خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
ورزش انجمن لوتی / ورزش /

History of World Cup | تاریخچه جام های جهانی


صفحه  صفحه 177 از 241:  « پیشین  1  ...  176  177  178  ...  240  241  پسین »
sepanta_7 مرد #1,761 | Posted: 30 May 2015 19:40 | Edited By: sepanta_7
کاربر

 
آمادئو کاریزو


در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #1,762 | Posted: 30 May 2015 20:00 | Edited By: sepanta_7
کاربر

 
Sergio Goycochea
سرجیو خاویر گویکوچه آ ( متولد ۱۷ اکتبر ۱۹۶۳) دروازه بان سابق فوتبال آرژانتیناس.او قبلا به عنوان مدل مردان در صنعت مدل فعالیت می کرد.او تبحر خاصی در مهار پنالتی داست.

در رده باشگاهی ۲۲۶ بازی در کارنامه بازیگری خود دارد.اولین بازی باشگاهی خود را در سال ۱۹۷۹ و آخرین بازی باشگاهی خود را در سال ۱۹۹۸ انجام داد.

برای آرژانتین ۴۴ بازی ملی انجام داده است.از سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۴ عضو تیم آرژانتین بود.سابقه بازی در دو جام جهانی را برای تیم ملی آرژانتین را دارد.


Position: *GK
Side: RF/BS
Age: 27-31 (17-10-1963)

Height: 185 cm
Weight: 81 kg

Attack: 34
Defence: 85
Balance: 84
Stamina: 67
Top Speed: 69
Acceleration: 70
Response: 90
Agility: 81
Dribble Accuracy: 53
Dribble Speed: 44
Short Pass Accuracy: 47
Short Pass Speed: 72
Long Pass Accuracy: 79
Long Pass Speed: 70
Shot Accuracy: 30
Shot Power: 87
Shot Technique: 40
Free Kick Accuracy: 45
Curling: 40
Header: 35
Jump: 83
Technique: 58
Aggression: 61
Mentality: 81
Goalkeeper Skills: 84
Team Work: 79
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #1,763 | Posted: 30 May 2015 20:04 | Edited By: sepanta_7
کاربر

 
«سرجیو گوی گوچه آ» در یك گفت و گوی جالب با گاردین
«سرجیو گوی گوچه آ» دروازه بانی كه جشن بزرگ ایتالیایی ها در ورزشگاه «سن پائولو» را به ماتم تبدیل كرد. بله! او «سرجیو گوی گوچه آ» دروازه بان پنالتی گیر آرژانتین در جام جهانی ۱۹۹۰ است. گفت وگوی گاردین با این بازیكن، سرشار از نكات جالب توجه و كاملاً بی ارتباط با فوتبال بود.


استاد مهار ضربات پنالتی نام داشتید. واقعاً چه رازی در میان بود؟
در روزگار ما ،دروازه بانان انگیزه و فضای بیشتری برای خودنمایی داشتند. شاید وضع قانون ممنوعیت مهار پاس به عقب با دست، باعث انقراض نسل پنالتی گیرها شده باشد چون امروزه كمتر دروازه بانی فرصت بازی با دست را به دست می آورد.
می گویند به شكل عجیب و غریبی برای ضربات پنالتی آماده می شدید. حرف و حدیث ها را باور كنیم؟
بله! شما نمی توانید قبل از پایان ۱۲۰ دقیقه برای فستیوال پنالتی ها آماده شوید. شخصاً اصلاً آماده آن جدال های تك به تك پایان بازی مرحله یك چهارم نهایی جام جهانی ۱۹۹۰ مقابل یوگسلاوی نبودم اما این موضوع در پیروزی نهایی آرژانتین تأثیری نداشت. سپس بازی با ایتالیا فرا رسید. خود را آماده شكست لاجوردی ها كرده بودم؛ هرچند شانس را نیز همراه داشتم و همین عامل، ناكامی سره نا و دونادونی را در پی داشت. آنها مغلوب دستكش هایم شدند.
حركات تحریك آمیز شما هنگام نواخته شدن پنالتی های ایتالیا با اعتراض هواداران روبرو نشد؟
نه! هیچ كس ابراز ناراحتی نكرد.
اگر «پمپدو» در نخستین بازی آن جام مقابل شوروی سابق آسیب نمی دید، شاید هرگز فرصت حضور درون دروازه آبی و سفیدها را نمی یافتید و مطرح نمی شدید. به نظر می رسد واقعاً خوش شانس هستید...
بله. این فاكتور در زندگی نقش مهمی ایفا می كند. شكستگی پای «پمپدو» فاجعه بود. فراموش نكنید در شرایطی درون دروازه ایستادم كه آرژانتین با یك باخت از دور رقابت ها حذف می شد. بنابراین ریسك بزرگی را پذیرفتم. اگر می باختیم، تمام كاسه و كوزه ها بر سر من خراب می شد اما خوشبختانه بردیم. «گوی گوچه آ» واقعاً خوش شانس است!
در آرژانتین محبوبیت زیادی داشتید. چرا به انگلستان نیامدید؟
چندین بار فرصت بازی در قاره سبز مهیا شد اما به عنوان یك آرژانتینی برای سازگاری با سبك فوتبال جزیره شانس چندانی نداشتم. دوران حرفه ای جالبی را پشت سر گذاشتم و اصلاً بابت گذشته افسوس نمی خورم چون بزرگ ترین رؤیاهایم (بازی در تیم ملی آرژانتین) رنگ واقعیت گرفت. اكنون كاملاً خوشحالم.
در حال حاضر چگونه روزگار سپری می كنید؟
برای جذاب شدن برنامه های تلویزیونی ام به كشورهای مختلف می روم. سایر علایق من در رفتن به سینما و گوش دادن به موزیك خلاصه می شود. چندان فوتبال را تعقیب نمی كنم.
بهترین فیلم كه تاكنون دیده اید...
«آخرین سامورایی» با بازی زیبای تام كروز. كمدی را دوست دارم و عاشق سبك بازیگری آل پاچینو و رابرت دنیرو هستم.
می گویند آرژانتینی ها بسیار پرخور هستند. چه غذایی را می پسندید؟ در این مورد خاص به سنت آرژانتینی ها وفادار هستید؟
بسیار زیاد. بیش از غذا به هنر آشپزی علاقه دارم.
دستپخت شما چگونه است؟
اجازه بدهید این موضوع یك راز باقی بماند.
شیوه طبخ یك غذای آرژانتینی را شرح دهید...
ابتدا كمی گوشت را آب پز كنید. البته در این راه شعله آتش اجاق شما باید خیلی سوزناك باشد. اصلاً به كباب پز نیاز ندارید. چرا؟ از شیوه پخت وپز آمریكایی ها متنفرم چون اعتقاد دارم غذایی كه در ۱۵ دقیقه آماده شود، طعم لذیذی نخواهد داشت. طعم دهنده های طبیعی باعث لذیذتر شدن دست پخت شما می شوند. یك آشپز خوب پای ظرف غذا، تب می كند! تنظیم حرارت اجاق گاز، نقش بسیار مهمی دارد؛ باور كنید!
آیا از جوجه گردان منزل خود استفاده می كنید؟
بله. همیشه!
گوشت یا ماهی؟
ماهی را ترجیح می دهم. برای شما اروپایی ها استفاده از ساندویچ و انواع سس ها طبیعی است اما در آرژانتین اوضاع متفاوت به نظر می رسد چون آنجا این اغذیه ها و مواد مكمل طرفدار چندانی ندارد.
لذیذترین غذای دنیا...
انتخاب های زیادی دارم. غذاهای دریایی، پاستا و البته گوشت را می پسندم.
موزیك مورد علاقه...
راك آرژانتین. همواره در سفرها به آهنگ های مختلف گوش فرا می دهم.
در اتاق ۱۰۱ (نام كتابی از جورج اورول كه شخصیت های اصلی داستان تمام بدی ها را در اتاقی به همین نام جای می دادند) چه چیزی را پنهان می كنید؟
من... (سرجیو پس از اندكی تفكر ادامه می دهد) خشونت و هرج و مرج.
برنده جنگ شیر و ببر...
شیر و ببر؟ چه نبرد دشواری! نمی توانم پیش بینی كنم اما به قدرت شیر ایمان دارم.
پنیر یا شكلات؟
هیچ كدام. «دولچه دله چه» (نوعی چای محلی) را ترجیح می دهم.
شیرینی یا تلخی؟
مزه محبت را زیر دندانم حس می كنم. شیرین است، نه؟
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #1,764 | Posted: 30 May 2015 20:08
کاربر

 
مشهورترین پنالتی در تاریخ جام جهانی
ضربه پنالتی مشهور آندریاس برمه را در فینال جام جهانی 1990 مشاهده می کنید. سرجیو گویکوچه آ، دروازه بان تیم ملی آرژانتین، تا پیش از بازی فینال، چهار پنالتی از یوگوسلاوها و ایتالیایی ها گرفته بود و تیمش را به فینال رسانده بود ...


در عکس بالا، ضربه پنالتی مشهور آندریاس برمه را در فینال جام جهانی 1990 مشاهده می کنید. تیم ملی آرژانتین در آن بازی تاریخی، در غیاب کانی گیا، توان چندانی برای حمله کردن نداشت اما جانانه دفاع می کرد تا در ضربات پنالتی، جام را از آلمان بگیرد.

ولی در دقیقه 86 بازی، داور یک پنالتی مشکوک برای آلمان گرفت. سرجیو گویکوچه آ، دروازه بان تیم ملی آرژانتین، تا پیش از بازی فینال، چهار پنالتی از یوگوسلاوها و ایتالیایی ها گرفته بود و تیمش را به فینال رسانده بود. همین باعث شد که لوتار ماتیوس، کاپیتان تیم ملی آلمان، از زدن ضربه پنالتی ابا کند و مسئولیت گل کردن آن ضربه را به آندریاس برمه واگذار کند.

ضربه دقیق برمه، با فاصله میلی متری از زیر دست گویکوچه آ وارد دروازه تیم ملی آرژانتین شد تا آلمان برای سومین بار قهرمان جام جهانی شود.
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #1,765 | Posted: 30 May 2015 20:12
کاربر

 
سرجیو گویکوچه آ


در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #1,766 | Posted: 30 May 2015 20:12
کاربر

 
سرجیو گویکوچه آ


در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #1,767 | Posted: 30 May 2015 20:14 | Edited By: sepanta_7
کاربر

 
سرجیو گویکوچه آ


در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #1,768 | Posted: 30 May 2015 20:20 | Edited By: sepanta_7
کاربر

 
دفاع ها

Javier Zanetti
خاویر آدلمار زانتی (به انگلیسی: Javier Zanetti) در روز ۱۰ آگوست سال ۱۹۷۳ در منطقه ساحلی شهر بوئنوس آیرس آرژانتین متولد شد. وی در دوران کودکی علاوه بر درس خواندن به پدر خود در بنایی کمک می‌کرد. با این وجود عشق به فوتبال زانتی را به سمت این ورزش کشاند و وی بازی را در تیم محلی منطقه خود آغاز کرد. مدافع هافبک سابق باشگاه اینتر میلان ایتالیا بود.

وی در سال ۱۹۹۵ به این تیم ایتالیایی پیوست و از سال ۱۹۹۹ بازوبند کاپیتانی این تیم سرشناس را بر بازو می بست. زانتی همچنین با ۱۴۵ بازی ملی رکورد دار بازی ملی در تاریخ کشور آرژانتین محسوب می‌شود و کاپیتان تاریخ آرژانتین به حساب می‌آید.

در اینتر به زانتی لقب تراکتور داده‌اند. این لقب به واسطه قدرت بدنی، جسارت و استقامت کاپیتان زانتی به وی داده شده است. پست تخصصی زانتی دفاع و هافبک راست است ولی بخاطر توانایی‌های بالای او مربیان در بسیاری از پست‌های گوناگون از او استفاده می‌کردند.

زانتی چندی پیش هشتصدمین بازی خود را با پیراهن اینتر انجام داد و رکورد تعداد بازی جوزپه برگومی را شکسته بود. وی بیشترین بازی را در تاریخ باشگاه اینتر انجام داده بود. با توجه به آمادگی بالای زانتی رکوردی دست نیافتنی در باشگاه اینترمیلان از خود بجای گذاشت.

یکی از دلایل شهرت زانتی اقدامات خیر خواهانه این بازیکن و همسرش می‌باشد. خاویر و همسرش مسئولیت چندین مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست را بر عهده دارند. همچنین خاویر مدرسه فوتبال ویژه‌ای برای کودکان بی سرپرست در کشور آرژانتین دایر کرده است.


زانتی پس از جدا شدن از تیم جوانان شهر خود، به تیم اتلتیکو تالرز پیوست. تالرز اولین تیم حرفه‌ای خاویر جوان به حساب می‌آمد. زانتی تنها یک فصل در تیم تالرز توپ زد و در سال ۱۹۹۳ به تیم بانفیلد در لیگ سطح اول فوتبال آرژانتین پیوست.


زانتی اولین بازی رسمی خود را با پیراهن بانفیلد ۱۲ سپتامبر سال ۱۹۹۳ و در بازی خانگی این تیم مقابل تیم مطرح ریورپلاته انجام داد. اولین گل زانتی هم در ۲۹ سپتامبر همان سال مقابل تیم نیوولز اولد بویز به ثمر رسید. بازی‌های درخشان خاویر در تیم بانفیلد خیلی زود او را به یک چهره مطرح در فوتبال آرژانتین تبدیل کرد و زانتی در سال ۱۹۹۴ برای اولین بار به تیم ملی آرژانتین دعوت شد. همان سال زانتی پیشنهادهای جالبی از ریور پلاته و بوکاجونیورز دریافت کرد، ولی زانتی در سال ۱۹۹۵ و در اولین سال حضور ماسیمو موراتی در اینتر، به این تیم سرشناس کشور ایتالیا پیوست.


زانتی در روز ۲۷ آگوست سال ۱۹۹۵ در ورزشگاه جوزپه مه آتزای شهر میلان، برای اولین بار پیراهن اینتر را بر تن کرد. پیراهنی که پس از ۱۷ سال همچنان به آن وفادار مانده‌است. وی در این سالها انواع و اقسام جام‌های معتبر را همراه اینتر بدست آورده‌است که اکثر آنها را زانتی به عنوان کاپیتان بالای سر برده است. جام یوفا سال ۹۸ (زانتی در دیدار فینال گل دوم اینتر را با یک شوت زیبا از پشت محوطه جریه به ثمر رساند)، کوپا ایتالیا در سالهای ۲۰۰۵، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰؛ سوپر کاپ ایتالیا در سالهای ۲۰۰۵، ۲۰۰۶، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰؛ پنج قهرمانی لیگ ایتالیا در سالهای ۲۰۰۶، ۲۰۰۷، ۲۰۰۸، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰؛ لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۰ و جام باشگاههای جهان ۲۰۱۰ جامهایی بوده‌اند که زانتی همراه اینتر موفق به کسب آن شده‌است. زانتی آخرین پنالتی بازی در فینال سوپر کاپ ایتالیا در سال ۲۰۰۸ را وارد دروازه رم کرد که موجب پیروزی و قهرمانی اینتر در آن دیدار شد.

زانتی یکی از برترین بازیکنان تاریخ جهان به شمار می‌آید. کمتر بازیکنی در تاریخ جهان یافت می‌شود که همانند خاویر همیشه در اوج بوده و هیچ‌گاه یک بازی نا امید کننده انجام ندهد. پس از ۱۷ سال حضور در اینتر زانتی همچنان با طراوت و شاداب فوتبال بازی می‌کند و هیچ نشانی از خستگی در بازی وی یافت نمی‌شود. در بازی فینال جام قهرمانان ۲۰۱۰ مقابل بایرن زانتی هفتصدمین بازی خود را با پیراهن اینتر انجام داد. پیش از برگزاری بازی اینتر-بایرن لوح یابودی از طرف باشگاه اینتر به پاس قدردانی از زانتی به وی اهدا شد و در پایان دیدار نیز زانتی با کسب جام لیگ قهرمانان اروپا شبی به یاد ماندنی را سپری کرد.

زانتی با آنکه معمولاً در دفاع بازی می‌کرد، ولی آخرین اخراج وی از زمین مسابقه به ۹ سال قبل برمی‌گردد. زانتی مقابل تیم پارما در رقابت‌های کوپا ایتالیا، به علت اعتراض به تصمیم داور اولین و آخرین کارت قرمز دوران بازیگری خود را دریافت کرد. زانتی بخاطر پست و نوع بازی اش بسیار کم گل می‌زند و سال ۲۰۰۷ در بازی مقابل آسکولی توانست پس از ۴ سال گلزنی کند. همچنین وی در سال ۲۰۰۷ در آخرین دقیقه بازی با رم با یک شوت از راه دور دروازه این تیم را گشود و اینتر را از شکست در آن دیدار نجات داد. شکستی که اگر رقم می‌خورد شاید هرگز اینتر سومین اسکودتوی پیاپی را در کارنامه خود نمی‌دید.

خاویر زانتی در ماه می سال ۲۰۱۴ آخرین فصل فوتبالی خود با اینتر را سپری نمود و از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

دانیل پاسارلا، اولین سرمربی تیم ملی آرژانتین بود که زانتی را به تیم ملی فرا خواند. زانتی اولین بار ۱۶ نوامبر سال ۱۹۹۴ در بازی مقابل شیلی پیراهن آرژانتین را بر تن کرد. پیراهنی که تا کنون بیش از ۱۴۰ بار آن را پوشیده است و کاپیتان تاریخ کشورش محسوب می‌شود. زانتی در دو جام جهانی ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ نیز به میدان رفته است ولی در جام جهانی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ با تصمیم عجیب مربیان آرژانتین به تیم ملی دعوت نشد تا شانس حضور در ۴ جام جهانی پیاپی را از دست بدهد. وی در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا نیز با تیم ملی کشورش شرکت داشت و به مدال نقره رسید.

حساس‌ترین گل زانتی با پیراهن آرژانتین به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و بازی حیثیتی آرژانتین-انگلستان در مرحلهٔ یک هشتم نهایی برمی‌گردد. آرژانتین که با ۹ امتیاز و به عنوان تیم اول از گروه خود صعود کرده بود در مرحلهٔ یک هشتم باید به مصاف انگلیس می‌رفت. آرژانتین ۲-۱ از حریف خود عقب بود که زانتی پاس کوتاه ورون از روی ضربه آزاد را دریافت کرد و با چرخش ۱۸۰ درجه توپ را به گوشه دروازه انگلستان کوبید. بازی با نتیجه ۲-۲ خاتمه یافت و آرژانتین توانست در ضربات پنالتی با پیروزی بر انگلستان به مرحله بعد راه یابد. البته در مرحلهٔ بعد آرژانتین با شکست ۱-۲ مقابل هلند از دور رقابت‌ها حذف شد.

در جام جهانی ۲۰۰۲ کره-ژاپن هم، آرژانتین که قبل از شروع جام یکی از مدعیان اصلی کسب جام جهانی بود با نمایشی دور از انتظار با کسب یک پیروزی، یک تساوی و یک شکست، از صعود به دور بعد بازماند تا زانتی و آرژانتین دست خالی جام را ترک کنند.

زانتی پس از کوپاآمریکای ۲۰۱۱ آرژانتین، که با عدم موفقیت میزبان (آرژانتین) همراه بود از تیم ملی خداحافظی کرد.


در سال ۱۹۹۲ خاویر زانتی و پائولا دلا فونته با یکدیگر ازدواج کردند. پائولا، دختر یک استاد دانشگاه در کشور آرژانتین بود و خود نیز در رشته عکاسی مشغول به کار است. سال ۲۰۰۵ اولین فرزند خاویر و پائولا به نام سل زانتی متولد شد تا با ورود دختر خاویر و پائولا زندگی این زوج سالم گرمتر شود.


زانتی در آخرین بازی خانگی فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۴ که در مقابل لاتزیو انجام می‌شد که در این بازی تیم اینتر از لاتزیو۴-۱ پیروز میدان شد، برای همیشه از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. باشگاه اینتر برای این بازیکن مراسم خاص و با شکوهی را در آخر بازی برگزار کرد که چهره‌های شاخصی هم در این مراسم دیده می‌شدند.


Position: *SB, WB, SMF
Side: RF/BS
Age: 24-26 years (10/08/1973)

Height: 178 cm
Weight: 75 kg

Attack: 75
Defence: 73
Balance: 86
Stamina: 97
Top Speed: 85
Acceleration: 86
Response: 85
Agility: 85
Dribble Accuracy: 85
Dribble Speed: 87
Short Pass Accuracy: 78
Short Pass Speed: 83
Long Pass Accuracy: 77
Long Pass Speed: 82
Shot Accuracy: 70
Shot Power: 85
Shot Technique: 73
Free Kick Accuracy: 72
Curling: 77
Header: 77
Jump: 78
Technique: 83
Aggression: 83
Mentality: 93
Goalkeeper Skills: 50
Team Work: 94
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #1,769 | Posted: 30 May 2015 20:26
کاربر

 
خاویر زانتی


در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #1,770 | Posted: 30 May 2015 20:28
کاربر

 
خاویر زانتی


در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
صفحه  صفحه 177 از 241:  « پیشین  1  ...  176  177  178  ...  240  241  پسین » 
ورزش انجمن لوتی / ورزش / History of World Cup | تاریخچه جام های جهانی

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا