خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
ورزش انجمن لوتی / ورزش /

المپیک و پارالمپیک سوچی ۲۰۱۴


صفحه  صفحه 5 از 9:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  9  پسین »
shomal مرد #41 | Posted: 14 Feb 2014 06:10
کاربر

 
ولاساژار و ترانکوف سوپراستارند


تاتیانا ولاساژار و ماکسیم ترانکوف ورزشکاران پاتیناژ روسیه ، دومین مدال طلای المپیک سوچی را بدست آوردند. آنها پیروزی درخشانی را در بخش مسابقات انفرادی کسب کردند. یک زوج دیگر روسی ، کسنیا استالبوا و فئودور کلیموف مدال نقره گرفتند. جایگاه سوم از آن زوج آلمانی آلیونا ساوچنکو و روبین شلکوف شد.

طی 4 سال اخیر طرفداران روسی عادت کرده اند که در هر نمایش روی یخ زوج ولاساژور و ترانکوف شور و حرارت بی نظیری را با خود به همراه می آورند. نمی توان نسبت به اجرای برنامه ی آنها بی تفاوت بود. هر برنامه ی آنها یک نمایش واقعی است.

روی یخ کاخ المپیکی " آیسبرگ" ورزشکاران پاتیناژ با فریاد های شوق جمعیت و نوای طبل ها وارد میدان شدند. در سالن 12 هزار نفری جای خالی وجود نداشت. در زمان اجرای برنامه با موسیقی از اپرای راک " عیسی مسیح – سوپراستار" در سالن سکوت حکمفرما شد. همه محو تماشای اجرای دشوار این زوج شدند. و همین که نوای نهایی به صدا در آمد کل سالن با صدای تشویق منفجر شد.

خود ورزشکاران نمی توانستند مانع از فروریختن اشک هایشان شوند. احساس اول آنها حتی شادی و شعف نبود بلکه احساس خالی شدن و آسودگی بود از اینکه برای بار دوم مدال المپیک را بدست آوردند. ماکسیم ترانکوف می گوید : " ما وظیفه ی خود را انجام دادیم همه منتظر مدال طلای ما بودند. "

روزهای راحتی نبود برای آنکه فهمیدیم ما در خانه ی خود مسابقه می دهیم و حق نداریم آنرا از دست دهیم. ما باید طلای اسکیت نمایشی دو نفره را به روسیه برمی گرداندیم ، مدالی که از سال 1964 تنها یک بار و در سال 2010 بازی های ونکوربدست آمده بود. کل کشور منتظر این واقعه بود. و ما بسیار خوشحالیم که طی 4 سال طلا را به کشور بازگرداندیم. لیودمیلا بلااوسوا و الگ پروتاپاپوف به سمت ما آمدند و پیروزی را تبریک گفتند. این هدیه ی بزرگی است برای آنکه 50 سال پیش آنها اولین پیروزی المپیکی در بخش دو نفره را برای کشورمان به ارمغان آورده بودند.

ورزشکاران پاتیناژ از بهار سال 2010 تمرین های دو نفره را آغاز کردند. در آن زمان ترانکوف از زوج سابق خود پس از عدم موفقیت در المپیک ونکور جدا شده بود. ولاساژار که قبلا برای اکراین بازی می کرد نیز تنها بود. بدین ترتیب این جفت تصمیم گرفتند که حرفه ی ورزشی خود را تکمیل کنند. کارشناسان فدراسیون اسکیت نمایشی روسیه آینده ی روشنی را در این زوج دیدند. شکوه ، زیبایی و تکنیک فوق العاده آنها را در کنار هم ایده آل می کرد.

اولین نمایش آنها در مارس سال 2011 در قهرمانی جهان ژاپن برنامه ریزی شده بود. ورزشکاران پاتیناژ قبل از مسابقه به آنجا رفتند تا با محیط سازگار شوند. اما در مرکز زلزله ی قوی قرار گرفتند. به خاطر قطع ارتباطات تا چندین ساعت از سرنوشت آنها هیچ خبر مشخصی وجود نداشت.

در نهایت قهرمانی جهان را به مسکو آوردند. در واقع این مسابقه به گفته ی تاتیانا ولاساژار به پیروزی آنها در بازی های المپیک کمک کرد.

البته این قهرمانی اول جهانی که در سال 2011 در مسکو بود به ما کمک کرد. ما می دانستیم که چطور در چنین جوی مسابقه دهیم وقتی که از تو فقط پیروزی می خواهند. شاید این سخت ترین و ماندگارترین لحظه در پاتیناژ مشترک ما بود.

ورزشکاران پاتیناژ ضمن صحبت در خصوص برنامه های آینده و تمایلشان برای بدست آوردن قهرمانی المپیک بعدی با لبخند می گویند که کمی دیرتر به آن پاسخ خواهند داد. ترانکوف می گوید، فعلا باید استراحت کنند. اما قصد ندارند که با ورزش اسکیت نمایشی خداحافظی کنند. در بازی های المپیک زمستانی بعدی در کره جنوبی به احتمال زیاد در بخش تیمی شرکت خواهند کرد.
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
shomal مرد #42 | Posted: 14 Feb 2014 06:14
کاربر

 
عکس جنجال برانگیز اسکی باز لبنانی


عکس های بانو جکی شامون، اسکی باز لبنانی بطور تصادفی سر از اینترنت درآورد و جنجال پر سر و صدایی در کشورش بپا کرد. این خانم لبنانی در حالت نیمه لخت در عکس و فیلم ویدئویی دیده می شود که در آستانه بازی های المپیک در سوچی در شبکه اینترنت منتشر شدند. این عکس ها برای تقویم گرفته شده بودند.

این عکس ها توجه را به شامون که در باز یهای المپیک سوچی شرکت دارد جلب کرد. روزنامه « دیلی میل» می نویسد که عکس های او حتی از شبکه تلویزیونی لبنان نشان داده شدند.

فیصل کرمی وزیر ورزش و جوانان خواستار رسیدگی به این موضوع شد تا آبروی کشور حفظ شود. جلسه ویژه کمیته المپیک برگزار شد که به این موضوع اختصاص داشت.

رئیس هیأت نمایندگی المپیکی لبنان اعلام کرد که تفسیر این موضوع و صحبت با خبرنگاران در باره این موضوع برای ورزشکار ممنوع شده است. کاربران شبکه های اجتماعی شامون را به خاطر رفتارش مورد انتقاد شدید قرار دادند. شایان ذکر است که هر چند لبنان یکی از لیبرال ترین کشورهای جهان عرب است اما بر طبق استانداردهای غرب، این کشور به حد کافی محافظه کار به حساب می آید.

شامون در یادداشتی در « فیس بوک» موضع خود را توضیح داد. به گفته وی در فیلم ویدئویی و عکس هایی که سر از اینترنت درآوردند ، مقدمات کار او به عنوان مدل نشان داده شده است و نه محصول نهایی. اینگونه عکس ها قرار نبود به معرض نمایش عموم گذاشته شوند. ورزشکار گفت: « می خواهم از شما عذرخواهی کنم. می دانم که لبنان یک کشور محافظه کار است و چنین عکس هایی نمایانگر فرهنگ ما نیست». وی همچنین از کاربران اینترنت درخواست کرد از ارسال های آتی این عکس ها خودداری ورزند و این جنجال را فراموش کنند. « بدین ترتیب می توانم افکارم را روی کاری که اکنون مهم است- تمرینات و مسابقه - متمرکز کنم».

تعدادی از کاربران از اسکی باز لبنانی حمایت کردند. بلوگرهای لبنانی نوشتند که در شرایط متشنج در کشور نباید به چنین چیزهای کوچکی توجه شود. کریم ووتس کاربر « تویتر» نوشت: « به انفجارهای هر هفته در لبنان زیاد اهمیت داده نمی شود، اما جلسه عکس جکی شامون – جنجال به پاکرد».
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
shomal مرد #43 | Posted: 14 Feb 2014 06:20
کاربر

 
پیروزی هوکی بازان روسیه


تیم هوکی مردان روسیه بر تیم اسلووانی در اولین بازی خود در المپیاد سوچی پیروز شد. این دیدار در کاخ ورزش « بولشوی» با حساب 5 بر 2 به نفع روسیه به پایان رسید . اولین گل توسط الکساندر اوچکین در دقیقه دوم زده شد و یوگنی مالکین در دقیقه چهارم دومین گل را زد و ایلیا کووالچوک ( در دقیقه 38) و والری نیچوشکین ( در دقیقه 44) و آنتون بلوف ( در دقیقه 48) توپ را وارد دروازه اسلووانی کردند. ژیگ ایگلیچ عضو تیم اسلووانی در دقایق 22 و 39 دو گل وارد دروازه روسیه کرد. بازی بعدی در روز 15 فوریه بین تیم روسیه و آمریکا برگزار خواهد شد.


پایان مسابقه ی ورزشکار اسکی صحرانوردی ایران در سوچی


ورزشکار اسکی صحرانوردی ایران برای اولین بار در بازی های المپیک سوچی شرکت کرد. در پیست " لائورا" سوچی فرزانه رضا سلطانی جایگاه هفتاد و سوم را در رشته کلاسیک 10 کیلومتر بخش بانوان به خود اختصاص داد.

مصطفی میرهاشمی ، سرمربی تیم ملی اسکی صحرانوردی ایران وقتی برای استراحت ندارد و فردا ورزشکار دیگر وی مسابقه خواهد داد.
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
shomal مرد #44 | Posted: 14 Feb 2014 06:25
کاربر

 
اولین مدال طلای مشترک تاریخ المپیک


دومینک گزین و تینا مازه برای اولین در تاریخ المپیک به طور مشترک موفق به کسب مدال طلای رشته اسکی دوان‌هیل (یکی از انواع اسکی آلپاین) در بازی‌های زمستانی سوچی شدند.


گزین، اسکی باز سوئیسی، ابتدا با زمان یک دقیقه و چهل و یک ثانیه و ۵۷ صدم ثانیه به خط پایان رسید ولی پس از او تینا مازه، اسکی باز اهل اسلونی هم دقیقا رکوردی مشابه با گزین ثبت کرد.
آخرین بار در المپیک زمستانی ۱۹۹۲ آلبرت ویل، مدال‌های اسکی زنان بین دو نفر تقسیم شد. در آن مسابقات دیان روفه اسکی باز آمریکایی و آنیتا وشته اسکی باز اتریشی مدال نقره رشته اسلالوم را با هم تقسیم کردند.
در بخش مردان هم هانس کنواس و دیدیه توش هم در المپیک زمستانی ۱۹۹۸ ناگانو در رشته اسکی مارپیچ سرعت به طور مشترک مدال نقره کسب کردند.
اما تاکنون مدال طلا به این ترتیب به دو نفر داده نشده بود.
گزین ۲۸ ساله در تنها حضور خود در المپیک ونکوور نتوانسته بود مسابقه را به پایان برساند، اما مازه ۳۰ ساله در المپیک زمستانی ونکوور در دو رشته مارپیچ سرعت و مارپیچ بزرگ مدال نقره گرفته بود.
اسکی باز سوئیسی که پیش از این، بهترین مقامش در مسابقات اسکی رتبه سومی جام جهانی بوده، پس از قهرمانی در المپیک گفت: "خیلی هیجان زده شدم، در آن لحظه نمی‌خواستم به صفحه بزرگ نمایش نگاه کنم. آن لحظات دیوانه کننده بود، استرس داشتم و عرق کرده بودم."
دومینکه گزین درباره کسب مدال طلا همراه با اسکی باز اهل اسلونی گفته است: "من در جدول زمان بندی در صدر قرار داشتم، لحظات بی نظیری بود. چه چیز دیگری می توانم در این باره بگوییم؟ این باعث افتخار من است که مدال طلا را با تینا (مازه) شریک شوم."
او در ادامه درباره شانس به دست آوردن مدال‌های بیشتر گفت: "من قرار نیست برای این مدال طلا جشن بگیرم چرا که شانس کسب دو مدال دیگر را هم دارم. وقتی به عنوان یک ورزشکار می دانید که می توانید مدال‌های دیگری کسب کنید، هیچ گاه یکی برایتان کافی نیست، حتی اگر آن مدال طلا باشد."
در حال حاضر و در جدول رده‌بندی مدال‌های المپیک سوچی، آلمان با پنج مدال طلا و یک نقره در صدر، کانادا با چهار طلا، چهار نقره و دو برنز در جایگاه دوم و نروژ با ۴ طلا و سه نقره و پنج برنز در جای سوم قرار دارد.
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
shomal مرد #45 | Posted: 15 Feb 2014 07:04
کاربر

 
پلوشنکو از فاصله المپیک خارج شد


یوگنی پلوشنکو قهرمان دو بار المپیک به فعالیت‌های ورزشی خود پایان داد. وی اینرا در المپیک سوچی اعلام کرد چون بخاطر صدمه دیدگی پشت نتوانست در رقابت‌های پاتیناژ انفرادی مردان زور آزمایی کند. این خبر در میان روزنامه نگاران ورزشی و دوستداران وی از همه بیشتر مورد بحث قرار می‌گیرد.


چه چیز بیشتر خبر داغ شد: اینکه نام پلوشنکو در لیست استارت مسابقه انفرادی مردان ظاهر شد یا اینکه قهرمان دو بار المپیک از رقابت‌ها خارج شده است. جواب یک معنای این پرسش وجود ندارد. یک عده تا آخرین لحظه باور نداشتند که ورزشکار 31 ساله پاتیناژ بتواند در این مسابقه سهم بگیرد. وی سال گذشته عمل جراحی بسیار پیچسده را تحمل کرد و برای باز ستاندن سلامتی وقت کافی نداشت.

دیگران با بی صبری منتظر بازگشتش بودند. زیرا هر رقابتی با شرکت وی از نمک خاصی برخوردار بود. رقابت‌های تیم ها در بازی‌های سوچی همین را نشان دادند. پس از نمایش پلوشنکو در برنامه کوتاه رقیبان او از جمله کانادایی «پاتریک چان» در‌واقع متلاشی شده و مرتکب اشتباه های بی شماری شدند. پلوشنکو پس از پیروزی در مرحله مسابقات تیم ها اعلام کرد که در رقابت‌های انفرادی سهم گرفته و قصد دارد تا آخر مبارزه کند.

ظاهر شدن این ورزشکار در استادیم در برابر تماشاچیان با طوفانی از کف زدن‌ها رو برو شد، آن‌ها فریاد زدند: « ژنیا محکم باش! ژنیا ما با تو یم!». ورزشدوستان او را تشویق می کردند. پلوشنکو هنگام گرم شدن خود قبل از نمایش که شش دقیقه‌ای طول کشید هنگام پرش زمین خورد و پشت خود را گرفته بسوی مربی رفت و هنگامی که گوینده نمایش او را اعلام کرد به مرکز میدان یخ نرفته بلکه به طرف داور رفت و پس از آن اعلام شد که یوگنی پلوشنگو بخاطر مسایل سلامتی نمی‌تواند به رقابت‌ها ادامه دهد.

خود ورزشکار اعتراف کرد که از چیزی که اتفاق افتاد متأثر است و از دوستداران خود عذر خواست و توضیحا گفت که قبلاً هنگام تمرین صدمه دیده و نتوانست پرش انجام دهد. او ادامه داد:

من فکر کردم که چیز خاصی نیست و همه چه رو براه می‌شود و بعد از چندی دوباره خوب می شوم. منتظر بودم که معجزه ای رخ دهد. اما پای راست من بی حس شد و ارگانیسم گوش فرمان نبود. من تصمیم گرفتم که سرانجام به مسابقات باید پایان داد. البته من از چیزی که رخ داد بسیار متأسفم ، زیرا سال تمام تمرین می‌کردم و پس از عمل جراحی بسیار پیچیده برای رقابت‌های تیم ها و انفرادی آماده می شدم. دلم می‌خواست که فعالیت‌های ورزشی را در اوج خود پایان ببرم. اما ظاهراً خدا گفته که «ژنیا دیگر بست است!»

«آلکسی میشین» مربی پلوشنکو این وضعیت را چنین تفسیر کرد: «تقدیر نبود که ژنیا راه المپیکی را تا آخر طی کند». وی تأیید کرد از همان ابتدا برای حذف ورزشکار پس از مسابقات تیم ها هیچ طرحی در نظر نبود. به این خاطر اتحادیه پاتیناژ روسیه قادر نبود پلوشنکو را با ورزشکار دیگر تعویض کند. و علتی هم برای این کار وجود نداشت. مربی گفت:

وی ساعت 23 نهم فوریه حالش خوب بود و خوب می چرخید و صدمه دیدگی نداشت. ساعت 8 دهم فوریه می‌شد در صورت بروز صدمه درخاست تعویض را داد، اما مطابق مقررات صدمه دیدگی باید تازه باشد. اینچنین صدمه ای نبود و به این خاطر ممکن نبود کسی را تعویض کنیم.

یوگنی پلوشنکو سهم بی سابقه ای را در پیشرفت پاتیناژ انفرادی مردان ادا کرده و آنرا به ارتفاع بینظیری ارتقا داد. در المپیک پیشین وانکور پلوشنکو دوم بود و آمریکایی «اوان لایسایچک» اول شده و بدون حتی یک پرش با چهار دور چرخش صاحب مدال طلای المپیک شد. امروزه گروه ممتاز ده نفره این رشته 2 - 3 پرش این نوع را در برنامه خود دارد.
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
shomal مرد #46 | Posted: 15 Feb 2014 07:08
کاربر

 
فضای سوچی را می توان در مسکو احساس کرد


بازی های المپیک زمستانی سوچی از ۷ فوریه آغاز که تا ۲۳ فوریه ادامه خواهد داشت. همه روزه هواداران روسیه و دیگر کشورها وارد سوچی می شوند. برای آن دسته از میهمانان المپیک که با هواپیما و یا قطار قصد دارند از طریق مسکو به سفر خود ادامه دهند، صنعت گردشگری پایتخت روسیه، پیشنهادات ویژه ای را آماده کرده است .


طرح موسوم به "گردشگری در مسکو برای المپیکی ها"، به ورزشکاران و هواداران اختصاص دارد، تا بدین طریق بتوانند با آسایش و راحتی بیشتری از جاذبه های شهر مسکو دیدن کنند. سرگی اشپیلکو، رئیس کمیته ی گردشگری و هتل داری شهر مسکو در مصاحبه با خبرنگار "صدای روسیه" گفت که در طول زمان برگزاری بازی های زمستانی المپیک و سپس پارالمپیک، به میهمانان، تخفیف های ویژه ای پیشنهاد می شود :

"این طرح شامل چندین بخش است. اول ـ این، آن دسته از خدماتی است که در کوتاه ترین مدت، جاذبه های شهر مسکو را معرفی کند. در همین راستا برای تماشای عمومی شهر با اتوبوس های دو طبقه، تخفیف ۳۰ درصدی در نظر گرفته ایم. چنین تخفیفی برای بازدید از برج تلوزیونی "استانکینو" نیز وجود دارد تا میهمانان از بالای برج منظره ی زیبای شهر مسکو را مشاهده کنند. همچنین میهمانان المپیک برای گردش بر روی رود مسکو می توانند بلیط قایق های تفریحی مدرن که قادرند حتی در زمستان نیز بر روی آب حرکت کنند، با تخفیف ویژه، خریداری کنند. دوم اینکه، بلیط ورودی اکثر موزه های مسکو نیز تخفیف دار می شوند. حتی ورودیِ تعدادی از آنها برای شرکت کنندگان و میهمانان بازی ها، رایگان می شود" .

علاوه بر وجود تخفیف در خدمات گردشگری، هتل های شهر مسکو نیز برای میهمانان بازی های المپیک، تعرفه های مخصوصی را پیشنهاد می کنند. سرگی اشپیلکو در ادامه می افزاید :

"هتل ها تعرفه های مخصوصی را با تخفیف های ۱۰ تا ۶۰ درصد، پیشنهاد می کنند. انواع هتل ها در این طرح شرکت دارند. از هتل های دو ستاره که قیمت تخت آنها زیر ۲۰ دلار است گرفته، تا هتل هایی در کلاس های بالاتر. البته در هتل های ارزان قیمت، میزان تخفیف کمتر است. اما هتل هایی در کلاس "کارلتون ریتز"، حاضرند به مشتریان خود در هنگام برگزاری بازی ها، تا ۶۰ درصد تخفیف دهند" .

برای اینکه متقاضیان بتوانند از چنین تخفیف هایی استفاده کنند، داشتن کارت شرکت کننده و یا کارت شناسایی هوادار به همراه بلیط مسابقات، ضروری است. سرگی اشپیلکو متذکر می شود که هدف اصلی این طرح، کسب درآمد اضافی نیست. این قبل از هر چیز ابراز احترام به بازی های المپیک است. این، مهم ترین رویداد ورزشی برای کشور ما و سراسر جهان است. علاوه بر این عاملی است تا مهمان نوازی مسکو را مورد تاکید قرار داد.

داوطلبان آموزش دیده، در فرودگاه های مسکو از میهمانان بازی ها، استقبال می کنند. آنها به خارجیان در دریافت بار و خرید بلیط کمک کرده و آنها را در خصوص وجود امکانات توریستی شهر مسکو، مطلع می کنند .

هم اکنون به مناسبت بازی های المپیک، در پارک ها و موزه های پایتخت، مراسم گوناگونی در حال برگزاری است. در بسیاری از میادین شهر، صفحات نمایشگر بزرگی نصب شده تا در آن مسابقات المپیک، بصورت مستقیم پخش شوند. برای آن دسته از هوادارانی که نتوانستند به المپیک سوچی سفر نمایند، این بهترین شرایطی است که در مسکو، خود را در فضای جشنواره ی المپیک احساس کنند .
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
shomal مرد #47 | Posted: 16 Feb 2014 23:36
کاربر

 
شکستگی مهره کمر، ورزشکار روس را راهی بیمارستان کرد


ماریا کومیسارووا، اسکی‌باز روس، که دچار شکستگی مهره پشت شده بود مورد عمل جراحی قرار گرفت. پزشکان این عمل را موفقت آمیز اعلام کردند.
این ورزشکار ۲۳ ساله در جریان تمرین دچار شکستگی و جابجایی مهره ستون فقرات شد. کومیسارووا در رشته اسکی کراس فعال است.

او بعد از حادثه به بیمارستانی در نزدیکی پارک روزا خوتور منتقل شد و به مدت شش ساعت و نیم مورد عمل جراحی قرار گرفت.
کومیسارووا روز جمعه مسابقه داشت که به دلیل این حادثه از شرکت در این رقابت محروم می‌شود.
فدراسیون روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ماریا کومیسارووا که در جریان تمرینات دچار سانحه‌ای شده بود به بیمارستان منتقل شد.
ورزشکاران اسکی کراس به اندازه یک ساختمان شش طبقه می‌پرند و عملکردشان در پرش ارتفاع، حرکات نمایشی و فرود ارزیابی می‌شود. بخش عجیب این رشته اسکی کراس است. در این بخش ورزشکاران با سرعت از مسیر شیب‌داری که پر از پستی و بلندی است، پایین می‌روند.
توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، با اشاره بالا بودن خطر در این رشته ورزشی می‌گوید: خطر بخشی جدی در این رشته ورزشی است.
آقای باخ با اظهار تاسف از این اتفاق گفت: با بیمارستان در تماس خواهیم بود تا خبر موفقیت عمل جراحی را بشنویم و شاهد برگشتن او باشیم.
ماریا کومیسارووا در جام جهانی سال ۲۰۱۲ موفق شد در رشته اسکی کراس اولین ورزشکار زن روس برنده مدال جهانی شود.
او بعد از جام جهانی ۲۰۱۲ هم به دلیل جراحت در ناحیه پا به مدت شش ماه از مسابقات سال ۲۰۱۳ دور ماند.
اتفاق امروز دومین حادثه جدی المپیک زمستانی سوچی به حساب می‌آید در حالیکه المپیک زمستانی ۲۰۱۰ ونکوور با اتفاق غم‌انگیز مرگ نادر کوماریتاشویلی ورزشکار گرجی در جریان تمرینات شروع شد.
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
shomal مرد #48 | Posted: 16 Feb 2014 23:42
کاربر

 
جنجال بر سر عکس لخت اسکی‌باز لبنانی


تعدادی عکس و یک ویدئو حالا تبدیل به بزرگ‌ترین دردسر برای جکی شمعون، اسکی‌باز لبنانی شده و کار حتی به هیات دولت این کشور هم کشیده شده است. شمعون که باید چند روز دیگر با لباس کشورش روی پیست برود و در اسکی آلپاین و در رشته مارپیچ بزرگ رقابت کند، حالا از سوی وزیر ورزش لبنان متهم به بردن "آبروی" کشورش است.

گرچه جنجال الان بالا گرفته ولی عکس‌ها جدید نیست. سه سال پیش عکاسی اتریشی برای یک تقویم که قرار بود با عکس‌های قهرمانان زن و مرد اسکی حاضر در المپیک از نقاط مختلف دنیا چاپ شود، راهی "فاریا"، مشهور‌ترین پیست اسکی لبنان شد. شمعون جلوی دوربین رفت، روی برف دراز کشید، کنار آبشاری یخ‌زده ژست گرفت و عکس به عکس لباس‌اش کم‌تر شد تا جایی که آخرین عکس را در حالی گرفت که چوب اسکی پایش بود و تنها یک شورت به تن داشت. در کنار این عکس‌ها ویدئویی به مدت یک دقیقه و سی و هست ثانیه‌ای هم ضبط شد. این اسکی‌باز ۲۲ ساله در آخر آن ویدئو می‌گوید که اسکی کردن خیلی آسان‌تر از مدل عکاسی شدن است:"عادت نداشتم که بدون لباس ژست بگیرم."
آن تقویم سال گذشته منتشر شد، اما از ویدئو خبری نبود تا همین چند روز پیش که تلویزیون محلی 'الجدید' در اخبار خود بخش‌هایی از آن را با عنوان "رسوایی" نشان داد و به دنبال آن توفانی بین لبنانی‌ها در شبکه‌‌های مجازی به راه افتاد. کار به جایی رسید که شامون هم از سوچی دست به کار شد و گفت که این عکس‌ها را به همراه "شماری دیگر از ورزشکاران حرفه‌ای" گرفته و از کسانی که ناراحت شده‌اند معذرت خواست.
او همچنین در صفحه فیسبوک خود از هموطنان‌اش خواست اجازه دهند تا تمرکز و آمادگی ذهنی‌اش را حفظ کند :"این عکس‌ها سه سال پیش گرفته شده و قرار نبود پخش شوند. به هر حال می‌خواهم از همه شما معذرت بخواهم. می‌دانم که لبنان کشور محافظه‌کاری است و این عکس‌ها بازتاب‌دهنده فرهنگ ما نیست. کاملا درک می‌کنم که بخواهید از من انتقاد کنید. من حالا در بازی‌های المپیک هستم و این عکس‌هایی که خودم هم قبلاً ندیده بودم به طور گسترده‌ای پخش شده و این ناراحت کننده است. فقط از شما خواهش می‌کنم اگر آن‌ها را دیدید، بیش‌تر پخش نکنید. این به من کمک می‌کند تا روی چیزی که واقعاً مهم است تمرکز کنم؛تمرین و مسابقه."

این پست در فیسبوک ۱۳۰۰۰ لایک خورد و یکی از کاربران زیر آن نوشت: "جکی، خیلی از لبنانی‌ها از جمله خودِ من ترجیح می‌دهند بجای آن‌چه در کشورمان می‌بینیم، یک لبنانی لخت را ببینیم." هوادار دیگری هم نوشت: "تو هیچ‌ کار زشتی نکردی."
اما تمام لبنانی‌ها چنین عقیده‌ای نداشتند.
فیصل کرامی، وزیر ورزش و جوانان لبنان به کمیته ملی المپیک این کشور دستور داد تا موضوع را به صورت قانونی تعقیب کند و تمام گام‌های لازم برای "جلوگیری از لطمه خوردن به آبروی لبنان" را بردارد؛ دستوری که به نظر می‌رسد آبرو‌ریزی بیش‌تری به بار آورد تا بسیاری آقای وزیر را به دلیل "کوته‌نگری‌اش" که معقتدند، بیش‌تر موجب خجالت لبنان است، مسخره کنند.
روزنامه دیلی استار در مطلبی با عنوان "چه آبرویی؟" نوشت: "از آغاز سال ۲۰۱۴ تا به حال شش اتومبیل در لبنان منفجر شده... این عدم وجود نظم و قانون نشانه کم‌کاری حکومت نیست؟ حالا این دختر را که باعث افتخار مملکت است به دلیل کاری که هر شهروند آزادی اجازه انجامش را دارد، سرزنش می‌شود."
NOW، خبرگزاری آنلاین لبنانی پا را از این هم فراتر گذاشت و با چاپ تصویر یک مرد مسلح که زیر پوستر شامون ایستاده، نوشت: "پستان‌ها برتر از گلوله‌‌ها."
اما چیزی که به وجود آمدن این جنجال‌ را عجیب‌تر می‌کند، وجود عکس‌های مشابه در لبنان است. گرچه شمار تندرو‌ها در این کشور کم نیست، اما شما در بیروت و سایر شهرها می‌توانید پوسترهای زیادی را در مورد تبلیغات جراحی زیبایی ببنید که روی آن‌ها تصاویر زنان در موقعیتی کاملاً شبیه شامون وجود دارد.
گذشته از آن در کنار سواحل بیروت نیز تابلوهای تبلیغاتی بزرگی با عکس زنانی که بالا‌تنه‌شان لخت است، دیده می‌شود. این میزان از آزادی که در نتیجه ۱۵ سال جنگ به دست آمده، موجب شده تا لبنان به عنوان "لیبرال‌ترین" کشور خاورمیانه شناخته شود. شاید وزیر ورزش لبنان مخالف این عقیده باشد، اما بسیاری معتقدند، تغییر این تصویر بیش‌تر آبروی لبنان را می‌برد تا عملکرد یک ورزشکار المپیکی.
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
shomal مرد #49 | Posted: 17 Feb 2014 00:46
کاربر

 
طلای المپیک – مدال و سکه طلا


بازی های المپیک زمستانی سوچی نه تنها یک جشن ورزشی است که حتی پروژه تجاری موفق نیز به شمار می رود. عروسک های نمادین المپیک، تزیینات، تی شرت های آرم دار و سوغاتی های مختلف صدها میلیون دلار به جیب سازمان دهی کنندگان برنامه می ریزند. این یک رکورد واقعی در بازی های زمستانی است. این ارقام قابل ملاحظه توسط کانال های تلویزیونی و اسپانسرهای برنامه اعلام شده است.

برای برگزاری بازی های المپیک سوچی در حدود 5000 محصول با نماد المپیک تولید شده است و حجم کلی فروش این کالاها که در حکم سوغات بازی ها هستند بیش از 500 میلیون دلار ارزیابی شده است. سوغات سوچی علاوه بر این شهر در سایر شهرهای روسیه نیز هم اکنون به فروش می رسد. و اما بازدید کنندگان از مسابقات المپیک می خواهند تکه ای از این جشن ورزشی را با خود به خانه ببرند. کسنیا ملنیکوا خبرنگار رادیو صدای روسیه از محل برگزاری بازی های المپیک می گوید: نمادهای المپیک بیش از سایر کالاها مورد توجه قرار گرفته است. این کالاهای نمادی شامل عروسک های یوزپلنگ، خرگوش و موش هستند. کودکان دستبند و عروسک های نمادین می خرند. علاوه بر این تزیینی های آهن ربایی و لیوان های آرم دار نیز بسیار مورد توجه قرار دارند. بزرگسالان ترجیح می دهند کاپشن های ورزشی با آرم تیم ملی روسیه در بازی های المپیک، کلاه و دستکش بخرند. در این میان دستکش هایی که هر انگشتش به یک رنگ از حلقه های المپیک است توجه زیادی نشان می دهند».

در حین برگزاری بازی های المپیک علاوه بر تولید کنندگان کالاهای نمادین بازی ها، دیگران هم می توانند به نحوی کسب درآمد کنند. کانال امریکایی ان بی اس که حق پخش بازی های المپیک در ایالات متحده امریکا را گرفته، نزدیک به یک میلیارد دلار درآمد کسب کرده است که از موارد بی سابقه می باشد. لازم به یادآوری است که بازی های نکهور 2010 نه تنها نتوانست چنین درآمدی کسب کند که حتی با 223 میلیون دلار خسارت برنامه را خاتمه داد.

بی شک شرکای رسمی بازی ها نیز سود خوبی کسب کرده اند. کارشناسان بازار موفقیت مالی را در دو عامل تعریف می کنند: تبلیغات و امکان فروش محصولات بدون واسطه در محل برگزاری بازی ها. با این حال، شرکای ما نه تنها سود مالی کسب کردند که حتی اعتبار خود را نیز بالاتر بردند. آندرس مالگین کارشناس بازاریابی در حوزه ورزش می گوید: «کار شرکای ما بسیار مطلوب و تاثیر گذار بود. ما اکنون می دانیم که در میان صدها اپراتور ورزشی کدام یک بهتر فعالیت می کنند. در بین بانک ها نیز یکی از آنها پیشرو است. هر یک از شرکا برنامه مشخصی را در بخش بازاریابی به خوبی انجام داد».

کسانی که نتوانستند در برنامه بازی های سوچی کسب درآمد کنند، در حقیقت عرضه کنندگان نوشیدنی های الکلی بودند. این مساله به خاطر منع فروش الکل در سالن های ورزشی و شعاع 50 متری از تمامی مجموعه های ورزشی بود. تولید کنندگان نوشیدنی های الکلی حتی حاضر نشدند بخت خود را در این بازی ها آزمایش کنند.
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
shomal مرد #50 | Posted: 17 Feb 2014 00:53
کاربر

 
ورزش و هنر مردم را متحد می کند


یوری باشمت موسیقی دان مشهور روسیه که اکنون در سوچی کنسرت می دهد گفت: « ما در زندگی به کارهای متفاوتی اشتغال داریم ، اما حالا در حول المپیاد باهم متحد شده ایم». یوری باشمت رهبری هفتمین فستیوال دو هفته ای هنر را عهده دار است که اصلی ترین برنامه فرهنگی باز یهای المپیک می باشد. در تئاتر زمستانی سوچی ستارگان باله اروپا و آمریکا هنرنمایی می کنند.

هنرنمایی آرتیست های کشورهای مختلف ، یکی از اصولی است که یوری باشمت بر اساس آن برنامه های روزانه فستیوال را تنظیم می کند.

- باز یهای المپیک مردم را با هم متحد می کند. برنامه های فرهنگی نیز باعث اتحاد مردم می شود. ما به بهترین شکل در کنار یکدیگر قرار می گیریم. این چیزی است که ما می توانیم در مقابل زورگویی و خشونت ، جنگ، تروریسم، مواد مخدر و هر گونه پدیده شیطانی قرار بدهیم.

یوری باشمت دوست دارد سهم خود در انتخاب سوچی به عنوان محل برگزاری 22-مین باز یهای زمستانی را به یاد آورد. وقتی کشور میزبان بازی ها انتخاب می شد و کشورهای کره و اطریش و روسیه با هم رقابت می کردند، نمایندگان کمیته المپیک به سوچی آمدند و کنسرت فستیوالی گروه « تک نوازان مسکو» تحت رهبری یوری باشمت را دیدند. « این کنسرت مسائل زیادی را برای آنها حل کرد». استاد موسیقی به شوخی گفت: به این ترتیب « فرهنگ» در انتخاب پایتخت المپیکی « مقصر است». در برنامه فستیوال کنونی به عنوان « جبران» شکست کره و اطریش در انتخاب میزبان بازی ها ، روزهای ویژه فرهنگی کره و اطریش گنجانده شده است.

تعداد زیادی از نوازندگان و آرتیست هایی که به سوچی دعوت شده اند، نه تنها دوستدار ورزش بلکه کسانی هستند که خودشان بطور فعال ورزش می کنند. یوری باشمت گفت: من از دوران کودکی ورزش می کردم. مادرم معتقد بود که بچه ها باید پیشرفت همه جانبه داشته باشند، به این دلیل اسم من را در کلاس شمشیر بازی و پرش توی آب و واترپلو نوشته بود و حتی در مسابقات دوچرخه سواری شرکت کردم...»

- ورزش مورد علاقه زمستانی من چیست؟ شاید جوابم خیلی عادی به نظر برسد، اما من از هوکی و پاتیناژ خوشم می آید. من زمانی خیلی خوب اسکیت می کردم. از کرلینگ هم خوشم می آید. تیم زنان روسیه عالی است. اما هنوز نتوانستم به درک کامل این بازی برسم...

فستیوال زمستانی فرهنگ و هنر المپیاد سوچی را تا آخرین روز همراهی خواهد کرد. رویدادهای فراموش نشدنی زیاد ورزشی و فرهنگی هنوز در انتظار علاقمندان هستند.
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
صفحه  صفحه 5 از 9:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  9  پسین » 
ورزش انجمن لوتی / ورزش / المپیک و پارالمپیک سوچی ۲۰۱۴

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا