فرهنگ و هنر

تاریخ اروپا از ابتدا تاکنون


صفحه  صفحه 229 از 229:  « پیشین  1  2  3  ...  227  228  229
 مرد
#2,281   Posted: 24 Jul 2015 22:41

 5 Star

ارسالها: 23276
مساله نژادی و نازیسم


مساله نژادی، برای نازی ها مساله مهم و اصلی بود تا روشن گردد چه کسی از لحاظ خونی و تباری با آلمانی ها همبستگی دارد. در این مورد، نازی ها عمدتا بر عبارت «یا نوردیک- ژرمنی»، تکیه می کردند و این عبارت شامل چندین ملت بود: آلمانی ها، هلندی ها، مردم اسکاندیناوی (مثل سوئد، نروژ، دانمارک)، بریتانیا و سایر مردمی که دارای خون نوردیک یا خون وابسته بودند، مثل مهاجران اروپایی تبار آمریکای شمالی.در چند منبع نیز آمده است که ایرانی ها نیز در سال 1938 در رده نژادهایی قرار گرفتند که صلاحیت اختلاط نژادی با آلمانی ها را دارند. به عبارت دیگر، تا سال 1938 ایرانی ها فاقد همبستگی خون با نژاد های «نوردیک- ژرمنی» تلقی می شدند و حق اختلاط نژادی را نداشتند، اما در سال 1938 این ممنوعیت لغو شد و سال بعد نیز آلمانی هدیه ای که «کتابخانه علمی آلمان» نامیده می شد را به ایران اهدا کردند که این کتابخانه شامل 500/7 کتاب بود و مخصوصا بدین خاطر انتخاب شده بودند که «رهبران ایران را به خویشاوندی قومی و همبستگی میان رایش ناسیونال سوسیالیست و فرهنگ آریایی ایران ترغیب نمایند.»در ادامه همین نظریه بود که رضا شاه، در جنگ جهانی دوم با هیتلر متحد شد و به همین دلیل نیز سرانجام توسط متفقین پیروز در این جنگ، از حاکمیت ایران برکنار کردند. با این وجود نظریه پردازان نژادی آلمان، هرگز نتوانستند یک نژاد یکتای آلمانی را معین کنند.
پس از ورود متفقین به ایران، و استعفای اجباری رضاخان از سلطنت، او را در 25 شهریور 1320 شمسی نخست به جزیره موریس و سپس ژوهانسبورگ در آفریقای جنونی تبعید کردند. او، در همان‌ جا درگذشت.حکومت اسلامی ایران نیز از همان روزهای نخست به قدرت رسیدنش تاکنون روابط نزدیکی با نازیست ها و فاشیست های آلمانی داشته و در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد، این روابط تعمیق و گسترش بیش تری یافت.
محمدعلی رامین، به جرم ارتباط با نئونازی های آلمان، از این کشور اخراج شد و تحصیلاتش نیمه تمام ماند. او بعد از اخراج از آلمان، به دلیل آشنائی و ارتباطی که از قبل با تیم احمدی نژاد داشت، فورا در کنار او قرار گرفت و پس از رییس جمهور شدن احمدی نژاد، طراح انکار هولوکاست شد و یک همایش بین المللی هم برای همین منظور در تهران ترتیب داد. شایع بود که او مبتکر تشکیل یک گروه ضربت متشکل از اوباش دست چین شده در اطراف احمدی نژاد می باشد که برخی از آن ها، در گارد محافظین پرشمار احمدی نژاد نیز حضور دارند. سبک سازمان دهی این گروه و وسائلی که از آن استفاده می کنند، کپی برداری از لباس قهوه ای های نازی در سال های سلطه فاشیسم بر آلمان است.
رامین، پس از مدتی که در حاشیه دولت، کارهای تبلیغاتی متن دولت را هدایت می کرد، در کابینه پس از 22 خرداد 88، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد اسلامی شد. او، حتی به طور رسمی به فعالیت علنی یک سایت نازیست های ایرانی، مجوز داده بود.
البته مساله همکاری حاکمیت های ایران از دوره حکومت پهلوی اول تاکنون به بررسی جداگانه نیاز دارد که نگارنده در آینده نزدیک به نوبه خودم این امر مهم را انجام خواهم داد.مواضع سنتی سازمان ها و احزاب راسیستی و نازیست هم چون دشمنی و خصومت با افکار کمونیستی، یهودستیزی، ضدیت با سکولاریسم، دفاع از مسیحیت غربی، مخالفت با سقط جنین و مخالفت با همجنس‌ گرایی، مخالفت با کولی ها، جزئی از اصول اعتقادی اعضاء و هواداران آن هاست.
اگرچه تبلیغات ضدخارجی و ضدمهاجریت احزاب راسیستی و نژاد پرست، سیاست های پایه ای آن ها را تشکل می دهد اما آن ها، همواره تبلیغ می کنند که مردم اروپایی در مقابل خطری که هستی ‌شان را تهدید می‌ کند باید محافظت شوند. این دیدگاه، سرچشمه رشد راست گرایی افراطی در اروپای غربی است. در حالی، سرچشمه‌ های عمومی رشد راست گرایی در اروپا، نه مهاجرین و خارجیان، بلکه نتیجه عملکرد سیستم سرمایه داری و بحران هایش و رشد بیکاری و گرانی و فقر و هم چنین باد زدن افکار و احساسات ناسیونالیستی در این کشورهاست.
رای دهندگان در پذیرش سازمان ها و احزاب راسیستی و نژادپرست، دو عامل اصلی را در نظر می گیرند: یکی از این عوامل، داشتن رویکرد سیاست های ضدخارجی و ضد مهاجرت است. دیگر عامل اصلی برای رای دهندگان در پذیرش حزب راست، تحریک احساسات ملی و ترساندن آن هاست. مهم تر از همه، در غیاب احزاب و سازمان های کارگری کمونیستی و تشکل های کارگری انترناسیونالیست رادیکال و ضدسرمایه داری و ضد تبعیض و استثمار، گرایشات فرمیست و لیبرال و محافظ کار و راسیست و نازیست و فاشیست، میدان دار اصلی تحولات سیاسی و اجتماعی به خصوص در دنیای غرب هستد و حکومت ها بین آن ها دست به دست می گردد.
به این ترتیب، رشد احزاب راست، محافظه کار و نازیست و فاشیست، در اسکاندیناوی و اروپا، روند سریعی به خود گرفته‌ است. سازمان ها و احزاب، مردم را می‌ ترسانند که موقعیت کنونی شان را از دست خواهند داد و یکی از عامل مهم آن را نیز مهاجران و پناهندگان معرفی می ‌کنند.


پایان
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
 
     
  ویرایش شده توسط: sepanta_7  
 مرد
#2,282   Posted: 3 Jul 2016 00:07

 5 Star

ارسالها: 23276
«دانلود کتاب نبرد مادرید»  • نویسنده : دان کورزمان
  • مترجم : مهدی شهشهانی
  • توضیح : کتاب در مورد جنگ داخلی در اسپانیا در زمان ژنرال فرانکو در قرن بیستم است

Download
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
 
     
  ویرایش شده توسط: sepanta_7  
 مرد
#2,283   Posted: 5 Oct 2020 02:41

 5 Star

ارسالها: 23276
دانلود کتاب The History of the Decline and Fall of the Roman Empire  • نویسنده : Edward Gibbon
  • تاریخ انتشار : 1776-1789 میلادی

جلد 1

جلد 2

جلد 3

جلد 4

جلد 5

جلد 6
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
 
     
  
صفحه  صفحه 229 از 229:  « پیشین  1  2  3  ...  227  228  229 
فرهنگ و هنر

تاریخ اروپا از ابتدا تاکنون

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها List Insert YouTube video   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.

 

 
DMCA/Report Abuse (گزارش)  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
↑ بالا
Copyright © 2009-2021 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites

RTA