خانه ثبت نام نظرسنجی   جستجو موقعیت قوانین   چت روم
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر /

تکنولوژی پزشکی


صفحه  صفحه 1 از 6:  1  2  3  4  5  6  پسین »
Miladlulu مرد #1 | Posted: 2 Nov 2012 13:32
کاربر

 
در این تاپیک مطالبی با موضوع نقش تکنولوژی در پزشکی گذاشته میشود


جایی که همه ادعای خاص بودن دارن، تو عادی باش،
.
.

اینجوری خاص ترین آدمی
      
Miladlulu مرد #2 | Posted: 2 Nov 2012 13:37 Edited By: Miladlulu
کاربر

 
تی شرت برای بررسی عملکرد قلب انسان


photo hosting sites


بالاخره انتظارمان به سر رسید و تی شرت مخصوص بیماران قلبی هم ساخته شد! در یک طرح از محققین دانشگاه پرتغال , نوعی تی شرت برای مانیتور کردن نحوه عملکرد قلب در ساعات مختلف روز که بیمار تحت تاثیر فعالیت ها و حالات مختلف روحی و جسمی قرار میگیرد طراحی شد. این تی شرت مخصوص, از سنسور های بسیار حساسی که در ابعادی نظیر الیاف می باشند ساخته شده است. به کمک این سنسور ها اطلاعاتی نظیر چگونگی و سرعت ورود و خروج خون به دهلیز ها و بطن ها و اطلاعات مربوط به امواج الکتروکاردیوگرام اندازگیری و ذخیره می شود. این محصول که با نام vital jacket مشهور است اکنون در دو ورژن تحت آزمایش قرار گرفته است. نوع اول می تواند اطلاعات را بر رویSD card ها ذخیره کرده و جهت آنالیز آنها توسط پزشک بر روی کامپیوتر های شخصی کاربرد دارد . در نوع دوم از تلفن های هوشمند که می توانند از طریق اینترنت به صورت آن لاین با پزشک مربوطه ارتباط بر قرار کنند استفاده شده است. نکته جالب در مورد این تی شرت , راحت بودن آن است. به دلیل بی سیم بودن این محصول بیمار هیچ گونه احساس نا خوشایندی نخواهد داشت و می تواند در طول روز به کلیه فعالیت های روزانه خود بپردازد. این محصول همچنان در حال طی کردن مراحل آزمایشی خود می باشد و از قیمت تمام شده آن خبری در دسترس نیست.
جایی که همه ادعای خاص بودن دارن، تو عادی باش،
.
.

اینجوری خاص ترین آدمی
      
Miladlulu مرد #3 | Posted: 2 Nov 2012 13:41
کاربر

 
چتری که می تواند آب را تصفیه کند.


picture sharing

اگر اخیرا آب معدنی و یاآب تصفیه شده خریده باشید با اینکه ارزان قیمت است شاید پیش خودتان به این نتیجه رسیده باشید که باز هم با آن مزه ساده و کیفیت نه چندان بالا گران است! اخیرا یک نفر به ذهنش رسیده که یک چتری بسازد که بتواند در شرایط آب و هوایی که بارندگی بسیار دارد بتواند به عنوان یک فیلتر تصفیه آب عمل کرده و برایمان آب تصفیه شده تولید کند. جداره خارجی این چتر از جنس پلاستیکی که حاوی اسید پلی لاکتیک است ساخته شده است. این اسید اجازه نفوذ آب را به سطح داخلی چتر میدهد. محصول این بخش به فیلتر های کربنی فرستاده شده و ناخالصی هایی که نسبت به کربن متضاد هستند جدا سازی می شوند. سپس آبی نسبتا روان و تصفیه شده به مخزن چتر منتقل شده و آماده بهره بر داری خواهد بود. با تمام سیستم ایمنی و بهداشتی که در این طرح در نظر گرفته شده ولی باز هم من شخصا ترجیح می دهم که همان آب زیر شیر را بنوشم و یا همان آب معدنی های سابق را خریداری کنم

منبع
جایی که همه ادعای خاص بودن دارن، تو عادی باش،
.
.

اینجوری خاص ترین آدمی
      
Miladlulu مرد #4 | Posted: 2 Nov 2012 13:43
کاربر

 
فیلتر جدا کننده سلول های سرطانی


online photo storage

محققین دانشگاه پرینتسون و بوستن در یک طرح آزمایشی توانستند نوعی لایه سیلیکونی به عنوان فیلتر سلول های دفورم شده به آزمایشگاه تشخیص تخصصی دانشگاه ارائه دهند. در مراحل تشخیص وضعیت پیشرفت یک سرطان در بررسی یک نمونه از اندام جداسازی و مطالعه سلولهای درگیر شده کاری نسبتا مشکل بود. اما اکنون به کمک این لایه سیلیکونی سلولهای مبتلا به سرطان به راحتی از سلول های دیگر جدا می شوند. در این جداسازی امکان تقسیم بندی سلولها از نظر اندازه و شکل نیز موجود است. در این ایده محیطی از جنس مایع در نمونه تحت بررسی ایجاد می شود و دیری نمی گذرد که سلولهای نرمال از مابقی جداشده و کتابخانه ای کوچک با نظمی باور نکردنی از سلولها را برای محقق ایجاد میکند. این طرح علاوه براینکه می تواند در تشخیص نوع سرطان و نیز مراحل پیشرفت مفید باشد می تواند در امتحان متد های درمانی کاربرد داشته باشد. با این تقسیم بندی سلولی امکان آنکه دسته ای از سلول های دفورم شده در معرض تابش اشعه خاصی جهت درمان قرار گیرد وجود دارد.

منبع
جایی که همه ادعای خاص بودن دارن، تو عادی باش،
.
.

اینجوری خاص ترین آدمی
      
Miladlulu مرد #5 | Posted: 2 Nov 2012 20:09
کاربر

 
پارچه ای که می تواند استرس و فشار عصبی را تشخیص دهد


photo hosting

برای کاهش استرس و فشار های روحی چه میکنید؟! هر راهی را هم که در پیش گرفته باشید مطمئنا این یکی را نمی دانید. دانشمندان آلمانی در یک تحقیق موفق به ساخت نوعی سنسور (حس گر الکترونیکی ) شده اند که می تواند استرس و فشار های روحی را تشخیص دهد و برای کاهش آنها اقدام کند. این سنسور ها قرار است به صورت پارچه درآیند و از آنها جلیقه و تی شرت دوخته شود. به این صورت که در مرکز جلیقه تعدادی سنسور مرکزی کار گذاشته می شود تا بتوانند فشار عصبی شخص را از طریق تغییرات فیبر های عضلانی بدنش تشخیص دهد. این تشخیص اقدام به ارسال سیگنالهای الکتریکی به سیستم پردازشگر مرکزی میکند.پس از آن فیبر های کربنی فعال میشوند و طی مکانیزمی مجهول از فشار عصبی و استرس فرد میکاهند.انگیزه اصلی طراحان این الیاف , تسهیل انجام فعالیت هایست که نیاز به تمرکز بالا دارد. از همه مهمتر این الیاف می توانند برای دوخت لباس ورزشکارانی که از فشار های عصبی مزمن رنج می برند کاربرد داشته باشد. البته اگر استفاده از این پارچه ها دوپینگ محسوب نشود


منبع
جایی که همه ادعای خاص بودن دارن، تو عادی باش،
.
.

اینجوری خاص ترین آدمی
      
Miladlulu مرد #6 | Posted: 2 Nov 2012 20:12
کاربر

 
تکیه گاه موس، برای خلاصی از درد مچ


images

بعد از چند ساعت بازی و یا گشت و گذار در وب ممکن است بازروی شما کمی احساس ناراحتی کند. مشکلات مچ دست می تواند نگرانی اصلی افرادی باشد که با کامپیوتر زندگی می کنند و بالشتک و تکیه گاهی مانند این می تواند برای آنها سودمند باشد. این تکیه گاه بازروی شما را در تمام مدت زمان استفاده از کامپیوتر در زاویه مناسب نگه می دارد و از قرارگیری بازو در زوایا و جهات مشکل آفرین خودداری می کند.
همچنین هنگامی که به آن نیاز ندارید می توانید آن را به طرف میز بچرخانید تا دائما با آن برخورد نکنید. این ابزار برای نصب دارای گیره ای است که به راحتی به میزهای تا ضخامت 5 سانتی متر و یا کشو صفحه کلید نصب می شود. بدلیل نصب آسان می توان به راحتی در خانه و محل کار آن را به همراه داشت. این بالشتک 20 دلاری از پلاستیک و در رنگهای خاکستری، زرد و سیاه ساخته شده است


منبع
جایی که همه ادعای خاص بودن دارن، تو عادی باش،
.
.

اینجوری خاص ترین آدمی
      
Miladlulu مرد #7 | Posted: 2 Nov 2012 20:15
کاربر

 
ویلچیری با دو گوش شنوا


upload picture

محققين دانشگاه MIT توانستند نوعي ويلچير را طراحي کنند که مي تواند با جملات ساده کار برش مسير خود را پيدا کند. فرد معلول تنها بر روي اين ويلچير خواهد نشست و با چند جمله ساده مثلا "چپ به سمت آشپزخانه" يا "جلو به سمت کتابخانه" مقصدش را به اطلاع اين ويلچير شنوا ميرساند. جملات در حافظه اين ويلچير رمز گشايي شده و پس از انجام عمليات تحليل و پردازش شخص را به مکان دلخواهش ميبرد. نگران نباشيد. اين پروسه شايد در زماني نظير هزارم ثانيه رخ دهد.

قبل از اين نيز طرح هايي شبيه به اين محصول ارائه شده بود. با اين تفاوت که در آنها کار بر با محدوديت اطلاعات حافظه پردازشگر خود مواجه بود و هميشه مي بايست نقشه مکان هاي مختلف را به ويلچير خود بدهد. به گفته طراحان اين ويلچير تنها کافيست يک با کار بر بر روي ويلچير بنشيند و مکانهاي مختلف را با آن به گشت و گذار بپردازد. مسير ها به سرعت طبقه بندي شده و در حافظه پردازشگر اين ويلچير ذخيره خواهد شد.

اين محصول فعلا در حد طرح است اما اميدوارم که هر چه سريعتر پايش را از آزمايشگاها به بازار بگذارد.
جایی که همه ادعای خاص بودن دارن، تو عادی باش،
.
.

اینجوری خاص ترین آدمی
      
Miladlulu مرد #8 | Posted: 2 Nov 2012 20:21 Edited By: Miladlulu
کاربر

 
شتری مجهز به پنل ذخیره کننده انرژی نور خورشید جهت ارائه خدمات بهداشتی


online photo sharing

چند لحظه به این شتر نگاه کنید. به نظرتان چه اتفاقی برایش افتاده است؟ نگران نباشید.این یک شتر فوق العاده پیشرفته است که آماده ارایه خدمات پزشکی است!


محققین دانشگاه Princeton در این طرح با استفاده از چند پنل ذخیره کننده انرژی خورشیدی می تواند انرژی نور خورشید را ذخیره کرده و پس از تبدیل شدن به انرژی الکتریکی جهت شارژ یک یخچال کوچک از آن استفاده کنند. خب. این یخچال برای حمل غذا نیست. قرار است واکسن و یا سایر خدمات بهداشتی -درمانی مورد نیاز برای ساکنین صحراهای کنیا از طریق این یخچال حمل شود. شاید شرایطی نا خوشایند برای شتر بی نوا باشد ولی در عوض یک خدمت انسان دوستانه به صاحبان خود ارائه میکند


منبع
جایی که همه ادعای خاص بودن دارن، تو عادی باش،
.
.

اینجوری خاص ترین آدمی
      
Miladlulu مرد #9 | Posted: 3 Nov 2012 02:08 Edited By: Miladlulu
کاربر

 
تکنولوژی پرینترهای HP برای ساخت دستگاه دیالیز خانگیphoto upload


شرکت HP موافقت کرده است که از تکنولوژی Inkjet این شرکت جهت ساخت دستگاه دیالیز خانگی برای بیمارانی که دچار نارسایی کلیه هستند استفاده شود.

تکنولوژی inkjet این شرکت به همراه فناوری مدیریت مایعات که در پرینتر ها استفاده میشود جهت تنظیم مایعات و ترکیب رنگ ها در پرینتر کاربرد دارد. حالا قرار است که از همین فناوری جهت تنظیم مایعات و ترکیب مایعات دیالیز استفاده شود.

بیمارانی که دچار نارسایی پیشرفته کلیه هستند و امکان پیوند کلیه را نیز ندارند، معمولا در هفته سه بار به دیالیز نیاز پیدا میکنند. و برای این کار مجبورند که به مراکز همودیالیز ( دیالیز خونی ) مراجعه کنند و در آنجا تحت دیالیز قرار بگیرند. به علت گران بودن دستگاه های دیالیز امکان خرید آنها توسط بیماران وجود ندارد.

کمک فناوری شرکت HP باعث میشود که بتوان دستگاه دیالیزی ساخت که دارای سایز کوچک و قیمت ارزانی است و بیماران بتوانند به همان راحتی که یک پرینتر برای کامپیوتر خود می خرند یک دستگاه دیالیز هم برای خودشان بخرند. اعلام شده است که طی 18 ماه تا دو سال آینده این پروژه به اتمام می رسد و پس از آن مراحل تست و تاییدیه FDA آن آغاز خواهد شد.

جهت اطلاع بهتر است بدانید که در حال حاضر راه دیگری هم برای دیالیز در خانه وجود دارد که «دیالیز صفاقی» نام دارد که این روش هم به دلیل برخی مشکلات، محدودیت های خاص خودش را دارد.

امیدوارم که هیچ وقت دچار چنین ناراحتی نشوید. اما ساخت این دستگاه کمک بزرگی به بیماران نارسایی کلیه خواهد بود.


منبع
جایی که همه ادعای خاص بودن دارن، تو عادی باش،
.
.

اینجوری خاص ترین آدمی
      
Miladlulu مرد #10 | Posted: 3 Nov 2012 02:09
کاربر

 
گجتی که مشکل گرفتگی گوش را حل می کند


free picture hosting

به نظر من هیچ چیز نا خوشایند تر از احساس کیپ شدن پرده گوش نیست. شاید شما هم آن را در هواپیما و یا در ضمن حرکت در جاده های کوهستانی و یا شاید هم بعد از شنا در استخر تجربه کرده باشید. اکثر اوقات با یک خمیازه کشیدن مشکل حل می شود و صداهایی که می شنویم به حالت نرمال خود بر می گردد . اما جالب است بدانید که آقای پروفسورBukhard Franz که یکی از طراحان و مهندسین خبره یک کلینیک طبی در استرالیا هستند ادعا می کنند که وسیله ای ساخته اند که این مشکل را حل میکند.نام این محصول Ear Pressure Equlizer می باشد که نقش یک مکنده هوا را ایفا می کند. پورت در نظر گرفته شده در دهانه کانال گوش خارجی جای گرفته و تنها با فشردن دکمه ای در کانال گوش مکشی را ایجاد کرده و هوای جمع شده پشت پرده گوش را به خارج هدایت می کند. بالاخره این هم یک طرح است. گاهی اوقات خمیازه کشیدن جواب نمی دهد و حتی آدامس جویدن هم افاقه نمی کند. آنجا است که احتمال دارد بخواهید با چکش و میخ به جان پرده گوشتان بیفتید. در این موقع است که آرزوی داشتن چنین گجتی را می کنید


منبع
جایی که همه ادعای خاص بودن دارن، تو عادی باش،
.
.

اینجوری خاص ترین آدمی
      
صفحه  صفحه 1 از 6:  1  2  3  4  5  6  پسین » 
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر / تکنولوژی پزشکی

جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse    News    Rules    How To    FAQ    Moderator List    Sexy Pictures Archive    Adult Forums    Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا