خانه ثبت نام نظرسنجی   جستجو موقعیت قوانین   چت روم
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر /

دانستنیهایی در مورد دنیایی كامپیوتری


صفحه  صفحه 9 از 12:  « پیشین  1  ...  8  9  10  11  12  پسین »
Persian_Empire #81 | Posted: 30 Sep 2012 05:49
کاربر

 
طول عمر بیشتر باطری ماوس با استفاده از پدهای رنگ روشناگر احساس میکنید که عمر موس های وایرلس شما طولانی نیست می‌توانید از راه کارهای جالبی برای بالا بردن عمر آن ها استفاده کنید. یکی از جالب‌ترین راهکارها استفاده از موس پد هایی با رنگ روشن است.

وب سایت لاجیتک در مقاله ای به این نکته اشاره کرده که استفاده از موس پد های تیره رنگ، خشن و ضخیم باعث میشود که سنسور موس بیشتر از حد معمول و به سختی کار کند. از آنجا که این سنسور مهم ترین نقش را در موس بازی می کند، می‌توانید با استفاده از موس پد هایی به رنگ روشن، کارایی آن را بیشتر کرده و در عمر باتری خود افزایش چشمگیری ایجاد کنید.

همچنین خاموش کردن موس بعد از اتمام کار با کامپیوتر نیز می‌تواند عمر باتری آن را افزایش دهد. سعی کنید این موضوع را هیچ وقت فراموش نکنید!
به کوروش به آرش به جمشید قسم
به نقش و نگار تخت جمشید قسم

که ایران همی قلب و خون من است
گرفته ز جان از وجود من است
بخوانید این جمله در گوش باد
چو ایران نباشد تن من مباد

|================|
--=( We Love IRAN )=--
|================|
      
Persian_Empire #82 | Posted: 30 Sep 2012 06:22
کاربر

 
Replicator 2، پرینتر سه بعدی جدید میکربات با دقت چاپ ۲ برابر مدل قبلی


اکنون صنایع MakerBot دست به کار شده و نسخه دیگری از این پرینتر سه بعدی را با قدرت بیشتر و اندازه چاپ بزرگتر با نام Replicator 2 آماده عرضه به بازار کرده است. گفته می شود این محصول به جای بازار مصرف کاربران خانگی، به دنبال گروهی حرفه ای تری از طراحان و مدل سازان است.

این پرینتر سه بعدی جدید که با قیمت ۲۱۹۹ دلار عرضه خواهد شد، صفحه چاپ بزرگتری نسبت به مدل قبلی دارد و می تواند اشیا را ۳۷ درصد بزرگتر از پرینتر سه بعدی Replicator چاپ کند. اما اندازه خود دستگاه با مدل قبلی تفاوت چندانی نکرده است. این چاپگر سه بعدی جدید می تواند اشیاء مختلف را تا ابعاد ۲۹ در ۱۵ در ۱۵ سانتی متر چاپ نماید (حجمی بیش از ۶۰۰۰ سانتی متر مکعب)

این ماشین چاپ سه بعدی به طور اختصاصی تنها با ماده اولیه MakerBot PLA کار می کند که نوعی پلاستیک جدید بر پایه ذرت است. نکته جالب درباره این ماده چاپ جدید آن است که گرمای حاصل از پرینت تاثیر چندانی بر آن ندارد و در نتیجه پس از سرد شدن، شیئ چاپ شده کاهش حجم پیدا نکرده و ترک نمی خورد. دقت چاپ این پرینتر جدید هم ۱۰۰ میکرون اعلام شده است. برای مقایسه بد نیست بدانید که دقت نسخه قبلی این پرینتر سه بعدی ۲۷۰ میکرون بوده است. یعنی اکنون هر لایه پلاستیک شلیک شده با این پرینتر ضخامتی به اندازه یک برگه A4 دارد، که این امر به چاپ هایی نرم تر و دقیق تر منجر خواهد شد.
به کوروش به آرش به جمشید قسم
به نقش و نگار تخت جمشید قسم

که ایران همی قلب و خون من است
گرفته ز جان از وجود من است
بخوانید این جمله در گوش باد
چو ایران نباشد تن من مباد

|================|
--=( We Love IRAN )=--
|================|
      
amirrf مرد #83 | Posted: 5 Oct 2012 02:11
کاربر

 
ADSL چگونه کار می‌کند؟


زوج‌سیم مسی تلفن شهری از محدوده فرکانسی میان صفر‌ تا ‌‌۲ مگاهرتزپشتیبانی می کند که از این میان فقط برای کاربردهای شهری تلفن ثابت(PSTN) از پهنای باند ۴ ‌کیلوهرتز پشتیبانی می‌شود. بدین‌معنی که هنگام استفاده از تلفن معمولی حداکثر باند فرکانسی‌۴‌کیلو هرتز مورد استفاده قرار گرفته و مابقی باند بلا‌استفاده می‌ماند.
ADSL با‌بکار‌گیری‌تکنولوژیهای‌مدولاسیون‌‌تقسیم فرکانسی و فشرده سازی اطلاعات‌‌‌‌ این امکان را بوجود می‌آورد که سیستم شماره‌گیری تلفن بتواند از پهنای باند ‌‌۴ ‌کیلوهرتز خود استفاده کند و مابقی باند فرکانسی آزاد برای اتصال به اینترنت و تبادل اطلاعات میان کاربر و مرکز خدمات‌ ADSL استفاده شود. استفاده از محدوده فرکانس‌‌۴‌کیلوهرتزی نمی‌تواند بیشتر از۵۶kbps سرعت در‌اختیار کاربران قرار دهد و بااستفاده از یک پهنای باندی معادل ‌‌۲ مگا هرتز میتوان تصور کرده که چه‌مقدار بر سرعت تبادل اطلاعات افزدوه می‌شود (چیزی در حدود ‌‌۵۰۰‌‌ برابر) و در این حالت است که میتوان به سرعت‌های ۸mbps و حتی خیلی بالاتر دست یافت (تکنولوژی های جدیدتر‌ADSL قادر به ارائه سرعت‌هایی بیش از‌‌‌‌۲۰mbps می‌باشند). در عمل ‌ADSL از پهنای باند‌فرکانسی‌ ۳۰KHz تا ‌‌۱۳۸KHz برای ارسال اطلاعات و باند فرکانسی ۱۳۸KHz تا ‌‌۱.۱Mhz برای‌گرفتن اطلاعات استفاده می‌کند.
سازندگان تجهیزات‌‌ADSL معمولا از دو استاندارد تقسیم سیگنال فرکانسی استفاده می‌کنند‌TM وCAP،‌استاندارد قدیمی‌ CAP با تقسیم کردن تمام پهنای‌باند به سه بخش مجزا، به مکالمات تلفنی باند صفر تا ‌۴ کیلو هرتز را اختصاص می‌دهد و برای ارسال‌داده (Upstream) محدوده ‌‌۲۵ تا ‌‌۱۶۰کیلوهرتز ودریافت اطلاعات از باند ‌‌۲۴۰ کیلوهرتز به بالا صورت خواهد گرفت. بنابراین در نهایت این شیوه از سه کانال مجزا استفاده می‌کند. استاندارد DTM با تقسیم‌کردن پهنای‌باند به‌‌۲۴۷ ‌کانال مجزا و اختصاص کانال‌هایی برای دریافت و ارسال داده‌‌‌ انعطاف‌پذیری بیشتری را در کیفیت سرویس بوجود می‌آورد. ولی درعوض پیاده‌سازی به مراتب پیچیده‌تری دارد.


● تجهیزات ADSL
فارغ از تجهیزات مخابراتی تکنولوژی‌های ‌‌DSL بطور ساده در یک نگاه می‌توان گفت‌ ADSL از دو دستگاه خاص استفاده می‌کند: یک دستگاه معروف به مودمهای‌ DSL در محل مشترکین و دستگاه DSL Access Multiplexer (DSLAM) در محل شرکت ارائه دهنده خدمات. ADSL مودمهای ‌‌DSL که با نام ATU-R نیز از آنها یاد‌می‌شود، مسئولیت برقراری اتصال میان کامپیوتر مشترک را با خط‌ DSL برعهده دارند. این نوع از مودمها معمولا با‌ USB و یا پورت اترنت ‌‌۱۰base-T به کامپیوتر کاربر متصل می‌شوند DSLAM . با جدا سازی باندهای فرکانسی ۴‌کیلوهرتزی از دیگر پهنای باند برای هر خط اتصالی ADSL امکان ارتباطات کاربران و اتصال به تجهیزات مجتمع پر‌سرعت را برای اینترنت در مراکز ارائه خدمات‌ADSL فراهم می‌کند.
فرکانس باند ‌‌‌۴kbps نیز به سمت سوئیچ‌های مخابراتی هدایت می‌شود. به هر DSLAM صدها زوج‌سیم متصل می‌شود که درنهایت بسوی یک اتصال اینترنت با پهنای باند خیلی‌زیاد هدایت می‌شوند و تا وقتی این پهنای‌باند‌اشباع نشده است، مشترک می‌تواند به ‌صورت یکنواخت و با سرعت‌بالا از اینترنت استفاده کند. در سمت مشترک، گاهی نیاز است که از یک‌دستگاه فیلتر جداکننده بنام ‌‌Splitterنیزاستفاده شود تا میان باند‌فرکانسی صدا برای مکالمات تلفن با اطلاعات ‌ت ADSL داخل بوجود نیاید.


● ۲ ADSL گامی فراسوی اینترنت پر سرعت
فناوری ‌ADSL تحولی عظیم و یک نقطه‌عطف در صنعت ارتباطات راه‌دور و استفاده از شبکه جهانی اینترنت با استفاده از امکانات و زیر ساختهای موجود در کشورها و سازمانها است و امکان خدمات آنلاینی همانند صوت و تصویر و ویدئو را فراهم می‌کند. با این‌وجود با نگاهی فناورانه‌تر به مزایا و معایب ‌‌ADSL، فاصله میان سرعت عملی ارتباطات‌‌ADSL برروی کامپیوتر مشترکین و بحث محدودیت فاصله میان مراکز‌ ADSL با مشترک دو مشکل پیش‌روی این فناوری هستند. همچنین برخی پارامترهای کیفیتی نیز هنوز در‌‌ADSL پوشش داده نشده بودند. به‌همین جهت در سال ‌‌۲۰۰۲‌ و ‌‌۲۰۰۳‌‌ استاندارهای جدیدی برای این فناوری با نام ۲ ADSL و ‌‌+‌ADSL۲ تعریف شد. در یک نگاهی کلی ‌‌‌ADSL۲ امکان حرکت بسمت سرعتهای نجومی مانند ‌۲۴mbps را فراهم می کند و‌‌+۲ ADSL بر مسافت موثر این تکنولوژی تا مرز‌‌۶‌‌ کیلومتر می‌افزاید. این همه ماجرا نیست، امکان انتقال صوت و تصویر، افزایش بهره‌وری از پهنای‌باند و کاهش اتلاف باند‌فرکانسی، تفکیک‌پذیری بهتر باند‌فرکانسی مکالمات تلفنی با باند ADSومدیریت‌توان‌الکتریکی نیز از مهمترین دستاوردهای فناوری‌های جدید‌ADSL هستند.
Reach ADSL۲ دیگر استاندارد جدید‌ADSL است که باز برخی کمبودهای استانداردهای قبلی را کامل نموده است. آنچه گفتنی است تطبیق و سازگاری کامل این نوع از استانداردها با مودمهای از نوع ‌ADSL است. لذا برای بهره‌گیری از این فناوری‌ها نیازی به تعویض مودم و تجهیزات‌‌ADSL نیست.
      
amirrf مرد #84 | Posted: 5 Oct 2012 02:14
کاربر

 
نرم افزار جدید برای قانونی کردن محصولات مایکروسافت

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که بخواهید ویندوز خود را اپدیت کنید و با مشکل غیر قانونی بودن ویندوز بر خورد کنید ؟ آیا تا به حال شده که بخواهید از سایت Microsoft فایلی دریافت کنید اما باز هم با مشکل غیر قانونی بودن ویندوز برخورد کنید.از آنجایی که بسیاری از ویندوز های که در ایران وجود دارد و همه از یک سریال استفاده می کنند و قانون کپی رایت وجود ندارد بسیاری از ویندوز های ما غیر قانونی است و شرکت Microsoft این ویندوز های را غیر اصل یا غیر قانونی می شناسد و با به روز رسانی ویندوز کاربرد قبلی خود را از دست میدهد.
به کمک نرم افزار Windows Genuine Advantage Validation شما میتوانید ویندوز خود را اصل و قانونی کنید و به راحتی به , به روز رسانی ویندوز خود بپردازید این نرم افزار کاملا کرک شده می باشد که میتواند بسیاری از مشکلات ویندوز شما را رفع کند.این نرم افزار قابلیت استفاده در ویندوز ۷ ,Vista , XP , 2000 را دارد و این نسخه ها را برابر اصل می کند.
      
amirrf مرد #85 | Posted: 13 Nov 2012 22:59 Edited By: amirrf
کاربر

 
تازه ترین خبرها از دنیای آی تی و تکنولوژی

خداحافظی با ماوس، سلام به تاچ پد


آیا به زودی تاچ پدهای مجزا جایگزین موس می‌شوند؟ اپل، HP و دیگر برندها روی این مساله سرمایه گذاری کرد‌ه‌اند.

در این مدت زمان کوتاهی که به آغاز به کار رسمی ویندوز ۸ مانده است، آنچه زیاد به گوش می‌رسد واژه "لمسی" است. صفحه نمایش‌های لمسی، تبلت‌ها، اسلیت‌ها (Slate)، پنل‌های لمسی اضافه شده به لپ تاپ‌های قدیمی و قابلیت لمسی شدن در دسکتاپ‌ها همه و همه از هر راهی که شده خود را وارد دنیای لمسی‌ها کرده‌اند. در این تب و تاب لمسی شدن، مایکروسافت هم تمام تمرکز خود را معطوف تاچ پدها کرده است و حتی در برنامه‌های جاه طلبانه شرکت‌های جزیی مثل سیناپتیک نیز حرف از لمسی شدن به گوش می‌رسد.

در حالی که همه جا سخن از پدیده لمسی شدن است، گرایش‌های مهم دیگری در پشت صحنه در حال شکل‌گیری می‌باشد. زمانی بود که وقتی حرفی از تاچ پدهای مجزا به میان می‌آمد مفهوم و شکل ناشناخته‌ای در ذهن ایجاد می‌شد (حتی ترک پد جادویی اپل نیز در ابتدای کار نتوانست توجه زیادی را به خود جلب کند) اما باید گفت که امروزه این ابزارها جایی در میان دیگر ابزارهای کامپیوتری برای خود باز کرده‌اند، به ویژه در سیستم‌هایی که امروزه با تاچ پد ارایه می‌شوند.

اگر بخواهیم مثالی از این قبیل دستگاه‌ها به میان بیاوریم HP Spectre One all-in-one بهترین مورد است. این دسکتاپ ارایه شده توسط شرکت به قیمت ۱۲۹۹ دلار، شامل صفحه نمایش ۲۳ اینچی ۱۰۸۰p است که البته لمسی نیست. چون در عوض مجهز به تاچ پد مجزایی است که با صفحه نمایش و کیبورد وایرلس این مجموعه سازگار می‌باشد.

اخیرا برند Vizio با تولید لپ‌تاپ‌های جدید و دسکتاپ‌های All-in-one وارد بازار کامپیوتر شده است. در دسکتاپ‌های این مدل موس حذف شده و به جای آن تاچ پد جایگزین شده است. با اتصال از نوع بیسیم در این مدل و نبود بهینه سازی لازم برای ویندوز ۸ مسلما این مدل به نوع دلخواه ما در تجربه کار با تاچ پد تبدیل نخواهد شد اما خب می‌توان از آن به عنوان مثالی از تمایل دیگر تولیدکنندگان برای جاگزینی تاچ پد به جای موس نام برد.

با ورود ویندوز ۸ مایکروسافت نیز نشان داد که به دنبال سهم بیشتری در دنیای لمسی ها است. به این معنی که هم تاچ پدهای استفاده شده در لپتاپ‌ها و هم تاچ پدهای مجزا به زودی با هر دو گروه دسکتاپ‌ها و لپتاپ‌ها استفاده خواهند شد.

طبق خبرهایی که این چند وقت از نمونه‌های ارایه شده توسط تولیدکنندگان مختلف به گوش می‌رسد، می‌توان گفت که تمایل به تولید تاچ پدهای مجزا روز به روز در حال افزایش است. اما چقدر منطقی است که بخواهیم در عرض مثلا دو سال تاچ پد را با موس، این وسیله قابل احترام در کامپیوترها، جایگزین کنیم؟ چقدر موفق خواهیم بود؟

موس، با کلیدهای راست و چپش، اسکرول و سنسور اپتیکال یا در مدل‌های قدیمی‌تر ترک بال، چنان جایی در دنیای کامپیوتری ما باز کرده است که جایگزین کردنش آسان نیست. در طول این سال‌ها که از ظهور ماوس می‌گذرد تغییرات چندانی در تکنولوژی ساخت آن ایجاد نشده است به غیر از تغییر در روش اتصال آن به کامپیوتر از PS/2 به USB، اتصال بیسیم و بلوتوث. در برخی از مدل‌ها نیز سنسورهای لمسی به قسمت بالایی یا کناری اضافه شده‌اند که در واقع در مفهوم اولیه استفاده از ماوس تغییر چندانی ایجاد نکرده‌اند و با تکنولوژی جدیدی که قرار است از این پس از آن به جای موس بهره بگیریم (تاچ پد) بسیار فاصله دارد.

باید گفت که با این روند رو به رشد تولید دستگاه‌های لمسی مثل تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها، و به زودی کنسول‌های بازی مثل Nintendo Wii U تنها غریب قصه ما ماوس خواهد بود. مخصوصا برای لپ تاپ‌ها. اینکه به یک لپ‌تاپ در حال استفاده یک تاچ‌پد مجزا متصل کنیم کار قابل قبول‌تری نسبت به اتصال ماوس به آن انجام داده‌ایم. به ویژه در حال حاضر که تقریبا تمام لپ تاپ‌ها از قابلیت لمس چند انگشتی بهره می‌برند. در این میان باید گفت که اپل به بهترین روش ممکن این کار را انجام داده است اما ویندوز ۸ نیز رقیب سرسختی به حساب می آید. چرا که طبق تجربیاتم باید بگویم که در حال حاضر سیستم عامل جدید مایکروسافت بهترین گزینه برای دنیای عاری از ماوس است.

البته نباید فراموش کرد که دنیای بازی‌ها مخصوصا بازی‌هایی که در آن نیاز به شلیک تک نفره است نیاز به حرکت‌های سریع و دقیقی است که تنها با ماوس امکان پذیر می‌باشد. همچنین در برنامه‌های ویرایش تصویر نیز کارایی موس بیش از پیش نمایان می‌شود اما خب آینده می‌آید و مسلما در آن شاهد تولید بازی‌ها یا برنامه‌هایی خواهیم بود که با تاچ پدها به راحتی سازگاری داشته باشند. در حال حاضر نیز برخی از بازی‌های کامپیوتری از تاچ پدها پشتیبانی می‌کنند وهمگان به مزیت‌های آن واقفند.

با این که ظهور تاچ پدهای مجزا امری است که به زودی و در آینده‌ای نزدیک رخ خواهد داد، در حال حاضر نیز می‌توان از نمونه‌های مناسبی از این تکنولوژی نام برد ( مجیک ترک پد اپل). در حال حاضر نیز برندهای گوناگون مثل اپل، اچ پی، ویزیو و دیگر تولید کنندگان قطعات کامپیوتری در تلاشند تا پیش از پایان سال سهمی از تولید تاچ پدهای مجزا داشته باشند. پس آیا باید منتظرحضور بیش از پیش تاچ پدها در بازار باشیم و به ماوس به شکل یک وسیله قدیمی و از مد افتاده نگاه کنیم؟

      
amirrf مرد #86 | Posted: 13 Nov 2012 23:03
کاربر

 
تازه ترین خبرها از دنیای آی تی و تکنولوژی

پژوهشگران دانشگاه امیرکبیر موفق به تولید گرافن به روشی جدید شدند


پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به تولید گرافن در محیط مایع با دمای پایین شدند. این ماده برای تولید صفحات لمسی پیشرفته، سلول‌های خورشیدی و ساخت ایمپلنت وپلاستیک‌های مقاوم به کار می رود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سیده زهرا مرتضوی مجری طرح گفت: این طرح با عنوان ساخت گرافن بر پایه "کندگی لیزر سوئیچ Q نئودیمیم یاگ از هدف گرافیت در نیتروژن مایع" اجرایی شده است، این تحقیق بررسی فرایند کندگی لیزری و یافتن مکانیزم برهم کنش لیزر با ماده در محیط مایع با دمای بسیار پایین اجرایی شد.

وی با بیان اینکه این طرح به روش کندگی لیزر انجام شد، اظهار داشت: کندگی لیزری در محیط مایع به عنوان یک روش برای تولید نانو ساختارها تاکنون بارها توسط پژوهشگران خارجی و داخلی به کار گرفته شده است. اما تولید گرافن با روش کندگی لیزری در محیط نیتروژن مایع تا کنون در سطح دنیا مطرح نشده است. در این روش در شرایط مناسب پرتودهی لیزری و با استفاده از یک مایع دما پایین مانند نیتروژن مایع باعث تولید گرافن می شود.

مرتضوی، به بیان نحوه اجرای این طرح پرداخت و ادامه داد: تولید گرافن در محیط مایع دمای پایین چون نیتروژن، آرگون و هلیوم مایع با استفاده از لیزر برای اولین بار در سطح دنیا پیشنهاد شده است. این روش ساده و بدون نیاز به صرف هزینه برای سیستم های پیچیده خلا و کوره های دمای بالا و نیز صرف زمان طولانی قادر به تولید گرافن خالص است ضمن آنکه نیاز به مراحل خالص سازی ندارد.

مجری طرح با تاکید بر اینکه در این روش محصول نهایی به راحتی قابل جمع آوری در هر محیط ثانویه دلخواه و بر روی هر پایه مطلوب است، اضافه کرد: با توجه به این امر که شرایط پرتودهی از جمله انرژی لیزر، نرخ تکرار پالس، پهنای پالس و طول موج پرتو لیزر و ادوات تمرکز نور لیزر مانند عدسی به راحتی قابل کنترل هستند، در نتیجه نوع و کیفیت محصولات تولید شده با این روش به راحتی کنترل پذیر است.

وی با اشاره به كاربردهای گرافن، توضیح داد:گرافن کاربردهای وسیعی در صنایع مختلف دارد که از آن جمله می‌توان به صنایع هوافضا اشاره کرد که به عنوان جایگزین فیبرهای کربن در کامپوزیت ها برای سبک سازی هواپیماها و ماهواره‌های استفاده می شود. علاوه بر این می‌توان از آن به عنوان جایگزین سیلیکون های نیمه رسانا در ترانزیستورها استفاده شود.

مرتضوی تولید پلاستیک‌های سخت و سبک و پوشش‌های شفاف رسانا برای سلول‌های خورشیدی و نمایشگرها را از دیگر کاربردهای گرافن دانست و افزود: این ماده همچنین برای تولید ایمپلنت‌های مستحکم، تولید ابرخازن‌ها و تولید صفحات لمسی LCDها و OLEDها کاربرد دارد.

      
aredadash مرد #87 | Posted: 18 May 2013 22:01
کاربر

 صفحه کلید کامپیوتر ( کیبورد) می تواند از لحاظ میزان میکروب از یک توالت فرنگی آلوده تر باشد.

نتیجه تحقیقات سازمان غیر دولتی (?Which) در بریتانیا حاکی از آن است که کیبورد می تواند آشیانه میلیون ها باکتری و میکروب خطرناک باشد.

سازمان غیر دولتی (?Which) در لندن این تحقیقات را بر ۳۳ کیبورد کامپیوترهای خود انجام داده است.

چهار تا از آن کیبورد ها آن قدر آلوده بود که خطری برای سلامت فرد تشخیص داده شد.

یکی از کیبوردها هم پنج برابر بیشتر از یکی از توالت های اداره میکروب داشته است.

برخی از آن میکروب ها در بینی و معده انسان یافت می شوند و می توانند باعث سرماخوردگی و حتی بروز ورم معده در افراد شوند.

به گفته جان بوگ از مجله ویچ کامپیوتینگ، اکثر افراد کاری برای مبارزه با میکروب در صفحه کلید کامپیوترهای خود نمی کنند.

او می گوید: "ما صفحه کلید را با توالت مقایسه کردیم. توالت به دفعات تمیز می شود، اما حدود 11درصد افراد هرگز کیبورد کامپیوتر خود را تمیز نمی کنند."

به گفته این کارشناس، کمتر از ۴۶ درصد از اشخاص فقط ماهی یک بار کامپیوتر خود را تمیز می کنند.

محققان دانشگاه آریزونای آمریکا سال گذشته میلادی اعلام کردند که هر کامپیوتر در محل کار می تواند به طور متوسط بیش از چهارصد برابر بیشتر از یک توالت فرنگی میکروب داشته باشد.

اما افراد چطور می توانند خود را در برابر میکروب های کامپیوترشان محافظت کنند؟

یکی از این راه ها تمیز کردن صفحه کلید با دستمال آغشته به الکل است.

راه دیگر، تمیز کردن آن با دستگاه فشار هواست


Signature

طبیب عشق مسیحا دم است
عشقمه آرزوی عــــــــــزیزم I love arazmas
      
shomal مرد #88 | Posted: 16 Nov 2013 21:48
کاربر

 
SSL چيست؟


Secure socket Layer يا SSL پرتكلي است كه بوسيله Netscape براي انتقال پرونده هاي خصوصي روي اينترنت بوجود آمده است. SSL توسط يك كليد شخصي كار مي كند، تا اطلاعات انتقالي در اينترنت را براي شما پنهان كند. هر دو مرورگر اينترنت اكسپلورر و نت اسكيپ از SSL پشتيباني مي كنند. و بسياري از سايتهاي از اين پروتكل استفاده مي كنند، تا از اطلاعات محرمانه كاربران (مانند اطلاعات كارت اعتباري) نگهداري كنند.

آدرس سايتهايي كه نياز به SSL دارند بايد به صورت https به جاي http باشد. يك پرتكل ديگر براي انتقال مطمئن اطلاعات روي شبكه جهاني وب secure http يا s-http است. به طوريكه SSL يك ارتباط مطمئن بين يك كاربر و سرور ايجاد مي كند. و هر اطلاعاتي را مي توان با آن منتقل كرد. ولي s-http طراحي شده است تا پيام هاي شخصي را به طور ايمن انتقال دهد. بنابراين SSL و s-http را مي توان به عنوان مكمل يكديگر در نظر گرفت، تا رقيب يكديگر. هر دو پرتكل بوسيله IETF (كه مخفف Internet Engineering Task Force است) به عنوان استاندارد تصويب شده است.
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
shomal مرد #89 | Posted: 16 Nov 2013 21:54
کاربر

 
چگونه فایل های بدون نام بسازیم*


برای از بین بردن نام به روش زیر عمل کنید:
شاید در ابتدا فکر کنید کار ساده ای است و فقط باید گزینه Rename را انتخاب کنید و یک نام خالی و یا Space رو انتخاب کنید. خوب امتحان کنید.
برای اینکه این ترفند کار کند باید حتما مطمئن شوید که تنظیمات اکسپلورر پسوند فایلهای آشنا را برای شما نمایش ندهد.(برای اینکار در پنجره windows explorerبه گزینه Tools>Folder otions رفته و به تب View بروید. تیک جلوی عبارت Hide Extensions For Known File Types حتما چک مارک خورده باشد. )
بر روی آیکونی که میخواهیم نام آن را مخفی کنیم کلیک راست کرده و گزینه Rename را انتخاب کنید.خوب چیزی که نیاز دارید این است که کلید Alt را پایین نگه داشته و از قسمت راست کیبورد خود عدد 255 را وارد کنید و کلید Alt را راها کنید و اینتر کنید. شما اکنون آیکونی بدون نام دارید.
برای تکرار و ساختن آیکونهای بدون نام دیگر باید قمست Alt+255 را تکرار کنید . مثلا برای آیکون دومی دو بار عمل Alt+255 و برای آیکون سومی سه بار و الی آخر. علت نیز مشخص است. ویندوز به شما اجازه نمیدهد که فایلهای و یا فولدرهایی با نامهای مشابه داشته باشید. در واقع Alt+255 یک نام برای فولدر شماست که اگر بخواهید باید نام فولدر بعدی را به Alt+255 , Alt+255 تغییر دهید تا با فولدر اول همنام نشود.
در واقع شما دارید همان عمل space زدن را در این ترفند با کد اسکی آن انجام میدهید .
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
shomal مرد #90 | Posted: 16 Nov 2013 22:00
کاربر

 
پايين آوردن حجم عكس بدون تغييري در كيفييت


راهی رو بهتون یاد میدم که فقط حجم یک عکس رو برای کمتر اشغال کردن فضا یا آسون تر فرستادن اون به دوستانتون ,نشون میده. بخصوص برای به اشتراک گذاشتن تو فیس بوک که اگه سرعت اینترنت تون پایین باشه هم زمان کمتری برای آپلود کردن از شما میخواد و هم نمایشش برای دوستانتان .
ابتدا روی فایل عکس راست کلیک کنید (بدون باز کردن عکس و روی خود فایل).
سپس Edit رو انتخاب کنید.در این زمان عکس با برنامه Paint یا نقاشی باز میشه.حالا کافیست که از منوهای بالای برنامه File و سپس Save as رو انتخاب کنید و در پایین پنجره کوچکی که برای ذخیره شدن باز شده فرمت عکس رو به JPEG تغییر بدید
نام عکس رو تغییر بدید یا اینکه مسیر ذخیره فایل رو عوض کنید.توجه داشته باشید که اگر فایل با همون نام ودر همونجا جایگزین بشه هیچ تغییری در حجم به وجود نمیاد بلکه یا باید نام عکس عوض بشه یا اینکه مسیر ذخیره سازی تغییر کنه.
حالا Save رو بزنید.
اکنون حجم عکس شما تا چندین برابر بدون هیچ تغییری در اندازه و کیفیت کمتر شده است.
به عنوان نمونه اگر حجم عکس 2.65 مگابایت بوده اکنون به فقط 87 کیلوبایت کاهش پیدا کرده.
بودی تـــــــو تو بغلم

گردنت بود رو لبم
      
صفحه  صفحه 9 از 12:  « پیشین  1  ...  8  9  10  11  12  پسین » 
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر / دانستنیهایی در مورد دنیایی كامپیوتری

جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse    News    Rules    How To    FAQ    Moderator List    Sexy Pictures Archive    Adult Forums    Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا