خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر /

امنیتی جاسوسی و سلاح ها


صفحه  صفحه 9 از 10:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  پسین »
pixy_666 مرد #81 | Posted: 3 Feb 2015 14:48
کاربر

 
مینی‌گان


اسلحه‌ی خودکار ۶ لول مینی‌گان یک اسلحه‌ی مرگبار است که قادر است ۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دور در دقیقه چرخیده و گلوله‌هایی را تا یک کیلومتری شلیک کند. وزن این اسلحه‌ی خودکار و کشنده‌ در حدود ۴۷ کیلوگرم است، از این‌رو حمل و نقل آن کار چندان ساده‌ای نیست، اما در صورتی که مینی‌گان در جایی مستقر شود، نقطه‌‌ای از گلوله‌های این اسلحه‌ در امان نخواهد بود. استفاده از مینی‌گان سابقه‌ی طول و درازی در نیروهای نطامی دارد و از این اسلحه می‌توان روی انواع خودروهای زرهی، هلیکوپتر‌ها و قایق‌های تندرو استفاده کرد.
این اسلحه برای اولین بار در سال ۱۸۶۰ میلادی توسط ریچارد جردن تولید شده که البته در آن زمان خبری از موتور الکتریکی برای چرخش این اسلحه نبود و کاربر باید با استفاده از یک اهرم دستی، اسلحه را به کار می‌انداخت.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #82 | Posted: 3 Feb 2015 14:49
کاربر

 
روبات مارس (MAARS)


روبات مارس یکی دیگر از تسلیحات خطرناک و کشنده‌ای است که توسط ارتش آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روبات توانایی‌های مختلفی دارد که از جمله‌ی آن می‌توان به قابلیت خنثی کردن بمب اشاره کرد. همچنین در کنار این امکان، توسعه‌دهندگان قابلیت سوار کردن انواع اسلحه‌های خودکار و نارنجک‌انداز را نیز روی این روبات تعبیه کرده‌اند. موضوعی که این روبات را بیش از پیش کاربردی می‌کند، امکان کنترل از راه دور این روبات است که بزرگ‌ترین مزیت آن جلوگیزی از هرگونه آسیب دیدن نیروی‌ انسانی در میادین نبرد است.
این روبات را می‌توان در مکان‌هایی مورد استفاده قرار داد که امکان انفجار وجود دارد و از این‌رو وارد شدن نیروی انسانی به آن ممکن است بسیار خطرناک باشد. از جمله‌ی چنین مواردی می‌توان به یورش داخل انواع ساختمان‌ها و درگیری‌های داخل مناطق سرپوشیده اشاره کرد. روبات مارس در زمان حرکت کاملا بی‌صدا است و این موضوع آن را به یک شبه تبدیل کرده است که دشمنان را غافل‌گیر می‌کند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #83 | Posted: 3 Feb 2015 14:51
کاربر

 
نارنجک‌انداز خودکار MK-19


نارنجک‌انداز خودکار MK-19 قادر است نارنجک‌‌ها را تا مسافت ۲ کیلومتری پرتاب کرد. نارنجک‌‌ها به خودی خود خطرناک هستند، اما در صورتی که با سرعت بالا و از فاصله‌ی چند کیلومتری به طرف دشمن پرتاب شوند، شانس نجات دشمن بسیار اندک است. این اسلحه بسیار سنگین‌وزن است و نمی‌توان از آن به‌راحتی استفاده کرد، اما اسلحه‌ای بسیار موثر است که می‌‌تواند در زمانی کوتاه بدون صدا و نشانه‌ای خاص که دشمن آگاه شود، اثرات مخربی را در جبهه‌ی دشمن از خود به جای گذارد.
از این اسلحه می‌توان روی انواع خودروهای زرهی استفاده کرد. با استفاده از نارنجک‌های ۴۰ میلی‌متری مورد استفاده در این اسلحه، دیوار‌ها و موانع مقاومتی از خود نشان نداده و می‌توان به‌راحتی به اهداف پشت موانع دسترسی داشت. با توجه به اینکه می‌توان نارنجک پرتاب شده را با چشم غیرمسلح نیز تعقیب کرد، امکان هدف‌گیری دقیق‌تر تنها پس از چند پرتاب وجود دارد. در زمان شلیک نیز تنها یک صدای بم به گوش می‌رسد که از این‌رو اپراتور مشکلی نخواهد داشت.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #84 | Posted: 3 Feb 2015 14:52
کاربر

 
شات‌گان تهاجمی اَچسیون


این اسلحه یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های مورد استفاده در بازی‌های ویدئویی است. شات‌گان تهاجمی اچسیون برای اولین بار در سال ۱۹۷۲ میلادی توسعه یافته و سپس در طول سال‌های بعدی بهبود پیدا کرده است. شات‌گان خودکار اچسیون بنابر ماهیت گلوله‌های مورد استفاده و قدرت تخریبی بالا در فاصله‌های نزدیک، برای نبردهای تن به تن در فاصله‌ی نزدیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی دیگر از قابلیت‌های کاربردی این اسلحه‌ی پرقدرت، امکان استفاده از گلوله‌های متنوع در محفظه‌ی نگهداری است که آن را در عین قدرتمند بودن، به اسلحه‌ای منعطف بدل کرده است.
از جمله‌ی کاربردهای این اسلحه می‌توان به پاکسازی انواع ساختمان‌ها اشاره کرد. همچنین پشتیبانی از نیروی‌های خودی در زمان عبور از انواع گذرگاه‌ها و مناطق خطرناک نیز از جمله‌ی مواردی است که اچیسون از آن سربلند بیرون می‌آید.قابلیت حمل و وزن سبک، اچیسون را بسیار محبوب کرده است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #85 | Posted: 3 Feb 2015 14:54
کاربر

 
نارنجک‌انداز هوشمند XM25


تصویر این نارنج‌ک انداز گویای علت قرارگرفتن این اسلحه در لیست ۱۰ اسلحه‌ی مرگبار است. علی‌رغم اینکه XM25 یک نارنج‌ک انداز است، اما از اندازه‌ی بسیار کوچکی برخوردار است که آن را به یک اسلحه‌ی بسیار محبوب و نابودگر تبدیل کرده است. یکی از القاب این اسلحه Punisher یا تنبیه‌کننده است.
XM25 CDTE که از سال ۲۰۱۰ در جنگ افغانستان نیز بصورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته، از نارنجک‌های ۲۵ میلی‌متری استفاده می‌کند که قابلیت انفجار در نزدیک هدف و روی هوا دارند. با استفاده از مسافت‌سنج موجود روی اسلحه می‌توان فاصله تا هدف را اندازه‌گیری کرد. ارتش آمریکا برای بکارگیری رسمی از این اسلحه در سال ۲۰۱۵ میلادی برنامه‌ریزی کرده است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #86 | Posted: 18 Apr 2015 02:14 | Edited By: pixy_666
کاربر

 
با پدافند دفاع موشکی S-300 آشنا شوید


در اواخر دهه‌ی ۷۰ میلادی و در میانه‌ی جنگ سرد ارتش اتحادیه‌ی جماهیر شوروی برای حفاظت از ساختمان‌های حساس خود سامانه‌ی پدافند موشکی را طراحی کرد که بعدها S-300 نام گرفت. آن‌ها به مرور قابلیت‌های این سیستم را توسعه دادند تا به امروز که گفته می‌شود بجز هواپیماهای فوق رادار گریز F22 و B2 هواپیمای دیگری نمی‌تواند از تیررس این پدافند در امان بماند.
S-300 سامانه‌ی موشکی زمین به هوای میان بردی است که توانایی عملیات در تمام ارتفاع‌ها و شرایط را دارد. این پدافند از ابتدا برای رهگیری هواپیما و موشک‌های کروز ساخته شده بودکه بعدها توانایی رهگیری موشک‌های بالستیک نیز به آن افزوده شد. ردیاب راداری S-300 قابلیت رهگیری حداکثر ۱۰۰ هدف را داشته و سیستم آتش آن می‌تواند با ۱۲، ۲۴ و ۳۶ هدف درگیر شود که آن را به یکی از مرگبارترین سیستم‌های ضدهوایی حال حاضر جهان مبدل می‌سازد. نقطه‌ی قوت دیگر این سامانه عدم نیاز به عملیات نگهداری خاص برای موشک‌ها و ذخیره شدن آن‌ها مانند مهمات عادی است، علاوه بر آنکه S-300 ظرف مدت فقط ۵ دقیقه می‌تواند آماده‌ی شلیک شود.
تولید گسترده‌ی این سیستم در سال ۱۹۷۵ آغاز شد اما خانواده‌ی ضد بالستیک V+ در سال ۱۹۸۷ تولید شدند. تاکنون سیستم راداری و برد این پدافند چندین بار بهبود یافته و به روز رسانی شده است. رقیب غربی S-300 پدافند آمریکایی MIM 104 پاتریوت است. در مواقع لزوم می‌توان از S-300 به عنوان یک سیستم تهاجمی نیز استفاده کرد. موشک‌های نیمه متحرک از خانواده‌ی V این سیستم با سوار شدن بر روی وسایل نقلیه زرهی و استفاده از قابلیت shoot & scoot می‌توانند اهداف را هدف قرار داده و سپس محل خود را تغییر دهند، چین به خوبی از این قابلیت برای تهدید تایوان استفاده می‌کند. از سال ۲۰۰۶ ارتش روسیه نمونه‌ی پیشرفته‌تری از این سامانه به نام S-400 تریموف یا طبق نامگذاری ناتوSA-21 را به خدمت گرفته که بردی تا ۴۰۰ کیلومتر را دارد.


خانواده‌ی S-300
S-300 P
برد این موشک از ۵ تا ۴۷ کیلومتر بوده و قابلیت حمل کلاهک ۱۳۳ کیلوگرمی را دارد

S-300 F
این موشک سوخت جامد برای نیروهای دریایی توسعه یافته است. سرعت آن ۶۱۲۰ کیلومتر در ساعت بوده و از ۷ تا ۹۰ کیلومتر برد دارد و همچنان می‌تواند کلاهکی ۱۳۳ کیلوگرمی را حمل کند.

S-300 FM
این سیستم پیشرفته‌ شده‌ی نوع قبلی است که سرعت آن تا ۱۰ هزار کیلومتر در ساعت افزایش یافته و می‌تواند به کلاهکی ۱۵۰ کیلوگرمی مسلح شود.

S-300 PMU
این موشک بسیار شبیه به مدل FM است. مدل جدیدتر آنکه در سال ۱۹۹۷ ساخته شد MU-2 نام دارد که برد آن تا ۱۹۵ کیلومتر و توانایی حمل بار آن به ۱۸۰ کیلوگرم می‌رسد.

S-300 V
این سیستم موشکی نیمه متحرک و ضد بالستیک بر روی خودرو نصب می‌شود و راداری قدرتمند برای درگیری با موشک‌های بالستیک بر روی خودرو‌ی این موشک نصب شده است.


خرید پدافند S-300 توسط ایراندر سال ۲۰۰۷ قراردادی به مبلغ ۸۰۰ میلیون دلار میان ایران و روسیه برای خرید ۵ سیستم S-300 به امضا رسید اما در سال ۲۰۱۰ دیمیتری مدودف رئیس جمهور وقت روسیه با بهانه قرار دادن قطعنامه‌ی ۱۹۲۱ شورای امنیت به صورت یک‌طرفه این قرارداد را نقض کرد. پس از آن ایران درخواست غرامت ۴ میلیارد دلاری از روسیه را تسلیم دادگاه بین‌المللی لاحه کرد و تصمیم گرفت سیستم دفاع موشکی داخلی به نام باور ۳۷۳ را توسعه دهد. روس‌ها جهت جلوگیری از پرداخت غرامت سیستم ضعیف‌تر آنتی ۲۵۰۰ و یا تور ام-۱ را به ایران پیشنهاد دادند که توسط کشورمان پذیرفته نشد. این روند ادامه داشت تا در روز ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ و در آستانه‌ی توافق هسته‌ای با ۶ قدرت دنیا، به دستور پوتین رئیس جمهور روسیه ممنوعیت فروش این سیستم به ایران لغو شد و قرار شد به سرعت این سامانه به ایران تحویل داده شود، اگر چه هنوز پس از ۸ سال باید منتظر دیده شدن این پدافند در کشورمان باشیم. گفتنی است تا کنون کشورهایی مانند الجزایر، ارمنستان، آذربایجان،‌ بلاروس، بلغارستان، چین، مصر، ویتنام، ونزوئلا، قزاقستان و اوکراین این سیستم را به خدمت گرفته‌اند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #87 | Posted: 26 Apr 2015 20:35
کاربر

 
انجام تحقیقات برای توسعه‌ی ماژول شلیک اشعه روی M4


در آینده‌ی نزدیک اسلحه‌ی سنتی مورد استفاده توسط نیروهای نظامی نیز رنگ و بویی پیشرفته خواهد گرفت. ارتش آمریکا در نظر دارد تا قابلیت شلیک اشعه را از طریق اتصال یک ماژول سخت‌افزاری به تمام اسلحه‌های مورد استفاده در ارتش اضافه کند.براساس اطلاعات منتشر شده ارتش آمریکا در حال آزمایش اسلحه‌های اشعه‌ای است تا آن‌ها را بصورت عملیاتی مورد استفاده قرار دهد. با استفاده از این اسلحه‌ها، سربازان قادر خواهند بود تا ابزار‌های الکترونیک مورد استفاده توسط نیروهای دشمن را با شلیک از کار بیاندازند. البته باید به این نکته اشاره کرد که این اسلحه‌ها به هیچ وجه شبیه آنچه که در فیلم‌های علمی تخیلی نمایش داده شده نیستند، چراکه ارتش آمریکا ماژول‌های مورد نظر را روی M4هایی نصب می‌کند که هم‌اکنون در ارتش مورد استفاده قرار می‌گیرند. ماژول مورد نظر شامل آنتی است که از لوله‌ی اسلحه بیرون می‌زد. کل ماژول اضافه شده Burke Pulser نام دارد.
این ماژول کلا از دو آنتن تشکیل شده که همچون پیکان از لوله‌ی اسلحه بیرون زده و ظاهری شبیه به تیرِ کمان دارد. این ابزار توسط یکی از مهندسان بخش تحقیقات اسلحه‌های الکترونیک ارتش آمریکا با نام James E.Bruke طراحی شده است.
‌Bruke Pulser از دو آنتن و یک ژنراتور فیزوالکتریک تشکیل شده که این ژنراتور وظیفه‌ی تولید انرژی مورد نیاز برای شلیک را بر عهده دارد. انرژی تولید شده توسط این ژنراتور، به پالس‌های الکتریکی تبدیل می‌شود. ضمنا برای جلوگیری از برخورد این پالس‌ها با سرباز، سپری برای این منظور در نظر گرفته شده است.
Bruke Pulser را می‌توان همچون صدا خفه کن روی M4 وصل کرد. با استفاده از این ابزار سربازان قادرند انواع کامپوننت‌های بلوتوث و سایر ابزار‌های الکترونیک را غیرفعال کنند. برای تولید انبوه این ماژول، باید هزینه‌ی ساخت هر دستگاه کمتر از 1000 دلار باشد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #88 | Posted: 26 Apr 2015 21:24
کاربر

 
چین طی توافقی با روسیه سیستم دفاعی S-400 را تحویل می‌ گیرد


در بزرگ‌ترین توافق نظامی دو کشور چین و روسیه در یک دهه‌ی گذشته، چینی‌ها سیستم پیشرفته‌ی دفاعی S-400 را در اختیار خواهند گرفت. این سیستم دفاعی که قابلیت‌های بسیاری دارد، قادر است انواع هواپیماهای جاسوسی، جنگنده و بمب افکن را در کنار انواع موشک‌های بالستیک پیدا کرده و با شکلیک موشک آن‌ها را منهدم کند. قرارداد منعقد شده بین طرفین شامل تحویل ۶ سیستم S-400 است که هزینه‌ی پرداخت شده برای آن بیش از سه میلیارد دلار خواهد بود. هر یک از سامانه‌های S-400 دارای 6 سکوی پرتاب است، از این‌رو چین 36 سکوی پرتاب را در اختیار خواهد داشت.همانطور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، در سمت چپ تصویر پرتاب‌گر S-400 در کنار رادار چند حالته‌ی 92N6E و همچنین رادار شناسایی سوژه‌ی 96L6-1/96L6E قرار دارد.
سامانه‌ی S-400 دارای موشک‌های 48N6 و 9M96E2 است که به ترتیب 250 و 120 کیلومتر برد دارند. این موشک‌ها را باید تهدید بزرگی برای جنگنده‌ها، بمب‌افکن‌ها و انواع موشک‌های بالستیکی خواند که در آسمان به پرواز در می‌آیند.
سامانه‌ی دفاعی S-400 را باید اولین سامانه‌ی موشکی جهان از نظر برد موثر بدانیم. این سامانه ابتدا در سال 2007 میلادی وارد خدمت ارتش روسیه شد. ارتش روسیه در حال حاضر قادر است با استفاده از این سامانه انواع موشک‌های بالستیک و هواپیماهای با سرعت بالا را هدف قرار دهد. سامانه‌ی دفاعی S-400 در واقع همان S-300PMU-3 است که از وجود سه موشک مختلف برای انهدام انواع موشک‌ها و هواپیما استفاده می‌کند. این سه موشک شامل موشک بلند برد 40N6 و 48N6 در کنار موشک میان برد 9M96 می‌شود. چینی‌ها قادرند با استفاده از این سامانه از ساحل چین انواع پرنده را بر فراز آسمان تایوان منهدم کنند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #89 | Posted: 28 Apr 2015 14:54
کاربر

 
گلوله‌ی EXACTO دارپا با قابلیت هدف قرار دادن سوژه‌های متحرک


گلوله‌ی EXACTO قادر است به‌راحتی سوژه‌های در حال حرکت را مورد اصابت قرار دهد. با استفاده از این گلوله حتی تیراندازان تازه‌کار نیز می‌توانند به راحتی سوژه‌های در حال حرکت را هدف بگیرند.استفاده از گلوله‌ی هدایت شونده این امکان را در اختیار تیرانداز قرار می‌دهد تا به راحتی به سمت سوژه‌های در حال حرکت تیراندازی کرده و آن‌ها را از پای در بیاورد.
جرومی دان، مدیر برنامه‌ی دارپا در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

دارپا با EXACTO کاری را انجام داده که بسیاری از افراد آن را غیرممکن می‌پنداشتند. دارپا موفق شده تا گلوله‌‌های با کالیبر پایین را با قابلیت هدایت شوندگی به سمت سوژه شلیک کند.

دان همچنین اضافه کرد:

شلیک گلوله‌ی مجهز به فناوری EXACTO با استفاده از اسلحه‌ی معمولی نشان داده که با استفاده از این فناوری می‌توان سوژه‌های در حال حرکت را با دقت بالایی هدف گرفت که با استفاده از اسلحه‌های معمولی غیرممکن است. استفاده از فناوری EXACTO در گلوله‌ای با کالیبر 5 این امکان را فراهم کرده تا در آینده بتوان این فناوری را در سایر گلوله‌ها با کالیبرهای متفاوت مورد استفاده قرار داد.

مهندسان دارپا همچنان در حال کار روی این فناوری هستند تا بتوانند دقت شلیک را بیش از پیش افزایش دهند. هنوز مشخص نیست که این فناوری چه زمانی در اختیار ارتش آمریکا قرار خواهد گرفت.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #90 | Posted: 16 May 2015 15:58
کاربر

 
فرود عمودی جنگنده‌ی F-35B


ساخت هواپیماهای عمود پرواز یکی از دغدغه‌های شرکت هوایی در چند دهه‌ی گذشته است و شماری از کمپانی‌ها نیز موفق به طراحی و توسعه‌ی نمونه‌هایی با قابلیت عمودپروازی شده‌‌اند. نمونه‌‌ای از F-35 نیز دارای چنین قابلیتی است که در ادامه ویدیویی از نشست و برخواست این هواپیما را می‌بینیم.ساخت هواپیماهای عمود پرواز چالش‌های بی‌شماری را به‌همراه دارد. علاوه بر مسائل مهندسی متعدد برای فائق آمدن بر مشکلات فیزیکی، خطرات موجود در زمان نشستن نیز استفاده از این چنین قابلیتی را بیش از پیش سخت و مشکل می‌کند. کمپانی لاکهید مارتین در کنار توسعه‌ی جنگنده‌ی نسل پنجم خود، F-35، نمونه‌ای از آن را نیز که حرف B را به‌همراه دارد، با قابلیت عمودپروازی توسعه داده است. هرچند پیش از این ویدیوهایی را از پرواز F-35 دیده‌ایم، اما نمونه‌ی F-35B بسیار کم پیدا بوده و از این رو دیدن آن خالی از لطف نیست.
تا امروز تصویری تا این اندازه نزدیک به هواپیما F-35 و مخصوصا F-35B دیده نشده است. در این ویدیو می‌توان به راحتی ساختار کلی این نمونه از جنگنده‌ی مدرن نیروی دریایی ایالات متحده را دید. F-35 جنگنده‌‌ای از خانواده‌ی جنگنده‌های نسل پنجم است که توسط کمپانی لاکهید مارتین تولید می‌شود. این هواپیما تک سرنشین و تک موتور است. نمونه‌ی عمود پرواز جنگنده‌ی F-35 یک سوم از سوخت خود را فدای نشستن در حالت عمودی می‌کند. این نمونه از لحاظ ابعاد و مشخصات کلی تفاوت چندانی با سایر نمونه‌های تولید شده ندارد. در زمان نشستن بصورت عمودی، خروجی موتور جت بصورت عمودی قرار گرفته و کل نیروی خود را به سمت زمین نشانه می‌رود.به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
صفحه  صفحه 9 از 10:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  پسین » 
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر / امنیتی جاسوسی و سلاح ها

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا