خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر /

Hard Drive - هارد دیسک


صفحه  صفحه 1 از 4:  1  2  3  4  پسین »
mojijoni مرد #1 | Posted: 12 Feb 2012 03:06
کاربر
 
همه چیز در مورد هارد دیسک
شناخت، قیمت، انتخاب، عیب یابی و ...
[,,,.........,,,,]
      
mojijoni مرد #2 | Posted: 15 Feb 2012 08:26 | Edited By: mojijoni
کاربر
 
خوب خودم شروع میکنم با یکم توضیح راجع به هارد اکسترنال و مزایا
امروزه حجم برنامه ها و اطلاعات بسيار زياد شده است به طورى كه براى جابه جايى اطلاعات دچار مشكل مى شويم. در حال حاضر حافظه هاى فلش با ظرفيت بالاتر از32گيگابايت پيدا نمى شود و از قيمت بالايى هم برخوردار هستند. وسايل ذخيره سازى همانند DVD ها هم به همان ظرفيت ۴ گيگابايتى قناعت كرده اند. و فناورى هاى جديد چون Blue-Ray و يا HD-DVD نيزظرفیت محدودی دارند بنابراين بهترين گزينه براى انتقال فايل هاى حجيم هارد ديسك هاى قابل حمل هستند.
انواع هارد ديسك اكسترنال: هارد ديسك هاى اكسترنال به دو دسته ى Portable، External تقسيم بندى مى شود. هارد ديسك هاى External بيشتر براى ذخيره سازى اطلاعات و محلى براى نگهدارى و پشتيبان گيرى از آنها مورد استفاده قرار مى گيرند و چندان از آن ها براى انتقال در دفعات زياد استفاده نمى شود. (به دليل وزن و اندازه بزرگ) در عين حال ظرفيت هاى بزرگ و سرعت انتقال بالا تنها در اين رده وجود دارد. در نقطه مقابل هارد ديسك هاى Portable يا قابل حمل وجود دارند كه اندازه كوچكى دارند و معمولا از طريق پورت USB2/0 به كامپيوتر متصل مى شوند.
مزيت هارد ديسك اكسترنال:

هارد ديسك هاى قابل حمل يا خارجى ساختارى كامل شبيه به هاردهاى معمولى دارند. يعنى اطلاعات بوسيله هد ثابت روى پلاترهاى چرخان ذخيره و يا خوانده مى شود. اما به هارد ديسك هاى اكسترنال ضميمه هاى ديگرى نيز اضافه شده است كه آن ها را از هاردهاى معمولى متمايز مى كند.
محافظت از اطلاعات: هاردهاى معمولى چون در داخل كيس نصب مى شوند و در يك جاى ثابت قرار مى گيرند هيچ محافظى در برابر ضربه و شوك وارده ندارند. پس كافى است كه ضربه اى به آنها وارد شود تا اطلاعات هارد از دست برود. ولى در هارد ديسك هاى قابل حمل، هارد ديسك كاملا در داخل يك محيط ضد ضربه قرار گرفته است كه مى تواند باعث دفع اكثر ضربه هاى ناخواسته شود. به خاطر همين است كه از اين نوع هارد ها در وسايل قابل حمل مانند گوشى هاى موبايل هم استفاده مى شود.
اتصال ساده و راحت: برخلاف هارد ديسك هاى معمولى كه نصب آن ها درد سر زيادى دارند، اتصال هارد ديسك هاى قابل حمل تنها با يك كابل برقرار مى شود. بر انتقال هم از رابط هايى مانند Firwire ،۴۰۰ USB2/0 و جديدا هم ESATA، استفاده مى شود كه در برخى از مدل ها حتى دو نوع بورت ارتباطى وجود دارد تا امكان رد و بدل اطلاعات با هر نوع كامپيوترى مهيا باشد. نكته ديگر امكان HotPLUG است كه براى اتصال و قطع كردن هارد نيازى به خاموش كردن سيستم نداريد.
انتقال بى دردسر اطلاعات: همراه بسيارى از اين نوع هارد ديسك ها نرم افزارهايى هم براى پشتيبان گيرى و يا انتقال سريع اطلاعات صرفه مى شود. در برخى از مدلها هم امكان پشتيبان گيرى خودكار تنها با فشار يك دكمه هم وجود دارد.
رمز نگارى اطلاعات: در بسيارى از هاردها امكان حفاظت از اطلاعات وجود دارد. يعنى اينكه اطلاعات به صورت كد شده در داخل هارد ديسك ذخيره مى شوند تا شخص ديگرى در صورت دسترسى به آنها نتواند از اطلاعات شما سوء استفاده كند.
نكات كليدى: پيش از هر كارى نياز خود را تعيين كنيد: ذخيره سازى اطلاعات روى يك مدياى خارجى يا انتقال اطلاعات به دفعات زياد بين كامپيوترهاى مختلف. اين موضوع مشخص مى كند كه شما نياز به هارد ديسك اكسترنال داريد يا يك هارد ديسك قابل حمل
ظرفيت: ظرفيت هارد ديسک مهم ترين پارامتر در تعيين قيمت آن است....
[,,,.........,,,,]
      
mojijoni مرد #3 | Posted: 15 Feb 2012 16:00
کاربر
 
مقدمه:
مهمترین مسئله ای که قبل از هر فرایند فروشی مطرح می باشد، احساس نیازی است که مصرف کنندگان (به عنوان مهمترین رکن) قبل از فرایند فروش پیدا کرده و بواسطه آن به سراغ فروش می روند.
مسلما برای اینکه بتوانیم فروش خوبی در هر نوع کالایی داشته باشیم ابتدا باید مصرف کنندگان را از مزایای استفاده از کالای مذکور آگاه ساخته و سپس به ایشان اجازه دهیم تا خود آگاه به سمت کالا گرایش پیدا کنند.

external hard drive مقاله ای در مورد هارد اکسترنال

در این مقاله کالای خود ساخته (Retail) ای به نام External Hard Drive یا هارد اکسترنال مورد بررسی
قرار گرفته و کاربرد های مختلف آن بطور مختصر اشاره شده است.
هارد اکسترنال چیست؟
همانطوریکه می دانید هارد های اکسترنال، فضاهایی قابل حمل هستند که برای نگهداری داده ها مورد استفاده قرار گرفته و قابلیت جابه جایی این هاردها از مهمترین مزایای آنها به شمار می رود.

چرا هارد اکسترنال بخریم؟
قیمت مناسب: یکی از معمول ترین عللی که کاربران هارد های اکسترنال را برای افزایش فضای ذخیره سازی به جای هارد های اینترنال انتخاب می کنند، قیمت مناسب هاردهای اکسترنال در مقایسه با نوع اینترنال آنها می باشد و مصرف کنندگان با اندکی تامل به این نتیجه می رسند که خرید هارد اکسترنال هم به صرفه تر است و هم با خرید آنها از مزایای دیگری نیز بر خوردار خواهند شد.
بک آپ گیری : عده دیگر از کاربران رایانه صرفا” جهت اختصاص فضایی مجزا برای بک آپ گیری و قرار دادن اطلاعات مهم در مکانی امن و اعمال امنیت بر روی داده هایشان تصمیم به خرید هارد های اکسترنال می گیرند که البته برای این نوع افراد امکان جا به جایی داده ها (که ممکن است شامل عکس، فیلم و یا فایل های ضروری باشند) نیز حائز اهمیت می باشد، زیرا با استفاده از این مزیت قادرند تا عزیزان خود را نیز از داده های خود بهره مند سازند.

استفاده در انواع شبکه ها:

داشتن فضایی که در شبکه های کامپیوتری به اشتراک گذاشته می شود از دیر باز جزو مهمترین مباحث در شبکه های خانگی یا ادرای به شمار می رفته است.
قبل از تولید هارد های اکسترنال مخصوص شبکه ، از ساختار های مختلفی همچون NAS،DAS و … جهت تامین این نیاز استفاده می شد ، ولی امروزه با تولید هاردهای اکسترنال مخصوص شبکه هر کاربر شبکه ای قادر به تهیه و نصب و راه اندازی این نوع هاردها می باشند و دیگر نیاز به حضور متخصصین و صرف هزینه های گزاف جهت داشتن فضایی مشترک در شبکه وجود ندارد.


مزیت های هارد اکسترنال نسبت به ذخیره ساز های دیگر؟
اگر بخواهیم مختصر و مفید به مزیت های این هارد ها اشاره کنیم می توانیم به مزایای زیر بسنده کنیم، هر چند که برنامه های متنوعی همراه با هر سری از این هارد های اکسترنال ارائه می شود که به خودی خود ارزشی افزوده داشته و توضیح در مورد آنها از حوصله این مقاله خارج می باشد.

خلاصه مزایای هارد های اکسترنال عبارتند از :
1- به راحتی نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرند، یعنی Plug & Play بوده و بر خلاف هارد های اینترنال نیازی به استفاده از کابل های SATA یا IDE جهت انجام عملیات “هارد به هارد ” و یا برای اتصال مستقیم به کامپیوتر ندارند.

2- بهترین روش برای تهیه بک آپ استفاده از هارد های اکسترنال می باشد زیرا استفاده از CD یا DVD بسیار زمان بر بوده و احتمال خرابی و صدمه دیدن CD یا DVD در دراز مدت بسیار بیشتر از نگهداری اطلاعات بر روی هارد های اکسترنال می باشد.

3- می توانید فایل هایی که از اینترنت می گیرید را مستقیما” بر روی هارد های اکسترنال ذخیره کنید تا سیستم عامل و هارد اصلی سیستم شما از حملات احتمالی ویروس ها و خطرات حتمالی دیگر در امان باشد.

4- با استفاده از هارد های اکسترنال مخصوص شبکه به جای NAS,DAS,… می توان در شبکه های کامپیوتری فضای بزرگی را به سادگی میان تمام کاربران شبکه به اشتراک گذاشت که هزینه نصب و راه اندازی هارد های اکسترنال مخصوص شبکه بسیار پایین تر از نصب NAS,DAS,… در شبکه های کامپیوتری است.


چگونه بهترین هارد اکسترنال را انتخاب کنیم؟
بهترین انتخاب فقط و فقط به شما بستگی دارد، زیرا شما باید ابتدا نیاز های خود را بشناسید ،سپس با توجه به نیاز هایتان هارد مناسب را انتخاب کنید،تنها راه خرید بهترین هارد همین است!!
جهت خرید یک هارد اکسترنال مناسب ابتدا باید ظرفیت مورد نیاز خود را با توجه به مقدار اطلاعات،عکس،فیلم،آهنگ و. . . تعیین کنید و نسبت به نیازتان ظرفیت دلخواه را انتخاب نمایید،
اگر در خانه و یا در سرکار به شبکه کامپیوتری متصل هستید به دنبال هارد های اکسترنال مخصوص شبکه باشید، فقط به این نکته توجه کنید که در هارد های شبکه فقط می توان از طریق کابل شبکه اطلاعات را به اشتراک گذاشت .


اگر معمولا سفر می کنید و جا به جایی هارد و اطلاعات درون آن برایتان مهم است،هارد اکسترنالی تهیه کنید که کوچک و راحت برای حمل و نقل باشد، یعنی سری 2.5 اینچی انتخاب بهتری نسبت به نیاز شما است.
در انتها حتما” به پورت های موجود در هارد و هماهنگی آنها با پورت های سیستم خود دقت کنید، مثلا” اگر بر روی مادر برد خود پورت FireWire یا E-SATAوجود ندارد ، لازم نیست هارد اکسترنالی خریداری کنید که از این پورت ها پشتیبانی می کند.

پیشنهاد خرید هارد های اکسترنال؟
در حال حاضر دنیای انفورماتیک وابستگی شدیدی به اطلاعات و ذخیره سازی و نگهداری از آنها پیدا کرده است و از آنجایی که اخیرا” اکثر برنامه های کاربردی ظرفیت بالایی را اشغال می کنند،در خواست بر روی هارد های اکسترنال بیشتر از اکثر ذخیره ساز های دیگر ، حتی بیشتر از USB Flash Drive ها نیز شده است، لذا کمپانی های زیادی به سمت تولید این هارد ها سوق پیدا کرده و بازار داغی را به وجود آورده اند.

از میان برند های مختلفی که در بازار موجود است می توان به Maxtor و Seagate و Western Digital و … اشاره کرد که این کمپانی ها طیف وسیعی از محصولات را تولید کرده و در واقع تمام نیازهای کاربران را در حیطه ذخیره سازی اطلاعات بر آورده ساخته اند.

از میان طیف وسیع محصولات برند های مذکور می توانید آنچه مورد نیاز شماست را با توجه به بخش قبلی این مقاله (چگونه بهترین هارد اکسترنال را انتخاب کنیم؟) انتخاب کرده و از آن در جهت افزایش کارایی و سوددهی شغلی خود بهره ببرید.
[,,,.........,,,,]
      
mojijoni مرد #4 | Posted: 15 Feb 2012 16:22 | Edited By: mojijoni
کاربر
 
از مزایا و آنچه که قبل از خرید آن باید بدانید

دانستنی هایی در مورد هاردهای اکسترنال


همونطور که در 2 تصویر زیر ملاحظه می کنید، این یک هارد کامپیوتر با فضای ذخیره 5 مگابایت مربوط به سال 1956 میلادی (55 سال پیش) هست که با پیشرفت های روزافزون اخیر، اصلا با هاردهای 500 گیگابایتی که در حال حاضر رایج است قابل مقایسه نیست. اون هارد 5 مگابایتی با اون همه ابهت و عظمت و البته قیمت زیاد و تشکیلات خاص برای حمل و نقلش، و هاردهای ظرفیت بالای فعلی هم که براحتی در جیب یا یک کیف دستی جا می شوند ...

hdd


اما آنچه مهم است اطلاعاتیست که بر روی هارد کامپیوترتان دارید و این موضوع بهانه ای شد تا در مورد حفظ این اطلاعات توصیه هایی را خدمت شما دوستان پرشین استار مطرح کنیم. لذا چنانچه اطلاعات و مطالب مهمی در حافظه کامپیوتر خود ذخیره کرده اید و قصد دارید از این اطلاعات مهم، پشتیبان تهیه کنید و یا حافظه سیستم شما نسبتا پر شده است، زمان آن رسیده که یک هارد اکسترنال تهیه کنید و اطلاعات کامپیوتر خود را به صورت دسته بندی شده در فصای این هارد ذخیره کنید. در ادامه ایمیل اطلاعات لازم برای خرید هارد اکسترنال را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد:


- چرا به حافظه اکسترنال نیاز دارید
اطلاعات مهم در کامپیوتر شما ممکن است از دست بروند. بنابراین اگر این اطلاعات برای شما با اهمیت هستند و تنها یک نسخه از آنها را در حافظه کامپیوتر خود ذخیره کرده اید، به شما توصیه می کنیم یک نسخه پشتیبان از این اطلاعات روی یک هارد اکسترنال تهیه کنید. علاوه بر این اگر سیستم شما پر از اطلاعات، عکس ها و آهنگ هایی است که قصد ندارید آنها را پاک کنید، بهتر است به فکر تهیه یک هارد اکسترنال باشید تا بتوانید به همه این اطلاعات به صورت یکجا، دسترسی داشته باشید.


- انواع حافظه خارجی
دو نوع درایو ذخیره سازی اطلاعات وجود دارد. اول Solid-State Drives یا اصطلاحا SSD و دوم Hard Disk Drive یا اصطلاحا HDD SSD ها بسیار سریع هستند ولی نسبت به HDD ها گرانتر می باشند. برای خرید SSD در حجم بالا باید حدودا 4 برابر HDD هزینه کنید. SDD ها همچنین امن تر هستند. اگر مقاومت هارد برای شما مهم است می توانید از مدل های قوی و ضد ضربه استفاده کنید. این درایو ها معمولا دارای پوشش بیرونی می باشند که مقاومت دستگاه را بیشتر می کنند. حافظه های SSD برخلاف HDD ها هیچ قسمت مکانیکی ندارند و کمتر از HDD ها آسیب پذیرند. اگر دیسک سخت اکسترنال HDD داشته باشید و هنگام خواندن و یا نوشتن اطلاعات به آن ضربه وارد کنید به احتمال بالای 90 درصد دیسک سخت اکسترنال شما آسیب خواهد دید. در عوض HDD ها ارزان می باشند و در ظرفیت های بالای 500GB و تا حجم 1TB و 2TB (هر ترابایت 1024GB است) و بالاتر موجود می باشند.

- انواع مختلف هارددیسک های اکسترنال
پیش از دسته بندی درایو های HDD اکسترنال لازم است بدانید که درون درایوهای اکسترنال یک HDD وجود دارد و در واقع هارد اکسترنال از یک HDD معمولی بعلاوه یک مدار ساده مبدل SATA به USB تشکیل شده است که در یک کیس جذاب قرار گرفته اند. درایو های سخت اکسترال (HDD External) دو دسته می باشند: دیسک سخت های اکسترنال بدون آداپتور که اصطلاحا به آنها هارد دیسک های اکسترنال پاسپورتی گفته می شود.


- دیسک سخت های اکسترنال با آداپتور
درایو های اکسترال پاسپورتی، سبک تر، کوچک تر و کندتر از درایو های اکسترال با آداپتور می باشند. برق مورد نیاز این درایوها از طریق پورت USB تامین می گردد و سرعت HDD داخلی آنها نیز معمولا 5400 دور در ثانیه است. در داخل این درایو های اکسترنال یک HDD نوت بوک قرار دارد. این درایو وزن و ابعاد کوچکتری داشته و به راحتی قابل حمل می باشد. قیمت درایو های اکسترال پاسپورتی تقریبا دو برابر درایو های اکسترنال بزرگ یا آداپتوری است. اما درایو های اکسترال با آداپتور وزن سنگین تر و ابعاد بزرگتر و سرعت بیشتر دارند. درون درایو های اکسترنال با آداپتور معمولا یک HDD معمولی ( HDD کامپیوترهای رومیزی) با سرعت 7200 دور در ثانیه استفاده می شود.

- چه ظرفیتی برای شما مناسب تر است؟
این مورد بستگی به ظرفیت اطلاعاتی دارد که قصد دارید در حافظه ذخیره سازی خارجی نگه دارید. اگر بیشتر اطلاعات شما، فایل های Word و اطلاعات اینچنینی هستند که حجم زیادی ندارند، می توانید هارد 250 یا 320 گیگابایتی تهیه کنید و اگر بیشتر فایل های شما را موزیک و عکس و فیلم تشکیل می دهند، می توانید هارد 500 گیگابایتی ، 1 و یا 2 ترابایتی تهیه کنید. قیمت هارد اکسترنال 500 گیگابایتی با توجه به برند و کیفیت، بین 70 تا 100 هزار تومان و قیمت 1 ترابایتی حدودا دو برابر است.


- امنیت درایو
بعضی از درایوها دقیقا مشابه یک مخزن عمل می کنند. یعنی تنها اطلاعات شما را درون خود نگه می دارند. ولی درایو هایی نیز وجود دارند که امنیت و امکانات بیشتری مانند بازیابی راحت فایل ها و یا تهیه نسخه پشتیبان به صورت اتوماتیک فراهم می کنند. این امکانات ممکن است برای شما هزینه بردار باشند و قیمت درایو را بالا ببرد. بنابراین کاملا بستگی به نیاز و اهمیت امنیت اطلاعات شما دارد.

- سرعت
زمانی که سرعت نوشتن و خواندن از درایو برای شما اهمیت دارد، باید به پورت های دستگاه توجه کنید. بیشتر درایور ها از USB 2.0 یا eSATA پشتیبانی می کنند ولی پورت USB 3.0 هنوز کاملا جا نیافتاده و ممکن است همه درایو ها از آن پشتیبانی نکنند. در هر حال وجود USB 3.0 در درایو یک مزیت بزرگ است. دستگاه های MAC از eSATA پشتیبانی نمی کنند.

اگر از Mac استفاده می کنید، به قابلیت اتصال درایو از طریق FireWire نیز توجه کنید. سرعت eSATA از USB 2.0 بیشتر است. ولی معمولا نیاز به یک منبع انرژی خارجی دارد بنابراین برای استفاده از این پورت برای جا به جایی فایل های بزرگ مانند فیلم های HD، معمولا باید از درایوهای اکسترنال با آداپتور استفاده کنید.


- قابلیت اتصال به شبکه
اگر تصمیم ندارید از از این درایو در یک شبکه خانگی یا اداری استفاده کنید، نیازی به بررسی قابلیت شبکه در درایو خود ندارید. ولی اگر قرار است از این درایو در شبکه خانگی یا شبکه کوچک اداری خود استفاده کنید باید قابلیت Network-Attached Storage یا اصطلاحا NAS را بررسی کنید. این درایو ها مانند هارد های اکسترنال بزرگی می باشند که می توانند به طور اتوماتیک از چند کامپیوتر نسخه پشتیبان تهیه کنند و یا کامپیوترهای موجود در شبکه برروی آنها اطلاعات بنویسند و یا بخوانند.

این درایو ها از HDDهای معمولی گران تر می باشند. گاهی اوقات قیمت این هارد ها بر اساس تعداد کامپیوتری که می توانید به آنها متصل کنید و ظرفیت آنها، خیلی زیاد می شوند. این درایو ها در یک شبکه، ابزار بسیار مفیدی می باشند.


- توصیه نهایی
تهیه Backup از اطلاعاتتان بر روی یک هارد اکسترنال خیلی راحت تر از این است که با صرف هزینه گزاف، از شرکت های خدماتی بخواهید اطلاعات شما را بازیابی کنند. ضمن اینکه هیچ ضمانت حتمی برای بازگشتن اطلاعات شما وجود ندارد.
[,,,.........,,,,]
      
mojijoni مرد #5 | Posted: 16 Feb 2012 05:15 | Edited By: mojijoni
کاربر
 
اینم یه لیست قیمت در تاریخ ۹۰/۱۱/۲۷ البته همون جور که دوستان میدونن این روزها بازار قطعات کامپیوتری بخصوص هارد خیلی پرنوسان هست برای هارد هم قیمت ارز هست هم بحران سیل در تایلند که ۲ تا از کارخانه های بزرگ تولید کننده رو کاملا از کار انداخته بود ولی مثل اینکه کارخانه وسترن تا حدودی راه اندازی مجدد شده به امید کاهش قیمت در بازار ایران که وقتی یه جنس رفت بالا دیگه خودتو بکشیم پایین نمیاد
لیست قیمت هارد اکسترنال
در جواب اون دوستمم باید بگم من این تایپیک رو برای بالا بردن سطح دانش بچه های لوتی و حل مشکل اونا باز کردم خوب اگه با کپی مشکل دارین شما از خودتون مطلبی بزارید ما هم خوشحال میشیم چیزی یاد بگیریم
[,,,.........,,,,]
      
mojijoni مرد #6 | Posted: 16 Feb 2012 09:46
کاربر
 
Nafas5236:
من 500گیگا بایتشو دارم

سلام نفس ۵۲۳۶ لطفا مشخصات کامل هاردتون و اینکه چند وقته خریدید و کیفیتشو از نظر خودتون بگید تا مورد استفاده بچه ها هم قرار بگیره ضمنا گارانتی چه شرکتیه و چند سال گارانتی داره رو هم بذارید و اگه از گارانتی استفاده کردید راضی هستید؟


لطفا همه بچه هایی که هارد اکسترنال دارن همین مشخصات رو بزاره تا بقیه دانش بیشتری برای خرید داشته باشن
[,,,.........,,,,]
      
Nafas5236 زن #7 | Posted: 16 Feb 2012 10:15
کاربر

 
سلام. من تقریبا 3ماه پیش خریدم.90 هزار تومن
گارانتیش هم تا 1392/04/01 هست.
همه چیزش خوبه ولی سیم -یو اس بیش- کمی کوتاهه
مـن بــہ قـلب ـهـایــــــــے کـہ از جنــس 'سنـــگ' شـدهـ انـد حــق میـــدهم
      
mojijoni مرد #8 | Posted: 16 Feb 2012 12:07
کاربر
 
دوستان عزیز برای تست کردن سرعت هاردتون لطفا از نرم افزار hd tune استفاده کنید که قیاس کردن ممکن باشه لطفا بعد از بدست آوردن سرعتش یه عکس از صفحه نرم افزار بذارید تا اعداد دیده بشن
اینم لینک دانلود
اینم سریال
HD Tune Pro v5.0
----------------

Name : mamlux
Company : farad
Serial number : CB52-7E23-3257-DA13-7B75

از سایر امکانات نرم افزارم میشه به موارد زیر اشاره کرد
ابزار سودمند هارد دیسک با کاربردهای فراوان می باشد، كه در زمینه بهینه سازی ویندوز و افزایش بازدهی آن، طراحی و عرضه شده است. اندازه گیری عملکرد درایوها، نوشتن مبنا، تنظیم AAM، مشاهده استفاده فولدر، مشاهده دیسک، تشخیص خطاها، چک کردن وضعیت سلامتی (S.M.A.R.T.)، پاک کردن تمام داده ها و ... از قابلیت های این نرم افزار می باشد.
HD Tune pro برنامه کاربردی محک زنی که عملکرد هر کامپیوتری را تست می کند.
این نرم افزار قادر است با بهینه سازی ویندوز، بازدهی كامپیوتر شما را افزایش داده، مشكلات آن را حل کند.
قابلیت های کلیدی نرم افزار HD Tune Pro:
- امکان محک زنی و اندازه گیری عملکرد اولیه
- میزان انتقال
- نحوه استفاده از CPU
- قابلیت کپی متن به کلیپ بورد
- امکان کپی اسکرین شات به کلیپ بورد
- امکان مشاهده سلامتی در طول مدت تست کردن
- قابلیت تعیین دمای سیستم
- استفاده از تکنولوژی S.M.A.R.T
- امکان تست Cache
- و ...
[,,,.........,,,,]
      
mojijoni مرد #9 | Posted: 19 Feb 2012 11:27 | Edited By: mojijoni
کاربر
 
اینم از اولیش
هارد اکسترنال Portable - Seagate FreeAgent Go - 500GB

Big capacity. Small package.

Get a lot without carrying a lot. And look good while you do it.

Available in 250GB, 320GB, or 500GB capacity
The thinnest portable drive available. Even the cables are compact
Four different colors to suit your style and let you tell one FreeAgent | Go from the next
segment

Simple backup and sync.

If it’s not easy, it won’t happen.

Automatic backup for peace of mind
Encryption technology keeps your files safe
Easy synchronization means you always have the most current version with you
Fast data transfer with USB

Specifications
Model Number ST905003FGD2E1-RK
Interface USB 2.0
Capacity 500 GB
PHYSICAL
Height (max) 130 mm (5.12 inches)
Width (max) 80 mm (3.15 inches)
Length (max) 12.5 mm (.49 inches)
Weight (typical) 160 grammes (.35 pounds)
Shipping Weight .27 kilograms (0.595 pounds)
[,,,.........,,,,]
      
mojijoni مرد #10 | Posted: 19 Feb 2012 11:33
کاربر
 
هارد اكسترنال Seagate Expansion - 1000 GB - 1 TeraByte

Seagate® External Desktop 500-GB Drive
ST305004EXA101-RK
Specifications
Model Number ST305004EXA101-RK
Interface USB 2.0
Capacity 500GB
PHYSICAL
Height 39.79mm (1.57 in)
Width 125.91mm (4.96 in)
Length 207.08mm (8.15 in)
Weight (typical) 1002g (2.25 lb)
Shipping Weight 1.40kg (3.086 lb)Capacity and performance.

Spacious, quick, and ready to go.

Available in 500GB, 1TB, 1.5TB or 2TB capacity.
USB 2.0 connectivity.

hdd
Easy to get started.

No setup necessary. No time wasted.

No software to install.
Automatically recognized by Windows®.
Simply drag and drop to save files.

Resourceful and reliable.

Secure performance meets energy savings.

Built-in power management for energy-efficient operation.
Two-year limited warranty.
hdd
[,,,.........,,,,]
      
صفحه  صفحه 1 از 4:  1  2  3  4  پسین » 
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر / Hard Drive - هارد دیسک

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا