انجمن لوتی
صفحه  صفحه 23 از 24:  « پیشین  1  ...  21  22  23  24  پسین »
موسیقی ایرانی

اخبارهای موسیقی و سینمایی از هر گوشه دنیا

 مرد
#221   Posted: 2 Nov 2016 16:37


 4 Star

ارسالها: 7362


۱۲ آبان سالگرد در گذشت
ﺑﻬﻤﻦ ﻋﻼﺀﺍﻟﺪﯾﻦ
استاد آواز و موسيقي بختياري كه تاريخ بختياري ديگر چنين عزيزي بخود نخواهد ديد را به دوستدارنش تسليت ميگوييم ، نام و یادش گرامی باد


بهمن علاءالدین (متخلص به مسعود بختیاری) خواننده، ترانه سرا و آهنگساز مشهور بختیاری روز"بیستم مهرماه سال ۱۳۱۹ " در شهرستان" مسجدسلیمان" و در خانواده‌ای پرجمعیت، سنتی و با فرهنگ متولد شد. وی از تیره " زیلایی"، طایفه"بهداروند" از زیرشاخه‌های ایل" هفت لنگ " بختیاری می‌باشد.
روحش شاد
 
     
  
 مرد
#222   Posted: 26 Dec 2016 18:06


 4 Star

ارسالها: 7362
خالق موسیقی آن شرلی در گذشت
جورج مایکل خواننده مشهور درسن ۵۳ سالگی درگذشت.
اثر معروف او آهنگ Careless Whisper (نجوای بی‌پروا) است که بعنوان موسیقی متن آن شرلی میشناسیم

مدیر برنامه‌های جورج مایکل گفته او در کمال آرامش در منزلش فوت کرده است.
جورج مایکل که ابتدا در دهه ۸۰ میلادی کار خود را با گروه وَم شروع کرد و به شهرت رسید، در سال‌های بعد به تنهایی به فعالیت هنری خود ادامه داد و توانست بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آثارش را به فروش برساند.

در بیانیه خانواده جورج مایکل آمده: "با کمال تاسف خبر درگذشت پسر، برادر و دوست عزیزمان جورج را اعلام می‌کنیم. او در کمال آرامش در روز کریسمس درگذشت."
 
     
  
 مرد
#223   Posted: 28 Dec 2016 20:03


 4 Star

ارسالها: 7362- آىِ مجرى! يكى دستش از دنيا كوتاه شده يعنى چى؟ مگه دستم كوتاه مى‌شه آخه؟

+ يعنى ديگه نيست، رفته اون دنيا.

- دستش به اين دنيا نمى‌رسه؟ اين دنيا و اون دنيا يعنى چى؟! مگه ما چند تا دنيا داريم؟

- همين يه دونه رو داريم ديگه آى مجرى.
همين كه هميشه با منه، توى منه، منو تكون مى‌ده، مى‌بره و مياره.

- همين كه هروقت مى‌خوام يواشكى بستنى بخورم منو مى‌بره سر يخچال. يا مى‌بَردم تو كوچه با بچه‌ها فوتفال بازى كنم.

همين يه دنياس ديگه. دستشم كوتاه نيست اصلن...

+ خب كلاقرمزى جون، الان ديگه دستش كوتاه شده.

- دستش كوتاه شده باشه هم ،خودش كه ديگه هست آى مجرى. مگه نه؟

+ نه كلاقرمزى. خودشم نيست.
ديگه نيست...


دنیا فنی‌زاده، هنرمند و عروسک‌گردان ایرانی صبح امروز چهارشنبه هشتم دی در سن ۴۹ سالگی در تهران درگذشت.

دنیا فنی‌زاده حدود دو دهه عروسک گردان کلاه قرمزی، شخصیت مشهور و محبوب برنامه کودک تلویزیون ایران بود.

عروسک گردانی "خاله قورباغه" و تعدادی از عروسک‌های برنامه "شهرموش‌ها" هم از دیگر فعالیت‌های هنری او بود.
 
     
  
 مرد
#224   Posted: 6 Jan 2017 23:16


 1 Star

ارسالها: 906
«ایرج؛ نابغه آواز ایران» در راه است
کتاب "ایرج؛ نابغه آواز ایران" روایت‌گر فشرده‌ای از زندگی هنری و آثار ایرج (حسین خواجه‌امیری) منتشر می‌شود.
این کتاب دربرگیرنده‌ مجموعه‌ای از مصاحبه‌ها، خاطرات و دل‌نوشته‌ها درباره ایرج است و در بخش‌هایی از آن نگاه تخصصی- موسیقایی هنرمندان و منتقدان موسیقی به آثار این آوازخوان ایرانی گنجانده شده است. تحلیل تعدادی از آوازهای ماندگار ایرج از نقطه‌نظر ردیف‌ها و گوشه‌های آوازی اجراشده نیز بخشی از این کتاب را تشکیل می‌دهد.

علی‌محمد خورشیددوست نویسنده کتاب زیر چاپ "ایرج؛ نابغه آواز ایران" که در انتشارات «طراحان هنر و چهارحوض اصفهان» منتشر خواهد شد در گفت‌وگو با ایسنا، می‌گوید: علاقه‌اش به صدای استاد ایرج از ۱۵ سالگی آغاز شده است و پس از آن صدای ایرج همه سال‌های عمر و زندگی‌ام را تسخیر کرده و این‌ها بهانه‌ای برای نوشتن و تدوین کتابی در وصف این هنرمند موسیقی ایران شده است.

وی معتقد است:ایرج آوازخوانی است که چنان کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشته که تا سالیان دراز قابل تکرار نخواهد بود و صاحب صدایی است که هرگز در تاریخ موسیقی ایران مانندی نخواهد یافت.

خورشیددوست ادامه می‌دهد: از مدت‌ها قبل مترصد نوشتن مطلب و کتاب درباره ایرج بودم. این کار را از هنگامی آغاز کردم که اینترنت در ایران کم‌کم رو به سر و سامان یافتن آورد. قبل‌تر چنین امکانی فراهم نبود و فقط غبطه می‌خوردم که چرا نمی‌توانم از ایرج بگویم. بعدها که شبکه‌های اجتماعی اینترنتی شکل گرفت از همان سال‌های اولیه شروع کردم به نوشتن مطالبی پراکنده در مورد ایرج. آن روزها نوشتن از ایرج بسیار دشوار بود و دشواری‌ها متعدد؛ دشوار از این جهت که متأسفانه ایرج برای جوانان امروزی ناشناخته مانده بود.

او می‌افزاید: من هم به این مسئله واقف بودم که وظیفه و امر بسیار دشواری در پیش رو خواهم داشت. از یک طرف سیل بی‌وقفه خوانندگان غربی که باب روز می‌خواندند و از طرف دیگر القا و جا انداختن این نظر که دوره ایرج و ایرج‌ها سپری شده و مخصوصاً نادیده گرفتن هنر و سبک آوازخوانی او در محیط‌های موسیقایی و آموزشی و استفاده انحصاری از برخی سبک‌های رایج و مجاز در مجامع هنری، بار مرا بر دوش سنگین و سنگین‌تر می‌کرد.

به گفته این نویسنده، انتشار کتاب‌های متعدد در وصف و مدح خوانندگان دیگر، بیش از پیش به انزوای ایرج دامن می‌زد. حتی کار به جایی رسید که در محافل هنری نام بردن از ایرج با نوعی حقارت همراه بود و بلافاصله بحث به بیراهه و به سمت و سوی چگونگی آوازخوانی ایرج در فیلم‌های فردین کشانده و منحرف می‌شد.

او می‌گوید: مشکلات یکی دو تا نبود و در واقع از شماره خارج بود.اول می‌بایست ایرج را از نو تعریف کنیم، بعد جایگاه او را نشان دهیم و تازه پس از آن کم‌کم و با طمأنینه ثابت کنیم که ایرج در موسیقی ایران همتا ندارد. این وظایف بر سختی و ناهمواری این راه می‌افزود؛ راهی که برای من انتها ندارد، و همیشه باز است.

نویسنده کتاب "ایرج؛ نابغه موسیقی ایران" اضافه می‌کند: به‌تدریج همین نوشتن‌های پراکنده درباره ایرج در سایت گل‌های آواز ایران با اسامی قبلی ایرج مانند شاه‌بیت آواز ایران، گل‌های ایرانی و نوشته‌های پراکنده دیگر دوستداران صدای ایرج که به‌تدریج پدیدار می‌شدند منجر به بازشناسی او شد، به‌ویژه برای جوانان امروزی که شاید فقط نامی از ایرج شنیده بودند و همچون فوج دست‌اندرکاران از جایگاه واقعی وی در عرصه موسیقی ایران مطلع نبودند.

خورشیددوست با اشاره به اینکه پس از کارهای وبلاگی بسیار و همکاری تعداد بی‌شماری از علاقه‌مندان، ایرج دوباره بر سر زبان‌ها افتاد، می‌گوید: این یعنی حداقل بازخوردی که من از این همه شور و اشتیاق برای شناساندن ایرج انتظار داشتم. اکنون در جایگاهی هستیم که ایرج همچون گذشته‌های دور فروغ تابناکی دارد. جایگاه بسیار احترام‌آمیزی که آرزوی همیشه‌های زندگی من بوده است.

او اظهار می کند: کتاب" ایرج؛ نابغه موسیقی ایران" برآیند این‌همه سال تلاش در همین راستا بوده است. نمی‌دانم تا چه اندازه موفق خواهم بود اما مهم برای من به منزل رساندن باری است که همه عمر بر دوش کشیده‌ام، آرزوی نوشتاری مکتوب درباره هنر این هنرمند برجسته و فراموش‌نشدنی موسیقی ایران. کتاب از چند بخش تشکیل شده است که در مواردی مطالب هنرمندان علاقه‌مند به ایرج را ارائه کرده‌ام.

این کتاب شامل معرفی‌ها، مصاحبه‌ها، و در نهایت تحلیل آوازهای ایرج است و به گفته خورشیددوست، تحلیل‌ گوشه‌های برخی از آوازهای ایرج که جنبه آموزشی دارند، توسط مهدی اصغرپور (خواننده و از شاگردان استاد محسن کرامتی)، پیام پژوهش‌فر استاد ویولن و هنرآموز از شاگردان استاد اسدالله ملک، آزاده حسینی، بهمن مهدوی و در مواردی به‌وسیله خود او انجام و در کتاب گنجانده شده است.
 
     
  
 مرد
#225   Posted: 15 Mar 2017 12:33


 4 Star

ارسالها: 7362
افشین یداللهی ترانه سرای سرشناس کشور بر اثر تصادف درگذشت.

جامعه هنری ایران هنوز داغدار علی معلم است که رسانه ها خبر از سانحه تصادف برای ترانه سرای سرشناس ایران دادند ، تا هنر ایران داغدار افشین یداللهی شود.

افشین یداللهی دی ماه ۱۳۴۷ در اصفهان متولد شد . او پزشک متخصص اعصاب و روان است.
وی فعالیت‌های حرفه‌ای ترانه‌سرایی خود را در سال ۱۳۷۶ در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد. نخستین ترانه‌های وی با آهنگسازی فؤاد حجازی و با خوانندگی خشایار اعتمادی اجرا می‌شد.

یداللهی برای تیتراژ بسیاری از سریال‌های خوش‌نام تلویزیونی، ترانه‌هایی سروده است. بیشترین شهرت وی در این زمینه به‌واسطه سرودن ترانه سریال غریبانه، شب دهم، میوهٔ ممنوعه و مدار صفر درجه و ... است.
 
     
  
 مرد
#226   Posted: 15 Mar 2017 13:35


 4 Star

ارسالها: 7362
مرحوم يداللهى دو روز پيش براي در گذشت على معلم در اينستاگرام خودیادداشتی را منتشر کرده بود
"هر سال
یک بار
از لحظه‌ی مرگم
بی‌تفاوت گذشته‌ام
بی‌آنکه
بفهمم یک روز
در چنین لحظه‌ای
خواهم مُرد"
بعضی مرگ ها غیرمنتظره است
با اینکه مرگ ، غیرمنتظره نیست
هنوز چند روز به پایان سال ۱۳۹۵ مانده،
این سال پر مسافر، کبیسه هم هست...
یاد جناب علی معلم عزيز گرامى
 
     
  
 مرد
#227   Posted: 15 Mar 2017 21:30


 4 Star

ارسالها: 7362واكنش اينستاگرامى احسان خواجه اميرى به درگذشت دکتر افشين يداللهى
 
     
  
 مرد
#228   Posted: 24 Mar 2017 21:00


 4 Star

ارسالها: 7362زهرا امیرابراهیمی با بازی در فیلم مهریه و دموکراسی ، پس از ۱۰ سال دوباره به سینما بازگشت
 
     
  
 مرد
#229   Posted: 22 May 2017 22:07
mahdi75ارسالها: 11171
زهرا امیر ابراهمی در کن با فیلم تهران تابو
(ادامه حضور موفق در سینما بعد از آن ماجرای سهمگین)


Make the REST of your life, the BEST of your life
 
     
  
 مرد
#230   Posted: 30 Jul 2017 23:50


 4 Star

ارسالها: 7362محمود جهان، خواننده بوشهری، ساعتی پیش قبل از اجرای برنامه در بندر ماهشهر، بر اثر عارضه قلبی پس از انتقال به بیمارستان درگذشت
 
     
  
صفحه  صفحه 23 از 24:  « پیشین  1  ...  21  22  23  24  پسین » 
موسیقی ایرانی

اخبارهای موسیقی و سینمایی از هر گوشه دنیا

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید
رنگ ها List Insert YouTube video   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.

 

 
DMCA/Report Abuse (گزارش)  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
↑ بالا
Copyright © 2009-2021 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites

RTA