خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر /

دانستنیهایی در مورد دنیایی كامپیوتری


صفحه  صفحه 7 از 12:  « پیشین  1  ...  6  7  8  ...  12  پسین »
nima2020 مرد #61 | Posted: 27 Feb 2011 20:46
کاربر

 
واحدهای اندازه گیری مختلفی در CSS وجود دارد که هر کدام برای نوع بخصوصی از اندازه گیری کاربرد دارند. در این مقاله قصد دارم انواع واحدها و کاربرد آنها را تشریح کنم.

واحد های Points و Picas

این واحدها برای طراحی صفحات چاپی بوجود آمده اند و معمولا از آنها برای طراحی صفحه نمایش استفاده نمی شود. بصورت قراردادی هر Point برابر یک هفتاد و دوم اینچ، و هر Picas معادل 12 Point می باشد. در صورتیکه می خواهید نسخه قابل چاپ از صفحات خود ارائه دهید، بهتر است از این واحدها استفاده کنید، اما برای صفحات وب پیشنهاد نمی شود.

واحد Pixel

اندازه هایی که توسط این واحد مشخص می شود، در تمام مرورگرها و OS ها یکسان دیده می شود، و بهمین دلیل اکثر طراحان از این واحد برای تعیین اندازه استفاده می کنند، اما باید به این نکته توجه داشت که استفاده از واحد Pixel برای Text ها، باعث می شود تا کاربرانی که مشکل ضعف چشم دارند و میخواهند اندازه متن را توسط مرورگر بزرگتر کنند، دچار مشکل شوند. چرا که واحد پیکسل معمولا Default Setting (تنظیمات پیش فرض) مربوط به سایز فونت ها، در مرورگرهای مختلف را نادیده می گیرند. بنابراین بهتر است از این واحد برای تعیین اندازه متن ها استفاده نشود.

واحد EMS

em واحد اندازه گیری نسبی برای فونت Textها در صفحه وب می باشد. بر اساس قرارداد، هر واحد em معادل ارتفاع حرف M در فونت پیش فرض می باشد. در CSS یک em در واقع معادل اندازه فونت پیش فرض کاربر می باشد. با استفاده از این واحد برای تعیین اندازه، این امکان را به کاربر می دهیم که به راحتی و بدون بروز بهم ریختگی، سایز Text های صفحه شما را توسط مرورگر بزرگتر یا کوچکتر کند. به عنوان طراح وب، این قابلیت تغییر اندازه فونت توسط کاربر، ممکن است زیاد خوش آیند نباشد. ولی از دید کاربران این امکان سودمند خواهند بود که بتوانند صفحه وب شما را با فونت بزرگتر مشاهده کنند. با استفاده از این واحد شما می توانید اندازه فونت را بصورت درصدی نیز تعیین کنید،

مثال:

font-size: 0.9em

با این دستور، اندازه فونت شما، حدودا 10 درصد کوجکتر از اندازه پیش فرض مرورگر برای فونت ها می شود.

و یا:


font-size:1.1em

با این دستور، اندازه فونت شما، حدودا 10 درصد بزرگتر از اندازه پیش فرض مرورگر برای فونت ها نمایش داده می شود.

واحدEXES

ex نیز همانند em یک واحد اندازه گیری نسبی برای فونت Textها در صفحه وب می باشد. با این تفاوت که، بر اساس قرارداد، هر واحد ex معادل ارتفاع حرف x (حروف کوچک) در فونت پیش فرض می باشد.

نکته: این واحد تعیین اندازه در تمام مرورگرها ساپورت نمی شود.

واحد اندازه گیری Exes:

واحد ex یک واحد اندازه گیری نسبی برای فونت متون صفحه وب می باشد. یک Ex بنابر تعریف، معادل ارتفاع حرف کوچک x در فونت پیش فرض تنظیم شده توسط کاربر می باشد. متاسفانه مرورگر های مدرن هنوز از این واحد اندازه گیری به طور کامل پشتیبانی نمی کنند. لذا استفاده از این واحد اندازه گیری توصیه نمی شود.

واحد Percentage:

این واحد نیز همانند واحدهای ex و em، به کاربران امکان تغییر سایز فونت را می دهد.

مثال:

font-size: 100%

با این دستور فونت دقیقا به اندازه مشخص شده در پیش فرض های مرورگر نمایش داده می شود و

بعبارتی دیگر 100% برابر است با 1 em

واحدهای Absolute:

در CSS این امکان را داریم که با استفاده از 7 واحد اندازه گیری مطلق، اندازه متن را بصورت نسبی و بر اساس پیش فرض های مرورگر تنظیم کنیم که عبارتند از :


xx-small
x-small
small
medium
large
x-large
xx-large


در اکثر نسخه های مرورگر IE، واحد small بعنوان واحد هم اندازه با پیش فرض مرورگر شناخته می شود، اما در مرورگرهای دیگر واحد medium این حالت را دارد و به همین دلیل استفاده از این نوع تعیین اندازه در طراحی سایتهای Cross Browser Compatibilty (مطابق با مرورگرهای مختلف) منسوخ شده است.

نکته: این نوع واحدها از قاعده ارث بری (Inheritance) در CSS مستثنا هستند و بعبارتی از Parent خود هیچ چیز ارث نمی برند، بلکه نسبت به مقادیر پیش فرض مرورگر تنظیم خواهند شد.

واحدهای Larger و Smaller :

این دو واحد نیز همانند واحدهای Absolute هستند، با این تفاوت که اندازه این واحدها بر خلاف واحدهای Absolute بر اساس Parent آنها مشخص می شود. (قانون ارث بری در CSS ). بنابراین اگر یک المنت <p> با سایز small داشته باشیم و بخواهیم بخشی از متن بزرگتر دیده بشود، سایز آن بخش از متن را برابر larger قرار می دهیم.


مثال:


< p >This is a < span style = " font - size : larger ; " > Paragraph < / span > < / p >
      
nima2020 مرد #62 | Posted: 27 Feb 2011 20:51
کاربر

 
همانطور که می دانید طولانی بودن زمان لود شدن سایت بخصوص در کانکشن های کم سرعت می تواند باعث خستگی کاربران و در نتیجه از دست دادن ویزیتورهای سایت شود. غالبا متدهای بهینه سازی وب سایت بر اصل کم حجم کردن صفحات و لود شدن سریعتر آنها توجه دارند.
یکی از روش های بهینه سازی وب سایت، فشرده سازی فایل های استایل CSS می باشد.
یک برنامه ی CSS Compressor در این وب سایت موجود است که می توانید با استفاده از متدهای مختلف آن، فایل های CSS خود را بهینه و فشرده کنید.
این برنامه با استفاده از 14 متد بشرح:

1. Convert long colours names to hex
2. Convert long hex codes to short hex codes
3. Convert long hex to colour names
4. Convert RGB to hex
5. Remove zero measurements
6. Combine identical rules
7. Combine identical selectors
8. Combine properties
9. Remove overwritten properties
10. Remove useless values from margins and padding
11. Convert text weights to numbers
12. Show statistics
13. Output in colour
14. Output using smallest size

حجم قابل توجهی از فایل های CSS شما را کاسته و در نتیجه باعث سریعتر لود شدن آنها می شود.
لینک وب سایت: http://iceyboard.no-ip.org/projects/css_compressor
      
nima2020 مرد #63 | Posted: 27 Feb 2011 21:06
کاربر

 
اگر از کابران اینترنت باشید حتما با سایت Youtube کم و بیش آشنا هستید . این سایت بزرگترین مرجع به اشتراک گذاری ویدئو در وب به حساب میاد ، به طوری روزانه چندین و چند ویدئو در این سایت به اشتراک گذاشته می شه و هزاران بازدید کننده از این ویدئو ها دیدن می کنند . البته ناگفته نماند که این سرویس عظیم چندی قبل توسط گوگل خریداری شده و الان توسط این شرکت اداره می شه . شاید شما هم مثل خود من خواسته باشید این ویدئو ها رو در گوشه ای از هارد خود آرشیو کنید و گاهی اوقات به آنها سر بزنید و یادی تازه کنید . من سعی می کنم در اینجا چند راه ساده رو به شما معرفی کنم تا به سلامتی و هیچ گونه فسفر سوزی بتونید این ویدئو ها رو دانلود کنید .

1- Keepvid : سایتی ساده ولی بسیار موثر در زمینه دانلود از سایت ای اشتراک ویدئو ، شما به مدد این سایت نه تنها از یوتوب بلکه از سایت ها دیگر مثل Google Video ، Breake.com ، iFilm ، PutFile و دهها سایت دیگر ویدئو دانلود کنید . این سایت امکان دانلود این ویدئو ها رو با پسوند FLV فراهم می کنه .

2- youconvertit : این سایت پا را کمی فراتر گذاشته به این صورت ابزاری های هم برای تبدیل آنلاین این ویدئو به فرمت های مختلف ارائه می کنه . شما می تونید ویدئو مورد نظر خودتون رو یا از سیستم خود تون به این سایت آپلود کنید تا تغییر فرمت به فرمت دلخواه تون صورت بگیره و یا می تونید از سایت های مثل یوتوب آدرس ویدئو مورد نظر تون رو بدید و با فرمت دلخواه تون فایل رو تحویل بگرید .

3- Convert Direct : بوسیله این سایت هم می تونید ویدئو ها یوتوب رو علاوه بر دانلود تغییر فرمت هم بدید به این صورت لینک ویدئو مورد نظر خود تون رو می دید و بعد انتخاب می کنید که می خواید اون ویدئو رو با چه فرمتی دانلود کنید این سایت توانایی تبدیل ویدئو ها به فرمت های mp3 , mp4 , 3gp , mov , AVI رو داره .

4- ConvertTube : این سایت هم توانایی دانلود ویدئو های یوتوب با فرمت های مختلف رو داره البته فکر می کنم این سایت فقط برای دانلود از یوتوب طراحی شده .

5- یک راه بسیار جالب هم وجود داره . این کار بسیار سادس ، فقط کافیه به لینک ویدئو مورد نظر خودتون عبارت mp4 رو اضافه کنید.
مثلا اگر آدرس ویدئوی شما باشه http://youtube.com/watch?v=d3g8YowJsS4
آدرس این ویدئو برای دانلود می شه http://youtubemp4.com/watch?v=d3g8YowJsS4 .
بعد از رفتن به لینک تبدیل شده می تونید ویدئو رو با فرمت mp4 و با سرعت مناسب دانلود کنید.
      
nima2020 مرد #64 | Posted: 24 Mar 2011 02:41
کاربر

 
مطمئنأ حفاظت از اجزای داخلی و خارجی کامپیوتر امر ضروری و اجتناب ناپذیری است. پاکیزگی اجزا نیز یکی از همین امور حفاظتی است. عدم دانستن چگونگی نظافت اجزای کامپیوتر ممکن است خسارت چشمگیری را به آنها وارد کند. اکنون قصد داریم تا برای شما روش های بهینه سازی و تمیزکاری کامپیوتر را برای تک تک اجزای آن شرح دهیم. مطمئن باشید با دانستن و عمل کردن به این ترفندها تا حد بسیار زیادی طول عمر این قطعات را بالا خواهید برد.
زماني که نياز داريد تا کامپيوتر را تميز کنيد بستگي به محيطي دارد که کامپيوتر در آن کار ميکند مثلا کامپيوترهايي که در اماکن عمومي کار ميکنند بايد هر ماه تميز شوند. اما کامپيوترهايي که در منزل مورد مصرف قرار ميگيرد شايد در يک فاصله زماني6ماهه نياز به تميزکاري داشته باشند. اگر هنگام کار با کامپيوتر سيگار ميکشيد يا محيط کار کامپيوتر، پرگرد و خاک است بايد هر دو ماه يکبار آنرا تميز کنيد. اما بطور معمول توصيه ميکنم تا هر6ماه يکبار کار تميزکاري داخل کامپيوتر انجام شود. هنگام تميزکاري داخل کامپيوتر شديدا توصيه ميکنم که از جاروبرقي براي تميزکردن قطعات داخلي کامپيوتر استفاده نکنيد چون جاروبرقي توليد الکتريسيته ساکن ميکند که براي قطعات الکترونيکي داخل کامپيوتر فوق العاده خطرناک است و احتمال خرابي کامپيوتر را بشدت بالا ميبرد. جاروهاي باطري دار کوچکي مخصوص تميزکردن داخل کامپيوتر وجود دارد که در صورت نياز ميتوانيد از آنها استفاده کنيد. توصيه من بهره گيري از اسپري هواي فشرده است که ميتوانيد از فروشگاههاي قطعات الکترونيکي تهيه کنيد. اما قسمت بيروني بدنه کامپيوتر ميتواند بوسيله جاروبرقي تميز شود.

يادتان باشد که هيچوقت مايع تميز کننده را مستقيما به قطعات داخلي اسپري نکنيد و اگر لازم است که از مايع استفاده کنيد ابتدا آنرا روي پارچه بريزيد و پارچه را روي آن بخش بکشيد.

هنگام تميز کردن کامپيوتر بايد حتما دستگاه را خاموش کرده و کابل برق را از پريز جدا کنيد.

هيچوقت داخل کامپيوتر را با آب، خيس نکنيد.

براي تميز کردن کامپيوتر نياز به پارچه، آب، الکل سفيد، مايع ظرفشويي، جاروي برقي براي تميزکردن بيرون کامپيوتر، گوش پاک کن، اسفنج، قلم مو، جارو باطري دار مخصوص و البته دستبند ضد الکتريسته ساکن داريد.

در اولين قدم کامپيوتر را خاموش کرده و آنرا از برق بيرون بکشيد. ابتدا قسمت بيروني بدنه کامپيوتر را با جاروبرقي تميز کنيد و تمام درزها و منافذ عبوري هوا را تميز کنيد. سپس ميتوانيد قسمت بيروني بدنه کامپيوتر را با پارچه آغشته به آب و کمي مايع ظرفشويي تميز کنيد. مطمئن شويد که تمام درزها و راههاي عبوري هوا از مو و گرد و غبار تميز شود.

حال بدنه کامپيوتر را باز کنيد تا قسمتهاي داخلي کامپيوتر در رويت قرار گيرد. به CPU نگاه کنيد. توجه کنيد که غبار ميتواند در وراي پنکه و لابلاي رادياتور سي پي يو خود را پنهان کند. ممکن است بدنتان حاوي الکتريسيته ساکن باشد. توصيه ميکنم تا از يک عدد دستبند ضدالکتريسيته استفاده کنيد. آنرا به مچ دستتان ببنديد و سر ديگر آنرا به جايي وصل کنيد که الکتريسيته را به زمين تخليه کند مانند لوله آب، بدنه ميز فلزي،... اين دستبند را ميتوانيد از مغازه هاي فروش قطعات الکترونيکي تهيه کنيد. حال ميتوانيد قلم مو را برداشته و به آرامي و با دقت حواس CPU را تميز کنيد تا خاک و گرد و غبار از لابلاي رادياتور و پنکه خارج شود.
      
nima2020 مرد #65 | Posted: 24 Mar 2011 02:43
کاربر

 
كامپيوتر شما، چه سه ساله باشد، چه سه روزه، با مشكلات امنيتي يكساني مواجه است كه گاهي بسيار خطرناك هستند. ويروس‌ها مي‌خواهند به محض آمدنتان به روي خط، وارد سيستمتان شوند. جاسوس‌افزارها بر پشت نامه‌ها سوار‌مي‌شوند و سعي مي‌كنند همراه با تبليغات وارد سيستم شما شوند. تروجان‌ها در كمين مي‌نشينند و با اولين غفلت، نفوذ‌مي‌كنند. راه‌هاي مختلفي براي مقابله با اين خطرات وجود دارد. در این ترفند سعي خواهيم‌كرد ضمن معرفي خطرات امنيتي، روش‌هاي مقابله با هر يك را توضيح دهيم. لازم به ذكر است كه اين نكات هيچ ترتيب خاصي ندارد و اولويت در مطرح كردن هر يك از آن‌ها، دليل مهم بودن آن برساير موضوعات نيست.
هشدارهاي امنيتي را جدي نگيريد!
پنجره‌هاي pop up به خودي خود مزاحم هستند؛ چه برسد به اين كه هشدار بدهند سيستم شما داراي يك مشكل امنيتي است. فروشندگان محصولاتي كه ظاهراً نرم‌افزارهاي‌‌امنيتي هستند، با ترساندن كاربران ساده و بي‌دقت، آن‌ها را ترغيب به دانلود نرم‌افزارهاي مزبور‌مي‌كنند، يا آن‌ها را طوري از خطري كه وجود ندارد مي‌ترسانند كه مجبور‌شوند حداقل سري به سايتشان بزنند. بعيد است تا‌كنون با چنين پنجره‌هاي هشدارآميزي هنگام گشت‌زدن در وب مواجه نشده‌‌باشيد.

بعضي وقت‌ها شكل پنجره‌ها طوري است كه گويا از طرف ويندوز هشدار مي‌دهد. اما چنين نيست و اين‌ها فقط تبليغ هستند. گاهي يك علامت كمرنگ <تبليغ> در پايين اين پنجره آمده است. ولي طراحي صفحه طوري است كه كاربر به آنجا توجه نمي‌كند و فكر مي‌كند هر چه زودتر بايد كاري بكند. به همين‌خاطر، بي‌محابا روي دكمهYes كليك مي‌كند تا شايد نجات يابد. اما روي هر چه كليك كند (چه Yes ، چهNo، چه هر جاي ديگر)، به سايت فروشنده هدايت مي‌شود تا نرم‌افزار را دانلود كند.

در اينجا قصد نداريم اسمي از چنين فروشنده‌هايي بياوريم يا محصول خاصي را نام ببريم. مهم اين است كه هر كس مي‌تواند يك صفحه وب pop up را طوري طراحي كند كه شبيه به كادرهاي ويندوز باشد و كاربر فكر‌كند واقعاً با يك مشكل امنيتي مواجه شده كه ويندوز دارد هشدار مي‌دهد. حتي بعضي از آن‌ها با جعل المان‌هاي ويندوز (مثل منوي programs) براي كاربرِ از همه جا بي‌خبر، هيچ ترديدي را باقي نمي‌گذارند كه كل قضيه را باور كند. حال‌آن‌كه ماجرا به‌كلي دروغ است.

حال سؤال اين است كه چگونه مي‌توان چنين پنجره‌هايي را از هشدارهاي واقعي ويندوز تشخيص داد. اولاً حتي اگر وحشتناك‌ترين هشدار را هم ديديد، نبايد هول شويد و عجولانه كاري بكنيد. ثانياً اگر به خط عنوان و پايين صفحه نگاه كنيد، حتماً مي‌توانيد تشخيص‌دهيد كه يك پنجره InternetExplorer است يا پنجره‌اي جعلي. البته اين صرفاً سرنخ است و برهان قاطع نيست.

واقعاً ممكن است ويندوز يا يكي از نرم‌افزارهاي نصب شده در سيستم ‌شما (از جمله برنامه ضدويروس‌) چنين پنجره‌اي را ظاهر كرده باشد. اما احتمال اين حالت خيلي ضعيف است و شما در اكثر موارد مي‌توانيد فرض بگيريد كه با يك پنجره تبليغاتي مواجه هستيد. ولي اگر مردد هستيد، روي پنجره كليكِ راست كنيد و گزينه Properties را بزنيد.

با اين كار معلوم مي‌شود كه صفحه از طرف كدام سايت نشان داده شده است. ديالوگ كادرهاي واقعي IE گونه، آدرس غيراستانداردي دارند كه با چيزي مثل: res آغاز مي‌شود. اما پنجره‌هاي تبليغاتي يك آدرس واقعي وب دارند. مهم اين است كه عجولانه نسبت به پيام عكس‌العمل نشان ندهيد، بلكه مكث كنيد و با دقت پيام را بخوانيد. خيلي اوقات از محتواي پيام هم مي‌توان به دروغ بودن آن پي برد.
مراقب آرشيو مكاتبات آنلاين باشيد
فهرست‌هاي پستي (mailing list) مرجع خوبي براي به دست آوردن هر نوع اطلاعات هستند؛ به ويژه آرشيو اين فهرست‌ها كه به اينترنت پست شده‌اند. پيام‌هايي كه در اين فهرست‌ها بين اعضا رد و بدل مي‌شود، غالباً به صورت آرشيوهاي قابل جستجو در دسترس هستند و جستجوگراني چون گوگل و غيره آن‌ها را پيدا مي‌كنند. با اين كه اين مجموعه مكاتبات نعمت بزرگي براي محققان هستند، اما مي‌توانند پناهگاه ويروس‌ها و ساير خطرات اينترنتي هم باشند.

اگر سرور آرشيوكننده نظارتي بر ويروس‌ها نداشته‌‌باشد و ضمايم نامه‌ها را آزاد بگذارد، ممكن است پيام‌هايي را آرشيو كرده باشد كه حاوي فايل‌هاي آلوده‌كننده هستند. خودتان مي‌توانيد امتحان كنيد. مثلاً در گوگل به جستجوي فايل postcard.pif بپردازيد، يعني فايل آلوده‌اي كه در بسياري از كرم‌هاي سري W32/Netsky به كار رفته‌است. نتيجه جستجو قطعاً پر از لينك‌هايي به پيام‌هايي در آرشيو فهرست‌هاي پستي خواهد بود كه نسخه فعالي از اين ويروس را به عنوان ضميمه دارند. كليك روي يكي از اين ضمايم در آرشيوهاي مزبور، سيستم را بلافاصله آلوده مي‌كند.


نرم‌افزار ضدجاسوسي و ضدتبليغاتي را به‌درستي انتخاب كنيد
امروزه جاسوسي اينترنتي، براي كاربران كامپيوتر به واقعيتي گريزناپذير تبديل شده است. حاصل كمي غفلت هنگام گشت‌زدن در وب، ممكن است مرورگر <هاي‌جك> شده، كوكي‌هاي متجاوز و پاپ‌آپ‌هاي تمام‌نشدني باشد. بسياري از كاربران براي اين‌كه از شر اين پليدي‌هاي اينترنت در امان بمانند، به نرم‌افزارهاي ضدجاسوسي
(antispyware) پناه مي‌برند.

اما اگر انتخاب برنامه‌هاي ضدجاسوسي و ضدتبليغاتي از روي دقت صورت نگيرد، درمان ممكن است بدتر از خود مرض از آب در بيايد. اگر به دنبال راهي براي مقابله با پاپ‌آپ‌ها هستيد، گوگل، ياهو و MSN ابزارهاي خوبي براي مسدود‌كردن اين پنجره‌ها را به‌طور رايگان عرضه ‌‌مي‌كنند.

خود اينترنت اكسپلورر، اگر سرويس‌پك 2 ويندوز اكس‌پي را نصب كرده باشيد، يك pop up blocker قوي دارد. بسياري از برنامه‌هاي ضدويروس خوب هم امروزه به پاپ‌آپ بلاكر مجهزند. بنابراين نيازي به تهيه جداگانه اين برنامه نيست.


مشهورترين برنامه‌هاي ضد‌جاسوسي در حال حاضر، سه محصول Ad-Aware ،Spybot Search and Destroy وSpySweeper هستند. كه تمام آن‌ها نسخه رايگان هم دارند. نسخه رايگان اين برنامه‌ها، هم اسكن‌‌مي‌كند و هم بيشتر جاسوس‌افزارها، تبليغ‌افزارها و به‌طوركلي كدهاي پليد را از بين‌‌مي‌برد. اما يك سري از برنامه‌هاي ضد‌جاسوسي هم وجود‌‌دارند كه به برنامه‌هاي <ولگرد> يا <مشكوك> موسومند.

اين برنامه‌ها از طريق يك پاپ‌آپ تبليغ مي‌شوند كه مدعي است هر پليدافزاري را از روي سيستم شما پاك مي‌كند با اين‌حال اين برنامه‌ها به قدري سمج هستند و آن قدر كاربر را تحت فشار‌‌مي‌گذارند تا مجبور‌شود پيشنهاد دانلود را بپذيرد.

يكي از نشانه‌هاي برنامه‌هاي ولگرد اين است كه دانلود و اسكن به طور رايگان انجام مي‌شود. اما موقع پاك كردن كه مي‌رسد، مي‌گويند بايد برنامه را بخريد. حتي بعضي از آن‌ها به دروغ اعلام مي‌كنند كه سيستم گرفتار جاسوس‌افزار است و كاربر را مجاب مي‌كنند كه برنامه را بخرد. بدترين نمونه از اين نرم‌افزارها، كه برخي سايت‌ها آن‌ها را <اخاذافزار /extortion-ware> ناميده‌اند، خودشان در سيستم مشكل ايجا مي‌كنند و حتي uninstall هم نمي‌شوند و كاربر را مجبور مي‌كنند براي گرفتن uninstaller، خود نرم‌افزار را بخرند.

حال سؤال اين است كه چه بايد كرد؟ چگونه مي‌توان يك محصول قانوني و مشروع را از يك برنامه فريبكار و نامشروع تشخيص داد؟ يك قاعده كلي اين است كه اگر فروشنده‌اي تبليغ كند كه نرم‌افزارش سيستم شما را از شر جاسوس‌افزارها و تبليغات خلاص مي‌كند، به احتمال زياد خودش جاسوس‌افزار است. تبليغات پاپ‌آپ و banner غالباً ادعا‌‌مي‌كنند كه سيستم به جاسوس‌افزار آلوده شده‌است.

گرچه بعضي از محصولات تجاري ضدجاسوسي پيشنهاد اسكن رايگان سيستم را ارائه مي‌دهند، ولي پيشا‌پيش ادعا نمي‌كنند كه كامپيوترتان آلوده است.

طبق يك نظرسنجي كه شركت‌هاي WebRoot و AOL انجام داده‌اند، بيش از 90‌درصد كاربران كامپيوتر، در سيستم خود شكلي از جاسوس‌افزار را دارند. بنابراين، اسكن مستمر سيستم، يك ضرورت است. ابتدا از يكي از اين اسكنرها و پاك‌كننده‌هاي رايگان استفاده‌‌كنيد. سايت SpywareWarrior.com فهرستي از نود برنامه آزمايش شده را ارائه داده است كه <در ضدجاسوس‌افزار بودن آن‌ها ترديد وجود دارد>. با اين كه تمام برنامه‌هايي كه در اين سايت معرفي شده‌اند ممكن است بد نباشند، ولي منطق حكم مي‌كند به طرف آن‌ها نرويد.

بعضي از سايت‌هايي كه برنامه‌هاي ضد‌جاسوسي ولگرد را تبليغ‌مي‌كنند و سايت‌هايي كه خودشان به انتشار جاسوس‌افزار و كدهاي مخرب مي‌پردازند، با استفاده از نقاط ضعف ويندوز و اينترنت اكسپلورر، نصب‌هاي <تحميلي> انجام مي‌دهند و به نمايش پاپ‌آپ‌هاي تمام‌نشدني مي‌پردازند. بروز نگه‌داشتن ويندوز يكي از آسان‌ترين راه‌ها براي مقاوم‌شدن در برابر اين تهديدات است. از آنجا كه بعضي برنامه‌هاي ضد‌ويروس، قابليت‌هاي ضدجاسوسي هم دارند، بروز نگه‌داشتن آن‌ها هم كار خوبي است.

Spybot S&D ،SpySweeper و برخي ديگر از محصولات خوشنام نيز سيستم شما را در مقابل بعضي از اين سايت‌ها مقاوم مي‌كنند. قابليت معرفي سايت‌هاي ناامن در منطقه امنيتي اينترنت اكسپلورر (Security Zone) يكي از ويژگي‌هاي خوب اين مرورگر است كه به آساني در دسترس است. سايت SpywareGuide.com فهرستي از سايت‌هاي مخرب را به‌طور رايگان ارائه مي‌دهد كه مي‌توانيد به SecurityZone اينترنت اكسپلورر معرفي كنيد.


بلوكه كردن پاپ‌آپ‌ها، راه ديگري براي مواجهه با اين مشكل است. اگر از سيستم‌عاملي غير از ويندوز اكس‌پي استفاده مي‌كنيد، يا هنوز سرويس‌پك2 ويندوز اكس‌پي را نصب نكرده‌ايد، مي‌توانيد از برنامه‌هاي شركت‌هاي ديگر، مثل MSN، ياهو و يا گوگل براي مسدود‌كردن پاپ‌آپ‌ها استفاده كنيد.

در مجموع، دور نگه‌داشتن سيستم از شر جاسوس‌افزارها، تبليغ‌افزارها و به‌طوركلي برنامه‌هاي مخرب، احتياج به دقت و هشياري دارد. بيشتر كاربراني كه از پاپ‌آپ‌ها و جاسوس‌افزارها شكايت دارند، به خاطر اين است كه آگاه نيستند اين چيزها چگونه به كامپيوترشان راه پيدا مي‌كنند. به پيام‌هايي كه پيشنهاد نصب يك نرم‌افزار را به شما مي‌دهند، خوب دقت كنيد و چشم بسته قبول نكنيد. اگر برنامه‌اي را از قبل نمي‌شناسيد، بدون خواندن <توافق‌نامه كاربر> اقدام به نصب آن نكنيد. اگر چيز مشكوكي را ديديد، روي هيچ دكمه‌اي كليك نكنيد (نه Yes و نه No)، و بلافاصله پنجره را ببنديد (كليد Alt+F4 را بزنيد).
سرقت مرورگر
سرقت صفحه يا هايجك‌كردن مرورگر (browser hijack يا مرورگرربايي) يكي از رايج‌ترين آزارهاي اينترنتي (بيشتر از ويروس و كرم) است كه كاربران خانگي و حتي شركتي را گرفتار كرده است. هدف از اين كار، اولاًً هدايت كردن وب‌گردها به يك سايت جستجوگر خاص و ثانياً نظارت بر فعاليت آن‌ها به منظور هدفمند‌كردن تبليغات (در قالب پنجره‌هاي پاپ‌آپ) مي‌باشد. هايجك كردن مرورگر چيزي بين malware و adware است.

انگيزه اين كار بر خلاف ويروس‌ها، پول درآوردن است؛ پولي كه از فروش فضاي تبليغاتي در وب و فروش خدمات و كالاهاي تبليغ‌كنندگان به دست مي‌آيد. البته برخي از سارقان مرورگرها، با backdoor و تروجان‌هايي همراهند كه به فروشندگان امكان دانلود برنامه‌هاي مخرب و جمع‌آوري كليدضربه‌ها و ساير اطلاعات خصوصي را مي‌دهند.

متأسفانه هيچ راه يكساني براي از بين‌بردن تمام اين نرم‌افزارها وجود‌ندارد. تكنيك‌هاي هايجك‌كردن مرورگر، امروزه بسيار پيچيده شده‌اند. از صفحات ساده‌اي كه با استفاده از كدهاي جاوا اسكريپت صفحه پيش‌فرض را تغيير مي‌دهند گرفته تا موجوداتي مثل Smartsearch.WS كه با تغيير رجيستري كاري مي‌كنند كه اگر كاربر فراموش كرد پيشوند HTTP را تايپ كند، خود به خود هر صفحه را به سايت خودش تغيير جهت دهد.

بهترين راه براي مقابله با هايجك‌كننده‌هاي مرورگر، پيشگيري از آن‌هاست. بيشتر هايجك‌ها با تعامل خود كاربر صورت مي‌گيرند. وقتي كاربر به ديدن صفحات خاصي از وب مي‌رود، با پاپ‌آپي مواجه مي‌شود كه پيشنهاد دانلود يك نرم‌افزار، يك چيز رايگان، يا در ساده‌ترين شكل، تغيير صفحه شروع مرورگرش را مي‌دهد. در اين مواقع فقط يك كار صحيح است؛ رد پيشنهاد.

اخيراً برخي از هايجكرها به روش‌هاي ويروس‌گونه روي آورده‌اند و از نقاط ضعف اينترنت اكسپلورر سوءاستفاده‌ مي‌كنند. نقطه ضعف MHTRedir يك سري تروجان را پوشش مي‌دهد كه غالباً براي دانلود تماس‌گيرنده‌هاي مستهجن و اخيراً كرم Bagle.AQ به‌كار گرفته مي‌شوند. البته مايكروسافت اين نقطه ضعف را با روزآمدسازي امنيتي MS04-025 خود ترميم كرده است. بنابراين اگر سيستم‌شما بروز باشد، كمتر مورد آسيب قرار‌مي‌گيرد. محصولات ضدويروس هم، بسياري از اين نوع تروجان‌ها را شناسايي مي‌كنند. بنابراين به كمك اين برنامه‌ها هم مي‌توانيد جلوي هايجك‌شدن را از همان ابتدا بگيريد.

اما اگر بعد از همه اين مراقبت‌ها باز هم گرفتار هايجك شديد، برنامه‌هايي مثل
Hijack This ،Ad-aware ،Spybot S&D و SpySweeper احتمالاً مشكل شما را حل‌مي‌كنند. همچنين سايت‌هايي چون Scumware.com ،MVP.org ،Spywareinfo.com و MajorGeeks.com مي‌توانند مفيد باشند
      
nima2020 مرد #66 | Posted: 24 Mar 2011 02:46
کاربر

 
فرض كنيد وارد يك مغازه فروش کامپیوتر شده اید و مي خواهید يك پرينتر بخرید! چه پرينتري انتخاب مي كنيد؟ چه مشخصاتی براي شما اهمیت دارد اصلاً آن را براي چه کاربردی مي خواهید؟ همه روزه افراد زيادي تعدادی پرينتر براي استفاده شخصی يا حرفه اي مي خرند. نوع پرينتري كه انتخاب مي كنيد بستگی به اين دارد كه از چه چیزی مي خواهید پرينت بگيريد، متن يا گرافيك يا عكس سياه سفيد؟ در این ترفند قصد داریم به معرفی راه های خرید یک دستگاه پرینتر یا چاپگر بپردازیم.
اگر بیشتر از متون پرينت مي گيريد و تعداد اين متون هم زیاّد است يك پرينتر ليزر سياه و سفيد براي شما بسیار مناسب است اما براي پرينت گرفتن از عكس ها يا تصاوير گرافيكي احتیاج به يك پرينتر رنگي جوهر افشان (جوهر پاش ) يا در صورت امکان يك پرينتر ليزر رنگي داريد.

پرينتر جوهر افشان و پرينتر ليزر رنگي پرينترهاي جوهر افشان با پاشیدن نقاط كوچك جوهر در يك ورق کاغذ كار مي كنند. كه باعث بوجود آمدن تصاوير رنگي يا سياه و سفيد و در بعضی مواقع عکاس هاي با كيفيت مي شود. هر چند پرينترهاي جوهر پاش با خطوط تيز ممکن است مشکل داشته باشند بنابراين متنی كه با آن چاپ مي شود ممکن است آن دقت لازم را نداشته باشد كه بستگی به سرعت پرينت هم دارد. اکثر پرينتر هاي معمول جوهر افشان سه رنگ دارند كه براي ساختن رنگهای مختلف از آنها استفاده مي شود. و در بعضی از پرينتر ها براي ساختن رنگ سياه هم از همیّن سه رنگ استفاده مي شود كه باعث مصرف زیاد جوهر مي شود و علاوه بر آن رنگ سياهي كه به اين صورت تولید مي شود یا به آبی و يا به سبز تمایل دارد كه براي پرينت گرفتن از يك متن ایده آل نیست.

براي اینکه در يك پرينتر جوهر افشان رنگ سیاه را بدرستي داشته باشید احتیاج به پرينتري دارید كه يك كارتريج مجزا براي رنگ سیاه داشته باشد. كه در اين حالت حداقل دو كارتريج باید وجود داشته باشد. يكي براي سه رنگ اصلی ( آبی - قرمز - سبز ) و يكي براي سیاه كه به CMYK معروف است. بهترین ساختار براي يك پرينتر جوهر افشان كارتريج هاي مجزا براي هر رنگ است كه در صورت لزوم فقط كارتريج را كه رنگ آن تمام شده عوض مي كنيد. يك عکس خوب بوسیله يك پرينتر CMYK چاپ مي شود و براي عکسهای با كيفيت حرفه اي به يك پرينتر شش رنگ احتیاج داريدكه يك آبی روشن و يك قرمز روشن علاوه بر رنگهای ذکر شده دارد. اين نوع پرينتر براي چاپ عکس بسیار عالی بوده ولی براي پرينت گرفتن از يك متن ضعیف عمل مي كند. بخاطر داشته باشید كه هر چند پرينتر هاي جوهر افشان كيفيت بالا عكس هاي با كيفيتي را مي توانند چاپ كنند اما مصرف جوهر آنها هم بالاست بنابراین يكي از فاکتورهای مهم مصرف جوهر آنهاست كه بر قيمت عكس چاپ شده تاثیر دارد. اما پرينتر هاي جوهر افشان بهترین پرينتر هاي موجود نبستند سرعت آنها 2 تا 3 صفحه در دقیقه براي پرينت متن است و براي چاپ هر صفحه گرافيك و عکس 2 تا 3 دقیقه زمان احتیاج دارد. طبیعتاً قيمت این پرينتر ها با افزایش سرعت پرينتر افزایش پیدا مي كند به هر حال پرينتر هاي جوهر افشان از نظر قيمت با بودجه بسیاری از افراد سازگار است. البته همه پرينتر هاي جوهر افشان ارزان نیستند و پرينتر جوهر افشان با قيمت 1500 دلار هم در بازار یافت مي شود.

يك انتخاب گرانتر براي پرينت رنگی پرينتر لیزری است كه از تونر CMYK براي خلق تصویر استفاده مي كند. این پرينترها تصاویر گرافيكي و عکسهای با كيفيت فوق العاده عالی چاپ مي کنند. به همان خوبی كه خطوط تیز متن را پرينت مي گیرند. سرعت آنها هم قابل توجه است 6 تا8 صفحه در يك دقیقه براي يك متن و يك صفحه در دقیقه براي پرينت از تصاویر گرافيكي و عکس ها. ولی يك پرينتر لیزر رنگی بسیار گران است. به طوریکه ارزان ترین پرينتر لیزری از گرانترین پرينتر جوهر افشان هم گرانتر است. البته در يك پرينتر لیزر رنگی هزینه چاپ هر برگ ارزان تر از پرينتر جوهر افشان است. و اگر قرار است تعداد زيادي پرينت رنگي داشته باشید بايد در خريد پرينتر همه اين نكات را در نظر بگيريد. پرينتر هاي ليزر سياه و سفيد پرينترهاي لیزر سياه و سفید اساس کارشان مانند دستگاه فتوکپی است پرينتر ليزر يك متن را با فونت هاي تيز به خوبي و سرعتی برابر 6 تا 8 ورق در دقیقه و براي تصاوير گرافيكي با سرعت 2 ورق در دقیقه چاپ مي كند. اين پرينترها براي چاپ متن بهترین انتخاب هستند بخصوص اگر متون با خط ريزتر از حد معمول يا درشت تر از حد معمول سر و كار داريد. قيمت تمام شده پرينت براي هر صفحه هم بسیار ارزان است و از کاغذ معمولی هم به راحتی پرينت مي گیرند با اندازه هاي مختلف کاغذ هم نسبت به پرينتر هاي دیگر بي دردسر ترد. قيمت آن مناسب است و اگر به پرينت رنگي احتیاج ندارید بهترین انتخاب براي شما هستند.
      
soniyahot زن #67 | Posted: 1 Apr 2011 16:31
کاربر

 
دانگل ها جدای از مدل و مارکشان همگی یک هدف را دنبال می کنند ،آن هم بازگردن یا دکود کردن شبکه های ماهواره ایست.دانگل ها تا به حال نتوانسته اند به خوبی و ۱۰۰% نیاز کاربران را برطرف کنند به خاطر چند دلیل :

۱- دانگل ها داری هیچ گارانتی زمانی از طرف شرکت سازنده و فروشنده ندارندد ، یعنی اینکه یک دانگل در تاریخ ۱۷ اسفند ساخته شده و سرویس این دانگل از ۱ فروردین بر روی ماهواره W6 یا هر ماهواره دیگری فعال می شود . این دانگل ۱ ماه بعد به دست فروشنده میرسد و شما یا مشتری ۴ ماه بعد اطلاع پیدا میکنید که یک همپین وسیله ای وجود دارد و اقدام به خرید میکنید و وقتی از فروشنده میپرسید سرویس این محصول تا چه تاریخی پابرجاست به شما جواب میدهد ۱ سال . بله یک سال از شروع سرویس که ۱ فروردین میباشد نه موقع خرید که ۵ ماه گذشته است.این مربوط به گارانتی فروشنده اما گارانتی سازنده خیلی بدتر از قضیه فروشنده میباشد ،به خاطر اینکه دانگل ها همیشه ۱ ماه خوب کار کردند ۲ ماه قطع بودند ۹ ماه بد کار کردند.این موضوع هم بر میگردد به پشتیبانی شرکت سازنده که آن هم وقتی به سود خود میرسند دیگر همه چی یادشان میرود.

۲-همیشه یک دیش یا یک جهت با مقدار زیادی سیم باید و جود داشته باشد تا شما بتوانید از دانگل استفاده کنید.

۳-هر چند وقت یک بار نرم افزار یا به قول معروف آپگرید جدید برای دانگل ها بیرون می آید که باعث قطع شدن سرویس و کانال ها می شود. که این امر مستلزم آن است که شما باید با فروشنده تماس گرفته و آن را از قطع شدن کانال ها مطلع سازید تا اینکه فروشنده به شما بگوید دانگل باید آپگرید شود.و روز از نو روزی از نو.

اما از حق نگذریم باید گفت اگر نخواستید از دانگل به عنوان یک مبدل استفاده کنید میتوانید دانگل را به عنوان یک رسیور مستقل استفاده کنید.که باز این امر مستلزم آپگرید دانگل می باشد.
مرد=زن

جداسازی‌های جنسیتی توهین به انسانیت است
      
boy4yoy مرد #68 | Posted: 8 Apr 2011 09:41
کاربر

 
افزايش قدرت صدا در ويندوز 7

در صورتی که اهل گوش کردن موزیک از طریق کامپیوتر باشید و همچنین از ویندوز ویستا یا 7 استفاده می‏کنید قصد دارم به معرفی یک ترفند کاربردی مخصوص شما بپردازیم. با استفاده از این ترفند میتوانید به سادگی و با چند کلیک، قدرت صدای خروجی از اسپیکر را به طور محسوسی در این ویندوزها بهبود ببخشید.

براي اينكار :

بر روی منوی Start کلیک کرده و Control Panel را انتخاب کنید.

Sound را یافته و بر روی آن کلیک کنید.

در پنجره باز شده ابتدا Speakers را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Properties کلیک نمایید.

اکنون به تب Enhancements بروید و تیک سه گزینه Loudness Equalization ،Virtual Surround و Bass Management (یا Base Boost) را بزنید.

پنجره‏های باز را OK نمایید.

پیشنهاد می‏کنم پیش از این کار موزیکی را در حال پخش بگذارید تا بلافاصله بعد از اعمال این تنظیمات، تفاوت قدرت صدا را احساس کنید.

--------------------------------------------

راهنمای کاملی برای خرید دستگاه پرینتر


فرض كنيد وارد يك مغازه فروش کامپیوتر شده اید و مي خواهید يك پرينتر بخرید! چه پرينتري انتخاب مي كنيد؟ چه مشخصاتی براي شما اهمیت دارد اصلاً آن را براي چه کاربردی مي خواهید؟ همه روزه افراد زيادي تعدادی پرينتر براي استفاده شخصی يا حرفه اي مي خرند. نوع پرينتري كه انتخاب مي كنيد بستگی به اين دارد كه از چه چیزی مي خواهید پرينت بگيريد، متن يا گرافيك يا عكس سياه سفيد؟ در این ترفند قصد داریم به معرفی راه های خرید یک دستگاه پرینتر یا چاپگر بپردازیم.
اگر بیشتر از متون پرينت مي گيريد و تعداد اين متون هم زیاّد است يك پرينتر ليزر سياه و سفيد براي شما بسیار مناسب است اما براي پرينت گرفتن از عكس ها يا تصاوير گرافيكي احتیاج به يك پرينتر رنگي جوهر افشان (جوهر پاش ) يا در صورت امکان يك پرينتر ليزر رنگي داريد.

پرينتر جوهر افشان و پرينتر ليزر رنگي پرينترهاي جوهر افشان با پاشیدن نقاط كوچك جوهر در يك ورق کاغذ كار مي كنند. كه باعث بوجود آمدن تصاوير رنگي يا سياه و سفيد و در بعضی مواقع عکاس هاي با كيفيت مي شود. هر چند پرينترهاي جوهر پاش با خطوط تيز ممکن است مشکل داشته باشند بنابراين متنی كه با آن چاپ مي شود ممکن است آن دقت لازم را نداشته باشد كه بستگی به سرعت پرينت هم دارد. اکثر پرينتر هاي معمول جوهر افشان سه رنگ دارند كه براي ساختن رنگهای مختلف از آنها استفاده مي شود. و در بعضی از پرينتر ها براي ساختن رنگ سياه هم از همیّن سه رنگ استفاده مي شود كه باعث مصرف زیاد جوهر مي شود و علاوه بر آن رنگ سياهي كه به اين صورت تولید مي شود یا به آبی و يا به سبز تمایل دارد كه براي پرينت گرفتن از يك متن ایده آل نیست.

براي اینکه در يك پرينتر جوهر افشان رنگ سیاه را بدرستي داشته باشید احتیاج به پرينتري دارید كه يك كارتريج مجزا براي رنگ سیاه داشته باشد. كه در اين حالت حداقل دو كارتريج باید وجود داشته باشد. يكي براي سه رنگ اصلی ( آبی - قرمز - سبز ) و يكي براي سیاه كه به CMYK معروف است. بهترین ساختار براي يك پرينتر جوهر افشان كارتريج هاي مجزا براي هر رنگ است كه در صورت لزوم فقط كارتريج را كه رنگ آن تمام شده عوض مي كنيد. يك عکس خوب بوسیله يك پرينتر CMYK چاپ مي شود و براي عکسهای با كيفيت حرفه اي به يك پرينتر شش رنگ احتیاج داريدكه يك آبی روشن و يك قرمز روشن علاوه بر رنگهای ذکر شده دارد. اين نوع پرينتر براي چاپ عکس بسیار عالی بوده ولی براي پرينت گرفتن از يك متن ضعیف عمل مي كند. بخاطر داشته باشید كه هر چند پرينتر هاي جوهر افشان كيفيت بالا عكس هاي با كيفيتي را مي توانند چاپ كنند اما مصرف جوهر آنها هم بالاست بنابراین يكي از فاکتورهای مهم مصرف جوهر آنهاست كه بر قيمت عكس چاپ شده تاثیر دارد. اما پرينتر هاي جوهر افشان بهترین پرينتر هاي موجود نبستند سرعت آنها 2 تا 3 صفحه در دقیقه براي پرينت متن است و براي چاپ هر صفحه گرافيك و عکس 2 تا 3 دقیقه زمان احتیاج دارد. طبیعتاً قيمت این پرينتر ها با افزایش سرعت پرينتر افزایش پیدا مي كند به هر حال پرينتر هاي جوهر افشان از نظر قيمت با بودجه بسیاری از افراد سازگار است. البته همه پرينتر هاي جوهر افشان ارزان نیستند و پرينتر جوهر افشان با قيمت 1500 دلار هم در بازار یافت مي شود.

يك انتخاب گرانتر براي پرينت رنگی پرينتر لیزری است كه از تونر CMYK براي خلق تصویر استفاده مي كند. این پرينترها تصاویر گرافيكي و عکسهای با كيفيت فوق العاده عالی چاپ مي کنند. به همان خوبی كه خطوط تیز متن را پرينت مي گیرند. سرعت آنها هم قابل توجه است 6 تا8 صفحه در يك دقیقه براي يك متن و يك صفحه در دقیقه براي پرينت از تصاویر گرافيكي و عکس ها. ولی يك پرينتر لیزر رنگی بسیار گران است. به طوریکه ارزان ترین پرينتر لیزری از گرانترین پرينتر جوهر افشان هم گرانتر است. البته در يك پرينتر لیزر رنگی هزینه چاپ هر برگ ارزان تر از پرينتر جوهر افشان است. و اگر قرار است تعداد زيادي پرينت رنگي داشته باشید بايد در خريد پرينتر همه اين نكات را در نظر بگيريد. پرينتر هاي ليزر سياه و سفيد پرينترهاي لیزر سياه و سفید اساس کارشان مانند دستگاه فتوکپی است پرينتر ليزر يك متن را با فونت هاي تيز به خوبي و سرعتی برابر 6 تا 8 ورق در دقیقه و براي تصاوير گرافيكي با سرعت 2 ورق در دقیقه چاپ مي كند. اين پرينترها براي چاپ متن بهترین انتخاب هستند بخصوص اگر متون با خط ريزتر از حد معمول يا درشت تر از حد معمول سر و كار داريد. قيمت تمام شده پرينت براي هر صفحه هم بسیار ارزان است و از کاغذ معمولی هم به راحتی پرينت مي گیرند با اندازه هاي مختلف کاغذ هم نسبت به پرينتر هاي دیگر بي دردسر ترد. قيمت آن مناسب است و اگر به پرينت رنگي احتیاج ندارید بهترین انتخاب براي شما هستند.
      
boy4yoy مرد #69 | Posted: 8 Apr 2011 09:45
کاربر

 
مخفی کردن پوشه و فايل بدون نياز به برنامه

با استفاده از اين ترفند فايلها و فولدرهاي خود را بدون نياز به هيچ گونه نرم افزاري مخفي كنيد ، پس از انجام اين ترفند خواهيد ديد كه حتي اگر قابليت نمايش فايلهاي مخفي ويندوز را نيز فعال كنيد ، فايل يا فولدر شما نمايش داده نخواهد شد !
براي انجام اين ترفند مي بايست از سيستم عامل داس كمك بگيريد .
فرض كنيد قصد داريم يك فولدر را كه با نام shahvar در درايو F شما قرار گرفته است را مخفي كنيم .
ابتدا از طريق منوي Start وارد Run شويد (يا كليدهاي تركيبي : كليد پنجره ويندوز+R) را بزنيد ...
حال در كادر مربوطه كافيست عبارت زير را عينا تايپ نماييد و كليد Enter را بزنيد

attrib +h +s F:/shahvar
دقت داشته باشيد بين attrib و h+ و s+ فاصله خالي وجود دارد
حال اگر به درايو F خود برويد شاخه Shahvar را نخواهيد يافت ! ضمن آنكه حتي اگر گزينه نمايش فايلهاي مخفي ويندوز را نيز از منوي Folder Option فعال كنيد باز هم قادر نيستيد فولدر شاهوار را مشاهده كنيد !
حال اگر قصد داشته باشيد تا تنها يك فايل به خصوص را مخفي كنيد كافي است پسوند فايل را نيز درج كنيد .
مثلا فرض كنيد تا قصد داريم تا يك فايل فلش را كه با نام shahvar در درايو D و در شاخه Ali وجود دارد را مخفي سازيم . فقط كافي است عبارت زير را در كادر Run تايپ نماييد :

attrib +h +s D:/Ali/shahvar.swf
به همين راحتي ! به همين خوشمزگي !
حال اگر بخواهيد مجددا فايل يا فولدر خود را از حالت مخفي خارج سازيد مي بايست عبارت هاي فوق را در كادر Run وارد كنيد ولي اينبار به جاي علامت + علامت منفي را به كار ببريد .
به طور مثال اگر بخواهيد فولدر shahvar را كه در مثال اول مخفي كرده بوديم را مجددا به حالت اوليه بازگردانيم كافي است عبارت زير را در كادر Run وارد كنيد ...

attrib -h -s F:/shahvar
دقت داشته باشيد هنگامي كه فايل يا فولدري را توسط اين روش مخفي مي سازيد مي توانيد از طريق نوار آدرس نيز به آن دسترسي پيدا كنيد ولي فايل خاصيت مخفي بودن خود را از دست نخواهد داد . به طور مثال براي فقط مشاهده فولدر shahvar كه در مثال اول مخفي ساخته بوديم ، كافي است به درايو F خود رفته و در نوار آدرس موجود در بالاي پنجره تايپ كنيد F:\shahvar\ و كليد Enter را بزنيد .
ضمنا هنگامي كه توسط اين روش فايل خود را مخفي مي سازيد ، در هنگام Search توسط ويندوز نيز يافت نمي شوند !
      
boy4yoy مرد #70 | Posted: 8 Apr 2011 09:47
کاربر

 
دستور ساختن Quick launch در ويندوز 7

ابتدا بر روی فضای خالی از Taskbar راست‏کلیک کرده و از منوی Toolbars گزینه New Toolbar را انتخاب کنید.

پنجره New Toolbar - Choose a folder باز خواهد شد.

حال کد زیر را عیناً Copy کرده و در قسمت Folder موجود در این پنجره Paste کنید :

%appdata%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

پس از این کار بر روی دکمه Select Folder کلیک کنید.

با این کار نواری به نام Quick Lunch در سمت راست Taskbar نمایش داده خواهد شد. با کلیک بر روی فلش موجود در کنار آن، برنامه‏های موجود در Quick Lunch را می‏توان مشاهده و انتخاب کرد.

اما در صورتی که قصد دارید Quick Lunch را کاملاً شبیه نسخه‏های قبلی در ویندوزهای XP و ویستا کنید، یعنی آن را به سمت چپ آورده به طوری که تنها آیکن برنامه‏ها موجود باشد :

ابتدا اطمینان پیدا کنید Taskbar در حالت Lock نیست: بر روی فضای خالی از Taskbar راست کلیک کرده و تیک Lock the taskbar را بردارید.

سپس در صورتی که نوار انتخاب زبان (یا هر نوار مشابه آن) فعال است، آن را موقتاً غیرفعال کنید: بر روی فضای خالی از Taskbar راست کلیک کرده و از منوی Toolbars تیک گزینه Language Bar را بردارید.

اکنون جهت آوردن Quick Lunch به سمت چپ نوار وظیفه، با استفاده از ماوس ستون نقطه‏ای کنار آن را گرفته و به سمت چپ بکشید. آن را انقدر بکشید تا دقیقاً در کنار منوی Start قرار بگیرد.

حالا بر روی خود عبارت Quick Lunch راست‏کلیک کرده و ابتدا تیک گزینه Show Text را بردارید. سپس مجدد این کار را کرده و تیک گزینه Show Title را بردارید.

حالا با استفاده از ماوس، آیکن برنامه‏ها را مطابق میل خود جابجا کنید و Taskbar را آن طور که مایل هستید مرتب کنید.

حاصل کار، یک Quick Lunch، مشابه آنچه در ویندوزهای پیشین بود خواهد شد.

در پایان مجدد Language Bar را به Taskbar بیاورید و تیک گزینه Lock the taskbar را بزنید تا Taskbar قفل شود.
      
صفحه  صفحه 7 از 12:  « پیشین  1  ...  6  7  8  ...  12  پسین » 
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر / دانستنیهایی در مورد دنیایی كامپیوتری

جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا