خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر /

آموزشهای كامپیوتری


صفحه  صفحه 5 از 19:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  ...  19  پسین »
Princess زن #41 | Posted: 6 Feb 2011 22:39


مشكل Acrobat :


در تعداد معدودي از سايت هاي وب، وقتي روي لينكي كليك مي كنيد تا يك فايل PDF رادر Acrobat Reader شركت Adobe مشاهده كنيد، با صفحه اي خالي مواجه مي شويد كه به جاي مطالب مورد نظر فقط يك آيكون را نشان مي دهد. اين مشكل باز هم به پلاگ اينها و برچسب EMBED مربوط مي شود.

ولي اين مشكل فقط وقتي بروز مي كند كه اسم فايل به پسوند PDF، ختم نشده و سايت مزبور نيز مشخص نكرده باشد كه فرمت فايل PDF است. اگر سايت فايل مربوطه را چنان توصيف كرده باشد كه IE6 بتواند آن را بشناسد، PDF را به درستي خواهيد ديد، ولي در غير اين صورت ، سعي كنيد روي لينك كليك راست كنيد و با انتخاب گزينه Save Target As آن فايل راابتدا در كامپيوتر خود ذخيره و سپس با كليك مضاعف روي آن با خيالي آسوده باز كنيد.


– حالا كه IE فرق بين Padding و Margin اطراف اشياي واقع در صفحه را مي فهمد، توسعه دهندگان وب مي توانند با استفاده از Padding فضاي سفيدي در اطراف تصاوير ايجاد كنند.

– DHTML به توسعه دهندگان وب امكان مي دهد بدون نياز به پلاگ اينهاي اضافي يا تصاوير بزرگ كارهاي جالبي انجام بدهند. بيشتر ترفندهاي DHTML از «رفتارها» بهره مي گيرند (دستورالعمل هايي براي طراحي صفحه وب، به حركت در آوردن سر تيترها يا هر چيز ديگري كه بخواهيد عضوي از يك صفحه انجام دهد). در IE6، اگر عناصر زيادي در يك صفحه از رفتار DHTML يكساني استفاده كرده باشند، همه آنها سريعتر كار مي كنند.

– خاصيت اصلي XML اين است كه پيچيدگي و درهم ريختگي داده ها در وب را به اطلاعاتي منظم تبديل كند. IE با حمايت از آخرين اجراي XML مايكروسافت (يعني XML3) آخرين استانداردها را رعايت مي كند (و سريعتر نيز مي باشد).

– هماهنگي بين چند رسانه اي ها، اگر در حال مشاهده يك فيلم جاري يا گوش دادن به تراك صوتي باشيد و نوشته هايي هماهنگ با آن فيلم يا صدا روي سايت وجود داشته باشد، راحت پيش مي آيد كه اين هماهنگي از بين برود. راه حل مايكروسافت براي حفظ اين هماهنگي HTML+TIME است. استانداردي موسوم به SMTL2.

– پلاگين ها ي مشكل دار ديگر :

اين پلاگينها به اندازه Quick Time يا Acrobat شهرت ندارند، ولي Final MusicViewer يا Altma TIFF هم در IE6 مشكل پيدا مي كنند. بهتر است نسخه هاي به روز شده آنها را پيدا كنيد.
عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
      
AloneBoy مرد #42 | Posted: 23 Feb 2011 21:26
کاربر
 
کم کردن سر و صدای کامپیوتر :


کم کردن سر و صدای کامپیوتر میتواند خیلی سخت باشد زیرابیشتر سر و صدای کامپیوتر ناشی از دو قطعه اصلی سیستم یعنی هارد دیسک و فن سیستم میباشد که جزو قطعات حیاتی سیستم هستند و در تمام مدتی که شما با سیستم کار میکنید آنها نیز ناچار به کار کردن هستند اما شما میتونید با کارهای جزئی سیستم خود را کم صدا تر کنید.

پیچها را سفت کنید: اگر یک پیچ که کاملا سفت نشده باشد یا کیس به خوبی بسته نشده باشد میتواند یک سیستم کاملا ساکت را به سر صدائی همانند ماشین چمن زنی(!) تبدیل کند. مطمئن شوید که تمام کارتها محکم در اسلاتهای خود بسته شده باشند و تمام کابل ها را در جای ایمنی محکم کنید و مطمئن شوید که کیس خود را در جائی خوبی در اطاق قرار داده اید. متاسفانه ممکن است پس از اتمام این کارها متوجه شوید که طراحی ضعیف کیس باعث ایجاد سر و صدا گشته است. اگر کیس شما نیز از اینگونه کیس ها است شما میتوانید با استفاده از یک بسته نوسان گیر (vibration dampening kit) مانند Dynamat`s Xtreme Computer Kit به سر و صدای سیستم خود را کاهش دهید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت www.dynamat.com مراجعه کنید.

اگر سیتم شما روی میز چوبی، کف پارکت یا هر جنس سخت دیگری است شما میتوانید موس پد های قدیمی خود را بریده و زیر پایه های کیس قرار داده و از ارتعاش سیستم جلوگیری کنید و به این وسیله هزینه ای را که برای خرید کیت لرزه گیر کنار گذاشته اید صرفه جوئی کنید (این کیت در آمریکا ۳۰ دلار قیمت دارد)

فن سیستم: یکی از راهها برای اینکه سر و صدای فن خود را کم کنید اینست که سیستمی را انتخاب کنید که نیازی به محصولات شرکت AMD نداشته باشد تا بتوانید از فن کوچکتری برای cpu خود استفاده کنید همچنین میتوانید از فنهای مرغوبتر و کم سر و صدا تر استفاده کنید. البته قبل از تعویض فن دقت کنید فن جدید به انداه فن قبلی سیستم شما را خنک کند.

روشهای زیادی به منظور کم کردن سر وصدا ناشی از کارکردن کامپیوتر یا رایانه اتان وجود دارد یکی از معمولترین ‌آنها خرابی فن یا پنکه ها داخل کیس کامپیوتر است ممکن است فروشنده کامپیوتر فکر کرده شما می خواهید ۲۴ ساعت از کامپیوتر خود استفاده کنید و برای همین ۳ تا ۴ فن اضافه به کیس شما نصب کرده است و شما مجبورید سر وصدا زیادی فن ها را تحمل کنید!!!!

هارد دیسک: هر وسیله ای که با سرعت ۷۲۰۰ دور در دقیقه دوران کند به خودی خود سر و صدا ایجاد میکند (چرخهای یک ماشین وقتی که با سرعت حرکت میکند حداکثر ۵۰۰ دور در دقیقه میزند!). بهترین راه برای ساکت کردن یک هارد دیسک پر سر و صدا استفاده از عایقهای صوتی است. برای مثال Molex`s SilentDrive یک جعبه پلاستیکی است که شما میتوانید هارد خود را درون آن قرار دهید.

و این جعبه پلاستیکی مانع از انتشار صدای هارد دیسک میشود.(New England Digital ) به آدرس ( www.nedcomp.com) یکی از شرکتهائی است که این جعبه ها راتولید میکند.دیسکهای سخت در هنگام خواندن و نوشتن مقداری سر و صدا تولید میکنند. برای کم کردن این سر و صداها بطور مرتب هارد خود را defrag کنید در بیشتر نسخه های ویندوز از مسیر Start, Programs, Accessories, System Tools, Disk Defragmenter استفاده کنید.

این کار سرعت دسترسی به فایلها رابیشتر کرده و باعث بهره وری بیشتر سیستم شما میشود.
به گوش رسیدن صدای هارد در هنگامی که در حال خواندن چیزی از روی هارد و یا نوشتن بر روی آن نیستید نمایشگر آن است که RAM سیستم شما پائین است و احتیاج به ارتقا Ram خود دارید. در هنگامی که ram سیستم شما پر میشود ویندوز اقدام به نوشتن اطلاعات اضافی بر روی هارد دیسک شما میکند. با خرید یک ram دیگر هم سرعت خود را بالا برده و هم صدای سیستم خود را کم کنید.

مکان قرار گیری سیستم: همانطور که در بالا اشاره شد بعضی از صداها به دلیل محل قرار گرفتن کامپیوتر میتواند باشد در مورد محل کامپیوتر سعی کنید به نور محیط و میزان سر و صدا بیشتراهمیت بدهید و نه زیبائی آن.

رفع اشکال در XP اگر از سیستم عامل XP استفاده می کنید و نگران از دست دادن اطلاعات موجود هستید یا اگر سیستم شما دچار مشکلی شده که نیازمند راه اندازی (booting up) است، CPR، این یوتیلتی کوچک تحت سیستم بازیاب XP به همراه تعدادی فایل راه انداز، مشکلات سیستم را مشخص می کند.
اما دلیل اصلی مالکیت CPR به XP، یک CD است که به عنوان دیسک احیاگر برای سیستم های به هم ریخته XP کاربرد دارد.

مشکلات بهبود یافته : CPR تحت سیستم بازیاب XP کار می کند. مشخصه مهمی که به شما امکان می دهد تا مشکلات را مشخص یا این نقاط را بازیابی کنید.
برخلاف XP که نقاط بازیابی را دوباره نویسی می کند، CPR برای XPدر ابتدای نصب برنامه یک مشخصه را به صورت دائمی ذخیره می کند.

این مشخصه به همراه فایل های راه انداز سیستمی مانند ntldr، mbrوboot-ini هستند که سیستم بازیاب XP در ذخیره کردن آنها غفلت می کند.
هرگاه که شما شروع به نصب برنامه های دیگر می کنید، CPR در XP نقطه مشخصه را قبل از هر تنظیم یا نصب برنامه اجرایی، ایجاد می کند. این نرم افزار هر تک برنامه ای را که باید نصب شود یا برای ایجاد مشخصه به گزینه ها ارجاع شود، تشخیص می دهد. این مسئله بویژه در زمانی که مشکلات سیستمی در نصب نرم افزار به وجود می آید،موثر واقع می شود.

احیای کامپیوترهای شخصی بدون راه انداز : بزرگترین قدرت CPR، توانایی بازیابی سیستم های بدون راه انداز XP است. سیستم شما بدون CPR نیازمند فرمت مجدد درایو و نصب مجدد نرم افزار است. اما CPR امکان راه اندازی سیستم را در برنامه خط فرمان،دسترسی به سیستم بازیابی و اطلاعات کامپیوتر فراهم می کند.

در اکثر اوقات، شما قادر به بازیابی کامپیوتر بدون راه انداز به حالت قبلی آن هستید. اگر این امر امکان پذیر نباشد، CPR امکان انتقال اطلاعات به صورت off line را از سیستم به دیسک ایجاد می کند.

اگر خواستار بهبود و محافظت از اطلاعات خود تحت ویندوز XP هستید یا اگر سعی می کنید سیستم به هم ریخته ای را به حالت اولیه اش برگردانید، CPR می تواند انتخاب خوبی باشد. این نرم افزار ممکن است کار زیادی انجام ندهد. اما می تواند منجی حقیقی سیستم شما باشد.
      
sajad2745 مرد #43 | Posted: 25 Mar 2011 14:10
کاربر

 
روش افزایش بازدید و ترافیک سایت :


حتماً شما هم یکی از کسانی هستید که وبلاگ شخصی یا سایتی دارید و به نوشتن مطالب می پردازید و حتماً هم بازدید سایتتون براتون خیلی اهمیت داره ... ممکنه دست به هر کاری زده باشید ولی اون بازدید دلخواه رو هیچ وقت نداشتین ... این مقاله رو تا اخر با من باشید تا سایتی رو بهتون معرفی کنم که یک افزایش بازدید و ترافیک ابدی برای سایتتون بیارید .

حتماً از فواید افزایش بازدید و ترافیک سایت اگاهی دارید ؛ افزایش ترافیک که داشته باشید ، رتبه تون تو الکسا بالا می ره ، رتبه تون تو گوگل بالا می ره ، سایت ها بهتون تبلیغ میدن و ...

دیگه اینکه اگر سایتی با ترافیک بالا داشته باشید ، می تونید محصولات خودتون رو توش قرار بدید و بفروشید یا محصولات دیگر سایت هایی که در ازای فروش درصدی رو به شما می پردازن رو قرار بدید و خلاصه اینکه کسب درامد داشته باشید .

راه های زیادی در نت وجود داره که میشه بازدید یک وبلاگ یا سایت رو بالا برد ؛ موتور های جستجو ، تبلیغ در سایت ها ، فروم ها و ...

اما هیچ کدوم از این ها نمی تونن بازدید بالای سایت شما رو تضمین کنن . نمی تونن به طور قطع بگن که ما در ازای دریافت این مبلغ و ارائه این خدمات برای شما مثلاً روزانه 1000 بازدیدکننده می فرستیم . اخر هم پشیمون میشید که مبلغی رو به سایتی پرداخت کردید ولی اون بازدیدکننده ای که انتظار می رفت رو نداشتید .

خلاصه می کنم ... من قصد دارم سایتی خارجی رو بهتون معرفی کنم که اگر توش فعالیت مستمر داشته باشید ، تا عمر دارید براتون افزایش بازدید و ترافیک میاره ؛ این رو جدی میگم ... اصلاً هم سرکاری نیست ...

شما در این سایت باید زیر مجموعه بگیرید ؛ اگر بتونبد حداقل زیر مجموعه رو بدست بیارید می تونید در سایت های که در این سایت عضو هستند لینک داشته باشید ... لازم نیست شما کاری انجام بدید ؛ فقط لینکتون رو در پنل کاربری سایت ثبت می کنید و هر وقت تونستین اون تعداد زیر مجموعه رو بدست بیارید ، سایت خودش به صورت اتوماتیک لینک شما رو در سایت هایی که گفتم به نمایش می زاره . سایت های عضوی که لینک شما در اونها قرار می گیره خارجی هستن و پیج رنک بالایی دارند .

شاید پیش خودتون بگید : بازدیدکننده خارجی که به درد من نمی خوره ... تا بفهمه سایت من فارسیه زودی میره !

اشتباه نکنید ... بازدیدکننده خارجی ممکنه به محض اینکه وارد سایت شما بشه و متوجه که سایت فارسیه ، سایت رو ترک کنه ؛ اصلاً ورود بازدیدکننده به سایت شما مهم نیست ... سایت های عضوی که لینک شما در اونها قرار می گیره ، محبوبیت و پیج رنک بالایی دارند و قرارگیری لینک شما در چنین سایت هایی باعث بالا رفتن بک لینک شما میشه .

اولین و مهم ترین عاملی هم که در دادن رتبه به سایت ها توسط گوگل بررسی میشه ، بک لینک هست ... عوامل دیگری هم موثره ولی هیچ کدوم به اندازه ی بک لینک مهم نیستن .

در برخی موارد مشاهده شده که در اثر افزایش بک لینک ، پیج رنک سایت هایی از صفر شده 4 !

اگر بخوام در این مورد توضیح بدم چند صفحه ای میشه و حوصله ش رو هم ندارم ... کافیه یکم تو اینترنت سرچ کنید . در این مورد تو سایت ها زیاد نوشتن ...

فقط این رو بدونید که کافیه لینک شما برای مدت نامحدود در این سایت ها قرار بگیره ...

در اینده که رتبه شما بالا رفت گوگل رتبه های اول جستجو ها رو به سایت شما اختصاص میده و به تدریج بازدیدکننده ایرانی زیادی به سایت شما میان و اون موقع است که به هدفتون می رسید .

با کسب 10 زیر مجموعه ، لینک شما در 10 سایت پربازدید قرار می گیره ، اگر اون 10 زیر مجموعه هم 10 زیر مجموعه بگیرن ، لینک شما 100 سایت نمایش داده میشه و همینطور ادامه پیدا می کنه تا اینکه به مرز یک میلیون سایت برسه و اون وقته که دیگه لازم نیست کاری کنید ؛ ترافیک مادام العمر خواهید داشت .

البته با کسب همون 10 زیر مجموعه ی ناقابل هم ترافیک خوبی برای سایتتون میاد . با کسب 10 زیر مجموعه لینک شما در 10 سایت پربازدید قرار می گیره و اگر خواستید می تونید از همونجا فعالیتتون رو قطع کنید و شاهد افزایش ترافیک سایتتون باشید .

اگر با این توضیحات متوجه نشدید اشکالی نداره ... مراحل کار رو در اشکال زیر مشاهده کنید :

  • سایت ها زیر مجموعه شما می شوند :
  • زیر مجموعه های شما به صورت جداگانه زیر مجموعه کسب می کنند :
  • به همین ترتیب شما زیر مجموعه های تو در تویی خواهید داشت :
  • آخرین مرحله که بی نهایت زیر مجموعه کسب می کنید :

نحوه ثبت نام در این سایت :

برای ورود به سایت ، بر روی یکی از لینکهای زیر کلیک کنید .

لینکثبت نام در این سایت دو مرحله داره که دو مرحله رو هم باید یکجا انجام بدید .

در صفحه ثبت نام باید کدهای اختصاصی خودتون رو با کلیک بر روی لینک های اگهی های تبلیغاتی این سایت دربیارید .

روی لینکی که در کادر Sponsor Ad هست کلیک کنید . صفحه اون اگهی باز میشه و پس از گذشت ثانیه هایی که از اون سایت بازدید کنید کدی در قسمت بالای اون به شما داده میشه ... اون کد رو در قسمت Sponsor Ad تکست باکس وارد کنید .

در کادر پایین تر هم 6 اگهی تبلیغاتی وجود داره ... روی اونها هم کلیک کنید و کدی رو که هر کدوم از اونها بهتون میده رو در محل اختصاصی موجود در تکست باکس وارد کنید .

بعد به مرحله دوم برید و اطلاعات خواسته شده رو طبق عکس زیر وارد کنید و در نهایت روی دکمه Sign Me Up Now! کلیک کنید .

اگر اطلاعات رو به درستی وارد کرده باشید ، سایت پیغام ارسال ایمیل فعال سازی به ایمیلتون رومیده .

به ایمیلتون مراجعه کنید ... سه ایمیل برای شما ارسال میشه . ممکنه به پوشه اسپم ها ارسال شده باشن ... در یکی تبریک و عضویت و توضیحات اضافی وجود داره ، در دیگری لینک فعال سازی و در سومی مشخصات لوگین و پروفایل شما درسایت .

وارد ایمیل فعال سازی بشید و روی لینک فعال سازی کلیک کنید تا حساب کاربری شما در سایت فعال شه ...

پس از فعال سازی به صفحه اصلی سایت برید و بر روی لینک Member Login در بالای سایت کلیک کنید .

در صفحه لوگین باید User id و پسورد خودتون رو وارد کنید ... User id در ایمیلی که مشخصات لوگین و پروفایل شما ارسال شده وجود دارد ... روی دکمه Login کلیک کنید تا وارد پنل کاربری بشید .

در پنل کاربری با کلیک بر روی لینک Edit My Profile می تونید اطلاعات پروفایل خودتون رو تغییر بدید یا حساب کاربری تون رو حذف کنید .

با کلیک بر روی لینک Edit My Ad می تونید ادرس و توضیح لینک سایتتون رو ویرایش کنید .

با کلیک بر روی لینک See My State می تونید تعداد زیر مجموعه های خودتون در رده های مختلف رو ببینید .

با کلیک بر روی لینک Get My URL & Banners می تونید لینک معرفی خودتون رو دریافت کنید و با استفاده از اون زیرمجموعه کسب کنید . می تونید به صورت لینک یا در قالب بنر در سایتتون قرار بدید ... توضیحات کامل در این صفحه وجود داره .

با کلیک بر روی لینک Logout هم که از پنل کاربری خارج میشید .

وقتی کاربری از طریق لینک شما وارد سایت شود ، برای دریافت یکی از کدهای اختصاصی باید بر روی لینک سایت شما کلیک کند ... سایت شما برای ثانیه هایی نمایش داده می شود و پس از گذشت زمان کد اختصاصی کاربر نمایان می شود . لینک شما به صورت تصادفی برای بازدیدکننده گان دیگری که قصد عضویت دارند نیز نمایش داده می شود .
خوشبختی توپی است که وقتی میغلتد به دنبالش میدویم
و وقتی می ایستد به آن ضربه میزنیم!!!
      
joki6 مرد #44 | Posted: 27 Mar 2011 23:07 | Edited By: joki6
کاربر

 
یک شرکت فعال در زمینه امنیت اینترنت از دستیابی هکرهای مستقر در ایران به گواهی دیجیتال خدمات پست الکترونیکی یاهو و گوگل و دیگر نرم افزارهای ارتباطی مانند اسکایپ خبر داده است.
شرکت “کمودو” در نیوجرسی آمریکا که در زمینه صدور گواهی دیجیتال فعالیت می کند، اعلام کرده است هکرهایی از داخل ایران توانسته اند با رخنه به درون سایت یکی از واحدهای اروپایی این شرکت، گواهی دیجیتال سایت هایی مانند جی میل، یاهو، اسکایپ و مرورگر فایرفاکس را جعل کنند.


“کمودو” با اشاره به آدرس اینترنتی هکرها و نوع تمرکز حملات آنها احتمال می دهد این حمله از سوی هکرهای مستقر در ایران و برای به دست آوردن نام کاربری و کلمه عبور ای میل شهروندان این کشور انجام شده باشد.
گواهی دیجیتال (Digital Certificate) سندی الکترونیک است که به کاربران اطمینان می دهد تبادل اطلاعات بین مرورگر آنها و سرور سایت مورد رجوع رمزگذاری شده است و شخص سومی به آن دسترسی ندارد.
حمله مورد اشاره کمودو در پانزدهم مارس انجام شده و این شرکت پس از کشف این موضوع، گواهی های جعل شده را باطل کرده است.
جعل گواهی دیجیتال سایت های اینترنتی به دولت ها اجازه می دهد با تغییر مسیر ترافیک آنلاین، به مکاتبات الکترونیک آنها دسترسی پیدا کنند. از سوی دیگر، جعل گواهی دیجیتال مرورگرهای اینترنتی به هکرها اجازه می دهد در فعالیت آنلاین کاربران جاسوسی کنند.
هنوز معلوم نیست اطلاعات کاربری چه تعداد از شهروندان ایرانی دز‌دید‌ه شده است.

محمود عنایت، کارشناس اینترنت به بی بی سی فارسی گفت: “شرکت کمودو می گوید که این حمله را خیلی زود شناسایی کرده و گواهینامه های صادر شده را باطل کرده است. همچنین به تمامی سایت هایی که گواهینامه ها به اسم آنها صادر شده، این موضوع اطلاع داده شده است.”
فایرفاکس و گوگل از ارتقای مرورگرهای خود برای شناسایی گواهی های جعلی مورد نظر خبر داده اند.
شرکت مایکروسافت هم بروز رسانی هایی را انجام داده است و از کاربران خواسته هر چه زودتر مرورگرهای خود را به جدیدترین نسخه ارتقاء دهند. (دریافت اصلاحیه بسیار مهم مایکروسافت، کلیک کنید)
محمود عنایت به کاربران اینترنت توصیه کرد برای جلوگیری از خطر دسترسی احتمالی هکرها به اطلاعات شخصی آنها در اولین فرصت مرورگرهای خود را به روز کنند.
آقای عنایت گفت: “به کاربرانی که نگران امنیت خود هستند، توصیه می شود که پس به روز کردن مرورگرهای خود، رمزهای عبورشان را عوض کنند.”
او همچنین گفت که به کاربران توصیه می شود برای دسترسی به پست الکترونیک از سرویس های امن و قابل اطمینان وی پی ان استفاده کنند.

دیدن عکس مربوط به ای پی ایرانی شناسایی شده

منبع : winbeta.net
http://news.cnet.com/8301-31921_3-20046340-281.html
من
خواب
دیده ام
که تو
تعبیر می شوی
      
joki6 مرد #45 | Posted: 27 Mar 2011 23:20
کاربر

 
آموزش چند نکته:


اگر از ویندوز ویستا یا سون استفاده میکنید بهترین نرم افزار همان نرم افزار خود ویندوز است.
منظورم برای دفرگ کردن بیش از 2 ماهی یکبارش هم زیاد جالب نیست.
______________________________

شما میتوانید با استفاده از این سریال نامبر تمامی ویندوز های ایکس پی را رمز گشایی نموده و آن را نصب کنید .

JBC46_Q42FD_PGGMC_KP38Y_6MQD8

_______________________________

دوستان برای بالا بردن سرعت ویندوز خودتون میتونین این کار و بکنین
توی استارت کلیک کنین و ران رو بزنین
توی کادر باز شده بنویسین msconfig و اینتر رو بزنین
از صفحه باز شده برین توی تب استارت آپ و تیک برنامه هایی که میخواین با بالا اومدن ویندوز باز نشن رو بردارین (خیلیا شون به درد نمیخورن، پیشنهاد میکنم همه رو بردارین و اونایی که لازم دارین رو بزارین بمونه) از دفعه بعد که ویندوز بالا میاد دیگه برنامه های اضافی رو باز نمی کنه و میزاره هر موقع که لازم داشتین خودتون باز میکنین.

یک برنامه جدید با نام Chaufr که قابل نصب شدن برروی مرورگر گوگل کروم است، به راحتی به کاربر اجازه می‌دهد با صحبت کردن و گفتن نام سایت‌ها در اینترنت گردش و یا در موتورهای جست‌وجو و ویکی‌پدیا جستجو کند.

پس از نصب این برنامه می‌توانید برروی آیکون آن کلیک کرده و با گفتن نام وب‌سایت‌های مختلف به آن‌ها دسترسی داشته باشید یا با گفتن عبارت wikipedia earth دنبال کلمه یا موضوع earth در ویکی‌پدیا بگردید و یا با گفتن عبارت weather in Tehran به اطلاعات مربوط به آب و هوای تهران دست پیدا کنید.

_________________________________________

آموزش ارسال ایمیل از طریق یاهو :

چند روز پیش يكي از بازدید کنندگان خواسته بودند تا آموزش كامل فرستادن ايميل از طريق ياهو را آموزش بدهیم. به همين دليل امروز اين آموزش را آماده كردیم .فرستادن ايميل در سه مرحله و خيلي ساده قابل اجراست .

۱- براي فرستادن ايميل از طريق ياهو ، بايد اول وارد ايميل خودتان بشوید .

۲- بعد از وارد شدن به ايميل خودتان ،روي گزينه Compose كليك كنيد و چند لحظه صبر كنيد تا صفحه ديگري باز بشود


بعد از مشاهده اين صفحه ،در قسمت To آدرس ايميل گيرنده نامه و در قسمت Subject عنوان نامه ارسالي و در پايين متن نامه خودتان رابنويسيد . بعد از نوشتن متن و ساير مشخصاتي كه توضیح دادیم دكمه SEND را بزنيد تا نامه شما ارسال بشود . به همين سادگي شما توانستيد يک نامه ارسال كنيد .
من
خواب
دیده ام
که تو
تعبیر می شوی
      
AloneBoy مرد #46 | Posted: 28 Mar 2011 10:25
کاربر
 
آشنایی با انواع خطوط اتصال به اینترنت :خطوط آنالوگ معمولی:منظور از این خطوط همان خطوط تلفنی معمولی می باشد. نرخ انتقال Data توسط این خطوط حداکثر ۳۳.۶ Kb/s می باشد. استفاده از این خطوط برای اتصال به اینترنت در کشورمان بسیار رایج می باشد.

: نام خطوط مخابراتی مخصوصی است که در آمریکا و کانادا ارائه می شود. بر روی هر خط T۱ تعداد ۲۴ خط تلفن معمولی شبیه سازی می شود. هر خط T۱ می تواند حامل ۱.۵ MB/s پهنای باند باشد.

: نام خطوط مخابراتی مخصوصی است که در اروپا و همچنین ایران ارائه می شود. بر روی هر خط E۱ تعداد ۳۰ خط تلفن معمولی شبیه سازی می شود. هر خط E۱ می تواند حامل ۲ MB/s پهنای باند باشد.نرخ انتقال Data توسط این خطوط جهت مودمهای ارائه شده در ایران حداکثر ۵۶ Kb/s می باشد.که البته در صورت فراهم نمودن مودمهای سریعتر کاربر میتواند برابر سرعت مودم خود دیتا را دریافت نماید.

مشخصه این سیستم پیش شماره متفاوت آنها نسبت به خطوط عادی میباشد.

ISDN:اساس طراحی تکنولوژی ISDN به اواسط دهه ۸۰ میلادی باز میگردد که بر اساس یک شبکه کاملا دیجیتال پی ریزی شده است .در حقیقت تلاشی برای جایگزینی سیستم تلفنی آنالوگ با دیجیتال بود که علاوه بر داده های صوتی ، داده های دیجیتال را به خوبی پشتیبانی کند. به این معنی که انتقال صوت در این نوع شبکه ها به صورت دیجیتال می باشد . در این سیستم صوت ابتدا به داده ها ی دیجیتال تبدیل شده و سپس انتقال می یابد .

ISDN به دو شاخه اصلی تقسیم می شود . N-ISDN و B-ISDN . B-Isdn بر تکنولوژی ATM استوار است که شبکه ای با پهنای باند بالا برای انتقال داده می باشد که اکثر BACKBONE های جهان از این نوع شبکه برای انتقال داده استفاده می کنند ( از جمله شبکه دیتا ایران ) .

نوع دیگر B-ISDN یا ISDN با پهنای باند پایین است که برای استفاده های شخصی طراحی شده است . در
N-ISDN دو استاندارد مهم وجود دارد. BRI و PRI . نوع PRI برای ارتباط مراکز تلفن خصوصی (PBX ) ها با مراکز تلفن محلی طراحی شده است . E۱ یکی از زیر مجموعه های PRI است که امروزه استفاده زیادی دارد . E۱ شامل سی کانال حامل (B-Channel ) و یک کانال برای سیگنالینگ ( D-Channel) میباشد که هر کدام ۶۴Kbps پهنای باند دارند .

بعد از سال ۹۴ میلادی و با توجه به گسترش ایتنرنت ، از PRI ISDN ها برای ارتباط ISP ها با شبکه PSTN استفاده شد که باعث بالا رفتن تقاضا برای این سرویس شد. همچنانکه در ایران نیز ISP هایی که خدمات خود را با خطوط E۱ ارایه می کنند روز به روز در حال گسترش است .

نوع دیگر ISDN، BRIاست( نوعی که در کیش از آن استفاده شده ) که برای کاربران نهایی طراحی شده است. این استاندارد دو کانال حامل ۶۴Kbps و یک کانال برای سیگنالینگ با پهنای باند ۱۶kbps را در اختیار مشترک قرار می دهد .این پهنای باند در اواسط دهه ۸۰ میلادی که اینترنت کاربران مخصوصی داشت و سرویسهای امروزی همچون HTTP ، MultiMedia ، Voip و .... به وجود نیامده بود ، مورد نیاز نبود همچنین برای مشترکین عادی تلفن نیز وجود یک ارتباط کاملا دیجیتال چندان تفاوتی با سیستمهای آنالوگ فعلی نداشت و به همین جهت صرف هزینه های اضافی برای این سرویس از سوی کاربران بی دلیل بود و به همین جهت این تکنولوژی استقبال چندانی نشد .

تنها در اوایل دهه ۹۰ بود که برای مدت کوتاهی مشترکین ISDN افزایش یافتند . پس از سال ۹۵ نیز با وجود تکنولوژیهایی با سرعتهای بسیار بالاتر مانند ADSL که سرعتی حدود۸Mb/s برای دریافت و ۶۴۰Kb/s را برای دریافت با هزینه کمتر از ISDN در اختیار مشترکین قرار میدهد ، انتخاب ISDN از سوی کاربران عاقلانه نبود.

در حقیقت می توان گفت کهISDN BRI تکنولوژی بود که در زمانی به وجود آمد که نیازی به آن نبود و زمانی که به آن نیاز احساس می شد ، با تکنولوژیهای جدید تری که سرعت بالاتر و قیمت بیشتر داشتند جایگزین شده بود .


Leased Line یا Digital Subscriber Line یا DSL : خطی است که بصورت نقطه به نقطه دو محل را به یکدیگر متصل می کند که از آن برای تبادل Data استفاده می شود. این خط دارای سرعت بالایی برای انتقال Data است. نکته قابل توجه این که در دو سر خط Leased باید مودمهای مخصوصی قرار داد.

خط Asynchronous Digital Subscriber Line یا ADSL : همانند خطوط DSL بوده با این تفاوت که سرعت انتقال اطلاعات آن بیشتر است.

Wireless : یک روش بی سیم برای تبادل اطلاعات است. در این روش از آنتنهای فرستنده و گیرنده در مبدأ و مقصد استفاده می شود. این آنتنها باید رو در روی هم باشند. برد مفید این آنتنها بین ۲ تا ۵ کیلومتر بوده و در صورت استفاده از تقویت کننده تا ۲۰ کیلومتر هم قابل افزایش است. از نظر سرعت انتقال Data این روش مطلوب بوده اما بدلیل ارتباط مستقیم با اوضاع جوی و آب و هوایی از ضریب اطمینان بالایی برخوردار نیست.

Leased Modem : به مودم هایی گفته می شود که در دو طرف خط Leased قرار می گیرند. از جمله این مودم ها می توان به Patton , Paradyne , WAF , PairGain , Watson اشاره کرد.

از میان انواع مودم های Leased مدل Patton در کشورمان رایج تر بوده و دارای مدلهای زیر است:

۱۰۹۲A (Upto ۱۲۸Kb/s) , ۱۰۸۸C ( Upto ۲Mb/s) و ۱۰۸۸i (Upto ۲Mb/s)

مدل ۱۰۸۸i مودم/ روتر بوده و برای کار Bridge بیشتر استفاده می شود.

ChannelBank: دستگاهی است که از آن برای تبدیل خطوط E۱ به خطوط تلفن معمولی و بالعکس استفاده می شود.

انواع Modem مودمها دارای انواع مختلفی هستند که مهمترین آنها عبارتند از:

۱-) Analog Modems: از این مودمها برای برقراری ارتباط بین دو کامپیوتر (User و ISP) از طریق یک خط تلفن معمولی استفاده می شود. انواع گوناگونی از این نوع مودم در بازار یافت می شود که برخی از آنها عبارتند از: Acorp , Rockwell , Dlink و ... .

۲) Leased Modems: استفاده از این مودمها در دوسر خط Leased الزامی است. مدلهای معروف این نوع مودمها عبارتند از: Patton , Paradyne , WAF , PairGain , Watson

Satellite: به معنای ماهواره می باشد. امروزه بسیاری از ماهواره ها خدمات اینترنت ارائه می کنند. برخی از آنها عبارتند از: Taicom , Sesat , Telestar ۱۲ , EuroAsia Sat
IntelSat ۹۰۲ , France Telecom , ArabSat

Bandwidth: به اندازه حجم ارسال و دریافت اطلاعات در واحد زمان Bandwidth گفته می شود. واحد اصلی آن بیت بر ثانیه می باشد. هنگامی یک ISP می خواهد پهنای باند خود را چه از طریق دیش و چه از طریق سایر روشها تهیه کند باید میزان پهنای باند درخواستی خود را در قراردادش ذکر کند. معمولا" پهنای باند برای ISPهای خیلی کوچک۶۴KB/s است و برای ISPهای بزرگتر این مقدار افزایش می یابد و برای ISPهای خیلی بزرگ تا ۲MB/s و حتی بیشتر هم می رسد.

پهنای باند بر دو نوع است:

۱) Shared Bandwidth: این نوع پهنای باند ارزان تر بوده و در آن تضمینی برای تأمین پهنای باند طبق قرارداد برای مشترک وجود ندارد. چراکه این پهنای باند بین تعداد زیادی ISP مشترک بوده و همگی از آن استفاده می کنند. بنابراین طبیعی است که ممکن است در ساعات پر ترافیک ISP نتواند از پهنای باند درخواستی خود بهره ببرد.
۲) Dedicated Bandwidth: این نوع پهنای باند گران تر بوده اما در آن استفاده از سقف پهنای باند در تمام ساعات شبانه روز تضمین شده است. زیرا پهنای باند بصورت اختصاصی به مشترک اختصاص یافته است.

Bandwidth Quality: به معنای کیفیت پهنای باند می باشد.کیفیت پهنای باند به دو عامل زیر بستگی دارد:

۱) Ping Time: به مدت زمانی گفته می شود که یک Packet از ISP به مقصد یک Host قوی (مثلا" www.yahoo.com) در اینترنت ارسال شده و پس از دریافت پاسخ مناسب دوباره به ISP باز می گردد. هرچه این زمان کمتر باشد پهنای باند از کیفیت بهتری برخوردار است.

۲) Packet: هنگامی که یک Packet به اینترنت ارسال می شود ممکن است که بدلایل مختلف مفقود شده و یا از دست برود. Packet Loss عبارت است از نسبت Packetهای از دست رفته و مفقود شده به کل Packetها. هر چه این نسبت کمتر باشد پهنای باند از کیفیت بهتری برخوردار است.

____________________________________
دریافت گواهی نامه بین المللی از کشور ایتالیا
www.imqacademy.com
اعتبارت بین المللی
http://imqacademy.com/Link_Etebarat.aspx
      
AloneBoy مرد #47 | Posted: 31 Mar 2011 07:47
کاربر
 
نکات مهم حفظ امنیت در اینترنت :


یک ایمیل جداگانه بسازید و مثلا برای این سایت ایمیل جدید که ساخته اید استفاده کنید
اگر کارتان حساس است برای کارهای مختلف ایمیلهای مختلف داشته باشید
ایمیل یاهو استفاده نکنید چون فاقد ssl است
حتی الامکان از جیمیل استفاده کنید
**********************************
وبلاگهای بلاگفا و حکومتی استفاده نکنید ولی blogspot چیز خوبی هست
**********************************
استفاده از no Script در مرورگر فایر فاکس! بسیار مهم!

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/noscript

وقتی no Script را روی فایرفاکس میریزید در واقع جلو فایلهای فلش درون سایتها میگیرد و شما را در برابر حملات خاصی مصون میکند
به عنوان مثال در همین سایت لوتی فرض کنید تبلیغات برای ردگیری شما باشد وقتی no Script را میریزید تمام تبلیغات بسته میشوند
یک آیکون به مرورگر اضافه میشود

https://static.addons.mozilla.net/en-US/firefox/images/addon_icon/722.png?modified=1299704524

موقع نوشتن در لوتی روی آن کلیک کنید و بزنید Allow looti.net بعد میتوانید از امکانات فرستادن پست و عکس و ... استفاده کنید
البته بعد دوباره روی آیکونش کلیک کنید و Forbid looti.net بزنید موقع تایپ متن بهتره بلاک باشه چون خطاهای نوشتن در سایت هم از بین میبره.

در واقع با اجرای فایلهای فلش یک شناسه خاص بر روی کامپیوتر شما ذحیره میشود که در فولدرهای زیر قرار میگیرند که با داشتن no Script جلو اینها را میگیرید البته خودتان هم چک کنید:

اگر ویندوز 7 دارید به آدرس زیر بروید و تمام فایلها را پاک کنید! حتی اگر با آنتی فیلتر وارد شده باشید با این فایلها مثل آب خوردن شناسایی میشوید:
به آدرس زیر بروید:

C:\Users\xxxxx\AppData\Roaming\Macromedia\Flash Player\#SharedObjects

C:\Users\xxxxx\AppData\Roaming\Macromedia\Flash Player\macromedia.com\support\flashplayer\sys

xxxxx نام یوزر شما در کامپیوتر است! توی ویندوز ایکس پی و ... هم فقط همون اول آدرسها عوض میشه مثلا به جای C:\Users

آدرس C:\Documnet & setting است و ...
این فایلها خیلی مهم هستند حتما پاکشان کنید

**********************************
استفاده از مسنجر pidgin به جای یاهو مسنجر و غیره
به جای مرورگرهای مختلف از فایرفاکس مخصوص استفاده کنید
این 2 مورد میتوانید از سایت زیر دانلود کنید
در واقع مسنجر pidgin و مرورگر firefox به همراه آنتی فیلتر آماده شده اند البته با امنیت بسیار بالا که میتوانید از سایت زیر دانلود کنید:

https://www.torproject.org/projects/torbrowser.html.en

براحتی بر روی فلش دیسک خود بریزید و در هر جایی از آن استفاده کنید
میتوانید روی این مرورگر از noScript هم استفاده کنید
وقتی وارد سایتش شدید بروید نرم افزار Tor IM Browser Bundle for Windows with Firefox and Pidgin را دانلود کنید
حجمش 25 مگ است
همیشه ورژن آخر را چک کنید
**********************************
همیشه مرورگرهای خود را آپدیت کنید
آنتی ویروسهای خود را آپدیت کنید تا آخرین حفره ها بسته شوند
**********************************
      
AloneBoy مرد #48 | Posted: 31 Mar 2011 07:48
کاربر
 
«با انهدام اینترنت دنیا را به عصر چرتکه بازمی‌گردانیم»
خبر نقل شده از رادیو فردا مورخه 9.1.1390

روز شنبه ششم فرودین ۱۳۹۰ فردی که خود را «هکر کمودو» می‌نامید، ضمن انتشار پیامی، خبر هک و احاطه امنیتی بر یک شرکت ارائه خدمات امنیتی اینترنت در ایتالیا را منتشر کرد.

این حملات ظاهراً یک روز پیش از انتشار پیام نخست، یعنی جمعه پنجم فروردین‌ماه صورت گرفته بودند. فردی که خود را جوانی ۲۱ ساله و «فدایی رهبر جمهوری اسلامی ایران» می‌خواند با انتشار سه پیام دیگر تا دوشنبه ۸ فروردین جزئیات بیشتری از رخنه و سرقت ۹ گواهینامه امنیتی دیجیتال صادر شده از سوی شرکت امنیت سایبری کمودو را منتشر کرد. ۹ گواهینامه سرقت شده از کمودو می‌توانستند مشخصاً برای جعل رمزگذاری هفت مورد ارتباطات ایمن زیر مورد استفاده قرار گیرند:

جی‌میل (mail.google.com)، هات‌میل (login.live.com)، گوگل (www.google.com)، سه گواهینامه امنیتی سایت (login.yahoo.com)؛ اسکایپ (login.skype.com)، افزونه‌های فایرفاکس (addons.mozilla.org)، و احتمالاً رمزگذاری داخل یک سخت‌افزار گلوبال تراستی (Global Trustee).

برای توضیح مختصر اهمیت گواهینامه‌های فوق، کافی است فردی را تصور کنید که قصد دارد ارتباط ایمیل و یا چت شما را در میانه راه کنترل کند. شرکت‌های امنیت اطلاعات، شنود این ارتباطات را توسط رمزگذاری‌هایی نظیر اس‌اس‌ال (SSL) ناممکن کرده‌اند. تصور کنید نهاد و یا ارگانی در ایران تلاش می‌کند بسته‌های داده ارسال شده از سوی کامپیوتر شما را رمزگشایی کند. این رمزگشایی عملاً ناممکن است چرا که سِرور پست الکترونیکی شما اساساً کدهای امن اس‌اس‌ال را برای شما ارسال نمی‌کند.

به زبان فنی، اینجا از دو کد عمومی و خصوصی استفاده می‌شود. کد اول در اختیار همگان قرار می‌گیرد و کد دوم را صادرکنندگان گواهینامه‌های رسمی در اختیار سرور یا میزبانی قرار می‌دهند که مراحل قانونی ثبت، احراز هویت و خرید ارتباطات امن نظیر اس‌اس‌ال را طی کرده باشد.

در اینجا فردی که گواهینامه‌های امن شرکت کمودو را ربوده‌است برای مدت زمانی بسیار کوتاه می‌تواند داده‌های کاربران ایمیل، اسکایپ و یا مسنجر را دریافت، رمزگشایی، مجدداً رمزگذاری و مثلاً برای گوگل ارسال نماید.

واضح است که بر خلاف هیاهوی تبلیغاتی سایت‌های نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اساساً رخنه و نفوذ به سرورهایی نظیر یاهو، اسکایپ و یا جی‌میل، هدف این حملات نبوده و مهاجمان نیز قطعاً توان فنی رخنه در سرویس‌های فوق را هرگز نداشته و ندارند؛ چرا که نومیدانه مجبور به جعل گواهینامه‌های تقلبی و نصب شنود با استفاده از شیوه موسوم به «ارتباط ‌ربایی» (یا فرد واسطه) آن‌هم با اطلاع از عمر چند دقیقه‌ای این گواهینامه‌ها شده‌اند.

حملات روز بیست و پنجم مارس ۲۰۱۱ که بلافاصله از سوی کارشناسان امنیت سایبری، «کمودو گیت» لقب گرفت در فاصله زمانی بسیار کوتاهی کشف و خنثی شد. شناسه شرکت ایتالیایی قربانی بلافاصله تعلیق و لیست گواهینامه‌های صادره در اختیار مقامات قانونی قرار گرفت.

گواهینامه‌های جعلی به سرعت برای شرکت‌های صاحب گواهینامه نظیر گوگل و یاهو ارسال شدند و در نهایت مرورگرهای فایرفاکس و کروم، گواهینامه‌های سرقت شده را ابطال و در رده‌بندی جعلی و خطرناک قرار دادند. شرکت مایکروسافت نیز فوراً یک بسته به‌روزرسانی برای تشخیص گواهینامه‌های جعلی و تغییر دسته‌بندی آنان از معتبر به خطرناک را منتشر کرد.

حتی پیش از انتشار خبر هک و سرقت گواهینامه‌ها توسط فرد یا افرادی که خود را «فدایی رهبر» نامیده بودند، تهدید امنیتی ناشی از گواهینامه‌های جعلی کاملاً خنثی شده بود و کاربران ایرانی در صورت به‌روزرسانی مرورگر خود می‌توانستند با خیال آسوده ارتباطات ایمیل، چت و صوتی خود را از سر گیرند. در این میان سه پرسش مشخص، ذهن کارشناسان و شرکت‌های ارائه خدمات امنیتی در اینترنت را به خود مشغول کرده‌است:

اولا: چه فرد یا گروهی سرقت گواهینامه‌های اس‌اس‌ال را سازماندهی کرده بود؟ ثانیا: هدف سارقان از چنین حمله‌ای چه بود؟ و ثالثا: از این پس برای محافظت از گواهینامه‌های امنیتی چه باید کرد؟

در پاسخ به پرسش نخست و ادعای عملیات انفرادی هکر ۲۱ ساله «فدایی رهبر»، کارشناسان جهانی امنیت اطلاعات به صورتی یک‌پارچه این ادعا را مضحک و کودکانه خواندند. هر چند سارق گواهینامه‌ها در نخستین پیام خود با استدلال عدم بکارگیری شیوه محبوب ارتش سایبری یعنی تغییر سامانه نام دامنه (دی‌ان‌اس)، می‌کوشد تا خود را مستقل از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معرفی کند، شرکت کمودو و دیگر تحلیلگران جنگ‌های سایبری بلافاصله با طرح دلایل زیر، انگشت اتهام را به سوی دولت جمهوری اسلامی ایران و ارتش سایبری نشانه رفتند:

یک: حملات از یک نشانی آی‌پی مشخص و از تهران، ثبت شده برای شرکت «پیشگامان توسعه ارتباطات» انجام پذیرفته بود. به نظر می‌رسد حمله‌کنندگان با قصد قبلی برای حمله از ایران و معرفی خود به عنوان سربازان فدایی رهبر اقدام کرده‌اند.

دو: نظم و دقت در شناسایی حفره امنیتی و انجام بدون آزمون و خطای حمله، سناریوی فعالیت تبهکارانه مافیایی و یا نفوذ انفرادی را مردود می‌شمارد. جمهوری اسلامی ایران حداکثر از توان گروه‌های تبهکار بین‌المللی نظیر گروه‌های هکر روسی و یا چینی در ازای پرداخت مبالغی استفاده کرده‌است اما سازماندهی و اجرای حملات قطعاً از یک مرکز مشخص صورت پذیرفته‌است.

سه: وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، حیدر مصلحی، در آغاز دی‌ماه سال گذشته از تلاش وزارت اطلاعات برای رمزگشایی ایمیل ایرانیان رسماً دفاع کرده بود.

چهار: این حملات برخلاف تلاش‌های تبهکاران معمولی که عمدتاً با قصد نفوذ در زیرساخت‌های تجاری و صنعتی انجام می‌پذیرند، مشخصاً ضربه زدن به زیرساخت ارتباطی اینترنت را هدف گرفته بودند.

پنج: و مهم‌ترین دلیل اینکه گواهینامه امنیتی اساساً برای کاربر و یا هکر معمولی پشیزی ارزش ندارد و تنها و تنها می‌تواند مورد استفاده نهادی قرار گیرد که همه زیرساخت اینترنت یک کشور را در اختیار داشته باشد، این نهاد تنها یک نام دارد: جمهوری اسلامی ایران.

اما هدف دستگاه‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران از سرقت گواهینامه‌های اینترنتی چه بوده است؟

به باور نگارنده که رفتار دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی ایران را با دقت مطالعه کرده‌است، هدف حملات فوق فقط و فقط ارعاب شهروندان ایرانی است. دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی مانند دستگاه‌های امنیتی نظام‌های تمامیت‌خواه در آستانه سقوط، در پی عاجز ماندن قطعی از کنترل اینترنت در ایران، سامانه‌های خود را به جای تشخیص و انهدام تهدیدها به سمت شیپورچی‌گری و ارعاب شهروندان، هدایت کرده‌است و در این راستا نهادهای امنیتی به بوق‌های تبلیغاتی بدل گشته‌اند.

عملیات جمعه گذشته، ظاهراً قرار بود برای کاربران ایرانی یک پیام بسیار روشن داشته باشد یعنی همان تکرار ادعای حیدر مصلحی، که ما ایمیل و مکالمات کامپیوتری شما را کنترل می‌کنیم. این پیام به شیوه‌های مختلف از طریق انتشار ضداطلاعات، اطلاعات آلوده و نشت آلودگی هدفمند در شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های اشتراک لینک نظیر بالاترین و دنباله و همچنین از طریق پیامک‌های مشکوک تکرار می‌شد.

کمتر کاربر اینترنت ایرانی را می‌توان یافت که پیام فوق را بارها و بارها دریافت نکرده باشد: ما ایمیل شما را کنترل می‌کنیم.

در عالم واقع و ورای فضای تیره و تار ارعاب اما، درست بر خلاف ادعای سازمان‌دهندگان کمپین تبلیغاتی فوق، حمله روز پنجم فروردین ماه نشانه‌ای روشن از عجز مطلق دستگاه امنیتی ایران در نفوذ و کنترل بر ارتباطات اس‌اس‌ال و یا اسکایپ شهروندان است. چرا که حداکثر سرمایه و توان فنی و سازمانی سپاه و وزارت اطلاعات برای نفوذ چند دقیقه‌ای و سرقت چند گواهینامه امنیتی بسیج شده‌است؛ نفوذ و سرقتی که بلافاصله ابطال خواهند شد.

اگر جمهوری اسلامی ایران کمترین امکان رخنه و یا رمزگشایی مکالمات اینترنتی شهروندان را داشت، اساساً سرقت گواهینامه‌های امنیتی و به‌کارگیری شیوه ارتباط‌ربایی چه لزومی داشت؟

دیگر نکته جالب توجه این عملیات تلاش برای تهدید افزونه‌های فایرفاکس است و به نظر می‌رسد کاربران جوان ایرانی با نصب افزونه‌های فاکسی پراکسی و نظایر آن، سخت‌افزار چند صدمیلیون دلاری فیلترینگ و سانسور اینترنت در ایران را به سخره گرفته باشند.

و در آخر به باور نگارنده با اجرای حملات هفته گذشته که ظاهراً فقط با قصد ارعاب منتقدان داخلی آیت‌الله خامنه‌ای انجام پذیرفته، نه تنها دنیای آزاد که حتی نظام‌های سیاسی غیردمکراتیک نیز به فکر یافتن راه چاره‌ای برای خلاصی از تهدید زیرساخت‌های جهانی از گزند ماجراجویی‌های جمهوری اسلامی ایران خواهند افتاد.

حاکمان تهران برای چنین خطای راهبردی محاسبه‌نشده‌ای بهایی بسیار گزاف خواهند پرداخت. حملات سایبری هفته گذشته به راحتی شناسایی و خنثی شد.

شرکت‌های عظیم امنیت داده با بودجه‌هایی چندین برابر بودجه جمهوری اسلامی ایران حفره‌های امنیتی در صدور و ابطال گواهینامه‌ها را با جدیت اصلاح خواهند کرد. مرورگرها یکپارچه‌تر و امن‌تر خواهند شد و اما کاربران اینترنت هرگز فراموش نخواهند کرد که دولتی با بسیج بودجه و امکانات فنی، حتی برای پنج دقیقه یکی از حساس‌ترین اجزای شبکه جهانی اینترنت یعنی گواهینامه‌های امنیتی را به سرقت برده‌است.

وقتی از کاربران اینترنت نام می‌برم مرادم تنها، مرد سالخورده‌ای که جایی از این کره خاکی تصاویر فرزندانش روی فیس‌بوک را مرور می‌کند نیست. ایالات متحده، جمهوری خلق چین، اتحادیه اروپا، قدرت‌های نوظهور اقتصادی نظیر هند و برزیل، روسیه و خلاصه هر آنکه بر زیربنای اقتصاد جهانی روییده و رشد کرده‌است از مشاهده واقعیت زیر بر خود می‌لرزد:

حکومتی هراسان از خشم شهروندان خویش، غرق در خلسه و بی‌خبری از واقعیات جهان به‌هم‌پیوسته امروز، با انتشار پیامی به نام «هکر فدایی رهبر» مدعی می‌شود که: «تمام اینترنت را منهدم و دنیا را به عصر چرتکه برمی‌گردانیم.»

چند توصیه فنی به کاربران ایرانی:

  • پیش از هر چیز سیستم‌عامل خود را به‌روزرسانی کنید. مایکروسافت در نسخه به‌روزرسانی شدهٔ ویندوز، گواهینامه‌های دیجیتالی به سرقت رفته را به عنوان گواهینامه خطرناک و تقلبی شناسایی و ابطال می‌کند.
  • رمز عبور جی‌میل، یاهو، «ویندوز لایو» و اسکایپ خود را فوراً تغییر دهید.
  • مرورگر فایرفاکس و کروم خود را به‌روزرسانی و یا از نو نصب نمایید.

      
AloneBoy مرد #49 | Posted: 31 Mar 2011 09:46
کاربر
 
ADSL یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های موجود در دنیا برای اتصال به اینترنت پرسرعت می باشد. بیش از نیمی از کاربران اینترنت در کشورهای پیشرفته از این طریق به شبکه جهانی اینترنت متصل هستند. در این روش با نصب تجهیزات بسیار پیشرفته در مراکز مخابراتی امکان رساندن اطلاعات اینترنتی به مشترک بدون نیاز به شماره گیری و هزینه تلفن در تمام مدت 24 ساعت امکان پذیر می گردد. بدین ترتیب کاربر با پرداخت مبلغی ثابت ( بسته به سرعت مورد تقاضا) همواره از اینترنت با کیفیت و سرعت مطلوب استفاده می نماید. این روش که کم کم جایگزین روش های قبلی مانند dialup (شماره گیری با کارت اینترنت و خط تلفن )می شود مزایای بسیاری دارد که در زیر به مهم ترین آنها اشاره می شود:

1- افزایش سرعت بین 2 تا 10 برایر خطوط عادی (E1- Dialup-Analog) . شما می توانید هنگام ثبت نام سرعت مورد نیاز را بخواهید !

2- عدم نیاز به شماره گیری . شما همواره با یک کلیک به شبکه متصل هستید و نیازی به شماره گیری و پشت خطوط اشغال ماندن نیست !

3- بدون اشغال شدن خط تلفن . هنگام کار با اینترنت تلفن شما آزاد بوده و به راحتی می توانید به تلفن های خود جواب دهید یا شماره گیری کنید !

4- بدون هزینه تلفن . مطابق آنچه در بند 3 بالا گفته شد چون اصلا خط تلفن اشغال نمی شود پس هیچ هزینه تلفنی نیز به شما تعلق نمی گیرد !

5- همیشه آنلاین . دیگر ارتباط شما به دلیل تمام شدن شارژ کارت قطع نخواهد شد. شما همواره 24 ساعته با یک کلیک بر روی شبکه جهانی هستید.

6- بدون قطعی . به دلیل ارتباط دائمی شما دیگر هیچگاه با disconnect (قطعی) خط تلفن حین ارتباط و نیاز به اتصال مجدد مواجهه نمی شوید.

7- بدون هر گونه هزینه اضافی مانند مالیات - آبونمان - اجاره مودم - هزینه مکالمه -عوارض و ... شما فقط هزینه اشتراک ماهیانه را می پردازید .

8 - مودم رایگان . شما حتی لازم نیست که مودم ADSL را خریداری کنید . دانا کامپیوتر یک دستگاه مودم به صورت امانی به مشترک می دهد.

9 - پایداری بی نظیر . به دلیل استفاده از خطوط فیبر نوری اینترنت ADSL نسبت به اینترنت E-1 و بیسیم Wireless پایداری واقعا بالاتری دارد

10 - امنیت بسیار بالا . به دلیل تکنولوژی های پیشرفته رمز گذاری و اینکه اطلاعات هر مشترک فقط بر روی زوج سیم اختصاصی او منتقل می شود

نسبت به سایر روش ها مانند اینترنت بیسیم که اطلاعات و امواج در محیط پخش می شود ADSL از امنیت بسیار بالاتری برخوردار است.در واقع ADSL ترکیبی از قیمت مناسب اینترنت Dialup (کارتی -تلفنی) و سرعت بالای اینترنت Wireless (بیسیم) است و بر خلاف اینترنت بیسیم که به تجهیزات گران قیمتی مانند آنتن و مودم مخصوص نیاز دارد در این روش لازم نیست هیچ هزینه ای بابت تجهیزات آن پرداخت کنید.هزینه اشتراک (شارژ) ماهیانه نیز بسیار کمتر از اینترنت بیسیم است و بهره وری قیمت به کیفیت در این روش بسیار بالاتر از دیگر روش ها است.

موارد مورد نیاز برای اینترنت ADSL :

1- مودم ADSL و اسپلیتر ( این وسیله که در محل مشترک نصب می شود توسط سایت دانا به صورت رایگان و امانی در طول مدت اشتراک داده می شود)

2- یک خط تلفن سالم و بدون اشکال ( که می تواند همان خط تلفن عادی منزل یا محل کار باشد. تشخیص کیفیت خط با کارشناس مرکز اینترنت خواهد بود.)

3- تکمیل مدارک . ( که شامل پرداخت هزینه ثبت نام و پرکردن برگه های مربوطه است و از طریق مراجعه حضوری به مرکز سایت میسر است)

      
AloneBoy مرد #50 | Posted: 31 Mar 2011 09:47
کاربر
 
سلام دوستان گفتم یک اموزش بزارم برای که کسانی که ارزو دارن شخصی فیلم و یا.... داشته باشند

ابتدا وراد ادرس سایت زیر شوید و یک هاست(فضای وب) رو انتخاب کنید و در ان عضو شوید

http://persianwell.com/?p=103
http://persianwell.com/?p=92
http://persianwell.com/?p=82
http://persianwell.com/?p=78
http://persianwell.com/?p=74

--------
یک سایت هاست رایگان رو انتخاب کنید و در اون عضو شوید

من برای راحتی گیگفا رو به شما توصیه میکنم

http://gigfa.com/free-hosting-services/free-hosting-services

برای ثبت نام در گیگفا باید از مروگر Mozilla Firefox فایرفکس استفاده کنید و یک جیمیل داشته باشد چون برای عضویت فقط جیمیل رو قبول میکنه - بعد عضویت
یک ایمیل از گیگفا براتون میاد برای فعال سازی اکانت
-------
اگه تو گیگفا مشکل دارید از دیگر سرویس های که بالا لینک دادم استفاده کنید
------
خوب بریم برای ثب دامنه یا ادرس سایت چون هاست های رایگان به شما ساب دامین میدن و ادرس سایتون تولانی میشه من میخوام یک جارو به شما معرفی کنم که به شما دامنه رایگان
میده
تو گیگفا اموزش كامل هست و تمام سایت های دامنه رایگان برای مشاهد لینك زیر

http://gigfa.com/free-hosting-services/free-domain-name-with-dns

من برای راحتی خودم یكی معرفی و اموزش میدم دوستان حتمآ نیازی نیست كه در سایت زیر عضو شوید

ابتدا وارد سایت زیر شوید

http://www.co.cc/

و عضو شوید

https://www.co.cc/regist/regist_account.php

برای عضویت هم باز به جیمیل نیاز دارید
بعد تموم شدن
وارد

http://www.co.cc/

و نامه دامنه خود رو وارد کنید بعد Check availability کلیک کنید

بعد رو continue to registration کلیک کنید و در سایت عضو شوید

وبعد رو SETUP DNS کلیک کنید

برای مثل مثلا DNS گیگفا

ns1.gigfa.com ns2.gigfa.com

تو لینك زیر اموزش هست :

http://gigfa.com/free-hosting-services/free-domain-name-with-dns
------
حالا قسمت سخت تموم شد میرسیم به وصل كردن دامنه به هاست كه یك نفسه راحت بكشم
تا الان 60% كارو انجام دادید

خوب برای اضافه كردن دامنه یا به اموش من گوش كنید یا در لینك زیر یاد بگرید

http://gigfa.com/free-hosting-services/tutorials/vista-panel/addon-domains

خوب وارد پنل هاست خودتو شوید

و دنبال Add Domain - یا اضافه کردن دامنه بگردید

بعد ادرسی كه ثبت رو كه در http://co.cc/ به اسم خودتون به ثبت رسوندیم رو اونجا وارد کنید

برای مثل
mohesn.co.cc
--------
خوب حالا به دنبال فایل منجبر باشید
file manger یا مدیریت فایل ها
ورادش بشید

آموزش :

http://gigfa.com/free-hosting-services/tutorials/vista-panel/net2ftp-file-manager

-----------
حالا این فایل رو دانلود

http://persianwell.com/?p=50 ادرس سایت

http://persianwell.com/dl/script/cms/wordpress%20-%203.0.4.zip لینك دانلود مستقیم

---------
خوب حلا دنبال پوشه به اسم htdocs/ که ساختید باشد ویا اگه در http://co.cc دامنه گرفتید دامنه اسم دامنه ی خود باشد و بعد پوشه htdocs/ باز كنید
مثال
اگه در دامنه درست نكردید وارد htdocs/ بشوید
ویا گه ساختید
رو پوشه اسم دامنه خود كلیك كنید بعد htdocs/ این پوشه رو باز كنید
مثل
mohesn.co.cc/htdocs/

بعد باز كردن پوشه htdocs/
رو upload کلیک کنید
اون فایلی که دانلود کردید رو اپلود کنید
-------
بعد رو فایل خود رو انتخاب كرده و رو unzip کلیک کنید

اموزش نصب وردپرس یا نرم افزاری تحت وبی که دانلود کردید وردپرس بود
و اموزش نصب وردپرش در سایت زیر است

http://forum.wp-persian.com

آموزش به صورت پی دی اف :

http://www.ut-students.com/dl/wordpress.pdf
      
صفحه  صفحه 5 از 19:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  ...  19  پسین » 
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر / آموزشهای كامپیوتری

جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا