تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
سیاست

Saeed Malek Poor | سعید ملک پور در آستانه ی اعدام!

صفحه  صفحه 2 از 13:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  9  10  11  12  13  پسین »  
#11 | Posted: 21 Feb 2012 12:27
هم‌بند سابق ملک‌پور، زندانی محکوم به اعدام در گفت و گو با ندای سبز آزادی:

حکم اعدام بر اثر فشار بازجوهای سپاه

آرمان رضاخانی از هم بندیان سابق سعید ملک‌پور، زندانی محکوم به اعدام، می گوید که اگر یک کارشناس کامپیوتر پرونده سعید ملک‌پور را بررسی کند متوجه خطاهای فاحش دراین پرونده می شود.

آرمان رضاخانی در گفت و گو با خبرنگار "ندای سبز آزادی"، این سئوال را طرح کرد که اگر سعید ملک‌پور مجرم بوده چرا نام خود را همراه برنامه ای که نوشته منتشر کرده است.
سعید ملک‌پور، ایرانی مقیم کانادا در ۱۳۸۷ برای ملاقات با پدر بیمارش به ایران بازگشته بود که دستگیر و به مدیریت سایت‌های پورنوگرافی فارسی‌زبان متهم شد. ملک‌پور مهر ماه سال جاری برای بار دوم از شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حکم اعدام دریافت کرده و پرونده وی به اجرای احکام ارسال شده است.

ملک‌پور که یک بار به اعتراف تلویزیونی علیه خود پرداخته می گوید، این اعترافات با فشار و شکنجه از او اخذ شده و برای رهایی از شکنجه بازجویان مجبور به اعتراف دروغ علیه خود شده است. وی می گوید، برنامه نرم افزاری مورد نظر را به عنوان یک برنامه نویس رایانه ای به یکی از مشتریان فروخته و هیچ اطلاعی نداشته که برنامه مورد اشاره برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد.

آرمان رضاخانی، دانشجوی رشته مهندسی آی‌تی، هم‌بند سابق ملک‌پور، یکی از برگزیدگان دهمین جشنواره جوان خوارزمی و پدرش محمدرضا رضاخانی، مترجم کتاب امپریالیسم ژاپن بود که در مهرماه سال ۱۳۷۱ هنگام نزاع با جلال‌الدین فارسی نامزد نخستین دوره انتخابات ریاست جمهوری که مشغول شکار کبک بود، به ضرب گلوله فارسی کشته شد.

رضاخانی پس از اعتراضات به انتخابات سال ۸۸ دستگیرشد و در بند ۳۵۰ زندان اوین مدتی هم‌بند سعید ملک‌پور بوده است.

رضاخانی درباره ملک‌پور می گوید: سعید طراح برنامه بود و برای شرکت ثابتی کار نمی کرد بلکه براساس تقاضاها برنامه ها را طراحی می کرد و می فروخت. و یکی از برنامه هایی که سعید طراحی کرده بود دریکی از سایتهای پورنو استفاده شده است.

وی می افزاید: سعید تنها طراح این برنامه بوده و با توجه به اینکه هیچ تصوری از اینکه این برنامه در چه سایتی استفاده می شود نداشته نام خود را همراه برنامه منتشر کرده بود.

وی تصریح کرد: براساس روال کار طراحی برنامه، وقتی کسی برنامه ای را می فروشد امکان ردگیری آن را ندارد و درمورد این برنامه نیز سعید تنها برنامه را طراحی کرده و از طریق افرادی که به آنها واسطه برنامه گفته می شود در اختیار این سایت پورنو قرار گرفته است. اما سعید اطلاعی از اینکه این برنامه در اختیار چه سایتی قرارمی گیرد نداشته است.

رضاخانی می افزاید: در واقع می توان گفت که حداکثر جرم سعید این بوده که کار چاقو سازی داشته است حال اگر دریک درگیری کسی از چاقویی استفاده کرد و کسی را کشت آیا باید چاقو ساز دستگیر شود؟

وی می گوید: سئوال من این است که اگر سعید واقعا مجرم بوده چرا برنامه را به اسم خودش نوشته و نام خود را پای برنامه گذاشته است؟

رضاخانی با اشاره به بازداشت ملک‌پور گفت: با توجه به اینکه سعید برنامه نویس کامپیوتری بوده و سفارش می گرفته است قبل از سفر به ایران در وبلاگ خود می نویسد که من مدتی قصد دارم به ایران سفر کنم و برای همین به من سفارش ندهید.

وی افزود: پس از اینکه سعید به ایران سفر می کند یک روز که به یکی از مراکز کامپیوتری رفته بوده دستگیر و به جایی منتقل می شود که بعد می فهمد بند دو الف سپاه است.

رضاخانی با اشاره به روند شکنجه های سعید می گوید: سعید تا چند روز فقط کتک می خورده است و بعد به او می گویند که با سایت آویزان همکاری داشته ای.

هم بند سعید ملک‌پور با اشاره به شکنجه هایی که بر روی سعید ملک‌پور انجام شده است می افزاید: زمانی که من به بند ۳۵۰ رفتم با توجه به اینکه هوا سرد بود و سعید لباس کامل می پوشید چندان آثار شکنجه ها معلوم نبود اما زمانی که صحبت می کرد صدایی از دهانش شنیده می شد که بعد فهمیدم براثر لگد بازجویان فک او شکسته است.

رضاخانی افزود: یکی از متخصصان دندان پزشکی که دربند ۳۵۰ بود هم گفت که فک سعید بر اثر ضربه شکسته شده و خوب جوش نخورده است.

رضاخانی یادآور شد: از سوی دیگر همسرسعید ملک‌پور را به بهانه توضیح درباره پرونده او احضار کرده و در یکی از اتاقهای بند دو الف قرار داده و سعید را نیز به اتاق بغلی او برده بودند،بعد به سعید گفته بودند که صدای همسرت را بشنو او نیز دراتاق بغل بازداشت است.

رضاخانی با اشاره به انتقال سعید ملک‌پور به بند دو الف سپاه می افزاید: او را به این دلیل از بند ۳۵۰ بردند که با دیگران ارتباط نداشته باشد و درحال حاضر نیز ملاقات و تلفن سعید روال منظمی ندارد و هر زمان که بخواهند به او ملاقات می دهند.

وی با اشاره به روند دادگاه سعید گفت: به گفته ی سعید، قاضی مقیسه دردادگاه تنها می پرسیده که اتهامات را قبول داری یا نه . اگر قبول داری که هیچ. اگر قبول نداری برو و سه ماه دیگر بیا. سعید نیز دردادگاه اتهامات را قبول نکرده اما درنهایت قاضی اعلام می کند که براساس شواهد پرونده جرم شما روشن است.

رضاخانی گفت: در ایمیلهای سعید یک pdf فال حافظ هم بوده و همین فال ضمیمه مدارک پرونده او بوده است.

وی با بیان اینکه یک بار پرونده ملک‌پور به دلیل نقض تحقیقات توسط دیوان عالی کشور به شعبه صادرکننده رای بازگشته است، می افزاید: به دلیل فشارهای سپاه، دادگاه مجددا حکم اعدام صادر و دیوان هم در اثر فشار بازجویان حکم را تائید کرده و حکم به اجرای احکام رفته است.

رضاخانی تصریح می کند: دراین پرونده حتی یک کارشناس کامپیوتر هم نظر کارشناسی نداده و نظراتی که درباره پرونده ارائه شده به هیچ وجه نظر کارشناسی نبوده است.

وی می افزاید: اگر یک کارشناس کامپیوتر این پرونده را بررسی کند متوجه می شود که این پرونده تا چه حد دارای اشکال و خطاهای فاحش است.

رضاخانی با اشاره به فشار سپاه برای تائید حکم سعید ملک‌پور تصریح کرد: سپاه اصرار زیادی برای اعدام شدن سعید ملک‌پور دارد چرا که پرونده سعید را به عنوان یکی از اقدامات مهم خود جلوه داده و بابت آن رقم کلانی بودجه گرفته است. حال اینها احساس می کنند که اگر سعید اعدام نشود پروژه هاشان شکست می خورد.

گفت و گو: احسان محرابی

عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
     
#12 | Posted: 21 Feb 2012 12:34
کاترین اشتون از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست اجرای حکم اعدام سعید ملک‌پور را متوقف کنند
کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه‌ی اروپا، روز سه‌شنبه از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست تا اجرای حکم اعدام سعید ملک‌پور را متوقف کنند.

آقای ملک‌پور، ۳۶ ساله و برنامه‌نویس کامپیوتر، به جرم راه‌اندازی وبسایت پورنوگرافی به اعدام محکوم شده است.

کاترین اشتون در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه منتشر شد گفته است نسبت به گزارش‌هایی در مورد اعدام قریب‌الوقوع سعید ملک‌پور «بشدت متأثر و نگران» است.

خانم اشتون از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته است این حکم را، و همچنین احکام مربوط به احمدرضا هاشم‌پور و وحید اصغری، دو وبلاگ‌نویسی که در پرونده‌ی موسوم به «مضلین» به اعدام محکوم شده‌اند، مورد بازبینی قرار دهند.

عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
     
#13 | Posted: 21 Feb 2012 12:36
سعید ملک پور را اعدام نکنید


عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
     
#14 | Posted: 21 Feb 2012 12:42
سعيد ملک پور:شکنجه و تهديد به تجاوز و قتل شدم


عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
     
#15 | Posted: 21 Feb 2012 13:35
جان سعید ملک پور در خطر است
ارسال پرونده سعید ملک‌پور زندانی محکوم به اعدام به اجرای احکام

==========================

وکلای سعید ملک‌پور فعال سایبری محکوم به اعدام طی روزهای گذشته برای اعاده دادرسی و دریافت تأیید حکم اعدام این زندانی به دیوان عالی کشور و دادگاه انقلاب مرجعه کرده بودند، اما متوجه شدند که پرونده‌ی وی به اجرای احکام ارسال شده است.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» پرونده‌ی سعید ملک‌پور در حالی به اجرای احکام فرستاده شده که حکم اعدام وی که برای دومین بار در دیوان عالی کشور تأیید شده بود، هنوز به وی و وکلای‌اش ابلاغ نشده است.
سعید ملک‌پور که مهر ماه سال جاری برای بار دوم از شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حکم اعدام دریافت کرده بود به هفت سال و نیم زندان نیز محکوم شده است. این حکم سال گذشته از سوی دیوان عالی کشور یک بار نقض شده بود، اما قاضی مقیسه برای بار دوم این حکم را تأیید کرد.
پس از ارسال مجدد پرونده به شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور، در حالی که به نواقص پرونده رسیدگی نشده بود، این حکم بدون اطلاع قضات مستقر شد شعیه ۳۲ دیوان عالی مجددا تأیید شد.
سعید ملک‌پور که مهر ماه سال جاری برای بار دوم از شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حکم اعدام دریافت کرده بود به هفت سال و نیم زندان نیز محکوم شده است.
ملک‌پور هم اکنون نزدیک ۱۱ ماه است که در سلول‌های انفرادی (۶ ماه) و چند نفره بند ۲ الف زندان اوین که زیر نظر سپاه پاسداران و خارج از نظارت سازمان‌ زندان‌ها است نگهداری می‌شود.
وی در ابتدای بازداشت نیز یک سال و ۶ ماه در سلول‌های انفرادی تحت فشارهای روحی و جسمی به سر برده بود. این فعال سایبری در حال حاضر سه سال و چهار ماه است که در زندان به سر می‌برد.
طی هفته‌های گذشته بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران با انتقال سعید ملک‌پور به سلول‌های انفرادی از وی خواسته بودند برای لغو حکم اعدام دوباره در برابر دوربین‌های صدا و سیما علیه خویش اعتراف کند. ملک‌پور این درخواست بازجویان را رد کرده بود.
ملک‌ پور متولد خرداد ماه ١٣۵۴، فارغ التحصیل رشته مهندسی متالورژی از دانش‌گاه صنعتی شریف با سابقه‌ی کار کارشناسی در شرکت ایران خودرو، مرکز تحقیقات رازی‌ و یکی‌ از بازرسان شرکت گرما فلز بوده است. وی موفق به اخذ پذیرش از دانش‌گاه ویکتوریا کانادا جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شده بود.
سعید ملک پور، که پیش از بازداشت در سال ۱۳۸۷ مقیم کشور کانادا بود، متخصص کامپیوتر است و وکیل و خانواده او گفته بودند که از برنامه‌ای که او نوشته، بدون اطلاعش برای طراحی سایت‌های مستهجن استفاده شده است. اتهاماتی که خود سعید ملک‌پور نیز آن‌ها را با انتشار نامه‌ای از درون زندان تکذیب کرده بود.
سعید ملک‌پور که مهر ماه سال جاری برای بار دوم از شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حکم اعدام دریافت کرده بود به هفت سال و نیم زندان نیز محکوم شده است.ملک‌پور هم اکنون نزدیک ۱۱ ماه است که در سلول‌های انفرادی (۶ ماه) و چند نفره بند ۲ الف زندان اوین که زیر نظر سپاه پاسداران و خارج از نظارت سازمان‌ زندان‌ها است نگهداری می‌شود.وی در ابتدای بازداشت نیز یک سال و ۶ ماه در سلول‌های انفرادی تحت فشارهای روحی و جسمی به سر برده بود. این فعال سایبری در حالی حاضر سه سال و چهار ماه است که در زندان به سر می‌برد.ملک‌ پور متولد خرداد ماه ١٣۵۴، فارغ التحصیل رشته مهندسی متالورژی از دانش‌گاه صنعتی شریف با سابقه‌ی کار کارشناسی در شرکت ایران خودرو، مرکز تحقیقات رازی‌ و یکی‌ از بازرسان شرکت گرما فلز بوده است. وی موفق به اخذ پذیرش از دانش‌گاه ویکتوریا کانادا جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شده بود.سعید ملک پور، که پیش از بازداشت در سال ۱۳۸۷ مقیم کشور کانادا بود، متخصص کامپیوتر است و وکیل و خانواده او گفته بودند که از برنامه‌ای که او نوشته، بدون اطلاعش برای طراحی سایت‌های مستهجن استفاده شده است. اتهاماتی که خود سعید ملک‌پور نیز آن‌ها را با انتشار نامه‌ای از درون زندان تکذیب کرده بود.


.What's life? Life is love
.What's love? A kissing
.What's kissing? Come here and I'll show you

Sexy
     
#16 | Posted: 21 Feb 2012 13:44
امشب تو را میکشند

.
.
.
اینبار نوبت توست
با طناب خواهی رقصید
چه زیباست تماشای رقص طناب از بالا
.
.
گامهایت را استوار بردار
هوا تاریک است و زمین سرد
و تورا لباسی جز تن پوش زندان نیست
ضربات تازیانه اندام نحیف تو را آزرده است.
.
.
گامهایت را استوار بردار
من صدای بوم مرگ را در خش خش دمپایی های زندان میشنوم
افتادن همین پاپوشهاست که مرگت را خبر میدهد
.
.
گامهایت را استوار بردار
هیچ کس را قدرت آن نیست که مانع مرگت شود.
امشب تو را میکشند تا اهریمن شاد شود.
.
گامهایت را استوار بردار
امشب اهریمن شیطان را میکشد.
اشتباه نکن، تو را میگویم. تو خود خود شیطانی! و امشب اهریمن تو را خواهد کشت.
.
.
گامهایت را استوار بردار
دهها اهریمن بر چهره تو مینگرد تا ترس از مرگ را بر چهره ات ببیند.
امشب تو را میکشند و کسی را قدرت مقابله با اهریمن نیست.
.
.
گامهایت را استوار بردار
چشم بندها را نپذیر. پاپوشها را محکم کن. قامتت را صاف کن و سر خود را بالا نگهدار چون تو خود شیطانی
و شیطان هیچ گاه از کرده خود پشیمان نیست.
.
.
گامهایت را استوار بردار
اهریمن امشب جشن گرفته است. امشب اهریمن لباس امامت بر تن کرده و برای کامل شدن کیفش فریاد التماس تو را لازم دارد.
.
.
گامهایت را استوار بردار
طناب چون سنگ سخت شده است و سرمای هوا تو را میچلاند.
قرائت حکم را عمدا به درازا میکشانند تا تو را در هم بپیچانند و صدای در هم شکستنت را بشنوند.
.
.
گامهایت را استوار بردار
خدا امشب شیطان را خواهد بخشید و تو خود شیطانی
و خدا عاشق ابلیسی پر غرور است که بر بنده اش سجده نکرد
و... اهریمنان را هم میشناسد حتی با لباس پیغمبر
.
.
گامهایت را استوار بردار
قبل از مرگ فریاد "بزن مرگ بر اهریمن" و پرواز کن
امشب شیطان در آغوش خدا خواهد خوابید پس
گامهایت را استوار بردار

تقدیم به سعید ملک پور‎ ‎
مریم‎
     
#17 | Posted: 21 Feb 2012 13:49
“جامعه بین المللی باید فورا اقدام کند. سعید باید از حق یک دادگاه عادلانه برخوردار شود”.


متاسفانه در ادامه بازی سیاسی که توسط گروه “پدافند سایبری” سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز شد، سعید ملک پور، مقیم کانادا و برنامه نویس مستقل و آزاد کامپیوتر و دانش آموخته صنعتی شریف که از سه سال گذشته به شکل غیر قانونی در ایران زندانی است، بار دیگر با خطر اعدام مواجه است. سال گذشته، قاضی مقییسه، رییس شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران سعید را برمبنای یک لیست بلند اتهامات بدون پایه و اساس از جمله “توهین به مقدسات و اصول اسلام…” به اعدام محکوم کرد.خبر نقض حکم اعدام توسط دیوان عالی که در تابستان ۱۳۹۰ توسط یکی از وکلای سعید ملک پور اعلام شد موجب دلگرمی بسیاری گشت. اما در یک چرخش وقایع، دیوان عالی مدتی پیش اعلام کرد که قادر به اخذ تصمیم درباره پرونده سعید به دلیل تناقضات موجود نمی باشد. مشکل قضات دیوان عالی این بود که قادر نبودند ثابت کنند که دادگاه سعید منصفانه و قانونی بوده است. به علاوه، وکیل سعید در متن دفاعیه که به دیوان عالی ارائه شده بود اظهار کرده بود که اعترافات موکل او علیه خودش کذب بوده و تحت شکنجه اخذ گردیده است. به منظور حل و فصل تناقضات موجود در پرونده، دیوان عالی پرونده سعید را به همان شعبه و قاضی دادگاه انقلاب که پیشتر او را به مرگ محکوم کرده بود فرستاد.
قاضی مقیسه بدون توجه به لزوم حل تناقضات بار دیگر حکم اعدام سعید را در یک حکم مختصر و غیر قانونی صادر کرد. پرونده سعید بار دیگر به دیوان عالی برای یک تصمیم جدید فرستاده شده است. هم اکنون، سعید و خانواده و دوستانش با نگرانی در انتظار تصمیم سرنوشت ساز دیوان عالی هستند. آنها امیدوارند که دیوان عالی به شکل قانونی در جهت حل تناقضات موجود در پرونده عمل کند.حکم دیوان عالی می تواند در همین هفته صادر شود. با افزایش تنش سیاسی و اقتصادی در ایران، مقامات حکومتی به شکل آشکار مستاصل و درمانده گشته و در صدد اجرای اقدامات تازه سرکوبگرانه علیه شهروندان ایرانی می باشند. فعالین حقوق بشر و تحلیل گران بر این باورند که هدف اصلی نظام حکومتی در ایران خطرناک جلوه دادن عمل اطلاع رسانی می باشد تا صدای ایرانیان را به واسطه ترس و هراسی که در وجودشان می افکنند خاموش کنند.
با توجه به حساسیت موجود در پرونده سعید ملکپور، از رهبران جهان مصرانه درخواست می گردد تا فورا در جهت حفظ جان سعید ملک پور از اعدام قریب الوقوع اقدام کنند. افرادی مانند سعید که هیچگاه از برخورد قانونی قوه قضاییه ایران بهره مند نشده اند در خطر اعدام قرار دارند تا به عنوان برگ برنده نظام سرکوبگر در راستای تلاش بی شرمانه اش علیه انسانیت مورد استفاده قرار گیرند. سعید برای اینکه شانسی برای زنده ماندن داشته باشد نیازمند صدای حمایتگر تمام شهروندان دل نگران می باشد

.What's life? Life is love
.What's love? A kissing
.What's kissing? Come here and I'll show you

Sexy
     
#18 | Posted: 21 Feb 2012 13:55
mabani900:
اعدام اینچنین افرادی وهمچنین شما که جوانارو به فساد میکشید واجبترین کاره وای به حالتون تو آتیش جهنم شما که به خاطر پرشدن جیبتون هرزگی میکنید

پس تو چرا اینجایی؟ تو واقعا خودتو یک انسان میدونی که با کسی که هیچ جرمی نداره موافقی اعدام بشه؟ تو از این آخوندا چیزی کمتر نداری فقط برات متاسفم!

عشق من عاشقم باش!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

دل نه اجبار میفهمد نه نصیحت...
آنکه لایق دوست داشتن است را دوست می دارد.
     
#19 | Posted: 21 Feb 2012 13:58
واقعا ادم نمیتونه چیزی بگه... این رژیم اصلا انسانیت سرش نمیشه
تا الان 5728 نفر بهش رای دادن امیدوارم این رای ها بیشتر و بیشتر بشه تا مجبور بشن این حکم وحشیانه رو لغو کنن...
     
#20 | Posted: 21 Feb 2012 13:58
mabani900:
عدام اینچنین افرادی وهمچنین شما که جوانارو به فساد میکشید واجبترین کاره وای به حالتون تو آتیش جهنم شما که به خاطر پرشدن جیبتون هرزگی میکنید

به چه جرمی ؟ به جرم اینکه خدا انسان ها رو متفاوت آفریده و بهشون حق انتخاب عقیده داده ؟ به جرم اینکه عقیده ایشون با شما متفاوته و راهی غیر از راه شما انتخاب کرده ؟
واقعن فکر میکنید خدا به شما حق قضاوت داده ؟
مطمئن هستید که اگه جهنمی وجود داشته باشه، این شما نیستید که به جرم پیش قضاوتی توش میسوزید ؟

چشـــماش ..

نگـــــــــاش ..

صـــــــداش ..

خــنده هاش

همه زیبایــــی ِ زندگــــــی ِ منـــه ,,,,
     
صفحه  صفحه 2 از 13:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  9  10  11  12  13  پسین » 
سیاست انجمن لوتی / سیاست / Saeed Malek Poor | سعید ملک پور در آستانه ی اعدام! بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites