تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
موسیقی ایرانی

اخبارهای موسیقی و سینمایی از هر گوشه دنیا

صفحه  صفحه 20 از 24:  « پیشین  1  ...  19  20  21  22  23  24  پسین »  
#191 | Posted: 9 Jun 2015 14:13
نخست‌وزیر مراکش خواهان اقدام قانونی علیه مسئولان پخش کنسرت جنیفر لوپز شد


عبدالاله بن‌کیران، نخست وزیر مراکش دستور داده که در مورد پخش کنسرت جنجال‌برانگیز جنیفر لوپز از تلویزیون سراسری این کشور تحقیق شود.
کنسرت این خواننده و بازیگر آمریکایی و پخش تلویزیونی آن واکنش‌های زیادی برانگیخت و عده‌ای از سیاستمداران خواهان کناره‌گیری وزیر ارتباطات مراکش شدند.
آقای بن‌کیران این کنسرت را حاوی صحنه‌های "شرم‌آور" توصیف کرد و پخش تلویزیونی آن را "به شدت سهل‌انگارانه" خواند.
او افزود که پخش صحنه‌های "تحریک‌آمیز جنسی" ناقض قانون رادیو-تلویزیون است.
دو هفته پیش جنیفر لوپز در جشنواره "موازین" در رباط، پایتخت در مقابل ۱۶۰ هزار نفر بر روی صحنه رفت.
رسانه‌های محلی از "حالت‌های تحریک‌آمیز" و پوشش "نیمه عریان" جنیفر لوپز در این اجرا انتقاد کردند و چند چهره‌ برجسته حزب حاکم عدالت و توسعه گفتند که برگزاری این کنسرت "نقض عفت عمومی" بوده است.
آقای بن‌کیران در نامه‌ای به "مقام عالی ارتباطات رادیو-تلویزیونی" خواهان اقدام قانونی علیه کسانی شد که مسئول پخش این برنامه بوده‌اند.
مصطفی خلفی، وزیر ارتباطات مراکش در رابطه با پخش تلویزیونی این کنسرت زیر تیغ انتقادات قرار گرفت.
با این حال به گفته روزنامه‌های این کشور او درخواست برای استعفا را رد کرد.
این کنسرت با کمی تاخیر از تلویزیون سراسری مراکش پخش شد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#192 | Posted: 9 Jun 2015 22:06
کیهان کلهر: دیگر در ایران کنسرت برگزار نمی‌کنم


مجوز برگزاری کنسرت کیهان کلهر، چهره بین‌المللی موسیقی ایران که قرار بود همراه با گروه "بروکلین رایدر" برگزار شود از سوی اماکن صادر نشد. مدیرکل دفتر موسیقی در این‌باره به وزیر ارشاد نامه پرگلایه‌ای نوشته است.کیهان کلهر، آهنگ‌ساز و نوازنده کرد ایرانی همراه با گروه "بروکلین رایدر" قرار بود در روز (۱۹ خرداد / ۹ ژوئن) در سالن میلاد به روی صحنه برود اما اداره اماکن تنها چند روز مانده به اجرای این برنامه به دلیل آنچه "ملاحظات امنیتی" مطرح کرده است، از صدور مجوز خودداری کرد.
کیهان کلهر در این خصوص به سایت "موسیقی ما" گفته است:«کنسرت‌ها دوباره برگزار نخواهد شد. تا زمانی‌ که فرهنگ و هنر ایران گروگان زورگیری و زورآزمایی جناح‌های سیاسی است و خط مشی‌ مشخصی‌ برای اینگونه فعالیت‌ها تعریف و اجرا نشده، بنده از انجام هرگونه فعالیت در ایران خودداری خواهم کرد.»
اداره‌ اماكن در روزهای گذشته علاوه بر لغو کنسرت کیهان کلهر، از برگزاری کنسرت "جیپسی كینگز فامیلی" نیز جلوگیری کرده است. لغو هر دو کنسرت اما در حالی رخ داده است که مجوز آنها پیش از این از سوی دفتر موسیقی وزارت ارشاد صادر شده بود. حالا در پی لغو هر دو برنامه، مدیرکل دفتر موسیقی از ارسال نامه‌ای به وزیر ارشاد خبر داده است.
مدیرکل دفتر موسیقی معتقد است، "عدم صدور مجوز اجرا به کیهان کلهر و "بروکلین رایدر" نباید از سوی وزارت ارشاد قابل پذیرش باشد. مجوز ندادن به هنرمندی ایرانی که برای معرفی موسیقی ایران به جهانیان تلاش بسیار کرده کار درستی نیست."
به گفته پیروز ارجمند، اداره امکان با برگزاری هر کنسرتی که در آن یک گروه‌ خارجی به ایران آمده باشد، مخالف است.
در حال حاضر علاوه بر "دلواپسان" که گروهی مخالف برگزاری کنسرت‌ها در شهرهای مختلف ایران است، فرمانداری‌ها، اداره‌ ارشاد شهرستان‌‌ها و اماکن نیز در برگزاری برنامه‌های موسیقی دخالت دارند.
پیروز ارجمند، مدیرکل دفتر موسیقی در این ‌‌باره گفته است: «فشارها روی موسیقی بسیار زیاد است. ای كاش كسانی كه نگران برگزاری كنسرت با مجوزهای رسمی هستند، این نگرانی را در را‌ه‌های درست‌تری به خرج می‌دادند و به این نكته توجه می‌كردند كه وزارت ارشاد، دقت فراوانی روی تمام موارد یک كنسرت از جمله شعر، موسیقی و غیره دارد.»
ارجمند خطاب به مسئولان نیروی انتظامی به خبرگزاری تسنیم گفته است: «بدون شک با روندی که نیروی انتظامی در پیش گرفته با مشکل‌های بسیاری روبه‌رو می‌شویم. با چنین رویه‌ای که نیروی انتظامی در پیش گرفته تعامل فرهنگی با دنیا را باید تعطیل کنیم.»
کیهان کلهر تاکنون در چهار دوره نامزد دریافت جایزه‌ گرمی شده است. کیهان کلهر که آهنگسازی آثار متعددی در موسیقی کلاسیک ایرانی را در کارنامه خود دارد و از نوازندگان چیره‌‌دست کمانچه محسوب می‌شود، به اعتقاد بسیاری جهانی‌ترین چهره‌ موسیقی ایران است.
جهانی‌ترین چهره موسیقی ایران اما حالا همچنان پس از سال‌ها محرومیت از اجرا در کشورش، باز هم قادر به برگزاری کنسرتی در ایران نیست و با لغو مجوز کنسرتش از سوی اداره اماکن، اعلام کرده است، از انجام هرگونه فعالیت در ایران خودداری خواهد کرد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#193 | Posted: 11 Jun 2015 10:02
کنسرت پرواز همای به دستور مقام‌های قضایی ایران لغو شد


بنا بر گزارش‌ها از ایران کنسرت پرواز همای که قرار بود این هفته در تهران برگزار شود به دستور مقامات قضایی لغو شد.
قرار بود این کنسرت در چهار روز از بیستم خرداد در تالار وزارت کشور برگزار شود و با وجود آن که تعدادی از بلیت‌ها فروخته شده بود، ساعاتی پیش از برگزاری لغو شد.
شرکت برگزارکننده این کنسرت در پیامکی به کسانی که بلیت خریده‌اند نوشته: "این کنسرت بنا به دستور مقام محترم قضایی تا اطلاع ثانوی لغو شده است. مبلغ دریافت شده ظرف ۷ روز به حساب خریداران عودت داده خواهد شد."
پرواز همای در هشت سال اخیر کنسرتی در ایران نداشته است.
او در یادداشتی که دیروز منتشر کرد خود را "فرزند انقلاب" خواند و نوشت: "هر کسی در گذشته‌ زندگی خویش، اشتباهاتی داشته است که با مرور زمان به حقیقت دست پیدا کرده و راهش را پیدا می‌کند. من نیز یک انسانم که پی به اشتباهاتم برده‌ام و امروز تلاش می‌کنم تا ثابت کنم من هم فرزند همین سرزمینم. بلاتشبیه، مگر جز این است که امام حسین علیه‌السلام به حُر ریاحی که از یزیدیان بود، اعتماد کرد و او را بخشید؟ اما شما به یک جوان که دوست دارد به وطن و مردم سرزمین و نظامش خدمت کند، هزار تهمت ناصواب می‌زنید تا فرصت اثبات خویش را نداشته باشد؟"
امروز همچنین در خبر دیگری اعلام شد که کنسرت گروه موسیقی پایور به خوانندگی وحید تاج برای دومین بار در شهرستان رشت لغو شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، این کنسرت که قرار بود بعد از لغو کنسرت دهم و یازدهم خرداد ماه این گروه، روز بیست و یکم خرداد ماه در رشت برگزار شد، دوباره لغو شد.
سعید ثابت، سرپرست این گروه گفته که دلیل مشخصی را برای لغو کنسرت اعلام نشده است.
در ماه‌های اخیر موج لغو کنسرت‌ها با وجود داشتن مجوز از وزارت ارشاد درست پیش از برگزاری آن توسط مقام‌های قضایی و یا نیروی انتظامی افزایش یافته است.
در تازه‌ترین رخداد دو روز پیش اعلام شد که اداره اماکن نیروی انتظامی به کیهان کلهر و بروکلین رایدر اجازه برگزاری کنسرتدر تهران نداد.
کیهان کلهر، نوازنده کمانچه در پی عدم صدور مجوز برای برگزاری این کنسرت به سایت موسیقی ما گفت: "کنسرت‌ها دوباره برگزار نخواهد شد. تا زمانی‌ که فرهنگ و هنر ایران گروگان زورگیری و زورآزمایی جناح‌های سیاسی است و خط مشی‌ مشخصی‌ برای اینگونه فعالیت‌ها تعریف و اجرا نشده، بنده از انجام هرگونه فعالیت در ایران خودداری خواهم کرد."
کیهان کلهر از برجسته‌ترین موزیسین‌های ایرانی در عرصه‌‌های جهانی است که تاکنون چهار بار نامزد جایزه موسیقی گرمی شده است.
در سال های اخیر، شماری از برنامه های هنری با وجود داشتن مجوز از سوی وزارت ارشاد، به دلایل مختلفی از جمله اعتراضات گروه های سنتی و تندرو و تصمیم‌گیری مقام های محلی، پیش از اجرا لغو شده است.
صاحب‌نظران فرهنگی، میزان قدرت و نفوذ وزارت ارشاد را در دفاع از عملکرد خود و مجوزهایی که در زمینه های مختلف صادر می کند، ناچیز می دانند.
منتقدان عدم توانایی وزیر ارشاد و معاونانش در دفاع از آثار و برنامه های مجوز گرفته و ناهماهنگی میان مسئولان ارشاد در تهران و شهرستان ها را سبب ناامنی حرفه ای و اقتصادی در عرصه هنر می دانند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#194 | Posted: 15 Jun 2015 09:00
وزیر ارشاد:‌ مشکل برخی کنسرت‌ها «تماشاگران» هستند


در حالی که حسن روحانی در سخنرانی اخیرش اعلام کرده که با شادی مردم به‌خاطر شنیدن موسیقی نباید مخالفت کرد،‌ وزیر ارشاد دولت او در اظهار نظری، مشکل لغو برخی کنسرت‌ها را متوجه تماشاگران حاضر در برنامه‌ها دانسته است.
به گزارش ایسنا،‌ علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد دولت یازدهم،‌ روز یکشنبه ۲۴ خرداد در شهر یزد با اشاره به لغو برخی کنسرت‌های موسیقی طی روزهای اخیر،‌ اعلام کرد: «در برخی موارد خطاهایی نیز رخ می‏‏‌دهد، ولی گاهی مشکل از کنسرت و اجرا نیست، بلکه تماشاگران حاضر در برنامه مشکل‏‏‌ساز هستند.»
این درحالی است که حسن روحانی، امروز در سخرانی‌اش در شهر بجنورد اعلام کرد که با شادی کردن مردم نباید مخالفت نکرد.
به گزارش ایلنا،‌ رئیس جمهور ایران روز یکشنبه ۲۴ خرداد با اشاره به اینکه وقتی نام امام هشتم شیعیان در استادیوم محل سخنرانی‌اش برده می‌شود٬ «این همه شور و نشاط دیده می‌شود»٬ گفت: «همین مردم وقتی موسیقی می‌شنوند نیز خوشحالی می‌کنند و این اشکالی ندار؛ مگر ما با شادی مردم مخالفیم؟»
آقای روحانی روز شنبه ۲۳ خرداد هم در جریان نشست خبری‌اش با رسانه‌ها به جریان لغو کنسرت‌ها اشاره کرده بود.
به گزارش ایسنا، رئیس جمهور ایران در این نشست با اعلام این‌که وقتی دستگاهی به عنوان مرجع قانونی برای دادن مجوز تعیین شده است دخالت دیگران در این امور شایسته نیست، گفت: « همه باید به قانون عمل کنیم و به دنبال اجتهاد شخصی نباشیم.»
او در ادامه افزود: « اگر اجتهاد را به عهده حوزه بگذاریم و همه در چارچوب قانون خود را ملتزم به قانون بدانیم و هر دستگاهی که باید مجوز صادر کند مجوزش مورد احترام باشد، قانون به اجرا درمی‌آید.»
آقای روحانی درباره دخالت برخی نهادها در لغو کنسرت‌ها هم اعلام کرد: « وقتی در چارچوب قانون به یک کنسرت مجوز داده می‌شود و مردم بلیط می‌خرند، این‌گونه دخالت‌ها نه تنها تضییع حقوق اصحاب فرهنگ است بلکه تضییع حقوق مردم است.»
در همین رابطه حسین اشتری، فرمانده پلیس ایران، روز شنبه ۲۳ خرداد گفت که این نهاد انتظامی با لغو برخی کنسرت‌های موسیقی، به وظیفه «ذاتی و شرعی» خود عمل کرده است.
در روزهای گذشته کنسرت‌های گروه مستان به خوانندگی پرواز همای در تهران،‌ وحید تاج در رشت و کیهان کلهر در تهران، با وجود اجازه از وزارت ارشاد، ‌لغو مجوز شده‌اند.
بعد از این لغو مجوزها، پیروز ارجمند، رئیس دفتر موسیقی، و حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد، در گفت‌وگوهایی، از برخورد و دخالت نیروی انتظامی و اداره اماکن در رابطه با جلوگیری از برگزاری کنسرت‌ها به شدت انتقاد کردند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#195 | Posted: 15 Jun 2015 14:22
صورت خواننده معروف استرالیایی در اجرای زنده سوخت!


سانحه‌ای در استادیوم ومبلی لندن سبب سوختگی شدید مایکل کلیفورد، گیتاریست و خواننده استرالیایی شد.
به گزارش آنا، مایکل کلیفورد، گیتاریست و خواننده استرالیایی گروه 5Seconds of Summer (یا 5SOS به معنی« 5 ثانیه از تابستان») در سانحه‌ای که شنبه شب در لندن اتفاق افتاد به علت سوختگی شدید به بیمارستان منتقل شد. گروه یاد شده هنگام این حادثه در استادیوم ومبلی لندن مشغول اجرای زنده برای طرفداران خود بودند که مایکل کلیفورد به علت برخورد با جلوه‌های نمایشی آتشبازی پایروتکنیک در صحنه از ناحیه سر و صورت دچار سوختگی شد.
پس از این حادثه اجرای کنسرت متوقف شد و یکی از اعضای گروه به نام اشتون ایروین به جمعیت گرد آمده در استادیوم گفت: «مایکل صدمه دیده است، به همین علت ما نمی توانیم الان نمایش را ادامه دهیم. فقط می‌خواهم از شما برای حضور در اینجا تشکر کنم. حال او خوب است. شما که امشب در اینجا هستید، بهترین جمعیتی هستید که دلمان می‌خواست داشته باشیم.»
به نوشته مجله بیلبورد، مایکل کلیفورد، نوازنده و خواننده 19 ساله متولد سیدنی پس از حادثه با انتشار تصویری از چهره نیم سوخته باندپیچی شده‌اش در صفحه توییتر خود نوشته است: «متأسفم که نتوانستم برنامه را تمام کنم، ولی خوبیش این است که لااقل قیافه دو چهره (شخصیتی در داستان‌های مصور دی‌سی کامیکز که به عنوان دشمن بتمن معرفی شده است-م.) را پیدا کرده‌ام. از تک تک شما که نگرانم هستید، متشکرم.»
ویدئوی این حادثه که در شبکه اجتماعی و رسانه‌های سراسر جهان منتشر شده، در لینک ذیل قابل مشاهده است:
گروه موسیقی پاپ پانک/ پاپ راک استرالیایی 5Seconds of Summer از سال 2011 فعالیت خود را شروع کرده و لوک همینگز، مایکل کلیفورد، کالوم هود و اشتون ایروین اعضای آن هستند. این گروه تاکنون آلبوم‌های LiveSOS, 5 Seconds Of Summer, Somewhere New, Unplugged, Don't Stop, She Looks So Perfect و Amnesia را منتشر کرده است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#196 | Posted: 16 Jun 2015 12:45
لغو کنسرت سامان جلیلی با یک پلاکارد دروغین


انتخاب : یک لغو کنسرت عجیب در خرم آباددر حالی که بلیت های هر دو شب اجرای زنده این خواننده در این شهر تمام شده بود، چند ساعت مانده به اجرای کنسرت سامان جلیلی و گروهش در خرم آباد، نصب بنری بزرگ در سر در سالن محل برگزاری کنسرت، از لغو این برنامه به دلیل تصادف اعضای گروه این خواننده در مسیر عزیمت به خرم آباد خبر می داد اما واقعا این اتفاق چقدر واقعی بود و پشت پرده این اتفاق واقعا چه بود؟
پس از اتفاقات و اخبار ناراحت کننده لغو کنسرت ها در تهران و شهرستان در چند روز گذشته و اعلام موضع رسمی مسئولین ارشد کشور اعم از رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیش بینی می شد این اعلام مواضع باعث شود که حداقل در روزهای اخیر شاهد اتفاقات مشابه نباشیم اما ظهر دیروز اتفاقات خرم آباد و پیگیری خبرنگار «موسیقی ما» از پشت پرده این موضوع، نشانگر برخی حواشی در این باره است.
یکی از اطرافیان «سامان جلیلی» درباره تصادف اعضای ارکستر این خواننده می گوید: «اعضای گروه اصلا از تهران تکان نخورده بودند و لغو این کنسرت در حالی اتفاق افتاد که برخی نهادها مخالف برگزاری کنسرت در این شهر بودند. برخی تماس ها انجام گرفت و از گروه خواسته شد حتی به سمت خرم آباد راه هم نیفتند. دوستان نمی خواستند این کنسرت علیرغم اخذ همه مجوزهای لازم در این شهر برگزار شود و همین باعث شد این نوع لغو برنامه را به صورت کاملا هوشمندانه پیش بگیرند.»
پیگیری ها از استانداری و فرمانداری خرم آباد نیز به نتیجه درستی منجر نشده است.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#197 | Posted: 16 Jun 2015 23:50
اعتراض زرتشتیان به آمیتیس و اسنوپ داگ


دختران با لباس‌های نیمه برهنه روی فرش ایرانی می‌رقصند و قلیان می‌کشند. «آمیتیس» روی تخت پادشاهی نشسته، گربه ایرانی خود را نوازش می‌کند و با لهجه فارسی می‌گوید: «آی اَم فییلینگ هات (I'm feeling hot)».
میز جلوی رویش با ترمه پوشانده شده و پشت سرش نماد بزرگ فَروَهَر قرار دارد. این‌ها بخش‌هایی از موزیک ویدیویی هستند که یک خواننده ایرانی به نام «آمیتیس مقدم» با همراهی «اسنوپ داگ»، خواننده مشهور امریکایی اجرا کرده است. این ویدیو، «کینگ»(king) نام دارد و از اول ماه ژوئن در شبکه یوتیوب به اشتراک گذاشته شده است.
او اهل مشهد است و اکنون ساکن آتلانتا. این خواننده ایرانی چند سالی است که در عرصه موسیقی فعال است. دو سال پیش در آکادمی گوگوش شرکت کرد ولی موفق به پذیرش نشد. با این حال، فعالیت حرفه ای خودش را ادامه داد.
کینگ اولین آهنگی است که آمیتیس مقدم به زبان انگلیسی خوانده است. غیر از این موزیک ویدیو، سه موزیک ویدیو به زبان فارسی از او در شبکه یوتیوب وجود دارد که هیچ کدام بیش‌تر از ۵۰۰ بازدیدکننده نداشته‌اند. از موزیک ویدیوی کینگ اما تاکنون بیش از 20 هزار نفر بازدید کرده‌اند.
آمتیس در صفحه فیس‌بوکش بیش‌تر از پنج‌هزار بازدید کننده دارد و زمانی که موزیک ویدیوی جدیدش را در فیس بوک قرار داد، بازدیدکننده‌های صفحه‌اش از قرار گرفتن نام او کنار اسنوپ داگ، خواننده و هنرپیشه جنجالی امریکا تعجب کردند.
اسنوپ داگ به خاطر محتوای زن‌ستیز شعرهایش، بارها مورد انتقاد زنان قرار گرفته و حالا انتقاد جامعه زرتشتی متوجه او و آمیتیس، خواننده ایرانی موزیک ویدیوی کینگ شده است.
در دو روز گذشته جامعه جهانی زرتشتیان به خاطر استفاده از فروهر و نمادهای ایرانی در این ویدیو اعتراض و برای حذف این ویدیو از شبکه‌های اجتماعی، اقدام به راه‌اندازی کمپین جمع آوری امضا کرده اند. نامه آن ها با عنوان «به احساسات زرتشتیان احترام بگذارید»، در فضای مجازی منتشر شده است. در بخشی از این نامه آمده است: «در این ویدیو، عقاید مذهبی یکی از کهن‌ترین ادیان نادیده گرفته شده است.»


نگاره فروهر یکی از نمادهای دین زرتشت است و مورد احترام زرتشتیان
دکتر «علی اکبر جعفری»، یکی از موبدان زرتشتی درباره نماد فروهر به «ایران‌وایر» می گوید: «فروهر نماد با ارزش دین زرتشت است. همه جزییات این نشان دارای مفهوم خاصی است. در نگاره فروهر، چهره یک فرد سالخورده به عنوان پیر فرزانه و شخصی که برای دیگران الگو است، در نظر گرفته شده است. دست راست این پیر فرزانه به سمت آسمان است که اشاره به ستایش اهورا مزدا می‌کند و در دست چپش حلقه‌ای قرار دارد که نشانه پیمان بین انسان و "اهورامزدا" است. سه ردیف روی بال های فروهر نشانه "پندارنیک"، "گفتار نیک" و "کردار نیک" هستند.»
او معتقد است همان طور که باید به «صلیب»، «الله»، «ستاره پنج پر» و نماد دیگر ادیان احترام گذاشته شود، فروهر هم باید مورد احترام قرار گیرد.
«کورش»، یک پیرو آیین زرتشت که این نامه را امضا کرده، به «ایران‌وایر» می‌گوید: «همه جای دنیا به نمادها و سنبل ادیان احترام می‌گذارند. جای نماد فروهر که برای ما زرتشتیان مقدس است، در این آهنگ نیست. ضمن این که هیچ ربطی میان این نماد و آن‌چه خانم آمیتیس و آقای اسنوپ داگ می‌خوانند، وجود ندارد.»
جامعه جهانی زرتشتیان در نامه‌ای که نوشته‌اند، از آمیتیس، اسنوپ داگ و دست‌اندرکاران این ویدیو درخواست کرده‌اند که آن را از شبکه‌های مجازی حذف و از زرتشتیان عذرخواهی کنند.
«آرش» یکی دیگر از امضا کنندگان این نامه است. او می‌گوید: «فروهر نماد ایران باستان است و زرتشتیان چون از فرهنگ و ارزش های کهن ایران باستان نگه‎داری می‌کنند، این نماد را دوست دارند و برایش احترام قائل هستند. به نظرم همه مردم ایران باید به استفاده از این نماد در ویدیو اعتراض کنند. ضمن این که در این ویدیو غیر از فروهر، از ترمه ایرانی و نقوش هخامنشی هم استفاده شده است.»
آرمیتا هم این نامه را امضا کرده است. او می‌گوید: «واقعیت این است که از وقتی این ویدیو را دیده‌ام، سوالی برایم پیش آمده که در این ویدیو که به زبان انگلیسی خوانده شده، چرا باید از نمادهای کاملا ایرانی استفاده شود. متوجه منظور سازندگان آن نشدم.»
این ویدیو توسط یک ایرانی به نام «پیام شمس» تهیه شده اما کارگردانی آن به عهده «الکس فرا» بوده است؛ کارگردانی که نام او در موزیک ویدیوهای دیگر آمیتیس هم دیده می‌شود.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#198 | Posted: 23 Jun 2015 12:40
آنجلینا جولی دخترش را به کمپ پناهندگان سوری در لبنان و ترکیه برد


تقاطع: آنجلینا جولی، بازیگر سرشناس امریکایی که در نقش "سفیر ویژه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد" فعالیت می‌کند، در روزهای گذشته یک بار دیگر با سفر به منطقه خاورمیانه، از کمپ‌های آوارگان سوری و عراقی در ترکیه و اردن و لبنان بازدید کرده است.
او در این سفر که به بهانه‌ی "روز جهانی پناهندگان" (۲۰ ژوئن-۳۰ خرداد) انجام داده، دختر ۹ ساله‌اش، شیلو را نیز به همراه داشت تا از نزدیک، زندگی آوارگان هم‌ سن و سالش را ببیند.
یکی از پناهندگان سوری، دختری ۱۲ ساله به نام هَلا است که آنجلینا در سفر سال گذشته‌‌اش به اردوگاه وادی‌البقاع در لبنان با او آشنا شد. این دختر که والدین خود را از دست داده، در حال حاضر سرپرستی پنج برادر و خواهرش را بر عهده دارد.
"آنجلینا جولی" در این ارتباط به مجله‌ی "پیپل" می‌گوید: «شیلو کاملا می‌داند که من چقدر به خانواده‌های پناهنده اهمیت می‌دهم و از چند سال قبل، از من می‌خواست که در ماموریت‌هایم همراهم بیاید و با آن‌ها دیدار کند. بعد از سفر سال قبلم به لبنان، او درباره‌ی هلا شنید و خواست که او و برادران و خواهرانش را ببیند.»
وی ادامه می‌دهد: «ملاقات آن‌ها فوق‌العاده بود. آن‌ها با هم بازی کردند و دوست شدند. خیلی از آوارگان، کودک هستند. من اغلب از زبان آن‌ها می‌شنوم که دردناک‌ترین مساله برای‌شان این نیست که خانه‌های‌شان را ترک کرده‌اند؛ بلکه این است که دوستان‌شان را از دست داده‌اند.»
این بازیگر و فعال اجتماعی ۴۰ ساله، حس دخترش بعد از این دیدار را نیر این‌گونه توصیف می‌کند: «از زمانی که آن‌ها را ترک کردیم، شیلو سوال‌های زیادی پرسیده است. البته که توضیح تمام حقایق تلخ جنگ و آوارگی برایش سخت است. او گفت که احساس ناراحتی می‌کند اما در عین حال خوشحال است که به این سفر آمده و مشتاق است که دفعه‌ی بعد هم، همراهم بیاید.»
از سوی دیگر، "هلَا" نیز در خصوص دیدار دوباره با آنجلینا جولی به «الشرق الأوسط» گفته: «این بار مخصوصاً برای این آمده بود تا دخترش را با من و شرایط اجتماعی‌ام آشنا کند و ببیند که چگونه خانواده‌ام را سرپرستی می‌کنم. او به ما گفت شما مثل فرزندان من هستید.»
گفتنی است بر اساس اعلام "کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد"، بیش از نیمی از ۱/۲ میلیون آواره‌ی ساکن در اردوگاه‌های کشور لبنان را کودکان تشکیل می‌دهند. این در حالی است که در اردوگاه‌های ترکیه، اردن، و شمال عراق نیز وضعیت تقریبا مشابهی برقرار است.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#199 | Posted: 23 Jun 2015 16:04
به فروش می‌رسد؛ ۲۵ میلیون دلار برای ملک شخصی جانی دپ


جانی دپ، ستاره هالیوود ملک شخصی‌اش در جنوب فرانسه را برای فروش آگهی کرده است.
بهای درخواستی برای این ملک ۳۷ جریبی (حدود ۱۵ هکتار) ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار تعیین شده است.
بنا بر آگهی بنگاه معاملات مسکن ساتبی، این ملک که در واقع یک دهکده خصوصی در منطقه پروانس است، شامل بیش از ۱۰ ساختمان از جمله یک کلیسا، چندین کلبه برای مهمانان، یک میکده و یک رستوران است.
به گفته این بنگاه بهای درخواستی شامل مبلمان ساختمان‌ها و تعدادی از متعلقات شخصی جانی دپ هم می‌شود.
جانی دپ این ملک را سه سال پس از جدایی از همسر دومش، ونسا پارادی برای فروش گذاشته است.پاردای، هنرپیشه فرانسوی نیز در مالکیت این ملک سهم دارد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#200 | Posted: 23 Jun 2015 18:25
جیمز هورنر، آهنگساز فیلم تایتانیک در یک سانحه هوایی درگذشت


هالیوود یکی از آهنگسازان زبردست و مشهورش را از دست داد. جیمز هورنر در جریان سقوط هواپیمای شخصی‌اش در سن ۶۱ سالگی درگذشت. آهنگسازی فیلم‌های تایتانیک، شجاع‌دل، آواتار و خانه‌ای از ماسه و مه از جمله آثار تحسین‌شده وی بودند.رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند که جیمز هورنر، آهنگساز مشهور هالیوود، روز دوشنبه (۲۲ ژوئن/ ۱ تیر) در پی سقوط هواپیمای کوچک شخصی‌اش در سانتا باربارا واقع در کالیفرنیا جان باخت.
هر چند هویت خلبان کشته شده این هواپیما در ابتدا از سوی نهادهای مسئول به طور رسمی تأیید نشد اما جی کوپر، وکیل جیمز هورنر، در مصاحبه‌ای با روزنامه "لس‌آنجلس تایمز" خبر درگذشت این آهنگساز پرطرفدار را تأیید کرد و گفت: «اگر او سوار این هواپیما نبود، حتما خبری از خودش می‌داد.»
هورنر یک خلبان آموزش‌دیده بود و به نوشته سایت "ورایتی" وی تنها سرنشین این هواپیما بوده است.
دستیار جیمز هورنر نیز در پیامی در صفحه شخصی‌اش در فیس‌بوک نوشت: «ما انسانی فوق‌العاده با قلبی بزرگ و استعدادی باورنکردنی را از دست دادیم. او در حال انجام کاری درگذشت که عاشق آن بود.»
وبسایت " TMZ.com" که اخبار مربوط به چهره‌های سرشناس را منتشر می‌کند، نوشته است که در این سانحه هواپیما آتش گرفته و تقریبا چیزی از آن باقی نمانده است. این وبسایت همچنین ویدئویی را از محل سقوط هواپیما منتشر کرده است.
به گفته مقامات محلی این هواپیمای تک موتوره مدل S312 Tucano MK1 در ساعت ۹:۳۰ صبح به وقت محلی سقوط کرده است.
جیمز هورنر جزو آهنگسازان برتر هالیوود به شمار می‌رفت که آثار به‌نام زیادی را از خود به جای گذاشته است. معروفترین اثر تحسین‌شده وی، موسیقی متن فیلم پرفروش "تایتانیک" بود که یک جایزه اسکار را نیز در همین شاخه در سال ۱۹۹۸ برای وی به همراه داشت. او همچنین در آن سال اسکار دیگری را برای ساخت موسیقی ترانه " My Heart Will Go On" با صدای سلین دیون دریافت کرد.
جیمز هورنر برای نخستین بار در سال ۱۹۸۶ برای ساخت موسیقی متن فیلم "بیگانه‌ها" به کارگردانی جیمز کامرون نامزد دریافت جایزه اسکار شد. او مجموعا در طول سال‌های فعالیتش هشت بار برای دریافت اسکار نامزد شد.
هورنر دو جایزه گلدن گلوب را نیز در کارنامه بلندبالای افتخارات هنری‌اش داشت.
آهنگسازی برای فیلم‌های "شجاع دل"، "آواتار"، "یک ذهن زیبا"، "خانه‌ای از ماسه و مه" از جمله دیگر آثار به یاد‌ماندنی این آهنگساز طراز اول هالیوود هستند.
آخرین نامزدی جیمز هورنر در اسکار به سال ۲۰۰۹ برای فیلم "آواتار" باز می‌گردد.


واکنش‌ها به درگذشت جیمز هورنر
از زمان انتشار خبر درگذشت جیمز هورنر، کارگردانان، هنرپیشه‌ها و چهره‌های شناخته‌شده‌ی بسیاری نسبت به این خبر به ویژه در شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان داده‌اند.
ست مک‌فارلن، هنرپیشه، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی در توییتر نوشت: «شنیدن خبر درگذشت جیمز هورنر فوق‌العاده ناراحت‌کننده بود. من با عشق به موسیقی او بزرگ شدم. او میراث موسیقایی پرشکوهی از خود به جای گذاشت.»
ران هاوارد، کارگردان فیلم‌های "یک ذهن زیبا" و "آپولو ۱۳" که جیمز هورنر آهنگسازی‌شان را بر عهده داشت‌، نوشت: «جیمز هورنر، آهنگساز درخشان، دوست و همکار در ساخت هفت فیلم، به طرزی غمناک در یک سانحه هوایی درگذشت. دل من پیش عزیزانش است.»
راسل کرو و کریستی الی نیز از جمله هنرپیشگانی بودند که از شنیدن خبر درگذشت جیمز هورنر اظهار ناراحتی کردند. بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز با به اشتراک گذاشتن عکس‌هایی از این آهنگساز یا قطعاتی از موسیقی‌وی نسبت به فقدان وی واکنش نشان دادند.
هنوز علت سقوط هواپیمای جیمز هورنر مشخص نشده است.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
صفحه  صفحه 20 از 24:  « پیشین  1  ...  19  20  21  22  23  24  پسین » 
موسیقی ایرانی انجمن لوتی / موسیقی ایرانی / اخبارهای موسیقی و سینمایی از هر گوشه دنیا بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites