تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
مذهب

دانلود کتاب های مذهبی

صفحه  صفحه 8 از 11:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  پسین »  
#71 | Posted: 7 Sep 2012 20:26
کتاب «آیه های شیطانی» جلد اول، نوشته «سلمان رشدی» ترجمه «روشنک ایرانی»
کتاب «آیات شیطانی» بر پایه یک ماجرای صدر اسلام مشهور به «غرانیق» نوشته شده است که در بسیاری از کتاب های معتبر تاریخ اسلام مانند تاریخ طبری آمده و شرح آیاتی است که پیامبر اسلام ابتدا در آن آیات به تمجید از سه بت مورد قبول اعراب می پردازد اما پس از نازل شدن آیات جدید، این آیات را از قرآن حذف می کند و می گوید این آیات از طرف خدا نبود بلکه القائات شیطان بوده است. آیات 73 و 74 سوره اسراء اشاره به همین مسأله دارد.
دانلود جلد اول
دانلود جلد دوم

عقاید من و شما میتونه اشتباه باشه ولی انسانیت هرگز, پس همیشه انسانیتت رو بر عقایدت چیره بکن
     
#72 | Posted: 8 Sep 2012 23:59
دانلود کتاب «ملاحظات فلسفي در دين و علم و تفکر» نوشته « آرامش دوستدار»
اين نوشته مشتمل بر سه بخش است : بينش ديني ، ديد علمي‌ و تفکر فلسفي‌ . بخش‌هاي سه گانه با وجود مشابهت ترکيبي‌ نامهايشان منظوري يک‌سره همسان ندارند .بينش ديني مي گويد دين «بينش «است و اين بينش را بر اساس پندار آفرينش از «نيستي‌» مي‌انديشد . ديد «علمي‌» ميگويد علم ديد است و اين ديد را بر «هستي‌ مستقل طبيعت» استوار مي‌کند . تفکر «فلسفي‌» که بر خلاف طرح نخستين و به عللي قهري کتابي‌ جداگانه خواهد شد ، نه ميگويد فقط فلسفه تفکر است و نه اينکه تفکر فقط فلسفي‌ است ، بلکه : فلسفه نوعي» تفکر» است .
آرامش دوستدار در ژرف‌انديشي‌هاي خود درباره‌ي بينش ديني و ماهيت دين، به تبيين وضع وجودي انسان ديني مي‌پردازد و نشان مي‌دهد که انسان ديني موجودي نيست که بتواند خود را در مقابل جهان و جهان را در مقابل خود ببيند و در اين تقابل به ماهيت خود و جهان پي برد، بلکه او موجودي است که از سطوت و جذبه و جلال قدسي بيمناک است و در اين بيمناکي، خود را در عدم صرف که همان مخلوقيت است در مي‌يابد. بنابراين شناسايي انسان ديني چه از خود و چه از جهان، هرگز از خود او يا از جهان ناشي نمي‌گردد. از اين رو، آنچه در بينش ديني شناسايي نام مي‌گيرد، نه شناسايي جهان است و نه شناسايي انسان، بلکه هر چه هست صرفا معطوف قدسي و کلام اوست. بر اين پايه، در پندار ديني، انديشه ناشي از تفکر نيست تا بتواند درست يا نادرست باشد، بلکه متاثر از شهود بر قدسي و الهام از اوست. کلام قدسي نيز، در ماهيت خود، شناسايي و آفرينندگي با هم است و چون هيچ چيز از حيطه‌ي شناسايي آفريننده‌ي الهي خارج نيست، اساسا چيزي به استقلال باقي نمي‌ماند تا به شناسايي مستقيم و مستقل انسان ديني درآيد.
دانلود

عقاید من و شما میتونه اشتباه باشه ولی انسانیت هرگز, پس همیشه انسانیتت رو بر عقایدت چیره بکن
     
#73 | Posted: 9 Sep 2012 18:30
دانلود کتاب «وصیت نامه خدا» نوشته «هوشنگ معین زاده»
در گستره ی جولان اندیشه درباره خدایی که تاکنون در باره اش جز توصیف صفات وی، سخنی نگفته اند و هیچکس هم او را تعریف نکرده است، چه پیغمبران و عارفان، چه فیلسوفان و اندیشمندان. آنچه از دید صاحب نظران پنهان نیست، این است که در هیچ یک از متونی که درباره خدا مطلب نوشته شده، حتا کتب به اصطلاح «آسمانی»، خدا تعریف نشده است بلکه همه ی آنها در شرح و تفسیر صفات او بوده است. خداباوران هم که خدا را خالق، دانا و توانای مطلق می دانند، در هیچ کتابی نخوانده و از هیچ کسی نشنیده اند که این خالق دانا و توانای مطلق چیست و کیست؟ از کجا آمده است؟ در حالیکه لازم بود پیش از توصیف هنرنمایی های خدا، خود او را تعریف می کردند تا ببینیم خود او چیست و کیست؟ برای نمونه وقتی خدای مسلمانان به زبان صریح خود در قرآن گفته است، پیغمبر اسلام که رسول او بوده: (نه غیب می داند، نه فرشته است و نه خزانه های خدا را در دست دارد)، معلوم نیست به چه دلیلی بعضی ها فکر می کنند که بستگان پیغمبر اسلام و نوادگان دختری او صاحب چنان کرامات و معجزاتی هستند که می توانند بیماران را شفا دهند، فقرا را ثروتمند کنند، ظالمان را به سزای اعمالشان برسانند، شفیع آمرزیده شدن گناهکاران شوند و بسیاری کارهای غیرممکنی که خود پیغمبر اسلام هم از انجام آنها عاجز بوده، این عزیز کرده های بی جهت قادر به انجامش هستند؟ کسانی که در زمان حیات خود حتا قادر به حفظ جان خویش و فرزندانشان نبوده اند.
دانلود

عقاید من و شما میتونه اشتباه باشه ولی انسانیت هرگز, پس همیشه انسانیتت رو بر عقایدت چیره بکن
     
#74 | Posted: 9 Sep 2012 18:39
دانلود کتاب «اندیشه‌های میرزا فتحعلی آخوند زاده» نوشته «فریدون آدمیت»
میرزا فتحعلی آخوندزاده با حركت از این اصل كه آنچه قابل رویت نیست، قابل باور نیز نخواهد بود، وجود “صانع و موجد“ را رد می‌كند. او بر خلاف مذهبیون وجود كائنات را بی مسبب می‌داند و دور تسلسل را باطل می‌شمرد. ماده از بین نمی‌رود و از عدم نیز چیزی بوجود نمی‌آید “ كثرات كه تظاهر وجود كائنات است مدام در حال تغییر است و مرگ تصوری است كه انسان از تبدل اشیاء دارد. تركیب موالید از عناصر است. باقتضای طبیعت چند روزی عناصر با یكدیگر تالیف یافته‌اند. وقتی كه تركیب جسد متلاشی شد معاد عنصر باز عنصر است. از اینرو قیامتی در كار نیست… روح نیز از قانون عمومی كائنات مستثنی نیست زیرا خود از تكفیات ماده است… روح از تركیب جسم بظهور آمده و با متلاشی شدن جسم زائل می‌شود… تغییر نه تنها ممكن است بلكه از خصوصیات و ضروریات حیات است. هر پدیده‌ای در عالم وجود نوبتی دارد و چون مهلتش سر آمد جای خود را به دیگری میپردازد…
دانلود

عقاید من و شما میتونه اشتباه باشه ولی انسانیت هرگز, پس همیشه انسانیتت رو بر عقایدت چیره بکن
     
#75 | Posted: 9 Sep 2012 18:45
کتاب «مکتوبات» نوشتهٔ «میرزا فتحعلی آخوندزاده «به کوشش و مقدمهٔ «بهرام چوبینه»
دین و ایمان با علم و حکمت متناقضند که هرگز در یک ذات جمع نمی توانند شد. اگر آدم دین و ایمان داشته باشد، عالم و حکیم شمرده نمی شود و اگر علم و حکمت داشته باشد، دین دار و مؤمن نخواهد بود. اگر به حرف اولیای اسلام گوش بدهیم باید لامحاله از انوار علوم و تمدن محروم بشویم چنان که هستیم. تا امروز ترجیح ما به حرف اولیای دین بوده است و به خاطر دین و ایمان از هجرت تا امروز مرتکب چه نوع امور شنیع شده ایم که ذکر آنها وحشت افزا است از قبیل سوختن کتابخانه های علوم که از ملل تربیت یافته مانده بود، ریختن خون ها و امثال ذلک و دین و ایمان خود را نگاه داشته ایم با شرکت بربریت و وحشیت و جهالت که نتیجه دین و ایمان است و اگر بعد از این نیز همین ترجیح باقی باشد، حالت ما هرگز تغییر نخواهد یافت و ترقی برای ما در دنیا از ممتنعات است و حسن اخلاق برای محال است.
دانلود

عقاید من و شما میتونه اشتباه باشه ولی انسانیت هرگز, پس همیشه انسانیتت رو بر عقایدت چیره بکن
     
#76 | Posted: 10 Sep 2012 23:09
کتاب «پندار خدا» نوشته «ریچارد داوکینز»
من به ‌این دلیل مخالف مذهب هستم که ما را به ‌راضی ‌بودن و سرسپردگی تعلیم می دهد تا از درک علمی جهان ناتوان باشیم. ایمان دینی، دست کم به تعبیر متعارف آن یک «پندار» است. باور کاذبی است که در برابر تمام شواهد خلاف خود سخت‌ جانی می کند. من این نظر رابرت ام پیرسیگ را تأیید می کنم که می گوید: هنگامی که یک ‌نفر دچار پندار می شود، او را دیوانه‌ می خوانند. هنگامی که افراد بسیاری دچار یک پندار می شوند، آنها را مؤمن‌ خطاب می کنند. نباید کودکان را به کیش والدین شان دانست و بر آنها برچسب دین خاصی زد. اصطلاحاتی مثل «بچه کاتولیک» یا «بچه مسلمان» باید منزجرکننده محسوب شوند.
دانلود

عقاید من و شما میتونه اشتباه باشه ولی انسانیت هرگز, پس همیشه انسانیتت رو بر عقایدت چیره بکن
     
#77 | Posted: 10 Sep 2012 23:22 | Edited By: oshinam
کتاب «و انسان خدا را آفرید» نوشته «دکتر الف – ب»
بی شک آنچه از ترقیات این «انسان عاقل» قرن بیستم دیده می شود، تنها مقدمه ای است بر پیشرفت ها و اکتشافات بزرگتری که در آینده به آنها دست خواهد یافت. ولی علیرغم همه ترقیات علمی و فنی و دست آوردهای فلسفی در حل بسیاری از مبهمات و چند و چون زندگی، بشر هنوز در اعتقادات دینی و باورهای ماوراءالطبیعه، به ساده دلی اجداد خود که هزاران سال قبل در جنگل ها و غارها زندگی می کردند، باقی مانده است. بشر اولیه از هرچه در مخیله او می گذشت خدایی میساخت و در برابر آنچه خود ساخته بود به زانو در می آمد.
دانلود

عقاید من و شما میتونه اشتباه باشه ولی انسانیت هرگز, پس همیشه انسانیتت رو بر عقایدت چیره بکن
     
#78 | Posted: 11 Sep 2012 18:50
کتاب «ملاحظاتی در تاریخ ایران» نوشته «علی میرفطروس»
علل تاریخی عقب ماندگی های جامعه ایران، نگاهی به هجوم ایل ها، استقرار اسلام، زمینه های پیدایش و فلسفه سیاسی «اسلام راستین»موضوع این کتاب، جستجو و بررسی علل عقب ماندگی های جامعه ایران در پرتو حوادث و رویدادهای تاریخی است. شناخت این علل و عوامل می تواند زمینه روشنی برای درک بخشی از جریانات سیاسی – فکری ایران معاصر و از جمله پیدایش و گسترش نظریه «اسلام راستین» باشد.
دانلود

عقاید من و شما میتونه اشتباه باشه ولی انسانیت هرگز, پس همیشه انسانیتت رو بر عقایدت چیره بکن
     
#79 | Posted: 11 Sep 2012 18:51 | Edited By: oshinam
کتاب «مقدمه ای در اسلام شناسی» جلد اول و دوم، نوشته «علی میرفطروس»
ناآگاهی عمومی مردم از زمینه های پیدایش اسلام و چگونگی تعالیم اخلاقی و اجتماعی آن و بخصوص کوشش های برخی از روشنفکران مسلمان که با ارائه تئوری های التقاطی و با تعبیرهای دلخواه و تفسیرهای فریبنده از احکام اسلامی از جمله «مالکیت»، » جامعه بی طبقه توحیدی» و «برابری اسلامی» را شعار خود قرار داده اند، همه و همه بررسی تاریخ دقیق اسلام را لازم و ضروری می سازد. بر این اساس، بررسی و مطالعه تاریخ اسلام، امروزه وسیله مناسبی در مبارزه مردم برای دور ماندن از اشتباه و سلاح قدرتمندی برای دستیابی آنان به آگاهی بیشتر و آینده ای روشن تر می باشد. بررسی انتقادی تاریخ اسلام، از مخالفت ها و انتقادات برکنار نبوده و نخواهد بود. زیرا آنکس که عقل را پایه بررسی ها و داوری های خود قرار می دهد و آنکس که با تکیه بر ایمان، هرگونه شک و تردید در روایات موجود دینی را «گناه کبیره» می داند، منطقا به نتیجه گیری های متفاوت و غالبا متضاد خواهد رسید.
دانلود جلد اول

دانلود جلد دوم

عقاید من و شما میتونه اشتباه باشه ولی انسانیت هرگز, پس همیشه انسانیتت رو بر عقایدت چیره بکن
     
#80 | Posted: 12 Sep 2012 14:13
کتاب «قرائت قرآن غیر دینی» جلد اول، نوشته «دکتر رضا آیرملو»
قرآن در آیات متعددی مدعی است که روشن، ساده و صریح است. این به معنی آن است که حتی نقائص قرآن روشن و صریح اند. از این رو باید به جای کتمان و پرده پوشی، نقائص قرآن را با تمام واقعیت هایش دید و همراه با این، نقص هایش را مورد کند و کاو قرار داد. کتمان و پرده پوشی، کاری است که شریعت سازان اسلامی و نمایندگان گوناگون قرائت با واسطه و رسمی انجام داده و می دهند و نتیجه اش چیزی نشده جز دست بردن در معنی و مفهوم، ابداع معانی و بازنویسی مکرر آیات و بالاخره تحریف محتوی قرآن.
دانلود

عقاید من و شما میتونه اشتباه باشه ولی انسانیت هرگز, پس همیشه انسانیتت رو بر عقایدت چیره بکن
     
صفحه  صفحه 8 از 11:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  پسین » 
مذهب انجمن لوتی / مذهب / دانلود کتاب های مذهبی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2019 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites