خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
ورزش انجمن لوتی / ورزش /

تاریخچه فوتبال ایران


صفحه  صفحه 8 از 13:  « پیشین  1  ...  7  8  9  ...  13  پسین »
sepanta_7 مرد #71 | Posted: 21 Sep 2013 11:34
کاربر

 
ورزشگاه سردار جنگل رشتورزشگاه سردار جنگل رشت نام یک ورزشگاه فوتبال با چمن طبیعی و در حومه شهر رشت است. سپیدرود رشت بازی‌های خود را در این ورزشگاه برگزار می‌کند.

پیش از این تیم های فوتبال پگاه گیلان و داماش گیلان در این ورزشگاه از حریفان پذیرانی میکرد که پس از بازسازی اساسی ورزشگاه شهید دکتر عضدی رشت بازیهای تیم داماش گیلان به ورزشگاه عضدی منتقل شد. و ورزشگاه سردارجنگل در اختیار تیم فوتبال سپیدرود رشت قرار گرفت.

عدم مکان یابی صحیح و فاصله بسیار زیاد از مرکز شهر رشت، نبود راه های ارتباطی مناسب، نداشتن امکانات مخابراتی و آب سالم برای آبیاری چمن و آشامیدن از جمله مشکلات این ورزشگاه برای استاندارسازی طبق آیین نامه های AFC برای برگزاری مسابقات باشگاهی لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بود که سبب بازسازی اساسی دوباره ورزشگاه دکتر عضدی رشت جهت انجام دیدارهای فوتبال تیم های رشتی حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران شد.


بخش اتومبیل رانی و متور سواری: در این مجموعه در بخشی از پارکینگ در بعضی از روزها مسابقات مارپسچ،حرکات نمایشی جدید ترین خودرو های دنیا و خودروها کلاسیک و موتور سواری به عمل می آید.همچنین بخشی از این مجموعه برای اف رواد یا همون بخش پیست گلی برای خودرو های خاص و متور های کراس نمایش یا مسابقاتی به عمل می آید.که بیشتر این نمایش یا مسابقات در روز های جمعه در ساعاتی بین 9 الی 13 نمایش یا مسابقه زیر نظر هیت اتووبیل رانی و موتور سواری می باشد. بخش دو ومیدانی: این مجموعه دارای پیست تاتان است با تمام استاندارد های جهانی.در این مجموعه مسابقات دوومیدانی داخل استان گیلان شامل شهرستان ها و مسابقات کشوری برگزار میشود.


تاریخ شروع ساخت = ۱۳۷۶

تاریخ بازگشایی = ۱۶ شهریور ۱۳۸۶

مالک = اداره کل تربیت بدنی گیلان

نوع زمین = چمن و تارتان

هزینه ساخت = ۶۰ میلیار ریال
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #72 | Posted: 21 Sep 2013 11:41
کاربر

 
ورزشگاه تختی بندر انزلیورزشگاه تختی بندر انزلی یک ورزشگاه فوتبال در شهر بندر انزلی است.

این ورزشگاه با قدمتی حدود ۵۵ سال یکی از قدیمی‌ترین ورزشگاه‌های کشور محسوب می‌شود و در حال حاضر در بازیهای باشگاه فوتبال ملوان بندر انزلی در این ورزشگاه انجام می‌شود.


سن سیروس
هواداران ملوان علاقه ی زیادی دارند تا ورزشگاه شهرشان به نام کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران سیروس قایقران نامگذاری شود اما با توجه به عدم ساخت ورزشگاه جدید در این شهر هواداران ملوان بندر انزلی لقبی خود ساخته را برای ورزشگاه تختی بندر انزلی ساخته و رسانه ای کردند . علاقه‌مندان به فوتبال در این شهر ورزشگاه این شهر را سن سیروس نامیده‌اند که معنی سیروس مقدس را میدهد و برگرفته از نام استادیوم میلان در ایتالیا سن سیرو است که معنی آن سیروی مقدس است .

نصب صندلی و بازسازی چمن ورزشگاه تختی

ورزشگاه پیر شهر انزلی در فصل ۸۹-۹۰ لیگ برتر فوتبال ایران تا حدودی ارتقاء یافت . نصب صندلی و بازسازی چمنی مناسب برای این ورزشگاه از جمله برخی از فعالیت هایی بود که جهت جلب رضایت ناظران فدرسیون فوتبال آسیا در این ورزشگاه صورت گرفت .

با توجه به سابقه ی باشگاه ملوان بندر انزلی که حتی تا سال ۱۳۸۰ و قبل از آغاز لیگ حرفه ای افتخارات این باشگاه از جمله پنج بار عنوان بهترین شهرستانی در مسابقات لیگ حرفه ای، بهترین تیم شهرستانی جام تخت جمشید، حضور در هفت فینال جام حذفی و سه قهرمانی در جام حذفی و دو حضور در بازیهای آسیایی جایگاه این باشگاه را توسط دیگر شهرستانی ها دست نیافتنی کرده بود، اما تا به امروز این شهر صاحب یکی از قدیمی ترین و ضعیف ترین ورزشگاهها از لحاظ تاسیساتی در بین باشگاههای لیگ برتری است . که طی سالهای اخیر با توجه به فشار فدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر استاندارد سازی ورزشگاهها این ورزشگاه در لیست بازسازی فدراسیون فوتبال ایران قرار دارد .


ساخت ورزشگاه جدید در بندرانزلی

قدیمی بودن ورزشگاه موجود شهر انزلی
نداشتن امکانات و تأسیسات جانبی
فعّالیت سه تیم و باشگاه فوتبال در رده های سنی مختلف و در دو بخش مردان و زنان
برخورداری این شهر از تماشاگران متعصب و دلسوز فوتبال


از دلایل نیاز انزلی به ایجاد یک ورزشگاه جدید خواند وی افزود: ایجاد ورزشگاه جدید انزلی به عنوان یک طرح ملی از مصوبات دور نخست سفرهای استانی ریاست جمهوری بود که متأسفانه به دلایل نامعلوم هنوز این مصوبه عملیاتی نشده است . ورزشگاه جدید شهر انزلی ابتدا قرار بود در غرب انزلی در منطقه بشمن ساخته شود اما به دلایلی این مکان لغو و قرار شد تا این ورزشگاه را در منطقه چراغ پشتان بندر انزلی احداث کنند که این طرح به صورت مسکون باقی‌مانده است .
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #73 | Posted: 21 Sep 2013 11:49
کاربر

 
ورزشگاه ثامن‌الائمه مشهدورزشگاه ثامن‌الائمه نام ورزشگاه اصلی شهر مشهد است. این ورزشگاه که حدود ۴۰٫۰۰۰ نفر گنجایش دارد، در سال ۱۳۸۴ به دست محسن مهرعلیزاده، معاون رییس‌جمهور وقت، افتتاح شد. در بازی افتتاحیه، دو تیم ابومسلم و پرسپولیس به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با برتری یک بر صفر ابومسلم به پایان رسید. ورزشگاه ثامن مشهد دومین ورزشگاه ایران پس از ورزشگاه آزادی است که به دوربین عنکبوتی مجهز شده‌است

شروع ساخت ۱۳۷۲
در حال ساخت ۱۳۸۳-۱۳۷۲
تأسیس ۱۳۸۳
مالک سازمان تربیت بدنی

ابعاد زمین ۱۰۵ × ۶۸ مترورزشگاه تختی مشهد

ورزشگاه تختی مشهد ورزشگاهی چند منظوره در شهر مشهد در کشور ایران است. این ورزشگاه دارای دوزمین فوتبال است. زمین اصلی آن باجایگاه مخصوص و جایگاه پیشکسوتان وسکوی تماشاچیان وپیست دوومی‌دانی همراه بارختکن بازیکنان، داوران فوتبال و دوومی‌دانی بطور مجزابوده وباشگاه فوتبال پیام مشهد بازی‌های خانگی خود را در این ورزشگاه انجام می‌دهد.

زمین دیگر آن حدود سال ۱۳۸۷چمن مصنوعی شد که برای انجام تمرینات و مسابقات تیمهای نوجوانان و جوانان محلات و باشگاههای مشهد استفاده می‌شود.

این ورزشگاه علاوه‌بر زمین‌های یاد شده دارای سالن‌های شمشیربازی، کاراته، کشتی، والیبال نشسته، استخرروباز و استخرسرپوشیده می‌باشد. علاوه برآنها دفاتر هیاتهای مختلف ورزشی استان و مشهد دراین مجموعه قرار دارند. دفاتر هیات فوتبال، هیات دوومی‌دانی، کوهنوردی، ناشنوایان، شناوشیرجه ازجمله این دفاتر هستند.


مالک هیئت فوتبال استان خراسان رضوی
گرداننده هیئت فوتبال استان خراسان رضوی
نوع زمین چمن طبیعی - چمن مصنوعی
گنجایش ۱۵٬۰۰۰ نفر
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #74 | Posted: 21 Sep 2013 12:05 | Edited By: sepanta_7
کاربر

 
ورزشگاه شهید نصیری

ورزشگاه شهید نصیری ورزشگاهی چند منظوره در شهر یزد در کشور ایران است. باشگاه فوتبال تربیت یزد بازی‌های خانگی خود را در این ورزشگاه انجام می‌دهد.

محل یزد
تأسیس ۱۳۶۱
(۱۹۸۳ میلادی)
مالک وزارت ورزش و جوانان ایران
نوع زمین چمن
گنجایش ۳۰٬۰۰۰ نفر
مستاجرها
خانه باشگاه فوتبال فولاد یزد
باشگاه فوتبال تربیت یزد (پیشین)
باشگاه فوتبال شهید قندی یزد (پیشین)ورزشگاه شهید مفتح همدان

ورزشگاه شهید مفتح ورزشگاهی چند منظوره در شهر همدان در کشور ایران است. باشگاه فوتبال پاس همدان و الوند همدان بازی‌های خانگی خود را لیگ آزادگان در این ورزشگاه انجام می دهند. این ورزشگاه در 10 کیلو متری شهر همدان واقع شده است. گنجایش این ورزشگاه 15000 نفر است.


شروع ساخت 1383
در حال ساخت 1387
مالک سازمان تربیت‌بدنی ایران
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #75 | Posted: 21 Sep 2013 12:14 | Edited By: sepanta_7
کاربر

 
ورزشگاه شهدا نوشهرورزشگاه شهدا نوشهر ورزشگاهی چند منظوره در شهر نوشهر در کشور ایران است. باشگاه فوتبال شموشک نوشهر بازی‌های خانگی خود را در این ورزشگاه انجام میدهد.

در حال ساخت ۱۹۹۴
تأسیس ۱۹۹۴
مالک باشگاه فوتبال شموشک نوشهر
گنجایش ۶٬۰۰۰ نفر


ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر

ورزشگاه شهید وطنی ورزشگاهی چند منظوره در شهر قائم‌شهر در کشور ایران است. باشگاه فوتبال نساجی مازندران بازی‌های خانگی خود را در این ورزشگاه انجام می‌دهد.


مالک سازمان تربیت‌بدنی ایران

گنجایش ۳۰٬۰۰۰ نفر
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #76 | Posted: 21 Sep 2013 12:21
کاربر

 
ورزشگاه شهید باهنرورزشگاه شهید باهنر کرمان یک ورزشگاه چند منظوره در شهر کرمان مرکز استان کرمان است. عمليات اجرايی اين پروژه از ابتدای سال ۱۳۸۲ آغاز و در سال ۱۳۸۶ پایان یافت. این ورزشگاه در سايتی با مساحت 54 هکتار واقع شده. زمين فوتبال اين ورزشگاه مطابق با استانداردهای بين المللی و دارای چمن طبيعی است که به صورت رول اجرا گرديده. سيستم آبياری چمن بصورت اتوماتيک بوده، پيست تارتان اين استاديوم هم مطابق با استانداردهای بين المللی است و فضای لازم جهت پرش های سه گام، طول و ارتفاع و همچنین پرتاب‎های ديسک، چکش، نيزه و وزنه را دارا می باشد. این ورزشگاه در حال حاضر ورزشگاه اختصاصی باشگاه مس کرمان است.


شروع ساخت ۱۳۸۲
تأسیس ۱۳۸۶
مالک سازمان تربیت بدنی
گرداننده مجموعه ورزشی امام علی
نوع زمین چمن
هزینه ساخت ۶۰ میلیارد ریال
مدیر پروژه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور
گنجایش ۱۵،۰۰۰ نفر
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #77 | Posted: 21 Sep 2013 12:29
کاربر

 
ورزشگاه انقلاب کرجورزشگاه انقلاب کرج با گنجایش ۱۵۰۰۰ نفر ورزشگاه اختصاصی تیم فوتبال سایپا کرج برای مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران و همچنین جام باشگاه‌های آسیا در فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۸ می‌باشد.

جشن قهرمانی سایپا در لیگ برتر
تیم فوتبال سایپا در فصل ۸۵-۸۶ از سری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران به قهرمانی دست پیدا کرد. این تیم در این فصل در ورزشگاه اختصاصی خود یعنی انقلاب کرج به مصاف حریفان رفت. تیم سایپا در دیدار آخر خود در ورزشگاه انقلاب کرج و در حضور بیش از ۱۵۰۰۰ نفر با برتری در مقابل مس کرمان، به قهرمانی رسید. به دلیل وجود فاصله بین نرده‌های ورودی این استادیوم، حدود ۲۰۰۰ نفر پس از پایان بازی، وارد زمین چمن ورزشگاه شدند و در جشن قهرمانی به همراه بازیکنان سایپا شرکت کردند.

میزبانی جام باشگاه‌های آسیا
این ورزشگاه با تائید کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) توانست جواز میزبانی جام باشگاه‌های آسیا را برای بازی‌های تیم سایپا کرج بر عهده بگیرد. برای اولین بار بازی تیم‌ها سایپا و الوصل امارات که با برتری ۲ بر ۰ تیم فوتبال سایپا به پایان رسید در تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۸۶ از سری مسابقات جام باشگاه‌های آسیا در این ورزشگاه انجام شد. اما در ادامه نتوانست این جواز را حفظ کند و بازی سایپا با بنیادکار ازبکستان که ادامه بازی‌های جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۰۸ بود، در ورزشگاه آزادی انجام پذیرفت.

جشن قهرمانی سپاهان در لیگ برتر
تیم فوتبال سپاهان در فصل ۹۰-۸۹ از سری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در بازی پایانی خود در ورزشگاه انقلاب کرج به دیدار سایپا البرز رفت. این تیم که از پیش قهرمانی خود را مسجل کرده بود با وجود باخت به سایپا قهرمان شد و قهرمانی خود را در این ورزشگاه جشن گرفت.
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #78 | Posted: 21 Sep 2013 12:34
کاربر

 
ورزشگاه یادگار امام قم
ورزشگاه یادگار امام قم یک ورزشگاه چند منظوره می‌باشد در شهر قم. استفاده اصلی این ورزشگاه بازیهای فوتبال است ولی این استادیوم از پیست دو و میدانی ۸ خط با رویه تارتان نیز برخوردار است. این ورزشگاه از جمله زیباترین و مجهزترین ورزشگاه‌های ایران است. این ورزشگاه در حال حاضر ورزشگاه خانگی تیم فوتبال صبای قم در مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران است.

شروع ساخت تیر ۱۳۸۰
تأسیس ۱۳۸۶
مالک سازمان تربیت بدنی
نوع زمین چمن
هزینه ساخت ۴۱ میلیارد ریال
گنجایش ۱۰،۶۱۰ نفرورزشگاه شهید درخشان

ورزشگاه شهید درخشان ورزشگاهی چند منظوره در شهر رباط کریم در کشور ایران است.این ورزشگاه تا زمانی که باشگاه صبا باتری در شهر رباط کریم قرار داشت ورزشگاه خانگی این تیم بود.

تأسیس ۲۰۰۲
گنجایش ۱۲٬۰۰۰ نفر
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #79 | Posted: 21 Sep 2013 12:40 | Edited By: sepanta_7
کاربر

 
ورزشگاه شهدای شهرقدسورزشگاه شهدای شهرقدس به عنوان بزرگترين استادیوم فوتبال غرب تهران و دارای بهترین چمن بعد از استادیوم آزادی، مجهزترين مركز فوتبال شهرستان قدس مي باشد.

تاریخچه
ورزشگاه شهدای شهرقدس با گنجایش ۲۵٬۰۰۰ نفر در خرداد ماه ۱۳۸۴ به صورت نیمه کاره افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. استاديوم در زمينی به مساحت ۸ هكتار و زمين چمن ۱۲۰۰۰ متر مربع و زير بنای ۲۰۰۰ متر مربع در ۳ طبقه شامل(سالن همايش، رختكن، سكوی تماشاگران، قسمت اداری، سرويسها و پاركينگ) است که قسمت هایی از آن به خاطر کمبود منابع مالی نیمه کاره می باشد. اين مجموعه در طول سال ميزبان مسابقات متعدد استانی و كشوری است و تيم هاي معروف در اين استاديوم تمرين داشتند. مسابقات فوتبال نوجوانان غرب آسیا در این ورزشگاه اجرا شد. در حال حاضر نيز تيم هاي مختلف در سطح شهر در اين استاديوم به تمرين و مسابقه می پردازند. به غیر از تیم های محلی، باشگاه فوتبال پیکان بازی های دست یک خود را در این زمین بازی میکرد و فینال و جشن پیروزی و راهیابی در لیگ برتر را در همین زمین برپا کرد

موقعیت جغرافیایی
این ورزشگاه در غرب تهران واقع شده است و نشانی آن تهران، کیلومتر ۲۰ بزرگراه فتح، شهرقدس، بلوار شهید کلهرابتداي خيابان ۳۰ متري شهدا(شورا سابق)

مالک سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قدس
مستاجرها باشگاه فوتبال شهرداری قدس///باشگاه فوتبال پیکان تهران
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
sepanta_7 مرد #80 | Posted: 21 Sep 2013 12:47 | Edited By: sepanta_7
کاربر

 
ورزشگاه زاهدان

ورزشگاه زاهدان ورزشگاهی مخصوص فوتبال در شهر زاهدان در کشور ایران است.

تأسیس ۱۸ آوریل ۲۰۰۸
مالک سازمان تربیت‌بدنی ایران
نوع زمین چمن
هزینه ساخت ۷۰ میلیون تومان
گنجایش ۱۵٬۰۰۰ نفرورزشگاه امام خمینی

ورزشگاه امام خمینی ورزشگاهی چند منظوره در شهر اراک در کشور ایران است. ورزشگاه ۱۵ هزار نفری امام خمینی اراک نیاز دو دیدار پیاپی فوتبال را برآورده می‌کند. این استادیوم رو به روی پارک شهدای گمنام واقع شده است.این استادیوم از سال 1386 مورد استفاده ی تیمهای لیگ یکی اراک وبعد ها مورد استفاده ی تیم بانوان شن سای اراک قرار گرفت ودر حال حاظر هم میزبان بازی های تیم شهرداری اراک است. این استادیوم نخستین بار در سال 1386 ودر بازی افتتاحیه بین یکی از تیم های لیگ یکی این شهرستان با تیم پرسپولیس تهران مورد استفاده قرار گرفت و در حالی که بیش از بیست هزار نفر در استادیوم بودند بازی با پیروزی تیم اراکی همراه شد اما نخستین باری که این ورزشگاه در یک بازی رسمی پر شد دیدار تیمهای الومینیوم اراک و استیل اذین در سال 1388 ودر لیگ دسته اول بود که به خاطر حساسیت بازی و رقابت دو تیم برای صعود به لیگ برتر 15000 هوادار سکوهای این ورزشگاه را پر کرده بودند.

أسیس ۲۰۰۷
مالک سازمان تربیت‌بدنی ایران
خانه باشگاه فوتبال صنایع اراک ۲۰۰۷ - ۲۰۰۸/باشگاه فوتبال آلومینیوم اراک ۲۰۰۸ - ۲۰۰۹/باشگاه فوتبال شن‌سا اراک ۲۰۰۹ - ۲۰۱۰/باشگاه فوتبال همیاری اراک ۲۰۱۰ - ۲۰۱۱/باشگاه فوتبال شهرداری اراک ۲۰۱۱ - تاکنون
در دو چشم تو نشستم
به تماشای خودم
که مگر حال مرا
چشم تو تصویر کند
      
صفحه  صفحه 8 از 13:  « پیشین  1  ...  7  8  9  ...  13  پسین » 
ورزش انجمن لوتی / ورزش / تاریخچه فوتبال ایران

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا