خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر /

امنیتی جاسوسی و سلاح ها


صفحه  صفحه 8 از 10:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  پسین »
pixy_666 مرد #71 | Posted: 25 Jan 2015 02:07
کاربر

 
ارتش آمریکا قدرت RailGun را بصورت عمومی نمایش می‌دهد


ریل‌‌گان یا اسلحه‌ی ریلی نوع جدیدی از سلاح‌های توسعه یافته توسط ارتش آمریکا است که در آن خبری از ساختار سنتی شلیک گلوله همچون اسلحه‌های معمول نیست. نیروی دریایی ارتش ایالات متحده که نمونه‌ای از این سلاح پرقدرت را ساخته، در نظر دارد تا آن را در یک نمایشگاه نظامی به معرض دید عموم بگذارد.
براساس اطلاعات منتشر شده، نیروی دریایی ایالات متحده‌ی آمریکا برای نمایش اسلحه‌ی ریلی خود در نمایشگاه فناوری‌ها و علوم پیشرفته‌ی نیروی دریایی برنامه‌ریزی کرده است. این نمایشگاه از چهارم فوریه سال جاری میلادی در شهر واشنگتن آغاز خواهد شد.
اسلحه‌های ریلی برخلاف تسلیحات کنونی مورد استفاده، ساختار متفاوتی برای شکلیک گلوله دارند. در این اسلحه‌ها خبری از باروت و ضربه خوردن ساچمه گلوله برای انفجار و خارج شدن مرمی پس از حرکت در داخل خان لوله نیست؛ در اسلحه‌های ریلی، گلوله در میان دو ریل با عبور جریان مخالف الکتریکی و ایجاد میدان مغناطیسی قدرتمند، پرتاب می‌شود. برای مثال قدرت این اسلحه‌ها به اندازه‌ای است که گلوله‌های خرج شده از آن با سرعتی چند برابر سرعت صوت حرکت می‌کنند و از این‌رو قدرت تخریبی بالایی دارند. براساس اطلاعات منتشر شده توسط نیروی دریایی، در آخرین آزمایش‌های انجام شده با استفاده از این اسلحه، گلوله‌ای ۳.۲ کیلوگرمی، پس از خروج از اسلحه و رها شدن از میان دو ریل، سرعتی برابر ۲.۴ کیلومتر در ثانیه یا به بیان بهتر هفت ماخ داشته است.
ارتش آمریکا این اسلحه‌ها را برای استفاده روی ناوهای جنگی به منظور مقابله با انواع تهدیدات مورد استفاده خواهد کرد. با توجه به سرعت مافوق صوت گلوله‌های پرتاب شده، اسلحه‌های ریلی را می‌توان برای مقابله با موشک‌های بالستیک و قاره پیما که در زمان حرکت سرعتی فوق‌العاده زیاد دارند، مورد استفاده قرار داد.



به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #72 | Posted: 25 Jan 2015 12:42
کاربر

 
«درد تا حد مرگ»، تکنولوژیک ترین پاسخ به شهروندان معترض!


چین نوعی سلاح پرتو درد غیرکشنده‌ و با برد بالا ارائه داده که می‌توان از آن برای پراکنده‌ کردن معترضان از فاصله‌ای معین استفاده کرد.
به گزارش سرویس فناوری ایسنا، سلاح نامرئی Poly WB-1 که در یک نمایشگاه هوایی در چین رونمایی شد، از پرتو موج میلی‌متری استفاده می‌کند که فواصل تا یک کیلومتر را می‌پیماید.
زمانی که این پرتو به شخصی می‌رسد، مولکول‌های آب موجود در زیر پوست وی را حرارت داده و موجب بروز درد شدید می‌شود. در حالی که شلیک کوتاه با پرتو درد، موجب به خودپیچیدن فرد از شدت درد می‌شود، شلیک‌های طولانی‌تر در فرکانس‌هایی خاص سوختن و تاول‌زدن گوشت بدن را موجب می‌شوند.
فناوری چینی‌ها به سامانه Active Denial شباهت دارد که توسط شرکت امریکایی Raytheon ساخته و به افغانستان فرستاده شد. با این حال، این سلاح به دلیل امکان تشدید تبلیغات مبارزان افغانی به کار برده نشد زیرا سیستم مزبور از انرژی بسیار بالایی استفاده می‌کرد.
در آزمایش‌های انجام‌شده بر روی این سیستم، مشخص شد اکثر سوژه‌های انسانی ظرف سه ثانیه به آستانه درد رسیدند و هیچ یک از آن‌ها نتوانست درد را بیش از پنج ثانیه تحمل کند.
بنا به گفته سخنگوی آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی امریکا، پس از شلیک توسط این سلاح، برای چند میلی‌ثانیه، فرد احساس می‌کند پوستش گرم می‌شود. فرآیند گرم‌شدن پوست تا زمانی ادامه می‌یابد که وی حس می‌کند پوستش در حال آتش‌گرفتن است. به محض این که این شخص از پرتو دور شود، پوست به حالت عادی بازگشته و دیگر دردی حس نمی‌شود.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #73 | Posted: 26 Jan 2015 14:24
کاربر

 
نگهدارنده و پرتاب‌گر تسلیحات بمب‌افکن B-52 بروز می‌شود


بمب‌افکن غول پیکر بی-۵۲ همچنان پس از ۶۴ سال در خدمت ارتش آمریکا است. این بمب‌افکن تا به حال چندین بار بروزرسانی شده و در آخرین بروزرسانی، یک پرتاب‌کننده و نگهدارنده‌ی تسلیحات جدید روی آن نصب شده که نتیجه‌ی آن افزایش قدرت تسلیحاتی و کاهش مصرف سوخت است.
بمب‌افکن بی-۵۲ از سال ۱۹۵۰ میلادی در خدمت ارتش آمریکا است و در طی سالیان مختلف بروزرسانی‌های مختلفی روی آن اعمال شده است. در اولین نمونه‌های مورد استفاده از این بمب‌افکن، ساختار پیچیده‌ای در محفظه‌ی بمب‌ها اعمال نشده بود و تنها با باز کردن درب محفظه‌ی تسلیحات و رهاکردن بمب‌ها، تسلیحات رها شده و منطقه‌ی مورد نظر بمباران می‌شد. حال ارتش آمریکا تجهیزات جدید نگهدارنده‌ی تسلیحات این بمب‌افکن را روی آن سوار می‌کند که با استفاده از آن می‌توان موشک‌های هدایت شونده‌ توسط لیزر، موشک‌های کروز و طیف گسترده‌تری از اسلحه‌های هوشمند و متنوع را روی بی-۵۲ بارگذاری کرد. ساختار محفظه‌ی تسلیحات جدید همچون ساختار اسلحه‌های ریوُلوری قدیمی است که خلبان می‌توان با چرخاندن آن، تسلیحات مورد نیاز خود را در حالت پرتاب قرار دهد.
یکی از مشکلات محفظه‌های پرتاب‌کننده‌ی تسلیحات عدم برابری سایز آن‌ها بود که امکان استفاده از انواع بمب‌ها و موشک‌های هوشمند و هدایت‌شونده توسط جی‌پی‌اس و لیزر را روی آن‌ها غیرممکن می‌کرد و در نتیجه راهی جز قراردادن این موشک‌ها و تسلیحات روی بال‌ها نبود که این موضوع تاثیر منفی روی سرعت هواپیما می‌گذاشت.
براساس اطلاعات ارائه شده توسط بوئینگ، هم‌کنون بی-۵۲ از نظر حمل سلاح‌های هوشمند بسیار بهینه‌تر شده، بطوریکه این بمب‌افکن در حال حاضر از نظر حمل تسلیحات هوشمند ۵۰ درصد بهینه‌تر عمل می‌کند. همچنین یکی از نکات اصلی در استفاده از نگهدارنده‌ی تسلیحات جدید، عدم نیاز به اتصال بمب‌ها روی بال و در نتیجه علاوه بر عدم مشاهده‌ی تسلیحات مورد استفاده روی بال، در مصرف سوخت نیز به دلیل کاهش سطح تماس و افزایش آئرودینامیک صرفه‌جویی می‌شود. براساس اطلاعات منتشر شده، در روش جدید، بی-۵۲ در حالت بارگذاری ۱۵ درصد کمتر سوخت مصرف می‌کند. از جمله‌ی مزایای کاهش مصرف سوخت، افزایش دامنه‌ی پروازی و عدم اطلاع از تسلیحاتی است که هوایپما در زمان ماموریت با خود حمل می‌کند.


اولین نمونه از نگهدارنده‌‌های جدید در هفدهم دسامبر سال گذشته‌ی میلادی روی یکی از بی-۵۲ها نصب شده و سه فروند دیگر نیز اخیرا به این نگهدارنده‌ی جدید مجهز شده‌اند. در حال حاضر نیروی هوایی به‌همراه کمپانی بوئینگ در حال تست و آزمایش بی-۵۲‌های مورد نظر در مرکز هوایی کالیفرنیا است.
کاپیتان رایان هفرون، خلبان بمب‌افکن بی-۵۲ در مورد بروزرسانی این بمب‌افکن می‌گوید:
بروزرسانی انجام شده امکان پشتیبانی بهتر از نیروهای مستقر روی زمین را فراهم می‌کند. با استفاده از تجهیزهات جدید قابلیت استراتژیک بی-۵۲ در زمان حمله نیز افزایش یافته است. افزایش دامنه‌ی پروازی بی-۵۲ در شب و حمل هشت موشک کروز امکان بزرگی است که قدرت بی-۵۲ را بسیار بالا برده است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #74 | Posted: 27 Jan 2015 01:23
کاربر

 
شاهین خاموش، موتورسیکلت نظامی هیبریدی منتخب دارپا


در تولید ابزار‌ها و تجهیزات با کاربردهای نظامی، استتار و پنهان ماندن از چشم دشمن، یکی از فاکتورهای اصلی است. کمپانی Logos Technologies در ایالات ویرجینیا نیز با توجه به این فاکتور کلیدی، در حال توسعه‌ی موتورسیکلت نظامی هیبریدی SilentHawk است.
Logos Technologies یکی از کمپانی‌های توسعه‌دهنده‌ی فناوری‌‌های دفاعی در ویرجینای آمریکا است که اخیرا به‌دلیل تولید موتورسیکلت هیبرید شاهین خاموش توسط دارپا مورد تشویق قرار گرفته است. همانطور که می‌دانید استتار در ساخت تجهیزات نظامی حرف اول را می‌زند و از این‌رو منتشر نشدن صدا و گاز‌هایی با حرارت زیاد می‌تواند نقش بسیار بزرگی در مخفی ماندن موتورسیکلت در میدان نبرد داشته باشد.
لوگوس تکنولوژی برای توسعه‌ی این موتور سیکلت با کمپانی آلتا موتورز همکاری می‌کند. شاهین خاموش براساس موتور سیکلت RedShift MX آلتا توسعه یافته است. ردشیفت یک موتور سیکلت الکتریکی است که ۱۱۳ کیلوگرم وزن دارد و پیشرانه‌ی آن قدرت ۴۰ اسب بخار را در اختیار راننده قرار می‌دهد. موتور الکتریکی مورد استفاده نیروی خود را از یک باتری ۵.۲ کیلووات ساعتی می‌گیرد. آلتا موتورز برای تولید این موتورسیکلت در سال ۲۰۱۲ میلادی برنامه‌ریزی کرده بود، اما این موتورسیکلت با تاخیر اواسط سال جاری میلادی با قیمت ۱۵٫۰۰۰ دلار روانه‌ی بازار خواهد شد.
نمونه‌های دیگری از موتورهای الکتریکی در بازار وجود دارند که از جمله‌ی آن می‌توان به Zero FX اشاره کرد که ۱۳۰ کیلو وزن داشته و موتور آن به مدد باتری ۵.۷ کیلووات ساعتی می‌تواند ۴۴ اسب بخار نیرو تولید کند. با استفاده از این موتورسیکلت می‌توان با یک بار شارژ، مسیر ۸۶ کیلومتری را طی کرد. Zero FX قیمتی برابر ۱۲٫۳۴۰ دلار دارد.
لوگوس تکنولوژی برای استفاده از یک موتور هیبریدی روی ردشیفت برنامه‌ریزی کرده است. شاهین خاموش نصف میزان باتری‌دهی ردشیفت را در اختیار کاربر قرار خواهد داد، اما می‌توان این موتورسیکلت را با انواع سوخت‌ها چون بنزین، گازوئیل، بنزین جت‌های نظامی یا هر نوع دیگری از سوخت‌ مورد استفاده قرار داد.
امکان استفاده از انواع سوخت‌ها، شاهین خاموش را به یک موتورسیکلت انعطاف‌‌‌پذیر تبدیل می‌کند و سربازان می‌توانند آن را با استفاده از انواع سوخت‌های در دسترس مورد استفاده قرار دهند. برای مثال ارتش آمریکا از هلیکوپتر‌های شنوک MH-47 برای حمل تانکرهای سوخت مورد نیاز سایر هلیکوپترها استفاده می‌کند، حال آنکه می‌توان موتورسیکلت‌های شاهین خاموش را نیز بدون نیاز به حمل تانکر سوخت مجزا، با استفاده از همین سوخت در میدان نبرد مورد استفاده قرار داد.
براساس اطلاعات ارائه شده توسط دارپا، صدای ایجاد شده توسط شاهین خاموش در زمان استفاده از موتور الکتریکی ۵۵ دسیبل است. این میزان صدا را می‌توان برابر صدایی خواند که چرخ‌های موتورسیکلت در زمان حرکت روی شن ایجاد می‌کند. صدای این موتورسیکلت در زمان استفاده از موتور بنزینی، ۷۵ دسیبل می‌شود که این صدا برابر صدای ایجاد شده توسط جاروبرقی است.
آوریل سال گذشته، دارپا جایزه‌ای را به لوگوس تکنولوژی به‌دلیل استفاده از یک موتور هیبریدی روی شاسی موتور ردشیفت داد. دارپا جایزه‌ی دیگری را نیز تابستان سال ۲۰۱۶ میلادی برای ساخت پیش‌نمونه‌ی این موتور سیکلت، به لوگوس تکنولوژی ارائه خواهد داد.
پیش از این ایده‌ی استفاده از موتور درون‌سوز روی یک موتورسیکلت الکتریکی مطرح شده بود که این موضوع به‌خاطر بالارفتن وزن کلی موتور، هیچ‌گاه عملی نشد. موتورسیکلت‌های الکتریکی یا درون‌سوز، به تنهایی از تجهیزاتی بهره می‌برند که فضای مورد نیاز در شاسی را به خود اختصاص می‌دهند. حال لوگوس تکنولوژی چگونه می‌تواند دو موتور الکتریکی و درون ‌سوز را به‌همراه باتری و باک سوخت در ساختار یک موتورسیکلت نظامی جای دهد؟ باید به این نکته نیز اشاره کرد که موتورسیکلت نظامی در شرایط بسیار پیچیده‌تری مورد استفاده قرار می‌گیرد که از این‌رو استحکام قطعات را نیز باید مورد توجه قرار داد.
لوگوس تکنولوژی برای ساخت این موتورسیکلت، از ساز و کار متفاوتی استفاده کرده است. وید پولمن، یکی از مدیران لوگوس در این خصوص می‌گوید:
استفاده از فناوری انتقال نیرو به هر دو چرخ موتورسیکلت، منجر به کاهش وزن، مقاومت بالا و کارایی بیشتر موتورسیکلت می‌شود. موتورسیکلت تولید شده توسط لوگوس می‌تواند در شرایط سخت و مسیرهای ناهموار بدون کوچک‌ترین مشکلی به مسیر خود ادامه دهد.
با توجه به اینکه این موتورسیکلت هنوز بصورت عملی تولید نشده، نمی‌توان در مورد موفقیت آن به صراحت سخن گفت. اما دارپا نشان داده که بی‌دلیل روی فناوری یا محصول خاصی متمرکز نشده و سرمایه‌گذاری نمی‌کند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #75 | Posted: 31 Jan 2015 01:10
کاربر

 
جت‌های جنگنده‌ی نسل ۶ در راه هستند


پس از آنکه آلمان‌ها در روز‌های پایانی جنگ جهانی دوم، اولین جنگنده‌ی جت تاریخ جهان را با عنوان مِسِرشمیت ME-262 به پرواز درآورند، پنج نسل از جت‌های جنگنده معرفی شده‌اند. حال آنکه پنتاگون درصدد آغاز توسعه‌ی نسل ششم جت‌های جنگنده برای ورود به خدمت از سال ۲۰۳۰ میلادی است.
آلمان‌ها در روز‌های پایانی جنگ جهانی دوم، موفق شدند اولین نمونه از جت جنگنده‌ی خود و تاریخ هوانوردی را با عنوان مسرشمیت ME-262 بصورت عملیاتی در ماموریت‌ها مورد استفاده قرار دهند، اما این جنگنده نیز نتوانست سرنوشت جنگ را تغییر دهد. پس از آنکه آلمان توسط سه ارتش آمریکا، انگلستان و شوروی از سه جهت مورد حمله قرار گرفت، هر یک از طرفین غنایم جنگی خوبی را برای خود جمع‌آوری کردند که روش ساخت موتور جت و استفاده از آن در جنگنده‌ها نیز از جمله‌ی همین غنایم جنگی پراهمیت بود.
نکته‌ی جالب توجه در مورد جت‌های جنگنده‌، عدم اطلاع دو طرف از دست یافتن بلوک شرق و غرب به فناوری ساخت جت‌های جنگنده بود. این موضوع زمانی مشخص شد که آمریکا و شوروی در جنگ دو کره، برای نمایش قدرت، جت‌های جنگنده‌ی خود را در آسمان شبه جزیره‌ی کره به پرواز درآوردند. از روز تولد مسرشمیت ME-262 که هم‌اکنون در موزه‌ی ملی آلمان قرار دارد، پنج نسل از جت‌های جنگنده تولید شده‌اند. هر نسل با پیشرفت‌ها و بهبود‌هایی نسبت به نسل گذشته طراحی و تولید شده است. نیروی هوایی آمریکا در سال‌های پیش‌رو ناوگان خود را به جت‌های نسل پنجمی F-35 تجهیز خواهد کرد. با توجه به اینکه جت‌هایی نظیر F-16 متعلق به نسل چهارم بودند و رفته‌رفته زمان بازنشستگی این جت‌ها نیز فرا می‌رسد، پنتاگون با نگاهی به آینده در پی آغاز طراحی و تولید نسل ۶ جت‌های جنگنده است.
عمر هر نسل از هواپیماهای جنگنده می‌تواند چندین دهه به طول بیانجامد. برای مثال می‌توان به F-35 اشاره کرد که طراحی و توسعه‌ی آن از سال ۱۹۹۷ میلادی آغاز شده و انتظار می‌رود این هوایپما از سال ۲۰۱۹ میلادی وارد ناوگان هوایی آمریکا شود. در مقایسه با انسان‌ها، هر نسل از جت‌های جنگنده عمر بسیار کوتاه‌تری دارد. F-18 که یکی از بهترین هواپیماهای تولید شده توسط صنایع هوایی آمریکا است، از سال ۱۹۷۰ میلادی وارد فاز طراحی و تولید شده است. این جت مسیری ده ساله را برای تبدیل شدن از یک ایده به یک جت جنگنده‌ی تمام عیار طی کرده و در سال ۱۹۸۰ میلادی وارد ناوگان هوایی آمریکا شده است. پنتاگون در نظر دارد تا در ادامه‌ی نسل پنجم جت‌های جنگنده، نسل ششم را از سال ۲۰۳۰ میلادی وارد خدمت کند.
دارپا نیز در حال برنامه‌ریزی برای مشارکت در تعیین آینده‌ی جت‌های نسل ۶ است. آژانس تحقیقاتی پنتاگون درنظر دارد پهپادها را نیز وارد خانواده‌ی جت‌های نسل ششم بکند. هدف از اینکار انجام وظیفه‌ی پهپاد‌های پرقدرت در کنار جت‌هایی است که توسط انسان‌ها هدایت می‌شوند. پنتاگون اعلام کرده که اصلی‌ترین فاکتور برای تولید جت‌های نسل ۶، دست یافتن به فناوری است که بتوان با استفاده از آن ارتباط بهتری را بین انواع هواپیماها و پهپادها ایجاد کرد. دارپا اعلام کرده که قابلیت‌هایی نظیر رادارگریزی یا موتورهای جت وکتور تراست، الویت نسل ۶ نیست، بلکه ایجاد سیستمی که جنگنده‌ها بتوانند بصورت مشترک با هم کارکنند، معیار اصلی برای این نسل است.
یکی از مواردی که نقش پررنگی در نسل جدید جت‌های جنگنده بر عهده خواهد داشت، هوش مصنوعی است. یقینا در نسل آتی هواپیماهای جنگنده شاهد حضور پررنگ هوش مصنوعی برای هماهنگ کردن و کنترل پرواز گروهی جت‌ها خواهیم بود.



البته در حال حاضر آمریکا در زمینه‌ی ساخت و طراحی نسل‌های آتی جت‌های جنگنده رقیبی را برای خود نمی‌بیند. در سال‌های نه‌چندان دور و در زمان وجود شوروی، دو طرف سعی داشتند تا برای نمایش قدرت خود، فناوری ساخت هواپیماها را روز به روز بهبود بخشند. درگیری‌هایی نظیر جنگ دو کره‌ و جنگ ویتنام که دو بلوک شرق و غرب رو در روی هم قرار گرفتند، محلی برای محک زدن هواپیماهای جنگنده بود. هر نسل با بهبود‌هایی در مقایسه با نسل‌های پیشین ساخته شده که از جمله‌ی این تغییرات می‌توان به تغییر شکل بال، قرار دادن دو بال عمودی در پشت، اضافه شدن بالچه به قسمت جلوی بال اصلی، تقویت قابلیت نبردهای هوایی و موارد دیگر اشاره کرد. البته در این بین باید به تلاش‌های کشورهای نظیر چین و روسیه در ساخت جت‌های نسل پنجمی J31 و T-50 نیز اشاره کرد. همچنین متخصصان کشورمان نیز چندی پیش جت جنگنده‌ی قاهر-۳۱۳ را رونمایی کردند که در حال طی مراحل توسعه است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #76 | Posted: 3 Feb 2015 14:39
کاربر

 
۱۰ اسلحه‌ی مرگبار در دوران مدرن


علی‌رغم محکوم کردن خشونت، جنگ و استفاده از سلاح‌‌های کشتار جمعی، بسیاری از قدرت‌های جهانی به بهانه‌ی تقویت قدرت دفاعی خود، سالانه میلیون‌ها دلار صرف ساخت تسلیحات می‌کنند. در ادامه به بررسی ۱۰ سلاح مرگ‌بار توسعه یافته در دوران مدرن خواهیم پرداخت.
با به زبان آوردن عبارت جنگ‌افزار، تصویر انواع اسلحه‌ها و تجهیزات سخت‌افزاری در ذهن بسیاری متبادر می‌شود، در حالی که در دوران مدرن، علاوه بر موارد مرسوم، انواع ویروس‌ها، سلاح‌های میکروبی و شیمیایی نیز به‌عنوان تسلیحات مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به بررسی ۱۰ جنگ‌افزار مرگبار در دوران مدرن خواهیم پرداخت.


بمب‌ اتمی



با وجود گذشت سال‌های از پایان جنگ جهانی دوم و دستیابی بشر به فناوری ساخت بمب‌های اتمی، هنوز هم نمی‌ توان سلاحی را پر قدرت‌تر از بمب‌های اتمی یافت. پیشرفت انواع فناوری‌ها نیز نتوانسته سلاحی را به قدرت بمب‌های اتمی در اختیار انسان قرار دهد. بمب‌های اتمی موسوم به FatMan و LittleBoy که به ترتیب روی ناکازاکی و هیروشیما پرتاب شدند، اولین و آخرین بمب‌هایی اتمی هستند که در طول تاریخ بر علیه انسان‌ها مورد استفاده قرار گرفته و نتیجه‌‌ی فاجعه‌بار آن نیز تا‌کنون و با گذشت چندین سال هنوز از اذهان بسیاری پاک نشده است.
پس از پایان جنگ جهانی دوم، آمریکا همچنان به تولید این دو بمب در آزمایشگاه لوس آلاموس ادامه داد. هم‌اکنون نیز تعدادی از این بمب‌های اتمی در این کشور تحت تدابیر شدید حفاظتی قرار دارند و حتی معدوم کردن این بمب‌ها نیز با خطرات زیادی روبرو است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #77 | Posted: 3 Feb 2015 14:41
کاربر

 
ویروس کایمرا


در افسانه‌های یونان باستان، موجودی که ترکیبی از بز، مار و شیر است، با عنوان کایمرا یا به زبان فارسی، آمیژه نام گرفته است. دانشمندان علوم ژنتیک نیز با توجه به افسانه‌های یونان، به ژن‌هایی که ساختار DNA آن‌ها برگرفته از DNA ژن‌های دیگر و به بیان بهتر ترکیبی از ژن‌های دیگر است، کایمرا می‌گویند. بیویولوژی و استفاده از صنایع شیمیایی و بیولوژیک نیز در تاریخ جنگ‌ سابقه‌ی طول و درازی دارد و از این‌رو معرفی کردن یک ویروس به‌عنوان جنگ‌افزار کشنده چندان قریب نیست، چنانچه در جنگ هشت ساله‌ی ایران و عراق نیز شاهد استفاده از تسلیحات شیمیایی توسط رژیم صدام حسین بودیم و آثار آن نیز این روزها در بسیاری از جانبازان شیمیایی مشخص است.
در سال‌های انتهایی دهه‌ی ۱۹۸۰ میلادی و دوران شدت جنگ سرد، دانشمندان در شوروی سابق پروژه‌ای را با عنوان کایمرا در دست داشتند که هدف از آن تولید ویروسی فوق‌العاده خطرناک و کشنده از ترکیب دو ویروس آبله و ابولا بود. یقینا استفاده از چنین ویروسی برای آلوده کردن و از بین بردن خیل جمیعی از افراد بسیار ساده‌تر و آسان‌تر از استفاده از انواع بمب‌ها و حملات هوایی و زمینی است، چراکه ویروس پیش از آنکه بتوان اقدامی را برای مقابله با آن صورت داد، می‌تواند جان میلیون‌ها انسان را بگیرد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #78 | Posted: 3 Feb 2015 14:43
کاربر

 
پهپاد Predator


پهپاد Predator از جمله‌ی تجهیزات نظامی بدون سرنشین است که قابلیت انجام ماموریت‌های شناسایی و همچنین حمل ۲۲۰ کیلوگرم تسلیحات را برای هدف قرار دادن سوژه‌های زمینی در اختیار دارد. همانطور که گفتیم این پهپاد علاوه بر امکان حمل تسلیحاتی چون موشک‌های هل‌فایر، قادر است برای ماموریت‌های شناسایی نیز مورد استفاده قرار گیرد. ارزش چنین تسلیحاتی به‌این دلیل زیاد است که در صورت بروز مشکل نیز خطری نیرو‌های انسانی را تهدید نمی‌کند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #79 | Posted: 3 Feb 2015 14:44
کاربر

 
ریل‌گان


ریل‌گان‌ها نیز همچون اسلحه‌های مرسوم مورد استفاده، در نهایت مرمی را از لوله‌ی تعبیه شده در اسلحه خارج می‌کنند، اما تفاوت عمده‌ای در ساز و کار ریل‌گان با اسلحه‌های معمول مورد استفاده وجود دارد. در گلوله‌های معمول مورد استفاده، مرمی درون پوکه‌ای قرار می‌گیرد که از باروت و مواد انفجاری و چاشنی در قسمت تحتانی تشکیل شده است، در حالی که ریل‌گان به چنین گلوله‌ای نیاز ندارد و تنها وجود مرمی کافی است، چراکه در این اسلحه از ساز و کار انفجار برای پرتاب گلوله خبری نیست و لازم نیست تا مرمی از خان درون لوله‌ نیز عبور کند، بلکه در ریل‌گان از یک ساختار مغناطیسی برای خارج کردن مرمی استفاده می‌شود. سرعت و قدرت ریل‌گان بسیار بیشتر از اسلحه‌های معمول است. براساس اطلاعات منتشر شده، ریل‌گان قادر است گلوله‌ای را با سرعت ۲٫۲۰۰ متر بر ثانیه پرتاب کند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #80 | Posted: 3 Feb 2015 14:46
کاربر

 
اسنایپ XM2010


اگرچه این اسلحه‌ی توانایی هدف قراردادن سوژه‌ها در فاصله‌ی بسیار دور را ندارد، اما از قابلیت‌هایی برخوردار است که محل شلیک را کاملا مخفی می‌کند. با استفاده از این اسلحه حداکثر می‌توان اهدافی را در مسافت ۱.۲ کیلومتری هدف قرار داد، با این وجود قابلیت جایجایی سریع به‌دلیل وزن ۵.۵ کیلوگرمی، قابلیت شلیک گلوله بدون خارج شدن نور از لوله، شلیک بدون تولید صدا، و همچنین مخفی کردن لوله‌ی گرم اسلحه مواردی است که این اسلحه‌ی تک‌تیر‌انداز را از چشمان مسلح و غیرمسلح دشمن در میدان نبرد، پنهان می‌کند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
صفحه  صفحه 8 از 10:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  پسین » 
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر / امنیتی جاسوسی و سلاح ها

جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا