تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
ورزش

History of World Cup | تاریخچه جام های جهانی

صفحه  صفحه 35 از 241:  « پیشین  1  ...  34  35  36  ...  240  241  پسین »  
#341 | Posted: 26 Dec 2014 00:00
رکورد دار مربیگری در جام‌جهانی کیست؟تا کنون مربیان بسیاری در مسابقات جام جهانی بر روی نیمکت تیم‌های مختلف نشسته‌اند، بسیاری از آن‌ها حداکثر یک یا دو بار در این رقابت‌ها تیم‌هایشان را ارنج کرده‌اند، اما یک مربی وجود دارد که 5 مرتبه حضور در جام جهانی را تجربه کرده است، این شخص کسی نیست جز بورا میلوتینویچ صرب، که از جام جهانی 1986 مکزیک تا جام جهانی 2002 کره جنوبی و ژاپن مربی پنج تیم مختلف بوده است.

او در این رقابت‌ها توانست تیم مکزیک را بالاتر از تیم‌های پاراگوئه، بلژیک و عراق راهی مرحله یک هشتم نهایی کند، سپس در این مرحله شاگردان این مربی با دو گل بلغارستان را شکست دادند و حریف ژرمن‌ها در مرحله بعد شدند، آزتک ها با هدایت بورا توانستند آلمان‌ها را هم در جریان 120 دقیقه بازی با تساوی بدون گل متوقف کنند، اما در ضربات پنالتی بخت با آن‌ها یار نبود و مکزیک مغلوب تجربه ژرمن‌ها شد و بدین ترتیب میلوتینویچ وشاگردانش با جام جهانی وداع کردند.

4 سال بعد ودر جام جهانی 1990 بورا هداایت تیم ملی کاستاریکا را بر عهده داشت، کاستاریکایی‌ها در این دوره اولین حضورشان را در جام جهانی تجربه می‌کردند، اما با این وجود توانستند با پیروزی مقابل اسکاتلند و سوئد ویک شکست خفیف یک بر صفر مقابل برزیل راهی یک هشتم نهایی جام جهانی شوند، اما در این مرحله در مقابل تیم چکسلواکی 4 بر یک شکست خوردند، تا دومین حضوربورا در جام جهانی توام با موفق باشد.

در جام جهانی 1994 آمریکا، میلوتینویچ بار دیگر هدایت یکی از میزبانان جام جهانی را پذیرفت، او در این مسابقات توانست آمریکا را در مقابل تیم قدرتمندکلمبیا پیروز کند و با کسب یک تساوی و شکست مقابل سوییس و رومانی با یانکی‌ها به عنوان تیم برتر سوم راهی یک هشتم نهایی جام جهانی شود. اما این بار تیم نیز بورا مانند جام جهانی قبل در مرحله یک هشتم نهایی حذف شد با این تفاوت که این بار حریف آمریکایی‌ها برزیل قهرمان جام جهانی 1994 بود.

در سال 1998 میلوتینویچ هدایت تیم ملی نیجریه را بر عهده داشت،که این بار نیز تیم او درخشش فوق العاده ای در مرحله گروهی جام جهانی داشت، آن‌ها در این دوره تیم مدعی اسپانیا را در بازی اول شکست دادند، سپس با یک گل بر بلغارستان چیره شدند و در بازی پایانی مرحله گروهی نیز در دیدار تشریفاتی سه بر یک به پاراگوئه باختند، اما با همین دو برد به عنوان تیم اول به مصاف دانمارک رفتند، در مرحله یک هشتم نهایی میلوتینویچ و شاگردانش با نتیجه 4 بر یک مقابل اشمایکل و یارانش شکست خوردند و از جام جهانی حذف شدند.

در سال 2000 میلادی بورا هدایت تیم ملی چین را پذیرفت و توانست این کشور را برای اولین بار راهی جام جهانی کند، اما در سال 2002 او با تیم ملی چین ابزار لازم را برای موفقیت در جام جهانی نداشت ودر برابر تیم‌های برزیل، کاستاریکا و ترکیه تنها مانند یک کیسه گل بود!

این مربی از سال 2009 تا کنون هدایت تیم ملی عراق را برعهده دارد، اما نتوانسته این تیم را راهی جام جهانی کند.
     
#342 | Posted: 26 Dec 2014 00:03 | Edited By: sepanta_7
تنها بازیکنی که با یک دقیقه بازی قهرمان جام جهانی شد.مارچلو تروبیانی (Marcelo Trobbiani) هافبک 31 ساله تیم ملی فوتبال آرژانتین بعد از اینکه در دقیقه 89 فینال جام جهانی 1986 وارد زمین شد، توانست رکورد کوتاه‌ترین زمان بازی در جام جهانی را به نام خود ثبت کند و با همان یک دقیقه بازی قهرمان جهان شد.

وی در دیدار فینال جام جهانی 1986 بین آرژانتین و آلمان غربی، اولین و تنها حضور در این مسابقات را تجربه کرد و یک دقیقه به پایان بازی به جای خورخه بروچاگا زننده گل سوم و پیروزی بخش آرژانتین به میدان آمد و در قهرمانی تیم ملی کشورش سهیم شد؛ تنها تماس وی با توپ یک پاس پشت پا بود! شاید بتوان گفت که زمان بدی برای آغاز بازی وی در جام جهانی انتخاب نشد!
     
#343 | Posted: 26 Dec 2014 06:35 | Edited By: sepanta_7
معرفی کاپیتان های تیم های قهرمان در ادوار گذشته جام جهانی

José Nasazzi-1930

خوزه نازاتسی یارزا (به اسپانیایی: José Nasazzi Yarza؛ زادهٔ ۲۴ مه ۱۹۰۱ – درگذشتۀ ۱۷ ژوئن ۱۹۶۸) یک بازیکن و کاپیتان فوتبال اهل اروگوئه بود که با تیم ملی فوتبال اروگوئه در نخستین جام جهانی فوتبال به قهرمانی در جام جهانی فوتبال ۱۹۳۰ رسید و جام را برای نخستین‌بار برای اروگوئه بالای سر خود برد

اروگوئه میزبان نخستین جام جهانی در سال 1930 بود و تیم ملی این کشور در 30 جولای پس از پیروزی های متعدد و در نهایت قهرمانی، خود را به تمام جهان شناساند. خوزه نازازی تیم اروگوئه را تا دیدار نهایی کاپیتانی می کرد و در نهایت جام ژول ریمه را به دست آورد.
Gianpiero Combi-1934


جیامپیرو کومبی (ایتالیا: متولد 1902 ، وفات 1956) کومبی بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال ایتالیا شناخته می شود. جیامپیرو کومبی نخستین دروازه بانی بود که تیم خود را دیدار فینال و سپس قهرمانی ایتالیا در جام جهانی و دستیابی به جام ژول ریمه، کاپیتانی می کرد. آن ها در دیدار فینال در تاریخ 10 ژوئن 1934، 2-1 چکسلواکی را شکست دادند.
     
#344 | Posted: 26 Dec 2014 06:54 | Edited By: sepanta_7
Giuseppe Meazza-1938
جوزپه مه آتزا و آتزوری که با سخنان ترغیب کننده ی دیکتاتور، بنیتو موسولینی، "یا قهرمان شوید یا بمیرید" تجهیز شده بودند، نخستین تیمی شدند که خارج از خاک خود قهرمانی جهانی را جشن می گرفتند. آن ها در تاریخ 19 ژوئن 1938، پس از شکست 4-2 مجارستان در فینال، به قهرمانی رسیدند. مه آتزا، تیم ملی ایتالیا را در سه پیروزی پیش از فینال کاپیتانی می کرد.

Obdulio Varela-1950
قهرمانی در جام جهانی 1950 می توانست به نام برزیل زده شود اگر به تساوی برابر اروگوئه دست می یافتند، زیرا که دیدار نهایی در غالب یک لیگ کوچک برگزار می شد. اروگوئه، به کاپیتانی اوبدولیو وارلا، گل دوم خود را در دقیقه ی 79 به ثمر رساند تا به دومین قهرمانی جهانی دست یابد.
     
#345 | Posted: 26 Dec 2014 12:25 | Edited By: sepanta_7
Fritz Walter-1954


فریتز والتر به همراه برادر کوچکترش اُتمار، اولین برندگان آلمانی جام جهانی فوتبال هستند. بازیکن متعصب کایزرسلاترن در دوره پنجم جام جهانی فوتبال 34 ساله بود و موفق به زدن 3 گل برای آلمان غربی نیز شد. کاپیتان اولین آلمان قهرمان جهان که 61 بار برای ژرمن ها به میدان رفته بود در سن 81 سالگی از دنیا رفت.

Hilderaldo Bellini-1958

بلینی اولین برزیلی است که دستش به کاپ قهرمانی جام جهانی فوتبال خورده است! مدافعی با اصالت ایتالیایی در سه جام جهانی برای سلسائو به میدان رفت اما تنها در اولین حضورش بازوبند کاپیتانی را بر دست داشت. او همین دو ماه پیش چشم از جهان فروبست تا نتواند شاهد میزبانی کشورش در دوره بیستم باشد.
     
#346 | Posted: 26 Dec 2014 12:45 | Edited By: sepanta_7
mauro ramos-1962
بازیکن جوان آینده دار، مائورو راموس، در جام جهانی های قبل در ترکیب تیم ملی برزیل راه نیافت، اما کار خود را در جام جهانی 1962 – به عنوان کاپیتان - آغاز کرد. راموس، پس از شکست 3-1 چکسلواکی در شیلی در 17 ژوئن، طعم قهرمانی جهانی را چشید.

Bobby Moore-1966
تنها قهرمانی تیم ملی انگلستان در جام جهانی با یک تساوی دلسرد کننده برابر اروگوئه آغاز شد، اما به مجرد آن که هم تیمی های بابی مور فرانسه را 2-0 شکست دادند، ورق به سرعت برگشت. مور یکی از قدرتمندترین تیم های انگلیس همراه با ستارگانی مانند هورست و بابی چارلتون را کاپیتانی می کرد و تا فینال جام جهانی در ورزشگاه ویمبلی نیز راه یافتند. در 30 جولای 1966، بابی مور در برابر ازدحام جمعیت در ورزشگاه کشور خود، جام جهانی را بر فراز سر خود بلند کرد.
     
#347 | Posted: 26 Dec 2014 12:52
Carlos Alberto Parreira-1970

کارلوس آلبرتو تورس، تیم خود را در جام جهانی 1970 کاپیتانی می کرد. آلبرتو با یک ضربه ی به یاد ماندنی گل چهارم تیمش را در دیدار نهایی برابر ایتالیا به ثمر رساند. این گل یکی از بهترین گلهای تاریخ جام جهانی شناخته می شود. وی در تاریخ 21 ژوئن در مکزیک تیمی را تا قهرمانی و تصاحب ژول ریمه رهبری کرد که ستاره هایی مانند پله و جرزینیو، در آن توپ می زدند. از آن سال به بعد جام قهرمانی جدید ابداع شد.


Franz Beckenbauer-1974


فرانتس بکن بائر، آلمان غربی را یک راست تا قهرمانی جهان رهبری کرد، وی فقط در یکی از مسابقات مرحله گروهی برابر جمهوری دمکراتیک آلمان، غایب بود. فرانتس به عنوان کاپیتان تیم فاتح جام جهانی در تاریخ 7 جولای 1974 جام قهرمانی را بر فراز سر خود بلند کرد. این جام برای نخستین بار تغییر کرده بود و دیگر خبری از آن جام ژول ریمه نبود.
     
#348 | Posted: 26 Dec 2014 12:58
Daniel Passarella-1978

آرژانتین نخستین قهرمانی جهانی خود را در کشور خود جشن گرفت. دانیل پاسارلا تیم خود را در دیدار نهایی برابر هلند کاپیتانی کرد و آرژانتین توانست با پیروزی 3-1 در وقت اضافه به قهرمانی دست یابد. این تیم آمریکای لاتینی در راه خود تا قهرمانی فقط یک شکست و یک تساوی برابر برزیل را تجربه کرد.


Dino Zoff-1982

ایتالیا در بازی های گروهی جام جهانی فقط با تساوی برابر تمام رقبا و دو گل زده توانست به مرحله ی بعد راه یابد. در مرحله ی بعد، ایتالیا به رهبری دینو زوف، به سرعت به پیروزی برابر تیم های بزرگ مانند برزیل و آرژانتین دست می یافت، و در نهایت هم با آلمان غربی در دیدار فینال رو در رو شدند. در 11 جولای 1982، زوف تیم خود را به قهرمانی جهان در اسپانیا رساند.
     
#349 | Posted: 26 Dec 2014 13:04
Diego Maradona-1986

دیگو مارادونا، تیم ملی آرژانتین را تا قهرمانی جهانی در مکزیک رهبری کرد و با شکست 3-2 آلمان غربی در 29 ژوئن 1986، توانست جام قهرمانی را تصاحب کند. مارادونا نام خود را نه فقط به خاطر کاپیتانی یک تیم قهرمان، بلکه به سبب زننده ی زیباترین گلهای جام جهانی در تاریخ جام جهانی حک کرد. در جریان دیدار آرژانتین برابر انگلستان در یک چهارم نهایی، پس از واقعه ی "دست خداوند"، مارادونا با دریبل نیمی از بازیکنان انگلستان از منطقه ی خط دفاعی زمین خود تا دروازه ی حریف پیش رفت و یک گل به یادماندنی را به ثمر رساند.


Lothar Matthäus - 1990


لوتار ماتئوس تیم خود، آلمان غربی، را تا دیدار فینال جام جهانی و در نهایت شکست 1-0 آرژانتین در ایتالیا رهبری کرد. فینال جام جهانی 1990، تکرار فینال جام جهانی 1986 بود. این آلمان غربی بود که این بار در تاریخ 8 جولای 1990، جام قهرمانی را تصاحب می کرد.
     
#350 | Posted: 26 Dec 2014 13:08
Dunga - 1994

پس از انتقال کاپیتانی تیم ملی برزیل از رای به دونگا، وی تیم ملی برزیل را در 17 جولای 1994 در جام جهانی آمریکا، به چهارمین عنوان قهرمانی رساند. آن ها در ضربات پنالتی موفق شدند ایتالیا را شکست دهند.


Didier Deschamps -1998

دیدیه دشام، تیم ملی فرانسه را به نخستین قهرمانی جهانی رساند. آن ها در این تورنومنت میزبانی را به عهده داشتند. دشام این شانس را داشت تا پس از شکست 3-0 برزیل در فینال، جام قهرمانی را در هوا بلند کند.
     
صفحه  صفحه 35 از 241:  « پیشین  1  ...  34  35  36  ...  240  241  پسین » 
ورزش انجمن لوتی / ورزش / History of World Cup | تاریخچه جام های جهانی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites