خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
ورزش انجمن لوتی / ورزش /

المپیک و پارالمپیک سوچی ۲۰۱۴


صفحه  صفحه 9 از 9:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  9
shomal مرد #81 | Posted: 28 Feb 2014 03:40
کاربر

 
سوچی، از نگاه یک روزنامه نگار روسالمپیک زمستانی سوچی پس از دو هفته روز یکشنبه به پایان رسید، بازی هایی که پرهزینه ترین المپیک تاریخ لقب گرفته است.

پیش از آغاز این بازی ها مسائل مختلفی در مورد آن مطرح می شد، مسائلی همانند چالش های امنیتی، قوانین مخالف تبلیغ همجنسگرایی و حتی آماده نبودن هتل های محل اسکان خبرنگاران. حال پس از پایان این بازی ها، آندری بلکویچ، خبرنگار یورونیوز مصاحبه ای را با دیمیتری شوگرویف، خبرنگار حاضر در سوچی انجام داده و نظرات او را در این موارد جویا شده است.

یورونیوز: دیمیتری شوگرویف، روزنامه نگار روس از سوچی با ماست. دیمیتری، بازیها پس از دو هفته تمام شد، قبل از آغاز بازیها هیجان و ترس زیادی از میزبانی سوچی در روسیه وجود داشت، درباره نوع سازماندهی بازیها، حالا در پایان بازیها، آیا دلایل محکمی برای این ترس و نگرانی از میزبانی روسیه وجود داشته است؟

دیمیتری شوگرویف: بستگی دارد ترس را چه بنامیم، باید بین ترس واقعی و توهم تفاوت قائل شد. تفاوت این دو اهمیت زیادی دارد. آنچه که درباره سازماندهی بازیهای المپیک باشد باید بگویم که توهمی توجیه ناپذیر همیشه وجود داشته است. ورزشکارانی که به سوچی آمده اند می دانند که این توهمات بی معنی است. اما درباره تجهیزات و استادیومها تازه تاسیس به عنوان روزنامه نگار و همچنین با توجه به نگاه ورزشکاران باید بگویم، اغلب نظرات راجع به سوچی کاملا مثبت بوده است.

مسلما برخی مدال بردند و دیگرانی را که نصیبی نبوده است. این قانون ورزش حرفه ای است، همیشه برنده و بازنده دارد. اما در مورد سازماندهی من در مقام روزنامه نگار راحتی فوق العاده ای برای کار داشتم. ورزشکاران مستقر در دهکده هم از بهترین امکانات بهره مند می شدند.

یورونیوز: امنیت، موضوعی بود که قبل از بازیها زیاد درباره آن سوال شد، خصوصا پس از عملیات انتحاری ولگاگراد، آیا این بازیها با تهدید همراه شدند، ورزشکاران آیا با مشکلی روبرو شدند، روزنامه نگاران چطور؟

دیمیتری شوگرویف: تدابیر امنیتی در همه بازیهای المپیک با شدت و حدت غیر قابل تصوری ایجاد می شوند. رفت و آمد به دهکده بازیها واقعا دشوار است. طبیعتا این موضوع زندگی ساکنان شهر میزبان را تحت تاثیر قرار می دهد. اینجا برای ورود به دهکده نیازمند کارت الکترونیکی بودید. همه المپیک ها اینگونه بوده است، اما درباره امنیت باید گفت، وزشکاران و روزنامه نگاران در آرامش کامل بودند. حتی یکبار هم شنیده نشد که بخشی از سیستم امنیتی به خطر افتاده باشد، چه در استادیومها، مقر سکونت روزنامه نگاران یا در محل استقرار داوطلبان. در تک تک مکانها امنیت دلپذیری برقرار بود.

یورونیوز: اگر بخواهم سوچی را برایمان خلاصه کنید، تصویری متفاوت از سوچی و المپیکهای قبلی بدهید، چه خواهید گفت؟

دیمیتری شوگرویف: تفاوت این بازی با بازیهای دیگر همان حلقه المپیکی است که روشن نمی شود، این به بازیها، چهره ای خودمانی می دهد. تفاوت دیگر، مکانی است که بازیها در آن اجرا می شوند. جایی که مستقیما به دریا راه دارد و کوه و دریا کمترین فاصله را دارند. دسترسی به هر دو امکان پذیر است بدون کمترین مشکلی.
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
shomal مرد #82 | Posted: 28 Feb 2014 21:59
کاربر

 
استقبال رئیس جمهوری آلمان از کاروان المپیک این کشورکاروان ورزشی آلمان که به المپیک سوچی اعزام شده بود در بازگشت، با استقبال یواخیم گائوک، رئیس جمهوری این کشور و صدها تن از هواداران آلمانی مواجه شد.

پیش تر برآورد می شد آلمان که یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه ورزش های زمستانی محسوب می شود، بتواند همانند المپیک ونکوور در جمع سه کشور برتر المپیک سوچی قرار گیرد، اما این مهم تحقق نیافت و این تیم با کسب نوزده مدال به جایگاه ششم جدول مدال ها بسنده کرد.

ماریا هوفل ریش ۲۹ ساله که المپیک سوچی را با یک مدال طلا و یک مدال نقره به پایان برد، اعلام کرد که در مورد کناره گیری از ورزش اسکی ظرف هفته های آینده تصمیم خواهد گرفت.

این اولین بار پس از سال ۱۹۷۶ بود که هیچ یک از تیم های مردان و زنان آلمان در رقابت های دوگانه اسکی و تیراندازی نتوانستند به مدال طلا دست یابند.

در پایان بازی های المپیک سوچی، روسیه میزبان با کسب ۳۳ مدال بیشترین تعداد مدال ها را به دست آورد، نروژ با مجموع ۲۶ مدال در جایگاه دوم قرار گرفت و کانادا هم با کسب ۲۵ مدال از این حیث سوم شد.
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
shomal مرد #83 | Posted: 2 Mar 2014 21:48
کاربر

 
بانوی زیبای روی ویلچر جهان در سفر مشعل پارالمپیک سوچی


در دالنی واستوک روسیه سفر مشعل بازی های پارالمپیک -2014 آغاز شد. یکی از شرکت کنندگان این سفر " زیباترین زن جهان روی ویلچر" کسنیا بزاوگلوا خواهد بود. 6 سال است که کسنیا روی ویلچر می نشیند و دلیل آن تصادف وحشتناک اتومبیل است. وقتی پس از عمل جراحی کسنیا درمان را در مرکز توانبخشی آغاز کرد، تجربه ی کاری خود در ویراستاری مجله تا قبل از تصادف را به یاد آورد. و تصمیم گرفت به آندسته از معلولین همراه با ویلچر ناامید کمک کند ، کسانی که دست از کار کشیده و زیبایی ظاهر خود را از یاد برده اند. بدین ترتیب " مدرسه ی زیبایی" برای افرادی با محدودیت های فیزیکی پدید آمد. خود کسنیا جزء شرکت کنندگان دائمی نمایش مد لباس برای معلولین با ویلچر بود. این نمایش ها هر ساله در مسکو برگزار می شد. هر بار طراحانی از سرتاسر جهان در آن شرکت می کردند.

در سال 2012 در رم کسنیا بزاوگلوا نماینده ی روسیه در مسابقه ی بین المللی زیباترین دختر معلول بود و توانست " بانوی زیبای روی ویلچر جهان " شود. همانند هر " ملکه ی زیبایی " کسنیا هیات خود را دارد که با فعالیت های اجتماعی و خیریه مرتبط است. او مرتبا به شهر زادگاه خود یعنی ولادی واستوک می رود تا به سازمان های معلولین روی ویلچر محلی با نام " کاوچگ" کمک کند. اما در مسکو جایی که کسنیا با همسر و دختر کوچک خود زندگی می کند ، وظیفه اش ایجاد اولین پلاژ برای افراد معلول با ویلچر است. به گفته ی وی او با معلولین کشورهای مختلف دیدار داشته است و بیشتر از همه پلاژ ها تاثیر برانگیز بوده اند.

بازی های پارالمپیک در سوچی ، جایی که افراد معلول مسابقه می دهند برای کسنیا تنها یک مراسم ورزشی نیست.

من در آن نیروی فوق العاده ای را می بینم. نیروی بی نظیری که در این افراد وجود دارد. و آنها برای این وجود دارند که نمونه هایی را به افراد سالم نشان دهند . نمونه ای از نیروی بی نظیر اراده ...

پس از حمل مشعل ، کسنیا بزاوگلوا به عنوان تماشاچی به پارالمپیک می رود. سمبل اصلی مسابقه یعنی مشعل المپیک دوباره در تمامی مناطق روسیه سفر خواهد کرد. سفر مشعل 7 مارس در مراسم افتتاحیه ی بازی ها در استادیوم فیشت در سوچی به اتمام می رسد.
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
shomal مرد #84 | Posted: 8 Mar 2014 01:08
کاربر

 
ورزشکاران پارالمپیکی برای پیروزی آماده می شوند


ورزشکاران روسی برای کسب مدال در یازدهمین مسابقات پارالمپیک سوچی مبارزه می کنند و تصور می شود که جایگاه برتر را در بخش تیمی بدست خواهند آورد. ورزشکاران روسی برای اولین بار در تمامی رشته های ورزشی پارالمپیک میهنی شرکت خواهند کرد.


لئو سلزنف ، معاون کمیته پارالمپیک روسیه به صدای روسیه گفت : ورزشکاران روسی برای کسب مدال در یازدهمین مسابقات پارالمپیک سوچی مبارزه می کنند و تصور می شود که جایگاه برتر را در بخش تیمی بدست خواهند آورد. ورزشکاران روسی برای اولین بار در تمامی رشته های ورزشی پارالمپیک میهنی شرکت خواهند کرد.
ورزشکاران پارالمپیکی آماده اند که موفقیت تیم روسیه را تکرار کنند ، تیمی که توانست رکورد مدال ها را در سوچی بشکند. لئو سلزنف افزود : هر یک از شرکت کنندگان تیم روسیه که تعداد آنها بیشتر از 80 نفر است ، از تمامی توانایی های خود استفاده می کنند تا با موفقیت مسابقات را به پایان برسانند. بازی های پیش رو، آزمون دشواری برای ورزشکاران روسی است اما افرادی که هر روز تمرین می کنند سختی ها را پشت سر خواهند گذاشت. معاون کمیته پارالمپیک روسیه گفت :
تیم هاکی ما در جام جهانی سوم شد، ورزشکاران کرلینگ ما قهرمان جهان هستند. ما جام قهرمانی را در اسکی دوگانه و اسکی صحرانوردی بدست آوردیم و سال گذشته قهرمان جهان در اسکی شدیم. در ارتباط با آماده سازی ورزشکاران می توان گفت که بهتر از تورین و ونکوور هستند. تمامی ورزشکاران سالم و سرحال بوده و خدا رو شکر اکنون در نهایت آمادگی به سر می برند. پس از آنکه 13 مدال طلا در المپیک بدست آمد من فکر کردم که جایی برای عقب نشینی نداریم و پشت سر ما مسکو و روسیه قرار دارند.
اصلی ترین رقبای ورزشکاران روسیه تیم های آلمان ، کانادا و ژاپن هستند. تکرار می کنیم : در پارالمپیک میهنی ورزشکاران روسی برای اولین بار در تمامی رشته ها شرکت می کنند. اسکی صحرانوردی، اسکی دوگانه ، اسکی آلپاین بین ورزشکارانی با ضایعاتی در سیستم عضلانی و بینایی خواهد بود. برای اولین بار در بازی های پارالمپیک ، اسنوبورد دونفره به عنوان یک رشته در اسکی الپاین گنجانده شده است ، کرلینگ و هاکی روی ویلچر نیز خواهد بود. لئو سلزنف شرح می دهد :
برای اولین بار در تاریخ کشورمان ، المپیک زمستانی و برای اولین بار در تاریخ روسیه ورزشکاران پارالمپیک در تمامی رشته های ورزشی شرکت خواهند کرد. به طور مثال در تورین -2006 ما تنها در اسکی الپاین، اسکی صحرانوردی و دوگانه شرکت کردیم. در ونکوور-2010 نیز همینطور بود. در هر دو این المپیک ها تیم ما جایگاه اول را تنها در اسکی صحرانوردی و دوگانه بدست آورد. اکنون با شرکت در تمامی مسابقات تصور می کنیم که در همه آنها موفقیت هایی را بدست خواهیم آورد. در ارتباط با توسعه جنبش پارالمپیکی در روسیه که جزء موفقیت های ماست ، قبل از همه تمرین در مکان های عالی ، حمایت های مالی خوب و ارتباط بسیار گرم و صمیمی جامعه روسیه با ورزشکاران معلول است.
یازدهمین بازی های پارالمپیک در سوچی از هفتم تا شانزدهم مارس برگزار می شود. تیم روسیه ، 195 عضو دارد که بزرگترین در تاریخ تیم های ملی شرکت کننده در بازی های پارالمپیکی زمستانی محسوب می شود. 1350 ورزشکار از 45 کشور برای بدست آوردن 72 مجموعه مدال در 5 رشته ی ورزشی به رقابت می پردازند. لئو سلزنف خاطر نشان کرد البته ما امیدواریم که تماشگران از تماشای بازی ها همانند المپیک لذت ببرند و احساساتی شوند. حمایت طرفداران میلیونی در روسیه به ورزشکاران پارالمپیکی کمک می کند که نتایج عالی را کسب نمایند.
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
صفحه  صفحه 9 از 9:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ورزش انجمن لوتی / ورزش / المپیک و پارالمپیک سوچی ۲۰۱۴

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا