تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
موسیقی ایرانی

اخبارهای موسیقی و سینمایی از هر گوشه دنیا

صفحه  صفحه 18 از 24:  « پیشین  1  ...  17  18  19  ...  23  24  پسین »  
#171 | Posted: 13 Apr 2015 19:01
تک‌خوانی عروسک‌ها هم ممنوع!


این‌باردر سال فرهنگی تازه، تک‌خوانی زنان دامن نمایش‌های عروسکی را هم گرفته است. قرار بود اپرای عروسکی «سعدی» به کارگردانی بهروز غریب‌پور اول اردیبهشت ماه به مناسبت روز سعدی در شیراز روی صحنه برود، اما به دلیل تک‌خوانی صدای عروسک زن اجرای آن معوق مانده و حتی مشکلاتی هم برای غریب‌پور به وجود آورده‌اند.


صدای چالش‌برانگیز سحر محمدی
بهروز غریب‌پور به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته است: « گروه من برای حضور در شیراز باید امنیت جانی و روانی داشته باشد تا کار با آرامش روی صحنه برود.»
کارگردان نمایش عروسکی «سعدی» از «شورای امنیت» استان شیراز خواسته است امنیت او و هنرمندانش را تضمین کند. اما شورا این ضمانت را در اختیار گروه تئاتر «آران» قرار نداده است.
پیش از این هم وزارت ارشاد اسلامی گروه تئاتر «آران» را در مضیقه مالی قرار داد و اجرای نمایش «سعدی» در جشنواره تئاتر فجر به تعویق افتاد.
حساسیت‌ها ظاهراً به دلیل صدای سحر محمدی در نمایش عروسکی «سعدی»ست با ۱۵ قطعه موسیقی و حضور خوانندگان گوناگون. گروه‌های حزب‌اللهی سحر محمدی را متهم کرده‌اند که با مجید درخشانی در گروه ماه‌بانو همکاری دارد و در اجراهای خارج از ایران با پوشش رنگی و نامناسب روی صحنه رفته است. آن‌ها می‌گویند بهائیان خارج از ایران این کنسرت‌ها را برگزار کرده‌اند.
بهروز غریب‌پور در پرتو این اتهامات می‌گوید: «می‌خواهم با اجرای اپرای "سعدی" مشی انسان مدبر و ضد جنگ را به مردم نشان دهم و قرار نیست خودم شاهد جنگ باشم.»
در زمانه‌ای که سعدی زندگی می‌کرد، مغولان به ایران حمله کرده بودند. در همان سالی که هولاکو بغداد را فتح کرد، سعدی «گلستان» را نوشت. در تاریخ «جهانگشاه» و «تاریخ وصاف» و همچنین در «جامع‌التواریخ» شرح آن ایام آمده است.


چه کسی مستعد نصیحت است؟
سعدی رساله «در نصیحت سلطان انکیانو» را با این جمله آغاز می‌کند: «معلوم شد که خسرو عادل، دام دولته، قابل تربیت است و مستعد نصیحت.»
ظاهراً این‌بار مسئولان وزارت ارشاد اسلامی نشان داده‌اند که مستعد نصیحت‌اند.
پیروز ارجمند، مدیرکل دفتر موسیقى وزارت ارشاد در گفت‌و‌گو با خبرگزاری مهر خبر داده که در این فاصله وزارت ارشاد اسلامی با مراجع تقلید جلساتی برگزار کرده و به این نتیجه رسیده که باید در برخی شهرها مانند قم و مشهد به حساسیت مردم مذهبی احترام گذاشت. سال گذشته به زنان نوازنده در اصفهان اجازه ندادند روی صحنه بروند. شیراز هم اکنون به فهرست شهرهای حساس در مناطق «قرمز موسیقی» افزوده شده است.
ارجمند وعده داده است که از این پس وزارت ارشاد اسلامی با ائمه جمعه شهرها مشورت می‌کند و سپس با توجه به نظر آنان مجوز برگزاری کنسرتی را صادر می‌کند.
حسین نوری همدانی و ناصر مکارم که هردو از مراجع تقلید شیعه‌اند در اواخر سال گذشته به وزارت ارشاد اسلامی به دلیل صدور مجوز برای آلبوم «من تو را ای کهن دوست دارم» اعتراض کرده بودند. علی جنتی اما پاسخ داد گروه‌های خودسر با سوءاستفاده از احساسات مذهبی مردم اطلاعات غلط به مراجع داده‌اند. جنتی چندی پیش در مجلس ترحیم مادر محمد خاتمی گفته است مراجع تقلید قانع شده‌اند که ارشاد اسلامی به وظیفه‌اش درباره ممنوعیت تک‌خوانی زنان عمل کرده است. به این ترتیب آقای وزیر هم نشان داد که مستعد نصیحت است.
سعدی در یکی از قصایدش خطاب به امیر مقتدر فارس چنین می‌سراید:

عمرت دراز باد نگویم هزار سال
زیرا که اهل حق نپسندند باطلی
نفست همیشه پیرو فرمان شرع باد
تا بر سرش ز عقل بداری موکلی

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#172 | Posted: 15 Apr 2015 10:14
ادعای عجیب خواننده زیرزمینی درباره پیام صادقیان/چقدر بهش گفتم آدم باش،خودش نخواست به من چه!


خواننده زیرزمینی می گوید بارها با صادقیان حرف زده تا او تمرین کند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛امیر تتلو خواننده زیر زمینی در صفحه شخصی اش در ایسنتاگرام مطلبی را درباره پیام صادقیان منتشر کرده است.او که روزی به تمرین پرسپولیس رفت و نخستین نفری که تحولیش گرفت صادقیان بود حالا زیر همه چیز می زند و می گوید رفاقتش با صادقیان به خاطر دعوای او و محرومیتش بوده است.تتلو در این مورد نوشته است:«من پیام رو کلا چند ماهه می شناسم اونم بعد از اینکه به داور فحش داد و محروم شد باهاش رفاقت کردم که باهاش حرف بزنم،چون واقعا داشت نابود می شد و کلا هر وقت دیدمش فقط باهاش تمرین کردم.والا زبونم مو درآورد اینقدر بهش گفتم آدم باش،من که همهش خودم سرتمرینم!! خودش نمی خواست به من چه؟!؟بعدشم که پدرمون دراومد متقاعدش کردیم که کاراشو بذاره کنار!درخشان باهاش لج کرد!!!به من چه؟»


خداحافظی از اینستاگرام به دلیل حمله هواداران استقلال/خواننده زیرزمینی ازتوهین به منصوریان پشیمان شد!
هواداران استقلال، خواننده زیرزمینی را از توهین به علی منصوریان پشیمان کردند.
علی منصوریان به امیر تتلو خواننده زیرزمینی پیام داده بود که دست از سر صادقیان بردارد. اما تتلو در صفحه اینستاگرام خود به منصوریان توهین کرد و جواب او را با اهانت داد. این کار تتلو واکنش هواداران استقلال را به دنبال داشت و تعداد بسیار زیادی از دنبال کننده های صفحه تتلو، واکنش نشان دادند و با الفاظ بدی، جوابش را دادند.
تتلو که در اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین ایرانی هاست، با این اتفاق متوجه شد که اگر قصد داشته باشد با ستاره های واقعی دربیفتد، حتی هواداران خودش جوابش را می دهند و به او اجازه نخواهند داد به ستاره های واقعی جامعه ایران اهانت کند.
به دنبال این اتفاق تتلو هم قهر کرد! او در پست های بعدی اش نوشت که صفحه اینستاگرام خود را به صورت رایگان به یکی از موسسه های خیریه معتبر واگذار خواهد کرد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#173 | Posted: 19 Apr 2015 14:23
معاون وزرات ارشاد: شجریان اجازه برگزاری کنسرت ندارد


کنسرت‌های بسیاری در سال ۹۳ در ایران لغو شد. معاون پارلمانی وزیر ارشاد تنها امیدوار است این مسئله در سال ۹۴ رخ ندهند. وی رسما اعلام کرد که شجریان برای برگزاری کنسرت در ایران با منع قانونی روبه‌رو است.حسین نوش‌آبادی معاون پارلمانی وزیر ارشاد در گفت‌وگو با روزنامه آرمان به بررسی وضعیت ناخوشایند موسیقی پرداخته است.
برخی منابع خبر داده‌اند که از آغاز به‌کار دولت حسن روحانی ۲۰ کنسرت در شهرهای مختلف ایران لغو شده‌اند. این رقم حتی از دو سال آخر دولت احمدی‌نژاد هم بیشتر است.
معاون پارلمانی وزیر ارشاد این وزارتخا‌نه را در مورد لغو کنسرت‌ها در دولت یازدهم، بی‌تقصیر دانست و گفت: «وزارت ارشاد هم از رفتارهای غیرقانونی گله‌مند است. ما هم نسبت با تعطیل شدن، لغو و برخوردهایی که با اجرای کنسرت‌های مجوزدار صورت گرفته مخالف هستیم و این مساله را مناسب حوزه فرهنگ و موسیقی کشور نمی‌دانیم. امیدواریم این مسائل تکرار نشود و سال ۹۴ با لغو هیچ کنسرتی مواجه نشویم.»


وزارت ارشاد فقط مجوز صادر می‌کند
حسین نوش‌آبادی معتقد است با افرادی که خودسرانه سبب لغو کنسرت‌ها می‌شوند باید برخورد کرد. او می‌گوید: «افراد حق ندارند موجب تعطیلی و لغو برنامه‌ای شوند. حساب برخی نهادها و افراد جداست، اما لازم است نهادهای مسئول در این زمینه وارد عمل شوند. وزارت ارشاد به مسئولانی هم که گاه در این زمینه با برخی از نظرات و آرای خود سعی می‌کنند در برابر یک تصمیم قانونی ایستادگی کنند، تذکراتی داده است، چرا که شائبه دخالت شرح وظایف یک قوه در قوای دیگر به وجود می‌آید.
به اعتقاد معاون پارلمانی وزیر ارشاد، این وزراتخانه تنها وظیفه صدور مجوز با در نظر گرفتن همه ابعاد قانونی و شرعی را دارد و البته انتظار هم دارد که دیگران در برابر تصمیماتی که مبتنی بر قواعد حقوقی و ضوابط قانونی است، ایستادگی کنند.
حسین نوش‌آبادی، در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون وزارت ارشاد پی‌گیر لغو کنسرت‌های قبلی شده است هم گفت: «اگر خسارت‌دیده شکایت کند ما خسارت‌ها را پی‌گیری می‌کنیم، اما لازم است خود شخص شکایت کند و اگر به هردلیلی فرد خسارت‌دیده شکایت نکند وزارت ارشاد مساله را پی‌گیری نمی‌کند.»


شجریان ممنوعیت قانونی دارد
محمدرضا شجریان از زمان دولت پیشین تصمیم گرفت تا هیچ کنسرتی را در ایران برگزار نکند. وی همچنان هم بر روی تصمیم خود ایستادگی کرده است.
معاون پارلمانی وزیر ارشاد اما معتقد است، "محمدرضا شجریان ممنوعیت قانونی برای برگزاری کنسرت دارد."
محدودیت و ممنوعیتی که به گفته حسین نوش‌آبادی از سوی نهادهای دیگر اعمال شده است و وزرات ارشاد موظف به رعایت آن است.
به گفته حسین نوش‌آبادی، معاون پارلمانی وزیر ارشاد در ممنوع‌الفعالیت شدن افراد هم این وزارتخانه دخیل نیست.


برخورد با کنسرت‌ها، نه با موسیقی
معاون پارلمانی وزیر ارشاد در گفت‌وگوی خود با روزنامه آرمان اشاره کرده بود که "افراد حق ندارند موجب تعطیلی و لغو برنامه‌ای شوند اما در این زمینه حساب برخی نهادها و افراد جداست".
امام جمعه مشهد احتمالا یکی از آن افرادی است که حسابش در این زمینه جداست. سیداحمد علم الهدی بارها پیش از این در زمینه موسیقی و لغو کنسرت‌ها اظهار نظر کرده بود.
او به تازگی نیز در دیدار با فعالان حوزه هنری خراسان رضوی درباره موسیقی و هنر گفته است: «ما با موسیقی هیچ برخوردی نداریم بلکه برخورد اصلی ما با کنسرت است. کنسرت بازاری است که در آن حرکت‌های غیر ارزشی به نمایش گذاشته می‌شود در صورتی که موسیقی یک هنر است و در این بین ما با کنسرت برخورد داریم و نه با موسیقی که یک هنر اصیل ایرانی است.»


خانه موسیقی همچنان پی‌گیر است
در هیاهوی اظهارنظرهای ضدونقیض در مورد برگزاری کنسرت‌ها، خانه موسیقی همچنان پی‌گیر این موضوع است.
مدیرعامل خانه‌ موسیقی در این رابطه جلسه‌های مختلفی را با دادستان کل کشور برگزار کرده است. او می‌گوید: «آن‌طور که دادستان کل کشور به ما اعلام کرده، به شدت و با جدیت بسیار مشغول پی‌گیری این مسأله بوده و قول‌های امیدوارکننده‌ای به ما داده است. این اطمینان را به اهالی موسیقی می‌دهیم که خانه‌ موسیقی روی این مسئله حساسیت بسیاری داشته و مشغول انجام اقداماتی است تا اتفاقات گذشته در لغو کنسرت‌ها تکرار نشود.»
حمیدرضا نوربخش افزوده است:«در همین زمینه به دادستان کل کشور نامه‌ای نوشته و مستنداتی را ارائه داده‌ایم و آن‌ها به ما قول داده‌اند تا بخش‌نامه‌ای را در همین خصوص صادر کنند. علاوه بر آن با مقامات ارشد قضایی نیز مشغول‌ مذاکراتی هستیم.»
به اعتقاد مدیرعامل خانه‌ موسیقی مسئله لغو کنسرت‌ها هم نیاز به اعلام موضع از طرف‌ اهالی موسیقی دارد و هم پی‌گیری‌های حقوقی و قضایی باید در این خصوص انجام شود.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#174 | Posted: 26 Apr 2015 20:41
رستوران بدون قیمت خواننده مشهور


بُن جووی خواننده مشهور آمریکایی رستورانی دارد که منوی غذا هایش قیمت ندارد و هر کس می تواند نسبت به توان مالی خود پول بپردازد و یا در ازای غذایی که می خورد در رستوران کار کند.
جان بُن جووی خواننده، ترانه سرا، تولید کننده و بازیگر مشهور آمریکایی که بیشتر به عنوان موسس و خواننده اصلی گروه راک «بُن جووی» شناخته می شود، عنوانی مهم تر از عناوین بالا دارد. او یک نیکوکار و خییر بزرگ است که در سال 2006 بنیاد نیکوکاری «بُن جووی» را تاسیس کرد. این بنیاد به کارهای خیری چون فراهم کرد پناهگاه برای بی خانمانان، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، خدمات نگه داری از کودکان بی سرپرست و بسیاری کارهای دیگر می پردازد.
بُن جووی همچنین رستورانی به نام «Soul» به معنای «روح» افتتاح کرده که منوی آن فاقد قیمت است. این رستوران که در سال 2009 افتتاح شده به خانواده های بسیاری امکان صرف یک وعده غذا به همراه فرزندانشان در خارج از منزل با کمترین هزینه ممکن داده است.
این رستوران اما تنها محل غذا خوردن افراد بی بضاعت نیست. بسیاری از افراد مشهور و ثروتمند جهت کمک به این پروژه به رستوران Soul می آیند و با پرداخت مبالغ بالا در ازای غذایی که می خورند، به این رستوران کمک می کنند.
رستوران Soul سعی می کند با انجام کارهای مختلف به درآمدزایی بیشتری دست یابد تا بتواند به ناتوانان بیشتری یاری رساند. به عنوان مثال در این رستوران تی شرت های جهت خرید مواد اولیه برای فروش گذاشته شده که روی آنها نوسته شده «امید خوشمزه است!»

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#175 | Posted: 27 Apr 2015 09:09
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد: زنگ زدم به خواننده گفتم خفه می‌شی یا بیام خفت کنم؟


تقاطع: مدیرکل "دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی" در جریان یک مناظره فاش کرد که سال گذشته ۲۰۰ آلبوم معاول یک‌سوم آلبوم‌های موسیقی ارائه‌شده به این وزارت‌خانه، از دریافت مجوز باز ماندند.
به گزارش وب‌سایت محلی "بوشهر ۲۴"، پیروز ارجمند در جریان مناظره‌ای با منتقدان سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهر بوشهر، در واکنش به انتقاد از اعطای مجوز به برخی آلبوم‌های موسیقی گفت: «ما سال گذشته به بیش از ۴۰۰ آلبوم مجوز دادیم، و حدود دویست آلبوم را مجوز نداده‌ایم. بیایید آن‌هایی را که مجوز نداده‌ایم، ببینید.»
آقای ارجمند درباره‌ی کنسرت‌های موسیقی نیز با تاکید بر ضرورت رعایت قوانین "شرعی" و "عرفی" گفت: «هنرمندی در همین شهر و شهر‌های دیگر رفتارهای خلاف قانون یا خلاف عرف کرد؛ بنده به آن فرد زنگ زدم و گفتم که "در سانس دوم خفه می‌شی یا بیام خفت کنم؟" چرا؟ چون به مردم آن شهر توهین کرد.»
وی با اشاره به "آیین‌نامه" و "ضوابط" مصوب "شورای عالی انقلاب فرهنگی" درباره آثار هنری نیز گفت: «مثلا اگر ما در شعر مجوز می دهیم، عشق مثلثی نباید باشد... یا مثلا ما سبک‌هایی داریم که به اصطلاح به آن می‌گویند، شیطان‌پرستی. این‌ها نشانه‌های صوتی و تصویری دارند که امکان دارد در شعر یا طرح آلبوم یا حتی در کلیپ‌ها باشد که این‌ها همه در شورا بررسی می‌شود.»
این مقام مسوول در وزارت ارشاد دولت روحانی هم‌چنین با تاکید بر این‌که ممنوعیت تک‌خوانی زنان به سابقه‌ی فعالیتش در "حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی" اشاره کرد و افزود: «ما در حوزه هنری کنسرت‌های بانوان ایجاد کردیم که در فضای کاملاً ایزوله‌شده فقط برای خانم‌ها برگزار می‌شد و خیلی از خانواده‌های متدین هم از آن استقبال کردند.»
او در بخش دیگری از سخنانش از مخالفت خود با برگزاری موسیقی در ورزشگاه‌ها خبر داد و تصریح کرد که در ورزشگاه‌ها "نظارت" و "شأنیت خانواده‌ی ایرانی" رعایت نمی‌شود.
پیروز ارجمند با بیان این‌که «هر اثری که مجوز صوتی دارد، الزاماً نمی‌تواند در صحنه اجرا شود»، ادامه داد: «بعضی وقت‌ها من بعضی از موسیقی‌ها را به صورت فرد می‌شنوم، اشکالی ندارد. ولی وقتی قرار است روی صحنه برود تعداد بیشتری می‌شنوند، امکان این‌که این موسیقی مشکوک باشد، وجود دارد.»
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در پایان با استناد به نتایج یک تحقیق انجام‌شده در کشور گفت که "۸۳ درصد" مردم به موسیقی "غیررسمی" و "فاقد مجوز وزارت ارشاد" گوش می‌کنند.
گفتنی است از زمان روی کار آمدن دولت حسن روحانی در بیست ماه گذشته، بیش از ۲۰ کنسرت و اجرای موسیقی با وجود اخذ مجوزهای لازم به دلایلی چون وجود خوانندگان و نوازندگان زن لغو شده که این تعداد بیشتر از کل اجراهای موسیقی لغوشده در دوران هشت‌ساله‌ی دولت محمود احمدی‌نژاد است.
در همین ارتباط، علی جنتی، وزیر "فرهنگ و ارشاد اسلامی" در خردادماه سال گذشته گفته بود که وزارتخانه تحت مدیریتش حتی به برخی کنسرت‌هایی که «هیچ مشکلی از نظر دینی و ارزش ملی کشور ندارند» نیز اجازه برگزاری نمی‌دهد.
در واکنش به لغو پرتعداد کنسرت‌های موسیقی، حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل "خانه موسیقی"، در اواخر دی‌ماه سال گذشته در یک نشست خبری، وضعیت موسیقی کشور را "نزدیک به بحران" توصیف و تاکید کرد که این نهاد صنفی «مستقیما دستگاه فرهنگی کشور را مسوول این وضعیت می‌داند».

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#176 | Posted: 4 May 2015 09:25
بازی خواننده پاپ ایران در سریال آمریکایی


به گزارش پارسینه، محمد یاوری گفت: چند روز پیش خبر قطعی شدن حضورم را در سریال «خاطرات یک خون آشام» شنیدم. قرارداد هم بستم و از یک ماه و نیم دیگر فیلمبرداری در آریزونا آغاز خواهد شد. البته من ۱۱ خرداد می‌روم. بخشی از فیلمنامه را خواندم و هنوز فیلمنامه کامل را مطالعه نکرده‌ام.
خواننده آلبوم‌های «گریه نکن» و «نگرانتم» توضیح داد: درباره نقشی که در این سریال بازی می‌کنم، باید بگویم نقش جوانی به نام «جیسون» است که وارد دار و دسته آنها می‌شود.من از نظر زبان انگلیسی هم مشکلی ندارم و با زبانشان آشنا هستم.
یادآور می شود سریال خاطرات یک خون‌آشام (The Vampire Diaries) یک مجموعه تلویزیونی فراطبیعی درام است که توسط کوین ویلیامسون و جولی پلک بر اساس مجموعه کتاب‌هایی با همین نام، به نوشته ال جی اسمیت ساخته شده است. تاکنون پنج فصل از این مجموعه در شبکه سی‌دابلیو پخش شده است.
این سریال به شرح خاطرات و اتفاقاتی که برای یک خون‌آشام به نام استفن سالواتوره و یک دختر به نام الینا گیلبرت روی می دهد می‌پردازد که هر دویشان در پایان هر روز به نوشتن خاطرات خود می‌پردازند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#177 | Posted: 4 May 2015 17:38
گروه «جیپسی کینگز» در راه ایران


به گفته رئیس دفتر موسیقی وزارت ارشاد، در صورت انجام موافقت‌های نهایی از سوی مراجع ذی‌ربط، گروه «جیپسی کینگز» اواخر اردیبهشت‌ماه در تهران به اجرای کنسرت خواهند پرداخت.
گفته می‌شود در صورت موافقت برخی نهادها مانند اداره اماکن،‌ کنسرت گروه معروف اسپانیایی «جیپسی کینگز» طی روزهای ۲۰ تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه در تالار وزارت کشور برگزار خواهد شد.
پیشتر و در روزهای ۲۳ تا ۲۶ مهرماه سال گذشته،‌ کیتارو، آهنگساز و نوازنده سرشناس ژاپنی درهمین سالن به اجرای برنامه پرداخته بود.
بعد از کنسرت کیتارو،‌ در حالی که گفته می‌شد قرار است مقدمات حضور «یانی» و گروهش برای اجرای کنسرت در ایران مهیا شود، خبر آمده که «جیپسی کینگز» در تهران روی صحنه خواهد رفت.
پیروز ارجمند، رئیس دفتر موسیقی وزارت ارشاد در گفت‌وگویی با خبرگزاری مهر، در مورد اجرای «جیپسی کینگز» در تهران اعلام کرد: «این گروه موسیقایی تمایل خود را برای برگزاری کنسرت در ایران اعلام کرده و ما هم موافقت‌های اولیه را انجام دادیم که اگر بتوانیم بقیه استعلام‌ها را بگیریم و موافقت‌های نهایی از سوی مراجع ذیربط را دریافت کنیم، به‌زودی مجوز نهایی کنسرت صادر می‌شود؛ اگر اتفاقی نیفتد، کنسرت این گروه اواخر اردیبهشت ماه در وزارت کشور برگزار خواهد شد.»
از سوی دیگر سایت موسیقی ما،‌ سایت تخصصی موسیقی در ایران، در گزارشی اعلام کرده است که کنسرت «جیپسی کینگز» بین روزهای ۲۰ تا ۲۶ اردیبهشت در تالار وزارت کشور برگزار خواهد شد.
آقای ارجمند، در گفت‌وگوی دیگری که با این سایت انجام داده، ‌اعلام کرد که برای صدور مجوز اجرای این گروه، از ۵ ماه پیش اقداماتی انجام شده است.
رئیس دفتر موسیقی در مورد این‌که چرا این اقدامات در سکوت خبری برگزار شده،‌ گفت:‌ «سبک ما این است که ترجیح می‌دهیم تا ماجرا به قطعیت نرسیده آن را رسانه‌ای نکنیم و اگر چیزی قطعی شد، اعلام کنیم که البته حالا شما از یکی از آنها باخبر شده‌اید.»
رئیس دفتر موسیقی ارشاد، در مورد نحوه ارتباط و دعوت از این گروه اسپانیایی اعلام کرد:‌ «در سال گذشته چندین گروه ایرانی در اسپانیا برنامه اجرا کرده و ما همکاری‌ها و ارتباطات بسیاری خوبی با خانه آسیایی در اسپانیا داشتیم؛ یعنی اگر یک یا دو گروه از اسپانیا به ایران می‌آید، به ازای آن چندین گروه ایرانی در اسپانیا برنامه اجرا کردند.»
بخش پایانی گفت‌وگوی آقای ارجمند، به آخرین وضعیت ‌کنسرت «یانی» که از چندماه پیش زمزمه‌های برگزاری آن به گوش می‌رسد، اختصاص داشت.
او دراین‌باره گفت:‌ «مورد این اجرا را شرکت برگزارکننده پیگیری می‌کند و به‌هرحال یک‌سری موارد حقوقی و توافقات خود شرکت با یانی وجود دارد که ابتدا باید به نتیجه برسد.»
رئیس دفتر موسیقی در پایان اعلام کرد: «به دلیل این‌که دستمزدهای هنرمندان بین‌المللی قابل توجه است و شرکت برگزار کننده باید تمام محاسبات مالی‌اش را در نظر بگیرد تا توجیه مالی برای حمایت و برگزاری کنسرت داشته باشد، هر زمانی که خودشان به توافق برسند ما هم بقیه کارها را انجام می‌دهیم.»
گروه موسیقی «جیپسی کینگز» از معروف‌ترین گروه‌های موسیقی در جهان است که در ایران هم طرفداران زیادی دارد. اعضای این گروه با یکدیگر نسبت فامیلی دارند و به گفته خودشان از دانش موسیقی آکادمیک بی‌اطلاع هستند.
اولین آلبوم گروه «جیپسی کینگز» در سال ۱۹۸۲ به بازار عرضه شد و تاکنون بیش از ۱۵ آلبوم از این گروه منتشر شده است.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#178 | Posted: 6 May 2015 12:47 | Edited By: pixy_666
شجریان: اجازه ندارم برای مردم خودم و در مملکت خودم بخوانم


محمدرضا شجریان روز سه‌شنبه ۱۵ اردیبهشت در همایش بین‌المللی حافظ گفت که «من چند سال است اجازه ندارم برای مردم خودم و در مملکت خودم بخوانم».
به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا و همچنین براساس فیلم منتشر شده از این همایش که توسط دانشگاه آزاد برگزار شده بود، آقای شجریان در سخنان کوتاهی تاکید کرد: «آنچه باید را تا به حال خوانده‌ام و از این به بعد هرچه بخوانم زیاده‌گویی و زیاده‌خوانی است اما من چند سال است که اجازه ندارم برای مردم خودم و در مملکت خودم بخوانم».
حسین نوش آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد پیش از این بار‌ها اعلام کرده است که محمدرضا شجریان برای برگزاری کنسرت‌های خود با «محدودیت‌هایی» قانونی رو به‌ رو است که از سوی نهادهای دیگری قرار داده شده است و ارتباطی با این وزارتخانه ندارد.
آقای نوش آبادی تاکنون اشاره‌‌ای به نام نهاد‌ها، سازمان‌ها یا افرادی که این محدودیت‌ها را برقرار کرده‌اند، نکرده است.
در همین حال پیروز ارجمند مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد روز پنجم اردیبهشت، ‌ با بیان اینکه از نظر این وزارتخانه، هنرمند ممنوع ‌از کار وجود ندارد، ‌اعلام کرده بود که برای صدور مجوز از مراجع ذیصلاح، استعلام می‌شود.
وی درباره فعالیت محمدرضا شجریان تاکید کرده بود: «ما بار‌ها اعلام کرده‌ایم که اگر ایشان بخواهد در ایران کنسرت بدهد و یا آلبومی را تولید کند ما تمام کارهایی را که مربوط به دفتر موسیقی است انجام می‌دهیم و به طور حتم اگر آن موانعی که اشاره کردم رفع شود، مجوز را صادر خواهیم کرد».
محمدرضا شجریان، خواننده و هنرمند موسیقی سنتی ایرانی، در سال‌های گذشته در مصاحبه‌های مختلف، از رفتار حکومت ایران با معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ انتقاد کرده بود.
وی سال ۸۹ در گفت‌وگویی با شبکه تلوزیونی «اس‌بی‌اس» استرالیا گفته بود: «وقتی آقای احمدی‌نژاد کسانی را که برای اعتراض به خیابان‌ها رفته بودند، خس ‌و خاشاک خواند، من هم اعلام کردم، صدای این خس‌ و خاشاک‌ام».
در بحبوبه سرکوب‌های پس از انتخابات سال ۸۸، محمدرضا شجریان، ترانه «زبان آتش» (تفنگت را زمین بگذار) منتشر کرد که هواداران جنبش سبز چندین کلیپ از روی آن ساختند.
این خواننده در مورد دلایل ارائه این آهنگ گفته بود: «با آتش نمی‌شود صحبت کرد. منطقی در گلوله نیست... با این آهنگ، از کسانی که تفنگ دست‌شان می‌گرفتند و رو به مردم شلیک می‌گرفتند، خواستم تفنگ‌شان را زمین بگذارند».
آقای شجریان در آبان سال ۸۸، هنگام بازگشت به ایران توسط مامورین امنیتی مستقر در فرودگاه امام خمینی تهران به مدت دو ساعت و نیم بازجویی شد.
از این استاد مسلم آواز ایران آلبوم‌های متعددی چون «بیداد»، «نوا»، «دستان»، «بر آستان جانان»، «خلوت گزیده» و غیره منتشر شده است.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#179 | Posted: 9 May 2015 10:40
خواننده زن لوس آنجلسی به کشور بازگشت


عمده فعالیت این خواننده با همکاری و آهنگسازی شهرام شب پره آغاز شد اما عدم استقبال مناسب عمومی از آلبوم های و ویدئو موزیک های ناهید موجب شد تا وی از دنیای خوانندگی کناره گیری کند و پس از چند سال بطور مجدد به کشور بازگردد.
شنیده شده برخی دیگر از خوانندگان مانند شهرام و شهره صولتی خواهر و برادر خواننده همچنین سیاوش قمیشی و ابی تقاضای بازگشت کرده بودند که تقاضایشان مورد موافقت قرار نگرفته بودد تا جاییکه شهره و ابی آهنگ خلیج فارس را هم به همین منظور خوانده بودند. در ضمن بیژن مرتضوی، حبیب ، پیام و فریدون آسرایی چند خواننده دیگر ایرانی مقیم لوس آنجلس بودند که طی سالهای اخیر به ایران بازگشته اند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#180 | Posted: 9 May 2015 11:34
سخنگوی وزارت ارشاد: رفت‌وآمد شجریان به کشور ایرادی ندارد


سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در اظهار نظر تازه‌ای درباره فعالیت محمدرضا شجریان اعلام کرد که «این هنرمند باید خودش مشکلاتش را حل کند و مسائل وی به وزارت ارشاد ارتباطی ندارد».
حسن نوش‌آبادی در گفت‌وگو با شماره پنجشنبه ۱۷ اردیبهشت روزنامه «شرق» در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت ارشاد پیگیر یکی از وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی، مبنی بر ‌فراهم کردن زمینه کنسرت برای محمدرضا شجریان بوده است، ‌گفت:‌«ما با شخص ایشان به‌عنوان هنرمند مشکلی نداریم، اما مسائلی مطرح است که به حوزه ما ارتباطی ندارد».
سخنگوی وزارت ارشاد در ادامه درباره اینکه این مسائل به کدام دستگاه‌ها مربوط می‌شود، ‌اعلام کرد:‌ «شخصیت برخی هنرمندان ما در حوزه‌های مختلف تعریف می‌شود؛ در این‌که محمدرضا شجریان هنرمند شناخته‌شده، شهیر و دوست‌داشتنی بوده، تردیدی نیست و همه قبول دارند. اما مسائلی هست که به سایر حوزه‌ها بر می‌گردد و به ما مربوط نیست».
او همچنین در پاسخ این سئوال که کدام نهاد مخالف برگزاری کنسرت آقای شجریان است،‌ افزود: «نهادها مشخص‌اند ولی وزارت ارشاد وظیفه‌اش شناسایی و ارزیابی توانمندی هنری و تخصصی افراد هنرمند است. بخش دیگرش به ما مربوط نیست».
آقای نوش‌آبادی با اشاره به این‌که در مورد ماجرای محمدرضا شجریان «بخش‌هایی در اختیار ما نیست و ما هم دخالت نکردیم و نمی‌کنیم»، اعلام کرد که «ایشان باید تلاش کند مسائل را مرتفع کند».
وی با اعلام این‌که «رفت‌وآمد آقای شجریان به کشور ایرادی ندارد»، افزود: «برای همیشه قرار نیست آدم‌ها را بایکوت کنیم و نمی‌شود شجریان را هم بایکوت کرد ولی خودشان هم باید سوءظنی را که به وجود آمده، برطرف کنند».
آقای شجریان روز سه‌شنبه ۱۵ اردیبهشت در همایش بین‌المللی حافظ گفت که «من چند سال است اجازه ندارم برای مردم خودم و در مملکت خودم بخوانم».
سخنگوی وزارت ارشاد تاکنون بار‌ها اعلام کرده است که محمدرضا شجریان برای برگزاری کنسرت‌های خود با «محدودیت‌هایی» قانونی رو به‌ رو است که از سوی نهادهای دیگری قرار داده شده است و ارتباطی با این وزارتخانه ندارد.
وزارت ارشاد تاکنون به نام نهاد‌ها، سازمان‌ها یا افرادی که این محدودیت‌ها را برقرار کرده‌اند، اشاره‌ای نکرده است.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
صفحه  صفحه 18 از 24:  « پیشین  1  ...  17  18  19  ...  23  24  پسین » 
موسیقی ایرانی انجمن لوتی / موسیقی ایرانی / اخبارهای موسیقی و سینمایی از هر گوشه دنیا بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites