تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
مذهب

مذهب انسانیت (مهم)

صفحه  صفحه 7 از 8:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  پسین »  
#61 | Posted: 13 Jun 2017 20:24
رئیس خوش قلب بند ۲۰۹ زندان اوین چه کسی بود؟

در دی‌ماه ۱۳۹۴ خبری بر روی خروجی خبرگزاری‌های کشور قرار گرفت که حکایت از «شهادت مهربان‌ترین و خوش‌قلب‌ترین مدیر زندان اوین» بود.
به گزارش «آمدنیوز»، «سعید انصاری» که به اقرار بسیاری از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۲۰۹ زندان اوین، «خوش‌قلب‌ترین» و «انسان‌ترین» رئیس این بند امنیتی بود، با اصرار فراوان توانست به مناطق عملیاتی سوریه اعزام شود.
«انصاری» که از نیروهای شناخته شده وزارت اطلاعات بود و از نوع فعالیت همکاران خود با مردم دلگیر و ناراحت بود، بارها با زندانیان سیاسی مهربانی کرد و آنان را مورد ملاطفت خود قرار داد. این در حالی است که تمامی رؤسای بند ۲۰۹ زندان اوین، روحیه‌ای خشن داشتند و زندانیان زیادی را تحت شکنجه و آزارهای روحی و جسمی قرار داده‌اند.
«سعید انصاری» دی‌ماه ۱۳۹۴ پس از آن‌که با اصرار فراوان توانست از فعالیت امنیتی خارج و به مناطق عملیاتی عراق و سوریه اعزام شود، شیفته‌ی «شهادت» بود و به گواه نزدیکانش، شبی نبود که از فریضه نماز شب غافل باشد. او در دی‌ماه سال ۱۳۹۴ به دست گروه‌های تکفیری در سوریه به شهادت رسید.
به گفته‌ی همسر این شهید، وی «شش ماه در کشور عراق بود و خیلی آرزو داشت که شهید شود و در آخر به آرزوی خود رسید.»
شاید بشود «سعید انصاری» را از زبان یکی از زندانیان سیاسی کودتای انتخاباتی سال ۸۸، که در اسفندماه ۱۳۹۵ مجددا تحت بازداشت وزارت اطلاعات قرار گرفته، توصیف کرد.
« #هنگامه_شهیدی» که از نوزدهم اسفندماه ۱۳۹۵ با یورش مأموران وزارت اطلاعات دولت روحانی بازداشت و از آن زمان در اعتصاب غذا و بازداشت موقت به سر می‌برد، برای نگارش خاطره‌ای از دوران زندان خود بازداشت شده که در آن، «سعید انصاری» را چنین توصیف کرده است: ... مرور می‌کنم اولینن شب بازداشت که مرا در اتاقی بردند که شیشه‌های بزرگی داشت و انگار یک شکار چموش را صید کرده بودند و بازجویان اوین از خوشحالی همه پشتت شیشه آن اطاق جمع شده بود و رفتارهای تحقیر آمیز همکاران‌شان در داخل و الفاظ رکیکی که برایم به‌کار می‌بردند و تحقیر مرا رسما و با لذت تماشا می‌کردند، به واسطه رفتارهای بازجویان و ضرب‌وشتم از فاصله ساعت ۴ تا ده شب فشارم به زیر پنج رفت و نیمه هوشیار شدم. بازجویان، زندانبانان زن را صدا زدند که بلندم کنند، روی پا نمی‌توانستم بایستم، زیر بغلم را گرفتند و مانند پارچه روی زمین و پله کشیدند و از زیرزمین ٢٠٩ بالا بردند و تحویل بهداری دادند.
به یاد می‌آورم عدم پذیرشم را از سوی بهداری ٢٠٩ و انتقال به بهداری اصلی اوین، بیست پتوی سربازی به رویم انداختند تا لرزش بدنم و سرمایی که در چله تابستان به علت افت شدید فشار و کاهش ضربان قلب بر بدنم افتاده بود مرتفع شود. مرور می‌کنم پیچیدن صدای پزشک بهداری در گوشم در حالت نیمه هوشیاری که با تلفن بر سر رییس ٢٠٩ فریاد می‌کشید: «آقای رییس! برای من جنازه آورده‌اند و من مسئولیتی قبول نمی‌کنم».
مرور می‌کنم سوزش آمپول‌های مکرر برای بالا آوردن فشار و ضربان قلب، دکتر مدام فریاد می‌زد: آتروپین! آتروپین!
فراموش نمی‌کنم انسانیت رییس ٢٠٩ و آمدن نیمه شبش به سلول انفرادی برای بررسی وضعیتم را و تاکید بر این‌که به هیچ‌وجه اعتراف دروغ علیه خودت و دیگران نکن حتی اگر جانت را از دست بدهی!

به‌یاد می‌آورم تغییر رییس ٢٠٩ در همان روزها را به‌واسطه اعتراض به وضعیت بازجویی‌های بی وقفه من و ضرب‌وشتم. انگشتانم سر شده از هر روز و هر روز رونویسی از نامه امیرالمومنین به مالک اشتر در مورد توصیه به عدل زمام‌دار و ارسال آن برای رییس جدید ٢٠٩ و دادستان تهران. سرم دارد می‌ترکد. دست از سرم بردارید! یادم می‌آید از فشارها برای اقرار و اعترافات تلوزیونی و شرکت در دادگاه فرمایشی. فشارها برای اعترافات متنوع اعم از اخلاقی و جاسوسی علیه سران اصلاحات (کروبی و خاتمی)، فشارها برای اقرار به جاسوسی و پذیرش این‌که ابلاغ دستور «ام آی سیکس» از سوی من به ستادهای موسوی و کروبی در جهت هدایت مردم به خیابان‌ها داده شده، چرا که من ۴ سال در انگلستان به تحصیل دکترا مشغول بودم...

انصاری شهدای مدافع حرم بود و هیچ جنازه ای از وی به ایران باز نگشت متاسفانه من نتونستم عکس خدا بیامورز رو آپلود کنم
     
#62 | Posted: 2 Oct 2017 19:20
تمام مذاهب مهم هستند در صورتی که به وجهه انسانیت لطمه ای نزنند ولی این وسط هم هستند کسانی که یکی رو انتخاب کردند و به حرفاش گوش نمی دن خب اگه خوشت نمی اد عوض کن دیگه چرا این جور موندی اخه یکی هم نیست این وسط به اینا بگه اخه شما بجای تبلیغ بیایید بشینید و به حق برسید و بقیه رو بذارید کنار
     
#63 | Posted: 7 Dec 2017 06:43

سنگساریکی نامرد نصرانی
زنی را نزد عیسی برد،
و در محضر شهادت داد
که این زن پاکدامن نیست!

... زن از شرم گنه
چون آهوی زخمی، هراسان بود
و مروارید اشکش
از خجالت روی مژگان بود،

مسیحا از تأثّر،
همچو گردابی به خود پیچید،
و توآم با سکوتی سوی یاران دید،
ز چشم همرهانش
ناگهان برق غضب جوشید،

یکی آهسته،
امّا با ادب پرسید:
که ای روح مقدّس
از چه خاموشی؟
چرا از جرم این پتیاره
این سان دیده میپوشی؟
سزای این چنین جرمی
مگر بر تو مبرهن نیست؟

ولی فرزند مریم،
همچنان با شاخۀ خشکی که بر کف داشت،
نقشی بر زمین میزد،
و با پای تفکر
گام در راه یقین میزد،

که ناگه،
اعتراض دیگری، زان جمع، بالا شد.
که ای عیسی!
چه میخواهی؟
گناه او نمایان است،
سزایش سنگباران است،
چراغ عفت مریم،
درون سینۀ این دیو، روشن نیست،
و این بدکاره را راهی،
به جز در زیر سنگ شرع، مردن نیست.

مسیحا از پی اندیشه ای کوته،
سکوت تلخ را بشکست،
و چون روشن چراغی،
در میان دوستان بنشست،
وگفت: آری،
سزایش سنگباران است،
ولیکن سنگ اوّل را،
به سوی این زن آلوده در عصیان
کسی باید بیندازد،
که خود، عاری ز عصیان است
و دامانش،
رها از چنگ شیطان است!
و میپرسم:
که مردی با چنین اوصاف،
اندر جمع یاران است؟

مسیحا حرف خود را گفت،
و سر را در گریبان کرد،
و همراهان خود را،
زان قضاوت ها پشیمان کرد!

که را جرأت،
که نزد پاک جانان
جان خود را
پاک از لوث خطا بیند؟
که را زهره،
که خود را پاک،
نزد انبیا بیند؟

پس از لختی،
کز آن بی حرمتی
یاران خجل گشتند،
و از محضر برون رفتند ؛
مسیحا ماند و آن زن ماند
و عیسی با زبان نرم،
آن محجوبه را فهماند،
و با اندرز های پاک،
بذر عفت و نیکی،
به دشت خاطرش افشاند،

... و آن زن،
با هوای تازه ای،
بیرون ز محضر شد،
و تصویر نویی،
از شرع،
در ذهنش مصوّر شد،
که از خون بنی آدم،
چراغ شرع، روشن نیست ؛
و راه شرع،
تنها راه، کشتن نیست!

تو را،
ای ادّعا پرداز احکام مسلمانی،
نمیگویم مسیحا شو،
که ایمان پیمبر،
در دل و جان تو و من نیست،
ولی سر در گریبان کن،
و از خود نیز پرسان کن،
که اعمال تو آیا،
گاهگاهی،
بد تر از کردار آن زن نیست؟
و از داغ هزاران جرم پنهانی
بگو ای مرد،
ترا آلوده دامن نیست؟!

—------------------------------------------
« رازق فانی ــ شاعر افغان »

نه بسته ام به کس دل نه بسته کس به من دل
چو تخته پاره بر موج رها رها رها من
     
#64 | Posted: 30 Jan 2018 18:31
خیلی عالیه
به امید روزی که دین همه ی مردم انسانیت و جوانمردی باشه نه خرافات
چقدر جنگ های مذهبی شد و چقدر خون ریخته شد

به تک تک حرف های Robert Green Ingersoll موافقم و این مطلب رو نشر میدم!
     
#65 | Posted: 14 Jun 2018 16:21
اجازه بدهيد همديگر را با نتيجه اعما لمان بسنجيم نه با
تئوری های آنان.

be honest with yourself
     
#66 | Posted: 1 Nov 2018 00:16
دین و مذهب =خرافات و توهم
انسان صاحب عقل احتیاجی به خرافات نداره.

Moni
     
#67 | Posted: 17 Jan 2019 20:18
اساس دین خرافات نیست. ‏
این انسانیت و جوانمردی که از آن دم می زنیم ، با کشتن هر روزه حیوانات ریختن خون ‏آنها و خوردن گوشت آنها که هیچ ، بلکه با زجر دادن همنوعانمان و جهنم کردن زندگی ‏برای همدیگه یکجا جمع میشه؟؟؟

سرمون رو انداختیم پایین از این و اون میشنویم که آدم باید انسانیت داشته باشه و ... و ‏هی تکرار می کنیم. ‏
پس کو انسانیت؟ چرا گامی در این راستا برنمی داریم؟ انسانیت اینه که ادعای اون رو ‏داشته باشیم فقط؟
اونی که ثروتمنده بدون توجه به فقیر ، ماشین اینچنانی می خره و خونه آنچنانی می ‏سازه ولی مدعی انسانیت هست
ولی مذهب با کارش مخالفه
اونی که برای لذت بردن گوشت حیوانات رو کباب می کنه می خوره و حال می کنه ‏مدعی انسانیت هست
ولی مذهب با کارش مخالفه
اگر ما انسانیت داشتیم ، اینقدر زندگی رو برای همدیگه زهرمار نمی کردیم که اینهمه ‏آمار خودکشی داشته باشیم
و مذهب با این کارمون مخالفه
و این رشته سر دراز دارد.‏
     
#68 | Posted: 7 Mar 2019 11:56
تسلام دوستان دوستان سلام به نظر من مذهب بمعنای دین دیگه الان تفاوت کرده و مکتب نیز اضافه شده.مذهب اسلام مکتب شیعه یا حنفی یا زیدی یه اسماعیلیه اینا همه مکتب هستند ودردنیای امروز بعدازظهور مذهب اسلام بیش از ۷۲فرقه که همه دارای مکاتب هستند به به اقتضای زمان ومکان ایجاد شدند که توسط خود انسانهای و جوامع توسط بزرگان دینی یا افرادی بوجود امدند و دردنیای امروز تبدیل به ایده لوژی شدند یعنی یه پله هم از مکتب بالاتر .ایده لوزی شیعه گری ایرانی اسلامی نمونه اش هست.ما شیعه ۱۲امامی را ایرانیان ساختند و پرورش دادند .علتهای زیادی هست که چرا چنین شد .تمدنی مانند تمدن ایرانی با آیین و پیشینه ای مانند دین زرتشت یادگار مانده از سلطنت کوروش کبیر چرا به این حال وروز درامد.که محالش خیلی مفصله.وهرکی خواست بیاد بحث کنیم و مطالعه.حالا این شیعه ۱۲امامی درایران ودرطول این چهل سال توسط تیوریسنهای جمهوری ایلامی بتدریج تبدیل به ایده لوژی شده .ما در شیعه گری ایرانی چیزایی رو تغییر میدیم و انجامش میدیم که سابقه طولانی نداره بتدریج حاکمیت به خورد نردم داده مثل شهادت فاطمه زهرا ۲۵سال پیش وفات بود حالا شهادت هست و ایام سوگواری و این مراسم .یا نفی تمدن ایران باستان توسط حاکمیت .هردولت و حاکمیتی که دینی باشه مکتب خودشو بتریج وارد عوام الناس میکنه

-----
کتآب شیعه گری واسلام را در ایترنت دالود ومطالعه کنید ببینید بعداز ظهور بعداز ظهور امام دوازدهم حکومت چگونه اداره میشود.خیلی جالبه حتما بخونید.مثلا گفته ۳۰۰سال حضرت مهدی بر کل دنیا حومت میکنه بعدش امام حسین بعدش حضرت علی بعدش پیامبر و این سیکل ادامه داره تاجهان پرازعدل وداد شود و آخرت و روز معاد شکل میگیرد .جزیات بیشترشو تو کتاب بخونید خیلی خلاصه گفتم.یعنی از منظر عقلانی بیشتر فکاهی هست تا یه واقعیت الهی که به ادن واراده خداوندصورت میگیره.
----
درصورتی که کشوری مانند هلند که بیشترین انسانهای و جامعه ای هستند که خدارو قبول ندارند دادگاههاش تعطیل میشوند.چون جرمی اتفاق نمیفته دراین کشور.ولی درایران به ازای هرسه نفر یک پرونده در دادسرا وجود داره یعنی حدود ۲۰میلیون پرونده در دادگاهها .بیشترین آمار کلاهبرداری و دزدی .فقر وفحسا .اسراف و پولشویی .اختلاس .چطوری میشه حکومتمون اسلامی مکتبمون شیعه ۱۲امامی .قانون اساسی براساس اسلام شیعه و درتمام مباحثون دم از عدالت علی و حکومت عدل علی میزنند ولی خودشون پایبند نیستند.جامعه را به این روز درآوردن .دم از عفاف حضرت فاطمه میزنن ولی تمام دولتمردان دختراشون و پسراشون یا در آنریکا یا در انگلیس درس نیخونند.بلاد کفر .پولش را هم از خزانه دولت پرداخت میشه.نشد از راه اختلاس.نشد ازراه تجاری و تاسیس شرکت بازرگانی و واردات و به زانو درآمدن صتعت ایران و بیکاری میلیون ها خانوار.عجب عدالتی.
     
#69 | Posted: 31 Mar 2019 00:42
این که در کشورهای غیر مذهبی جرم کمتر است به علت عدم وجود بحران اساسی و غیر قابل حل در آن کشورهاست. تجزیه یوگوسلاوی نشان داد که انسان قرن بیستم چهره دیگری هم دارد. پیشنهاد می کنم کتاب انسانیت تاریخ اخلاقی سده بیستم تالیف جاناتان گلاور را بخوانید.
     
#70 | Posted: 2 Apr 2019 01:22
سلام آقای علیرضا
پیشنهاد می کنم خلاصه ی کوتاهی از این کتاب را اینجا
ارایه کنید.
     
صفحه  صفحه 7 از 8:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  پسین » 
مذهب انجمن لوتی / مذهب / مذهب انسانیت (مهم) بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites