎﺳﺘﯽ ﺣﮑﻮﻣﺘﯽ ﺗﺤﺖ
ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺳﯿﺎﺳﺖ ﯾﺎﻣﺎﺗﻮ ﺑﺮ ﻧﺎﺭﺍ، ﮐﻪ ﺁﻥ ﺯﻣﺎﻥ ﯾﺎﻣﺎﺗﻮ
ﺧﻮﺍﻧﺪﻩ ﻣﯽﺷﺪ، ﻭ ﺑﺨﺶﻫﺎﯾﯽ ﺍﺯ ﺷﺮﻕ ﺍﺳﺘﺎﻥ
ﺍﻭﺳﺎﮐﺎ ﺣﺎﮐﻢ ﺷﺪ . ﺳﯿﺎﺳﺖ ﯾﺎﻣﺎﺗﻮ ﺑﺮ ﺳﺮﮐﻮﺏ
ﻗﺒﺎﯾﻞ ﻭ ﺗﺼﺎﺣﺐ ﺯﻣﯿﻦﻫﺎﯼ ﮐﺸﺎﻭﺭﺯﯼ ﺁﻧﺎﻥ ﺍﺳﺘﻮﺍﺭ
ﺑﻮﺩ ﻭ ﺑﺎ ﭼﻨﯿﻦ ﺭﻭﺵﻫﺎﯾﯽ ﻧﻔﻮﺫ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺮ ﻣﻨﺎﻃﻖ
ﻏﺮﺑﯽ ﮊﺍﭘﻦ ﺣﻔﻆ ﻣﯽﮐﺮﺩ . ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﺩﻭﺭﻩ ﮐﻮﻓﻮﻥ
ﺟﺎﻣﻌﻪﺍﯼ ﺑﻪ ﻏﺎﯾﺖ ﺍﺷﺮﺍﻓﯽ ﺑﺎ ﺣﺎﮐﻤﺎﻧﯽ
ﺍﺭﺗﺶﺳﺎﻻﺭ ﮔﺴﺘﺮﺵ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩ. ﺣﺎﮐﻤﺎﻥ ﮊﺍﭘﻦ
ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺩﻭﺭﺍﻥ، ﺍﺯ ﺩﺭﺑﺎﺭ ﭼﯿﻦ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﻋﻨﻮﺍﻥ
ﺳﻠﻄﻨﺘﯽ ﮐﺮﺩﻧﺪ


      
sinarv1 مرد #8 | Posted: 29 Dec 2012 15:15
کاربر

 
تاريخچه سامورايى ها

ﺩﻭﺭﻩ ﺁﺳﻮﮐﺎ ﺍﺯ ﺳﺎﻝ ۵۳۸ ﺗﺎ ﺳﺎﻝ ۷۱۰ ﻣﯿﻼﺩﯼ ﺭﺍ
ﺩﺭ ﺑﺮ ﻣﯽﮔﯿﺮﺩ. ﮔﺎﻩ ﺍﺯ ﺩﻭﺭﻩ ﺁﺳﻮﮐﺎ ﻭ ﺩﻭﺭﻩ
ﮐﻮﻓﻮﻥ ﺑﺎ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻣﺸﺘﺮﮎ ﺩﻭﺭﻩ ﯾﺎﻣﺎﺗﻮ ﻧﯿﺰ ﻧﺎﻡ
ﻣﯽﺑﺮﻧﺪ، ﭼﺮﺍ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻫﺮ ﺩﻭﯼ ﺍﯾﻦ ﺯﻣﺎﻥﻫﺎ، ﺍﻣﻮﺭ
ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭﯼ ﺑﺎ ﻣﺮﮐﺰﯾﺖ ﻧﺎﺭﺍ، ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﻥ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﯾﺎﻣﺎﺗﻮ
ﻧﺎﻡ ﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﻧﺎﻡ ﺧﺎﻧﺪﺍﻥ ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪ ﺣﺎﮐﻢ ﻧﯿﺰ ﺑﻮﺩ
ﺍﺩﺍﺭﻩ ﻣﯽﺷﺪ . ﺣﺎﮐﻤﯿﺖ ﯾﺎﻣﺎﺗﻮ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺑﻪ ﻫﻢ
ﭘﯿﻮﺳﺘﻦ ﺷﻤﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﺧﺎﻧﺪﺍﻥﻫﺎﯼ ﻧﯿﺮﻭﻣﻨﺪ ﺑﺮ ﮔﺮﺩ
ﮐﺎﻧﻮﻥ ﭘﺎﺩﺷﺎﻫﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﺷﮑﻞ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ، ﺩﺭ ﺩﻭﺭﻩ
ﺁﺳﻮﮐﺎ ﺭﺷﺪ ﻭ ﻧﻤﻮ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺳﺮﺍﻥ ﻣﺤﻠﯽ
ﯾﺎﻣﺎﺗﻮ ﺩﺭ ﺟﺎﯾﮕﺎﻫﯽ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺩﻭﺩﻣﺎﻥ
ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭﯼ ﺭﺍ ﺷﮑﻞ ﻣﯽﺩﺍﺩ . ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺣﺎﮐﻤﯿﺖ
ﯾﺎﻣﺎﺗﻮ ﺑﺎ ﺳﺮﮐﻮﺏ ﻗﺒﺎﯾﻞ ﻣﺒﺎﺩﺭﺕ ﺑﻪ ﺗﺼﺮﻑ
ﺯﻣﯿﻦﻫﺎﯼ ﮐﺸﺎﻭﺭﺯﯼ ﺁﻧﺎﻥ ﮐﺮﺩ ﻧﺎﻡ ﯾﺎﻣﺎﺗﻮ ﻣﺘﺮﺍﺩﻑ
ﺑﺎ ﻧﺎﻡ ﮊﺍﭘﻦ ﺷﺪ . ﺩﻭﺭﻩ ﺁﺳﻮﮐﺎ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺑﻪ
ﻋﻠﺖ ﺩﮔﺮﮔﻮﻧﯽﻫﺎﯼ ﭼﺸﻤﮕﯿﺮ ﻫﻨﺮﯼ، ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻭ
ﺳﯿﺎﺳﯽ ﺁﻥ ﮐﻪ ﺭﯾﺸﻪ ﺩﺭ ﺍﻭﺍﺧﺮ ﺩﻭﺭﻩ ﮐﻮﻓﻮﻥ
ﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﺩﺭ ﻋﯿﻦ ﺣﺎﻝ ﺍﺯ ﺁﯾﯿﻦ ﺗﺎﺯﻩ ﺑﻮﺩﺍﯾﯽ ﻧﯿﺰ ﺑﺴﯿﺎﺭ
ﻣﺘﺎﺛﺮ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ، ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽﺷﻮﺩ . ﺩﺭ ﺁﻏﺎﺯ ﺍﯾﻦ
ﺩﻭﺭﻩ ﺁﯾﯿﻦ ﺑﻮﺩﺍﯾﯽ ﺍﺯ ﺑﺎﮐﺠﻪ، ﺩﺭ ﺷﺒﻪ ﺟﺰﯾﺮﻩ ﮐﺮﻩ ، ﺑﻪ
ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﮊﺍﭘﻦ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﺷﺪ . ﺍﯾﻦ ﺁﯾﯿﻦ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ
ﻃﺒﻘﻪ ﺣﺎﮐﻢ ﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪ ﻭ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﺭﺷﺪ ﮐﺮﺩ .
ﺩﺭ ﻗﺮﻥ ﭘﻨﺠﻢ ﻭ ﺷﺸﻢ ﺩﺭ ﻫﻤﯿﻦ ﺩﻭﺭﻩ ﺁﯾﯿﻦ
ﮐﻨﻔﻮﺳﯿﻮﺱ ﻭ ﺗﺎﺋﻮﺋﯿﺴﻢ ﻧﯿﺰ ﺑﻪ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﮊﺍﭘﻦ ﺭﺍﻩ
ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩ . ﺑﺎﻭﺭﻫﺎﯼ ﺗﺎﺋﻮﺋﯿﺴﺘﯽ ﺩﺭ ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺑﺎ
ﺁﯾﯿﻦﻫﺎﯼ ﺷﯿﻨﺘﻮ ﻭ ﺑﻮﺩﺍﯾﯽ ﺩﺭ ﻫﻢ ﺁﻣﯿﺨﺖ ﻭ ﻣﻨﺠﺮ
ﺑﻪ ﭘﺎﯾﻪﮔﺬﺍﺭﯼ ﻣﻨﺎﺳﮑﯽ ﺗﺎﺯﻩ ﺷﺪ . ﺗﻐﯿﯿﺮﺍﺕ
ﺳﯿﺎﺳﯽ ﺩﺭ ﺩﻭﺭﻩ ﺁﺳﻮﮐﺎ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﺍﻟﮕﻮﯼ ﭼﯿﻨﯽ
ﺑﻮﺩ ﻭ ﻧﯿﺰ ﺧﻂ ﭼﯿﻨﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻧﮕﺎﺭﺵ ﺯﺑﺎﻥ ﮊﺍﭘﻨﯽ، ﮐﻪ
ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﻣﯽﺭﺳﺪ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺩﺑﯿﺮﻩ ﺑﻮﻣﯽ ﻧﺪﺍﺷﺖ،
ﺑﺮﮔﺰﯾﺪﻩ ﺷﺪ


      
sinarv1 مرد #9 | Posted: 29 Dec 2012 15:15
کاربر

 
تاريخچه سامورايى ها

ﺩﻭﺭﻩ ﻧﺎﺭﺍ ﺳﺎﻝﻫﺎﯼ ۷۱۰ ﺗﺎ ۷۹۴ ﻣﯿﻼﺩﯼ ﺭﺍ ﺷﺎﻣﻞ
ﻣﯽﺷﻮﺩ. ﺩﻭﺭﻩ ﻧﺎﺭﺍ ﺍﺯ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﺁﻏﺎﺯ ﺷﺪ ﮐﻪ
ﻣﻠﮑﻪ ﮔِﻢﻣﻪﯼ ﭘﺎﯾﺘﺨﺖ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻫﯽﺟﻮﮐﯿﻮ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩ
ﮐﻪ ﻧﺎﻡ ﻗﺪﯾﻢ ﻧﺎﺭﺍ ﺑﻮﺩ . ﺍﯾﻦ ﺩﻭﺭﻩ ﻣﺼﺎﺩﻑ ﺑﺎ
ﺗﻘﻮﯾﺖ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﮊﺍﭘﻦ ﺑﻮﺩ. ﮊﺍﭘﻦ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻪﺍﯼ
ﺑﺎ ﭘﺎﺩﺷﺎﻫﯽ ﮐﺮﻩﺍﯼ ﺳﯿﻼ ﻭ ﺭﻭﺍﺑﻄﯽ ﺭﺳﻤﯽ ﺑﺎ
ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭﯼ ﭼﯿﻦ ﺩﺍﺷﺖ . ﻧﺎﺭﺍ ﺍﺯ ﺷﻬﺮ
» ﭼﻨﮓﺁﻥ« ( ﺷﯽﺁﻥ ﺍﻣﺮﻭﺯﯼ) ﮐﻪ ﭘﺎﯾﺘﺨﺖ ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭﯼ
ﺗﺎﻧﮓ ﺩﺭ ﭼﯿﻦ ﺑﻮﺩ ﺍﻟﮕﻮﺑﺮﺩﺍﺭﯼ ﻣﯽﮐﺮﺩ . ﮊﺍﭘﻦ
ﻫﺮ ﺑﯿﺴﺖ ﺳﺎﻟﯽ ﯾﮏ ﻣﺮﺗﺒﻪ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﺎﻥ ﺳﯿﺎﺳﯽ
ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﺭﺑﺎﺭ ﺗﺎﻧﮓ ﺍﻋﺰﺍﻡ ﻣﯽﮐﺮﺩ. ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﺎﻥ
ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﯾﺎﺩﮔﯿﺮﯼ ﺑﻪ ﭼﯿﻦ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻩ ﻣﯽﺷﺪﻧﺪ
ﻭ ﺭﺍﻫﺒﺎﻥ ﭼﯿﻨﯽ ﻧﯿﺰ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺁﯾﯿﻦ ﺑﻮﺩﺍﯾﯽ ﺑﻪ
ﮊﺍﭘﻦ ﺳﻔﺮ ﻣﯽﮐﺮﺩﻧﺪ. ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺩﻭﺭﻩ ﺑﺨﺶ
ﺑﺰﺭﮔﯽ ﺍﺯ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﮊﺍﭘﻦ ﭘﯿﺮﺍﻣﻮﻥ ﺭﻭﺳﺘﺎﻫﺎ ﺷﮑﻞ
ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺧﻮﯼ ﮐﺸﺎﻭﺭﺯﯼ ﺩﺍﺷﺖ. ﺑﯿﺸﺘﺮ
ﺭﻭﺳﺘﺎﯾﯿﺎﻥ ﭘﯿﺮﻭ ﺁﯾﯿﻦ ﺷﯿﻨﺘﻮ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻭ ﺭﻭﺡ ﻃﺒﯿﻌﺖ
ﻭ ﺍﺭﻭﺍﺡ ﮔﺬﺷﺘﮕﺎﻥ ﺭﺍ ﺳﺘﺎﯾﺶ ﻣﯽﮐﺮﺩﻧﺪ. ﺍﻣﺎ
ﻃﺒﻘﺎﺕ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺍﻟﮕﻮﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺍﺯ
ﭼﯿﻦ ﻣﯽﺁﻣﺪ ﻣﻨﻄﺒﻖ ﻣﯽﮐﺮﺩﻧﺪ. ﺍﯾﻦ ﮔﺮﻭﻩ
ﻧﺤﻮﻩٔ ﻧﮕﺎﺭﺵ ﺯﺑﺎﻥ ﭼﯿﻨﯽ ) ﮐﺎﻧﺠﯽﻫﺎ ( ﺭﺍ
ﻣﯽﺁﻣﻮﺧﺘﻨﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺁﯾﯿﻦ ﺑﻮﺩﺍﯾﯽ ﮔﺮﺍﯾﺶ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ .
ﺷﻬﺮ ﭘﺎﯾﺘﺨﺖ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺑﻪ ﻧﻤﺎﺩ ﺗﺜﺒﯿﺖ
ﺁﺭﯾﺴﺘﻮﮐﺮﺍﺕﻫﺎﯼ ﮊﺍﭘﻦ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺷﺪ. ﺁﯾﯿﻦ
ﺑﻮﺩﺍﯾﯽ ﺻﻤﯿﻤﺎﻧﻪ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭ ﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪ.
ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭ ﻭ ﺍﻃﺮﺍﻓﯿﺎﻥ ﺍﻭ ﺑﺎﻭﺭ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﻮﺩﯾﺴﻢ
ﻧﻬﺎﺩﻫﺎﯼ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﮊﺍﭘﻦ ﺭﺍ ﺍﺳﺘﺤﮑﺎﻡ ﻣﯽﺑﺨﺸﺪ .
ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭ ﺩﺳﺘﻮﺭ ﺳﺎﺧﺖ ﻣﻌﺒﺪ ﺗﻮﺩﺍﯼﺟﯽ ﺭﺍ ﺩﺍﺩ ﻭ
ﺑﻪ ﮔﺴﺘﺮﺵ ﺍﯾﻦ ﺁﯾﯿﻦ ﻫﻤﺖ ﮔﻤﺎﺷﺖ . ﻫﺮﭼﻨﺪ
ﺍﯾﻦ ﺗﻼﺵﻫﺎ ﺳﺒﺐ ﻧﺸﺪ ﺗﺎ ﺁﯾﯿﻦ ﺑﻮﺩﺍﯾﯽ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺑﻪ
ﺩﯾﻦ ﺭﺳﻤﯽ ﻣﺮﺩﻡ ﮔﺮﺩﺩ، ﺍﻣﺎ ﺟﺎﯾﮕﺎﻩ ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭ ﻭ
ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﺑﺮﺩ. ﺗﻼﺵ
ﻣﺘﻤﺮﮐﺰ ﺩﺭﺑﺎﺭ ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﺿﺒﻂ ﻭ ﻣﺴﺘﻨﺪ ﮐﺮﺩﻥ
ﺗﺎﺭﯾﺦ، ﺳﺒﺐ ﭘﯿﺪﺍﯾﺶ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺁﺛﺎﺭ ﺍﺩﺑﯽ ﮊﺍﭘﻦ ﺷﺪ. ﺁﺛﺎﺭ
ﻣﻬﻤﯽ ﻫﻤﭽﻮﻥ ﮐﻮﺟﯿﮑﯽ ﻭ ﻧﯿﻬﻮﻥﺷﻮﮐﯽ، ﺩﺭ
ﺩﻭﺭﻩ ﻧﺎﺭﺍ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺷﺪﻩﺍﻧﺪ . ﺍﯾﻦ ﺁﺛﺎﺭ ﻃﺒﯿﻌﺘﯽ
ﺳﯿﺎﺳﯽ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﺗﻮﺟﯿﻪ ﺑﺮﺗﺮﯼ ﻭ
ﺗﻘﻮﯾﺖ ﺑﻨﯿﺎﻥ ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭﯼ ﺑﻮﺩﻧﺪ .


      
sinarv1 مرد #10 | Posted: 29 Dec 2012 15:16
کاربر

 
تاريخچه سامورايى ها

ﺩﻭﺭﻩ ﻫِﯽﺁﻥ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﺳﺎﻝﻫﺎﯼ ۷۹۴ ﺗﺎ
۱۱۸۵ ﻣﯿﻼﺩﯼ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺑﺮ ﻣﯽﮔﯿﺮﺩ . ﺑﺎ ﺩﻭﺭﻩ
ﻫِﯽﺁﻥ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺑﺎﺳﺘﺎﻧﯽ ﮊﺍﭘﻦ ﺑﻪ ﭘﺎﯾﺎﻥ
ﻣﯽﺭﺳﺪ ﻭ ﻋﺼﺮ ﻓﺌﻮﺩﺍﻟﯽ ﺁﻏﺎﺯ ﻣﯽﺷﻮﺩ . ﻧﺎﻡ ﺍﯾﻦ
ﺩﻭﺭﻩ ﺍﺯ ﭘﺎﯾﺘﺨﺖ ﺁﻥ » ﻫِﯽﺁﻥﮐﯿﻮ « ﻣﯽﺁﯾﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ
ﻣﻌﻨﺎﯼ ﺻﻠﺢ ﻭ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺍﺳﺖ . » ﻫِﯽﺁﻥﮐﯿﻮ« ﺍﻣﺮﻭﺯ
ﮐﯿﻮﺗﻮ ﻧﺎﻣﯿﺪﻩ ﻣﯽﺷﻮﺩ . ﺍﺯ ﺩﻭﺭﻩ ﻧﺎﺭﺍ ﺑﻪ ﺑﻌﺪ،
ﻗﺪﺭﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﻫﯿﭽﮕﺎﻩ ﺩﺭ ﺩﺳﺘﺎﻥ ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭ ﻧﺒﻮﺩ ﻭ
ﺳﺮﺍﻥ ﻧﻈﺎﻣﯽ ( ﺷﻮﮔﻮﻥﻫﺎ ) ﻭ ﻧﺠﺒﺎﯼ ﺩﺭﺑﺎﺭ ﺍﻗﺘﺪﺍﺭ
ﺣﻘﯿﻘﯽ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ . ﺧﺎﻧﺪﺍﻥ ﻓﻮﺟﯽﻭﺍﺭﺍ
ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪﺗﺮﯾﻦ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺩﺭ ﺩﻭﺭﻩ ﻫِﯽﺁﻥ ﺑﻮﺩ .
ﺍﯾﻦ ﺧﺎﻧﺪﺍﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﭼﻨﺪﯾﻦ ﻗﺮﻥ ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﺑﺎ
ﺍﻋﻀﺎﯼ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭ ﻭ ﺑﺎ ﺗﺼﺮﻑ ﻣﻘﺎﻡﻫﺎﯼ
ﻣﻬﻢ ﺳﯿﺎﺳﯽ، ﺻﺤﻨﻪ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﺭﺍ ﺍﺩﺍﺭﻩ
ﻣﯽﮐﺮﺩ . ﺧﺎﻧﺪﺍﻥ ﻓﻮﺟﯽﻭﺍﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﺜﺒﯿﺖ ﻗﺪﺭﺕ
ﺧﻮﺩ ﻧﺎﭼﺎﺭ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﻃﺒﻘﺎﺕ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﺭﺍ ﺗﻘﻮﯾﺖ ﮐﻨﺪ
ﻭ ﺍﯾﻨﭽﻨﯿﻦ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺁﺭﺍﻡ ﺁﺭﺍﻡ ﻧﻈﺎﻣﯽﻫﺎ ﺑﻪ ﺩﺭﺑﺎﺭ
ﺭﺍﻩ ﯾﺎﻓﺘﻨﺪ ﻭ ﻃﺒﻘﻪ ﺳﺎﻣﻮﺭﺍﯾﯽ ﻇﻬﻮﺭ ﮐﺮﺩ . ﺩﺭ
ﻧﯿﻤﻪ ﺩﻭﻡ ﻗﺮﻥ ﺩﻭﺍﺯﺩﻫﻢ، ﺗﻮﺍﻥ ﺧﺎﻧﺪﺍﻥ ﻓﻮﺟﯽﻭﺍﺭﺍ
ﺭﻭ ﺑﻪ ﺍﻓﻮﻝ ﮔﺬﺍﺷﺖ ﻭ ﻗﺪﺭﺕ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﺑﻪ
ﺯﻣﯿﻦﺩﺍﺭﺍﻥ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﺩﺭ ﺍﺳﺘﺎﻥﻫﺎ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﺷﺪ.
ﺑﺎ ﺗﻀﻌﯿﻒ ﺧﺎﻧﺪﺍﻥ ﻓﻮﺟﯽﻭﺍﺭﺍ ﺁﺷﻔﺘﮕﯽﻫﺎﯾﯽ ﺩﺭ
ﻧﻈﺎﻡ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﭘﺪﯾﺪﺍﺭ ﺷﺪ . ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ
ﺯﻣﯿﻦﺩﺍﺭﺍﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺣﻔﺎﻇﺖ ﺍﺯ ﺍﻣﻮﺍﻝ ﺧﻮﺩ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ
ﺍﺳﺘﺨﺪﺍﻡ ﺳﺎﻣﻮﺭﺍﯾﯽﻫﺎ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﮔﻮﻧﻪ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ
ﻃﺒﻘﻪ ﻧﻈﺎﻣﯽ، ﺑﻪ ﻭﯾﮋﻩ ﺩﺭ ﺷﺮﻕ ﮊﺍﭘﻦ، ﺑﻪ ﻧﻔﻮﺫ ﻭ
ﺍﻗﺘﺪﺍﺭﯼ ﺭﻭﺯﺍﻓﺰﻭﻥ ﺩﺳﺖ ﯾﺎﻓﺖ.ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺩﻭﺭﺍﻥ
ﺑﻮﺩﯾﺴﻢ، ﺗﺎﺋﻮﺋﯿﺴﻢ ﻭ ﺁﯾﯿﻦ ﺑﻮﺩﺍﯾﯽ، ﺑﻪ ﻭﯾﮋﻩ ﺷﺎﺧﻪ
ﻣﻬﺎﯾﺎﻧﻪ ﺁﻥ، ﮔﺴﺘﺮﺵ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩ . ﻫﺮ ﭼﻨﺪ
ﮐﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﭼﯿﻨﯽ ﺯﺑﺎﻥ ﺭﺳﻤﯽ ﺩﺭﺑﺎﺭ ﺑﻮﺩ، ﺍﻣﺎ ﻣﻌﺮﻓﯽ
ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻫﺠﺎﻧﻤﺎﯼ ﮐﺎﻧﺎ ﮐﻪ ﻫﯿﺮﺍﮔﺎﻧﺎ ﻭ ﮐﺎﺗﺎﮐﺎﻧﺎ ﺍﺯ
ﺁﻥ ﺭﯾﺸﻪ ﮔﺮﻓﺖ، ﺳﺒﺐ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺭﻭﺯﺍﻓﺰﻭﻥ ﺍﺩﺑﯿﺎﺕ
ﮊﺍﭘﻨﯽ ﺷﺪ


      
صفحه  صفحه 1 از 4:  1  2  3  4  پسین » 
فرهنگ و هنر انجمن لوتی / فرهنگ و هنر / سامورایی

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا